Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ScomComputer


ScomComputer
veterán

(#52) zebra_hun válasza ScomComputer (#51) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szép erő, ez nagyon jól mutat. Alábbiakban arra próbáltam rámutatni, hogy van pl. a Bf5. 4800MHz-en hajtva renderel annyi képkockát, hogy az Rtx3080 simán hozza a 144FPS-t. Ha megszorongatom a nyakát pl 10×5400MHz-re, hiába ad több képkockát, a VGA nem tud többet "kiszínezni". Annak ott a vége. Most tenne az ember egy ilyen procit, alapon, semmi tuningal, ugyanúgy nem venne észre senki ebből az eről semmit, hiszen a 3080 kb 150-155 kockát képes kidolgozni. Aztán biztos vannak játékok amelyek profitálnak, erről fogalmam sincs, Battlafield az nem.

(#53) Kobe válasza zebra_hun (#52) üzenetére


Kobe
veterán

Ez az igazi muveszet. Perpillanat a userek nagyreszenel sulyos szazezrek mennek el a rosszul kezelt bottleneckekkel.
Az intel ezt a single core teljesitmeny elorelepest mar eljatszotta a 10-11 szeria kozott is, ott annyira hozta a beigert dolgokat, hogy az 5600x siman megeszi pl single core / jatek teljesitmenyben a 11700K-t, de sokszor meg a 10700K is...
Es utobbinak van kb egy 100 dollaros felara a procin meg meg 70-80 dodo a lap hozza, 200 usdt siman sporolsz.
De sokan nem szanjak ra az idot, hogy ezeket osszematekozzak felbontas / bench alapjan

(#54) MPowerPH válasza Kobe (#53) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rocketbol nem indulnek ki. Megvagott chip, hogy 14nm -en is gyartani lehessen.

Don't Tread On Me

(#55) Kobe válasza MPowerPH (#54) üzenetére


Kobe
veterán

Lehet, de attol meg valamibol ki kell indulni, foleg ha az az aktualis kaphato generacio :)
Intelnel azert eleg suruk voltak a mibol miert nem szabad kiindulni osszefuggesek.
Majd hivatalos bench is megmondja, de a marketingnek latatlanban nem hiszunk, foleg hogy a rocketnel is ugyanezt a rizsat nyomtak hogy na ittaztanmosttenylegdetenyleg

(#56) Laraxior válasza Kobe (#53) üzenetére


Laraxior
titán

A masik topikba bevagott Far Cry 6 CPU teszt nem igen arrol ad bizonysagot, hogy az 5600X megenné a 11-es Intel szeriat... :U

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57) MPowerPH válasza Laraxior (#56) üzenetére


MPowerPH
félisten

Attol fugg hol, es milyen beallitasokkal. :N

Don't Tread On Me

(#58) keIdor válasza zebra_hun (#49) üzenetére


keIdor
titán

Ha csak sima 8 magosként használod, mert mondjuk letiltod a kis magokat (Windows 11 alatt ilyet nem kell csinálni) akkor is elver mindent.
Nézd meg mekkora ugrás:

A Rocket Lake is csak egy Sunny Cove visszaportolás. A 10nm gyengélkedése miatt ugrunk 5 frissítést Skylake-ről Golden Cove-ra. Ezért lesz ez ekkora IPC növekedés.

Jó lesz ez, a probléma szerintem az, hogy irtózatosan vastagon fogott a ceruza. Úgy gondolom, hogy csak az i7-12700K-val, DDR5-el a váltás könnyen lesz 2000€+, ami 700 ezer HUF.
Az i9-12900K még egy százassal több. 230k vagy 330k+220k+250k. CPU+alaplap+memória.
Ezzel nyugodtan lehet számolni. Szerintem ennyit nem fog érni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#59) syIex válasza keIdor (#38) üzenetére


syIex
veterán

Igen megy rá és Államonként változó, de akkor is jóval olcsóbb! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#60) Laraxior válasza keIdor (#58) üzenetére


Laraxior
titán

Jatekra viszont az eleresi ido miatt nem biztos hogy elorelepes lesz... :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#61) keIdor válasza Laraxior (#60) üzenetére


keIdor
titán

A 100ns-re gondolsz?
Az a DDR5-4800 CL40 sara, emiatt se értek egyet BMW-vel, hogy az jobb lesz, mint egy jobb DDR4 kit. De a 6800-7200 36-44-44 már nagyon jól hangzik.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#62) zebra_hun válasza keIdor (#58) üzenetére


zebra_hun
addikt

Köszi, értem is, persze hogy hatalmas előrelépés. Nem ez volt a mondandóm lényege, bocs.
Arra akartam rámutatni, ha az ember, nevezzük "célgépnek", egy azaz egy kimondott feladatra használja a gépét, azon kívül soha semmi másra, ami nem profitál már az erősebb magokból, más "gyenge láncszem" miatt, annak igazából nem ad semmilyen előnyt.

Írok és mutatnék egy példát ha szabad. Nem kimondottan neked, ez lenne egy kérdés is, hogy jól látom e a dolgokat.

Igen játék, munkára van másik gépem, nem lényeges.
Van a BF5 (és az új BF2042 ami ugyanaz teljesen), és a konfigomat mindenki ismeri.
I9 10850k és RTX3080.
10*4800MHz-en megkapom azt a teljesítményt BF5 alatt, amit a VGA-val meg tudok jeleníteni.
Kipróbáltam, ugye a min FPS-eket vettem alapul, hogy pontos is legyen, ne csak hablatyoljak, a videokártyám nem tud többet megjeleníteni.
Teszteltem allcore 5000, 5200, 5400 MHz-en, az AVG és min pont ugyanott maradt, ahol allcore 4800-nál.
Nekem ebből az jön le, tehetek én 12900-at a gépembe (persze minden csere, lap stb ) , ha a 3080 marad, ő lesz a gyenge láncszem, nem lesz erősebb, ott "vérzik el".

Ez volna egy másik példa.

SotTR Benchmark. Nagyon jó, méri a CPU Rendert, VGA előtt majd utáni értékeket. Scom kért meg rá, pontosan ugyanezt mutatja.
5 tesztet csináltam melyek így néznek ki:

Allcore 5000MHz, Ram 4133MHz, VGA RTX3080

Core Clock és Memory Clock-ot teszteltem, szépen látni is, ha nem is sokat, de profitál a teljesítmény.

Tesztek sorban:

- Minden alap, 0 C Clock, 0 Mem Clock
- 0 C Clock, +800 Mem Clock
- 180 C Clock, 0 Mem Clock
- 180 C Clock, +800 Mem Clock

Ezek a dolgok adtak is némi pluszt, ezért csinálja mindenki.

Itt jön a lényeg, CPU tuning. (Akár ha azt nézzük, lehet egy jobb CPU is.)

10/20 * 5400MHz allcore

Nagyon szépen látszik, hogy a proci szépen csinálja a dolgát, sokkal több framet készít.
Látszik, hogy a CPU-t mintha kicserélték volna. Lényeg, semmire nem megy az ember ebben a játékban / Benchmarkban, tök mindegy miben, ha a leggyengébb láncszem nem a CPU.

[Kép]

Ami biztos, aki vált Alder Lake-re, annak váltania kell RTX3080-ról erősebb VGA-ra, csak akkor van értelme.

\Bocs, kicsit hosszúra sikeredett, de ahogy fentebb írtam, ez egy kérdés inkább, mint okoskodás. Azt nem szeretném, ismerem a mondást, hogy jobb ha az okos hülyéskedik, mint a hülye okoskodik.

(#63) Laraxior válasza keIdor (#61) üzenetére


Laraxior
titán

A processzorban az L2 es az L3 cache sem ugy kommunikalnak.
De majd meglatjuk ha lesznek tesztek.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#64) keIdor válasza zebra_hun (#62) üzenetére


keIdor
titán

Én amúgy ezzel tisztában vagyok. Én írtam is korábban, hogy ez az IPC sokkal inkább kelleni fog majd a next gen VGA-k alá, amik jövő év második felében érkeznek.
RTX-3080-tól alig van erősebb VGA, +15%, mindkét oldalon, az semmi.
Ha valóban lesz egy duplázás jövőre, de minimum +60%, na oda kelleni fog.

Én viszont maradok a 8 magnál, amíg a kihasználtság nem emelkedik. 8 magos Zen 4 a terv. Az az Alder Lake-et is elveri, papíron. Mert arra mondanak Zen 3+35% IPC-t. 7800X vagy legyen bármi is a neve. Attól nem tartok, hogy az 800€ lesz, bár ki tudja. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#65) syIex válasza keIdor (#64) üzenetére


syIex
veterán

Azért a 60% ehhez képest baromi nagy előrelépés lenne. :K
Plusz, ha a bányászat továbbra is így fog menni elég lesz beszerezni egy darabot is.. :DDD

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#66) Kobe válasza keIdor (#64) üzenetére


Kobe
veterán

En hasonlo okok miatt rendeltem vegul ryzent, es nem vartam meg az aldert.
Jo husban vagyok, de ha kilora kiarulnam magam ferficafkanak, kb akkor sem lehetne ep elmevel felfoghato arszinten kihozni a jelenlegi VGA kinalatban szereplo legjobb cuccokkal sem merheto elorelepest.
Ellenben nagyon konnyen el lehet locsolni 3-4000 eurot + 5-6% ra (ertsd: semmire)
Rtx 3080/ti 1200-1600 eur
Proci 600-900 eur
Deszka hozza alsohangon 400 eur, de inkabb 500
DDR5...ki tudja

Perpill minden egyutt all ahhoz, hogy kvara ne erje meg. 13. Gen, normalis Ddr5 kinalat (kb 2023), min rtx 4* szerianal mar igen.
Azt meg bele sem kalkulaltam hogy 4-5 evvel ezelott mondtad volna egy highend PC re hogy tokkal vonoval egyutt 4-5000 eur akkor maglyan elegetnek...

[ Szerkesztve ]

(#67) hokuszpk válasza keIdor (#64) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Mert arra mondanak Zen 3+35% IPC-t."

ezt honnan ? tudtommal eddig 10-20% kozotti plusz volt a mondas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#68) keIdor válasza hokuszpk (#67) üzenetére


keIdor
titán

MLiD, a +10-20% a Zen 3D-hez mérten lesz, de az még nincs kint. Amúgy majd meglátjuk, gondolom az sem mindegy milyen ram lesz mellette.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#69) arabus


arabus
addikt

Adata 6800 xmp 1.35v@8118 mhz

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#70) #11493888


#11493888
törölt tag

alakul ez :DDD
[link]

(#71) ScomComputer válasza #11493888 (#70) üzenetére


ScomComputer
veterán

Tudjuk,de mi köze van ennek a topik témájához ? :U

(#72) Qtya123 válasza ScomComputer (#71) üzenetére


Qtya123
őstag

Csak a szokásos örömködése. :DDD :U

[ Szerkesztve ]

(#73) MPowerPH válasza ScomComputer (#71) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szimplan nem ert hozza, es valszeg vegig sem olvasta.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#74) hokuszpk válasza ScomComputer (#71) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

neki mind1, csak negativnak tunjon az AMDre nezve.
boldogok a lelkiszegenyek, mert ovek a mennyeknek orszaga...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#90) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Mi az a 108fok/257W...te jó Isten... :D


...nagyítás..jobb klikk,és megnyitás új lapon...

[ Szerkesztve ]

(#91) hokuszpk válasza ScomComputer (#90) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Mi az a 108fok/257W"

mérési hiba :D

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#92) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Intel Core i5-12400

(#93) MPowerPH válasza ScomComputer (#92) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt irjak, a gaming perf. nem biztos, hogy annyira atuto lesz. :U A design -bol eredo gyorsitotarak felepitese, azok strukturaja nem jatek barat. Es itt jon az, hogy hiaba az IPC novekedes, ha a hibrid felepites bol adodoan a magok kozotti kommunikacio, gyorsitotar hozzaferes kesleltetese tul magas lesz.
Szal lehet hiaba ez a brutal IPC novekedes, lehet nem egy gamer CPU lesz. Es majd itt jon kepbe a 3D-Cache hasznalata a masik oldalon, ami biztosan hoz pluszt jatekok alatt.(meg csakanyozas kozben ;] )

Tul sok az ismeretlen tenyezo, semmi nincs meg a rendszerhez, amibol fel lehetne keszulni, hogy megjeleneskor ha megveszed, akkor hasznalni is tudod.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#94) Qtya123 válasza MPowerPH (#93) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, ha játékra lesz a cpu, akkor várni kell a vásárlással, az egyszer biztos.
Jobb IPC, DDR5, de ha a cache miatt nem hoz akkorát a játékokban, akkor nem biztos, hogy megéri. Tegyük fel még így is gyorsabb lesz gamingben egy 12700k,mint egy 11700k. De a kérdés a mennyivel. Ha csak mondjuk 3-4%-al, akkor nem éri meg a drága cpu, drága lap, drága ram és még esetleg egy új hűtő is. Ez nem az eladom a 11. Gen félkonfigot és rádobok 70e ft-ot kategória lesz szerintem.

Kíváncsi leszek nagyon a játéktesztekre.

(#95) keIdor válasza MPowerPH (#93) üzenetére


keIdor
titán

Ha nem nézem a Lakefield-et, akkor első generációs hybrid CPU (Lakefield miatt valójában második, desktopon első) lehet, hogy Ryzen 1000 féle gyerekbetegségei lesznek. Az is gyenge volt.
Viszont idővel ott is javíthatnak annyit a késleltetésen, hogy jó legyen játékra, ezt az AMD a Vermeer-el elérte már. Csak 4 generáció kellett hozzá. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#96) MPowerPH válasza keIdor (#95) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt azert annyira nem lesz sulyos, ellenben azt rebesgetik, hogy bizony sokszor eselyes, hogy a regnalo ket generacio elotte lesz.

Don't Tread On Me

(#97) zsid válasza MPowerPH (#93) üzenetére


zsid
senior tag

Mintha az alsó képen az lenne, hogy ez a 12400 ez csak nagy magokból áll, akkor ez csak félhibrid? :DDD
Ha jól látom 78Wattból hozz +4-5%-ot Cinebenchben az 5600X-en.
Ha esetleg ennél mégsem jönne elő az a probléma amit a hibridekre felvetettek és ha elfogadhatóan megy játékok alatt is és és 250 euronál nem kérnek érte többet akkor ez lehet még akár "jó vétel" is az új beszállóknak/több generációt átugróknak( ha a körítés nem lesz qrvadrága).

<tRucKdriFteR>

(#98) bonat


bonat
senior tag

akkor most végül is cseréljem az i5 2500k konfigomat Alder Lake-re vagy legyen Rocket Lake? :Y

(#99) ScomComputer válasza bonat (#98) üzenetére


ScomComputer
veterán

Légy türelemmel és várd meg az első teszteket és az árakat,akkor döntsd el majd... :K

(#100) bonat válasza ScomComputer (#99) üzenetére


bonat
senior tag

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.