Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:22:06

LOGOUT.hu

Amit a Haswell-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10308) HussarF válasza Gery15 (#10307) üzenetére


HussarF
addikt

Azért én még kötekednék egy kicsit, nem öncélúan, hanem azért, hogy valódi tudás lehessen a kezünkben és ne hiedelmekre alapozzunk. Egyrészt én CLU-t mondtam, Keldor pedig CLP-t, bár nem akarom ezzel azt állítani, hogy teljesen másról beszéltünk, de utánanézve a CLP-nek, ez található róla a gyártói oldalon:

The Coollaboratory Liquid Pro is especially recommend for nickel-plated copper "különösen ajánlott"

A termék adattáblázatában pedig a következő áll:

10.1 Conditions to be avoided:
With aluminum and with following addition of water exothermically.

10.2 Substances to be avoided:
Halogeneous one, hydrogen peroxide/hydrogen chloride, chlorine, bromine, aluminum

Ezek közül a hűtésnél gyakorlatban is előforduló anyag az alumínium. Talán pont laychi már mondta egyszer, hogy ez a CLP gallium tartalma miatt van.

2.1 Chemical characterisation:
Alloy of the metal components gallium, indium, rhodium, silver, zinc and stannous.

De a hűtőtalpak vagy tiszta, vagy nikkelezett rézből szoktak készülni. Nem tudom, hogy Keldor mit tapasztalt, de ezek alapján valami más folyamatra tippelnék. Vagy az előző paszta maradványaival lépett reakcióba, ami még tisztítás után is ott maradhat kis mértékben vagy ezer okot fel tudnék még sorolni. Engem mindenesetre a korróziótól való félelem nem tartana vissza, ha ezt akarnám használni. Elvégre ezt az anyagot direkt erre gyártják. Elég nagy fail lenne ha nem lenne kompatibilis azokkal az anyagokkal, amelyekkel alkalmazni kell. Nem biztatok senkit, mielőtt laychi megvádolna, csak ismertetem a személyes álláspontom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.