Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#751) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Jófogáson beszélgetek egy illetővel aki megvenné a telefonomat, de valami olyan üzenetet küldött a Jófogás app. hogy vigyázzak mert e-mailt kér meg, hogy fordító programmal fordítja a szöveget (sajnos töröltem ezt az üzenetet... :(( ). Angliából utalna, aminek 4 nap az átfutása nekem meg GLS-sel kellene holnap küldenem a cuccot. Több százezer ft. A szövegében van 1- helyesírási hiba, de nem tűnik külföldinek.
Az email címemre innen jött az üzenet: samtale-cz6bdslma@uzenetek.jofogas.hu
Csalás lehet? Találkozatok már ilyennel?

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#752) classic B válasza petymeg (#751) üzenetére


classic B
aktív tag

4 nap átfutás wtf. Különben is Angliából miért innen vesz. Meg amúgy is. Csalás. De ha nem lenne az, akkor se mennék bele ilyenbe.

(#753) petymeg válasza classic B (#752) üzenetére


petymeg
addikt

Most várja a számlaszámom. Kivárok, hogy mit lép. Lehet kérek telefonszámot, hogy beszéljek vele személyesen.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#754) Ronaldohun válasza petymeg (#751) üzenetére


Ronaldohun
tag

Tehát holnap kellene küldeni a cuccot, te meg majd 4 nap múlva "megkapod" a pénzt? Vicces a csávó. Gondolom emailre akar küldeni egy kamu igazolást, hogy átutalta a pénzt és/vagy kamu bankos oldallal adathalászni akar...
Lényeg, hogy nyilván csaló. Eszedbe ne jusson belemenni.

[ Szerkesztve ]

(#755) petymeg válasza Ronaldohun (#754) üzenetére


petymeg
addikt

Valami ilyesmi. Ignorálom akkor.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#756) csaba17


csaba17
senior tag

sziasztok!

ezt jól gondolom, hogy csalás igaz?
"Hellо Csaba.. Rendelhetek FoxPost futárt?? A futár becsomagolja az árut, és az Ön címén veszi át. A fizetés az Ön bankszámlájára történik, mielőtt a futár megérkezik. Rendben?"

utána:
"El tudna küldeni egy е.mаII címet, hogy befejezhessem a termék megvásárlását."
utána kaptam egy képet, mobil kijelző fotózva, hogy a a további megrendelés miatt kéri a jófogás az email címet.

itt elküldtem egy nem használt freemail-es címemet, persze email nem érkezett illetve számlaszámot sem kért még :D

(#757) ferenck válasza csaba17 (#756) üzenetére


ferenck
senior tag

Jól gondolod.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#758) csaba17 válasza ferenck (#757) üzenetére


csaba17
senior tag

köszi.

(#759) garga01 válasza csaba17 (#756) üzenetére


garga01
senior tag

"A futár becsomagolja az árut" :DDD :DDD :DDD

Már ez a mondat ordas nagy baromság. Még életemben nem láttam olyan futárt, aki csomagolna, max olyat aki nem veszi fel a csomagot nem megfelelő csomagolás miatt.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#760) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok. Sajnos belementem az előreutalásos üzletbe, ami úgy néz ki hogy csőbe húzott a pali. Mit lehet ilyenkor tenni?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#761) Guci01 válasza Dency01 (#760) üzenetére


Guci01
újonc

Szia!
Nagy összeg? Nekem 16000 bukó volt Karácsony előtt. Feljelentést tettem, most hívtak be kihallgatásra. Kb 40 rendbeli csalás volt már a vád. Sok jóval nem kecsegtetnek, de legalább kicsit megrángatják az illetőt.
Szerintem azért érdemes feljelentést tenni.

(#762) Ronaldohun válasza Dency01 (#760) üzenetére


Ronaldohun
tag

A feljelentést javaslom én is. Ez sem garancia semmire, de sajnos általában ez a legtöbb, amit tehetsz.
Illetve érdemes kiírnod az illető nevét és szla számát, hogy legalább azokat ne verje át, akik vásárlás előtt rákeresnek.

(#763) Dency01 válasza Guci01 (#761) üzenetére


Dency01
aktív tag

25000 ft az összeg, valószínű álnéven hirdetett. Valaki röviden léírná hogyan zajlik ez a feljelentés? És az összeg megtérül legalább? Mivel ez lenne a lényeg.
Számlaszám és név:
Varga Kevin
OTP bank
11773322-03045567-00000000

Időközben törölte magát és hirdetéseit is.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#764) Guci01 válasza Dency01 (#763) üzenetére


Guci01
újonc

Egyszerűen meg lehet tenni online, ügyfélkapus bejelentkezéssel a rendőrség honlapján.

(#765) simonjoe válasza Dency01 (#763) üzenetére


simonjoe
senior tag

OTP Bács-Kiskun megyei LAFO fiók
6000 Kecskemét, Szabadság tér 5.

...ha ez valaminben segítség.

Joe

(#766) Dency01


Dency01
aktív tag

Értem, köszönöm.
Ezt az ügyfélkapus feljelentést is komolyan veszik ? Vagy a személyest esetleg? Mert gondolom sokan élnek ezzel a lehetőséggel és hát megannyi feljelentés érkezhet be hozzájuk.
Írtam a jófogásnak is, először megvárom a válaszukat ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#767) Guci01 válasza Dency01 (#766) üzenetére


Guci01
újonc

Abszolút komolyan. A feljelentés után egy héttel már postán kaptam a választ, hogy megkezdték a nyomozást.
Jófogásra nem érdemes várni, csak azt fogják írni, hogy nem szabad előre utalni...

(#768) judiit79 válasza Dency01 (#763) üzenetére


judiit79
friss újonc

Szia, minket is Varga Kevin károsított meg. Ha többen teszünk ellene feljelentést, talán nagyobb az esélyünk, ha másra nem is, talán arra, hogy mást már nem ver át.

(#769) Dency01 válasza judiit79 (#768) üzenetére


Dency01
aktív tag

Szia. Igen, reméljük sokan leszünk, ne hagyjátok annyiban.

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#770) [w]


[w]
őstag

igen, ez a jófogás egy retek szar egyébként is, de miért nem működik normálisan a megyére keresés? :F
ha beállítom, hogy pl. Békésre keressen, miért lesz tele az ország minden részéből találatokkal?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#771) eboostr válasza [w] (#770) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szia beletették sok idő után, be kell pipálni hogy "Csak kiválasztott területen.."

(#772) [w] válasza eboostr (#771) üzenetére


[w]
őstag

kétségtelenül ez a megoldás, köszi!!!

szerencsére a keret fölé odaírták, hogy "szállítás" így legalább félrevezető is, nemcsak értelmetlen

cmdr PETER W. VOLKOV

(#773) salieri29


salieri29
csendes tag

Üdv .
Időközben rákellett jönnöm miért ilyen bátrak a csalók :)
több mint egy éve tettem feljelentést , nemrég ezt a levelet kaptam .......

(#774) salieri29


salieri29
csendes tag

(#775) salieri29


salieri29
csendes tag

[link]

régebbem irtam , nyomonkövettem a csalókat a jófogáson aztán meguntam .
szerintem semmi de semmi esély .rengeteg ilyen ügy van , a nyomozó is azt mondta , a sorok között minek utaltam , Ő még senkinek sem utalt :) !
végül is igaza van .......

ez az írás nagyon találó :

" Nyitottak, készségesek, kommunikatívak. Olyan dolgokat megtesznek neked maguktól, amit nem is kérsz pusztán "jófejségből" (sz.ig másolat, átvételi elismervény, telefonos visszahívás, az utalás után is folyamatos kommunikáció stb.) a végére már szinte haverok vagytok. Rövid idő alatt úgy elaltatnak, hogy mindent elhiszel és 100%-ig megbízol bennük."

így van , jó az hogy utánvétre nem tudjátok rábeszélni , mert akkor felkéne adni legalább egy féltéglát , az már komoly meló , úgy hogy aki masszívan ellenál , hagyni kell a francba .....vagy csak személyes átvétel ...

(#776) salieri29


salieri29
csendes tag

Több mint egy év után egyesítették az ügyemet egy másik károsulttal , és ha jól értem valaki kimagyarázta magát miért neki kelett utalni ....és ezt a Rendőrség be is vette , pedig elég átlátszó szerintem ....tuti mindketten benne voltak . de mindegy . :R

(#777) [w] válasza salieri29 (#776) üzenetére


[w]
őstag

ebből a floodból én sem sokat értek (főleg, hogy a levélnek csak egy kis részlete olvasható, amiből az előzmény nem ismert), de hogy te nem érted a saját ügyedet, az azért gáz :DDD
minden határozatnak van ügyintézője, talán beszélhetnél vele, minthogy ismeretlenek találgassanak, mi is történt veled

cmdr PETER W. VOLKOV

(#778) salieri29 válasza [w] (#777) üzenetére


salieri29
csendes tag

úgy érted , lóval imádkozni ?
amit nem fotóztam , személyes adatokat tartalmaz , azt nem értem miért kelett ehez a levélhez 1év 3 hónap ....
a törvény jelenleg abszolút a bünözőknek kedvez . meg is van az eredménye .
egy biztos , mindegy a felár , már sehol sem utalok előre ..... :R

(#779) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

most leltem meg a topicot.
Kérdésem a nagyon "jó" dealekkel kapcsolatos leginkább, ha adott eszközt akarsz venni, az biztositék rá ha pl vga-t akarsz h kérsz gpu-z és egyéb bench képeket arról h az az a kártya?
Tehát kis cimke matrica elég garancia a kért képeken esetleg videókon kivül róla ha személyesen nézed meg?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#780) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#779) üzenetére


Apollo_21
addikt

Vmi bányász szart árul a csávó mint kiderült és fotót véletlenül se dobott a kariról...
Hiába kértem angolul meg számtalan módon.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#781) animatrix11


animatrix11
őstag

Mi ez mostanában? Rámír valami Molnál János vagy Kovács László vagy hasonló néven, fordított szöveget, hogy adjam meg az email címem a szállításhoz, mit ér el vele küld spamet?

Ezt szoktam megadni: fuck@yourmother.com :DDD
jött egyszer egy válasz valami ilyesmi ukraian slave :C

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#782) Ronaldohun válasza animatrix11 (#781) üzenetére


Ronaldohun
tag

Gyakran visszatérő téma.
Átverős, adathalász emailt küldenek a jófogás vagy a bank nevében. Általában egy link van benne. Lemásolják az ominózus oldalakat és a linkre ilyen olyan ürüggyel rá kell kattintani. Aki óvatlan belép a kamu banki oldalra (mert mondjuk azt hazudják, hogy átutalták a pénzt), és már meg is szerezték a kártya adatait.

(#783) jenei1994 válasza animatrix11 (#781) üzenetére


jenei1994
addikt

megoldás a vatera. Én töröltem is a fiókom . Nem igaz,hogy nemtudják ezeket szűrni . Tele van amúgy is csalóval a jófogás.

(#784) animatrix11 válasza jenei1994 (#783) üzenetére


animatrix11
őstag

A vatera egy hulladék, mindig is az volt
A három legnagyobb helyen hirdetek, mindig máshonnak esnek be vásárlók pedig a marketplacet is hanyagolnám

Jófogáson hogyan lehet szerezni értékeléseket?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#785) ferenck válasza animatrix11 (#784) üzenetére


ferenck
senior tag

Ha Jófogás szállítási módot használod, utána tud csak értékelni a vevő.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#786) Oldman2 válasza ferenck (#785) üzenetére


Oldman2
veterán

És ez hol jelenik meg utána?

(#787) ferenck válasza Oldman2 (#786) üzenetére


ferenck
senior tag

Itt van pl. az én adatlapom: [link]
Ezen bal oldalt fent láthatod, ha rákattintasz egy hirdetésre, akkor a kapcsolatfelvétel résznél.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#788) Oldman2 válasza ferenck (#787) üzenetére


Oldman2
veterán

Hát ez nem sok. Mindenesetre köszi.
:R

(#789) garga01 válasza animatrix11 (#784) üzenetére


garga01
senior tag

Nézőpont kérdése, én 2008 óta vaterázok (nagyobbrészt eladok, de veszek is), de még soha nem vertek át. Jófogásól ez nem mondható el...
Az a gagyi kevés értékelés a jófogáson meg semmitértő, a vatera rendszere ezerszer jobb.
Nem azt mondom, hogy hibátlan, de a sok idióta miatt már jófogáson meg facebookon se hirdetek. Nálam csak a vatara és a hardverapró maradt, vétel terén még a másik kettő is lehet, de nagyon körültekintőnek kell lenni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#790) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Elég régen adtam el utoljára az oldalon, de most meghirdettem valamit. Erre kapok emailben egy ilyen üzenetet:
Hatalmas örömmel jelentjük, hogy találtunk egy potenciális vásárlónk!
Zoltán Ujfalusi, A vevő már mindent rendben intézett, Önön a sor a megerősítéssel. Az alábbi gombra kattintva fejezheti be az eladást. Azonnal lépjen kapcsolatba a műszaki támogatás csevegőjével, ha bármilyen kérdése merül fel.

Ez valós, van ilyen opció már?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#791) ferenck válasza dethroner (#790) üzenetére


ferenck
senior tag

Nem valós, átverés, könnyű rájönni a tartalmából és a helyesírásából is.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#792) dethroner válasza ferenck (#791) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt érdemes jelenteni a jófogásnak?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#793) ferenck válasza dethroner (#792) üzenetére


ferenck
senior tag

Én úgy látom a jófogás nem foglalkozik vele, akkor lenne az oldalán egy jelentés gomb és nem csak azt ismételgetné az alkalmazás play áruházas hozzászólásai között, hogy ha ilyet tapasztal, akkor küldje el nekik emailben. Ha el is küldöd és még válaszolnak is rá, akkor is csak egy sablon választ fogsz kapni.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#794) dethroner válasza ferenck (#793) üzenetére


dethroner
veterán

Mindenesetre küldtem emailt, jeleztem, majd kiderül mit tesznek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#795) hugo-hugo


hugo-hugo
csendes tag

Mi ez az új őrület ?
Valaki teleszórta az egész jófogást 3-10 db-os törött , sérült szarokkal , több felhasználónévvel és több helységnévvel. Persze mindezt pár napos reggel.

(#796) herion


herion
tag

Felraktam pár cuccot a napokban, íme a termés:

"Jo nаpоt kеdvеss еlаdó 👋, szеrеtném mеgvásárоlni а hirdеtését a jofоgas sеgítségévеl, dе ki kеll töltеnеm аz utоlsó еlеmеt а cím аlаtt (Еlаdó e-маiI címе) Írjа mеg nеkеm, kérеm. 😌"

"Неlló, еz аktuálіs??
Міndеn rеndbеn vаn а tеrmékkеl? mіlyеn mіnőségbеn?
Most venném de kelleni fog a e-маiI az utolsó lépéshez"

"Szia, elado?minden olyan, mint a képeken? Állapot, a leírtak szerint?
Szeretném tisztázni, hogy a jofgas és a GLiS alkalmas-e az Ön számára? Tudod, hogyan működik?
Kifizetem az árut és a futárszolgálatot (a futár eljön Önhöz, átveszi az árut), és kiszállítja nekem.
Szükségem van a címedre, e-маiI és teIefonszáмra"

"Helló! Nagyon tetszik a termékük, és szeretném megvásárolni a GIfs házhozszállítással. Előre kifizetem a postaköltséget és a termékét. Ha beleegyezik, kérem írja meg az e-маiI сímеt ebben a csevegésben. Előre is köszönöm"

"Jó napot kedves eladó!
Meg tudná írni az emaiI cím.? Szük'ségem van rá, hogy ezen az oldalon kere'sztül fizethessek a termékért
Előre is nagyon szépen köszönöm:)
Udv. Sandor👋"

"Jó napot! Szükségem van az E,мail címére, hogy megszervezzem a jofogas szállítását. Írja be ebbe a chatboxba."

Kezd már hányingerem lenni a Jófogástól..

Who Let The Dogs Out?

(#797) nebancsa válasza herion (#796) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én a másik végletbe tartozóm. Feltörték a fiókomat és vagy 15 helyre a nevemben küldték a hasonló üzeneteket. Gyorsan erősebbre állítottam a jelszavamat, és írtam mindenkinek hogy vegye figyelmen kívül az üzeneteket, mert csalás. Másnap meg a jófogás felfüggesztette a fiókomat mert gyanús műveleteket látott... :W

(#798) eboostr válasza herion (#796) üzenetére


eboostr
aktív tag

Marketplace full ue.
Néha van normális érdeklődő de erdemes csopikban meghirdetni ott nincs bot scam üzenetek.

(#799) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok. Ha Háztól-Házig adok fel egy csomagot és a vevő nem veszi át, kinek kell kifizetnie a szállítást? Gyors guglizás után azt találtam, hogy senkinek, de én ezt nem akarom elhinni, a GLS nem szeretetszolgálat, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#800) nebancsa válasza FistXL (#799) üzenetére


nebancsa
senior tag

Gls-nél nem kell fizetni, benyelik. Foxpostnák viszont igen.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.