Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#251) onisoris


onisoris
friss újonc

2x 135 ezer...

(#252) onisoris válasza Fustmilan (#250) üzenetére


onisoris
friss újonc

2x135 ezer...

(#253) Fustmilan válasza onisoris (#252) üzenetére


Fustmilan
újonc

Hát az rengeteg , de valaki már feljelentette?

Milán

(#254) Ronaldohun válasza Fustmilan (#253) üzenetére


Ronaldohun
tag

Igen, már többen is feljelentettük.

(#255) Fustmilan válasza Ronaldohun (#254) üzenetére


Fustmilan
újonc

Valami fejlemény?
Ezek szerintem kamu adatok nem?
(én nem tudom csak kérdezem)
Név adószám ezek..

Fb profilja nincs?

Milán

(#256) Ronaldohun válasza Fustmilan (#255) üzenetére


Ronaldohun
tag

Fejleményt egyelőre nem sokat tudok mondani tekintve, hogy nyomozás pillanatnyi állását nem hiszem, hogy mindig meg fogják osztani velünk. A rendőrségen azt mondták, hogy ez egy több hónapos dolog lesz. Mármint az ilyen ügyek általában ennyi időt vesznek igénybe. Annyit árultak el, amit fentebb írtam, hogy máshonnan is érkeztek ellene feljelentések.
Abban bízom, hogy a károsultak száma a és a most már milliós nagyságrendű (csak amikről én tudok) csalás miatt komolyabban fogják venni az ügyet.

(#257) Zutyman


Zutyman
csendes tag

Üdv!

Hátha mást is átvertek:

Eva Stiller felhasználói névvel regisztrált egy személy a Jófogáson 2021.09.24-én és a következő termékeket hirdette:

- LEGO Millenium Falcon - 120 000 Ft
- Anna Peti és Gergő könyvcsomag 11 db - 53 000 Ft
- Xbox Series S - 63 000 Ft

A képek valószínűleg más hirdetésekből lopottak voltak, Foxpostos kézbesítést (előre utalás után) vagy székesfehérvári személyes átvételi lehetőséget ígért.
Bankszámlaszámként ezt adta meg: 10918001 - 00000*00 - 1965***8 ami egy Unicredit Bank számlára mutat.

Az Xboxot próbáltam megvásárolni tőle gondolván, hogy "anyu" összekeverte a One S/X árakkal a Series S értékét. Miután elutaltam a pénzt és nem jelentkezett kérdeztem mikor adja fel a csomagot, de erra már azt írta, hogy kórházba került és kéne neki megint a 63 000 Ft, hogy a számlaegyenlege 100 000 Ft főlé menjen, mert csak akkor tud utalni, és persze akkor majd visszautalja nekem a pénzem. Ekkor megkértem, hogy a hiányzó összeget ami az utaláshoz kell akkor valaki mástól szerezze be, mondván én már utaltam neki pénzt és semmit sem kaptam cserébe. Ezt az üzenetet is olvasta, sőt azt is amikor felszólítottam, hogy ha nem kapom vissza a pénzt, akkor fel fogom jelenteni a bankszámlaszámának birtokában.
Ezekre már nem reagált sőt szerintem a hirdetéseket és a profilját is azon nyomban törölte.

Ha más is így járt akkor írjon itt nekem egy privát üzenetet, ha csoportosan járunk el ellene, akkor talán nagyobb prioritást kap az ügy.

Tanulság ismét csak: Ne utalj előre!

(#258) Mr. Kamikaze


Mr. Kamikaze
csendes tag

Valaki tud valami Infót a Tech-Trade nevű eladóról? Elég sok Műszaki Cikket árul, viszont egyes hirdetéseinél más település van feltüntetve, valamint van pár terméke is, amelyek gyanúsan olcsók.

[ Szerkesztve ]

(PC Outlet) Ügyvezető Igazgató

(#259) voci


voci
tag

Vélhetően ő is csaló:

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=5377caedde2903db5ba81c3e1187e566

Kiss Richárd néven fut. A háztól-házig kérést elutasítja, előre utalást kér, aztán a felét utaljam és küldi, utána a postaköltséget utaljam és küldi utánvéttel. Ezt a bankszámlaszámot adta meg: 11773322-02264606

(#260) voci válasza voci (#259) üzenetére


voci
tag

Amint jeleztem neki, hogy tudom, hogy csaló, és megteszem a szükséges lépéseket, egyből törölte az összes hirdetését... :)

Itt egy másik:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=d09c990e1f7b3f340aeefebd1352ebe9

Ő bepalizott. Utaltam neki előre postaköltséget, de nem küldött semmit. A telefonomat letiltotta, hogy ne tudjam elérni. Csongrádi Imre Péter néven jelentkezett, megvan a címe, telefonszáma, email címe, illetve ez a bankszámlaszám, amire az utalást kérte: 11773463-01165690

[ Szerkesztve ]

(#261) Nojbe válasza mareg (#244) üzenetére


Nojbe
újonc

Szia. Engem Kovács Sándor néven húzott le, de ezen a számla számon

(#262) salieri29


salieri29
csendes tag

https://www.jofogas.hu/bekes/Uj_iphone_12_Pro_Max_256GB_123513110.htm
nehogy irjatok neki ...[link]

mindíg friss reg , kérésre küld telefonszámot , rábeszélteti magát hogy utalj ....stb stb .

[ Szerkesztve ]

(#263) salieri29 válasza salieri29 (#262) üzenetére


salieri29
csendes tag

(#264) Overdaze válasza salieri29 (#263) üzenetére


Overdaze
újonc

Számlaszámokat ilyenekből húzzátok ki és tegyétek már be ide, illetve minden normális információt róluk ami még jelentéktelennek is tűnik!! :U

Üdvözlettel, Overdaze !

(#265) salieri29 válasza Overdaze (#264) üzenetére


salieri29
csendes tag

Minden hirdetés más számlaszám , miután átvert kb 1,5 hónapja , párszor megtaláltam , csak a telefonszám volt ugyanaz , de ennél nem tudom , kikeresem őket . van eddíg 4 számlaszám egy telefonszám .
és egy folyamatban lévő feljelentésem ....

[ Szerkesztve ]

(#266) salieri29


salieri29
csendes tag

11773322 - 05725485 OTP

10401165-86767048-74541007 kereskedelmis -

a telefonszám ami minden esetben ugyanaz : +36 20 472 4915

nevet nem irok , mert mivel a bankban közölték , hogy ők azt nem is nézik (!) ha mondok számlaszámot(vagy e-bank) bármit elfogadnak összegnek ...
aztán mehetek ahává akarok , védik az ügyfeleket .
kb elzavartak .

11773322 01852587 OTP

10918001 00000065 48330010 unikredit bank ..

a mostani hirdetésnél már nincskedvem eljátszani , irjatok rá küld telószámot , pont nem küldi háztól házig , da ha utalsz DDPD 5 percen belül .
annyira meggyőző , hogy nem tudom kikapcsolt minden védekező rendszerem ....else hiszem .

[ Szerkesztve ]

(#267) salieri29


salieri29
csendes tag

Mint később megtudtam a nyomozótol , teljesen esélytelenek vagyunk , rengeteg ilyen ügy van ( de még persze nem zárta le ezt ) mert egy hajléktalan nevére nyitnak számlaszámot , aztán az felveszi egy automatából , és kb vége az ügynek ...aztán nyitnak egy másik számlaszámot stb stb . a hajléktalan meg kap egy üveg bort ....amire beazonosítják , nem emlékszik semmire .

(#268) Ronaldohun válasza salieri29 (#266) üzenetére


Ronaldohun
tag

Személyes átvételre mit mond? A hirdetésben az van, hogy a meghirdetett helyen átvehető. Mi van, ha azt mondja valaki, hogy ő is békéscsabai?

Amúgy kecskemétiek a számlaszámok illetve az egyik budapesti. A Békéscsaba nyilván kamu. Mindig ilyen távoli városokat adnak meg, hogy senki ne akarjon elmenni.

[ Szerkesztve ]

(#269) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én már a legtöbb hirdetéstől parázok a jó fogáson,tegnap egy telefont nézegettem jóval ár alatt kép nem volt de írta a fószer,hogy azért nincs kép mert a rendszer nem engedi ez ugye igaz is ha nem saját készítésű a kép hanem mondjuk egy reklám kép pl.Szóval rá írtam a fickóra kérdeztem ezt azt a telefonról új kb 1 hónapos alig használt garanciával a feleségének nem jön be és másikat szeretne.Kértem is képeket nekem már ott elveszett a bizalmam küldött is képeket kettőt emailben de nagyon kis méretű képek voltak ha mobillal lövök azok nagy méretűek.Aztán m$g írtam neki,hogy bocsánat kicsit bizalmatlan vagyok mert korábban voltak dolgok és tud e mutatni névre szóló számlát is erre az volt a válasz igen van számla,de mondom láthatnám igen ha küldi a számla is csatolva lesz még párszor ezt elmondta na mondom számlát se tud fotón mutatni.Aztán írtam neki még gondolkodom azt mondta oké de többen is érdeklődnek és holnapra lehet elviszik a telefont,na még ott van a telefon ahol hagytam az oldalon :) Mondjuk a hirdetésben írja bármi kérdés hívják fel de ugye a telefon sem biztosíték bármit mondhatnak meg ugye eldobható szám is lehet,mondjuk van olyan lehetőség,hogy csomag szállítással kérjem és akkor 1500Ft de félnék kihozzák a csomagot aztán kapok egy doboz valamit de nem telefont. Szóval ez nekem pl nagyon kamu szagúnak tűnik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#270) nebancsa


nebancsa
senior tag

Engem meg felhívott az OTP pár hónapja hogy xy-nak utaltam, és megkaptam -e az árut, pont emlékeztem rá és mondtam hogy igen. Erre múlt héten felhívtak a rendőrségtől, hogy tanuvallomást kellen tennem mert valószínüleg áldozat letem... Bementem erről az utalásról volt szó, szerencsés voltam, állítólag több embert átvert, én viszont megkaptam az árut. Itt a személy beazonosítható volt, a saját nevén volt a bankszámla és a telefonszám is.

(#271) salieri29 válasza Ronaldohun (#268) üzenetére


salieri29
csendes tag

Mindenre van válasz , egy próbát megér , hivd fel :U

(#272) Overdaze válasza Ronaldohun (#268) üzenetére


Overdaze
újonc

Békéscsabai vagyok ha kell információ sok sok éve itt élek! :R

Üdvözlettel, Overdaze !

(#273) Overdaze válasza nebancsa (#270) üzenetére


Overdaze
újonc

Én OTP- től aznap még visszahívást, illetve egy kárbejelentést is tettem amit majd elbírálnak, amennyiben pozitív, úgy visszutalásra kerül úgy is a pénz, hogy azt nem tudják vissza hívni már. Revolutot meg nem tudom miért nem szüntetik meg a faszomba már elnézést, nem való semmire, mi is sokszor hülyék vagyunk de egy nevenincs bank, semilyen ügyfélszolgálattal.. :W

Üdvözlettel, Overdaze !

(#274) Ronaldohun


Ronaldohun
tag

Félreértés ne essék, én nem szeretnék venni tőle semmit, csak kíváncsi lennék, hogy az ilyen csalók mit reagálnak arra, ha valaki azt mondja, hogy személyesen szeretné megnézni és megvenni a cuccot :)

(#275) salieri29 válasza Ronaldohun (#274) üzenetére


salieri29
csendes tag

3x végigjátszottam mindent , először is , mindíg ragaszkodik adásvételihez , természetesen személyesen is adja ,sőt Ő ugy szeretné de csak 2 hét múlva van ott ahol hirdeti és ha valaki addig viszi .....érted ...
volt hogy imei számot küldött , volt hogy eredeti számlát , egészhihető volt az a verzio is hogy gariban cserélték , de ő már vett közben másikat ....nekem utalás után nem vette fel már soha többé , de pl a nyomozó felhivta , egyből felvette , kihangosította , csipőböl azt hazudta Ő már elküldte emailon a DPD csomagkövetését , kész . állítom még a nyomozó is neki hitt először ....rá is beszélt hogy várjak még párnapot a feljelentéssel mert azt nem lehet visszavonni ....
most látom már nem csak teló van fenn , sajnos 100 emberből 1 mindig mindent elhisz , és akkor vége .
másik érdekesség mindíg ragaszkodik hogy képkivágással igazoljam az utalást tehát nincs e - ban vagy ilyesmi ...

(#276) salieri29


salieri29
csendes tag

(#277) salieri29


salieri29
csendes tag

(#278) salieri29


salieri29
csendes tag

tudom hogy nem akarsz venni tőle semmit , de megérne egy kis szórakozást , mást úgysem tudunk tenni kb ....aki utal annak annyi , de milyen kézséges addig , hát egy álom vele üzletelni !

(#279) salieri29


salieri29
csendes tag

Ez mostani hirdetés

[ Szerkesztve ]

(#280) salieri29


salieri29
csendes tag

(#281) salieri29


salieri29
csendes tag

volt hogy tévedésből fenn hagyta a telószámát is ....úgy sietett gondolom .

(#282) salieri29


salieri29
csendes tag

(#283) salieri29


salieri29
csendes tag

(#284) salieri29


salieri29
csendes tag

A hirdetés megint eltűnt ....... pár nap , addíg jópár ember utal , számoljunk napi csak 3x 150k-át ?vagy jóval több vagy csak 1 ? :W
igen tudom örök igazság : ne utalj előre ...... :R

[ Szerkesztve ]

(#285) salieri29 válasza Ronaldohun (#268) üzenetére


salieri29
csendes tag

A számlaszámokból honnan lehet tudni melyik városban van ?

(#286) alias_bobo válasza salieri29 (#285) üzenetére


alias_bobo
tag

https://www.bankkereso.eu/ --- a bankszámlaszám első nyolc (illetve 7+1) számjegye alapján beazonosítható a bankfiók helye.

|| http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=alias_bobo ||

(#287) nebancsa válasza salieri29 (#284) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ne okold magadat! Egy adás-vétel kölcsönös bizalmon alapul, valaki ezt kijátsza az nem a te hibád. Ugyan úgy az eladót is átverhetik ha a másik fél ezt akarja.
Én minden adásvételnél előre utalok, szerintem más mód nagyon nincs. Párszor küldtem utánvételre csomagot gyakorlatilag 50% az arány hogy átveszik vagy nem. Ennyiből jó a jofogás hogy ez nem került nekem pénzbe, csak utazott 2 hétig az áru.
Market-en annyiból jó hogy ott be lehet azonosítani az eladót, volt hogy elküldte üzenetbe az okmányait hogy tényleg ő az. Szerencsére az ilyen adásvételeknél csak kis százaléknál van visszaélés, ezért nem árt az egészséges gyanakvás vásárlás előtt. Az OTP nagyot nőtt a szemembe, hogy ilyen korrektül állnak hozzá, egy esetleges becsapás után. Nem jelemző a többi banknál.

(#288) Overdaze válasza salieri29 (#284) üzenetére


Overdaze
újonc

Igazából ha nem személyes átvétel buktad, mert bármi lehet benne és muszáj átvenni, hogy kinyisd, két opciód van, ha tele vagy pénzel és veszel tőle valamit de csomagfeladással, és látod honnan adja fel az időpontot is és a kamerafelvételeken rajta lesz, de szerintem ezt ők is tudják. Vagy postai utánvét és ahogy kinyitod már mész rendőrségre és ott a pénzt ugye visszatartják majd egyből aznap így el sem jut hozzá, remélem segítettem... :DD

Üdvözlettel, Overdaze !

(#289) Overdaze válasza nebancsa (#287) üzenetére


Overdaze
újonc

OTP.- nekem is fizetett vissza már olyan összeget amit ők valószínűleg sose fognak látni, megint becsaptak és remélem megint tudnaksegíteni... :U

Üdvözlettel, Overdaze !

(#290) salieri29 válasza Overdaze (#289) üzenetére


salieri29
csendes tag

OTP hogy fizetett vissza pénzt ? ezttnem értem.....

(#291) salieri29 válasza salieri29 (#290) üzenetére


salieri29
csendes tag

3 x már nekem is volt hogy utánvétet nem vettek át kb 13 év alatt , nem esett jól ,de ennyit akkor sem buktam ......3 x 3000 ft kb , de ha valaki tőlem utánvéttel kéri úgy küldöm , de még feladás előtt felhivom , hogy tuti e . általában bejön .
viszont én egy kisvárosban élek , itt ismerik egymást az emberek a postán sok gyerekkori barátom van aki szintén megérti ezt a helyzetet , nálunk ez ugy megy , hogy előtte kibontom , ha nem ok , előtte ugyanúgy vissza ragasztom , és a címzett nem vette át . a nevét sose adnám ki , de szerintem korrekt a srác nagyon . a bünöző meg mehet ahová akar .......így kéne mindenütt amúgy az a véleményem . nem volna annyi átverés !

de egyébként utánvétnél csak a GLS vizsgázott le előttem . beszakadva jött a csomag , jegyzőköny , átvettem , a kijelző megsérült - kicsit hosszu volt de a lényeg sose fizettek .
ha átvettem elbuktam , ezt is soha többé , ha sérült ? vigyék vissza mert akkor még a feladó tulajdona , oldják meg ! nem érdekel mit makog a futár , persze a jatt az jó , meg kell.

(#292) Overdaze válasza salieri29 (#290) üzenetére


Overdaze
újonc

Kártalanítást bírálnak el, ha megkárosulok akkor elbírálják kivizsgálják és visszatérítik, van ahol van ilyen biztosítása a banknak ezekre a dolgokra, én már egyszer kaptam vissza 80.000FT.-ot!! :DD remélem ezt is vissza fogom kapni

Üdvözlettel, Overdaze !

(#293) Pityu. válasza nebancsa (#270) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Engem bezzeg nem kérdezett meg az otp átutalás után mikor átvertek már lassan 1 éve tart az ügy.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#294) Pityu. válasza salieri29 (#282) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha kiszállítással kérnéd kapnál egy csomag kavicsot?Mert ugye az nem előre utalás de a szállítónak ki kell fizetni az árát.Vagy ne mindenkinek utalj előre én már többször vásároltam előre utalással meg tőlem is vásároltak többször ,sosem vertem át senkit sem engem is csak egyszer tavaly túl szép volt a laptop ára,hogy igaz legyen csak hát nagyobb volt a vágy mint az agyalás.Azóta ha olvasgatom a jófogást mindenben kételkedek és mindenkiben ha jó árat látok de lassan már abban is ahol csak rendes normál árat.Inkább csak a hardveraprót használom.

#nebancsa

Egyszer beszéltem egy fickóval ő azt mondta nem utalgat nem postáz hanem személyesen viszi el a cuccot a vevőnek neki megéri állítólag még ha sok kilométert is utazik.Hát nem tudom az otp-s téma engem nem kérdezett mikor átvertek.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#295) Pityu. válasza nebancsa (#287) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sőt az otp még a rendőrségnek is alig akarta kiadni az adatokat a csaló bankszámlaszáma által,az volt a jó,hogy többen voltunk átvertek akik feljelentették.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#296) salieri29 válasza Pityu. (#295) üzenetére


salieri29
csendes tag

Olyan nincs hogy nem adja ki a rendőrségnek , olyan van hogy , betartja a törvényes ráadott időt maximálisan , tehát nem a károsult a lényeg hanem az elkövető mert az még utána jó idedig használni fogja a bank szolgáltataásait ,(még átver kb 150 embert ) kb ebből élnek , nem abból hogy én károsult vagyok .
tudják ezt nagyon jól ők is , szóval éljenek a bűnözők , kb ez az igazság .

És miért is ? mert a károsultak 90-95 % a(saját tipp) bese megy feljelentést tenni , fél az asszonytól , fél hogy kiröhögi a nyomozó , ugyis tudj ahogy 1% esély van rá hogy valaha is megkapja a saját pénzét .......és ezért csinálják ezerrel különböző siker termékekkel egyre többen ezt , vga , üzleti noti , teló , okosóra stb stb .
meg hát mindenki magából indul ki , én sosem vertem át senkit ....de igen , igen minket 1x átfogverni valaki , előbb vagy utóbb .

Amig ilyen lazák a törvények esély sem lesz rá hogy valami változzon szerintem .

a jófogás ? amikor felteszek egy dolgot 1500 ft -ért mert elszeretném adni , aztán jön az üzenet hogy ugyanmár emeljem már ki 2500 ft -ért .....hát ilyenkor azért ......ellehet gondolkodni a dolgon .
velem van valami baj ? vagy még sem kéne használni ?

(#297) Pityu. válasza salieri29 (#296) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Isten igazán a mázli az volt,hogy valami új törvénymódosítás lett és több feljelentő is van és így kiadták az adatot a bankok.De,hogy mikor lesz belőle valami decemberben lesz 1 éve,hogy történt a dolog,januárban feljelentést tettem.Még ha a pénzemet nem is kapnám meg de ha nem tud másokat átverni az már jó eredmény lenne de ahogy elnézem ez csak egy a sok csaló közül,egyre többen vannak.Meglátszik ezt az országot bűnözők vezetik.Most csak úgy ránéztem a jófogáson említett telefonra amit írtam és írta a tulaj,hogy lehet holnap elviszik mert sok az érdeklődő,azóta is fent van a hirdetés és nekem azóta is gyanúsan olcsó.Na most meg azt írja a termék elkelt,remélem nem egy újabb átvert ember felé tart egy kamu rendelés-

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#298) Kolozsvari D


Kolozsvari D
friss újonc

Mesélj

(#299) salieri29


salieri29
csendes tag

(#300) salieri29


salieri29
csendes tag

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.