Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) Dr. Akula válasza Flashback (#150) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen. 7-et is. Vagy a már aktivált 7/8-ra telepíted rá a 10-et és akkor azt is aktiválja arra az alaplapra (ha kap netet), vagy ha 0-ról kezded, akkor simán beadod neki a 7/8 serial számát (bár ez nem mindig működik, jobb először rátelepíteni, aztán ha aktiválás megvolt, lehet legyalulni és 0-ról szűz installt, onnantól már tudja hogy ahhoz az alaplaphoz mehet az aktiváció).

(#153) borg25 válasza Reggie0 (#148) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ez nem kognitív disszonancia?
Sok Linuxosnak az van a fejében, hogy muszáj, hogy a Windows rosszabb legyen, mert ha nem akkor ő mivel a Linux mellett döntött, hibás döntést hozott. De ő nem hozhat hibás döntést, mert ő okos. Ergó a Windows a rosszabb választás és punktum.
Ezzel szemben szerintem a helyes hozzáállás, hogy mindkettőnek van jó és rossz oldala. Bizonyos dolgokban az egyik jobb, másban a másik. A választásod attól függ, hogy neked mik a preferenciáid.
Ha szereted nyüstölni a géped, és azt élvezed, hogy teljes mértékben testre szabhatod a gépet, akkor Linux. Ha érdektelennek tartod azt, hogy most milyen testreszabott animációval jellenek meg az ablakok, akkor Windows, mert max azt mondod neki, hogy animáció és téma kikapcs és legyen minden gyorsabb. Én kinőtem abból a korból, hogy órákat reszeljek a gépen, hogy használni tudjam. Élvezem azt, hogy nem kínszenvedés kirakni egy parancsikont az asztalra, hogy a NAS SMB megosztására mutasson. Az Excelt haladó szinten használom, makrózok, és nem mindegy, hogy Ms vagy Libre. Ha valaki nem tudja megérteni, hogy más miért dönt a Windows ökoszisztéma mellett, akkor az inkább az ő műveltségéről és empátiás képeségéről szól, semmint a Windowsról vagy a Linuxról. Ez fordítva is igaz. Ha nem tudom elképzelni, hogy lehet olyan, hogy a másiknak a Linux jobb, akkor empátia nélküli autista vagy nárcisztikus vagyok.
A Windows önmagában is sokat tud, de nem árt, ha felraksz rá külső féltől származó programokat. Bárki is tud mondani olyan Linux disztribúciót amiben csak saját fejlesztésű programok vannak, és nem fordítják bele harmadik fél programját? Jah, és még használni is lehessen, mert az, hogy lefordítasz egy kernel, egy basht pár lib könyvtárat az nem sok, bár tegyük hozzá, hogy ezeket is lefordítod, és nem te írod…
HEVC kódólóért fizetni kell? Mért? Linuxban nincs olyan amiért fizetni kell? Jah, hogy van, de lehet találni ingyenes alternatívákat. King Unique nem olyat linkelt be HEVC-re Windowsra?

(#154) Reggie0 válasza borg25 (#153) üzenetére


Reggie0
félisten

Latom nem erted a problemat: A kollega arra panaszkodot, hogy ha HVEC-t akar lejatszani, tehat dekodolni, akkor nemhogy nem tudja alapbol, hanem csak encoderrel egyutt fizetosen jut hozza. Erre nincsen epeszu magyarazat, csak az, hogy le akarnak gombolni.
Ez egy aljas uzleti huzas akarmilyen szoftverrol, sot nem csak szoftverrol, hanem ugy altalaban barmilyen termekrol van szo.
Na az a kognitiv disszonancia, hogy ezt akarod kimagyarazni...

(#155) borg25 válasza Reggie0 (#154) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Boccs én úgy értelmeztem, hogy abba kötsz bele, hogy milyen már, hogy a Windowst kompletten kell megvenni/telepíteni a sok általad nem használt elemével.

A HEVC tekintetnében, meg nem szép megoldás, de érthető és gyakori. Nyilván azt fogja mondani, hogy vedd meg csomagban a kettőt, az ingyenes meg a találati lista aljára kerül. Msnek is abból van sápja, cégnek is az éri meg jobban. A mikrotranzakciók világában meg az emberek többsége úgy is azt mondja, hogy az időm többet ér, mint az a 350Ft.

(#156) Gyuri27 válasza borg25 (#153) üzenetére


Gyuri27
félisten

Szó nem volt itt win vs linuxról. Arról a sok szemétröl volt szó ami a háttérben mókol. Úgy hogy nem akarom és akkor is ha le van állitva. És igen win használatakor is kell reszelni, hogy a sok szemetet kipucold. Sajnos out of box nem az igazi. A komolyabb müveletekhez itt is kell szakértelem. Lásd az általam emlitett lemez kezelések, de pl nem rég még a kikpcsolás se ment a 10-nek.
Szóval akinek úgy jó a 10-11 ahogy van lelke rajta. Aki meg ad magára az reszeli.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#157) PuMbA válasza Gyuri27 (#156) üzenetére


PuMbA
titán

"Sajnos out of box nem az igazi."

Én minden feladatot el tudok végezni a rendszeren, amit akarok. Out of the box. Ezért az, hogy a te fejedben nem az igazi, az már egyéni probléma. Egy operációs rendszer nem azért van, hogy elemezgesd, hogy a háttérben mit csinál. Ezért jó, hogy vannak a Linuxok, mert akinek nem tetszik a Windows, az lecserélheti :)

[ Szerkesztve ]

(#158) PuMbA válasza PuMbA (#157) üzenetére


PuMbA
titán

Külön kell választani a dolgokat. A legtöbben csak egyszerűen használni akarnak valamit, valaki pedig az egész működéséről tudni akar, hogy mit hogyan csinál és a végletekig testre szabni és felügyelni, hogy az mindent úgy csináljon, ahogy pont ő akarja. Ez utóbbi eltúlzottan a kontroll mániát is jelezheti, ami nem egészséges. Szóval teljesen érhető, ha valaki értelmesebb dolgokkal tölti az idejét inkább, mint azzal foglalkoznia, hogy mit csinál a Windows a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#159) Gyuri27 válasza PuMbA (#157) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vagy rendesen testre szabja a wint. De gondolom komolyabb dolgokat te sem csináltál winbe szerver-kliens pl vagy egyebek cmd, registry ilyesmik. Igazából régebbi gépen jön nagyon ki mennyire faszányos a 10. Na ott toljad out of box a 10-t. Nyilván a 7-8 nem opció. Ahogyan a linux sem. Mert örülsz ha az ügyfél sok év win után a 10-el elboldogul. De erre is kb 0 rálátásod van. Ugyanis itt nem rólam van szó. Mert ha nem tudok valamit utána olvasok. Bár látom ez se esett le.

Amd - Radeon - Ryzen

(#160) PuMbA válasza Gyuri27 (#159) üzenetére


PuMbA
titán

"De gondolom komolyabb dolgokat te sem csináltál winbe szerver-kliens pl vagy egyebek cmd, registry ilyesmik."

Így van. Nem csináltam, mert én egyszerű felhasználó vagyok :) Nem vagyok power user. Én csak ilyen szemmel nézem a Windowst és így számomra tökéletesen megfelel, mert a programokat tudom futtatni, amik úgy működnek, ahol kell és nem fagy le a gépem, tehát mindent tud, ami nekem kell. A Linux és a Windows tökéletesen megvannak egymás mellett, mert teljesen más a célcsoport. Én a Windows célcsoportja vagyok, másoknak a Linux.

[ Szerkesztve ]

(#161) Gyuri27 válasza PuMbA (#160) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint irtam egy új 1-2 éves gépen ott ahol azért ért is valamit az ember a dologhoz még akár lehet is jó.
Más kérdés, hogy mi, én, sokan úgy vagyunk vele, hogy aminek nem kell ott lenni az ne legyen ott.
De itt nem is rólam volt szó.
Az "egyszerű" "vidéki" felhasználó régi masináján kell bolond biztos csodát varázsolni ahhoz nagyon nem partner az out of box 10 (persze ha szempont, hogy ne kelljen naponta, hetente menni hozzá).
Lehet mondani, hogy vegyen x100k-ért vasat, tanulja meg, vegyen enterprise-t, használjon linuxot és még sok sok okosságot. Vagy kis cégnél ahol az előzőek szintén nem opció (meg a win szerver se a vas ára és a szoftver licenc ára miatt se).
Szóval ezt az egész kicsit összetettebb, nem csupán fekete vagy fehér.

Amd - Radeon - Ryzen

(#162) worxland válasza Gyuri27 (#161) üzenetére


worxland
addikt

10 éves gépen is elég jól tudom használni a Win 10-et, két feltétellel: SSD + min. 4 GB RAM.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#163) Rowon válasza borg25 (#153) üzenetére


Rowon
veterán

"Ezzel szemben szerintem a helyes hozzáállás, hogy mindkettőnek van jó és rossz oldala. "

Maximálisan egyetértek és igazából kár is volt korábban belebocsátkoznom a vitába, mert... tök fölösleges. Kinek a pap, kinek a papné. Nekem bejön a Linux, ennyi. Anno a Win 10 is jó volt. Most a Debiannal elvagyok, a GNOME kezelőfelülete nagyon tetszik. Mindenki úgy választ, ahogy jól esik. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#164) Gyuri27 válasza worxland (#162) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kell oda a 8 ha jót akar az ember.
De ugye 10 éves gépből is van ilyen is olyan is.
Nem mindenhol van ssd.
Mint irtam varázsolni kell.
Persze ha van ssd, 8 giga ram (remélhetőleg dualban és nem is full lassú) meg rendes 4 mag dombon a tanya.
Csak ez a ritka.
Ha van is az ember offoljon mindent amire nincs szükség, ami bármilyen erőforrást eszik, gondot okozhat.
Ne a ph-s átlag user szemével nézzük. Mondjuk ezt is irtam már.

Amd - Radeon - Ryzen

(#165) Marky18 válasza Gyuri27 (#161) üzenetére


Marky18
aktív tag

Szerintem azt a "vallalkozot", akinek annyira regi a gepe, hogy nem lehet egy szaros Win10-et felrakni ra, azt inkabb edukalni es biztatni kellene a cserere, nem egy mar nem tamogatott rendszer fele kellene tolni.
Maganszemelynel ugyanezt gondolom, csak az sokkal cikibb, ha valaki a munkaeszkozere is ilyen igenytelen.

Ahogy az autoszerelonek is kutya kotelessege elmondani, ha annyira rozsdas mar az oreg vas, hogy osszetakolva sem biztonsagos, ugy egy IT szakembernek is ezt el kellene mondania a klienseinek.

Egyebkent sokkal konnyebb egy modern konfigot es rendszert uzemeltetni, mint egy 2007-est. Ha nem igy lenne, akkor nem torekedne egy ceg sem arra, hogy frissen tartsa az eszkozparkjat.

Nyaron 80 ezerert vettunk leselejtezett Thinkpadet a baratnomnek, amiben van egy 4gen i5 es 8 GB RAM, akksi 5 orat uzemel es hibatlanul mukodik a Win10...

[ Szerkesztve ]

(#166) Gyuri27 válasza Marky18 (#165) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ó hát persze persze.
Nyilván igazad van.
Aki "szegény" az annyit is ér. Ezt már hallottuk. Meg nem a zsemle kicsi hanem a pofánk nagy. Meg aki nem tudja kifizetni a villanyszámlát az dolgozzon többet.
De elhiheted, hogy sokaknak nincs 80k-ja egy 10 éves gépre. Brand gépet amúgy se ajánlanék ennyiért max a normál méretűt. Mert ha megdöglik benne bármi én leszek a hülye és még kicserélni se nagyon tudom a speckó tápot, lapot, hűtést.
Na mindegy is. Legyen neked igazad.
A csórók dögöljenek meg.
Azt azért ird le hol toltam bárkit is nem támogatott, elavult os felé? Mert pont az ellenkezőjéről van itt szó.
Szöveg értés 0. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#167) Rowon válasza borg25 (#153) üzenetére


Rowon
veterán

"Én kinőtem abból a korból, hogy órákat reszeljek a gépen, hogy használni tudjam. "

Ezzel mondjuk éppen nem értek egyet, mert pl. Debianban ha előre megírsz egy scriptet és telepítés után elindítod, akkor mindent automatikusan letölt/installál/beállít meg fel is frissít neked a terminál. Windowsban van-e ilyen? A Linux telepítése sem olyan már, mint régen volt, hallottam rémtörténeteket. 10 perc alatt (se) feltelepít a Debian grafikus környezetben (!), lefuttatod a saját scriptedet, meg beállítod magadnak az asztali környezetet, a böngészőt, ésatöbbi. 0,5 - 1 óra (!). Nekem legalábbis nem hinném, hogy több.

A Windows Update már egész jó lett, mert a drivereket felfrissíti (amit elsőnek le is kell nála tiltani, hogy ne akarja a videókártya drivert frissíteni, mert csak elb*sz valamit), de a külső programokat nyomogathatod egyesével, plusz telepítés után azért azt is be kell állítani. Nekem ne mondja senki, hogy felnyom egy új Win10 installt és lehet menni. Nálam első a biztonsági beállítások, mert tudva lévő, hogy a Windows egy virtuális céltábla, a Defender meg vagy megfogja a dolgokat, vagy nem. Plusz tegyél fel egy másik féltől származó tűzfalat/antivírust, ami megint leszopja a rendszered meg az adataidat is. Aztán ki kell kapcsolgatni a felesleges értesítéseket, a telemetriát, a teljesítményt beállítani, frissíteni az áruházas szoftvereket (ha akarod, Én amúgy egyiket sem használtam, pedig a Fényképek még tetszett is). Utána még a Bloatboxot meg az O&O Shutupot is elindítom, bár az utóbbit felesleges, mert a telemetriát minden frissítés után visszakapcsolja (ravasz, majd megunom egyszer, úgy vannak vele).

Meg még ami nem jutott eszembe. Szóval igen, aki professzionális programokkal dolgozik, pl. AutoCAD, Microsoft Office, Photoshop, vagy eSportol, annak ott a Windows, minden másra jó a Linux. Bár megjegyzem, utóbbi időkben az open-source videókártya driverek is nagyon jók, simán játszható egy rakás játék Linuxon. :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#168) hunluki válasza worxland (#162) üzenetére


hunluki
senior tag

Igaz ez már picit idősebb, nálunk van napi használatban B960 procis laptop 6 giga (4+2) rammal, ssd-vel. W10-el frissen feltelepítve egészen vállalható, de idővel olyan szinten belassul hogy használhatatlan lesz. Kapott egy friss mintet, azóta újra használható. Neten keresgélni, doksikat megírni, kis hazai rezsiexceleketcalcokat vezetni hibátlan.

Majd ha jön szembe vicc pénzért egy másik 4 gigás modul akkor belepattintom a dual channel-ért, de 2-vel került hozzám és egy darab 4-es volt épp a fiókban aztán úgy maradt.

(#169) Rowon válasza Marky18 (#165) üzenetére


Rowon
veterán

Mondjuk elavult gépre egy rakás Linux van, amit folyamatosan frissítenek, javítanak és azokat a gépeket még használhatóvá teszi. Nálam itthon az egyik gépben van 4 giga DDR3 ram, egy E5700 Dual Core, egy 128-as SSD meg 2x1 TB HDD. Ez a háttértároló gépem, relatíve ritkán kapcsolom be, erre töltögetem a fontos dolgokat. Debian Bullseye fut rajta XFCE környezettel és még a Firefoxot is viszi, mint a sz*rt (mondjuk ezzel a procival még szép is lenne, ha nem vinné).

De mondok Neked jobbat. KolibriOS. A legkisebb változat 8 mega rammal (ismétlem, 8 mega rammal) elfut. Meg ott van a többi PuppyLinux, ami kifejezetten ilyen őskövület gépekre van kitalálva. És webböngésző is van benne.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#170) Flashback válasza Dr. Akula (#152) üzenetére


Flashback
addikt

Köszönöm a választ. Most lätok olcsón Win10 PRO kulcsokat lehet veszek neki egyet, és újrahúzom a rendszert, meg kap egy SSD-t is.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#171) King Unique válasza Flashback (#170) üzenetére


King Unique
titán

Ha már a frissítés (in-place upgrade) volt eredetileg említve, akkor az előző válaszok lényege pont az lett volna, hogy megoldható a közvetlen W8.1 —► W10 in-place upgrade, ahol megtarthatók a személyes fájlok és a telepített programok. Ahogyan a HDD —► SSD csere miatt sem feltétlen kell újratelepítés a 0-ról, lásd klónozás lehetősége.
Aztán új licenc, termékkulcs sem feltétlen kell, mivel érvényes Windows 8/8.1 termékkulccsal ingyenesen aktiválható jelenleg is a Windows 10, ahol a W8.1 —► W10 upgrade sem feltétlen kötelező ehhez, mivel a 1511-es verzió óta a Windows 10 telepítője elfogadja az érvényes Windows 7, 8/8.1 termékkulcsokat is az aktiválásnál, amit nem is feltétlen muszáj a telepítésnél megadni, ráér utólag pl. a gépházban is, stb.
De ha annyira újra akarod telepíteni és az aktiváláshoz új termékkulcsot vásárolni, akkor végül is azt is lehet, a te döntésed.

[ Szerkesztve ]

(#172) King Unique válasza Gyuri27 (#156) üzenetére


King Unique
titán

Az ugye előzőleg már ki lett tárgyalva, hogy amit "kipucolás" néven emlegetsz, az nem feltétlen kell és kötelező alapon megy, hanem inkább lehet és opcionális alapon, valamint ha pl. az egyes built-in appok indítása és háttérben futása le lett tiltva a gépházban, akkor az eleve nem fut, vagyis nem feltétlen kell erővel azon felül külön letiltani, eltávolítani sem. Azért van egy kis különbség a kettő között!
A komolyabb műveletekhez kb. minden OS-nél kell némi szakértelem, ez nem újdonság. A lemezkezelést meg ugye inkább hagyjuk, ha olyan magától értetődő alapok sincsenek meg, hogyan lehet a telepítő grafikus felületén 1-2 kattintással törölni a célmeghajtót... Amire ráadásul alapesetben nincs is szükség pl. egy Windowszal előtelepített PC-nél, + egy újan vásárolt belső SSD gyárilag eleve nincsen se inicializálva, se particionálva, se formázva és elég csak kijelölni a telepítésnél a szabad területet majd tovább, + újratelepítéshez adott a gépházban az alaphelyzetbe állítás lehetősége is, ahol megint nem kell a lemeztörléssel, lemezkezeléssel külön foglalkozni.
Ez a "még a kikpcsolás se ment" gondolom megint hasonló szintű "okosság" lehet, mint az előzőek. :D

Nem, nem feltétlen kell a felhasználónak új PC-t vásárolni 80-100k összegért, ha a jelen cikk témáját nézzük. Ahol ugye Windows 8.1-ről van szó, ami ha fut az adott PC-n, akkor azon gyakran a Windows 10 is szokott, sőt trükközéssel jó esetben akár még a Windows 11 telepítése is megoldható. Aztán új licencre, termékkulcsra sem feltétlen kell költeni, mivel érvényes W8/8.1 termékkulccsal ingyen aktiválható a W10 és W11 is.

[ Szerkesztve ]

(#173) Gyuri27 válasza King Unique (#172) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mint irtam, hanyagolj kérlek.
Szövegértés 0. Csak egy példa: beszéltem új ssd-ről? Nem. Pont az ellenkezőjéről. Használt hdd.
Köszi. Helló.

Amd - Radeon - Ryzen

(#174) PuMbA válasza Gyuri27 (#161) üzenetére


PuMbA
titán

Nagyon régi gépre tényleg jobbak lehetnek a Linuxok.

[ Szerkesztve ]

(#175) Gyuri27 válasza PuMbA (#174) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem kell ahhoz ezeréves gép. De hiába akarok én linuxot, hiába boldogulok én el vele.
Ha akié a gép az néz rád mint gyujtogató a vizes szalmára.
Abból kell dolgozni ami van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#176) Flashback válasza King Unique (#171) üzenetére


Flashback
addikt

Köszön a válaszod! Benne van a lehetöségek között az in-place upgrade. Van dokkoló is uh. a klónozás is valid opció.
Majd megnézem az évek alatt mi gyült fel. Az biztos hogy sok user program nincs. Csak a ráfordított idövel sakkozom. Lehet hogy sokkal gyorsabb újrahúzni a win10et SSD-re és a felhalmozott fileokat dokkolóval visszamásolni.
Minden kiderül ha a közelben leszek!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#177) King Unique válasza Gyuri27 (#173) üzenetére


King Unique
titán

Pont az a gond, hogy általánosítva bedobsz több esetben pontatlan vagy téves állításokat, valamint az egyéb és reális eseteket meg figyelmen kívül hagyod.
Igen, esetedben a hozzáértés valóban kb. 0 a leírtak alapján...
Jó lenne ha hanyagolnád a pontatlan és téves információk terjesztését. Köszi!

(#178) Gyuri27 válasza King Unique (#177) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen jó lenne ha értelmeznéd amit irok. De inkább lapozz tovább. Olyanokra válaszolsz ami nem volt kérdés.
Pl használt lemez mbr-gpd konverzió miszerint a telepitő nem tudja és cmd-ből kell. Erre nagy okosan belinkeled, hogy kell cmd-ből. Miután én irtam, hogy cmd-ből megoldható. Az összes hsz-ed ezen a szinten volt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#179) King Unique válasza Gyuri27 (#178) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jó lenne ha értelmeznéd amit írok, mert az MBR / GPT kapcsán pont az van abban a válaszban, hogy normál esetben nyilván nem kell CMD, mivel megoldható a lemez törlése grafikus felületen is, amit a linkelt screenshot világosan szemléltet. Meg ugye amire alapesetben nincs is szükség, lásd az előbb leírtakat.
Szerintem ne erőltesd, nem megy ez neked, a hozzászólásaid szintjét meg tökéletesen szemléltetik az azokban közölt pontatlan és téves információk...

(#180) Rowon válasza PuMbA (#174) üzenetére


Rowon
veterán

Mondjuk kb. 1 hónapja nosztalgiáztam, felraktam egy gyengébb gépre a Windows XP-t. Felhasználói szemmel nem volt az olyan rossz rendszer és még ma is van rá olyan fejlesztés alatt lévő böngésző (Mypal), amivel használható. Persze egy kommentben írták, hogy nehogy felcsatlakozzak azzal a rendszerrel a netre, de.... :DDD ;] Tudtommal az ESET is a közelmúltban hagyott fel az XP támogatásával, szóval... Gondolom mivel már a hardvereket sem támogatja, így max bohóckodni jó meg oldschool buildekhez.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#181) Gyuri27


Gyuri27
félisten


(IMG:https://www.tenforums.com/attachments/general-support/352422d1547055673t-new-ssd-win-10-wont-load-capture1.jpg)(/IMG)


Sok sikert a gui-s win 10 telepítéshez.
Persze némi cmd matatás után menni fog.
Ennyit a lemezkezelésről és a remek telepítőhöz.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#182) King Unique válasza Gyuri27 (#181) üzenetére


King Unique
titán

Na és ezzel mégis mit akarsz igazolni, hogy nem tudsz rákattintani a törlésre a telepítő grafikus felületén, ami a korábban linkelt példában is világosan láthatóan nyilván eleve aktív volt, valamint a TenForumrs útmutatóban is egy másik képen ahonnan az általad betett screenshot is származik?

Aztán azzal próbálod bizonygatni a nem létező igazadat, hogy linkelsz egy screenshotot, ami eleve csak a particionálatlan és formázatlan meghajtó szabad illetve nem lefoglalt (unallocated) területe van, aminél ilyenkor nyilván nincs mit törölni és ott azért inaktív a törlési opció. Sőt, alapesetben pont ez van egy vadonatúj HDD / SSD meghajtóra történő telepítésnél, ahol ilyenkor csak ki kell jelölni a szabad területet telepítési célként és tovább.

Majd következő lépésként linkelsz egy olyan screenshotot, amin világosan látszik, hogy a hiányzó driver miatt nem jelennek meg a meghajtók, ahol ilyenkor vagy be kellene tallózni a megfelelő IRST (VMD) drivert, vagy a BIOS-ban kikapcsolni a VMD Controller funkciót. Ha ez nem történik meg, akkor ugyanúgy parancssorban (DiskPart) sem fognak megjelenni a meghajtók.

Nagyon nem értesz te ehhez, inkább ne erőltesd! :B

[ Szerkesztve ]

(#183) PuMbA válasza Gyuri27 (#181) üzenetére


PuMbA
titán

Ez BIOS beállítási hibának néz ki. Secure Boot-ot be és a CSM-et ki kell kapcsolni és UEFI módban bootolni a telepítőt, anélkül nem fog GPT-t kezelni a Windows. Én még eddig minden SSD-re tudtam telepíteni Windows-t.

[ Szerkesztve ]

(#184) PuMbA válasza PuMbA (#183) üzenetére


PuMbA
titán

A Secure Boot-nál is fontos, hogy ne az Other OS-t, hanem Windows UEFI Mode-ot válasszuk. Így biztosan készíthető GPT-s lemez a telepítő GUI-ról.

[ Szerkesztve ]

(#185) Gyuri27 válasza PuMbA (#183) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezek speciel nem az én hibáim. Random hibák 1-2 perces kereséssel.
Régi biosokban hol van sc meg csm?
Sehol.
Persze én is futottam bele nem egy hibába.
Ugye eleve onnan indul a dolog, hogy az ember mikor boot usb-t készit nem tudod mbr-t vagy gpt-t készíts. Régi gépekre ugye az előbbi.
Aztán nem tudod milyen lemezt kapsz, milyen lemez van. Ezek a hibák ugye akkor jönnek elő mikor a boot ellenkező mint partició.
Ez az első kettő kép.
Abba én is belefutottam, hogy vatta új hdd-vel, ssd-vel se tudott mit kezdeni a rendszer. Bizony ez is előfordul.
De olyan is volt, hogy abszolult nem is látta, mint az utolsó képen.
Bárhogyis azt gondolom lemezkezelési anomália. Hiszen ha cmd-ből meg lehet oldani, illene a telepitőből is (mert a cmd is onnan fut).
Még ext-s lemezek ügyét fel se hoztam. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#186) PuMbA válasza Gyuri27 (#185) üzenetére


PuMbA
titán

"Régi biosokban hol van sc meg csm?
Sehol."

Ez baj. Ezekre a gépekre nem igazán való Windows.

"Abba én is belefutottam, hogy vatta új hdd-vel, ssd-vel se tudott mit kezdeni a rendszer."

Ha egzotikus hardverről van szó, akkor előfordulhat. Tömegtermékeknél kizárt, pl. Samsung SSD-k, amikhez nincs semmilyen letölthető gyári driver, hanem a szabványos Windows NVME driver-t használják. Az enyém ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#187) King Unique válasza Gyuri27 (#185) üzenetére


King Unique
titán

"Ugye eleve onnan indul a dolog, hogy az ember mikor boot usb-t készit nem tudod mbr-t vagy gpt-t készíts. Régi gépekre ugye az előbbi."

Mármint azt akartad írni, hogy többek között még azzal sem vagy tisztában, hogy pl. a microsoftos MCT MBR | aktív partíció | FAT32 alapon eleve olyan telepítési adathordozót készít, ami bootolható legacy (CSM) és UEFI módban egyaránt, ahol indításnál F12 / egyéb billentyűvel előhívható boot menüben lehet választani a legacy és UEFI bootolás módok közül. :B De megoldható manuális módon is. A GPT séma meg amúgy UEFI-s telepítésnél a célmeghajtóra kell Windowsok esetén, nem a telepítéshez használt pendrive-ra, az utóbbi lehet akár MBR séma szerinti is, ha esetleg nem tudtad volna.

"Aztán nem tudod milyen lemezt kapsz, milyen lemez van. Ezek a hibák ugye akkor jönnek elő mikor a boot ellenkező mint partició."

Mármint akkor, amikor már telepítve lett előzőleg Windows a célmeghajtóra, vagy másik PC-n másik Windowson feleslegesen particionálták és formázták a célmeghajtót a telepítés előtt, + azoknál akik a legacy (CSM) és UEFI bootolás módokkal valamint ahhoz kapcsolódóan az MBR és GPT partíciós sémákkal sincsenek tisztában...
Ami ugye nyilván nem akkora probléma, mert megoldható könnyen a törlés a telepítő grafikus felületén, lásd az imént szemléltetve. :))

"De olyan is volt, hogy abszolult nem is látta, mint az utolsó képen."

Amire vonatkozóan az előbb ugye szintén le lett írva, hogy a RAID illetve IRST / VMD miatt van és olyaknor CMD-ben sem fog megjelenni a meghajtó, ami eleve kikapcsolható a BIOS-ban, + másik opcióként letölthető és telepíthető az ahhoz való driver is. De akkor ezek szerint ezzel sem vagy tisztában... :U

"Még ext-s lemezek ügyét fel se hoztam"

Azt ne is hozd fel lemezkezelési hibaként, mivel pl. USB-s meghajtókra eleve nem telepíthetők normál módon a Windowsok, ahhoz Windows To Go szerinti telepítés kell, ami ugye hivatalosan pont a Windows 8-nál jelent meg. ;)

[ Szerkesztve ]

(#188) Gyuri27 válasza PuMbA (#186) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az ms mégis lehetővé tette a régi vasakra is.
Persze huszárosan megoldották. 7-8 off. A 10 is hamarosan. Aztán vegyél gépet 11 alá kötelezően ssd-vel. Mert 10-el még csak csak el lehetett bohóckodni hhd-vel. Lássuk be egyszeri tatikáknak, mamikáknak elég is volt.
De 11 alatt már más a helyzet.

Intel volt vagy kingston de nem emlékszem. Nem valami dzsunka.

A biztonság ms fronton az utóbbi pár évben lett nagyon fontos (akár csak az intelnek).
Erre halad a világ.

Persze az is megérne egy misét, hogy a szolgáltatói modemek, modem-routerek, olcsó routerek ezen a téren mit remekelnek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#189) worxland válasza Gyuri27 (#188) üzenetére


worxland
addikt

"Mert 10-el még csak csak el lehetett bohóckodni hhd-vel" - nem, csak szenvedni lehet vele. Felesleges öntökönrúgás. Minimális költséggel a legnagyobb haszon bootdrive-nak egy SSD.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#191) Gyuri27 válasza worxland (#189) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hidd el felénk az az 5-6k + posta is sok.
Fészbokra, meg jutúra egy két ablak böngésző még elment.
Örül az ember ha egy 4 magosra rá tudod beszélni (már ha fogadja a lap) vagy 4 esetleg 8 giga ramra.
Nem tudom hol élsz de felén ez van.
Számold össze. Ssd 6k + posta, 4 mag mondjuk 4k + posta (ha szerencséd van a lap 4 slotos ha nem akkor szivás) és akkor ram 4k + posta.
Remélem azzal azért tisztában vagytok hogy a sarkadi kistérség az ország 3 legszegényebbjei közé tartozik.
De maga békés megye is elég csóró hely.

Amd - Radeon - Ryzen

(#192) King Unique válasza PuMbA (#186) üzenetére


King Unique
titán

A nem való egy dolog, de amúgy eleve telepíthető akár legacy BIOS-os PC-k-re is legacy módban (BIOS/MBR) a Windows 8/8.1/10, sőt akár még a 11 is némi trükközéssel.

Igen, a Windows 7 és annál korábbi Windowsokban nincsen inbox NVMe driver, azok azért nem kezelik a telepítésnél az olyan SSD-ket, ellenben az újabb, modern Windowsok nyilván igen.
Egyes OEM SSD-knél szokott még gond lenni, ha az eredeti hardverkonfigurációból átkerülnek egy másikba, ilyenkor szokott ilyen-olyan telepítési probléma lenni.
Ha muzeális a PC és régi a BIOS, ellenben nagyon új az SSD, akkor előfordulhat inkompatibilitási gond, ami ilyenkor ugye nem feltétlen a Windows-telepítő, hanem inkább a régi hardverkonfiguráció sara és pl. régebbi SSD-vel meg gond nélkül működik, nem véletlenül szokott kompatibilitási lista lenni egyes alaplapoknál.
Aztán olyan is lehet, hogy pl. M.2 PCIe NVMe / SATA SSD használatánál letiltódik egyik / másik SATA-port és azért nem kezeli a Windows és a BIOS illetve UEFI firmware sem az oda csatlakoztatott HDD-t, az érintett alaplapoknál ezen információt általában megadja a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#194) CPT.Pirk válasza Gyuri27 (#191) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez addig működik, amíg nem jön 1-2 nagyobb frissítés... Aztán csak homokórázás van mire végre feltelepül... Ha meg netán elindítanád a lemezkarbantartót, hogy egy kicsit segíts azon a szerencsétlen hdd-n, akkor meg elmegy vele 4-5 óra mire végez! Ez konkrétan a saját TinkPademen fordult elő, ekkor dobtam végleg a W10-et róla. - Meg az elképzelést, hogy HDD-n bármilyen oprendszert tartsak.

Tudom, sok helyen drága egy tök alap SSD is... De azért a doboz cigit meg hasonlókat mégis megveszik, szóval... :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#195) Gyuri27 válasza CPT.Pirk (#194) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem vagyok a birája senkinek. Arra költi a pénzét ha van amire akarja. Nyilván te is költesz olyanra aminek más szerint nincs értelme.
A helyzeten nem változtat. Azzal dolgozom ami van.
Igen vannak esetek amikor a hdd nagyon megfogja. Nem is állitottam az ellenkezőjét.
Ha valaki elvan linuxal telepitem azt. De az itt nem szokott előfordulni.
Saját idős anyuból indulok ki. Neki is 7-10 váltásnál már csak a kikapcsolás is gond volt.
Itt ez van. Olyan mint a net kisfalumban 15 mega egyik 30 mega másik szolgáltató és drágább mint máshol a gigás + tv. És hol van hol nincs mint a népmesében.
Ezzel főzünk.

Amd - Radeon - Ryzen

(#197) Toltotollkin válasza Gyuri27 (#191) üzenetére


Toltotollkin
junior tag

Es ezzel a Micrsofotnak azert kene foglalkoznia mert?

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

(#199) CPT.Pirk válasza #32839680 (#196) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyilván 5400-as... De rokonok vettek pár éve új gépet kereskedésből (olcsót persze), eladták nekik W10-el előtelepítve a 1TB-os 5400-as HDD-s gépet. Ráadásul még egy jó kupac magától induló bloatware-t is kaptak mellé, mintha nem lett volna elég kínzás már maga az OS is annak a HDD-nek. :U Leszedtem a bloat cuccokat, de úgy is lassú maradt. Mondtam nekik, hogy adják el, nem érdemes foglalkozni se vele...

Gyuri27: én eleve nem adtam Windowst nagyszüleimnek mert nem akartam telefonon keresztül se vírusokkal foglalkozni, se fejfájást magamnak. Gyönyörűen elvoltak Ubuntun, az meg a hőskorban egy P3-as gépen is szaladt. Aztán később Debian lett mikor az Ubi elkurvult... Tudtunk Skypeolni, ment a facebook és maximum az fordult elő, hogy magának a böngészőnek a felületét sikerült teljesen átrendezni, míg végül egy kiegészítővel le nem lockoltam a lényegi dolgokat rajta.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#200) Rowon válasza Gyuri27 (#195) üzenetére


Rowon
veterán

"Ha valaki elvan linuxal telepitem azt. De az itt nem szokott előfordulni."

Én amit látok közvetlen környezetben a számítógép annyi, hogy: f*szbúk meg jutyú. Ahhoz elég a Firefox, ami bármelyik középkategóriás Linuxon elmegy, ahhoz felesleges megvenni a Win10 kulcsot.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#203) CPT.Pirk válasza #32839680 (#201) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A gépet, és szerencsére nem láttam többet. :N Szerintem becserélték valamire.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#205) nyunyu válasza #32839680 (#193) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egyáltalán játékra alkalmas IGP?

(Asztali gépemben felejtett 1050Ti másfélszer gyorsabb, mint a Ryzen 5650U-s laptopom IGPje, idei Ryzen 6600U már hozná az 1050Ti-t.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#206) CPT.Pirk válasza #32839680 (#204) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lett volna alig pár napom ezt megoldani és akkor még adjam el a régi hdd-t... Nekem nem érte meg, a gép meg az a tipikus dzsunka cucc volt, ugyanannyi pénzért mint ssd-s társai.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#208) Marky18 válasza Rowon (#200) üzenetére


Marky18
aktív tag

Erre valojaban egy normalisabb tablet is jobb megoldas, mint osszetakolni egy kioregedett konfigot es maintainelni.

(#209) Rowon válasza Marky18 (#208) üzenetére


Rowon
veterán

Ki mit szeret. Valakinek jobb a monitor, meg a gép előtt ülés, de értem mit mondasz. Öreg laptopok is ezért jók még mindig. Nekem is van egy ősöreg Fujitsu laptopom, amiben még 32 bites proci van és bővel elmegy egy kisebb Linux-szal.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#210) Gyuri27 válasza Marky18 (#208) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem kirohad a szemem a telótol.
Muternak szintén, keresztanyámnak is. Azért van az a korosztály akinek a 10 coll - marha kevés (mondjuk nem kor függő). A gépelés is más.
Mielőtt neki esünk bárkinek kicsit legyünk empatikusak.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#211) Reggie0 válasza Gyuri27 (#210) üzenetére


Reggie0
félisten

Is, illetve a telora optimalizalt weblapok elegge ocskak. Csak arrol szolnak, hogy minel dizajnosabb, animaltabb lapon jo keves infomraciot mutassanak es hulyere kell lapozni.

(#213) Toltotollkin válasza #32839680 (#212) üzenetére


Toltotollkin
junior tag

Probalj meg a youtube appban egy csatornan belul keresni. Vagy androidon a kozosseg fulra ramenni. Van app, de ha teljesen ki akarod hasznalni a szolgaltatast akkor kell a bongeszo

Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak. Oscar Wilde

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.