Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) Rent


Rent
senior tag

8megas 2az1ben 5500kbit el megy ilyen 680k/sec.. lehet ezert szolni ugye? tudom hogy a garantalt megvan stb.. de ez akkor se tul jo..

(#2902) Rent


Rent
senior tag

eddig 4megas volt. 3eve vagyok invitel elofizeto

a 4megas csomag kereken 460al toltott fixen.
most ez a 8 megas ilyen 680 al szed. azert ez kozel sem a duplaja az elozonek..

beszeltem most 1445 oson egy csavoval, azt mondta meg "folyamatban van" o ezt latja, mondom nem lehet hogy azert mert reggel ota megy a net, es gondolom meg a munkalapot nem vittek vissza a szerelok? azt mondja nem tudja, de varjak 1-2 napot, es majd ha akkor rossz, akkor szoljak illetve kuldjek screenshootot a helpdesk.. blabla ra az inviteles sebesseg merorol

akkor szerintetek is kuldjem el majd nekik ha jovohet hefoig igy fog menni? 680k/s
illetve szerintetek varhato -e hogy mikor bekotik elsore meg nem pontosan annyival megy mint amennyi es kell egy kis ido mire beall.?

amugy egy mercury router mogott van egy siemens modem.
majd ha otthon leszek holnap letesztelem en is a vonalat, anyammal teszteltettem le telefonon keresztul.. :D

(#2903) Rent


Rent
senior tag

azt mondta a telefonos megint felhivtam, hogy akkor majd kuldjem el screenshootot wordbe, irjam melle szerzodesszamot, meg a modem tipusat.

ezt a modemet meg anno a 0,5megabites akkori leggyorsabb adslhez kaptuk, ami azota 1 lett, majd 2, aztan lett volna 8, de csomagot modositottunk 4 -re, es most 8 ra.

szal sztem ez a regi modem lehet a ludas. kb 4eve megy 512kbites adsl ota.. :D kicserelik ingyen?

(#2904) shabbarulez válasza Rent (#2903) üzenetére


shabbarulez
őstag

Tíkomnál a nagyon régi Siemens modemek amikkel még 2001-02-ben kezdtek nem igazán vannak toppon a magasabb sebességeknél. Viszont ezeknél DSLAM oldalon is váltani kell, át kell kötni úgy kártyába az előfizetőt és új modemet is kell hogy kapjon.

Egy 8 Mbps-es sosem lesz duplája a 4 Mbps-esnek, de erről már volt szó soxor, a legelső nyitó hsz.-ben össze is van foglalva hogy ne kelljen állandóan ismételgetni.

(#2905) Rent válasza shabbarulez (#2904) üzenetére


Rent
senior tag

mindjart gondoltam hogy nem fog az elozo 460 k hoz kepest dupla annyival mennyi kb 920 al, nem kell elmagyarazni, mert vagom. de en nem a duplajarol beszelek, hanem a 650-680k rol, hogy ezt keveslem.

holnap majd ha otthon leszek irok nekik egy melt, amiben megirom a pontos parametereket, es, hogy meg siemens c110esem van. gondolom ki fogjak cserelni szo nelkul es nem lesz utana problema

(#2906) Sh@dowMAN007 válasza Rent (#2902) üzenetére


Sh@dowMAN007
tag

A Siemens modem a ludas!
Nekem is azt hoztak mikor meghalt 2 nap után a Comtrend.
Látva, hogy nincs meg a 8mega lement a csávó még 1 Comtrendér és azzal azóta minden oké. :C

(#2907) Rent válasza Sh@dowMAN007 (#2906) üzenetére


Rent
senior tag

thx a valaszt, akkor remelem kicserelik nekem is :D

(#2908) Rent


Rent
senior tag

nem tudjatok egy modemcsere mennyi ido szokott lenni? esetleg ugyfelszolgalatra is be lehet menni erte szemelyesen, hogy gyorsabb legyen? vagy 1-2 nap alatt kihozzak? :)ezekszerint akkor valszeg a szazeves samsung cl110es nem bir csak 5500kbit et. :)

(#2909) djtoomi válasza Rent (#2908) üzenetére


djtoomi
addikt

Nekem ez gyorsanment.Hívd fel őket,hogy nincsen net,és 2-3 percenként elmegy a net vagy 2 percre,és lassan szinkronizál a modem.Ma délelőtt 11fele felhívtam őket,12:40-kor szól a telefonom,hogy a telefon szerelő vagyok,ha 5 perc múlva ott vagyok,az jó?Mondom hogyne,modemcsere volt,tökéeltes a net. :))

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2910) Rent


Rent
senior tag

nah hazajottem leteszteltem a legjobb amit eler az 706k letoltes, de pl torrentnel nem akarja a 700 at sem elerni inkabb 695, szoval irtam egy mailt a helpdesk@invitel.co.hu ra, es screenshootot invitelsebessegmerorol ami epp 560k-t mutat. de megirtam persze hogy a maximalis amit elert az 700k. varom hogy jelezzek mikor tudjak lecserelni a modemet. :)

(#2911) djtoomi válasza Rent (#2910) üzenetére


djtoomi
addikt

Hívd fel őket,emailt felejtsd el,2 hsz.-el ezelőtt leírtam mit tegyél,és másnap ott vannak!

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2912) FoBCRaistlin válasza djtoomi (#2909) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

Ezzel csak az a gáz, hogy pontosan meg lehet nézni, hogy van-e net az előfizetőnél, és ha igen ténylegesen szakadozik-e. Ha valaki fordít rá időt ki tudja szűrni :)

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2913) FoBCRaistlin válasza Rent (#2908) üzenetére


FoBCRaistlin
őstag

72 órán belül kell a hibát elhárítani (munkanapokban mérve), de k 2 nap alatt meg szokott lenni. Vannak körzetek ahol már aznap ki is cserélik ha indolkolt. :R

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2914) FoBCRaistlin


FoBCRaistlin
őstag

Ja és a helyes cím ahova kérdéseket, kéréseket, technikai gondot, sebességmérős screenshotot kell küldeni a helpdesk@invitel.hu nincs benne .co

Tuning szempontjából fontos, hogy "hány Mhz hideg van éppen" T56 - www.pcvizhutes.hu WOT: RaistlinX

(#2915) Rent


Rent
senior tag

na elobb hivott szerelo, holnap jon ki 2-3 kozott, hoz magaval d-linket, meg comtrend modemet. letesztelem mindkettot, es remelem megoldja a problemamat (700k/sec letoltes maximum a Siemens c110 modememmel)

(#2916) Rent


Rent
senior tag

ujra itthon vagyok, jelenleg speedtest.net -en 5700 kbit. 14:00 korul jon a szerelo 2 modemmel, meglatjuk javulni fog -e.
a feltoltes az jo 433kbit (54k) letoltes meg max 714kb/s

nah addig atpakolom a configot az uj hazba. :)

(#2917) Rent válasza Rent (#2916) üzenetére


Rent
senior tag

nah kijott a faszi hozott comtrander meg dlinket, vegul dlink mellett dontottem, mert minimalisan jobb comtrandnel nalam sebessegre.

6444kbit lett vegul 804kb/s speedtesten merve. vegul is jobb mint a siemens, mert az 5700 fele nem tudott menni. 700kb/s el toltott max, ez most meg 780..

(#2918) Rent


Rent
senior tag

nah vegul ez lett.

eddig siemenssel: 698-701 k/s
mostmar d-linkkel 780-783k/s

(#2919) Chip válasza Rent (#2918) üzenetére


Chip
aktív tag

A http-s letöltésen kívül sztem kicsit megbízhatóbb ha az ftp-s letöltést is megnézed.

[link] itt pedig a testfiles mappából tölts le 1 fájlt. A legkissebb 1 gigás vagyis figyelj oda melyiket indítod el.

(#2920) Rent válasza Chip (#2919) üzenetére


Rent
senior tag

nem https-t mertem hanem torrentet bh-rol, illetve ftp-t vein szervererol

(#2921) dikmen


dikmen
tag

8M-es nettel szerintetek milyen eredmény a 67xx k/s speedtesttel mérve?

(#2922) Rent válasza dikmen (#2921) üzenetére


Rent
senior tag

teljesen jo, nalam 64xx

(#2923) Rent


Rent
senior tag

amiota ez a d-link modem van, kb ma percenkent leesik netrol a modem, router folyamatosan reconnecteli, routerrol lekotve, kezzel iszonyat nehez neten tartani. (egyebkent tuzforro a modem, siemens nem volt kozel sem ilyen meleg)

ma jelentettem invitelnel azt mondtak 72 oran belul felhivnak, remelem holnap hivnak es kicserelik....

(#2924) Rent


Rent
senior tag

lekotottem a szurot, es vele egyutt a telefont, igy most csak a modem kapja a vonalat, es 8-9ms rol 7-8 ra javult a ping (bix.hu, kb fel oras pingelgetes), raadasul nem szakad le a modem!!!. fasz lehet a baja?

(#2925) gardener


gardener
senior tag

Hali!

Havernak elment a netje (Invitel).
D-Link DSL-360R modemje van.
Ahhoz egy router,abból meg 2 gép elágazva.

Napok alatt folyamatosan elkezdett csökkennni a net sebessége,most pedig már
semmi,úgyhogy telefonon hívott..

Helpdeskesek mondták a router újraindítását,modemét, router kiiktatását egyik géppel se megy a net még a modemhez dirket hozzákapcsolva se.

Víruskergető van a gépen. (Nod32)

Ötlet vagy hasonló eset valakinek? :U

(#2926) LeslieG Jr. válasza Rent (#2924) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Hát akkor nagyon úgy tünik hogy a szűrőkéd mondta be az unalmast. :P Egy szűrő cserét kéne eszközölni mert lehet azért szakad a neted mert a szűrő feldobta a pacskert. :D

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#2927) Rent válasza LeslieG Jr. (#2926) üzenetére


Rent
senior tag

visszadugtam a szurot a telefonvonallal, es most azota kb 2 oraja megint hibatlan a vonal. :D

(#2928) LeslieG Jr. válasza Rent (#2927) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hát akkor ez X-akta. Lehet befenyítetted a szűröt és most működik.

[ Szerkesztve ]

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#2929) Rent válasza LeslieG Jr. (#2928) üzenetére


Rent
senior tag

most volt egy elszallas megint, csak a modemre tudok gondolni, hiszen 3 ev alatt sosem volt ilyen problema, modemet meg multheten csereltek, mert az elozo (siemens) nem birta a 8megat. :D

(#2930) Rent válasza Rent (#2929) üzenetére


Rent
senior tag

reggel hivtak, delelott modemcsere, azota nem erzekelek problemat :) ugyanolyan dlink most is amugy :D

(#2931) smityke


smityke
csendes tag

Sziasztok ! Vki tapasztalt pingnövekedést az elmult hetekben? az összes külföldi szerveren stabil 300 as ping már kb du 3tol:(

!!!!!

(#2932) n0se


n0se
tag

sziasztok!

24es korzet dunaharaszti, az utobbi hetekben lassulast vettem eszre, uploadot nem erinti, csak a downloadot, tapasztalt meg valaki hasonlot?

n0se

(#2933) Rent


Rent
senior tag

na hat en nem tudom hovatenni, kicsereltek ugye, uj modem dlink dsl 360r ez is, ma elkezdte ujra, folyamatosan tobbszor szakad a vonal, router ujralovi... routert lekotottem most igy kezzel csatlakozva router nelkul szinten nincs reply stb, 1000-2000ms korul van bix fele eleg surun.

lehet ezek a dlinkek rakas szarok vagy mas problema lehet?

(#2934) LeslieG Jr. válasza Rent (#2933) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Hali! :)

Hát én akkor össze teszem a kezem hogy nálam hál' istennek nincs ilyen probléma pedig nekem Siemens E110-es modemem van már több mint 3 éve. :R Ezzel a modemmel tökéletesen meg vagyok elégedve. :B

Hát ebből az következik hogy vagy rossz szériát fogtál ki vagy a vonallal van valami bibi ami miatt szakad. Probáld meg a kábeleket lecserélni hátha valamelyik meg van törve. Ennyiszer nem szabadna szakadni föleg ha a bejövő vonal jó. Csak kábel vagy modem szinten van valami bibi. :K

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#2935) Rent válasza LeslieG Jr. (#2934) üzenetére


Rent
senior tag

Siemens el nekem sem volt problema 3 evig, csak az a modem mar keves volt a 8megas vonalhoz, amit multheten lecsereltek egy dlinkre, aztan ezen a heten megint dlinkre. igyhat majd most jovhet elejen lecsereltetem pl comtrandre. :D

(#2936) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Tracing route to 85.14.233.222.static.rdns-uclo.net [85.14.233.222]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 2 ms 2 ms . [192.168.2.1]
2 17 ms 16 ms 16 ms dial048011.pool.invitel.hu [213.163.48.11]
3 17 ms * * g1.24-god-p0.vivendi-th.net [213.163.53.181]
4 19 ms 17 ms 17 ms ten4.2-vac-p0.vivendi-th.net [213.163.21.57]
5 17 ms 17 ms 18 ms 213.163.53.229
6 16 ms 18 ms 17 ms ten2.1-bors-p0.vivendi-th.net [213.163.52.1]
7 16 ms 16 ms 19 ms pcg1-bors-br0.vivendi-th.net [213.163.52.154]
8 17 ms 17 ms 18 ms bpt-b2-link.telia.net [213.248.90.57]
9 19 ms 17 ms 18 ms bpt-b1-link.telia.net [213.248.96.93]
10 37 ms 38 ms 37 ms ffm-bb2-link.telia.net [80.91.251.186]
11 37 ms 41 ms 37 ms ffm-b6-link.telia.net [80.91.251.161]
12 256 ms 266 ms 262 ms ettelsystems-111447-ffm-b2.c.telia.net [213.248.
76.186]
13 268 ms 271 ms 268 ms so-5-2-0.core1.cob1.uclo.de [85.14.194.34]
14 270 ms 268 ms 268 ms 85.14.233.222.static.rdns-uclo.net [85.14.233.22
2]

Trace complete.

Ez egy jó példája annak,

hogy a 27es körzetben 1 hónapja mennyire van elkúródva az invitel.

Nincs elég sávszélességük, külföldre.
Elérünk németországig.

Egész vác nemtud játszani külföldön, mert 57245 ping. Ezenkívül sződliget, verőce, és a fél 27es körzet.
Amint hazaér mindenki és elkezd netezni halál.

Ügyfélszolgálattal beszéltem, vissza is hívtak 2szer.
Kb azvolt az egész lényege, h a külföldi szolgáltatóval van baj, nekik szóljunk.
Csak egy a durva, kb 76 külföldi szolgaltato csinalja ezt az invitellel, és csak a 27es körzetből.
Másikmeg, hogy minden más szolgáltató normálisan kimegy.
Invitelnek nincs pénz vonalra.

Ezt a k3rva netet nemlehet semmire hasznalni (azonkívül h letöltenél) kb. 1 hónapja.

És itt nincs más, csak ez meg a sz4ros rubicom, ami a kedvenc kábelszolgátatóm volt ezelőzz, 25% packetlossal.

Fogalmam sincshogymerik azt csinálni, h egy egész körzet szopik 1 hónapja a pingekkel, és nem csinalnak semmit.

Mielőtt elmondtam nekik mi a problémám, kb 6x viszgálták meg a "vonalam" és mindent rndben találtak. Any4'tok!

Van aki szenved még ezzel?

(biztos van, mret 1 verőcei, 3 váci, és 1 sződligeti ismerősöm kapja ugyanezt) random külföldi szerverekre.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#2937) aDM|RaL^ válasza smityke (#2931) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

csao, merre laksz?

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#2938) shabbarulez


shabbarulez
őstag

HTCC to Buy Memorex [link]

Úgy tűnik Invitel tulaj megint vett egy céget, aminek optikai gerinchálózata van a közép és kelet európai régióban.

[link]

Elég nagy az átfedés Pantel nemzetközi hálózatával:

[link]

Lehet hogy a Panelé külső partnerektől bérelt volt, ez az új meg talán saját tulajdonban lévő így gazdaságosabban lehetne működtetni a nemzetközi kapcsolódásokat. Két közel párhuzamos lefedettségű hálózatnak valahogy nem sok értelme lenne.

Kérdés lesz-e ennek a felvásárlásnak hatása Invitel nemzetközi elérésére. Mert így ha lenne saját hálózatuk Frankfurtig, odáig használhatnák az MTCAG vonalait, Frankfurtban pedig már igen olcsón, nagyon sok hálózat felé lehet peeringet vásárolni.

(#2939) osbebei válasza aDM|RaL^ (#2936) üzenetére


osbebei
csendes tag

dettó ugyanez:

lassan 1-1,5 hónapja külföldi (német) szerverek ~300ms körül, ami viszont újdonság, hogy már a hazai pingek is 20 - 220 között mozognak.

pont most akartam hívni ügyfélszolgálatot, de ha ez tényleg 27-es körzetes probléma, akkor inkább .. várok.
Eljátszottam ezt már párszor: vonalvizsgálat, meg hogy a "szerződésben nincsen garantált ping", soksok terelő duma.

Van esetleg valakinek infója hogy mindez miért, de leginkább, hogy még meddig?

(#2940) smityke válasza osbebei (#2939) üzenetére


smityke
csendes tag

szolgáltato váltásig :D

!!!!!

(#2941) poffsoft


poffsoft
addikt

Üdv!
Valami segítség kellene, frissen kötött invitel, thomson 530v6 dsl modem.
Milyen beállításokat kell (ha kell) a modemen csinálni a tutihoz (ppp,bridge, tömörítés,packet).
Ilyen ravaszokat kérdez a setupja....

[ Szerkesztve ]

(#2942) bb71 válasza aDM|RaL^ (#2936) üzenetére


bb71
őstag

Szia,
kicsit megnyugtattál és nagyon elment a kedvem - ugyanis:

kb. annyi ideje, mint Te szenvedek azzal, hogy vettem az USA-ban tárhelyet non-profit szervezet javára és hát én lennék a "webmaster"...
CSak éppen hetek óta hol elérem a admin felületet és az ftp szerverünket - hol nem!!!

Most chat-tem a kinti supporttal és természetesen Ő mindent meg tudott csinálni, míg én TC-vel be sem tudok lépni az ftp helyünkre...

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2943) cigam válasza bb71 (#2942) üzenetére


cigam
félisten

Tuti Invitel hiba?
-Próba egy másik helyen és gépen, ahol szintén Invitel a szolgáltató
-Próba egy másik helyen és gépen, ahol nem Invitel a szolgáltató

Ping eljut a szerverig?
Volt már olyan amikor működött?
Helpdesk-nek is feltetted már ezt a kérdést?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2944) bb71 válasza cigam (#2943) üzenetére


bb71
őstag

Nem tuti, de egyelőre nincs más ötletem.

A próbákat elég nehéz megvalósítani...

Pinget próbáltam: a 4-ből 1-re jött válasz (amikor nem tudtam ftp-re belépni)
2 és fél hónapig nem volt gond... augusztus vége óta van előfizetve.
Helpdesk-et nem hívtam, mert nem látom értelmét... a hozzáállásukkal gond van, meg a tudásukkal (tisztelet a kivíteleknek).

(#2945) bb71


bb71
őstag

Itt egy routing kép a dologról:

[ Szerkesztve ]

(#2946) BSOD válasza bb71 (#2944) üzenetére


BSOD
senior tag

Nem védeni akarom őket, de a te hozzáállásoddal is gond van jelen esetben. Meg se próbáltad... :(

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#2947) cigam válasza BSOD (#2946) üzenetére


cigam
félisten

Hát azért egy e-mail-t megérne a dolog. Eleve nem telefonos ügyfélszolgálatra gondoltam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2948) ent válasza aDM|RaL^ (#2936) üzenetére


ent
őstag

Igen, épp most írtam helpdeskre (62 es körzetből). Kíváncsian várom válaszlevelüket!

Bécsik teljesen normális a ping, majd GER, FR UK 400 feletti. Semmi másra nem kell net csak gémelni, de ezzel lehetetlen! Hogy is van ez INVITEL!!!!????!!!!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2949) ent válasza LeslieG Jr. (#2926) üzenetére


ent
őstag

Mivan akkor ha a szűrőt kiiktattam? ;]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#2950) smityke válasza ent (#2948) üzenetére


smityke
csendes tag

sztem mar lenyegtelen melyik körzet, mert sztem mindehol fos;)

!!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.