Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Jacek


Jacek
veterán

Röfff

(#652) ScomComputer válasza Jacek (#651) üzenetére


ScomComputer
veterán

:C :C
Na lássuk mit tud.... :K

(#653) Baryka007 válasza ScomComputer (#652) üzenetére


Baryka007
őstag

:DD :DD :DD :C :C :C

Várjuk a független teszteket :DDD

(#654) Jacek


Jacek
veterán

Jó jó egyenlőre annyira új a rendszer hogy nincs lan, stick bedug letölt stb :D Most probálom a drivereket rendezni, BIOS-t kell frissiteni, aztán majd lesz valami :)

A LGA1200 hűtővel nem is a luk a probléma mert a corsairon állítható , hanem alacsonyabb csap kell mert nem feszíti rá a hűtést na ezt pár alátét megoldotta szóval a hűtés nem gond megoldható bármelyik lapon amin olyan a leszorító hogy lehet állítani.
Így rajta az AIO majd meglátjuk mennyire jól :DDD

(#655) Walter_White


Walter_White
senior tag

Ha a mostani 150eFT+-os lapoknál ugy van feltüntetve hogy DDR5 6400(OC) vagy DDR5 5000+(OC) akkor ha most rászánnám azt az összeget a lapra, és memoriából olcsóbbik 5200-as menne bele, késöbb mikor terethódit a DDR5, és megjelennek a 8000-9000+ -os ramok akár, akkor mekkora az esélye hogy ez beállítható lesz a mostani lapoknál? Tudom ez már tuning ugye, de elvben a mostani lapokban is simán mehetnek majd a 9000+-os ramok is?

[ Szerkesztve ]

(#656) Laraxior válasza Walter_White (#655) üzenetére


Laraxior
titán

Eddig is ugyanigy voltak feltuntetve.
"Z" lapnal amugyis mindegy mit irnak, annyin megy, amennyit tud a ram

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#657) Krisz0418 válasza Laraxior (#656) üzenetére


Krisz0418
őstag

Irni is akartam, hogy en ugy tudom hogy intelnel csak a ramon mulik a dolog. :F

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#658) Laraxior válasza Krisz0418 (#657) üzenetére


Laraxior
titán

Meg a ramvezerlon is mulhat, de az ujaknal mar ez ki van love a gear modok miatt.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#659) keIdor válasza Laraxior (#656) üzenetére


keIdor
titán

Illetve IMC függő, az meg gondolom jobb lesz a Raptor Lake-ben.

Walter_White: Eddig mindig több év kellett, mire jöttek magas órajelű kitek. Szerintem mire elérjük a 8000-et, már rég LGA18xx/Meteor Lake után leszünk.
S lehet, hogy a mostani procik IMC-je el se bírja. 24/7-re.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#660) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Első OC eredmények. Latency is csökken. 6000 Cl 40 --- 6600 Cl30

[Forrás]

Akit érdekel, Anta777 tollából az első OC trükkök: [link]

[ Szerkesztve ]

(#661) Jacek


Jacek
veterán

Full alap 12700K ahogy belövi a lap :D ram az nem kcisit ergya lesz vele munka... 148w volt a proci fogysztasa, nemsokára elengedem. Ucsó bios bla bla
Annyira nem fényes win10-alatt 4-5 dologhoz driver sem települ :D
Nagy ködelem lesz emrt 10 éve nem láttam Asus BIOS-t...

[ Szerkesztve ]

(#662) keIdor válasza Jacek (#661) üzenetére


keIdor
titán

Ehhez kötelező a Windows 11, vagy max letiltod az E-magokat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#663) Krisz0418 válasza Jacek (#661) üzenetére


Krisz0418
őstag

Szep az a singlecore default allapotban. 850ig siman felmegy az :C en mar a 700at is szenvedve ertem el :DD

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#664) ScomComputer válasza Jacek (#661) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszi...nagyon jó....
"Asus BIOS"....egyik legkönnyebben testre szabható bios... :K

(#665) fudi2002 válasza ScomComputer (#664) üzenetére


fudi2002
veterán

Végre elindul újra a verseny. Erre mindenki várt, bármelyik oldalt is erősítette!
Csak remélem az árlicit nem felfelé hanem lefelé indul meg :U

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#666) zebra_hun válasza Jacek (#661) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szép teljesítményt ad 4.7GHz-en, a memória tényleg egy halál ezer arca...
W11 ahogy Keldor Mester írja mikor ugrik?
Gratula a cuccoshoz :))

(#667) Jacek válasza zebra_hun (#666) üzenetére


Jacek
veterán

Már lejött :D holnap feltolom a win 11-et.

Egyelőre csak nyomkodom ezt az Asus biost :DDD

Egy gyors 5.0Ghz allcore, a ring rátiot nem tudom be állt 3600 nem is értem nem találom hol lehet piszkalni, bios-ban a target 4600mhz. Ez jelen pillnatban hűvösebb minimálisan mint a 9900K 5.0Ghz allcore, na nem sokkal. H150i Pro balanceden tehát nem üvölt.

(#668) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Jönnek arabus szaktárs processzorai is... [link] :)

(#669) zebra_hun válasza Jacek (#667) üzenetére


zebra_hun
addikt

Pont olvasgatom a német beüzemelőket, szívnak rendesen a ddr4 ramokkal. Nem működnek rendesen, pedig eléggé vágják a témát. Nem eszi a mem oc-t, ratyi egyenlőre mindenki ddr4 kitje.
Asus biost megértem egy másik után, én is eltévedtem benne rendesen amikor először megláttam. :) Szépet fog gurítani, biztos vagyok benne.

(#670) Jacek válasza zebra_hun (#669) üzenetére


Jacek
veterán

Látom én is hogy gond a DDR4, mert hát nem így megy a z390 Aorus Masterban :D
De egyenlőre proc, aztán majd a mem.

(#671) Jacek


Jacek
veterán

Kezd bemelegedni a kis 12700 :DDD

(#672) joshua7 válasza Jacek (#671) üzenetére


joshua7
veterán

Időd engedi, Vantage, 11 és 13 3dmark cputeszteket is nézz, padlógázon. Kösz! :)

Semper Fi

(#673) Laraxior válasza Jacek (#671) üzenetére


Laraxior
titán

Csak ki kellene cserelni azt a lapot egy ddr5-ösre. ;]
Ugyfest ebbol is eleg a 700, nem nagyon kell a 12900. Annak még az ára is baratibb :D
Fogyasztas stresszteszt alatt? ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#674) MPowerPH válasza Jacek (#671) üzenetére


MPowerPH
félisten

Brutal. :)

Don't Tread On Me

(#675) Jacek válasza Laraxior (#673) üzenetére


Jacek
veterán

Ott van CPU package max:212 a cpu persze

MEglatjuk lehet e leket verni a DDR4-be de most felesleges a DDR5 nem lesz jobb a késleltetés stb. később lesz normális modul.

[ Szerkesztve ]

(#676) Laraxior válasza Jacek (#675) üzenetére


Laraxior
titán

Aszondod hogy ramegy az 1200-es cooler?
Nezem... Ez a pakk igy kijonne egy kis apro radobasaval az apex+11700k arabol :D a ram meg marad, az ugyis jo kis cucc

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#677) zebra_hun válasza Jacek (#675) üzenetére


zebra_hun
addikt

Kézzel be kell lőni, a gyári xmp mindig is ratyi volt. Lentebb linkeltem az első fecskéket, 100+ MB/s és 49ns. Kezdenek már alakulni a ddr5-ök. Alapon hasznavehetetlen a 60-80ns Latencyvel.

(#678) Jacek válasza Laraxior (#676) üzenetére


Jacek
veterán

A Strix-A-n dupla oval lyuk van mint a Heron, de az nem is kellene mert a corsair csuszkas a hatlapi szar oda allitom ahova akarom, tehat felmegy DE alacsonyabban van a proci teteje ezt megoldottam 4 alatettel tehat rajta van faszan a regi 9900k-ra vett cucc.

(#679) Jacek válasza zebra_hun (#677) üzenetére


Jacek
veterán

Lattam, deivel melo nincs csak jo lesz a DDR4 valami leket csak verek bele :DDD

(#680) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Közbe nézem, hogy hogyan haladnak a németek. Allcore 5.3GHz megvan 1.288V-on, pontszám is gurít. 6C vízzel érte el a Meister ;)
Forrás:HWL [link]

(#681) Jacek válasza zebra_hun (#680) üzenetére


Jacek
veterán

All core 5.3 cep:) de en csak 12700/aio-al vagyok :)

(#682) MPowerPH válasza Jacek (#681) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem rossz. Erdemes kivarni, az ido senkit nem surget, az arak cssk csokkenni fognak, lesz DDR5 is. En kivarok. :K

Don't Tread On Me

(#683) Jacek


Jacek
veterán

Ez a húgy ram beállítással :D :D Srácoknak fejlüdni kell össz tuningban :D [link]
11800-at ment a 9900K szénné pirítva!

(#684) zebra_hun válasza Jacek (#683) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szép a 17 ezer pötty ;)
Én sem sokkal vagyok elmaradva, aztán 2 gen visszafelé ;)
[link] Majdnem 17 ezer

(#685) Jacek válasza zebra_hun (#684) üzenetére


Jacek
veterán

10 nagy magbol:)
Alattam a kicsi kinai biztos viz a 18k pontal :DDD

(#686) ScomComputer válasza Jacek (#683) üzenetére


ScomComputer
veterán

Csinálj már légy szíves egy "3DMark CPU Profile" tesztet és tedd be a képet.... :R

(#687) zebra_hun válasza Jacek (#685) üzenetére


zebra_hun
addikt

Kapcsoltam volna ki? :D
Aorus Elite vrm azért adta. Kategóriámba megnéztem, senki nem tekert 16700 cpu score-t. Simán adta az 5400-at, tetszett az a lap. A mostanival meg el is felejtettem 3DMarkot mérni, de már tele szemeteltem a Windowst... pedig egy 5500MHz szép lenne ott. ;)

Ja, gratula a Top 1-hez :R

[ Szerkesztve ]

(#688) Jacek válasza zebra_hun (#687) üzenetére


Jacek
veterán

5 percig kb, de kosz:) reszelni kell meg mert nem.jo a.ram meghat :DDD

(#689) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Na akkor kezdem a "binning"-ot...amelyik nem meg all core 5.3Ghz-t az ingyen vihető... :DDD

(#690) zebra_hun válasza ScomComputer (#689) üzenetére


zebra_hun
addikt

Garázsvásár? :) "Régi" megunt kacatok, haha
Olyan nincs, hogy egy proci ne menne 5.3-at... hűtés kérdése az egész.

(#691) Jacek válasza ScomComputer (#686) üzenetére


Jacek
veterán

parancsolj [link]

(#692) Jacek válasza Jacek (#691) üzenetére


Jacek
veterán

Ez jobb :) Top 3-as [link]

(#693) keIdor


keIdor
titán

Windows 10 vs Windows 11 [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#694) ScomComputer válasza Jacek (#691) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm...

(#695) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

2 dolog jutott eszembe így hirtelen.

Miért kellenek ezek a marha sok fázisú alaplapok ezek alá?
Z-s lapban értem én hogy eszik 240w-ot is, na de mennyi lehet tuninggal a max?
Olyan nagyon sok nem...
x299 extreme 4 lapom 11 fázissal és 2db 8 pines tápcsatival 400-450w-ot evett proci oldalon.
Mondjuk legyen 400w amin nem melegedett túl tartós terhelésnél a vrm, itt ennyi nem lesz.
14-15-16 fázissal el lehetett menni 600w fölé is 18 magos procival.
Miért kell most itt ennyi, vagy több fázis?

A másik, hogy úgy tűnik itt 10nm-en elég jó a hűthetőség, nem áll fent az a helyzet, ami a másik oldalon 7nm-en igen, hogy nem veszi át a hőt a hűtő és emiatt hűthetetlen.

(#696) Krisz0418 válasza -Gabesz- (#695) üzenetére


Krisz0418
őstag

Az utolso resszel nem teljesen ertek egyet. 5900x cb20 alatt 63fok max egy mezei 280as giga aio-val. Ket ccx miatt sokkal jobban hutheto (tehat ~160w hot nagyobb feluleten ad at) mint pl az 5800x :D Ott nyilvan 1 van belole csak, es borzaszto kicsi a hoatado felulete.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#697) Krisz0418 válasza Krisz0418 (#696) üzenetére


Krisz0418
őstag

Vagy volt gond par hutovel, hogy nem volt teljesen egyenes a felulet ezaltal nem teljesen fekudt fel..lehet erre gondoltal.
Zen4 5nm-en kiderul majd :DDD

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#698) Jacek


Jacek
veterán

Amikor az a kis hangya befészkeli magát az agyadba..
Igen fasza a proci de, valszeg DDR5-el könyebb elfogadni mint DDR4el amit kiveszel a tuti kis rendszeredből és egy raklap fos... lehet hogy javulni fog bios-al vagy ez a Strix egy fos de kötve hiszem akár még szándékos is lehet...
Lehet hogy emiatt vissza küldöm a picsbe :D 9900K is elég mindenre mivel eleve 4k-ban tolok mindent.
ezt nehéz megemészteni hogy kb. ezt tudja , oké nincs finomhangolva még probálkozom majd.

Ugyan ez a memo a Aorus Masterban z390

alapvetően nem is akkora probléma mondjuk a min fps enm véletlenül rosszabb ezen a rendszeren mindenhol mint DDR4 mind DDR5-el...

(#699) keIdor válasza Jacek (#698) üzenetére


keIdor
titán

Ehh. :D
Ne foglalkozz vele, ez egy szintetikus benchmark.
A régi 5800X-em csak 29000-et tudott writeban, a felépítése miatt, mégis mindenhol elveri a régi Skylake magokat, amit még az i9-ed használ.
Ahogy ez is.
Ráengedsz egy Cinebenchet, CPU-Z-t, Geekbenchet vagy bármit, ott meg megeszi reggelire a Skylaked. :)

Az a DDR5 meg nagyjából csak Aidaban hasít, máshol meg észre se veszed. der8auer-nek van egy videója erről. Nekem jelenleg jobban kéne az új 4000 CL14, mint bármelyik DDR5.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#700) Jacek válasza keIdor (#699) üzenetére


Jacek
veterán

Hááá én ezt tudom :D
Hiába rakom 4000Mhz-ra felmegy a késleltás és be esik az olvasás 50%-al, ezért írtam hogy még itt valamennyire normális. 3600-on.

Persze hozzá teszem hogy eltolom a 9900K+Aorus Mastert annyira sokba nem kerül a csere... DDR5-re később ülnék fel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.