Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Fandango válasza tibbike01 (#21700) üzenetére


Fandango
veterán

Elvileg átalakítóval mennie kellene, de várd meg hátha van másnak konkrét tapasztalata vele.

(#21702) Locsi válasza szaszapi (#21696) üzenetére


Locsi
senior tag

A tsmuxer is megcsinálja az iso -t.

(#21703) szaszapi válasza Locsi (#21702) üzenetére


szaszapi
őstag

Tudom,de én csak egy általános gyorstalpalót mondtam el hogy értse miről van szó.Ha önmagában iso-t csinálsz nem tudja mi miért és hogyan van...

(#21704) Fichtner


Fichtner
tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
Adott egy GTX 670 -es VGA rajta DVI csatin egy 22" FHD monitor és HDMI-n keresztül Pana FHD TV, a megjelenítők beállításainál beállítottam, hogy a képernyő tartalmának kiterjesztése opció legyen az aktív, illetve mindkét eszközt 60Hz-re.
Ha elindítok egy 720p-s filmet (mkv) és áthúzom a tv-re a gépen pedig közben csinálok valamit (net, szövegszerkesztés stb) akkor a TV-n a film néha "belaggol". Mondhatnám úgy, hogyha a TV 'elveszti a fókusz' tehát nem a lejátszó az elsődleges aktív program akkor jön elő szembetűnőbben.

VLC vel és MP HC -val is próbáltam, érdekesség, hogy a GPU kihasználtsága alig 1-2%-on mozog pedig bekapcsoltam a GPU gyorsítást VLC-ben. Nem lehet beállítani, hogy valahogy több GPU erőforrást emésszen fel a lejátszáshoz, és így ne "laggoljon" be?

Előre is köszönöm a segítőkész hozzászólásokat!
Szép estét!

(#21705) PuMbA válasza Fichtner (#21704) üzenetére


PuMbA
titán

A topik tetején az Összefoglaló szerint állítsd be a Windowst és az MPC-HC-t. VLC-től gyorsan szabadulj meg, mert nagyon elavult.

"VLC vel és MP HC -val is próbáltam, érdekesség, hogy a GPU kihasználtsága alig 1-2%-on mozog pedig bekapcsoltam a GPU gyorsítást VLC-ben."

A filmek gyorsítása nem ugyanazzal az általános GPU résszel történik, mint egy játék képkockáinak számítása, hanem egy külön dedikált videó feldolgozó egységgel, szóval azért nem lesz nagy a GPU kihasználtsága, mert az nem azt mutatja, amit te akarsz látni.

"Nem lehet beállítani, hogy valahogy több GPU erőforrást emésszen fel a lejátszáshoz, és így ne "laggoljon" be?"

Semmi ilyet nem lehet állítani, de a baj egyáltalán nem ott van, hogy nem erős a géped. Nekem is akad a lejátszás, ha mást csinálok a gépen, ugyanis a videó egy folyamat és 40 ezredmásodpercenként elő kell szedni egy képkockát, dekódolni és megjeleníteni. Ha te valamilyen módon olyat csinálsz a géppel, hogy a processzor nem tér vissza a film feldolgozásához 40ms-on belül, mert pl. weblapot jelenít meg akkor lesz akadás. Ha megcsináltad az Összefoglaló szerint az MPC-HC beállítást és még mindig szaggat a film, akkor a Windows feladatkezelőben próbálj magasabb prioritást adni a videólejátszásnak.

[ Szerkesztve ]

(#21706) Fichtner válasza PuMbA (#21705) üzenetére


Fichtner
tag

Köszönöm szépen a választ, megpróbálom amit írtál.
Egyébként a TV-t hány Hz-re állítsam jó így 60-on vagy tegyem 50-re?

(#21707) PuMbA válasza Fichtner (#21706) üzenetére


PuMbA
titán

60Hz és a TV-n kapcsolj ki mindenféle hangzatos képjavító technikát :) Az MPC-HC-t, ha beállítottad az Összefoglaló szerint, akkor automatikusan a film másodpercenkénti képkockaszámához fogja igazítani a képfrissítést, tehát videó indításkor már nem 60Hz marad :) Ha a videó befejeződött visszaállsz 60Hz-re. Ez az amit a VLC pl. nem tud :)

[ Szerkesztve ]

(#21708) Fichtner válasza PuMbA (#21707) üzenetére


Fichtner
tag

Kösz!

(#21709) tibbike01


tibbike01
őstag

Az megoldható, hogy ne csak a képet hanem a hangot is továbbítsam a tv-be hdmi kábelen keresztül, laptopról.

Tehát ne a laptop hangszóróin szóljon a film, hanem a tv hangszóróin, és mindezt egy hdmi kábellel.

Próbálgattam, de eddig csak képet sikerült küldenem a tv-nek.

Van rá valami megoldás, vagy ez így nem működhet?

(#21710) Fandango válasza tibbike01 (#21709) üzenetére


Fandango
veterán

Ha dekodolt hangot kuldesz a tv-nek, akkor mennie kellene.

Windowsba allitsd be a HDMI-t aktivnak, a lejatszo progiban pedig valaszd ki az audional a HDMI-t. De legyen atrakva a kep a tv-re, hogy az audio eszkozoknel ki tudd valasztani a HDMI-t.

[ Szerkesztve ]

(#21711) Fandango


Fandango
veterán

Ha a tv tudja kezelni a hangsavot, akkor meg dekodolt sem kell, lehet bitstream.

(#21712) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok! Szeretnék összerakni egy HTPC-t. Egy AMD A6-6400k APU-t néztem ki hozzá. Ezzel a MadVR-ben 1080p filmek alatt nagyjából milyen minőségi szintet lehet elérni?

(#21713) PuMbA válasza frankie! (#21712) üzenetére


PuMbA
titán

Egy alap szintet elbírna, viszont ezt a processzort nem ajánlanám, ugyanis már elavult :) Hasonló áron egy A6-7400K jobb választás, ez már egy közepes szinthez elég dual channel memóriával :)

(#21714) frankie! válasza PuMbA (#21713) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi. Nagyon jó árban találtam, használtan. Tudom hogy a 7-es széria architektúrálisan jobb, de ahogy néztem a teszteket, teljesítményben olyan nagyon sokat nem erősödtek (10-15%)...
Ez a 7400-as ugyanúgy 2 CPU magos és 192 GPU magos?

(#21715) PuMbA válasza frankie! (#21714) üzenetére


PuMbA
titán

2 CPU mag + 256 GPU unit :) Én nem is a sebesség miatt ajánlottam ezt, hanem a driver támogatottság miatt - ami ugye kötődik az általad említett architektúrához. Jön a Windows 10, H265 videokodek, új Blu-ray szabvány és ehhez a hardveres gyorsítás és vannak olyan dolgok, amik nem lesznek támogatva a régebbi architektúrán.

[ Szerkesztve ]

(#21716) envagyok válasza PuMbA (#21715) üzenetére


envagyok
veterán

Melyik jelenlegi hardver fogja támogatni hardveresen a hevc (x265) dekódolást?
Meg esetleg a 4k felbontást?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#21717) Fandango válasza envagyok (#21716) üzenetére


Fandango
veterán

Teljes hevc dekodolast tamogato elso VGA, ha jol tudom, akkor a GTX 960.

(#21718) PuMbA válasza Fandango (#21717) üzenetére


PuMbA
titán

Így van, továbbá a GCN-es Radeonok illetve Geforce 4xx-től felfele van / lesz / várható hibrid megoldás OpenCL bevonásával, csak ez ugye GPU erőt emészt fel.

[ Szerkesztve ]

(#21719) tibbike01 válasza Fandango (#21710) üzenetére


tibbike01
őstag

De nem találok hdmi audio kimenetet.

Bármit csinálok csak hangszórók kimenet van.

(#21720) Fandango válasza tibbike01 (#21719) üzenetére


Fandango
veterán

Van telepitve HDMI driver?

(#21721) R3nts válasza PuMbA (#21718) üzenetére


R3nts
senior tag

Szia!Nézegettem a HD7770-es karim....a jövendő .h265 szempontjából is.....mi ez az AMD SteadyVideo bizbasz egyébként a Catalystban? (Legujjabb,Omega driver, stb) érdemes bekapcsolni HD videóknál, vagy labdába sem rúg a madVR highest beállitásaihoz képest ?

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#21722) Fandango válasza R3nts (#21721) üzenetére


Fandango
veterán

Megnezted neten mire jo a SteadyVideo? :D

(#21723) R3nts válasza Fandango (#21722) üzenetére


R3nts
senior tag

Igen,meg....csak gondoltam ,nem a marketing-rizsára vagyok kíváncsi, hanem tényleges haszna/értelme érdekelt volna, hozzáértő emberektől....de én kérek elnézést, hogy ide fordultam ismét....

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#21724) Fandango válasza R3nts (#21723) üzenetére


Fandango
veterán

Meg ne sértődj nekem, de elég egyértelmű a SteadyVideo leírás, kézi kamerás remegés kompenzálásra van. Ebből nem tudom, hogy jött le az neked, hogy a rendes filmeknél ez kell e neked, illetve a madVR beállításokhoz hogy van köze.

(#21725) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Idén érkezik a Splash Player 2.0

2 év után legfőbb ideje volt! :K

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#21726) R3nts válasza huskydog17 (#21725) üzenetére


R3nts
senior tag

:R Én nagyon szeretem!

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#21727) Máté94


Máté94
addikt

Az összefoglalóba esetleg belehetne ezt tenni, ha valaki többet akar tudni madVR-ről. :B
[madVR]

[ Szerkesztve ]

(#21728) PuMbA válasza Máté94 (#21727) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem tenném be pl. e miatt: "If you are using a Nvidia GPU, make sure you are enabling Noise Reduction and Edge Enhancement in the Nvidia Control Panel." Képrontókat bekapcsolni nem szép dolog :)

(#21729) Máté94 válasza PuMbA (#21728) üzenetére


Máté94
addikt

Tudja fene, neki állítólag segített és képekkel alá is támasztotta. :) De, értem mindkét fél álláspontját.

Állítgatom jobb-balra szegény szerencsétlen madVR-t, de azt sem tudom mit csinálok.
Apropó, MPC-HC-ban érdemes az Audio Renderer piszkálni vagy alapbeállításokon hagyjuk?

Mindenesetre arra megfelelő az írás, hogy érdemes 30ms alatti renderelési időre bazírozni, és hogy 120e Ft-os videokártyával már ki lehet használni madVR minden elérhető beállítását maximális mértékben.
Valamint érdemes 1080p-ben szedni a különféle anyagokat, mert akkor nem kell fizetni a villanyszámlát az upscaling és doubling miatt. :DD

(#21730) R3nts válasza Máté94 (#21729) üzenetére


R3nts
senior tag

:R

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#21731) PuMbA válasza Máté94 (#21729) üzenetére


PuMbA
titán

Audió renderer mostanában lesz cserélve, szóval azután térjünk vissza a kérdésre :) Hát én egy egyszerű, de kellően részletes Összefoglalóra gondoltam, hogy mindenki meg tudja csinálni, de a madVR beállításait napestig lehet méregetni, kapcsolgatni, ezért nem tartom jó ötletnek a cikket, ami egyébként egy tényleg részletes iromány. A 30ms alatt legyünkkel meg azért nem értek egyet, mert ha beteszel egy olyan DVD-t pl. amihez 16.67ms kell, akkor aki kezdő az néz, mint a moziba, hogy miért szaggat a videóm :) A madVR sebességének tesztelése egyébként az utolsó pontban említve van :) A madVR részletes leírását, hogy mi mit csinál, minimum 10 oldalt lehetne róla írni és sztem senki sem érti egészében :)

[ Szerkesztve ]

(#21732) Máté94 válasza PuMbA (#21731) üzenetére


Máté94
addikt

Ilyenkor érzem azt, hogy a készítőn kívül igazán senki se tudja mit-hogyan-merre kellene állítani. Bár lehet ez a lényeg, nincs "tökéletes" beállítás, mégis hiányzik az objektív magyarázat a renderer minden egyes elemére. Látva pár dolgot, tényleg videóról-videóra kellene finomhangolni mindig, jobbára? :D

Ennek ellenére, akkor a "System Default" gondolom maradhat Audio Renderer esetén. Hallható különbség kevésbé lesz, így minek foglalkozni vele. :)

Nem látom át, mindenesetre HD4400-hoz ezekkel a beállításokkal remélem nem nyúlunk mellé, nagyon... :))

Chroma Upscaling BiCubic 75
Image Upscaling DXVA2
Image Downscaling DXVA2
dithering random

(#21733) Fandango válasza Máté94 (#21732) üzenetére


Fandango
veterán

A topic összefoglalóban linkelt táblázat alapján próbáld belőni mit bír a kártya, azt a dxva2-t felejtsd el.

(#21734) Máté94 válasza Fandango (#21733) üzenetére


Máté94
addikt

Jájj nekem, leszidtak, nehéz a kezdők élete. De, amíg vannak kedves madVR veteránok, nincs mitől tartani. :D
Hmm, ám legyen. Image doubling...? Vagy inkább ne is gondolkozzak olyan úri mulatságon, mint az NNEDI. :))

(#21735) Fandango válasza Máté94 (#21734) üzenetére


Fandango
veterán

Felejtsd el. :D

(#21736) OddMan


OddMan
őstag

Intel J1900 CPU-s gépet használ valaki? Olyan gondom van vele, hogyha rádugom az A/V receiver erősítőmre, akkor azonnal lefagy (BSOD) a windows8/8.1. Már többször újratelepítettem és több driver-el is próbáltam, de egyszerűen nem akar működni.

Az Intel oldalán találtam egy doksit, amiben azt írják, hogy javították ezt a hibát, de nekem nem úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21737) Kroni1


Kroni1
veterán

Üdv! Van egy cubox-om és a legujabb OpenElec van fent rajta. A TV-m és a Cubox is tudja elvileg a kadenciahelyes 24p-s megjelenítést, de valamiért nálam nem fix 23.98 fps-t ír a codec info, hanem változik, van hogy leesik 23.95-re és van hogy pl. kerek 24.00 fps-t mutat egy filmen belül, és ez van a legtöbb filmemnél. Ez igy normális, vagy ennek végig fixen a 23.98-at kéne mutatnia?!

(#21738) PuMbA válasza OddMan (#21736) üzenetére


PuMbA
titán

Itt nincs senkinek, HTPC topikban szerintem több embernek van :) Gondolom a legújabb driverrel se jó mi? Windows 8.1-ed van? N-es verzió? :)

Kroni1: Mivel a drop és a skip érték 0, ezért ez jó :)

[ Szerkesztve ]

(#21739) Kroni1 válasza PuMbA (#21738) üzenetére


Kroni1
veterán

drop nem szokott lenni, de van olyan h egy film végére 1-2 drop is van. A skip mindig csak akkor megy feljebb ha léptetek, gondolom ilyenkor kihagy. A pc ami utána van az mit jelent?!

(#21740) OddMan válasza PuMbA (#21738) üzenetére


OddMan
őstag

A gép amit teszteltem egy Gigabyte BRIX GB-BXBT-1900 kocka miniPC. Próbáltam Win8Pro-x64, Win8.1Pro-x64, a legújabb és pár régebbi driver-el is. Többször újra is telepítettem ezekkel az op-rendszerekkel. Ha A/V (receiver) erősítőhöz akarom csatlakoztatni a HDMI portját, akkor azonnal összeomlik rajta a windows.
BSOD: SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (igdkmd64.sys) a hibaüzenet típusa.
Ha kikapcsolom az erősítőt, akkor tudom csatlakoztatni a kockát, de amint visszakapcsolom az erősítőt, azonnal összeomlik a windows.
Első körben megpróbálom majd kicseréltetni ezt az eszközt, mert lehet csak egyedi hardver hiba, de az is lehet, hogy driver gond és az összes ilyen eszköz lefagy, ha A/V erősítőre kapcsolják.
Ha a plazma tévémre kötöm, akkor működik a HDMI kapcsolat, bár ha kikapcsolom a tévét, akkor is néha összeomlik a windows. :W

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#21741) PuMbA válasza Kroni1 (#21739) üzenetére


PuMbA
titán

A pc-t azért nem írtam, mert fogalmam sincs, hogy mit jelent. HTPC topikban a Kodi használók meg tudják mondani :)

OddMan: Kicseréléssel egyet értek, ami még eszembe jutott, hogy esetleg ha van BIOS frissítés az alaplapodhoz, akkor szerintem próbáld meg frissíteni :)

(#21742) Kroni1 válasza PuMbA (#21741) üzenetére


Kroni1
veterán

értem, köszi! :R

(#21743) spiritex


spiritex
veterán

MPC-HC topic-ban nem tudtak segíteni. Esetleg itt valaki?

Van arra valami megoldás, hogy pár stream-et Könyvjelzőzzek MPC-HC-ban vagy ikont csináljak nekik az asztalon, hogy ne az Open URL-be keljen bepaste-elni minden alkalommal vagy a Recent Files-ból kikereseni? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21744) PuMbA válasza spiritex (#21743) üzenetére


PuMbA
titán

Filmfájlra jobb klikk -> Küldés -> Asztal (parancsikon létrehozása) :)

(#21745) spiritex válasza PuMbA (#21744) üzenetére


spiritex
veterán

Nem film file, hanem egy m3u kiterjesztésű stream. Erre is jó, amit mondasz?
Most nem tudom kipróbálni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21746) PuMbA válasza spiritex (#21745) üzenetére


PuMbA
titán

:)

(#21747) spiritex válasza PuMbA (#21746) üzenetére


spiritex
veterán

De hogy csináljam? Csináljak egy txt file-t, amibe belerakom a stream web címét? Vagy csináljak egy html file-t, aminek a neve legyen a stream webcíme? :F

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21748) PuMbA válasza spiritex (#21747) üzenetére


PuMbA
titán

m3u-ra csinálj parancsikont, ahogy írtam és társítsd hozzá az m3u fájltípust a lejátszódhoz :)

(#21749) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Melyik kb az a legalapabb vga, amivel tudok full hd film nézni?
Úgy szeertném, hogy HDMI kimeneten rákötni tv-re és hangot is átküldje a tv-re.
A Tv 1920x1080as, tehát iylen felbontású mkv file-okat töltök le....

Játszani egyáltalán nem játszok a gépen, tehát elég lenne csak hogy erre a célra megfeleljen.

(#21750) #54715584


#54715584
törölt tag

Kérdésem van ismét :)

Régen használtam ac3filtert, aztán mikor digitálisan nyomtam mindent az erősítőre, akkor áttértem az SPDIFER-re.
Aztán arra gondoltam, nem is kell ehhez semmi, mert az erősítő dekódol, amit szépen jelez is egy kattanással, ha 5.1-es jelet kap.

Viszont a rendszer 2 alap dolby kódolója valahogy nem igazán működik jól. Ha kinyomok az erősítőre DD-t, akkor percek kellenek neki, hogy visszaálljon az alap sztereo módra vagy nem is áll vissza, így viszont nem is tudok semmit lejátszani, mert nem szól.

Aki nem MPC-HC-t meg Kodit használ, az mivel küldi ki a jelet az erősítőjébe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.