Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Baryka007 válasza keIdor (#256) üzenetére


Baryka007
őstag

Úgy jön ki Quad channelre, hogy 2x 32bites adatbuszon haladnak egyidejűleg a ramhoz a kérések, ezért egy single memóriát is már dual channelnek érzékel (bugosan) a CPU-Z...

A 2 adatsín miatt, egy darab memória tudja elvileg a DDR4 dual channel tempóját azonos frekin, és időzítésen.

Már ha jól értelmeztem a leírtakat a DDR5 ről :U

(#302) keIdor válasza -=RelakS=- (#300) üzenetére


keIdor
titán

Nem, de én letiltom a biosban az integráltat.
Most nincs amúgy PC-m, mert eladási időszak van, ezt még szeptemberben néztem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#303) -=RelakS=- válasza keIdor (#302) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Azt én is tiltom, mert minek :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#304) Laraxior


Laraxior
titán

[link]

EVGA Z690 Dark

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#305) Shkiz0 válasza Laraxior (#304) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Most néztem végig a lapokat, és csicsa faszom mindenen, meg baromi nagy feláras lesz mind az előzőkhöz képest, bezzeg 1-2 modellt leszámítva egyikre se fér rá a 10G lan... :W

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#306) zebra_hun válasza Shkiz0 (#305) üzenetére


zebra_hun
addikt

Az majd fél évre rá, mikor ez már régi kacat lesz... és jön a következő gen.

[ Szerkesztve ]

(#307) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag

12900K-val, az ASRock Z690 Aqua OC-t tolta az Intel HQ-ban, a Splave nevű (évek óta teljesen világelső) tuningos:

Nagy magok 6,8 GHz-en, kicsik 5,5-ön mentek nitróval, geekbench 4-5 rekordok elhullottak általa. :K

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#308) Jacek


Jacek
veterán

Itt van nálunk csomagban :D Ocsóért :DDD
[link] átszámolva 1600 euro

(#309) Laraxior válasza Jacek (#308) üzenetére


Laraxior
titán

Kár hogy nem Apex.
Ennyiert amugy nem sok. Ugyis sztornoztak a nyaralasom, ugyhogy belefer a keretbe :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#310) Baryka007 válasza Laraxior (#309) üzenetére


Baryka007
őstag

Én azért egy kicsit sokallom. Nincs benne se arany se gyémánt... Ugyan azokból az anyagokból van, mint a még meg sem jelenet 20e ft os H610 es lap...

Komolyabb chipset van rajta, kicsit komolyabb tervezés, kicsivel többet tudó kondik .... De ekkora felár nem kéne hogy legyen rajta én úgy gondolom.

(#311) Ubi82 válasza Jacek (#308) üzenetére


Ubi82
őstag

Fincsi :DDD

(#312) palfitom válasza ScomComputer (#278) üzenetére


palfitom
félisten

Nem gyenge, plusz hozzá jönnek a nem túl olcsó lapok, hááát....

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#313) Laraxior válasza Baryka007 (#310) üzenetére


Laraxior
titán

Hobby :)) Melyik hobby olcso? :)

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#314) Ubi82


Ubi82
őstag

Ezennel elkezdem az eszetlen hülyeséget, blokk előrendelve :DDD (Nem akartam nikkelt, rezesből csak ez van)

(#315) ScomComputer


ScomComputer
veterán

ITT lesz egy Z690 VRM táblázat készülőben: [link]
Akinek fontos és érdekli mentse el a linket,de majd ha lesz update akkor be-be linkelem...

(#316) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

A z690-es lapok, és DDR5 memóriamodulok forgalmazása is nov. 4-től várható itthon? Kíváncsi lennék a magyarországi árakra. :Y :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#317) ScomComputer válasza kNG (#316) üzenetére


ScomComputer
veterán

Még nincs,proci árak az alzán...olvass vissza vagy nézd meg ott !! :)

(#318) kNG válasza ScomComputer (#317) üzenetére


kNG
senior tag

Köszi, a procikat már láttam Alzán, ki is néztem magamnak egy 12600KF-et, csak szeretném látni, hogy mennyibe kerülne nekem a platformcsere...egyelőre még várok türelemmel.

Ryzen 5xxx és Alder Lake között gondolkodom, várni már nem szeretnék későbbi generációkra, mert az i5 8400 már kevéske, a lapom meg nem erős VRM-ben, így a 9900KF is kiesett, csak teljes platformcsere marad.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#319) ScomComputer válasza kNG (#318) üzenetére


ScomComputer
veterán

Sokba kerül a platformcsere...de a 12600K(F) jó választás én azt vennék...ha van rá "lé".. :P :D
A "Ryzen 5xxx",meg van topikja ott érdeklődj ha azt választod... :K
Jól teszed,hogy vársz,meg kell várni az első valós teszteket,utána dönteni...

[ Szerkesztve ]

(#320) MPowerPH válasza ScomComputer (#319) üzenetére


MPowerPH
félisten

En csak a Zen 3D cache miatt varnek. Ha valtok, akkor easy, RTM miatt az 5950X -re sorban allnak, a lapot mar downgrade -eltem, memoria meg talany.
Na meg a kutyusok jot mendegelnek, azok gyorsan kitermelik a rendszer arat. ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#321) kicsipapucs


kicsipapucs
őstag


:)) :))

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#322) Laraxior válasza kicsipapucs (#321) üzenetére


Laraxior
titán

#304? ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#323) MPowerPH válasza kicsipapucs (#321) üzenetére


MPowerPH
félisten

Majd akkor lesz megveheto, amikor jon a kov. gen. EVGA joszokashoz hiven. :DDD

Don't Tread On Me

(#324) pigatt válasza kicsipapucs (#321) üzenetére


pigatt
őstag

RAM is benne lesz az árban? :)

i9 / 4080 / 32"

(#325) Jacek válasza Laraxior (#309) üzenetére


Jacek
veterán

Apex? ne legyél már olcsó jános :D

[link] így az előző pakk máris olcsó akciós lett :DDD :DDD

(#326) kicsipapucs válasza Laraxior (#322) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Igen, render vs fotó.

#323 MPowerPH Mondjuk az szerintem picit pozitív, hogy ez alkalommal már van belőle készen is launchkor. 590-nel késtek óriásit egy amúgy is alig forgalmazott generációkor, chipset bemutatáskor még render se volt, render után hónapokkal lett belsős prototípus, nemhogy végleges, kiadott.
Szerintem most lesz belőle. Sample size is elég nagy, ide is fog jutni belőle, szerintem eladni is ku*rva sokat terveznek belőle az eddigiekhez képest.

#324 pigatt Aha, és ingyen adják az áramot is!

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#327) keIdor válasza MPowerPH (#323) üzenetére


keIdor
titán

Akkor tavasz, mert nyáron már a Z790 jön. ;]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#328) Csavez™


Csavez™
veterán

Én ezt raktam össze.

(#329) ScomComputer válasza Csavez™ (#328) üzenetére


ScomComputer
veterán

Frankó...látom megszeretted a Hero-t.... :)

(#330) Csavez™ válasza ScomComputer (#329) üzenetére


Csavez™
veterán

Meg. :)
Ahogy nézem rárakható az 590-es monoblokkja, a vrm-nél kell kicsit tákolni, mert a z690-nél 11 van függőlegesen / tíz vízszintesen, keskenyebbek, és ezért még ráfér a blokkra, csak nincs ott felület, oda kell valamit raknom. A cpu simán ráfér.

A leírások és a képek alapján minden csavar egyezik, kérdés még a magasság.
Azt sem tartom kizártnak, hogy az ek-nál vehetek hozzá 690-es szettet, mert a blokkról külön lecsavarozható a vrm, és a cpu rész is.

[ Szerkesztve ]

(#331) vdc


vdc
tag

Én jelenleg egy 12700K-ban gondolkozom, de az alaplap még kérdéses.
Amit néztem:
ASUS ROG MAXIMUS HERO Z690 (előny a Gen 5 M.2 1 db)
vagy
GIGABYTE Z690 Aorus Master (10Gb LAN)

Mi a véleményetek a Gigabyte lapokról, tudom, hogy erről a konkrét szériáról még nincsenek tesztek, de az GB-nek van vagy 20% árelőnye? Az utolsó két lapom HERO volt, de ennek most nagyon elszálltak az ára, azonban a GB lapokat ne ihazán ismerem.

(#332) keIdor válasza vdc (#331) üzenetére


keIdor
titán

Az Aorus Master meg Extreme már generációk óta ott van legjobbak közt véleményem szerint.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#333) Laraxior válasza Csavez™ (#328) üzenetére


Laraxior
titán

Pfff, Casekingnél még semmi nincsen :DDD :W

Csak a lap 700EUR... jóistengyerele

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#334) arabus válasza Laraxior (#333) üzenetére


arabus
addikt

[link]
[link]
[link]

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#335) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Szlovák alza lap árak: [link]
Magyar még nincs !

(#336) Shkiz0 válasza Laraxior (#333) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én mondtam, hogy ez várható :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#337) -=RelakS=- válasza Shkiz0 (#336) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szavaztak a népek a pénztárcával, hát rádobtak még pár eurót a gyártók?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#338) ScomComputer válasza Laraxior (#333) üzenetére


ScomComputer
veterán

24*105A vrm igaz nem direct hanem teamed, de akkor is...nem olcsó a jó minőség.. :)

(#339) Shkiz0 válasza -=RelakS=- (#337) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Valószínűleg igen.
Nyilván egy pici drágulás indokolt lennem talán mert azért most a VRM rész izmos lett, de nem ekkora mértékű, főleg ha hozzáveszem hogy az előző Z490/590 estén nagyon érdemi előrelépés nem történt aztán az ár meg azért már szépen kúszott ott is felfelé.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#340) Busterftw válasza Laraxior (#333) üzenetére


Busterftw
veterán

Spanyolban sem jobb a helyzet:
https://www.pccomponentes.com/procesadores/socket-1700
Mobo:
https://www.pccomponentes.com/placas-base/intel-z690

A legolcsobbak DDR4 240 euro:
Asus PRIME Z690M-PLUS D4
Gigabyte Z690 GAMING X

Csak fogalmam sincs ezek milyenek mondjuk egy 12600 melle.

(#341) -=RelakS=- válasza Shkiz0 (#339) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Viszont ha mindig lehet egy kicsit drágább, mert mindig egy kicsit bonyolultabb a cucc, akkor még pár év, és a használt gép is megfizethetetlen lesz, ha nem vagy tehetős?

Mondjuk lehet, hogy a jelenlegi helyzet már ez...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#342) Shkiz0 válasza Busterftw (#340) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Én látatlanba úgy gondolom, hogy szintetikus teszteknél fog számítani a DDR5, a mindennapokra és játszani teljesen jó lesz a DDR4 is.
Csak a probléma az, hogy a felső-közép kategóriás lapok szinte mind kivétel nélkül DDR5-re épülnek. Az pedig eléggé megnyomja a költségeket.
De tippre egy 12600K + egy közepes lap + egy DDR4-es normálisabb ram amit lehet oc-zni 4000+ fölé jó választás lehet, és egyben még talán megfizethető is.
De 4.-én minden kiderül.

-=RelakS=-
Igen, de máshol is ez mutatkozik. Ez egyelőre csak minket és a hasonlóan szegény országokat érinti főleg. Egy nyugati is húzogatja már a száját ezekre az árakra, de egy osztrák vagy német fizetésből élőnek azért még nem kell plusz hónapokat spórolni mint mondjuk idehaza.
És amíg ez drasztikusan nem változik így is fog maradni.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#343) keIdor válasza -=RelakS=- (#341) üzenetére


keIdor
titán

Az biztos, hogy eltűntek a 400-500k-ból jó gépet lehet építeni hozzászólások már egy ideje, csak egy közepes VGA ennyi, azt mást még nem is vettél.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#344) Televan74 válasza -=RelakS=- (#341) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezért kell konzolt venni. Ma már sokkal jobb alternatíva kezd lenni ,mint egy PC. Játékra konzol, minden másra egy belépő szintű PC vagy notebook. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#345) Energie X válasza Televan74 (#344) üzenetére


Energie X
őstag

Én is így csinálom már egy pár éve :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#346) ScomComputer


ScomComputer
veterán

ROG MAXIMUS Z690 APEX naked
Közben jelentősen bővült/bővül a Z690 lapok VRM táblázata is.... [link]

(#347) pigatt


pigatt
őstag

Jobbat is "varázsolhattak" volna! :Y :Y :Y
Alsóbb kategória sem jobb!

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

(#348) Shkiz0 válasza pigatt (#347) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ebből messze menő következtetéseket ne vonj le.
Merlin sose az áráról volt híres. Inkább arról, hogy réteg termékek és dolgok vannak náluk amit máshol idehaza nem nagyon kapsz.
Ettől persze nem lesznek olcsók a lapok, de ennyi szerintem nem lesz.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#349) keIdor válasza pigatt (#347) üzenetére


keIdor
titán

580€ vs 750€, utóbbi a magyar ár. :DDD Hülye aki otthon megveszi.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#350) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.