Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Qtya123 válasza Duwad (#400) üzenetére


Qtya123
őstag

Véleményem szerint gamingre használva addig rá sem érdemes nézni a webshopokra, amíg ki nem jönnek a játéktesztek. Nem elképzelhetetlen, hogy játékra nem lesz érdemi előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#402) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Aszongyák...az ADL-nek ez is megy könnyen... :DDD

(#403) Jacek


Jacek
veterán

Nezem nezem a cuccost mondom lehet kiprobálnék egyet, erre nezem miylen hutot rakjak erre? 360 AIO a minima ja csak milyet :DDD kiteket nem lehet kapni a legtöbbet fel sem lehet rakni ra, egy vicc megveszi a szerencsétlen kiviszik neki nov.4 hutes meg az ablakban? :D

(#404) ScomComputer


ScomComputer
veterán

"Absolutely insane how many people are falling for this"..... :D
[link]

(#405) Ubi82 válasza ScomComputer (#404) üzenetére


Ubi82
őstag

Ez a csávó nem unja még a fék videóit? :D

(#406) kNG válasza ScomComputer (#404) üzenetére


kNG
senior tag

A szomorú, hogy ezzel még pénzt is keres...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#407) keIdor


keIdor
titán

Gaming teszt első fecskék egyike: [link][link]
Hogy igaz vagy sem nem tudom, de vannak már szerencsések, akiknél van Alder Lake.
i7-11700K-t is sokan szereztek, hamarabb.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#408) Shkiz0 válasza keIdor (#407) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Hát ha ez igaz akkor CL35-40 ide vagy oda DDR5 sokkal jobb.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#409) keIdor válasza Shkiz0 (#408) üzenetére


keIdor
titán

Igen csak kár, hogy nincs mellette egy Zen 3, Skylake és Rocket Lake CPU.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#410) Shkiz0 válasza keIdor (#409) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

2-3 nap és minden kiderül :)
Tuti lesz összehasonlítás a nagy oldalaknál csütörtökre.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#411) arabus válasza Shkiz0 (#408) üzenetére


arabus
addikt

Ez igy nagyon csalós mert ddr4 4000 gear2-től roszabb beállitást nem is csinálhatott volna.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#412) keIdor válasza Shkiz0 (#410) üzenetére


keIdor
titán

Gamer’s Nexus és Hardware Unboxed a legalaposabbak, azokkal kezdem. Aztán DigitalFoundry, a többi meh… :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#413) MPowerPH válasza keIdor (#407) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondtak, hogy DDR4 -el sokkal lassabb lesz... De itt a topikban volt par okos, aki biztosan leirta, hogy marpedig jatekokban DDR5 -el lassu lesz, es DDR4 -es lapot kell venni.
Remelem megveszik a meregdraga DDR4 -es lapot, es lesz egy rendszeruk, aminel egy 9900K is jobban teljesit jatekok alatt. :)) Aztan dobhatjak kifele a lapot, kutya nem veszi majd meg, kolthetnek DDR5 -re.

Don't Tread On Me

(#414) Shkiz0 válasza MPowerPH (#413) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Várjuk meg azért a végét.
Ha nincs ekkora difi akkor nem biztos, hogy nincs létjogosultsága a DDR4-nek.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#415) MPowerPH válasza Shkiz0 (#414) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megkeresnem a cikket errol, ahol taglaltak az Alder memoria vezerlojet is, es kerek perec leirtak, hogy DDR4 -el elmarad a tuzijatek. De most inkabb alszok, majd holnap elokaparom, ha lesz idom.

Don't Tread On Me

(#416) keIdor válasza MPowerPH (#413) üzenetére


keIdor
titán

Én a 4800 CL40-et lelassúztam, de azt tartom is. :)
Az 5600-6000-re kiváncsi leszek. El ne csábuljak.
Mondjuk mostani áron én Amperet már fix, hogy nem fogok venni, a nextgen VGA-k meg 9-12 hónap… :(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#417) kNG válasza keIdor (#407) üzenetére


kNG
senior tag

Ezek a "tesztek" szerintem körülbelül egy szinten vannak a "Mike félékkel". Ugyanerről a csatiról egy újabb "gyöngyszem": [érdemes az árnyékokat figyelni]. November 4-ig szerintem semmi érdemlegeset nem fogunk látni, ezekből a videókból pedig nem érdemes semmilyen következtetést levonni...meglátjuk Steve és Steve (:DD) mit mondanak...ők elég alaposak, és nem fake tesztekkel szeretnének gyors pénzhez jutni.

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#418) zebra_hun válasza keIdor (#407) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ez nagyon szép és jó, de kb. ilyet láttam amikor annó összerakták az nvidia rtx3080-at és az amd 6800xt-t. Amd lenyomta fps-ben nvidiát, de a min fps-ekben meg ingatag volt, nem volt képes azt tartani, amit a zöld.
A tesztek jöhetnek, sokunkat érdekel, köszi :)

(#419) MaximPeti válasza keIdor (#407) üzenetére


MaximPeti
csendes tag

Szerintem ez fake... Itt van pl. az i5 videója: [link] Az elején mutat CPU-Z eredményeket. Nem hinném, hogy tőle származnának: [link] , [link] .

[ Szerkesztve ]

ex hwsw nick: Max Payne | reg: 2002

(#420) Qtya123 válasza zebra_hun (#418) üzenetére


Qtya123
őstag

Ezzel én is így vagyok. Ha választani lehet, hogy átlag FPS 140, de az 1%, vagy 0.1% mondjuk 59 és aközött, hogy az átlag 128, de az 1%, vagy 0.1% mondjuk 86, én a másodikat választom.

(#421) kovcsrob válasza Qtya123 (#420) üzenetére


kovcsrob
tag

Tudja valaki, hogy a PCI express szálakat itt, hogyan kell számolni?
Mit kapcsolgat le?
Elvileg
16X 5.0 megy a videókártya felé. (ami osztható / osztható lenne kétfelé)
4X 4.0 egy M2 felé
8X 4.0 a lapkészlet felé
(nem 24 nek kellene lennie összesen?)

De a legtöbb lapon a lapkészletből jön
két M2 4X 4.0
egy M2 3X 4.0
meg még vagy 6X 4.0/3.0 (csatiban elosztva)
(és még az USB és egyébnek is kell valahogy kommunikálni)

Csak a PCI express csatiknál látok néha részletezést a tiltásról. (együttes használat esetén)
De nekem már az M2 knél kevésnek tűnik a szál.
Vagy azért nem részletezik mert dinamikusan változik és nem csak a csatiban lévő kártyák száma a lényeg, mint régen? (és a CPU felé majd a lapkészlet megoldja)

(#422) ScomComputer válasza MaximPeti (#419) üzenetére


ScomComputer
veterán

Persze,hogy fake, van aki már bőven teszteli,de nem az fake videós k@cs@g@k... :K
Aszongya 6300Mhz..valid... [link] :)

(#423) zsid válasza kovcsrob (#421) üzenetére


zsid
senior tag




Ha a sávkérdés a második felére vonatkozik: nemrég egy X570-es cikk alatt hasonló téma ment, ott is több sávot tudsz kiosztani a chipset, mint amennyi a processzor és a chipset között van. A lehetőség adott több eszköz használatára, de csak a sávszélesség rovására vagy nem egyidejűleg max sávszélen. Gondolom itt is ugyanez lehet a felállás a Z690 oldaláról.

A processzor része az elég katyvasz, egy két Asus lapnál néztem a leírásokat és majd fél oldal a csillagozott megjegyzés rész :DDD

<tRucKdriFteR>

(#424) kovcsrob válasza zsid (#423) üzenetére


kovcsrob
tag

Kösz.
Volt egy időben divat, hogy: ha ezt az M2 t használod, akkor ezt a két SATA potot nem fogod... stb
És ott sem láttam az apró betűt. (csak véletlenül valami fórumon futottam bele, hogy létezik a limit. gyors visszahátrálás lett) Ciki lenne ha beleszaladnék.
(de akkor ezek szerint ez a korszak már elmúlt)

[ Szerkesztve ]

(#425) kNG válasza ScomComputer (#422) üzenetére


kNG
senior tag

Tyű, igen nagyot megy. :) Arról esetleg van infó, hogy milyen hűtéssel sikerült ezt a teljesítményt elérni?

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#426) bonat


bonat
senior tag

(#427) Laraxior


Laraxior
titán

[link] 7000MHz@CL40.
Meglesz vajon ddr5-ből a 10GHz? ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#428) MPowerPH válasza Laraxior (#427) üzenetére


MPowerPH
félisten

Biztos. De kell neki idot hagyni.

Don't Tread On Me

(#429) Ubi82


Ubi82
őstag

Bankkártyák bekészítve? :D Németben már ma postázták a cuccokat :U

(#430) ScomComputer válasza Ubi82 (#429) üzenetére


ScomComputer
veterán

Helyes..neked egy 8000Mhz-set küldenek.... [link] :K

(#431) syIex válasza ScomComputer (#430) üzenetére


syIex
veterán

Volt már bejelentés stb? Vagy mit postáznak? :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#432) hokuszpk válasza ScomComputer (#422) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha ez nem tori le a 6700K - 7700K árakat, akkor semmise ;]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#433) palfitom válasza hokuszpk (#432) üzenetére


palfitom
félisten

azokat nem töri le semmi sem :W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#434) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Húúúú "hónap" mennyi teszt lesz nem győzzük "lesnyi" a yt-on..... :DDD

(#435) keIdor válasza ScomComputer (#434) üzenetére


keIdor
titán

Úgy istenigazából a Gamer’s Nexus, DigitalFoundry és Hardware Unboxed érdekes…

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#436) -=RelakS=- válasza ScomComputer (#434) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja. A főnök meg jön, hogy "oszt dógozni ki fog?" :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#437) Busterftw válasza ScomComputer (#434) üzenetére


Busterftw
veterán

Aztan bujni a webshopokat hogy mi legyen :D

(#438) Shkiz0 válasza Busterftw (#437) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nagyon nem lesz mit :D

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#439) Jacek válasza Busterftw (#437) üzenetére


Jacek
veterán

Ramot lehet kapni egyaltalan? :) Svedben nem latok keszleten sehol, lehet csak vak vagyok.. Hutes se nagyon remek start:D

(#440) Shkiz0 válasza Jacek (#439) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem igazán, pont ezért írtam amit.
Proci és lap lesz pár darab, egyik nagykeremben már ott pihennek a lapok, de még nem listázták (ma kottyantotta el a kapcsolattartóm) másik nagykerbe érkezik hét végén, jövő hét elején proci, de DDR5 az kb sehol, és hó végétől előbb senki se vizionálta az érkezését.
Szóval max Alzában lehet bízni, de ugye ahogy mondod hűtő is probléma.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#441) torma1981 válasza Shkiz0 (#440) üzenetére


torma1981
veterán

Jaja hűtés nélkül cseszheti az ember. :D Nincs lefogató. Max mindenki a gyári hűtéssel csaptja 100 dB-vel meg 90 fokon. :D

[ Szerkesztve ]

(#442) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Itt van egy pár kép hwinfo-val cinebench-el: [link]

(#443) Walter_White


Walter_White
senior tag

Gondolkodok, 12700k + Z690 a meglévő DDR4-es ramjaimmal, DDR5-tel nem szeretnék "bétatesztelő" lenni. Úgy gondolom ez a kombó bőséggel ki fog tartani addig amíg a DDR5 emberibb áron is lesz, és lesz elég ideje a piacon , hogy kijöjjenek az esetleges problémák, illetve késleltetések is javulni fognak tuti, több optimalizálás.
Viszont a procinál nem értek valamit, Intel oldalán ugye a 12700k - 12 mag, és 20 szál, na az a 20 szál hogy jött ki, vagy elírás? 12 magnál nem 24 szál kellene legyen? vagy a felépítése miatt ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#444) hokuszpk válasza Walter_White (#443) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ugy jott ki, mint a win11.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#445) Busterftw válasza Jacek (#439) üzenetére


Busterftw
veterán

DDR5 valtasrol en mar lemondtam.
Most nekem csak kell valami normalisan kihajtani a 3080-ti +1-2 ev amig ki nem forrja magat az egesz platform.
Lesz valami 11700 - 5800x ha ennyiert nem lesz jo Alder Lake teljesitmeny, 12600-12700k attol fugg hogy teljesit mennyiert.

(#446) Baryka007 válasza Walter_White (#443) üzenetére


Baryka007
őstag

Az Alder lake procikban van egy "erős" és egy "gyenge" mag. És csak az "erős" magoknak van HT juk... Tehát, ha a proci 8 erős maggal rendelkezik és 4 "gyenge" maggal, akkor 8+ht= 16 szál +4 mag = 20 szál összesen és 12 mag.

Így kell számolni, amúgy az erős magok neve Golden cove, a gyengébb magok neve pedig Gracemont.

(#447) Jacek válasza Shkiz0 (#440) üzenetére


Jacek
veterán

Itt lap van polcon, mondjuk hero van aholar noncs, 12900k is van ahol mar.annyi volt egyik uzletben 100+ mostmar nincs lefoglaltak mint, ram.es hutes az ablakban:)

(#448) Jacek válasza Busterftw (#445) üzenetére


Jacek
veterán

Kb. Ezt tudos tenni.

(#449) keIdor válasza torma1981 (#441) üzenetére


keIdor
titán

Asus ROG Maximus Z690 Hero és nincs gond a lefogató szerzéssel. Cserébe drága. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#450) vdc válasza keIdor (#449) üzenetére


vdc
tag

Ezt fejtsd ki plz, kifejezetten érdekelne, mert pont egy hero-val szemezgetek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.