Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) boogie84 válasza keIdor (#349) üzenetére


boogie84
veterán

Lehet h rosszul tudom, de mintha az SK-sok HUN-ba nem szállítanak. Rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#352) zebra_hun válasza ScomComputer (#350) üzenetére


zebra_hun
addikt

Megnézném ugyanezt kikapcsolt kukamagokkal, valójában úgyis azok dolgozinak ;)
Viccet félre, szép számok.

(#353) zsid válasza ScomComputer (#350) üzenetére


zsid
senior tag

A Zen3koz képest is teljesen korrektül mennek ráadásul a 12600KF 20-25 000-res olcsóbb is, mint az 5800X. Ha nem kellene a 240W-os TDPhez drága lap akkor a középmezőnyben nagyot mehetnének ezek :)

<tRucKdriFteR>

(#354) ScomComputer válasza zsid (#353) üzenetére


ScomComputer
veterán

Igen,meg a hűtő felfogatás is más,szóval addig a meglévőhöz, legtöbb gyártó esetében nem tudod igényelni a "lga1700" kittet még meg nincs a cucc,mert kérik a számlát(hogy valójában van lap és proci) és csak utána küldik... :U
#351boogie84:
Nem tudod rosszul...de nem is erről volt szó,hanem arról,hogy aki közel van az átugrik érte... ;)

[ Szerkesztve ]

(#355) Qtya123 válasza Shkiz0 (#339) üzenetére


Qtya123
őstag

Én még be is nyelném ezeket az alaplap árakat, ha cserébe végre azt mondaná az Intel, hogy na itt a lap és 4 évig ebbe jönnek majd az új processzorok, addig erre nincs gondod.
De ugye a jelenlegi jól bevált szokásuk, hogy évente, vagy már ott tartunk, hogy 1 év sem kell hozzá és hozzák ki az új chipset-et, vagy foglalatot, vagy mindkettőt.

(#356) pigatt válasza Shkiz0 (#348) üzenetére


pigatt
őstag

Ok, legyen mondjuk Strix árán a Hero máshol, azaz 220k, az is marha sok! Visszakerestem 2017-ben 80k-ért vettem a IX Herot. Ez 4 év alatt akkor is közel 4x-es emelkedés! Fura világ van.

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#357) Baryka007 válasza Qtya123 (#355) üzenetére


Baryka007
őstag

Az új chipsettel, és featureokkal még nincs is probléma.... Mert folyamatosan fejlődnek a cuccok, vagy jönnek be új dolgok. Tehát ha jön egy Rev 2.0 -s lap azzal nem lenne bajom... Csak tényleg az az új foglalat ne lenne 3/4 évente....

Pigatt: Link

[ Szerkesztve ]

(#358) Energie X


Energie X
őstag

Tessék itt vannak az új processzork árai!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#359) kovcsrob válasza Qtya123 (#355) üzenetére


kovcsrob
tag

Ez a csak procit akarok cserélni generációkkal később valós dolog? (mert sokszor hivatkozási alap)
Még a prémium szegmensben megértem. Aki vett egy csúcs lapot meg egy csúcs procit, annak biztos fáj, hogy a proci mellé a lapot is fel kell dobni az apróra. (bár ő meg nem akarja kihagyni az új prémium lapot)
De akiket én ismerek:
Vagy genekkel később a leárazott prevgen procit veszik a prevgen lapba.
Vagy komplett gépeket cserélnek. (max videókarit meg winyót veszik ki. Vagy totál széthajtják az egészet)
Olyat nem ismerek (de biztos van), akik csúcs lapba vacak procit vett, hogy majd cseréli genekkel később a legjobbra. (remélve, hogy semmi fontos váltás nem lesz)
Ráadásul jelenleg a több PCI Express szál. Az eleve gyorsabb szálak... És az esetleges DDR5 indokolttá is teszik az új foglalatot.
Ameddig követtem a foglalatváltásokat, addig folyamatosan váltásról (inkább minden második váltásnál) költöztek dolgok a prociba.

(#360) Jacek


Jacek
veterán

Gondoltam rárepülök 0-day , aztán mégsem.. :DDD
Megvárom a teszteket mert itt olyan szórás van a VRM-nél hogy kíváncsi vagyok mennyi is kell neki mert ami talán ésszerű árban van azon karcsú a VRM :( Majd kiderül...

Szerencsére nincs Aorus Master így alapból várok :D

(#361) Energie X válasza Qtya123 (#355) üzenetére


Energie X
őstag

A másik oldalon megvan az, hogy AM4-es processzorfoglalat, milyen jó sokáig kompatibilis lesz és jee mennyire jófej az AMD? Aztán hopp jöttek az 5000-es ryzenek, amik csak 500-as chipkészlettel mennek, tehát az előzőekkel nem, vegyél új lapot. Pedig AM4-es foglalat van mindegyik lapon...Magyarázat: nem elég nagy a bios chip, hogy minden sku beleféjen... (persze minek vennél új alaplapot, ha a régibe is belemegy a legújabb proci?)
Szerintem a 2 generációt kibír egy alaplap nem olyan vészes, elég kevesen csinálják azt, hogy most gyorsba veszek egy celeron procit és 2-3 év múlva meg bővítem i7-re. Ha vannak ilyen emberek is, nem ők vannak a kereskedelem főáramába.
Meg azért fejlesztenek is a nagy cégek... Nem állok ki senkiért, de csak ezért szídni egy céget szerintem nem oké. Ez a foglalat 2 generácit bír ki intel oldalon nagyon-nagyon régóta ez van. Amit el kell fogadni, annyiba kerül amennyibe. Aki évente fejlesztget annak valszeg egy kicsit ez a hobbija.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#362) Qtya123 válasza Energie X (#361) üzenetére


Qtya123
őstag

Am4-ben nekem 500-as lapom volt. Járt benne 2600x, 3600x, 5600x. Ott legalább megvolt az, hogy komolyabb chipset esetén tovább kompatibilis volt a cucc. Itt tökmindegy, mert mindig foglalat váltás van. Amit ismét mondom még el is lehetne fogadni, ha az árak moderáltan emelkednének. De az van, hogy ugyanaz a kategóriás lap 70-100-160e Ft-os ugrásokkal jön szinte évente.

Szerintem irreális kicsit, hogy erősen emelkednek ugyanazon kategóriás új lapok árai, de már megjelenés előtt tudod, hogy nemsokára dobják el és jön a következő foglalat. Ha ez egy 150-200e Ft-os lapnál van, az függetlenül attól, hogy hobbi vagy nem, belefér-e az adott vásárlónak vagy nem, szerintem eléggé problémás, főleg azért is mert egyre gyorsabb és erősebb léptekben történik ez meg.

A mostani alapanyag hiányos világban meg főleg tolja az égbe az évente feleslegesen megjelenő új lapok árat a piac.

Én amúgy úgy vagyok vele, ha hoz érdemben játékok terén, akkor 11genről csere, ha nem, akkor majd a következő.

[ Szerkesztve ]

(#363) zsid válasza Energie X (#361) üzenetére


zsid
senior tag

Mennek a 400-asokkal is amik a Ryzen 2000-rel jöttek egy időben ( 2018 márciusában), több mint két évvel az 5000 előtt.
Persze az AMD is próbálkozott egy kis intelesedéssel, csak aztán visszaléptek így kaptak a 400-as chipsetek is megfelelő támogatást.

<tRucKdriFteR>

(#364) keIdor válasza Qtya123 (#362) üzenetére


keIdor
titán

Nekem is ugyanez a bajom.
Lehetne venni Z690 Hero-t, még ki is fizetném a 600€-t érte, csak már most tudjuk, hogy jön a Z790 jövő nyáron.

Amikor most tavasszal kijött a Z590, onnantól pár gyártó, pl. EVGA leszarta a Z490-es lapját. A Dark meg nagyon nem egy olcsó lap… és akinek az volt, emiatt máris kevesebbet ért, nagyobb bukóval lehetett eladni.

Simán benne van a pakliban az, hogy jók lesznek a kis E-magok, jövőre a Raptor Lake csak annyival lesz több, hogy 8+16 lesz az i9, lehet megérné rá váltani. De már megint cserélhetsz alaplapot is miatta, mert szándékosan amortizálják a régi chipsetet. Nem minden gyártó, de úgyis lesz ilyen.

Mondok még példát: Z170->Z270, nulla újdonságot hozott, egy átnevezés volt… csak ott még 1/3 áron mentek a lapok.

Ha már ennyire hiány van mindenből, az ilyen hülye kapitalista szándékos, mesterséges elavultatásból visszavehetnének és akkor talán az ember el is fogadná az árakat…

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#365) ScomComputer válasza Jacek (#360) üzenetére


ScomComputer
veterán

Miért ne lenne A.M.,van az és nem is akármilyen... :K
[link]

(#366) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Asus lapok: [link]
MSI lapok: [link]
Brutálisak a VRM-k.... :)

(#367) hokuszpk válasza kovcsrob (#359) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

mukodhet a dolog. a B350 Tomahawkomban volt R7 1700, 2700X, 3700X proci.
kb. harom es felev utan lapcsere tortent, maradt a 3700X, lett ala B550 lap, aztan abban 3800XT, most az 5700G -nel tartok.
ha egyszerre kellett volna lapot cserelni a procival, akkor joideig az 1700 maradt volna, mert nemszeretem ujratelepitgetni es belakni az os -t, bar Linux eseten ez 99.9%, hogy nemszukseges, a windows 10 is eleg jolvette a lapcseres tamadast.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#368) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nem kell kapkodni sracok, mert nem nagyon lesz mit :)
Procik erkeznek elozetes infoim alapjan (arat be tudjatok loni alza alapjan), lapbol mar nem lesz a boseg zavara, de ami a legfontosabb, hogy memoria lesz az ami ugy nez ki problema lehet. Tobb nagykerem is azt mondta h memoriarol nem sok hir van es jovo heten ugye start.
Az lehet max megoldas ha valaki ddr4-es lapot vesz, de abba meg necces egy mondjuk 12900k mert nagyon bivaly verziot en nem lattam csak ddr5-os lapokbol, es itt most mikor akar 300-400w-ot is ehet a proci a vrm hatvanyozottan fontos lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#369) ScomComputer válasza Shkiz0 (#368) üzenetére


ScomComputer
veterán

Érdekes,hogy az alza az összes környező országban kirakta az alaplap árakat,egyedül itt nálunk nem...ez nem véletlen.. :)
Úgy mint a vga-k esetében,az is volt mindenhol listában csak itt nálunk nem...utolsó helyen vagyunk kéremszépen... :K

[ Szerkesztve ]

(#370) bonat válasza Shkiz0 (#368) üzenetére


bonat
senior tag

Ezt már korábban is kérdezni akartam itt, a VRM - CPU kapcsolatát.
Azt látom, hogy a lap gyártók között van különbség a VRM-ek tekintetében.
Z590-nél 12+1, 14+2 stb.
Z690-nél 16+1+2, 19+1+2 stb.
És ugye oda írják, hogy 60A, 70A, 90A .....
A különböző külföldi oldalakon meg pl. 1260A szerepel, szóval persze itt rájöttem a matekra. (14 x 90A = 1260A) :C
A 2. és 3. számot nem értem még, és azt, hogy pl. milyen CPU-nak minimum milyen VRM szükséges, hogy jól érezze magát. (azt tudom, hogy minél több annál jobb...) :Y
:F

(#371) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Tovább bővült,frissült az alaplapok VRM táblázata: [link]

(#372) kovcsrob válasza ScomComputer (#371) üzenetére


kovcsrob
tag

Tud valaki egy összefoglalót írni? (a topik elejére)
Lehet más is olyan láma mint én és PL még nem értem/találom:
A mem vezérlő frekvenciáit. (a gear szinteket). Pedig szeretném tudni, hogy milyen ramot vegyek. (olcsó legyen és DDR4. valakinek van ötlete?)

(#373) Shkiz0 válasza bonat (#370) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A plusz szám a memóriára vonatkozik. 1 vagy 2 fázis.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#374) Jacek válasza ScomComputer (#365) üzenetére


Jacek
veterán

Tudom, de nincs most nov.4-én itt svédben, ultra és a master sem. De az ultra már gyengébb vrm pl.

(#375) arabus válasza kovcsrob (#372) üzenetére


arabus
addikt

DDR4-nél 3200 a hivatalos gear1 váltó de nem tudni hogy a rocketből lett-e átemelve vagy ez is vadi uj mert általában 3600-3733 közt még mőködik.
DDR5 ugy hallatszik 4400-ig gear1 felette kérdés lehet feszeléssel ez is kitolható kicsit.
Az én véleményem és tanácsom ddr4 alacsony időzitésű memória csak bdie.
Esetek többségében és a játékokban 10-15% van a gear1 javára.
Illetve szerintem játékra nem lesz jó a ddr5 nagy késleltetése.
Azért ez még kezdetleges memória vezérlő gyenge hatékonysággal.
Én természetesen most nem ugranék bele ebbe a platformba,kivárnám a termékpaletta többi tagját is.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#376) zebra_hun válasza arabus (#375) üzenetére


zebra_hun
addikt

Azért ez ha igaz, hogy 4400MHz-ig átlagban kitolható, az viszont nem rossz.
Nekem az se teljesen világos, hogy amiket írnak VRM teljesítmények, azt hogyan hűti egy átlagos légkavaró. Én ezeket a 300W + -os fogyasztásokat nem hiszem hogy tudnám tartani hidegvíz nélkül. Esetleg visszaszabályoz majd úgy, hogy a reklámozott érték közelében sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#377) arabus válasza zebra_hun (#376) üzenetére


arabus
addikt

Nem tudom hogy jól értelmezed-e?
DDR5 4400MHz szerintem rossz.
A fogyasztás részre pedig azért irtam hogy érdemes lehet megvárni a K-nélküli versenyzőket mert lehet hogy lényegesen kisebb fogyasztással beérik.
12400 79W

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#378) zebra_hun válasza arabus (#377) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nekem személy szerint a DDR4 jobban tetszik, csak arra reagáltam, hogy G1 módban, ahol a legjobb a késleltetés, a 11 gen. 3800-ig mennek a tuningosoknak is átlagban. Ebből következtettem azt, hogy azért a 4400 G1-ben nem lehet annyira rossz, mint amennyire sokan lehúzzák. Sok tapasztalatom ugyan nincs ebben a Gear dolgokban, mivel 10-esen vagyok. Itt meg 35-40ns között vannak a késleltetések és simán megvannak a 4-5000MHz-ek. OC-s DDR4-től nem hiszem hogy jobb lenne az 5. Játékban értem természetesen.

(#379) keIdor válasza zebra_hun (#378) üzenetére


keIdor
titán

Kiváncsi leszek november 4-én a tesztekre, fél napom arra megy el, hogy a Gamer’s Nexus meg HW Unboxedet nézem YT-n.
Lesznek meglepetések szerintem.
Nagyon jól megy Cinebenchben, meg CPU-Z benchben, ahogy a Zen 2 is jól ment ezekben, aztán az 5 éves Skylake magok (Coffee, Comet) még mindig jobbak voltak játékra.

Gyanítom itt is hasonló felállás lesz.
A korai biosok meg hemzsegnek majd bugokkal, januártól látványos javulás lesz verzióról verzióra.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#380) Shkiz0 válasza zebra_hun (#378) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én is úgy gondolom, jobb vétel lenne most egy /D4 lap + proci, mert utána fél év, év és jön az új gen.
Akkor már lehet lesz értelme a DDR5-re váltásnak.
Mert most úgy látom, ha méregdrágán veszek DDR5-öt akkor 1.) baromi drága lesz 2.) Relatív lassú példányok is lesznek az elején 3.) 1 éven belül baromi nagy értékcsökkenése lesz ahogy volt a DDR4 esetén is.
Viszont ahogy írtam, kérdés a DDR4-es lapok mennyire lesznek combosak, mert egyelőre nem látni erőset belőlük és kétlem hogy jönne mondjuk egy fullos Apex lap DDR4-el.
De jövő hét végén elválik minden, ha jönnek a tesztek.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#381) Energie X válasza Shkiz0 (#380) üzenetére


Energie X
őstag

Szerintem akkor lesz értelme DDR5-re váltani, ha 1. kapható lesz a JEDEC szerinti 6400 Mhz-es modulok, 2. ezt lehozzák olcsóbb lapokba is. Addig ki fogják tapasztalni és hozni az alacsonyabb CAS késleltetésű modelleket is. Az elején szerintem nem érdemes új memóriaszabványt venni, mert marha drága, illetve a 13.gennel valszeg jön a magasabb sebesség is, aztán majd a 14-ik gennel is és így tovább intel módra.

#377 arabus: Én is a 12400-ra vagyok kíváncsi, főképp arra, hogy hogyan viszonyul a 10400-hoz (megéri-e váltani vagy nem). Tudjuk, hogy az i5 nonK procikban nem lesz E-mag, ezeknek az alakulására is kíváncsi, vagyok, pláne úgy, hogy a 13. genben már nem 4 E-mag lesz, hanem 8.... Szóval nem biztos, hogy most érdemes K-s és i7-es procikba fektetni. Minden annak a függvénye, hogy valójában mire és milyen hatékonysággal lehet használni az E-magokat a P-magok mellett, de ezt kb 1 éven belül meg is tudjuk. Várjuk majd a teszteket és a User tapasztalatokat.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#382) arabus válasza Energie X (#381) üzenetére


arabus
addikt

Ugye sajnos most nem fogunk választ kapni erre.
De nagyon gyanus hogy az igazi játék processzor az a teljesen más maggal jövő
12400,12500,12600 lesz.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#383) Baryka007 válasza zebra_hun (#376) üzenetére


Baryka007
őstag

Majd rákötöd az otthoni fűtésre, 2-3 szobában van már elég radiátor ;] ;] ;] ;]

(#384) zebra_hun válasza Baryka007 (#383) üzenetére


zebra_hun
addikt

Röhögni fogsz, gondolkodom rajta, hogy felhozom a pincéből a radiátorokat. Igazából normál használat mellett elég a szobahő is hűtésre, ilyenkor télen rásegítene a fűtésre :D Megszoktam a csendet, meg azt is, hogy egy kultúrált gépház, semmi szir-sz@rral.

(#385) kovcsrob válasza arabus (#375) üzenetére


kovcsrob
tag

Ez már lehet nagyon más topik:
Ennek a b die cuccnak eléggé komoly felára van
KF436C16RB1K2/32 60E
F4-3600C14D-32GVK 100E (olcsóbbat nem találtam)
Ez majdnem a 12600 és a 12700 közötti különbség. (úgy érzem ez a b die a nálam nagyobbak játéka)
De a 3600 Mhz es tanácsot köszönöm

Volt valami szivárgás, hogy dinamikus memória órajelet akarnak. De nem találom a friss prezikben szóval gondolom úgy járt mint a három szálas HT. (a kérdés, hogy belekezdtek e a mem vezérlő piszkálásába)

A kisebb (nem K s) prociknál nem lesz kis mag... és nem lehet felülbírálni a turbó idejét, meg a max felvett teljesítményt. Bár remélem ehhez képes árazzák, de akkor is...
Lehet egy fordított helyzet (netezős gépnél) érdekesebb lenne: 8-12 kicsi 2 nagy mag.
(érdekes lesz a kis lap és a kis proci ára egymáshoz képest)

Van egy olyan érzésem, hogy ez a "bízzatok bennem jól lesz ez" árazás. Ha bejön, akkor a köv genben meg megkapjuk a "megint nyeregben vagyok" árazást. (ha egy gyártó érzi, hogy ő van nyeregben simán eltolja fölfelé egy kategóriával az árakat.)
Az alaplapoknál meg a "múltkor is kifizettétek" árazást kaphatunk. (meg különben is hiány van és eladunk mindent)
Szóval nem vagyok túl optimista a köv váltással kapcsolatban. Ennek a gennek az árát letolhatja. De max a használt piacon. Mert abban nem bízom, hogy túl sok lesz raktáron. (ha igazak, amit néhányan írnak)

(#386) arabus válasza kovcsrob (#385) üzenetére


arabus
addikt

Ha renegade kit megfelel akkor ezt a tipust vegyed ez hynix djr dual rank nagyon jól tuningolható: [link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#387) ScomComputer


ScomComputer
veterán

World's Fastest Intel Alder Lake
Premier dátuma: 2021. nov. 4. 14.00

(#388) ScomComputer


ScomComputer
veterán

A "videocardz"-hoz még most jutott el a tegnapi kép amit linkeltem,csak ők írtak hozzá körítést is... [link] :DDD
Szerk:...mindenki a twitterről infórmálódik,de jó hogy van...mi... :D

[ Szerkesztve ]

(#389) arabus


arabus
addikt

Asrock Z690 SteelLegend ddr4 3600 cl18

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#390) Byga007 válasza Qtya123 (#362) üzenetére


Byga007
aktív tag

Nekem akkora mákom van olyan 570 es lapom van hogy az 1000-es szériától az 5000-es ig mindent visz 1700x is volt benne utána 3800x most meg egy 5800x van benne.

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#391) ScomComputer válasza Byga007 (#390) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ha szépen megkérlek a Ryzen témát nem lehetne itt befejezni..legalább OFF-ba tennéd..köszönöm szépen ! :)

(#392) zsid


zsid
senior tag

Úgy látom ezek még nem voltak:

nyilván ezek is twitterről, honnan máshonnan... :DDD

<tRucKdriFteR>

(#393) kicsipapucs válasza ScomComputer (#387) üzenetére


kicsipapucs
őstag

7500MHz-et tuti levalidálta, többről én nem láttam képet.

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#394) ScomComputer válasza zsid (#392) üzenetére


ScomComputer
veterán

Itt van hozzá a valid link is.... :K
#393kicsipapucs:
4.-én meglátjuk mit megy... :)

(#395) carl18 válasza zsid (#392) üzenetére


carl18
addikt

Van pontosabb információ is, úgy látszik a magas Cinebench eredmény csak PL2 módba lesz érvényes.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#396) kovcsrob válasza carl18 (#395) üzenetére


kovcsrob
tag

A videocardz pár HSZ el korábban linkelt cikke ugyanezzel az ábrával jobb.
Ott leírják, hogy a PL1 gyakorlatilag a bázis órajel tartásához van megadva. (amik eléggé alacsonyak)
Az ábrán a 241W pedig csak a 12900K ra vonatkozik. Mert a 12600K nál a PL2 "csak" 150W.

(#397) Duwad


Duwad
tag

Ezeket az új procikat mennyire érdemes vásárolnia egy casual szinten gépező playernek kb 500-600e ft-os kerettel pc frissítésre úgy, hogy ebből lemegy egy 3060 ti is? Valamint meglennének még ventis hűtéssel is vagy már muszáj a víz? Procikat látom, hogy pár nap és megjelennek a magyar boltokban, de lapokat sehol nem láttam még :O

(#398) hokuszpk válasza Duwad (#397) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a hűtés az jókérdés, de szvsz ha alapon használod, akkor azért jobb léghűtőknek elégnek kellene lennie még a 12900K -ra is.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#399) bonat válasza Duwad (#397) üzenetére


bonat
senior tag

Hát sajnos ez a helyzet.... CPU-t már látjuk néhol, de az alaplapokat nem nagyon.
Azokat is csak az Alza.cz-n, de ott is csak MSI meg Asus van. :Y
A Gigabyte-okat várnám..... :O
Na meg persze a DDR4 és DDR5 teszteket ugye.....
Én már kinéztem a Gigabyte lapok közül a választásaimat, csak azt kell majd eldönteni, hogy DDR4 v. DDR5.

[ Szerkesztve ]

(#400) Duwad válasza bonat (#399) üzenetére


Duwad
tag

Ja hát igen, azért gondolom itt már a ddr5 dukálna... De ahogy nézem a lap, és majd külön hűtő procira, új ddr5 memória árakat szerintem maradok a korábbi generációnál és inkább csak érdekesség képen, olvasgatás céllal követem a témát... Kezdem azt gondolni, hogy túlságosan is luxus lett ez a hobbi :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.