Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-01-23 09:15:11

LOGOUT.hu

Huawei P9-P9 Lite OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Cunaja válasza Gabbbb (#2299) üzenetére


Cunaja
addikt

Szép jó reggelt mindenkinek!
Szia Bubus! ;)

Gabbbb:
Nagyon köszönöm a választ!
Igaz a felét sem értem, és most még jobban tanácstalan lettem. :Y
Ilyen szinten még nem merültem el a témában.
Végül is van idő választani, mert megvárom vele a fekete pénteket, talán esik az áruk 20%-ot.
Ha anyóka fényképezget vele, ő úgyis automata módban fog. Nem állít se EV-t, se záridőt, semmit. Azt kérdezi az éjszakai képnél is mindig, miért olyan lassú a gép? . :)
Az utómunkában viszont jók vagyunk, mert a PS-ben profik vagyunk.
Ha viszont veszek olyan gépet, ami nem jó képet és videót csinál, leszedi a fejem.
Úgy gondolkozom, hogy azért jó lenne ha max 130-ba beleférne a gép, a táska, egy 64GB-os kártya és egy pót akkumulátor. Persze Black Friday-kor. Állvány van és a kép megosztás abszolút nem érdekel, mert nálunk a kép megosztások tabú téma. Nem egy mutogatós emberkék vagyunk. Nem a külvilágnak készítünk képeket, hanem emléknek.
A legutóbbi nyaralásunkkor is 5000 kép készült.
Van 5db 64GB-os kártyánk és szerintem már 6 elég lesz.
:R még 1x!

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2302) bubus66 válasza Cunaja (#2301) üzenetére


bubus66
nagyúr

Én a helyeben meg kérdezném a fotós barátod, hogy mit ajánl, és nem itt a regényeket olvasnám, elfáradt a kezem a görgőn mire végig értem.. :K :P

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2303) Cunaja válasza bubus66 (#2302) üzenetére


Cunaja
addikt

Majd valamelyik nap megkérdezem.
Múltkor azt mondta, hogy nézzek ki párat és majd választ.
Most a kinézés folyik. :)
Ha az ujjaidat nem tornáztatod, még a végén megmerevednek. :P

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2304) bubus66 válasza Cunaja (#2303) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na ja csak vicc volt különben tényleg jó volt olvasni mert lehet belőle tanulni.. :K

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2305) Gabbbb válasza Cunaja (#2301) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szerintem RX100 a legjobb kompromisszum ebben a kategóriában. [link] A szenzora még nem APS-c, de azért elég nagy már, a beépített obi viszont jelentősen jobb, mint a belépő SLR kitobik. A képminőség egészen kiváló. MM-es árnál szerintem fekete pénteken se kapod meg kevesebbért. És tényleg nagyon kicsi gép!

(#2306) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Egy ismim telefonján a Cm security szürte ki ezt

Hmm kis aranyos

Amúgy az csak nekem furcsa hogy le lehet tiltani root nélkül?
Html viewer az ugye rendszerfájl.

(#2307) bubus66 válasza aprokaroka87 (#2306) üzenetére


bubus66
nagyúr

A HTMLViewer-rel nyitod meg a build.prop-t stb. Tehát jól tudod, hogy rendszer fájl. Nagyon kétlem, hogy a gyári vírusos lenne hacsak nem valami összetákolmányozott, XDA-s sz@r.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2308) aprokaroka87 válasza bubus66 (#2307) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A build.prop az egy sima szövegfájl.
bármivel meglehet nyitni.

Nem xda rom...
már a csomag név sem stimmel

Amúgy meg az lehet,mivel egyetlen htmlviewer van rajta

[ Szerkesztve ]

(#2309) aprokaroka87 válasza bubus66 (#2307) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egy sima html viewer

a fertözött html viewer

Érdemes kicsit belenézni...pl android manifest.xml
vagy pl

(#2310) bubus66 válasza aprokaroka87 (#2309) üzenetére


bubus66
nagyúr

És miért nézzek bele vagy minek tegyem fel, mikor nekem fent van azért nem fogom ROOT-oltni mert a telefon.

Akkor ez custom ROM-ban van ami össze van biztos mindennel mokolva.

Pl nem kell vele foglalkozni

Ez tényleg vírusos csak a sajnos a 404 kod nem azt jelenti..

Egy sima html viewer

Pl "Egy sima html viewer" a vírusirtóm ezt is vírusnak érzékelte. Sőt a leszedtem a Comodot, a Win10-be beépíttet defender is vírusnak látja

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2311) aprokaroka87 válasza bubus66 (#2310) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A 404-re,valami bibi volt

Amúgy nyilvan nem kell vele foglalkozni..a html viewer apk nem kritikus rendszerfájl

mégsem hiba,a Google lehet kiszűrte?

[ Szerkesztve ]

(#2312) bubus66 válasza aprokaroka87 (#2311) üzenetére


bubus66
nagyúr

Lehet mert a képen az volt, hogy nincs meg a fájl..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2313) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja szép estét kívánok!

Sziasztok szép estét mindenkinek

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2314) Cunaja válasza bubus66 (#2313) üzenetére


Cunaja
addikt

Szép estét neked is és mindenkinek!
A második néni nem rossz. :Y :R
A lányodnak tetszik az Iphone és a Samu, azért kell neki P10. :)
Ugyanis mindenre hasonlít, csak a Huawei-re nem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2315) bubus66 válasza Cunaja (#2314) üzenetére


bubus66
nagyúr

A szerintem p széria mindegyikében van iPhone beütés. Volt neki iPhone-ja

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2316) Cunaja válasza bubus66 (#2315) üzenetére


Cunaja
addikt

Igen, mivel kicsit Iphone kopi. Viszont a P10 nagyon elment abba az irányba.
Egy jó telefon, de biztos nem venném meg, mert nem tetszik.
A lányodnak viszont nagyon jó lesz, mert hozzá van szokva. :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2317) MarekKn1


MarekKn1
újonc

Sziasztok
Van egy Huawei P9 L09 készülékem android verzio 7.0 emui verzio 5.0 szeretném átcsinálni dualsim-re
hogy lehet ezt megcsinálni?elég ha a memoriakártyára ragasztom a simkártya chipjét vagy kell a menübe is valamit programozni?
Vagy a P9 L19 simkártya tartó nem elég hozzá?
Válaszokat köszönöm

(#2318) MK VII válasza MarekKn1 (#2317) üzenetére


MK VII
veterán

Szia.. Felejtsd el.. Nem lehet megcsinálni...

(#2319) bubus66 válasza MarekKn1 (#2317) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen meg lehet csinálni, hogy a SIM-kártyát a SD-kártyára ragasztod de attól még az SS nem lesz DS

Ahhoz, hogy a DS legyen oeminfot kellene cserélni (a P9-nél) nem tudom de majd Cunaja megmondja, hogy lehetséges-e vagy sem. Tehát szoftveresen is kell valamit csinálni, hogy DS-legyen.

(#2318) MK VII

Nem lehet DUALSIM-siteni?

(#2316) Cunaja

Igen meg most a Telekomnál ez van hozzá

HUAWEI Gift Csomag tartalma:
• Micro USB Type C átalakító
• Adatkábel
• Selfie-bot
• Power Bank vésztöltő
• Autós adatper

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2320) Cunaja válasza bubus66 (#2319) üzenetére


Cunaja
addikt

Sosem csináltam és nem is fogom kipróbálni. Elvileg oeminfo csere kell és az L19 rom.
A puding próbája az evés.
Innentől kezdve, baromi nagy bátorság kell hozzá és TWRP full mentés nélkül nem szabad neki kezdeni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2321) MK VII válasza bubus66 (#2319) üzenetére


MK VII
veterán

Na akkor úgy mondom, hogy nem állnék neki személy szerint..
Ki tudja mi baj történik közben..

(#2322) Cunaja válasza bubus66 (#2319) üzenetére


Cunaja
addikt

Most néztem a szerkesztést.
Ez így baromi jó. :C

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2323) bubus66 válasza Cunaja (#2320) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor elméletileg a Toolkittel is meglehetne csinálni csak a P9 cuccaival meg van-e lementve oeminfo, meg custom.bin

(#2322) Cunaja
igen és még mellette 60500 ft kedvezmény a készülék árából.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2324) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot neked.

Jó reggelt sziasztok szép napot mindenkinek.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2325) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Jó reggelt.

Cunaja és bubus66 ti tudnátok hasznositani egy olyan hosts fájlt ami-ben rengeteg olyan website van ami reklámblokkoláshoz is jó lehet.?

Esetleg a romba betenni.

[ Szerkesztve ]

(#2326) Cunaja válasza bubus66 (#2324) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt Bubus!
Szép napot mindenkinek!
Azt a P7-nél csináltam, hogy alapban a host fájlt kicseréltem és reklám nélküli romot csináltam.
Az Adaway alkalmazás dns naplózás része pont arra való, hogy megnézd a reklámokat, és utána fekete listára rakod, amit nem szeretnél látni.
Viszont vannak olyan alkalmazások, amik nem működnek reklám blokkolás alatt. Ilyen pl. az EMUI Theme Editor.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2327) aprokaroka87 válasza Cunaja (#2326) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igaz.
Annak idején pl a chat.hu 5.x Androidos app is megtagadta a csatlakozást, mivel reklamblokkolot észlelt.

(#2328) MarekKn1 válasza bubus66 (#2319) üzenetére


MarekKn1
újonc

Nekem a lényeg az lenne hogy egy telóban 2kártyat tudnák haszálni.sok videót megnéztem ezel a ragasztásos módszerrel de P9-el sajnos nem talalkoztam

(#2329) bubus66 válasza MarekKn1 (#2328) üzenetére


bubus66
nagyúr

És a kártya ragasztás miért telefon függő.

Akkor ha megkérdezhetem miért nem dual sim-est vettél?

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2330) petya220


petya220
senior tag

Lehet, hogy megvan a gond,hogy miért nem fordult le a rom... :DD
Na most majd kiderül, kb 1 óra múlva... :W :W :W

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2331) Cunaja válasza petya220 (#2330) üzenetére


Cunaja
addikt

Hova fordul, a sarokra? :P

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2332) petya220 válasza Cunaja (#2331) üzenetére


petya220
senior tag

nem.. :DD

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2333) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Nehezen hiszem el, hogy L09-ben lenne az sd kártya slot alatt sim-nek fogadó hardver. Gyártók nem szoktak 15 forintot sem ilyeneken elpazarolni.

(#2334) petya220 válasza Gabbbb (#2333) üzenetére


petya220
senior tag

P9 lite? :DD

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2335) bubus66 válasza Gabbbb (#2333) üzenetére


bubus66
nagyúr

Akkor a dual sim-es hogyan bővíthető?

Szerintem meg van ha lehet oemifo cserével dualosítani (márpedig a Cunaja is írta hogy igen) akkor lenni kell HW-nek is... Mivel tudtom szerint csak szoftveresen van letiltva.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2336) Cunaja


Cunaja
addikt

Beszéltem a fényképész haverommal.
Kellemes és kellemetlen meglepetés is volt.
Azt mondta, hogy amit én szeretnék, az 400K-tól felfelé.
A kellemes meglepi, hogy egy Fz82-t megtudtam nézni és fogdosni. Volt az üzletben Canonsx60 is.
Mivel oktató is, kikértem a 3 gépről a véleményét.
Azt mondta, hogy nekem bőven elég a Pana, mert felesleges többet költenem.
Pl. A Nikon B700-at lehúzta rendesen, inkább B900.
A samle fényképekre azt mondta, hogy nem szabad nekik hinni, mert manipulált fényképek.
Nincs olyan, hogy egy állványt le betonoznak és pl 2 egyforma képet tudjanak lőni ezred mm pontosan kettő vagy több gépről.
Ezt úgy kell elképzelni, mint mikor bemegyek az áruházba és egymás mellet vannak a tv-k és direkt elrontják az olcsó beállítását, hogy a másikat vegyem meg.
Egyszóval a képek PS által átszerkesztett képek.
Ő mutatott a Panával készült poszter képet is, ami szuper volt. Egy alap kép feldolgozás igénye nélkül 400K-tól.
Ezt a manipulációt én is észrevettem, mert a P7 és P9 képei a tesztben ugyanazon a helyen készültek 3 év elteltével, ami erősen kamú szagú.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2337) petya220 válasza Cunaja (#2336) üzenetére


petya220
senior tag

Miért milc-et nézel? :F
DSLR nem játszik? :D
Mire szeretnéd használni?

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2338) Cunaja válasza petya220 (#2337) üzenetére


Cunaja
addikt

Fényképezésre! :P
Fentebb írtam valahol az igényeimet.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2339) petya220 válasza Cunaja (#2338) üzenetére


petya220
senior tag

RAW mentés, 4K videó, Távolról kezelhető legyen távirányítóval, illetve telefonnal.
Nagy látószöge legyen és külső akkuról tölthető legyen.

DSLR
- RAW pipa
- 4k félpipa drága dslr ami 4k-ban tud felvenni..
- Távolról kezelhető pipa
- telefonnal pipa
- Nagy látószöge félpipa jó objektívval megvan a nagy látószög
- külső akkuról tölthető pipa powerbank + usb

Fényképezésre dslr-t vegyl! Videózásra... gopro :D

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2340) Cunaja válasza petya220 (#2339) üzenetére


Cunaja
addikt

Az összeget nem írtad, fél pipa sokba kerül.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2341) petya220 válasza Cunaja (#2340) üzenetére


petya220
senior tag

félpipa --> Nikon D500 2000 dollár ami 550ezer forint kb.. (és ehhez kell objektívet is venned) hát igen, ez drága.. :D de 4k! :DD Amúúgy, miért kell neked 4k?

most görgettem le az oldalon... és ezt találtam --> The Nikon D500 is available for pre-order and costs $2,000 (LINK)
szóóval vakvágány. bocsánat :R

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2342) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!

MILC? Sony A6100-tól felfelé?
Vagy olympus om-d e-m10 mark ii .. :U

(#2343) Cunaja válasza petya220 (#2341) üzenetére


Cunaja
addikt

Figyelj, ennyi erővel a porse Mate9-et is megvehettem volna. :)
130K pót akku és táskával. Ilyenben gondolkoztam. Ezért marad a Pana Fz82.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2344) ANDROID??? válasza Cunaja (#2343) üzenetére


ANDROID???
addikt

Árban azzal jársz jól :K

(#2345) petya220


petya220
senior tag

ezt most találtam, szerintem kurva jó ötlet :D
Ti ezt tudtátok? :F

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2346) MarekKn1 válasza bubus66 (#2329) üzenetére


MarekKn1
újonc

akkor elárulod nekem miért csinálja mindenki azt a memoriakártyára chip ragasztást?nem értek hozzá!és nem tudom hogy müködne e úgy
Mért nem vásároltam dualsimet mert mikor vettem még egy kártya elég volt most már sajnos kettö van és nincs nagy kedvem mindenhova két telóval menni

https://www.youtube.com/watch?v=GdQPeqhZrWM

(#2347) petya220 válasza Cunaja (#2343) üzenetére


petya220
senior tag

Teljesen jogos amit mondasz :D :R :R

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2348) bubus66 válasza MarekKn1 (#2346) üzenetére


bubus66
nagyúr

(#2346) MarekKn1

Ki az mindenki mert eddig csak egy emberről?

Különben meg van a P9-nek szakmai topikja szerintem ott jobban tudnak segíteni. Ez a kérdés oda való ez OFF topik, itt nem dolgozunk, csak csajozunk, horgászunk, fotózunk....

Ja attól még nem fogja mind a két kártyát kezelni ha meg mokolod az sd kártyát.. Ahhoz szoftveresen is meg kell és azért ott már kicsit figyelni kell mert könny kuka lehet a telefon

A P9 topick gazdája egy nagy mester Ő biztos tud neked segíteni..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2349) MK VII válasza petya220 (#2345) üzenetére


MK VII
veterán

Hát ez nagyon pöpec.. :D
Én nem vagyok rajta... Hogy lehet felkerülni rá? :)
Szerk.: Ja megvan. De ez mióta van ez a térkép, vagy honnan tudtad előcsalogatni?

(#2346) MarekKn1
A memóriakártyás chip ragasztásos dolgot eleve olyanok csinálják akiknek dupla simes készüléke van tehát L19.
Nem azért ragasztgatnak, hogy két sim kártyát tudjon kezelni a telefonjuk hanem azért, hogy a két sim kártya mellett a memória kártyát is tudja kezelni a telefon, mert ugye alapból vagy két sim kártya vagy egy sim kártya meg egy memória kártya a felállás azoknál a készülékeknél..
Az L09-ces készülék eleve egy sim kártyát tud kezelni. Attól, hogy beleraksz kettőt (akármilyen módon) még nem fogja kezelni.. Ahhoz az L19-es verzió számú készülék kell...

[ Szerkesztve ]

(#2350) bubus66 válasza MK VII (#2349) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szerintem úgy ha az adatlapodon meg adod a lakhelyedet. De ez csak tipp

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.