Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#101) maestro87 válasza Whaazzup (#100) üzenetére


maestro87
őstag

De. Csak előtte is meglehetne újítani ha küldenék a hirdetés megújító linkeket.

ingyenes meghosszabbításra a hirdetést követő 1 hét, 1 hónap, illetve a 90 napos lejárati idő előtt egy héttel van lehetőség az e-mailben kapott linkek segítségével.

(#102) Whaazzup válasza maestro87 (#101) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Jogos felvetés. :K

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#103) b12gege


b12gege
csendes tag

Sziasztok!

Péntek este rendeltek tőlem háztól-házig szolgáltatással, de az előbb hívott a "vevő", hogy meggondolta magát. Kedden jött volna érte a futár, így legalább a felesleges köröket megspórolom...
Hogyan tudom törölni a megrendelést?

(#104) Whaazzup válasza b12gege (#103) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Hívd a rendelési számmal a GLS-vagy a FoxPostott amelyiknél megvan rendelve.De ha jön a futár akkor sincs gond.csak mond a vevő lemondta semmi gondod nincs evvel.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#105) darkstreet89


darkstreet89
tag

Sziasztok!

Le írom ide az én történetemet, szerintem nagyon nem is tudok mit tenni, max feldolgozva tovább haladok és soha többet nem választom a jófogás oldalt vásárlásra. 2020.06.29-én az esti órákban beszéltem egy Sz. Kriszta nevezetű eladóval, aki Xbox One S "konzolját" kínálta eladásra. Hosszabb eszmecsere után a képek igazolták ,hogy talán tényleg "létezik" a konzol... meg állapodtunk ,hogy másnap utalok neki 15 ezret és a fenmaradó összeget majd rendezzük. Szépen elköszöntünk, fel se merült bennem ,hogy ebből herce hurca lenne. Hardveraprón azért volt már pár eladásom és vételem, nem is fordult meg a fejembe ez az aljas húzás (hisz mikor én vagyok eladó, nekem is plusz biztosíték,hogy a vásról tényleg érdekli az árú ,ha már fizetett bele egy kisebb összeget). Másnap keresett is ,hogy délelőtt volt megbeszélve az utalás (de nekem dolgom akatt és megcsúsztam vele), írtam is neki hogy dél körül a számláján lesz a pénz, nem is fordítottam nagy feneket neki, hissz ő is elakarja adni a cuccot ,persze hogy nem akarja, hogy hitegessem az utalással. Lebonyolítottam az utalást, számlával bizonyítottam (persze óvatosan ,hogy még is ha az ördög nem alszik), aztán cím csere zökkenő mentesen és kérdeztem, hogy mikor várhatom a csomagot, egyből mondta 1-2 nap és ott lesz,elköszöntünk szép napottal és innen kezdődött a furaság. Első sorban du körül úgy amblock eltűnt a hírdetés, majd ha megnyitom a beszélgetés ablakot, semmi nem található rajta, azóta írtam neki ,de törlődik folyamatosan az üzi (gondolom tiltott vagy törölte magát). Természetesen telefon kilőve és e-mail címemen értesítés nuku ,hogy nekem valamit is feladtak volna. Úgy gondolom ,hogy 2x vásárlásom során sikerült nekem is egy ilyen jómadárba bele lépnem aki még kitudja rajtam kívűl hány embert károsított meg 2 nap alatt ezzel a hírdetéssel. Olvastam itt az előttem írottakat, rendőrségre hiába megyek , szerintem szarnának rá, hogy az összeg se horrorisztikus. Csak ki akartam magamból adni és figyelmeztetni más embereket. Természetesen a banszámlaszám és a hozzá tartozó név is meg van ennek a jó madárnak.

(#106) hhenry


hhenry
őstag

Helló! Jófogáson nagyon kell vigyázni! Örülj,hogy ennyivel megúsztad :)

(#107) Whaazzup válasza darkstreet89 (#105) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.A rendőrség 30-nap után lefogja zárni semminek nem nézz utána., tapasztalat. Ami biztos a polgári per ha utaltál nyerő vagy, a vétkes pedig fizet neked , és az egész eljárási költséget is ő fizeti.ÜDV. :K

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#108) maestro87 válasza darkstreet89 (#105) üzenetére


maestro87
őstag

"másnap utalok neki 15 ezret és a fenmaradó összeget majd rendezzük"

Ki az aki ebbe belemegy eladóként? :F Tőlem egyszer robotporszívót akartak így venni, hogy kifizeti a felét és majd utalja a másik felét ha megérkezett. Utánvét se jöhetett szóba nála. Természetesen nem kötöttem vele üzletet mivel nem akartam fél áron eladni a porszívót... Ja, és ezt azután közölte, hogy a vadiúj porszívót kipróbáltam és videóra vettem neki. :((

(#109) darkstreet89


darkstreet89
tag

Whaazzup: Igen utaltam neki 15 ezret, bankszámla kivonattal tudom bizonyítani és a neve is megvan, ha az egyáltalán.

maestro87: Mivel után vétesen nem akarta küldeni, így egyeztünk meg ,hogy a fenmaradó összeget majd a futárnak fizetem. Nem is gyanakodtam, mert nagyon klappolt minden, még számlát is mutatott és több képet. Lehet van konzolja, csak hogy eladni nem akarja az is biztos így 3. nap után.

(#110) molnarpeter válasza darkstreet89 (#109) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jófogás háztól házig futár ingyenes az eladónak, ha nem veszik át.

(#111) darkstreet89 válasza molnarpeter (#110) üzenetére


darkstreet89
tag

Igen, ez tény hogy ebbe én is figyelmetlen voltam.

(#112) adammeyer


adammeyer
csendes tag

Jófogás csalót keresek, vagy más személyeket akit átvert

Jofogas profil név: Vaki
+36 30 242 7344
Sipos Nikolett
Budapest bank
10103881-49939800-01005002

Egy Rx 580 Special Edition kártyát vettem tőle. Fiatal fiú hangja volt, először cserében is gondolkoztunk és személyes átvételt beszéltünk meg, de végül én javasoltam hogy inkább posta legyen. Elutaltam a pénzt, utána még 1 órán át volt kommunikáció (adatok cseréje, stb), majd eltűnt. A pénz egy női név szla számára ment. Levélre, sms-re, telefonra nem válaszol. Másik telefonról próbáltam hívni, nem vette fel. Másnap egy harmadik telefonról hívtam, egy fiatal lány szólalt meg, kis hülyéneknézés után egyértelműsödött, hogy átverés és kicsit meg is volt ijedve. Kértem hogy 1 napon belül jelezzen vissza vagy rendőrségi ügy lesz. Ma délután feljelentést fogok tenni.

Amúgy utána elkezdtem nézegetni a hirdetéseket, főleg GPU téren és olyan érzésem van mintha vagy napi minimum 4-5 kamuhirdetés kerülne fel, álprofilról, hitelesítetlen, általános keresztnév, ország-széli település, előre utalást kérő személy...

(#113) adammeyer


adammeyer
csendes tag

Facebookon találtam róluk infót, úgy látszik már egy ideje csinálják, és hardveraprón is jelen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#114) atys76 válasza adammeyer (#112) üzenetére


atys76
csendes újonc

Engem is átvert

(#115) FRG79 válasza PcCar (#76) üzenetére


FRG79
friss újonc

Óvatosan mindenki!!!

Most "sz.bernard" néven hirdet a Jófogáson a csaló!
ez ugyan az:
10700361-71428860-51100005
Cib Bank
Szilasi-Szabó Zsófia

A telefonszám már nem él.

(#116) PcCar


PcCar
tag

Annó feladtam, de így már biztosan van mit összevonni, és megvan a csoportos garázdaság.
Megteszem a feljelentést, ha te is feljelented.

(#117) sz.barna99


sz.barna99
újonc

Sziasztok!

Kerekes Lászlót, vagy inkább az ő számla számát kerülni kell, nemrég kárósított meg 17000Ft-al. Főbb ismertető jele, hogy drága számítógép alkatrészeket ad rendkívül olcsón és csak postázza, meg azt hazudja, hogy Erdélyben van, de a hirdetései, mind az I. kerületben lokalizálhatók, valamint egy debreceni OTP fiókhoz tartozó számla száma van (11773384-02834010). Csak biztatgat, hogy nem sokára megérkezik, se csomagszám, se bizonlyat a csomagról. Most is hirdet: [link]

(#118) Bali014


Bali014
csendes tag

Mostanában nagyon sok csalóval találkozom a jófogáson. Van egy, aki PC alkatrészeket, perifériákat és telefonokat rak fel, hiteles áron, csak egy 10-20%-al olcsóbban mint ami a piaci áruk.
Ha ilyen üzenetet láttok, azonnal hagyjátok helyben. Napi szinten csinál új fiókot, szóval mindig jelen van...

(#119) adammeyer válasza Bali014 (#118) üzenetére


adammeyer
csendes tag

Ezt én is megfigyeltem, miután most nyáron kétszer átvertek. Napi szinten jelennek meg új fiókok, hasonló tematikával, névvel, hasonló termékekkel, hasonló leírásokkal, stb.

A jófogás semmit nem tesz az úgy érdekében, több emailt váltottam velük. A háztól-házig szintén egy rakás sz*r, mert nem védi a vásárlót, sőt a lopást segíti. Így is vásároltam és a futár mondta hogy soha nem vásárolna még háztól-háziggal sem. Ki kell fizetned mielőtt kibontanád, és ha átvertek csak 2-3 napod van rá hogy elérd hogy a hatóságok felkeressék a GLS-t és akkor visszafogják a pénz kifizetését a csaló részére.

(#120) #31600896


#31600896
törölt tag

Whaazzup
Általában olyankor válasz sem jön. :D

Most jártam úgy, hogy megrendeltek tőlem egy CD lejátszót Foxposttal, én azonnal aznap elcsomagoltam, elvittem saját benzinköltségen, és ezer valamennyit fizettem. 4 napja automatában van a csomag, emberünk telefonja mindig ki van kapcsolva, nem beszélve arról, hogy a kisebbség táborát erősíti. (Nevéből és email címéből ítélve erre tippelnék). Elég sanszos, hogy nem fogja átvenni, csak szórakozott. Az ilyenekkel elbeszélgetnék egy mások által nem szem előtt lévő helyen.

[ Szerkesztve ]

(#121) #31600896 válasza #31600896 (#120) üzenetére


#31600896
törölt tag

Jön is vissza a csomag. Emberünk szórakozott.
Az ő rendelését ne hagyjátok jóvá semmiképp: név: balogh alex, telefonszám: +36-20/951-67-49, email: rakosmuki@citromail.hu

Vaciláltam egyébként, hogy hagyjam, vagy ne hagyjam jóvá a név és email alapján, de gondoltam próba szerencse.

1190 forinttal károsított meg a féregje. Nem egy nagy pénz, nem vág földhöz, de az ilyenbe a levegő is kár.

(#122) #31600896 válasza #31600896 (#121) üzenetére


#31600896
törölt tag

A másik általam hirdetett terméket szintén foxposttal rendelték meg, amit a nagyrabecsült úriember szintén nem vett át. A neve: Csatári Csaba, email címe: djcsabesz19@freemail.hu, telefonszáma: 70/500-32-39
Kerülendő egyébként, azzal kereskedik, hogy 4-5 ezer forintokért hifitornyokat vesz facebook marketplacen, aztán jófogáson hirdeti ugyanazokat 30-40 ezer forintért. Nyerészkedni akar, de másokat gond nélkül megkárosít.

[ Szerkesztve ]

(#123) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Ha jófogáson adok fel csomagot házhoz szállítással és a csomag egy bolti csomagolású kofferes fúrógép, azt még külön be kell dobozolnom?Vagy mehet így is?
Kemény koffer nem puha doboz..

(#124) sutyi^ válasza Bali014 (#118) üzenetére


sutyi^
senior tag

Az imént futottam bele ebbe az egyedbe...

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#125) Ataxia


Ataxia
tag

Sziasztok
Valaki megrendelt tőlem háztól házig szolgáltatással egy hirdetményemet, de még mielőtt jóvá hagytam volna az egészet a státusz már módosult volt"kiszállítás folyamatban-ra".

Emailben aztán jóváhagytam az üzletet,de továbbra se látok semmi adatot a vevőről, aki mellesleg fel se vette velem a kontaktot.
Elméletileg nevét vagy telefonszámát látnom kéne vagy rosszul gondolom?

Holnap jön a gls csomagot felvenni, de kissé el vagyok bizonytalanodva,hogy egyáltalán hová és kinek is küldöm.
Oké, hogy legrosszabb esetben is díjmentesen vissza kapom egy hét után , de akkor is.

(#126) sutyi^ válasza Ataxia (#125) üzenetére


sutyi^
senior tag

Az a GLS gondja hogy hova megy és kinek.

Csak a GLS kezeli az adatokat, mert effektíve nem te adod fel a csomagot, hanem a vevőd kért háztól-házig cuccot, ami effektíve egy árufelvételi megrendelés amit a Jópeca közvetít.

Gondolom a csomagcímkén azért csak rajta lesz hogy kinek megy, mikor jön ráragasztani a futrinka.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#127) Ataxia válasza sutyi^ (#126) üzenetére


Ataxia
tag

Igen itt az volt a problémám,hogy nem láttam a vevő telefonszámát és nevét az emailben (nagyon a lap alján volt),de azóta már sikerült fel vennem vele a kapcsolatot. Így a biztos.

(#128) MPM


MPM
tag

Helló!

Háztól-házig szeretnék rendelni egy terméket. A futár előtt kibonthatom a terméket, hogy megvizsgáljuk, hogy megvan-e, működik-e, nem sérült-e, stb?

(#130) LepkeHU


LepkeHU
újonc

Szia!

Én is belefutottam, ugyanabba a hirdetésbe és hibába...
Ma felhívtam azt a számot amin beszéltem vele múlt héten. Egy nő vette fel, megüzentem a fickónak, hogy várom vissza a pénzem vagy feljelentem. Be sem kell menni a rendőrségre, mert a magyarorszag.hu oldalon megtehető a feljelentés, ha van ügyfélkapud. Neked is ezt javaslom! Ha ketten is jelentkeznek egy ügyben, talán lesz eredmény.

A vicc az, hogy a GDPR miatt ide nem írhatom ki a tel.számait, amiket megadott, hogy másnak esetleg tudjak segíteni. Annyit talán, hogy a hirdetéshez a 06 30 532... elejű szám volt megadva, és a 06 50 132... és 06 30 886... elejű számokról keresett. Bár valószínűleg a hét végén már vett két újabb feltöltős kártyát és azzal folytatja ezt a jó "bulit".

(#131) wouhn válasza Pityu. (#129) üzenetére


wouhn
csendes tag

Ez a tetűláda most itt nyomja: https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=77b18b2f4640e9b6f75f0083f0f2f90f

Rövid kommunikáció után már írja is a Jakab János utalási adatait.

[ Szerkesztve ]

(#132) Pityu. válasza wouhn (#131) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na a telefont azt egyszer már hirdette.Majd most akarom a feljelentést megtenni.Vártam kicsit mert azt mondták rögtön nem foglalkoznak vele pár nap kell neki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#133) Pityu. válasza wouhn (#131) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na meg tettem a feljelentést aztán majd látjuk.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#134) Andi520


Andi520
friss újonc

Szia.

Na, akkor én is megszívtam. Telefont rendeltem tőle.

(#135) Pityu. válasza Andi520 (#134) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mikor rendelted?Ha már eltelt xy idő akkor tegyél feljelentést minél többen teszünk annál hamarabb lehet az ügyből valami.Én tegnap tettem online feljelentést.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#136) Andi520 válasza Pityu. (#135) üzenetére


Andi520
friss újonc

Vasárnap, 6-án rendeltem. Igaz, csak 2 napja, de tegnap elküldtem a feljelentést az ügyfél kapun. Max. megismétlem, ha nem fogadják még el.

(#137) Pityu. válasza Andi520 (#136) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Remélem lesz a dologból valami mert magyarország egy fos hely általában a bűnöző megússza a jó embert meg húzzák nyútzák.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#138) Andi520 válasza Pityu. (#137) üzenetére


Andi520
friss újonc

Én is nagyon remélem, hogy lesz belőle valami!

(#139) Pityu. válasza Andi520 (#138) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ha nem akkor asz meg az ország szégyene.Remélem pár ember már tett rajtam kívül is feljelentést.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#140) astorre19


astorre19
aktív tag

sziasztok!
Van valaki esetleg olyan cipőben,hogy már 2 napja nem hagyják jóvá a feladni kívánt hirdetését?Vissza sem utasítják,egyszerűen jóváhagyásra vár státuszban van.Korábban többször hirdettem,de ilyen még nem volt,hogy ennyit kelljen várni.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#141) Pityu. válasza astorre19 (#140) üzenetére


Pityu.
nagyúr

írtál már nekik?Én úgy szoktam ha valami van bár nem mindig törődnek az ügyféllel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#142) astorre19 válasza Pityu. (#141) üzenetére


astorre19
aktív tag

Írtam emailt nekik,de nem reagáltak arra még,ellenben ma délelőtt jóváhagyták a hirdetés...Index fórumon olvastam közben,hogy van amikor több nap..

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#143) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Azért durva,hogy meg tettem a feljelentést a múltkori csaló fickó ellen és a rendőrség felől se kép se hang... Addig is az a köcsög fosztogathat tovább a markába röhögve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#144) LepkeHU


LepkeHU
újonc

Kicsit megkésve, de ma én is megtettem a feljelentést Jakab János ellen és elküldtem a fickó minden ismert adatát a Jófogásnak is.

(#145) Pityu. válasza LepkeHU (#144) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát engem a jófogás leszart,a rendőrség felől meg semmi visszajelzés.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#146) LepkeHU


LepkeHU
újonc

Nézted a https://ugyintezes.police.hu/ oldalon hol tart a beadványod?

(#147) Pityu. válasza LepkeHU (#146) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt még nem de ránézek

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#148) haslam


haslam
csendes tag

hello. ha foxpost igénylésem érkezett és elfogadom, beállítom, feladom meg minden, akkor csak a vételárat kapom meg utalva vagy a feladási díjat is visszakapom? köszi

(#149) ferenck válasza haslam (#148) üzenetére


ferenck
senior tag

A feladási díjat is... ha átveszi, ha nem, akkor ezt bukod.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#150) embe


embe
nagyúr

nem ide akartam.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.