Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) carl18 válasza keIdor (#500) üzenetére


carl18
addikt

Igen a teszteket elnézve én is többre számítottam.
1700Euro? annyit biztos hogy nem ér meg, inkább érdemes kivárni az Ocean Cove magokat vagy a Zen 3D-t. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#502) -=RelakS=- válasza keIdor (#498) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Majd az milyen vicces lesz, mikr elindul a nyafogás, hogy nem működik a DRM miatt rendesen a játék, stb

#466-ot nézd meg ;]

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#503) keIdor válasza carl18 (#501) üzenetére


keIdor
titán

Ocean Cove az még nagyon messze van.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#504) MPowerPH válasza keIdor (#500) üzenetére


MPowerPH
félisten

Zen 3DC. 40k -s lap eleg a legnagyobb dog ala is. :))

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#505) palfitom válasza keIdor (#500) üzenetére


palfitom
félisten

Ja bocs, nem esett le.

Egyébként gamingre mitől lenne sokkal jobb? Egy 5800X / 10850K / 11700K szintű proci szinte mindenre elég. Ha játékról van szó, továbbra is combos VGA-ra kell gyúrni!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#506) carl18 válasza keIdor (#503) üzenetére


carl18
addikt

Számomra ez a Grafikon mindent elmondott. Kicsit gyászos eredmény.... :U Csodák nincsenek, most bebizonyosodott ez a mondás.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#507) Busterftw válasza carl18 (#506) üzenetére


Busterftw
veterán

Jatek alatt viszont sokkal jobb a helyzet, tegyuk hozza. :K

(#508) arabus válasza MPowerPH (#504) üzenetére


arabus
addikt

Egy nap alatt hányszor tud magától ujraindulni a csodagéped?
Az a csoda cache meg még csak terv szinten van.
Az ára na az lesz még szép ha kiderül.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#509) carl18 válasza Busterftw (#507) üzenetére


carl18
addikt

Ez neked sokkal? :U :P

#508arabus
Egy B550 Tomahawk bármit elhajt gond nélkül. :U

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#510) Jacek válasza carl18 (#506) üzenetére


Jacek
veterán

Ez Intel Ampere sorozat? :DDD

(#511) keIdor válasza MPowerPH (#504) üzenetére


keIdor
titán

Meg azért nézzük már meg, hogy az X570 mióta a piacon van.

Itt már annyira drágák a lapok, hogy engem ingerel az, ha 9 hónap múlva leváltják Z790-re. Ilyen árak mellett nálam már elvárás az is, hogy minimum 2 évig a legújabb cuccom legyen… na itt ez sincs meg. Ha 400€ lenne egy Hero, nem érdekelne.

Már csak a Z490 Dark és az EVGA hozzáállás miatt sem elhanyagolható ez. Gyanítom itt se lesz másképp.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#512) kovcsrob válasza carl18 (#506) üzenetére


kovcsrob
tag

Nem értem, hogy mi lep meg. Ez pont az, amit az intel megadott.
Ami nem lett az elmúlt napokban kitárgyalva, hogy az üresjárati viszont lényegesen alacsonyabb, mint a korábbi modellé vagy az AMD-é.
És a vegyes terhelésnél, (játék) a másik fogyasztási grafikon, látható, hogy eléggé gyorsan visszavesz. Tehát ott is egy "normális" fogyasztást tud tartani.

(#513) MPowerPH válasza arabus (#508) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyszer sem. :F 24/7 megy, utoljara nyar elejen szivtam vele.

A 3D Cache pedig nem terv, leven mar ugy terveztek a CPU -kat. Az mas kerdes, hogy nem ugy adtak ki.

keIdor: Annyira folosleges Zen 3 ala a draga lap, hogy en eladtam a DH -t, es vettem helyette egy Toma -t. 40k. :U Es a 16 magos csucsul benne.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#514) carl18 válasza kovcsrob (#512) üzenetére


carl18
addikt

Többet vártam, mert a "Intel" hírnőkök 30%-al teljesítmény ugrást írtak a Zen 3-hoz képest.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#515) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Na nemsokára...Zoli bemutatja,igaz nem sokat érteni belőle, de nagyon jól lépésről-lépésre be szokta mutatni az OC és egyéb dolgot,kár,hogy nincs angol felírat...azt írta nekem talán majd egyszer... :DDD

(#516) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#517) syIex válasza ScomComputer (#516) üzenetére


syIex
veterán

Csak meglépte a Ryzent, de hát ennyiért... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#518) Jacek


Jacek
veterán

őőő hát 6000 is karcsi gamingre a DDR5 majd 8000 környékén jó lesz..

paperlaunch a fact :D e mán a postnordnál figyelget max 1 hónap mulva kicserélem a lapot alatta DDR-re amikor lehet is kapni. jan 7-ig vissza küldhetem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#519) Walter_White válasza MPowerPH (#475) üzenetére


Walter_White
senior tag

12700K alá simán el tudnék képzelni egy sima DDR4-es lapot, amít mire normalizálódik a DDR5 ára, javul a teljesítménye, optimalizáltabbá válik stb, addig kiszolgál, és el lehet majd adni, lehet nagyobb bukóval (de ez mindig is ilyen volt :) ) és meg fogják venni, akik esetleg DDR5-re még nem szeretnének áldozni, de egy i3-mat beletennének a gépbe, és onnan lépegetni (tuti lesz az intel kínálatában i3 is).
Aztán mire tényleg teret hódítana a DDR5, addigra már a 14-15. gennél fog tartani, aztán még ott lesz még a AMD felhozatala is majd AM5-tel.
-----
Én is a 12700-al szemezek, DDR4-es Asrock lapban, kiforrottab technologia, ki tudja milyen gyerekbetegségei lehetnek még a DDR5-nek, 32GB meg nem olcsó 2x16-ban + annyiért meg kb szinte az alapot kapod.

(#520) Jacek


Jacek
veterán

Ez elég részletes!!! [link] van ott 6000mhz is DDR5 az sem hoz gamingben..

(#521) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Der8auer: A 8GHz kamu

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#522) keIdor válasza Jacek (#520) üzenetére


keIdor
titán

Mikor láttam, hogy CL36 meg CL40 az átlag DDR5 már sejtettem, hogy ez lesz. Hiába 2x32bit meg onboard voltage control meg magas órajel… szar a timing, szerintem a subtimingok is ilyen lazák.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#523) Jacek válasza keIdor (#522) üzenetére


Jacek
veterán

Ebből a DDR5-ből talán a Zen4 könyékén lesz valami egy év múlva..

Gyanús hogy most is felesleges nálam a csere 9900K@5Ghz-ről, lenyomok minden tesztet csere előtt, megnézem ha minimális akkor küldöm is vissza. Vagy megnézem mennyiért megy el a 9900K+Aorus Master.

[ Szerkesztve ]

(#524) keIdor válasza Jacek (#523) üzenetére


keIdor
titán

Mivel a DDR2, DDR3 és DDR4 is így kezdte, biztos.
X99-el indult annó a DDR4, 2666MHz volt az átlag, 3000MHz már egy jobb OC. Ehhez képest meg ma hol járunk. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#525) Laraxior


Laraxior
titán

Szóval zárható a topik ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#526) zebra_hun válasza Laraxior (#525) üzenetére


zebra_hun
addikt

:DD

(#527) Jacek válasza keIdor (#524) üzenetére


Jacek
veterán

Melóra most is jobb már de ott meg sokkal olcsóbb a Zen3 +lap :DDD MEg ahogy nézem csúcsra van járatva tuning elég ganaj mivel nem lehet lehűteni.... 5Ghz allcore is necc lesz AIO-val is, vizierőművek előnyben.

(#528) Jacek válasza Laraxior (#525) üzenetére


Jacek
veterán

Hát kis is fulladt a téma :P

(#529) keIdor válasza Laraxior (#525) üzenetére


keIdor
titán

Te? ;] Elveted erre a nyaralópénzed? :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#530) Laraxior válasza keIdor (#529) üzenetére


Laraxior
titán

Megoldottam, kiharcoltam, ugyhogy 15-en Dominikai Közt. :D Még kevesebbol is kijon, mint ez az uj system. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#531) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#493) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Update:
Memóriák várhatóan csak decemberben lesznek, és kezdésnek 4800MHz 16/32GB kiszerelésben :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#532) kNG


kNG
senior tag

Hát ez igen erős lett, ahogy vártam, reméltem. Én tuti váltani fogok egy i5 12600k-ra, egy erősebb VRM-es DDR4-es lappal, és egy jobb Noctua hűtővel egyetemben. :C

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#533) syIex válasza kNG (#532) üzenetére


syIex
veterán

Jelenleg igazából a DDR4 jobban megéri, mint a DDR5-re váltás. Többet tudnak a tesztek alapján, ha úgy voltak használva pedig a legtöbb helyen egy "sima" 3200-as memória volt mellette! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#534) zebra_hun válasza kNG (#532) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igen, erősebb. Én erre biztos hogy nem váltok, hiszen megvan a 144 fps-em a 10-es gennel is. Az hogy amúgy 280 lenne, az nem érdekel. Ezzel lenne 320 :) azt is eldobatnám riva tunerrel. Cserébe géming alatt 28-30C a procim.

(#535) kNG válasza zebra_hun (#534) üzenetére


kNG
senior tag

Nekem 8. genről fog történni a váltás, ráadásul egy i5 8400-ról. 10. genről én sem váltanék! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#536) kNG válasza syIex (#533) üzenetére


kNG
senior tag

Igen, ez a legjobb az egészben, kíváncsi vagyok komolyabb memóriával hogyan fog skálázódni (ha lesznek alacsonyabb késleltetésű DDR5-ös memóriák). :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#537) zebra_hun válasza kNG (#535) üzenetére


zebra_hun
addikt

Lesz teljesítmény ;) Hozzáteszem azért, hogy én nem dolgozom ezen a gépen, csak néha játék. Egyébként szépet megy, a min fps-t néztem azon a pár teszten. Valóban, nekem annyira nem kell siettetnem a váltást. Ha meglesz, egy kis beszámolót szívesen olvasnék ;) :R

(#538) kNG válasza zebra_hun (#537) üzenetére


kNG
senior tag

Mindenképp! :) Lehet 1-2 terheléses videót is csinálok majd! :) Egyelőre lázasan kutatok alaplap után, nem sok sikerrel. :D

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#539) Shkiz0 válasza kNG (#538) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha visszaolvasol akkor láthatod, hogy írtam összesen 2 féle Asus lap jött az országba csak eddig, az is mind DDR5. DDR4-es lap nem jött, így nem is fogsz találni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#540) kNG válasza Shkiz0 (#539) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi, várok egyelőre türelemmel! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#541) danithe


danithe
tag

ASUS ROG STRIX Z690-F GAMING WIFI
ASUS ROG MAXIMUS Z690 HERO

Iponnal elvileg holnapi átvételel, AQUA hétfő.

Nyilván érdemes a többi ajánlatott is megvárni :D

https://aqua.hu/kereses.html?q=z690
https://ipon.hu/shop/csoport/szamitogep-alkatresz/alaplap/40?37=12256

Azt mondd, amit mondanod kell, ne azt, amit mások szeretnének hallani. Aki meg akar tenni valamit, talál rá módot, aki nem, az talál kifogást. Egy szakadékot nem lehet két részletben átugrani.

(#542) Qtya123


Qtya123
őstag

Megnéztem a GamerNexus és HWUnboxed teszteket is.
Érdekes, hogy GN esetében kisebb eltérés mutatkozott a korábbi generációkhoz képest játékban az FPS értékek terén.

HW unboxed tesztben azért a min FPS-ek magasabbak voltak a "régi" procikkal szemben.

Amúgy szerintem valamennyivel jobb lett játékokban, mint az első hírek szerint, mikor még arról beszéltek, hogy nem biztos, hogy fogja hozni a 11. gen szintet sem.

Viszont elenyésző előrelépésért óriási mértékű felárat kell fizetni. Ez nagyon nem az a kategória, hogy eladja az ember a 11. gen félkonfigot, rádob mondjuk 100e Ft-ot és kész a váltás.
Főleg nem olyankor, mikor egy RTX 3080 600e Ft felett van. Az legyen meg, aztán amellé egy 10-11. gen tökéletesen elég, ha csak a játék a cél.

[ Szerkesztve ]

(#543) Busterftw válasza carl18 (#509) üzenetére


Busterftw
veterán

Fogyasztasrol volt szo. Arra irtam, hogy jatekban jobb a helyzet, mert a 12900k kevesebbet fogyasztott mint a 5900/5950x paros.
Productivity cuccoknal szall el a fogyasztas. (PL2)

(#544) Shkiz0 válasza Qtya123 (#542) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Még a 9900K-ról sem érdemes váltani kb. Sőt talán talán a 9700K a határvonal. Az alatt már van némi előrelépés, de azért egy 8600K/8700K-val is lehet még lenni simán a kövi generációig.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#545) Jacek válasza Shkiz0 (#544) üzenetére


Jacek
veterán

Hétfőn jól megtesztelem 9900K-ról.

(#546) Qtya123 válasza Shkiz0 (#544) üzenetére


Qtya123
őstag

Valóban nem igazán.

Amúgy végignyálazva most a teszteket azt mondom a 12600K nem is lenne rossz játékra. Elég jól szerepel, alzában a kezdő ár 135e Ft, még úgy ahogy oké. Csak ugye ott van az a fránya alaplap 170e+ Ft-ért és a ram is és így már nem annyira éri meg a dolog.

(#547) ScomComputer válasza Qtya123 (#546) üzenetére


ScomComputer
veterán

"Csak ugye ott van az a fránya alaplap"...jó is lenne ha ott lenne de nincs... ;] :D

(#548) pigatt válasza Jacek (#545) üzenetére


pigatt
őstag

Kíváncsian várom!

i9 / 4080 / 32"

(#549) kNG válasza Qtya123 (#546) üzenetére


kNG
senior tag

Szerintem jönni fognak idővel a DDR4-esek, azok között lesznek olcsóbb példányok is.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#550) keIdor


keIdor
titán

Az milyen jó lett volna, ha LGA1200-ba, kicsit kitolva a Z590 élettartamát, kiadnának 8c/16t Golden Cove-ot azt viszont látás.
Mert az viszont jó bolt lenne gémereknek. Úgyse kell egyelőre több, mint 6/8 mag, csak IPC és órajel kell.
DDR4 is jó még.
Itt osztrákban lehet Black Friday alatt 400€ körülre beesik a Maximus 13 Apex és Hero, 8 csak Golden Cove-al el is gondolkoznék rajt.

PCI-E 5.0 úgyse hiányzik, mert egy év, mire jönnek vele VGA-k, addigra meg úgyse ez lesz a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.