Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#601) LanyUs válasza [w] (#600) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez jó :C Amúgy van még olyan bank, aki másodlagos megerősítéskent nem kér sms visszaigazolást? Minden esetre minden "jót" kívánok ezeknek a visszaélőknek :)

(#602) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Van valami védelmem ha csomagautomatás kiszállítással
vásároltam egy hibás terméket ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#603) csabyka666 válasza DonThomasino (#602) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát max felhívod, aztán jelzed neki ezt.
Úgy tudom, lehet értékelni is, ha jófogásos szállítással kérted az árut, persze ettől még nem fogja visszaadni az árát.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#604) Dánkas


Dánkas
csendes újonc

Egyszerű, vásárolj a Vaterán inkább. :P
Én csak akkor nézek fel ilyen oldalra, ha valami borzasztóan kell és nem találom meg semmilyen biztonságos felületen. :))

(#605) Dánkas válasza csabyka666 (#524) üzenetére


Dánkas
csendes újonc

Egyetértek.
Olvasom itt a rengeteg átverést, és, hogy néhány csaló hónapokig is folytathatja a bizniszt tovább zavartalanul, a feljelentések ellenére... kemény. :Y

(#606) Pityu. válasza Dánkas (#605) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Magyarország...

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#607) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok! Jófogás háztól-házignál játszik az, hogy a szélességet meg a magasságot átcserélem az adatoknál? Szélességben enged 80 centit, magasságban viszont 60 a maximum. Egyébként egy tv-t adnék fel ami 60-nál magasabb.

(#608) Ronaldohun válasza b4lukapitany (#607) üzenetére


Ronaldohun
tag

Szerintem lényegtelen, hogy mit nevezel szélességnek meg magasságnak. Ha egy dobozt nézel teljesen mindegy, hogy lefekteted vagy felállítod , az attól még ugyanaz a doboz marad :)

(#609) DonThomasino válasza b4lukapitany (#607) üzenetére


DonThomasino
veterán

Szerintem is tök mindegy.

Ha csomag automatába kerül, az ajtó miatt érdekes lehet de ennyi.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#610) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Korábban leírtam a sztorimat, sajnos eddig nincs siker, de leírom a folytatást is.
Tehát ott tartunk, hogy feljelentettem online, be is hívtak a rendőrségre, ahol jegyzőkönyvezték a feljelentést. A rendőrség a feljelentés okán a srác számláján zárolta is a 28.500 forintot, a rendőrnő még mondta is, hogy ezt a pénzt ők visszaküldik nekem postán, hogy ne kelljen várnom rá.

Eltelt 2 hónap, pénz nem érkezett, viszont kaptam egy levelet a rendőrségtől, miszerint meghallgatták a számla tulajdonosát, aki azt nyilatkozta, hogy a barátnője adta fel a csomagokat (4 darabot), és valószínű egyik dobozba 2 csomagot tett, persze amit nekem kellett volna feladnia...teljesen hihető a sztori. Megadtak még nekem 4 db FoxPost csomagszámot, de egyszer azt írják feladta nekem is a csomagot, utána meg azt, hogy nekem nem adta fel, hanem belerakta "véletlenül" egy másik címzett dobozába.

Mondtam a rendőrnőnek, ugye ezt a kamu dumát maga sem hiszi el?! Frissen regisztrált a srác, 4 terméket hirdetett, amit "el is adott" napokon belül, majd hogyan hogyanse, az én csomagomat elkeverik. Az üzenetekre nem reagál, a fiókját törli. Ez nem elég indok...

Az a vicc az egészben, hogy a rendőrség részéről ennyi elég, ők lezárták az ügyet, mivel - most figyeljetek! - nem a gyanúsított követte el a szabálysértést, hanem a barátnője.

A vége a szokásos szöveg, forduljak a bírósághoz, bla bla.

A legbosszantóbb, hogy ebben az országban még mindig az a legfontosabb, hogy az autó hátsó ablakai le vannak-e sötétítve, meg hogy piros vagy fekete színű rugó van-e alatta...de ha egy tróger átver valakit, azt egyszerűen lepasszolják. Ezért kár fenntartani a rendőrséget...nem is csodálkozom rajta, hogy a megítélésük is nagyon negatív!

Én elengedtem a dolgot, de ilyen elven ha mást is átver ez a gyerek, ugyanúgy kimagyarázza egy ilyen sztorival. Nevetséges.

Ettől függetlenül jelentsétek fel, ha valaki átvert benneteket, talán több feljelentésre rámozdulnak ezek a szerencsétlenek.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#611) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Azt meg tudjátok mondani, hogy hol lehet jelezni a jófogásnak, ha az oldalukat feltörték?
Sztori: Aprohirdettem múltkor itt is és ott is. Whatsappon kaptam külföldi számról üzenetet, hogy érdekli a termék. Elkezdtem belemenni a játékba, odáig jutottunk, hogy adott egy linket amin ő megrendeli a foxpost futárt és elutalta a pénzt. Ha belépek az oldalra (ahol milyen érdekes kérte a netbankom adatait) akkor már a számlámon van a pénz... Nyilván vírusírtó bejelzett, hogy kamu oldal stb stb, elküldtem melegebb éghajlatra a számot és tiltottam whatsappon. A múltkor ott volt a hiba, hogy nyilvános volt a számom. Most direkt nem tettem nyilvánosra, és az egyik meghirdetett termékemre már írtak is erről a számról whatsappra: +380 99 974 9091. Még nem olvastam el. Szeretném jelezni a jófogás sámára, hogy ez gáz és rihadtul feltörték a rendszerüket, hiszen most nincs megadva számom mégis írtak...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#612) csabyka666 válasza Energie X (#611) üzenetére


csabyka666
addikt

Üdv!

Az ügyfélszolgálatuk egy nagy kalap szamóca. Nekem durvább sztorim volt, azzal sem foglalkoztak, csak a sablon szöveget nyomták.
Ha WhatsApp-on keresnek, 99%, hogy kamu. Én ilyenkor felhívom, általában kinyomja. Gyanús lehet még a profilkép, vagy valami bomba csaj, vagy valami jóképű fickó, amolyan üzletember. A telszám lehet magyar is.

Egyre több a csalás, mégsem foglalkoznak vele. Az a tapasztalatom, hogy gyakoribb viszont a jófogásos futáros megrendelés, ami bár drágább, mintha előre utalna, mégis inkább ebben bíznak, illetve az ilyen megrendeléseket lehet értékelni utólag.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#613) eboostr válasza Energie X (#611) üzenetére


eboostr
aktív tag

Csak hitelesnek tűnő másolatot csináltak az oldalról a csalók, és azt nyitottad meg. Ha kicsit visszaolvasol már téma volt itt.

(#614) [w] válasza Energie X (#611) üzenetére


[w]
őstag

ettől még nem biztos, hogy feltörték a jófogást, inkább lementették a számodat egy adatbázisba és mostantól bármikor próbálkoznak nálad mivel már egyszer megvan nekik...

akkor lehetnél biztos abban, hogy a jófogásból lopják ki, ha le is cseréled a számot egy másikra és azon is jelentkezni fognak

cmdr PETER W. VOLKOV

(#615) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Enyhe scam szagot érzek. Szerintetek?

(#616) csabyka666 válasza szente (#615) üzenetére


csabyka666
addikt

Áh, alig... :D
Bomba csaj, jófogásos sose volt futárral akarja megvenni, nyilván valós... :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#617) Energie X válasza szente (#615) üzenetére


Energie X
őstag

Jofogason tele van ilyennel, engem whatsappon találtak meg. Az a lényeg, hogy átirányit egy weboldalra, ahol meg kell adnod a netbankod belépési azonosítóját meg a jelszavad, és "elvileg" akkor megkapod a vételárat, ha így belépsz. Nagy kamu, én már úgy hirdetek, hogy levettem az ildalról a számok, akit érdekel a termék, az jelzi privatban és ha úgy látom, hogy minden oké akkor számot cserélünk és beszélünk. Egyébként jótanács, ha valaki tényleg meg akarja venni a terméked, akkor felhív (oldschool módszer, de ez a legtutibb)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#618) szente


szente
addikt

Köszi!

Csak azért nem volt nekem full egyértelmű, mert az eddigi próbálkozásokhoz képest sokkal normálisabban fogalmaz és a beszélgetés folyama is sokkal valósabb (ezt nem tudom máshogy megfogalmazni, de remélem értitek :DDD ).

Most már csak azt nem értem, hogy honnan szedte a telefonszámom. Mert jófogáson nincs megadva a hirdetésben, a hardveraprón nincs megadva, ezen felül meg a marketplacen hirdetem, de ott se adtam meg. :F

(#619) Energie X válasza szente (#618) üzenetére


Energie X
őstag

Ha egyszer bekerült valahonnan a számod, valószínűleg egy adatbázisban szerepel és gondolom kamu fiókokkal nézik a hirdetéseket, pláne az olyanokét akik nincsenek még értékelve, vagy kevés hirdetésük van így azokat "tapasztalatlanabb" hirdetőnek vélik és betámadják. Én is bedőltem mert román szám ellenére elég jó volt a fogalmazás. Az lett a gyanús, hogy IX. kerületben volt a csaj és nem tudott a nyugatiig bejönni pedig minél hamarabb kellett neki a cucc. De direkt végig játszottam, küldött (kamu) foxpost linket hova kell belépni, persze a telefononomon lévő AVG azonnal bejelzett és nem is engedett tovább. Rákérdeztem mi ez a csaj azt mondta az csak a vírusrtó nyugodtan nyomjam tovább :D :D :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#620) [w]


[w]
őstag

csak eddig ma már 2 próbálkozóm is volt, ugyanaz a séma: adj emailcímet, mert szállítással meg akarom venni a cuccodat :(

H: Imre
"Üdvözlöm, megpróbálom megvásárolni a termékét a Jofogas-on keresztül házhoz menő szolgáltatással, a fizetés befejezéséhez meg kell adnom az eladó emaiI címét (az Ön emaiI címét). Kérjük - írjon nekünk a chatben. Köszönöm."

cmdr PETER W. VOLKOV

(#621) LanyUs válasza [w] (#620) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én már ott tartok, hogy csak személyesen. Semmilyen posta és egyéb megoldás nem érdekel. Se eladóként, se vevőként. Akkor nincs üzlet és kész. Nincs az a tuti biznisz, ami mellettem elmegy a jófogáson.
A legszebb a fentiben, hogy akkor is megkapod ezt a kérést, ha nincs is engedélyezve a szállítás. Én már csak arra használom ilyenkor, hogy kellemes alpári hangnemű üzenetet írhassak, amit úgyis elolvas :D

(#622) dsgnhrd


dsgnhrd
friss újonc

Sziasztok!

Joggal feltételezem, hogy az alábbi hirdetések tulajdonosa csaló, ne üzleteljetek vele:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=d43c115bf491573501b3692277d1e820
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=2c2accd1f7706963c35c5115cbc13e3a

Két külön felhasználói fiók, de ugyaz az ember áll mögötte. Mindenfélét kitalált, csak hogy a személyes átvétel ne valósulhasson meg, menjen inkább csomagküldéssel, de akkor is küldjek előleget, stb stb.

Nem tudom, hogy a telefonszámát, email címét, nevét be szabad-e írni ide, ha igen akkor kommentelem majd azokat is.

(#623) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Miért ilyen pusztulat ez a jófogás?
Megszűnt a régi telefonszámom, beírnám az újat, majd kéri, hogy küldjem el ezt a kódot a megadott számra, aztán az SMS-t elutasítja.. :D WTF.

Ilyenkor mi van?

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#624) Energie X válasza IntelKiller7 (#623) üzenetére


Energie X
őstag

Én beírtam a hirdetésbe, hogy privát üzenetben tudunk számot cserélni

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#625) Pityu. válasza IntelKiller7 (#623) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Alapból pusztultat,vásárlót se nagyon találni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#626) Pityu.


Pityu.
nagyúr

De jó poént olvastam ma a jófogáson mikor leveleztem egy illetővel,azt írja a jófogás ha úgy érzem kamu dologgal állok szembe írjak nekik vagyis értesítsem őket :D Ja mikor egyszer átvertek és írtam nekik ami már lassan 3 éve lesz se foglalkoztak a dologgal :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#627) [w] válasza Pityu. (#626) üzenetére


[w]
őstag

alapvetően szarnak az emberre, látszatintézkedéseket hoznak (plakátkampány meg tájékoztatók, figyelemfelhívások a csalásokra :F) és nyomozati cselekmény esetén együttműködnek a hatóságokkal (még jó), de tevőlegesen nem igyekeznek kiszorítani a csalókat/csalásokat

cmdr PETER W. VOLKOV

(#628) Pityu. válasza [w] (#627) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát az én ügyembe nem tudom,hogy működtek együtt mert a rendőrség felől sincs egy hang sem.Jófogásnak is csak a profit számít.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#629) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez is valami kamu lenne?A profilját meg sem tudom már nézni szürke a neve és félig magyar,meg az üzenetben a szemem ezen akadt meg mint egy google fordítós mondta "Jó napot, kérem írja meg az eIektronIkus cim"

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#630) LanyUs válasza Pityu. (#629) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, ha megadod, akkor majd jön az üzenet, hogy átveheted az összeget ha belépsz a bankodba és közvetít egy kamu felületre az adatok lenyúlásához. Legjobb tényleg a telefon, majd a személyes üzlet.

(#631) Pityu. válasza LanyUs (#630) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor nem jóval kezdett,csak az a szomorú a jófogás nem is ellenőriz semmit sem.Annyira elkezdtek most terjedni ezek az online csalások,emailban is jönnek a vedd át a csomagod csak fizess xy forintot meg ilyesmik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#632) [w] válasza Pityu. (#631) üzenetére


[w]
őstag

játssz vele kicsit, szívasd meg! ha órákat elpazarol rád az idejéből, akkor nem marad más lenyúlására, hátha az is ér valamit :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#633) Pityu. válasza [w] (#632) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem törölhette magát mert a neve szürke és a profilját sem lehet elérni.Na meg a kérdésemre sem válaszolt.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#634) guftabi96 válasza Pityu. (#629) üzenetére


guftabi96
addikt

Ma 3 ilyen üzenetet kaptam. :(((

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#635) Pityu. válasza guftabi96 (#634) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem is megjött a következő egy másik néven,nem igaz nem lehet kiszűrni ezeket a köcsögöket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#636) #21346560


#21346560
törölt tag

Én is ma írtam az üfsz-nak, mert valaki szeretné megvenni a laptopot amit hirdetek, de nagyon gyanús az egész.
Háztól-házig futárral akarja, elvileg utalta a pénzt.
Jött is egy igazoló e-mail, olyan jófogásos, de nekem nagyon gyanús! ;]
Mondjuk sem a pénz nem jött meg, sem a jófogáson nincs semmi a "Rendelések" menüben.
Már érdeklődik, hogy mi van,mert már elutalta a pénzt is! (nem jött semmi).
Kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle! :DDD

+ dolog, hogy megkérdeztem tőle, merre lakik, mert sokat járom az országot, lehet, hogy el tudnám vinni személyesen is, de mintha szó nélkül átsiklott efelett! ;]

[ Szerkesztve ]

(#637) #21346560 válasza #21346560 (#636) üzenetére


#21346560
törölt tag

Közben rájöttem, tuti csalás, kaptam egy linket, ahol meg kell adni a bankkártya adatokat, ha hozzá szeretnék jutni a pénzemhez! :C

https://jofogas-hu.ship-details.store/await/339411899955

Gondolom mindenkinek feltűnik, hogy mi a hiba a linkben!? :DDD
Mondjuk én meg szoktam adni valamilyen számokat és jelszót, aztán örüljön, hogy palit fogott, de hiába próbálkozik! ;]

(#638) [w] válasza #21346560 (#637) üzenetére


[w]
őstag

jóreggelt... a topic vége kb. pont erről szól, azért jó hogy újszülöttnek minden vicc új

cmdr PETER W. VOLKOV

(#639) csaba17 válasza [w] (#620) üzenetére


csaba17
senior tag

helló!

köszönöm az infót, jó hogy benéztem ide: két gshock órát is hirdetek, írt egy H. Marianni nevű "személy":
"Üdvözlöm, kedves eladó! Szeretném megvásárolni ezt a terméket, de szükségem van az e.maiI cím a vásárlás befejezéséhez!:) Megtennéd, hogy elküldöd nekem ebben a chatben:) Előre is köszönöm"
megadtam egy harmadlagosan sem használt email címem(kétfaktoros hitelesítés is van rajta), persze azóta semmit sem válaszolt pedig megvenné mindkét órát 120ért :D

(#640) Livius


Livius
őstag

Jófogáson újabban ha rendelni akar valaki valamit, meg kell tudnia előre az eladó e-mail címét?

Kaptam egy ilyen képpel, egy privát üzenetet az egyik hirdetésemre, hogy küldjem el az e-mailemet hogy megrendelhesse az érdeklődő. Ilyen még sose volt, ez inkább valami adathalászat lenne?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#641) guftabi96 válasza Livius (#640) üzenetére


guftabi96
addikt

Ez a fentebb is tárgyalt csalók üzenete.

#KeepFightingMichael

(#642) Ronaldohun válasza Livius (#640) üzenetére


Ronaldohun
tag

Miért kéne a rendeléshez megtudni az eladó email címét? Ott az üzenetmező vagy a telefon a rendeléshez ahogy eddig is.
Gondolom az emailre akarnak küldeni, hivatalosnak tűnő banki/paypal stb. kamu levelet.

(#643) zolnagy


zolnagy
őstag

Sziasztok!
Úgy érzem, hogy engem is átvertek, de nem a klasszikus itt tárgyalt dolog, hogy nem küldte el az árut.
Vettem egy Denon RCD-N7 minihifit, amit foxposton utánvéttel küldött az eladó. Meg is jött, kifizettem azt automatánál és vittem haza. Megnéztem, megjött minden a csomagban, de vártam a beüzemeléssel másnapig (máig), hogy az elektronika átmelegedjen. Nos sikerült is bekapcsolni, de a készülék fél percen belül kikapcsolt és a bekapcsoló gomb gyors ütemben pirosan villogott. Ez a használati szerint azt jelenti, hogy a készülék meghibásodott.
Felhívtam az illetőt, megegyeztünk, hogy csinálok egy resetet.
Látszólag meg is javult, de hamarosan ugyanaz kezdődött. Próbáltam mindenféle módon (hangfal nélkül, kábellel a routerhez kötve, wifin, másik konnektorban), ugyanaz. Állítólag nála semmi hibája nem volt, évekig használták. A hirdetésben és szóban is azt mondta, hogy hibátlan. Az ára 60e Ft volt.
Mit lehet ezzel tenni, ha nem hajlandó visszavenni? Megszívtam?

(#644) bzs73


bzs73
őstag

Üdv.
Azt kérdezném hogy ha egy tv-t szeretnék eladni szállítással, és bekapcsolom a szállítást, a gls átvételkor utalja a pénzt? Tehát jófogáson belül megadom a számlaszámot, stb, és átvételkor a gls utal, vagy csak akkor ha a vevő jóváhagyja? Biztonságos ez?

If a second or you are the first to lose.

(#645) ferenck válasza bzs73 (#644) üzenetére


ferenck
senior tag

Igen, biztonságos. A GLS utal átvétel után 3 napon belül.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#646) eboostr válasza zolnagy (#643) üzenetére


eboostr
aktív tag

Jól szellőző helyen van az erősítő? Nincs pl. valahova beszorítva

[ Szerkesztve ]

(#647) zolnagy válasza eboostr (#646) üzenetére


zolnagy
őstag

Nincs, teljesen nyílt téren 19-20 fokos nappaliban van és lekötött hangdobozokkal is csinálja. Viszont valószínűleg lesz itt helyben segítség, aki megnézi, aztán kiderül, hogy javítható-e.

(#648) kezdő laikus


kezdő laikus
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert nincs tapasztalatom. Olyan lehet, hogy adott terméknél a kapcsolatfelvételbnél szerepel egy név, de amikor rákattintok egy másik név jelenik meg (alatta a kérdéses hirdetés is)?
Nem használtam a jófogást, bár fiókom régóta van, és ez elég furcsának tűnik. A telefonszámok is mások, ahogy az utoljára aktív infó is, csak az értékelés egyezik. Köszönöm előre is ha válaszol valaki!

(#649) eboostr válasza kezdő laikus (#648) üzenetére


eboostr
aktív tag

Igen mert hirdetés feladásnál adhat meg mást nevet, tel. számot a hirdető. Van ilyen. "Utoljára aktív info" évek óta bugos.

(#650) kezdő laikus válasza eboostr (#649) üzenetére


kezdő laikus
csendes tag

Köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.