Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-01-23 09:15:11

LOGOUT.hu

Huawei P9-P9 Lite OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) bubus66 válasza Cunaja (#1900) üzenetére


bubus66
nagyúr

Jó lett gratulálok.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1902) Cunaja válasza bubus66 (#1901) üzenetére


Cunaja
addikt

1000% , hogy a népek kicsit át vannak ba....a. Nem mindegyik P9-ben van bent a szenzor. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1903) bubus66 válasza Cunaja (#1902) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az f@sza

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1904) Cunaja válasza bubus66 (#1903) üzenetére


Cunaja
addikt

Most az egyik user írt a Huawei-nek az ügyben. Kíváncsi leszek a fejleményekre.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1905) bubus66 válasza Cunaja (#1904) üzenetére


bubus66
nagyúr

Arra én is.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1906) Gabbbb válasza Cunaja (#1902) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Milyen szenzor?

(#1907) Cunaja válasza Gabbbb (#1906) üzenetére


Cunaja
addikt

Az érintő panel doze állapotáért felel. Vagyis akkor üzemel, amikor ki van kapcsolva a kijelző(alszik a teló). Ha nem lenne külön, akkor ha csak hozzáérnél, egyből világítana.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1908) Gabbbb válasza Cunaja (#1907) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Én eddig úgy tudtam/tudom, hogy minden telefonon, a 100 éves Galaxy S i9000-en is külön lehet vezérelni az érintő panelt a kijelzőtől, ehhez nem kellene semmilyen külön szenzor.

(#1909) Cunaja válasza Gabbbb (#1908) üzenetére


Cunaja
addikt

Valami csak érzékeli a dupla érintést és a rajzolást. Nem mindegy, hogy simogatod a kijelzőt vagy kopogtatod és rajzolsz.
Pontosan nem tudom milyen hardver része a telónak, de az biztos, hogy amelyiken nem megy, ott valami nem stimmel.
Érdekes, mert akinek rajtam kívül megy a dupla érintés, annak a gesztusvezérlés is megy kikapcsolt kijelzőnél.
Másoknál semmi. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1910) petya220 válasza Cunaja (#1909) üzenetére


petya220
senior tag

Más az érintőkijelző.. így más driver.. :D
p9 lite-nál is ez a gond... a legtöbbnek megy, nekem meg nem :c

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#1911) MK VII válasza Cunaja (#1900) üzenetére


MK VII
veterán

Tessék hal. :DDD

(#1912) Gabbbb válasza Cunaja (#1909) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szoftveres teljesen, nincs semmi extra szenzor. Esetleg giroszkópot is használhatná kopogás észlelésére, de erre szerintem nincs szükség, mert annyira nem nehéz algoritmizálni, csak az aktivált érintőpontok és érintés erősség alapján.
Régebben Mi4c telefonom volt, ott romolgattam ezerrel, mert nem volt rá garanciám. Ott is állandó probléma volt ez a funkció, mert Xiaomi 4-5 különféle kijelzőérintőetc szendviccsel árulta ugyanazt a telefont. Itt is lehet ez a gond, hogy apró különbségek miatt nem mindig dolgozik jól az algoritmus, de attól még hardveres hiba nincs, csak Huawei-nél valaki idióta és/vagy az aki a kopp algoritmusért felelős nem is tudja, hogy más panelekkel szerelt p9 készülékek is vannak. Szerintem felesleges funkció egyébként, csak zabálja az akkut, mi4c-nél óránként +1% merülés volt asszem, nekem 0,3%/óra merülést sem érne meg. Ujjlenyomat olvasó miatt itt végképp nincs rá szükség, kocsiban pedig meg tudom nyomni a gombot is.

[ Szerkesztve ]

(#1913) MK VII


MK VII
veterán

Itt a 6+-os.. :)
Jó 25 percig küzdöttünk. Ment a disznó. :)

(#1914) bubus66 válasza MK VII (#1913) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez igen gratulálok...

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1915) MK VII válasza bubus66 (#1914) üzenetére


MK VII
veterán

Köszi.
Ez lett a vége.


57cm, 6,380kg. :)
Meg a sallang. Két másfélkilós.

Csókoltat mindenkit. :D

[ Szerkesztve ]

(#1916) Cunaja válasza MK VII (#1915) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt mindenkinek! Jó sörözgetést és virsli evést!
Ezek ám a képek! :R
Melóban beüzemelem a lapi topit és már mutatom is nekik. :D
Egyben biztos vagyok, te tuti jobban értesz a hardver részhez mint én. Engem nem is érdekelt soha.
Az ujjlenyomatos telóknál semmi értelmét nem látom azoknak a lehetőségnek ami miatt bárki most szervizbe vinné a telót, hogy más az érintőpanel, érzékelő vagy akármi neve van.
Szoftveresen viszont ellent kell mondjak.
A gyártó ki ad egy romot, akkor abból nem maradhat ki semmilyen driver vagy illesztő programm. Ha tényleg más a készülék, akkor erre is gondolni kell.
Abban is igazad van, hogy a Huawei-nél valaki nem volt körültekintő, de akkor ez már megint az emberek átverése.
Az akku itt nem zabál annyit, de a készüléket nem engedi mély alvásba. Annak idején a P7-ben is beüzemeltem, de ott zabált rendesen.
Innentől kezdve nem kívánok a témával foglalkozni, csak mások miatt csináltam eddig is.
:R

Bubus:
Széo napot! ;)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1917) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok, szép napot mindenkinek!

MK VII: szép :K

(#1918) bubus66 válasza Cunaja (#1916) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot neked is..

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek legyen szép napotok.

Android??? neked is szép napot

Május 1-je

Horvátország Belügyminisztere

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1919) jegenye77 válasza MK VII (#1915) üzenetére


jegenye77
addikt

Jó reggelt mindenkinek!
Gratulálok! Készülhet a finom ebéd!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#1920) Gabbbb válasza Cunaja (#1916) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Még mindig jobb, mint az OP3. Ott 5 kijelzőből 4 ipari hulladék és a hangszóró is recseg nagy hangerőn. Apró probléma ez, tökéletes eszközt nem lehet venni. Vagy a samu ultrafényes Amoled panelje, amivel nem lehet gps navit használni.

[ Szerkesztve ]

(#1921) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot kívánok neked

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek legyen szép napotok.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1922) Cunaja válasza bubus66 (#1921) üzenetére


Cunaja
addikt

Hm, :Y :R
Jó reggelt neked és mindenkinek!
A P9 fórumán gondolta s user, hogy kezébe veszi a dolgok irányítását és cselekedni kezdett.
Végeredménye az lett, hogy a memóriakártyát a rendszer nem tudta csatolni.
Azt hitte, higy a V4Audiót egyszerűen telepíti gyári romra.
Mivel busybox hiányára hivatkozott, még a busy-t is felrakta.
Természetesen ezután se ment neki, de még a memkari is megbolondult.
Megírtam neki, hogy mit csináljon, de azóta nem jött válasz.
Azért nem olyan egyszerű a dolog, ahogyan ő képzelte.
Mindig őrülök ha valaki próbálkozik, csak utána ne nekem kelljen helyrehozni a dolgokat. :W
Tudásom mögött nem 1 gyenge kérdés van egy fórumban, hanem több 100 óra tanulás.
Mindenki kezdő valamikor, de majd belejön. :)
A boot.img-t átírtam, azért tudja a drivereket betölteni.
Ahogyan fejlődik az Android, annál bonyolultabban és zártabb lesz az egész.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1923) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1922) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ilyenkor a busybox amúgy nem figyelmeztet hogy egyszer mar van installálva a dolog?

(#1924) Cunaja válasza aprokaroka87 (#1923) üzenetére


Cunaja
addikt

De, ha kicsit megnézi a user, fent írja, hogy installed pl. System/xbin.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1925) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1924) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igaz
én nem rég frissitettem pont a bussyboxot.

Bár mintha úgy olvastam volna a viper4android esetén hogy alapból tartalmazza a busyboxot is.

(#1926) Cunaja válasza aprokaroka87 (#1925) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez meg a másik fele. :Y

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1927) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1926) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk az is érdekes hogy a busybox képes lenne arra hogy ilyet tegyen?

Bár azt sem értem ez miért nem az Android alap része.

[ Szerkesztve ]

(#1928) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1926) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az selinux ilyenkor nem kavarhat be?

(#1929) Cunaja válasza aprokaroka87 (#1927) üzenetére


Cunaja
addikt

A V4 nem magát a busy-t tartalmazza, csak a támogatását.
Elvileg nem okozhatna ilyet, mert a rendszerszintű változtasokért felel. Aminek kell, annak megadja a szükséges támogatást.
Magához a külső tárhely csatoláshoz nem sok köze van, de a rendszer megbolondulhat miatta. Amúgy 1000x raktam busy-ra busy-t és semmi ilyen nem volt.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1930) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1929) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem
Amúgy te tudsz valami shell parancsot erre az sd kártya eltávolitása dologra?

Mert ugye az a szabályos ha kivétel előtt lecsatoljuk a kártyát...de mindig be menni a beállitások / tárhelybe eléggé nem "modern" már.

(#1931) Cunaja válasza aprokaroka87 (#1930) üzenetére


Cunaja
addikt

Most vásárolni vagyok majd haza mentem.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1932) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1931) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ok

(#1933) Cunaja válasza aprokaroka87 (#1932) üzenetére


Cunaja
addikt

su
umount /mnt/ext_sdcard P9

Viszont nem minden külső sd ilyen néven szerepel.
umount /mnt/extSdCard
umount /mnt/sdcard attól függ mi az elérési útja.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1934) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1933) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Köszi

ez lett

mount /mnt/sdcard2

(#1935) sebijani1982 válasza Cunaja (#1904) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Üdv Mester!

Válaszolt a Huawei support:

Tisztelt Sebestyén János!

Minden P9 típusú készülék ugyanazon funkciókkal van elllátva, ezért kérjük, hogy eszközöljön egy visszaállítást, amelynek végrehajtásához kövesse az alábbi utasításokat:

I. Biztonsági mentés.
II. Gyári visszaállítás
III. Mentett adatok visszaállítása.

I-II-III -nál természetesen leírják a lépéseket. Azokat nem másoltam be, nem releváns.

Tipikus support válasz, okosabbak nem lettünk.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#1936) MK VII válasza sebijani1982 (#1935) üzenetére


MK VII
veterán

Hivatalos márka képviselettől nem is fogsz megtudni semmit ami arra utalna, hogy sumákság van.. Kb felesleges is őket kérdezni bármi ilyesmiről..

(#1937) Cunaja válasza sebijani1982 (#1935) üzenetére


Cunaja
addikt

Már elég sok borsot törtem az orruk alá, erre itt van ez is.
MK VII kolléga jól írja, egy gyártó sem ismeri el a hibáját, kivéve a Samu a tűzesetek miatt. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1938) sebijani1982 válasza Cunaja (#1937) üzenetére


sebijani1982
senior tag

Cunaja és MK VII

Egy próbát megért...

Sajnálom, hogy nem sikerült egy korrekt választ kapni tőlük.

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#1939) Cunaja válasza sebijani1982 (#1938) üzenetére


Cunaja
addikt

Ez itt off topik, vagyis minden on. :)
Ne sajnáld, mert nem olyan nagy gond ez.
Amikor vezetek, amit igen sokszor szoktam, mindig megy a 3 betűs navigáció és a Traffi Hunter. Ezáltal a kijelző nem alszik el soha. Ha ez nem így lenne, akkor sem idegeskednék rajta, hogy nincs dupla érintés rendesen, mert van ujjlenyomat.
Ez a dolog nem idegesítő, inkább bosszantó. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1940) Gabbbb válasza Cunaja (#1937) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Azért ehhez azt is hozzá lehet fűzni, hogy nem olyan egyszerű velük kapcsolatba lépni. A magyar ügyfél-szolgálaton gyanítom szinte semmi sem megy át. Hicare-en írtam angolul nekik bugreportot egyszer és megkaptam ugyanazt ezt a balfaszság üzenetet, hogy csináljak resetet meg etc etc.

@Cunaja Nekem Trafihunter se kell, mert itt a bajai úton a határ közelében minden sarkon van rendőr és vagy trafi, szóval értelme sincs gyorshajtani. Minden nap szoktak igazoltatni is..

[ Szerkesztve ]

(#1941) Cunaja válasza Gabbbb (#1940) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem azért kell mert száguldozom, de jó tudni ha ott vannak.
Itt Pesten a sárga lámpa az a villogó zöld, a piros meg a sárga. :W
Ha jelzi a progi őket, akkor ha hátulról felszántanak, akkor sem megyek át a piroson.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1942) bubus66 válasza MK VII (#1936) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia órás mester küldetem privátot nézd meg légyszíves mit lehet vele kezdeni Köszönöm :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1943) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Szép estét kívánok

Sziasztok szép estét mindenkinek.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1944) Cunaja válasza bubus66 (#1943) üzenetére


Cunaja
addikt

:R
Dolgozom, meg holnap éjjel is.
Szép Estét és jó pihenést mindenkinek!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1945) bubus66 válasza Cunaja (#1944) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az igen jól bírod....

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1946) bubus66 válasza Cunaja (#1944) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot , és jó pihenést az éjszakai műszak után.

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek szép napot kívánok.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1947) Cunaja válasza bubus66 (#1946) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia!
Jó reggelt neked és mindenkinek!
Egész éjszaka romoltam egy P9 userrel és még nincs vége.
Szerintem elaludt, mert nem jelentkezik. 8-tól alszom, addig vagyok.
A kollégám rám öntötte a sörét, most így sör szagúan megyek a buszon. :W

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1948) bubus66 válasza Cunaja (#1947) üzenetére


bubus66
nagyúr

Na az jó akkor jó pihenést...

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#1949) Cunaja


Cunaja
addikt

Szép napot mindenkinek!
Mentem alukálni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#1950) aprokaroka87 válasza Cunaja (#1949) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Akksi statisztikára még érdemes megnézni a betterbaterystats appot is.

root kel hozzá

Jó éjt

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.