Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok

Hozzászólások

(#501) eboostr válasza csabyka666 (#500) üzenetére


eboostr
aktív tag

Olvass vissza, vagy katt a hsz jobb sarok nyílra: az összes hsz-m hez, 50k alatt szabálysértés pár hónap múlva lezárnák az ügyet kb ennyi lenne

[ Szerkesztve ]

(#502) csabyka666 válasza eboostr (#501) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem, mert halmozódik, 50k felett bűncselekmény. Ha többen jelentik persze.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#503) ferenck válasza csabyka666 (#498) üzenetére


ferenck
senior tag

Sokunknak volt, ha végigolvasod a fórumot találsz párat. Én 25 ezret fizettem, nem kaptam meg, feljelentettem online. Eltelt egy kis idő, de végül pozitívan lezárult az ügyem: [link] [link]

Én úgy látom az itteni leírások alapján, hogy akit csak egy kezdő hülyegyerek ver át, azt jó eséllyel elkapják, de aki profin dolgozik, ebből él, azt nagyon ritkán, inkább sosem.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#504) csabyka666 válasza ferenck (#503) üzenetére


csabyka666
addikt

Na ez jó hír! Nem tudom megítélni, profi-e a srác, de ez az online dolog tetszik, őszintén szólva nekem nem éri meg 28.500 forintér napokat szaladgálni, a munkám meg nem megy miatta.
Hol jelentetted?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#505) eboostr válasza csabyka666 (#504) üzenetére


eboostr
aktív tag

(#506) csabyka666 válasza eboostr (#505) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi szépen! Pár napot várok, aztán felnyomom én is ezt a trógert.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#507) TooFoonX


TooFoonX
újonc

Először is írd ki ide nyugodtan azt a számlaszámot, ahová utaltál...(gyanús lehet, ha egy hosszú kódszámot akarnak az utalás közleményébe beíratni - mert az egy ún. "gyűjtőszámla", ahonnan továbbutazik az összeg egy beazonosítatlan számlatulajdonoshoz - egy "nem baráti" országba". )
Igazából már utalás előtt érdemes szétnézni a neten ez ügyben, hátha már más is belefutott (és leírta a neten).

(#508) csabyka666


csabyka666
addikt

Egy sima K&H-s számlaszám volt, semmit nem kért, hogy írjak be közleménybe. Ha elolvasnátok a levelezést, nektek se esne le, hogy csalás. Közvetlen, segítőkész, tett bele melót.

Ami miatt nem utalnám el most már, az a friss regisztráció, és hogy csak a jófogáson tudtam vele beszélni, se mail, se telefon nem volt megadva.

Írtam az ügyfélszolgálatnak, de addig nem nyomom fel a tagot, hátha valami véletlen az egész.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#509) ferenck válasza csabyka666 (#508) üzenetére


ferenck
senior tag

Én ilyenkor úgy próbálom csökkenteni a rizikót, hogy kérek tőle frissen készült képet valamilyen egyedi összeállításban, nézőpontból. Ha nem küld, akkor annyi, ha küld, akkor legalább látom, hogy megvan neki a termék, nem csak levadászott néhány képet a netről.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#510) csabyka666 válasza ferenck (#509) üzenetére


csabyka666
addikt

Ebben is van igazság, de engem teljesen meggyőzött a szövege, releváns válaszokat adott, valós tapasztalatnak gondoltam.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#511) Ronaldohun válasza csabyka666 (#508) üzenetére


Ronaldohun
tag

"Ha elolvasnátok a levelezést, nektek se esne le, hogy csalás."

Sajnos rengeteg ilyen van. Nyitottak, készségesek, kommunikatívak. Olyan dolgokat megtesznek neked maguktól, amit nem is kérsz pusztán "jófejségből" (sz.ig másolat, átvételi elismervény, telefonos visszahívás, az utalás után is folyamatos kommunikáció stb.) a végére már szinte haverok vagytok. Rövid idő alatt úgy elaltatnak, hogy mindent elhiszel és 100%-ig megbízol bennük.
Mi egy ugyanilyen rohadékot jelentettünk fel tavaly. Kiderült hogy még kb. 20-30-an jelentették fel rajtam kívül, összesen több millióval károsította meg ezt a több tucat embert. (sajnos "még tart a nyomozás")
Én is csak azt tudom javasolni, tedd meg a feljelentést, nem tudhatod hány embert ver/vert még át, és lehet nem csak az a 27 ezer forint lesz a bűnlajstromán.

(#512) csabyka666 válasza Ronaldohun (#511) üzenetére


csabyka666
addikt

Biztosan nem csak engem vert át, azt a 4 termékét is "megvették", lehet többen is.
Levelezek az ügyfélszolgálattal, de eddig csak sablon válasz jött - sajnálják, kiemelten figyelnek a tagra, bla bla...
Meg akarom szerezni legalább a mailjét, persze úgyse fogják kiadni, az ilyen patkányoknak is vannak jogaik.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#513) Pityu. válasza csabyka666 (#498) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem lassan 3 éve tart a rendőrségi ügy,majdnem megszüntették az ügyemet csak aztán lett sok feljelentő és át vitték komolyabb ügynek,Hogy aztán valaha is lesz belőle valami azt nem tudni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#514) csabyka666 válasza Pityu. (#513) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, ez csak úgy megy, ha többen feljelentik, és halmozódik.
Ha nem titok, mekkora összegről volt szó?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#515) Pityu. válasza csabyka666 (#514) üzenetére


Pityu.
nagyúr

46000Ft volt csak nekem is az volt a szerencsém,hogy több feljelentés érkezett.A szerencse képletesen értve egyenlőre mert semmi hír nincs most az ügyben.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#516) csabyka666 válasza Pityu. (#515) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, ilyen "kisebb" összegekkel vernek át.
Online jelentetted fel?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#517) Pityu. válasza csabyka666 (#516) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Elsőnek igen aztán behívtak ide a helybeli őrsre aztán jó darabig semmi ,utána a szomszéd városi őrsön közölték,hogy sajnos nem tudnak semmit tenni.Később meg értesítettek,hogy mivel több feljelentés van a rendszerben és ugye több károsult átadták az ügyet budapestre és már bűntényként nyomozzák.Csak hát lassú a dolog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#518) csabyka666 válasza Pityu. (#517) üzenetére


csabyka666
addikt

Én is így fogok tenni. Nekem csak 28.500 forintom bánta, annyira nem éri meg emiatt szaladgálnom, de már az nagy elégtétel, ha ezt a büdös gyökeret meghuzkodják.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#519) Pityu. válasza csabyka666 (#518) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát remélem sikerül de az én ügyem se nagyon halad

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#520) csabyka666 válasza Pityu. (#519) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem igazán hiszek benne, de egy próbát megér.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#521) mickemoto


mickemoto
őstag

Persze megvan az oka de nagyon elkeserítő hogy az utóbbi időben annyira türelmetlenek lettek az emberek hogy ha egy hirdetés kapcsán egy releváns kérdést felteszek egyszerűen ahelyett hogy válaszolnának inkább panaszkodnak hogy nincs erre idejük, ne raboljuk egymás idejét stb. Három hirdetésből kettőnél ez volt mostanában. Ha meg válaszolnak a kérdésre azzal automatikusan azt gondolják hogy akkor meg is veszem az árut, és ha nem akkor meg azért megy a panaszkodás.

(#522) Pityu. válasza mickemoto (#521) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De jó neked,neked legalább válaszolnak nekem sokszor azt se :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#523) mickemoto válasza Pityu. (#522) üzenetére


mickemoto
őstag

Ez meg a másik hogy hiába írok üzenetet, egyszerűen meg se nézik. És sok esetben nincs megadva telefonos elérhetőség.

(#524) csabyka666


csabyka666
addikt

Részemről...mindig oda érek vissza, hogy a legjobb a Vatera. A jutalék pofátlanul nagy, de legalább ott ha látod egy eladó értékelését, akkor az alapján le tudod szűrni, mire számíts.
Mondom ezt úgy, hogy sok mindent vettem, még többet eladtam a jófogáson...
Lassan akkora fertő lesz, mint a marketplész.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#525) Pityu. válasza csabyka666 (#524) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A jófogás tükrözi magyarország helyzetét is kb

#mickemoto

Az ilyen eladót én sem értem...

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#526) csabyka666 válasza Pityu. (#525) üzenetére


csabyka666
addikt

Pontosan... :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#527) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Leírtam korábban a sztorimat. Másfél hét után sem jelentkezett a tag, így 08.19-én megtettem az online feljelentést. Tegnap (tehát ~2 héttel a feljelentés után) hívtak a rendőrségtől, hogy bár találtak ilyen névvel embert a rendszerben, de nincs hasonló ügye, mindenesetre biztató választ kaptam a rendőr úrtól, úgy véli, a bankszámlaszám alapján immár rendőrségi úton el tudnak indulni, és ezt az összeget jó eséllyel viszont fogom látni.

Hogy ti ne szívjátok meg, én erre a számlaszámra utaltam:
10404883-86766967-49541000 - ez egy K&H-s bankszámla, az illető Czinkán Tamás névre kérte az utalást.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#528) Ronaldohun válasza csabyka666 (#527) üzenetére


Ronaldohun
tag

Úgy látom Facebookon fent van a gyerek. A számlaszáma várpalotai, ami a lakhelyétől 7 km-re van, úgyhogy szinte biztos, hogy ő az.

(#529) csabyka666 válasza Ronaldohun (#528) üzenetére


csabyka666
addikt

Találtam én is több srácot ezzel a névvel, de a számlaszámról nem tudtam, hogy várpalotai.
Melyikre gondolsz? Jöhet privátban is.

Valami pesti kerületet adott meg, hogy ott lehet személyesen átvenni, persze ez még nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#530) Ronaldohun válasza csabyka666 (#529) üzenetére


Ronaldohun
tag

Bankkeresőbe beírod szla első 8 számjegyét, akkor kiírja, hogy melyik bankhoz tartozik a szla.

[link]

edit: Nem várpalotai akit én találtam, hanem csóri (Csór). Csór van Várpalotától 7 km-re. De most nézem, hogy csóri C.Tamásból is több van. Lehet, apa és fia több profillal, mindenesetre gyanús várpalota és csór közelsége.

[ Szerkesztve ]

(#531) csabyka666 válasza Ronaldohun (#530) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez de jó, nem tudtam, hogy van ilyen. Bár olyasmit mondott a rendőr, hogy az a szokás ezeknél, felülnek a vonatra, aztán végigmennek az országon, csinálnak több számlát több városban.

Egyébként mi jelentősége van annak, melyik bankban csináltatja valaki?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#532) caprine válasza csabyka666 (#524) üzenetére


caprine
aktív tag

Ja a marketen és is adtam fel 1-2 hírdetést, pl az öcsém S8 Samsungját. Még annyi nem idén lebarnult ami arra a telora jelentkezett. Már amikor beleszólt a telefonba és meghallottam, hogy kisebbségi......

Vagy a saját telomat amit sérült kijelzővel árultam amit azzal is lemüveltek, tényleg ez a gyözike stile megy közöttük, nem is értem.

Én egy bulgár céggel harcolok, meglátjuk mi lesz belőle. Az emag fele külföldi cég román, szerb, sok bulgár, ha valami gondod van akkor kommunikálj velük valamilyen nyelven, mert az emag nem fog helyetted, és küld vissza a terméket neked mert az emag azt se fogja, szóval okosan.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#533) mickemoto


mickemoto
őstag

Jófogásra feltettem egy hirdetést és 10 perc múlva jelentkezett egy illető Whatsappon ezzel a szöveggel:

Ezt nem értem. Ez valami átveré akar lenni?

(#534) mickemoto


mickemoto
őstag

Eleve nem is adtam meg foxpost szállítási lehetőséget. Arra a kérdésre pedig hogy hova kellene küldeni, (mivel a whatsapp nick valami Lakatos akárki nevén volt németországból), nem érkezett válasz, csak azt forszírozta hogy foxposzton már kifizette az árut. :D

(#535) eboostr válasza mickemoto (#534) üzenetére


eboostr
aktív tag

Semmiképpen ne nyisd meg a linket.
Adathalász, ne foglalkozz vele tiltsd le.

(#536) ferenck válasza mickemoto (#533) üzenetére


ferenck
senior tag

Átverés. Nem adathalász, el akarja vinni a terméket fizetés nélkül. Én is sok hirdetésem után sorra kapom az ilyen WhatsApp megkereséseket. Már el se olvasom, ha valaki hirdetéssel kapcsolatban ezen keres, alapból tiltom.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#537) mickemoto válasza eboostr (#535) üzenetére


mickemoto
őstag

Természetesen nem nyitottam meg. :) Jelentettem, letiltottam. :K

ferenck : Akkor ez csak nekem volt újdonság. Le kéne szoknom a jófogásról , csak nincs más alternatíva. Facebookot nem szeretem, de lehet inkább ott fogok hirdetni.

[ Szerkesztve ]

(#538) eboostr válasza ferenck (#536) üzenetére


eboostr
aktív tag

"Fizetési utasításokat"
Itt gondoltam hogy kártya adatokat lopna el. Lényeg a lényeg, csaló!

(#539) ferenck válasza mickemoto (#537) üzenetére


ferenck
senior tag

Sok mindenért utálom a jófogást, de ez pont nem az ő saruk. Mivel nincs itthon más ilyen nagy, ingyenes hirdetési oldal, ezért a csalók is ezt figyelik és próbálkoznak.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#540) csabyka666 válasza caprine (#532) üzenetére


csabyka666
addikt

Ezek ilyenek. Hirdetek marketen egy hibás monitort, nem kapcsol be, a kijelzője is törött, leírtam mindent róla.
Ilyen Armandók írnak, se köszönés, semmi, kérdi mi a baja. Írom neki, amit a leírásban találsz. Erre nem is válaszol. 1 percet nem érdemelnek az életemből.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#541) btprg


btprg
senior tag

Sziasztok! Nem tudjátok, lehet valahogy értelmes módon keresni jófogáson? Az alap keresés egy fos, ha nem teljesen pontosan az a szó van a hirdetésben, akkor nem ad ki semmit. Van valami trükk erre? Köszi.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#542) ferenck


ferenck
senior tag

Ilyennel találkozott már valaki? Meghirdettem egy terméket és ez a megkeresés jött:

Szeretném megvenni, Viszont a pénzt készpénzben borítékban szeretném küldeni a LAPOSTE EXPRESS futárszolgálaton keresztül az Ön címére és a pénz beérkezése után futárszolgálatot küldök. .költségemre költöztetik el otthonról.

:F :F :F

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#543) btprg válasza ferenck (#542) üzenetére


btprg
senior tag

Egy egyszerű utánvételes csomagküldés miért nem jó neki? Biztos hogy kamu, ilyenekkel nem szabad foglalkozni.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#544) ferenck válasza btprg (#543) üzenetére


ferenck
senior tag

Gondolom, de mi az átverés lényege? Addig úgysem küldöm amíg nincs nálam a kp.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#545) Pityu. válasza ferenck (#542) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Rengeteg az átveréses üzenet jófogáson is meg emailben is. Nem kell velük törődni én is kaptam már. Csak sajnos van akit meg is tudnak károsítani.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#546) btprg válasza ferenck (#544) üzenetére


btprg
senior tag

Jó kérdés. Akár arra is kimehet a játék, hogy megtudja a te pontos címedet, aztán végül semmit nem küld. Ha van kedved kísérletezni és elfogadod, akkor majd írd meg hogy mi történt, valahol csak kibújik a szög a zsákból :D

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#547) eboostr válasza ferenck (#542) üzenetére


eboostr
aktív tag

Jóhogy márnem postalóval...
Ilyen LA POSTE meg Török szállítást láttam már AliExpress-en noname webshopokban gyanúsan olcsó ár, 0% feedback stb.

(#548) csabyka666 válasza ferenck (#542) üzenetére


csabyka666
addikt

Eléggé magyartalan is, tuti kamu. Hogy mire megy ki, nem tudom.

Velem olyan volt, hirdettem jópár éve egy telefont jófogáson, ami már akkor sem volt egy csúcsmobil, aztán valami afrikai országból akarta megvenni egy tag. Kizárólag PayPal-lal tudott volna fizetni. Tudtam, hogy kamu, de jól elbeszélgettem vele, angolul ment a levelezés, aztán mondta, hogy nem baj, ha drága a szállítás, ő kifizeti a pluszt. Már olyanba is belementünk, hogy a telefon hálózatfüggő, nem fogja tudni használni, de erre is volt válasza, hogy valami haverja meg tudja oldani. Végül abbamaradt a dolog, nem tudom azóta sem, mi lett volna a lényege ennek...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#549) Pityu. válasza csabyka666 (#548) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Puszta csalás nem kell ezeket túlgondolni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#550) csabyka666 válasza Pityu. (#549) üzenetére


csabyka666
addikt

Oké, de mi? Mit akar elérni?

Nekem már a sztori hihetetlen volt...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Jófogás tapasztalatok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.