Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-01-23 09:15:11

LOGOUT.hu

Huawei P9-P9 Lite OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) bubus66 válasza ANDROID??? (#2250) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia megvan oldva neki a ROM (az az áldott jó szívem) meg segítőkészségem.

Ezeket Frissítési módszerek!
Android 6.0-ról visszatérés 5.0.1-re Töröld ki a P8 Lite Téma Összefoglalóból mert halottak a linkek.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2252) ANDROID??? válasza bubus66 (#2251) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szia!

Azon múlt neki csak. :K (különben vagy betéglásít, vagy nem megy fel neki...)

Törölve :K ;)

(#2253) bubus66 válasza ANDROID??? (#2252) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszi hát igen vagy rá erőltette volna és lesz egy tégla vagy jobb esetben csak egy "Install failed" lett volna

Hát ja tele rinyálta volna csoportot.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2254) ANDROID??? válasza bubus66 (#2253) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az utóbbinak meg csak a rinya lett volna a továbbiakban az eredménye.. :U

(#2255) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot neked.

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek legyen szép naptok.

Android???

Ha az emlékeim nem csalnak ennek az usernek soha nem volt jó úgy ahogy le volt írva a P8 Lite topikba is ugyan ezt csinálta. Itt a hsz-ben a pl. neki letölti a módosított proxyval csak neki, sikerült így a többi 100 user meg balf@sz mert nem neki vissza kell állni az eredetire.. Viszont itt meg elég érdekes, hogy 65%-nál megáll neki, na akkor miről van szó..

Neked is szép napot.

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2256) Cunaja válasza bubus66 (#2255) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt!
Jövök reggel haza a melóból és kapom az email-t a GPS koordinátákkal. Voltam a rendőrségen egyből .A P9 topikban leírtam a részleteket.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2257) aprokaroka87 válasza Cunaja (#2256) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az elkövető amúgy az osztálytársa volt akkor?

(#2258) bubus66 válasza Cunaja (#2256) üzenetére


bubus66
nagyúr

Meglett a telefon az igen.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2259) Cunaja válasza aprokaroka87 (#2257) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem az osztálytársa, egy 14 éves csávó mint kiderült, és beismerte egyből magától. A rendőr csak azt kérte, hogy az IMEI számot mutassa meg, majd állítólag az édesanyával bevitték.. Ha lezárul az ügy, visszakapom a telót.
Megüzentem neki, de nem értett a szép szóból, most így járt.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2260) egabi71 válasza Cunaja (#2259) üzenetére


egabi71
aktív tag

Így jár aki nem èrt a szèp magyar szóból,

(#2261) aprokaroka87 válasza Cunaja (#2259) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem.
Egy valami biztos, az illető nem igazán ért a telefonokhoz...

Mondjuk ez ilyenkor neked előny.

(#2262) ANDROID??? válasza bubus66 (#2255) üzenetére


ANDROID???
addikt

Szia-sziasztok!

Igen tudom, 1-2 hsz-t olvastam tőle, no comment. :(

Köszi, neked is szép napot! :K (csak, hogy mobil is legyen a képen :D )

(#2263) Cunaja


Cunaja
addikt

[Itt] :DD

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2264) petya220 válasza Cunaja (#2263) üzenetére


petya220
senior tag

P9l-re is meg tudod nekem csinálni? :D megcsinálod nekem is? :DD

[ Szerkesztve ]

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2265) Cunaja válasza petya220 (#2264) üzenetére


Cunaja
addikt

Életveszélyes művelet. A saját telefonomon se csinálom meg, mert ha hiba csúszik be, egyből alaplap csere. A lányom telefonja régi és úgy voltam vele, ha kuka az nem számít. Így viszont nem érdemes ellopni. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2266) MK VII


MK VII
veterán

Cunaja gratulálok a sikeres telefon visszaszerzéshez.

Más.
Emlékeztek a P9Lite 3GB-osra? Haver amit eláztatott.
Nos. Elküldtem az s/n számot havernak akinek a rokona a huawei-nél dokgozik, hogy ugyan mondjon már egy árat alaplap cserére....
Üljetek le .
60500ft bruttó.
Há' mondom abból pont tud venni egy ugyan ilyen készüléket meg marad még neki fagyira is...
Mi az isten van ebben a kibaszott országban? Drágább egy alaplap csere mint egy új készülék... Fasza...

Cunaja.
Ha lenne rá időd és energiád, rákukkantanál nekem erre a telefonra? Elpostáznám és kifizetném a bele fektetett idődet is természetesen.
Úgy néz ki, hogy vesz helyette egy P9-et, de, ha sikerülne megcsinálni az nagyon fasza lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2267) aprokaroka87 válasza Cunaja (#2265) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pedig ezzel a módszerrel jó kis csali mobilokat lehetne csinálni.
Hátha ráharap az illető :)

MK VII az árakon ne lepődj meg amikor egy 12 ezer forintért vásárolt telefonhoz 13 ezerért akartak új kijelzőt csinálni.
Hiába volt garis...arra ugye nem vonatkozott.

Az illető egy józan pillanatában "megáldotta a kijelzőt"

(#2268) MK VII válasza aprokaroka87 (#2267) üzenetére


MK VII
veterán

Rálátok azért a szervizháttérre valamilyen szinten akármelyik területen. Sehol nincs ilyen, hogy komplett termék árban cserélnek egy alkatrészt... Ez egy faszság...
Órás vagyok. Ott általában úgy épül fel egy átlagos óra ára, hogy 1/3-ad ára a tok, 1/3-ad ára a szerkezet és 1/3-ad ára a szíj. Természetesen változó itt is, alapvetően egy 60 ezres órában olyan 15-20 maximum egy szerkezet csere. Ami a telefon iparban jelenleg van az a legfinomabb kifejezéssel pofálanság...
És mégis mennyi ember javíttatja a telefonját irtózatos árakért.
Én mikor egy xy szerkezetcserét megcsinálok a hivatalos szerviz árainál kb 20-30%-al olcsóbban, természetesen ugyan olyan minőségben és ugyan úgy garanciával, akkor meg húzzák a szájukat és pofáznak, hogy mi kerül ezen ennyibe. Dolgoztam nagyszervízekben, pesten és angliában Manchesterben a Tag Heuernél. Semmivel nem kevesebb az általam nyújtott szolgáltatás mint a hivatalos szervizekben, mégis én büdös vagyok nekik... Hál' istennek azért nagyon sokan elégedettek velünk és az egy-két értetlenkedő is végül megérti a dolgokat, ha szépen el van magyarázva...
Elkurvult a világ nem kicsit.
Ma ott tartunk, hogy a kétkezi minőségi szakmunkás le van nézve, mert nem csillivilli a boltja és nincsenek milliós órák a kirakatban. Csak azt felejtik el az emberek, hogy az a szakmunka amit én belerakok az legalább tisztességes és nem felszínes mint amit egy szép boltban kapnak.

Ma bejött egy ember egy 9000 dolláros Cartier Pasha chrono-val, hogy cseréljek benne elemet.. Pont akkor lettem kész egy ismerős órájának az elemcseréjével amiért 1500ft-ot kértem. Megszólal az ember, hogy akkor 1500 lesz az elemcsere neki is?
Mondom ki van zárva.
Akkor 2000? :)
Mondom neki, hogy nálam ebben az órában az elemcsere 5900ft, vízállóság teszttel garanciával. Ennél olcsóbban hozzá sem nyúlok.
Húzza a szájat meg mormog..
Mondtam neki, hogy nem kell nálam hagynia a pénzét, viheti pestre a Cartier szervizbe is (ott is dolgoztam :) ), ott 40 ezer forintot fognak elkérni a műveletért, vagy viheti egy kóklerhez aki tönkreteszi már elemcsere közben vagy úgy csinálja meg, hogy beázik...
Itt hagyta. Visszajött fél óra múlva és boldogan fizette ki az 5900ft-ot, mert látta, hogy tényleg foglalkoztam az órájával...

Na bocsi a szófosásért csak kijött. :)

[ Szerkesztve ]

(#2269) bubus66 válasza Cunaja (#2263) üzenetére


bubus66
nagyúr

Grtaulálok

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2270) Cunaja válasza bubus66 (#2269) üzenetére


Cunaja
addikt

Köszi mindenkinek. Anyóka azt mondta, hogy miért nem lepődöm meg? :) Tiszta ideg voltam, de már megnyugodtam.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2271) bubus66 válasza Cunaja (#2270) üzenetére


bubus66
nagyúr

Gondolom, hogy tiszta ideg lehettél.. na de, hogy megvan pihenj.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2272) ANDROID??? válasza Cunaja (#2263) üzenetére


ANDROID???
addikt

:C
Ügyes :K

(#2273) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot kívánok neked.

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek, legyen szép napotok.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2274) Cunaja válasza bubus66 (#2273) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt!
Szép napot mindenkinek! :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2275) Cunaja


Cunaja
addikt

Jó éjszakát mindenkinek!
Megígértem egy képet a P9 topikban! :) :DD ;] :B

A csajszim telója! :))

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2276) petya220 válasza Cunaja (#2275) üzenetére


petya220
senior tag

Ügyes, gratula!

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2277) Cunaja


Cunaja
addikt

Nagyon szép péntek reggelt mindenkinek! :)
Nekem mondjuk nem számít, mert szombat és vasárnap éjjel is dolgozom.
Muszáj hajtani, mert kinéztem egy fényképező gépet aminek nem öt forint az ára.
Idén nem megyünk Skopelosra, mert forgatják a Mamma Mia második részét és mindent körbe kerítenek. Viszont jövőre május 25-től június 20-ig. :) Addig mindent meg kell szerezni. Időben kell elkezdeni, mert 7 számjegyű az út.
Egy valamit megtanultam, hogy a mai feszült világban nem szabad takarékoskodni. 43 éves vagyok, jelenleg 22-évem van a nyugdíjig, de úgyis felemelik 70-re, szóval baromi messze van.
Sajnos van egy olyan érzése az embernek, hogy a világ puskaporos hordó, ezért sem gyűjtögetek. Mindig van 12-hónap pénzt gyűjteni, majd 3 hét alatt elverni.
Kell az embernek egy kis pihenés. Itt szeretném megjegyezni, hogy június 23-tól Július 16-ig nem leszek fórum közelben. :DD Pihi, csak máshol.

Bubus: A kutyus jobban van?
MK VII: Hardver szinten nem foglalkozom a dolgokkal, a többit meg te is eltudod végezni.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2278) bubus66 válasza Cunaja (#2277) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot.

Igen most már jól van hétfőn még vissza kell vinnem az állatorvoshoz..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2279) MK VII válasza Cunaja (#2277) üzenetére


MK VII
veterán

Szép napot neked is.

Nem is hardver szinten kértem természetesen. Ha magam is el tudnám végezni, kértelek volna ilyesmire?
Sokkal többször élesztettél fel telefont mint én, gondoltam, ha a kezedben van, meglátsz olyan dolgot, vagy meg tudsz olyan dolgot csinálni amit én nem...
Lehet, hogy menthető, lehet, hogy nem, de adtam volna neki egy esélyt, hogy a te tudásod talán életrekelti...
Értem én, hogy elfoglalt vagy, de, hogy élből elutasítasz úgy, hogy egy filléredbe nem kerül és ki is fizettem volna a fáradozásaidat, nem gondoltam... Na mindegy...

Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#2280) Cunaja válasza MK VII (#2279) üzenetére


Cunaja
addikt

Nem egyből elutasítottalak, csak azt hittem a hardver részre gondolsz. A következő szabadnapom 13-án lesz, addig mindennap dolgozom. Azután készülök a nyaralásra.
Ezt csinálnám!
1. Fastboot módban indul-e? Hangerő le és power. eRecoveryben kitudod kapcsolni és utána.
Ha indul, akkor menthető, ha nem jön be, akkor alaplap csere.
Tételezzük fel, hogy elindul.
Nos akkor gondolom azt mutatja, hogy locked. A DC-Unlocker 4 EURO-ért kinyitja a bootloadert és a DC-Phonix feltudja rá flashelni a full romot memókártya nélkül.
2 ok, amiért nem látja a memóriakártyát. 1, A recovery meghibásodott és nem tudja mountolni(csatolni) a kártyát. 2, meghibásodott az olvasója.
Mivel a Recovery elszállt, ami tuti biztos, addig nem is fog menni.
Sajnos csak nyitott BL után lehet Flashelni, ezért 1240FT-t szerintem megér.
Ha sikerült nyitni, kézzel is flashelhetsz ha nem akarsz a Phonixel fizetni érte 15 EURO-t. 4650ft. Szerintem ennyit megér áldozni rá.
Alaplapot nem érdemes cseréltetni.
Kézi flash:
BL nyit majd fastboot mód.
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash cust cust.img
fastboot flash system system.img
fastboot reboot
Letöltöd a full romot és a Huawei Exractor nevű progival kitudod szedni a rom összetevőit.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2281) MK VII válasza Cunaja (#2280) üzenetére


MK VII
veterán

Nagyon köszönöm a leírást.
Ha ismét nálam lesz a telefon akkor megpróbálom a leírtakat. ;)

(#2282) bubus66 válasza MK VII (#2281) üzenetére


bubus66
nagyúr

A Kézi flashben tudok segíteni ha kell

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2283) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot.

Ezeket az usereket sem értem, mikor értik már meg, hogy ez telefon, és nem fényképezőgép..

Sziasztok Jó reggelt szép napot mindeneknek.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2284) MK VII válasza bubus66 (#2283) üzenetére


MK VII
veterán

Jó reggelt szép napot neked is...

Tudod mikor értik majd meg? Amikor megveszik a telefont, csinálnak egy képet és nem látszik a bolha faszán a pattanás. :)

Kézi flash dologra vissza térünk. Egyenlőre viaazaadtan havrrnak a telefont. Majd, ha megint nálam lesz szólok. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2285) bubus66 válasza MK VII (#2284) üzenetére


bubus66
nagyúr

Rendben.

Én mindig azt mondtam (lehet, hogy ez csak az én véleményem) a Telefonba a kamera azért van ha gyorsan meg kell örökíteni valamit, és nem arra, hogy profi fotókat készítsünk, arra megvan a megfelelő eszköz.

Meg ha telefont veszek, a vételnél nálam legalább is a kamera a legutolsó szempont, és nem azt helyezem elő térbe.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2286) Sungoo válasza bubus66 (#2285) üzenetére


Sungoo
addikt

Teljesen jól látod a dolgokat. De a gyártók erősen a kamera felé tolták a marketinget (lásd Huawei-Leica), más esetben már ellőttek minden puskaport.

(#2287) Cunaja


Cunaja
addikt

Jó reggelt mindenkinek és szép hosszú hétvégét!
A fényképezésről annyit, hogy a piacon az egyik legjobb kamerával rendelkező telefonom van, mégis veszek egy [ilyet. ]
[Zoom]
[Azért ez sem semmi]
[Itt csomagolják ki a kicsikét. ]

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2288) bubus66 válasza Sungoo (#2286) üzenetére


bubus66
nagyúr

Persze ez igaz de akkor is mondom ha valaki a egy telefon vétel a kamera az elsődleges szempont erre nem tudok (vagy is tudnék) de nem mondok inkább semmit sem.

A Mobilarénás teszteket is elszoktam olvasni de (fent tartással kezelem) Lásd P9 Lite OTG az itteni teszt alapján van amúgy meg a nincs, benne OTG (az más kérdés, hogy szoftveresen van tiltva).

Itt a tesztekben egyetlen egy teszt képet nem néztem meg még..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2289) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt kellemes Pünkösdi ünnepeket kívánok!

[link]

Sziasztok Jó reggelt Kellemes Pünkösdi ünnepeket kívánok mindenkinek!

[link]

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2290) Cunaja válasza bubus66 (#2289) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt neked és mindenkinek!
Viszont kívánom!
A kollégám kérdezte, nincs-e valami olyan app, amiből angolul tudna tanulni. Annyit tud csak, hogy yes vagy no.
Ajánlottam egy párat, de tudnátok valami szupert?
Teljesen alaptól kellene neki, pl így is.
Not enough money=not inaff máni= nincs elég pénz.
Vagyis ha lát egy angol szöveget, jó lenne ha oda lenne írva a kiejtése is.
Ha vizuálisan is látja, jobban megjegyzi.
Mondtam neki, hogy egy szónak több jelentése van, ami a mondat szerkezetétől függ. Nézet bután, nem értette mit szerettem volna mondani.
Előre is :R .

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2291) Gabbbb válasza Cunaja (#2287) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Elég kiábrándító minőség, egyedül zoomban veri meg a p9-et. (raw-t nem tudtam megnézni, mert LR a gépemen ezt a formátumot nem támogatja) Vonalélesség kb. ugyanaz, mint a p9-en, de emellé fátyolosak a képek, alacsony a kontraszt. Persze ha videóra kell, akkor arra lehet nagyon szuper.
http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_fz82_review/sample_images/

[ Szerkesztve ]

(#2292) MK VII válasza Cunaja (#2290) üzenetére


MK VII
veterán

Jó reggelt, szép napot mindenkinek.

A duolingo-t próbálta? A legjobb app angolt tanulni.

(#2293) Cunaja válasza Gabbbb (#2291) üzenetére


Cunaja
addikt

Azért több dologban is megveri, viszont a nagy előnye, hogy fényképezőgép.
A zoom kiemelkedően. Nagy látószög, utófókusz, felbontás és videó. Az optikát már nem is említem. Azért közel sem mindegy mennyi fényt tud befogadni.
Nálunk a fényképezés nyaraláskor az alap műveletek közé tartozik. Kb. Napi 250 kép készül, amit nem biztos, hogy végig bírná a P9. Nem szeretném ha tönkre menne mondjuk a telefon az ipari jellegű felhasználáskor.
A másik hátránya, hogy tokban van és az állványra csak tok nélkül tudom felrakni. A végeredmény egy agyon karcolódott P9 lenne.
Hirtelelen fényképezéshez kimagasló a P9 még állványról is, de egy nyaralás megörökítéséhez kevés.
Természetesen azért egy dolgot nefelejtsünk el. Ezekkel a készülékekkel már fényképezni is tudni kell, nem elég a P9-en se az automata mód ha brutál fényképet szeretnénk.
Néztem amúgy a Nikon B700-at és a Cannon SX60-at. Az első a látószögnél, az utóbbi pedig a 4K hiánya miatt bukott meg.

MK VII: Mondtam neki. :R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2294) Gabbbb válasza Cunaja (#2293) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Egy belépő dslr 18-55 kitobival sokkal jobb és nem sokkal drágább.(ha egyáltalán) 55mm kroppolva jobb eredményt ad a giga zoomnál az esetek 80%-ában. A szenzor ezen is picike, A lassabb obival a nem sokkal nagyobb szenzor nem kap több fényt, ha esetleg igen, akkor is a difi minimális.

Itt van egy optimális körülmények mellett készített gigazoom kép 100%-os nézetben.

Ezt nem nehéz felülmúlni.

RX100 pl. egy szenzációs fényképező ebben az árkategóriában, csak 4k nincs.

[ Szerkesztve ]

(#2295) Gabbbb válasza Gabbbb (#2294) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Mondjuk nagyon sok camera 4k-ban sem hozza ezt a minőséget.
https://www.youtube.com/watch?v=xYu9enbKQWM

(#2296) Cunaja válasza Gabbbb (#2295) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó, akkor maradjunk a földön az árakkal. Max 140-ért vennék gépet.
Ami az igény:
RAW mentés, 4K videó, Távolról kezelhető legyen távirányítóval, illetve telefonnal.
Nagy látószöge legyen és külső akkuról tölthető legyen.
Elfogom vinni a fényképezős haveromhoz, hogy a kiválasztott gépek közül bökjön rá egyet.
Természetesen a tükrös gépek jobbak, de hozzá egy objektív brutális árban van.
Itt az sem mindegy ugye, hogy DC vagy IS ( stabilizátoros ) az objektív.
Egy mezei usernek mint én, szerintem nem kell tükrös gép, mert csak nyaraláskor fényképeznék vele.
Azért is nézegetem a Bridge gépeket. Átmenet a technika és csúcs kategória között.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2297) Gabbbb válasza Cunaja (#2296) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Szerintem a Bridge gép kategória a legnagyobb lenyúlás, ami létezik, bár ha a ficsőr lista a prioritás és nem a képminőség, akkor verhetetlenek, ez tény. "Azért is nézegetem a Bridge gépeket. Átmenet a technika és csúcs kategória között." Ez csak látszat. Gyakorlatilag az összes hihetetlenül gyenge képalkotásban. A p9-ben 2db 1/2.9"-es szenzor van, a LUMIX FZ8-ben 1db 1/2.3"-as, egy belépő SLR-nél 5x akkora a szenzor területe. Lehetne azt mondani, hogy jó kicsi szenzor, de tényleg a legjobb kicsi szenzor, jó obival, de nem ez a helyzet.

Egy Canon dslr 1080p videója jobb, mint egy bridge gép 4k-ja, minden lényeges paraméterben jobb, a felbontást kivéve és azért képalkaotásban nem az a legfontosabb paramérter szerintem, de ha ez neked "dealbreaker", akkor valóban dslr opció kiesik.

pl. Canon EOS 1300D 18-55 kitobjektívvel (egész jó) 134eFt
Sony RX100 102eFt

(Érdemes átgondolni ezt a 4k dolgot. Fátyolos túlélesített műanyag 4k vs. egészen valószerű nagy dinamikával rendelkező 1080p.) DSLR-től nem kell félni, ha ultrazoom nem prioritás, akkor hobby szinten a kitobi nagyon jó, sőt, sokan esküvőre is azt használják és még pofájuk is van pénzt kérni a munkáért :-) Cserélgetni nem kell, használni pedig ugyanolyan, mint egy bridge gépet, csak nem lesz wifi, vagy auto facebook feltöltés xd Ami nagy előnye, hogy nagyon sokáig bírja az aksi, ha fényképezésre van használva, bár power bankról nem lehet tölteni, hanem tartalék aksit szoktak venni, vagy portrémarkolatot. Olcsó SLR-nél távkioldás is lehet, attól függően, hogy mekkora kompromisszum az időzítőt használni.

A 3 linkelt bridge gép közül szerintem a Nikon a legjobb, nagyon nem zoomolsz be, akkor szódával elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#2298) Cunaja válasza Gabbbb (#2297) üzenetére


Cunaja
addikt

Az tuti, hogy te jobban értesz hozzá mint én. Akkor mi legyen? A videónál az a lényeg, hogy tűéles legyen és szuper minőség.
A nagy látószög azért kellene, mert van olyan hely, ahol nem tudnunk messzire menni a témától, de szeretném ha az egész beleférne.
A zoomról egy példa.

A távirányítás azért lenne szempont, mert állványról fényképezzük magunkat és a 10mp kevés az állandó rohangáláshoz, illetve beállításhoz.
Éjszakai fénykép is fontos, mert gyönyörűek a városi fények.
A nap is sokat szemben van, ezért az is lényeg, hogy szűrje a napfényt.
A képek ne legyenek sárgák ez is fő szempont. A RAW kép ezért is fontos, hogy ha gond van meglehessen munkálni.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2299) Gabbbb válasza Cunaja (#2298) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Az élesség nagyon relatív és személyenként is változik, hogy ki mit lát élesnek. Nyilván 4k már akár a Panasonic-on is élesebb lehet, mint az 1080p egy Canon SLR-en (legalábbis erős zoom nélkül) Most ha én betöltöm a jó 1080p videómat egy szerkesztőbe és felméretezés után rádobom az élesítést, simán lehet akár ugyanolyan éles, mivel ezeknél a bridge gépeknél a lencse rajzolat nem teszi lehetővé, hogy 4k-n szoftveres erőlködésen kívül valós adattartalom is legyen az élesség mögött, ha ez így érthető.

Zoom: Ez egy nehéz dolog.
Pixinfós belépő dslr teszt képek: [link]
Itt most én nyomok az egyiken egy digitális zoomot élesítéssel: [link]
Ez már azért szerintem sokkal előrébb van, mint a gigazoom a bridge gépen. Csodák nincsenek, minőségi super zoom ebben az árkategóriában nincs, sőt drága SLR obival is nagyon kompromisszumos, mivel a fizika nem engedi, hogy tűéles legyen egy obi 10x zoom felett a teljes tartományban, 500eFt sem elég erre. Ezt érdemes feladni, mivel itt jó megoldás nem igazán van. Bridge gép ultrazoomja a képkivágást megoldja, de egy tompa és élettelen fotó? lesz az eredmény. SLR/MILC belépő szinten APS-c szenzoroknál 18mm a normális nagylátószög, ez normális használatra elég, sokszor nekem már túl széles egy harmonikus képhez. Ezt az összes SLR, vagy MILC kitobi tudja.

Távirányítás: itt nem feltétlen kell kompromisszumot kötni, sajnos nem ismerem annyira a belépő szintű kínálatot, hogy tudjak ajánlani olyat, ami olcsó és ezt tudja. Itt azért lehet nagyon nagy felárat kell fizetni érte, ha nem bridge gépet választasz.

Éjszakai kép: Állvány nélkül>>Itt a bridge gépet el lehet felejteni. Még a mobilok egy része is jobb lesz, mivel képsorozatból/második szenzorból elég jól tudnak zajt szűrni, van egy két gép ami ezt extra funkcióként tudja valamilyen szinten, de gyakorlatban ez használhatatlan. SLR-en RAW-ból sokmindent ki lehet hozni, feltéve, hogy manuál fényképezel, vagy jól el van találva az EV kompenzáció, bár full manual jobb ilyen helyzetben, mert a fénymérés nagyon nehezen megy éjszaka városi fényeknél egy tükrös gépnél.
Állvánnyal>> Bridge is OK lehet iso100/200 használatával, de ezt nehéz tesztelés nélkül megállapítani, mivel interneten ilyen mintaképeket úgyse találok és személyes tapasztalatom nincs ezzel a 3 géppel.

"A képek ne legyenek sárgák ez is fő szempont. " Ha arra gondolsz, hogy fehéregyensúly ne kússzon el felfelé, ezzel szokott gond lenni gépnél időnként, de RAW-ban és akár jpeg-ben is könnyen javítható. Vannak olyan jelenetek, amit automatika nem fog tudni rendesen eltalálni, itt a tükör léte hátrány, MILC gépek itt sokkal jobbak.

Ebben a kategóriában egy jó Milc egész jó kit obival: https://www.arukereso.hu/digitalis-fenykepezogep-c40/sony/alpha-5000-ilce-a5000l-16-50mm-p220437522/
Ennek előnye szokványos belépő SLR-el szemben, hogy jobb a fénymérés, fehéregyensúly mérés, talán a kitobi is jobb. Fókusz lassabb, de sokkal pontosabb. Nagy hátrány, hogy sokkal kényelmetlenebb a kezelés és nincs optikai keresőkép, ami azért mindennél jobb (még) Általánosságban képminőség nagyon hasonló én azért szoktam ezt ajánlani, mert Sony 16-50 kitobi nagyon király ebben a kategóriában. (meg egy súlyos SLR-el, jó légzéstechnikával sok mindent ki lehet tartani, amit egy ilyen kicsi kütyüvel nem)

[ Szerkesztve ]

(#2300) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot kívánok neked!

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek legyen szép napotok!

petya220 irányítottam hozzád egy usert megkereset?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.