Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-01-23 09:15:11

LOGOUT.hu

Huawei P9-P9 Lite OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) szemesi69 válasza Cunaja (#2398) üzenetére


szemesi69
addikt

Mindenhol ez megy, ne idegesítsd magad, többnyire user error esete forog fent, nem készülék hiba :) Nekem eddig egy telefonom merült ökör módjára, de 6 szerviz alatt tudtam bizonyítani, hogy hardver hiba, ki is cserélték. Nem rég óta tértem a huawei vonalra, van egy P8 lite, P8, szerintem nagyon korrekt akksi idejük van, most múlt hét csütörtökön jött meg a P9 lite, beállítottam, majd feltöltöttem, eddig használtam, nem rég dugtam rá a töltőre 49 százalékon volt 1 nap 22 óra és 4 óra 10 perc kijelző idővel, én megvagyok elégedve mindegyikkel. Eddig csak olvasgattam, de ez már ki kivánkozott belőlem :) Én itt voltam topik gazda [link], de inkább lemondtam róla, pont a fárasztó userek miatt+készülék váltás is lett, soha többet nem lennék topik gazda, minden elismerésem a tiéd :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2402) aprokaroka87 válasza Cunaja (#2395) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

De pl a te általad magyarositott wakelock managert sokan lehet nem is ismerik.

(#2403) bubus66 válasza aprokaroka87 (#2402) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ez igaz de a könyörgöm a kereső minek van dísznek.....

szemesi69 régi fórumtárs üdv az OFF topickba.

Akkor lehet valami, ha te lemondtál róla..

Más

Meg másik pont múlt héten volt egy ilyen privátba meg kaptam, hogy ez nekem kötelességem segíteni, és mióta lenne az.. ezt csak mi akik csináljuk csak is önszántunkból, csináljuk, és ha akarok segítek, ha nem nem.

Természetesen finom voltam, mert nem küldtem el melegebb éghajlatra, mivel még nem is hallgatott rám hanem a követelőzése mellett önfejű is volt csinált egy téglát..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2404) dajdaj válasza Cunaja (#2398) üzenetére


dajdaj
tag

Szia itt is, ne vedd magadra az ilyen hsz-t, aki ilyen munkát tud összehozni mint te annak nincs miért idegeskedni valója, (és magyarázkodni valója sem) egy mezei user félreértelmezésén aku, idő, sot, stb. Kurva jó a romod! :R :R :R én is mezei user vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#2405) szemesi69 válasza bubus66 (#2403) üzenetére


szemesi69
addikt

Köszi :) Üdv mindenkinek :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2406) bubus66 válasza dajdaj (#2404) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia tudod, egy idő után betelik a pohár, főleg úgy, ahogy a Mester Cunaja csinálja szabadidejében, éjszaka stb. És nagyon kevés olyan user van mint te aki dicsérni is tud.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy a "Köszönöm" szót sokan nem is ismerek.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2407) Cunaja válasza szemesi69 (#2401) üzenetére


Cunaja
addikt

Szia, üdv itt!
Hirtelen nem tudtam ki ez az új arc. :F :)
Képzeld a P7 Topikgazdája is vagyok, de ott értelmesen elmagyaráztam nekik mindent és néha elküldtem az értetlenkedő usereket ott is.
Most érdekes módon nagyon sokan használják a romom maximális megelégedéssel.
A P9 fórumán is azért lettem topikgazda, hogy tudjak segíteni az embereknek, mert kicsit magas szintre emeltem tudásomat Huawei szinten. ( nem öndicséret, hanem igazság ) :B Kezdő voltam én is, azt sem tudtam, mi az a bootloader. Kíváncsiság és akarat kérdése az egész fejlődés.
Gondoltam segítek itt is.
Többször leírtam már mindent, és Bubusnak igaza van, hogy a keresőt abszolút nem is használják. Szoktam én is keresni dolgokat, de nem megkérdezem mindig, hanem megkeresem.
Azt gondolják pl. egy rom elkészítése 5 perc(legalább 1 hét ), csak nem fogják fel, hogy ezért nem fizet nekem senki.
Csinálhatnék magamnak is, de ilyen vagyok én és megosztom, mert jól érzés "látni" az embereket boldognak a mai rohanó világban.
Amit most használnak romot, azt még a nagy XDA sem csinálta meg, mert nem egyszerű egy Kínai romot átfordítani EU-verzióra. Sajnos a Huawei a kisujját sem mozdítja ez irányba, mikor már Május 5-én kijött a rom.
Lefordítottam nekik a Wakelock detector progit is, hogy vizsgálni tudják mi ébresztgeti a telót folyamatosan.

Lehet kicsit feszült vagyok, mert az idegeim magánélet terén is kivannak, ugyan 130.000 forinttal elszámolták a fizetésemet és csak hétfőn tudok intézkedni.

Az akku téma viszont akkor is idegesítő már!

Megértelek, hogy nem vállalod! A P9 Plus topikban lemondtam én is. Már a P9-el kapcsolatban is írtam a Moderátorunknak , hogy fontolgatom a lemondásom. Attól a perctől kezdve a Huawei szerviznek is rengeteg munkája lesz, ahogyan Bubus írta a téglákat.

:R

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2408) bubus66 válasza Cunaja (#2407) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hát igen ez mind így van különben meg sokan azt sem tudják, hogy amikor te vagy én egy telefont próbálsz meg a halálból vissza hozni, azt szabad idődbe csinálod, és ezért egyikünk se kap semmilyen juttatás.. (persze vannak kivétlek).. És ha kicsit keményebben mersz neki írni akkor megsértődik..

Ezt az akkumulátor témát soha de soha nem fogom megérteni.

Ja meg amikor jön az usere ennyi a szabad RAM annyi (én talán kétszer néztem meg) a telefont használom, és nem a szabad RAM-ot nézeget.

És lehet, hogy még egykét könyv nehezék is lesz..

A Téma Összefoglaló rád eső részét is megszüntetted?

De tényleg megértelek, és a döntésedet is tiszteletbe tartom, de ne hamarkodd el, mi lesz velem, ha én is egy P9 -et veszek.... :K :B

Azt gondolják pl. egy rom elkészítése 5 perc(legalább 1 hét ), a te precizitásod mellett akár 2 hét is lehet..

Nincs P9 de tudom, milyen munka főleg, úgy, hogy még sokszor meg is osztottad..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2409) sebijani1982


sebijani1982
senior tag

Cunaja, Bubus, Mk VII!

Én pont azért írtam a saját hozzászólásomban is, hogy valószínűleg az akkum a gyenge pont. Csak sokaknak eddig nem jut el a gondolkodása, hogy hardver gondjuk lehet.
Nem kíméltem soha egyetlen telefonomat sem, amikor volt időm töltöttem, azóta pedig mindig van nálam külső akksi is.

Cunaja mester is írta a hozzászólásában, hogy gariztassam az akkut. Tudom és köszönöm a megerősítést.

Nagyon sajnálnám, ha a többség értetlenkedése miatt felfüggesztenétek a topik tagságotokat! Talán magamat is bele vehetem, Nekünk a kisebbségnek nagyon sokat számít a segítségetek! Rengeteg ötletet is megosztottatok már, illetve Cunaja mester szabadidejét/hobbiját nem tudjuk kellőképpen megköszönni, főleg, hogy meg is osztja velünk Rom-ok és program fordítások képében.

:R

"Ob's stürmt oder schneit, Ob die Sonne uns lacht, Der Tag glühend heiß Oder eiskalt die Nacht. Bestaubt sind die Gesichter, Doch froh ist unser Sinn, Ist unser Sinn; Es braust unser Panzer Im Sturmwind dahin."

(#2410) Cunaja válasza bubus66 (#2408) üzenetére


Cunaja
addikt

Akkor csinálsz egy téglát belőle és a Huawei azt mondja majd, hogy csak alaplap cserével javítható. Ezután írsz nekem egy privátot és 10 perc alatt megcsináljuk lap csere nélkül. ;] :P :K
Nem fogok lemondani, nyugi.
Ez csak hirtelen felindulás, amíg P9 a telóm , topikgazda leszek. Előre láthatólag 4 év. Elegem van már az állandó cserékből és most tökéletes telefonom van.
Majd lehiggadok egy-két nap múlva. :)
MK VII-től tanulva, majd számolok 100-ig, de angolul mert úgy tovább tart. ;)

Nem miattad buktam ki, hanem a 44 órás üzemidőtől. :R
Ha kell és van időm, segítek a garanciális állapotot visszahozni.

A tégla csinálás nálam már dicsőség. Egy rom készítésekor annyiszor lesz tégla a telefonom, hogy abból lassan házat lehetne építeni. :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2411) bubus66 válasza Cunaja (#2410) üzenetére


bubus66
nagyúr

Rendben azért remélem nem csinálnák téglát, (de soha nem lehet tudni)

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2412) aprokaroka87 válasza bubus66 (#2411) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy tégla

most pl egy ilyet hogy magyaráznál el egy átlag usernek.

Mondjuk nekem kedvencem a szigorú mód, ami a fejlesztői beállitásokban van.

:)

(#2413) szemesi69 válasza Cunaja (#2407) üzenetére


szemesi69
addikt

Szia 😀 Én régóta ismerlek a fórumról, főleg a topik gazda topikból, ismerem a munkásságodat, minden elismerésem a tiéd. Mivel többnyire csak olvasgatok, így nem csoda, hogy új arcként látsz 😀 Eddig samu telóim voltak, a huawei-vel még ismerkedek 😀 Romot cserélni már megtanultam bubus útmutatója alapján, de ennyi elég is 😀 Mélyvízbe már nem akarok belevágni, egyenlőre még bonyolult nekem. De olvasok és tanulok, meg használom a kersőt is, csodákra képes 😀 Az ilyeneket mint te és bubus becsülni kell és nem kritizálni, mert amit szabad időben csináltok az nem semmi.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#2414) bubus66 válasza szemesi69 (#2413) üzenetére


bubus66
nagyúr

Köszönjük szépen. :R

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2415) Cunaja válasza szemesi69 (#2413) üzenetére


Cunaja
addikt

:R

Sajnos egy nagy mestert már elveszítettünk Porterockát. ρσгτσ néven volt utoljára. :O
Rengeteg dolgot tanultam tőle.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2416) bubus66 válasza Cunaja (#2415) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen ezt én is nagyon sajnálom 2016.12.24 volt utoljára aktív akkor köszönt el tőlem privátban.

Köszönök, neked mindent ρσгτσ (porterocka)

És ha egy két user így fogja folytatni szerintem még vesztünk el mestereket..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2417) zeon.hu válasza Cunaja (#2415) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Addig idegeskedsz, amíg te is eltűnsz a ködben, mint porterocka... :DD :W

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#2418) MK VII válasza zeon.hu (#2417) üzenetére


MK VII
veterán

Nem nem... Azok a szürke szamarak... Cunaja egy csiga.. Azok nemhogy nem tűnnek el, de olyan lassan kúsznak, hogy mire a hűlt helyét meglátjuk már Huawei P20 lesz. :D

(#2419) Cunaja válasza zeon.hu (#2417) üzenetére


Cunaja
addikt

Tesó amíg te itt vagy, addig én is itt leszek, de utána már kérdéses :K :)

Ez jó volt! :C :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2420) zeon.hu válasza MK VII (#2418) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sokat vállal itt, sokat dolgozik, félek, hogy rámegy.

: Nekem alig van dolgom már itt :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#2421) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggelt szép napot kívánok!

Jó reggelt szép napot mindenkinek!

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2422) Cunaja válasza bubus66 (#2421) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt Bubus! :Y :R
Szép Vasárnapot mindenkinek!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2423) MK VII válasza bubus66 (#2421) üzenetére


MK VII
veterán

Jó reggelt neked is és mindenkinek.
Ilyen jó időben csak a vízparton lehet kibírni. :)

(#2424) Cunaja válasza MK VII (#2423) üzenetére


Cunaja
addikt

Vitted magaddal horgászni? :Y ;)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2425) bubus66 válasza MK VII (#2423) üzenetére


bubus66
nagyúr

Ezt fogtad a Balatonon?

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2426) MK VII válasza bubus66 (#2425) üzenetére


MK VII
veterán

Igen.. Ott ilyen sellőket lehet pecázni :)

(#2427) bubus66 válasza MK VII (#2426) üzenetére


bubus66
nagyúr

Az jó...

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2428) Cunaja


Cunaja
addikt

Gyönyörű az idő és nem mehetek sehová. :W Mindjárt alszom, mert éjjel meló.
Holnap medencét állítok és 12.000l vizet kiengedek. Természetesen közben odafagyok a csapvízhez. :)
3 nap és lehet élvezni. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2429) bubus66 válasza Cunaja (#2428) üzenetére


bubus66
nagyúr

12 m3 víz az nem semmi

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2430) Cunaja válasza bubus66 (#2429) üzenetére


Cunaja
addikt

Pénz nem számít, ha figyelembe vesszük a strandok árait.
Természetesen kell vegyszer is, de még mindig olcsóbb, mint elmenni naponta strandra.
négyen vígan benne vagyunk és még úszkálni is lehet.
A legjobb, amikor felfekszem az úszómatracra és nem csinálok semmit. :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2431) MK VII válasza Cunaja (#2430) üzenetére


MK VII
veterán

Mi már strandra sem járunk.. :D Max 17:00-18:00 után, mert akkor ingyenes. :)
Pedig a Balatonon még tűrhetőek az árak..

[ Szerkesztve ]

(#2432) bubus66 válasza Cunaja (#2430) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hát igen az úgy jó az biztos, hogy olcsóbb mondjuk nálunk nem biztos közel 1000 FT/m3-e vízdíj mellett.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2433) Sungoo válasza bubus66 (#2432) üzenetére


Sungoo
addikt

Az egyszeri 12 ezer. :) Egy négytagú család egyszeri strandolása...Ha ki van építve a szűrő, vízforgató, egyszer, maximum kétszer elég feltölteni egy idény alatt.

(#2434) bubus66 válasza Sungoo (#2433) üzenetére


bubus66
nagyúr

Hűha ezt nem is tudtam.... elég érdekes....

Különben meg van nálunk is strand de én mióta felett újítva nem voltam és nem is leszek . Minek is lennék, mikor itt van több ezer m3 természetes víz ingyen és bérmentve..

[ Szerkesztve ]

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2435) bubus66


bubus66
nagyúr

Szia Cunaja Jó reggel szép napot kívánok!

Jó medence állítást..

Sziasztok Jó reggelt mindenkinek legyen szép napotok..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2436) Cunaja válasza bubus66 (#2435) üzenetére


Cunaja
addikt

Jó reggelt neked is Bubus! :R
Szép napot mindenkinek!
Mindjárt otthon vagyok és alszom ha a gyerkőcök elmentek a suliba.
Délben ébresztő és kávé után medence 32 fokban. :)
Késő estig nem leszek itt.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2437) bubus66 válasza Cunaja (#2436) üzenetére


bubus66
nagyúr

Jó pihenést..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2438) petya220 válasza Cunaja (#2436) üzenetére


petya220
senior tag

Én is akarok medencézniiii :DDD

Nekem a mai program a raspberry pi hőmérő lesz, ami log-olja x másodpercenként a hőfokot, és az kiküldi egy php grafikonra az értékekeket

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2439) petya220 válasza Sungoo (#2433) üzenetére


petya220
senior tag

Mi kútról szoktuk feltölteni a medencét, de a vas és a vegyszer mindig összecsap, és bebarnul... ha meg nem rakunk bele vegyszert akkor meg algás lesz... :W

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2440) Cunaja


Cunaja
addikt

Rendezték a fizumat. Megkaptam az 504K fizetést. :Y :DD :D Ennyit az államdó munkáról. :)
Most megyek medencézni. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#2441) bubus66 válasza Cunaja (#2440) üzenetére


bubus66
nagyúr

Gratulálok.. Jó medencézést

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#2442) MK VII válasza Cunaja (#2440) üzenetére


MK VII
veterán

Na látod...
Mondtam én, hogy ne idegeld magad ezen. :)

Na skacok.. Maradok P9 tulaj... Elfogadták az igényemet.. Holnap után jön érte a futár. :)

(#2443) aprokaroka87 válasza MK VII (#2442) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Na az jó.
Nehéz volt elfogadtatni?

(#2444) MK VII válasza aprokaroka87 (#2443) üzenetére


MK VII
veterán

Szerencsére mindig normálisan áll hozzá a biztosító a dologhoz.
Igazából leírtam ami történt elküldtem még pénteken nekik email-ban a lefotózott igénylőlapot és ma meg hívtak, volna.. Vezettem egész nap és nem tudtam felvenni. 5 előtt hívtam őket vissza aztán az ügyintéző mondta, hogy azért kerestek, hogy elmondja, hogy elfogadták az igényt és egyeztetne a futár miatt..

(#2445) aprokaroka87 válasza MK VII (#2444) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem
Akkor jól jártál
és korrektek voltak

(#2446) petya220 válasza MK VII (#2444) üzenetére


petya220
senior tag

Telekomos biztosító? :F
mert nekem ott van biztim, de még eddig nem kellett velük beszélnem ilyen ügyben.. :DD

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2447) MK VII válasza aprokaroka87 (#2445) üzenetére


MK VII
veterán

Csak már szerintem nálam rezeg a léc.. Ez a harmadik biztosítós készülékcserém a P9-re.
Most már valami betonkockába belefoglalom a telefont, nehogy valami baja legyen. :)

(#2446) petya220
Igen az... Elvileg csak náluk van biztosítás készülékre..
Telenornál tuti nincs.. Haver most vett náluk egy P9-cet aztán, hogy akkor köt rá biztosítást.. Néztek rá hülyén, hogy mit akar. :D

[ Szerkesztve ]

(#2448) petya220 válasza MK VII (#2447) üzenetére


petya220
senior tag

ilyet vegyél :D haver z3-al használja, és autóval mentünk át rajta... meg se érezte :DD

oh.. jól van :DD
a telenort nem szeretjük..

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

(#2449) MK VII válasza petya220 (#2448) üzenetére


MK VII
veterán

Terveztem egy ilyen tokot.. Aztán lemondtam róla... Túlságosan árnyékolja az antennákat...

(#2450) petya220 válasza MK VII (#2449) üzenetére


petya220
senior tag

oh, értem, nála nincsenek ilyen gondok :DD

help
Olyan php-t szeretnék írni, ami egy adatbázisből grafikont készít...
jelenlegi felállás szerint, van egy homerseklet.db adatbázis
és benne ido | fok mező
egy python script ezt folyton feltölti adatokkal amiket a raspberry nyer ki egy érzékelőből.
Kérdés,hogyan csináljam? xDD valaki tud valami php kódot? mysql-hez találtam, de sqlite3-at használok :W :W

"Neked is pörög az agyad a szarokon, amíg a mosoly a szádra kanyarodik."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.