Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Cassio1987 válasza Locsi (#21299) üzenetére


Cassio1987
tag

Hozzászólnék én is, elvégeztem minden beállítást amit kell a tv-n a control centerben meg az mphc-ben. Tökéletes volt. Ezután elkezdett érdekelni ez a 24p automatikus frekvencia szinkron stb beállítás- Kerestem korábbi hozzászólást ahol le van írva hogy kell és megcsináltam. Elindul a film, át is vált a kép és írja a tv hogy 24p de rohadtmód akadozik a film mint a kollégának is :D

(#21302) PuMbA válasza Locsi (#21299) üzenetére


PuMbA
titán

Sync renderert kell kiválasztani videó kimenetnek :)

Cassio1987: Akkor a színtónust nyomd Meleg 2-be, mert az van a legközelebb egy kalibrált kijelzőhöz :)

[ Szerkesztve ]

(#21303) Cassio1987 válasza PuMbA (#21302) üzenetére


Cassio1987
tag

magától meleg 2 lett ahogy beállitottam film módba. tv control center és média player leírás alapján beállítás kész. kimenet sync renderer. elindul a film a tv irja hogy 24p de akadozik. mitől lehet?

(#21304) PuMbA válasza Cassio1987 (#21303) üzenetére


PuMbA
titán

Filmlejátszás közben nyomj egy CTRL+J-t (még háromszor, hogy eltűnjön majd) és arról készíts egy képernyőképet, hogy meglássuk a problémát az adatokból :)

Locsi: Te is nyomhatsz egy ilyen képet :)

[ Szerkesztve ]

(#21305) Cassio1987 válasza PuMbA (#21304) üzenetére


Cassio1987
tag

Nekem kínai :D

Ui a linkelés nem az erősségem :D bocs érte
http://kepfeltoltes.hu/141226/231755669N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#21306) Locsi válasza PuMbA (#21302) üzenetére


Locsi
senior tag

XBMC-ben nehéz lenne, meg amúgy abban is olyan mint a diavetítés 24p-n. Mpchc-val is csak az madvr-el jó. Ilyen sync rendererrel.

[ Szerkesztve ]

(#21307) Fandango válasza Cassio1987 (#21305) üzenetére


Fandango
veterán

Kiterjesztett asztal? Ha csak atrakod a kepet (nem kiterjesztett), akkor is akadozik?

(#21308) Cassio1987 válasza Fandango (#21307) üzenetére


Cassio1987
tag

Igen kiterjesztett. Átraktam, úgy hogy a monitoron nincs kép hanem asztal stb minden csak a tv-n van és úgy is átvált 24p-re de még jobban akadozik mint kiterjesztett módban.

Nem kell esetleg control centerben beállítani még valamit, hozzáadni vagy valami? vagy tv-n motion plus?

[ Szerkesztve ]

(#21309) Locsi


Locsi
senior tag

Érdekes, mert sync renderer mellett több mint 4%-os sebesség eltérés van 24p-n valószínű azért akad, szaggat. Míg madv alatt csak 0.001%-os az eltérés. A miért a kérdés.

(#21310) PuMbA


PuMbA
titán

Nekem is 4%, az semmi :) Mindkettőtök grafikonja jó, enyém is ilyen :) Legfrissebb videókártya driver van felrakva? Gép közben nem csinál semmit? Filmlejátszás közben nézzetek egy Feladatkezelőt :)

(#21311) Cassio1987 válasza PuMbA (#21310) üzenetére


Cassio1987
tag

Az ég adta világon semmi nem fut. Memória 80% üres proci használat 3% 14.12-es amd driver van fent. Radeon HD6870 vidkari

[ Szerkesztve ]

(#21312) Fandango válasza Cassio1987 (#21311) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem volt olyan, hogy catalyst frissites utan akadozott a lejatszas, lehet nalad is ez a problema. Uj catalyst uninstall, regebbi (nalam 14.9 van most) fel.

(#21313) Cassio1987 válasza Fandango (#21312) üzenetére


Cassio1987
tag

Holnap ha lesz rá időm keresek egy régebbit és megnézem, friss windows, alapból ez a verzíó lett telepítve. De ahogy kijövök teljes képernyős módból és visszaáll a 60hz a tv-re azonnal abbhagyja az akadást, meg telejs képernyőn se akad 60hz módban. Csak 24p-ben. Furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#21314) Locsi


Locsi
senior tag

Csináltam két videót a telóval, látható a különbség. sync, madvr. Akinek van kedve nézze meg.

(#21315) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Üdv!
Olvasgattam a topicot, de rengeteg infó van, nem tudom melyik hsz-ben lehet a megoldás a következőre:

nVidia GTX 460-al játszottam le eddig 24p-s filmeket. Tökéletesen ment.

Monitor DVI: Dell 1920x1080,
LG TV HDMI-n 1920x1080.
Duplikált mód

Nem vágott le semmit, 1:1-ben kilőtte szó nélkül. Leg eke egyszerűbb Gom Player, és 24hz-re átállítottam a frissítést, tökéletesen ment elsőre (tudom próbb beállítással megy magától is) Dell-en ekkor szaggatottabb lett a kép ilyenkor, de ez normális volt.

Viszont azóta váltottam egy MSI Radeon 270x-re, és a hajamat tépem kétmarékkal. A probléma az, hogy egyszerűen a Dell és a TV nem megy egyszerre rendesen. Külön szobában van a PC-monitor és a TV ezért eddig mindig duplikált kijelzőt használtam.
Na itt az nem megy, ugyan az a felbontás pedig, overscannel beállítva oké, DE! a film szaggat durván. asztal és Youtube is....VAGY, variálva a beállításokat, a kép szétesik, mikor nincs VSync játéknál, csak durvábban.
A monitoron nézve tökéletes a kép, csak a TV-n szar.

Asztal kiterjesztés ugyan úgy nem működik.

Egyedül akkor jó, ha kihúzom a DVI kábelt, és csak HDMI van. Egy külföldi fórumon azt írták, hogy nem bírja a VGA együtt a két eszközt, amitől én elmormoltam egy b+-et, és persze nem hiszem el. Még az Intel HD4000 is simán működik notiról duplikált képernyővel... 24 hz-el.

Tehát hol a hiba? Lejátszó? VGA? Driver? Milyen beállítások kellenek, hogy működjön? Ötletem sincs, hogy a duplikált kijelző (vagy legalább a kiterjesztett asztal) miért nem megy, csak 2x-ezni kéne a jelet, ahogy az nVidia zsírsimán megoldotta :(

[ Szerkesztve ]

(#21316) PuMbA válasza Ren Hoek (#21315) üzenetére


PuMbA
titán

Oprendszer? :) Kiterjesztett asztalt állíts be és MPC-HC, Sync videókimenettel + ha visszanézel 1-2 oldalt beállítod a TV-t másodlagos monitornak és a frekvenciaváltásokat, de ha végignézed a beállításokat magadtól is rájöhesz, hogy hogy kell :) AMD többmonitoros módja a legrosszabb, szóval csodálkozni nem kell, ha az Intel is jobb :)

[ Szerkesztve ]

(#21317) PuMbA válasza Locsi (#21314) üzenetére


PuMbA
titán

Én amúgy örülnék, ha madVR-rel menne simán :D Több nem is kell :)

[ Szerkesztve ]

(#21318) Aflamin válasza Ren Hoek (#21315) üzenetére


Aflamin
tag

Nálam DP(DELL monitor) + HDMI (TV) lett a megoldás! AMD APU!
(DVI+HDMI nem támogatott)

(#21319) PuMbA


PuMbA
titán

Van topik összefoglalónk :)

(#21320) PuMbA válasza PuMbA (#21319) üzenetére


PuMbA
titán

Közben nézegettem itt az LCD TV-k 4:4:4 támogatását az Összefoglaló madVR irományához, de úgy néz ki, hogy TV esetén teljesen felesleges a madVR ugyanis a legújabb Samsung, Sony, Sharp, LG TV-k is csak 60Hz-en tudnak 4:4:4-et, tehát a madVR felskálázását a TV figyelembe se fogja venni 23, 24 Hz-en és 4:2:0-val dolgozik :)

(#21321) tronico


tronico
csendes tag

Sziasztok

Win alapú HTPC-re visszatérő felhasználóként nagy öröm számomra, hogy ennyire pörög ez a topik és hogy ilyen sok segíteni akaró és megfelelő tudással is rendelkező fórumlakó fellelhető itt. Ezúton szeretném megköszönni mindnyájuknak az utolsó pár tíz oldal elolvasása során szerzett hasznos infókat! Külön öröm, hogy már alakulóban van az összefoglaló is.

Két kérdésem azonban maradt még, amihez a "read-only" mód kevésnek bizonyult.

Akinek van tapasztalata az AMD HDMI driverével, illetve a dupla videokártyás audio kimenettel kapcsolatban, az talán tudna nekem segíteni eme problémával kapcsolatban.

A másik kérdésem kicsit szubjektív tudom... De érdekelne, hogy egy Asrock AM1H-ITX lapban lévő Athlon 5350 APU-ról hajtott Sony KDL-40EX720 TV esetén van-e értelme vajon madVR vagy egyéb megoldás felé keresgélnem, vagy eme "lánc" birtokában nem igazán számíthatok számottevő változásra? A mostani képpel egyébként elégedett vagyok, de ugye mindig ott motoszkál az emberben a "mivan, ha....?" kérdés :D Mert jelenleg a Win 8.1 64bit-en nem igazán sikerült számottevő különbséget kisakkoznom egy belső szűrőkre támaszkodó, de megfelelően beállított MPC-HC és az XBMC képe között. Ellentétben a Win7 vagy linux alapú XBMC pl. Openelec -> Win 8.1 átállással, ami óriási előrelépés volt (komolyan meglepődtem, hogy egy frissen újranézett filmnél milyen részletek jöttek elő bizonyos jelenetek esetében).

Előre is köszönöm mindenkinek az esetleges ötleteket, hozzászólásokat!

[ Szerkesztve ]

(#21322) PuMbA válasza tronico (#21321) üzenetére


PuMbA
titán

Nézd végig a topik Összefoglalót fent és csekkold, hogy minden meg van-e onnan :) A TV-n kapcsold ki az összes képbirizgáló / képjavító beállítást, madVR-rel kapcsolatban pedig épp a hsz-ed felett írtam, hogy TV-n elenyésző különbséget okoz, inkább csak az error diffusion-nel, banding removal-lal és ha alacsony felbontású videókat nézel az upscale-ben jobb,de még nem készítettem el a leírást, ahogy látszik az összefoglalóban :)

[ Szerkesztve ]

(#21323) tronico válasza PuMbA (#21322) üzenetére


tronico
csendes tag

Köszönöm!
Ahogy már írtam, nincs gondom a jelenlegi képpel (a beállítások már megtörténtek). Csak érdekelt, hogy a jelenlegi felállás mellett van-e értelme további szoftveres játszadozásnak.
És természetesen olvastam az előző hsz-at is, de sajnos a 4:4:4, 4:2:0 és hasonló számsorok nem sokat mondanak egyelőre. Viszont a "...TV-n elenyésző különbséget okoz, inkább csak az error diffusion-nel, banding removal-lal és ha alacsony felbontású videókat nézel az upscale-ben jobb..." tartalmú kijelentés már annál beszédesebb számomra. Így ha jól értem a jelenlegi kijelzőt ismerve és annak tudatában, hogy kizárólag minőségi forrásból mozizok, számomra nincs értelme a további tájékozódásnak.
Már csak a hangproblémát kéne megoldanom, és akkor felhőtlenül mozizhatnék :D

[ Szerkesztve ]

(#21324) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Srácok, én nem nagyon értek ehhez a dologhoz:amennyire tudtam,beleástam magam....amennyire lehetett (itteni ,és más szakmai fórumokbéli segítségekkel) kihoztam a maximumot képmegjelenítés terén az adott hardware-eimből,és egy 40"-os TV-ből....pl. a MPCHC+MadVR kombó megfelelő beállitásaival.....DE : ha megszakadok, akkor is sokkal szebbnek látom a Mirillis SplashProEX-ének a képét a TV-n (leszámítva persze a 24p-t) És innentől nem értem ezt az egészet....Ennyire számottevő/látható különbségek vannal lejátszó programok között...?OK, hogy a SplashPro például fizetős szoftver...de elképesztő minőségű képe van egy 1080p-s .mkv-lejátszásának is vele...nagyon rég ezt a szoftvert használom....de fenn van a MPCHC,MadVR-rel, és szinte mindenhol azt mondták, ez a legjobb kombó minőségi filmlejátszásra....ha PC-ről tolok ki filmeket a TV-re, a madVR a "non plus ultra"... a SplashPro(EX)-et elindítva ordító a különbség, hiába van teljesen rendben beállitva a MPCHC MadVR-rel...akkor most hogy is van ez....? Félre ne értsetek,nem kötözködöm,tanulni járok ide...!! :R Ennyire nem mindegy, hogy fizetős programokban, hogyan,milyen megírt algoritmusokkal dolgoztatják fel a képinformációt....?Vagy mi ennek az oka...? Milyen rendert használ a SplashPro...?Vagy miért "ennyire jó"? (Nekem legalábbis)....csak érteni szeretném a dolgokat... :U

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#21325) gorbep válasza R3nts (#21324) üzenetére


gorbep
senior tag

Szerintem a SplashPro frame interpolációja miatt látod jobbnak a képét.... :U

De ezt az MPCHC-ba is be tudod hegeszteni ( FFdshow+ Avisynth segítségével) és még jobban is csinálja, csak győzd CPU-val...

Nálam ez a megoldás veri a Splash-t is.... MadVR-el meg még jobb, de ehhez nálam már kevés a kraft...majd a következő gépben...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#21326) Fandango válasza tronico (#21323) üzenetére


Fandango
veterán

Minosegi forras anyag eseten is van jelentosege a madVR-nek, sok apro dolog van ami kulon kulon nem biztos, hogy lathato minosegjavulast hoz, de egyutt mar szamitanak.

(#21327) PuMbA válasza tronico (#21323) üzenetére


PuMbA
titán

madVR-t ettől függetlenül, ahogy Fandango mondja, megnézheted, írni is fogok róla az összefoglalóban :) Én azért nem használom, mert már egy alap chroma upsampling miatt is akadnak a videóim, mert a madVR fórumozók szerint az AMD a 13.12-es driver óta a videómanipuláláshoz szükséges memóriamásolásokat "elrontotta" a driverben és AMD-n ezért 5x lassabb a madVR, mint Intelen vagy NVIDIA-n. Egy 4000Ft-os Geforce G210 ultra low-end vga-n gyorsabb volt a madVR 1 éve, mint most az AMD-men, szóval nincs miről beszélni :) Egy kis képminőség javulásért, mert nem pörgetem csutkáig a gépem. Halkan elketyeg így :)

(#21328) regger: Omega driverem van, de ezzel se jó. madVR fórumon is írkálnak, hogy nem javult semmit se a teljesítmény :) A legpoénabb dolog, hogy még Bilinear-ra állítva mindent is akadnak a videók, mert akkor is csinál memóriamásolós OpenCL műveleteket a madVR.

[ Szerkesztve ]

(#21328) #75912448 válasza gorbep (#21325) üzenetére


#75912448
törölt tag

Vagy szimplán azért, mert hozzászokott, jobban tetszik neki a képjavítókkal tűzdelt kép, tudniillik a Splash a video driveres beállításokat használja. Kezdve a din kontraszttól az élkiemelésen át a színjavítókig mindent beleértve. Ebben a formában tudom elképzelni, hogy a madVR természetes képe akár fakónak vagy gyengébbnek tűnhet. Nyilván feltételezve, hogy a megjelenítő is természetes színekkel van megáldva, kalibrálva, vagy legalább végpontozva.

(#21327) PuMbA

Tedd fel az Omega driver és a Kabiniden menni fog a Chroma: Bicubic75+AR vagy Lanczos3+AR, Image up Lanczos3+AR.

(#21329) #75912448 válasza #75912448 (#21328) üzenetére


#75912448
törölt tag

(#21327) PuMbA

Érdekes, :F többet is összeraktam és minden gond nélkül mennek. Többnyire 8.1-gyel. Az kétségtelen, hogy a LAV video hardveres dekódolással még Kaverivel is művel furcsaságokat, de ez legyen bármelyik AMD, szoftveresen megszűnik.

[ Szerkesztve ]

(#21330) Fandango válasza PuMbA (#21327) üzenetére


Fandango
veterán

Az openCL valoban nem ugy megy ahogy kell AMD kartyaval, de nem kell hasznalni, es nincs gond, de azert nem olyan veszes a helyzet mint ahogy leirtad.

(#21331) R3nts válasza #75912448 (#21328) üzenetére


R3nts
senior tag

Na,pont erre gondoltam én is....hogy egyszerűen ahhoz szoktam hozzá! És " elvitte" a szemem... :U

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#21332) R3nts válasza PuMbA (#21327) üzenetére


R3nts
senior tag

Nekem is AMD&Omega kombó van a PC-n....akkor ezek szerint hagyjam is a MadVR-es kisérletezgetést...? A PC CPU-ja eleve kevés is, GPU még elmenne a Radeon HD7770-esével,de a Catalyst van fenn,vagyis az új AMD Omega drivere.... Akkor inkább a SyncRenderer-t állítsam be kimenetnek a MPCHC-n...?És ha mindkettő elérhető (x32, x64),akkor 64bites oprendszeren a MPCHCx64-et társítsam videofájlok lejátszásához...?(Mert a madVR ugye csak 32biten volt elérhető)

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#21333) PuMbA válasza #75912448 (#21329) üzenetére


PuMbA
titán

A furcsaságok már ott kezdődnek, ha berakok egy 24p-s 1080-as videót, akkor dxva skálázásokkal és bilineáris chromával, tehát evr renderer szintű alap beállításokkal szaggat a videó, de csak ablakos módban, ha kiteszem full screenre már nem szaggat és 40ms határértéken belül számol, 22ms a renderer time + még hozzájön pár dolog. Bicubic 75-tel is ok még, de 30fps-es videónál már nem ok, 50fpsesnél pedig még az előbb említett bilineáris chromával is szaggat teljes képernyőn, mivel hiába alkalmazom a legszarabb beállításokat, így is sokat számol feleslegesen a madVR, hiszen az evrrel szemben teljesen másképp működik, használja a gput d3d9 vagy opencl copy módban :)

R3nts: a gpu-d elég neki :)

[ Szerkesztve ]

(#21334) #54715584


#54715584
törölt tag

Most egy kicsit összezavartatok :)

Eddig azt hittem, hogy a madvr az szoftveresen számol és leterheli a CPU-t, de most rágugliztam, és azt írja, hogy a GPU-t használja.
Hogy van ez, nem értem? :D

(#21335) PuMbA válasza #54715584 (#21334) üzenetére


PuMbA
titán

A madVR kizárólag GPU-t használt, használ és használni is fogja :)

(#21336) #54715584 válasza PuMbA (#21335) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor valamit félreértelmeztem, lehet kevertem a LAV filters-el? Köszi :R

(#21337) PuMbA válasza #54715584 (#21336) üzenetére


PuMbA
titán

LAV se, csak akkor ha a DXVA-t kikapcsolod és, ha a videó interlaced, akkor még a deinterlace-t is CPU erőből kell megoldanod :)

[ Szerkesztve ]

(#21338) #54715584 válasza PuMbA (#21337) üzenetére


#54715584
törölt tag

Akkor valamit nagyon félreolvastam :B

(#21339) Fandango válasza PuMbA (#21333) üzenetére


Fandango
veterán

Nalad valami nagyon nem jo, ilyen procival nem szabadna ezt csinalnia, foleg nem rossz minosegu beallitasok mellett. Jo lenne latni reszletesen a madVR beallitasaidat, hatha lenne valami otletem.

[ Szerkesztve ]

(#21340) PuMbA válasza Fandango (#21339) üzenetére


PuMbA
titán

Majd csinálok képeket este, de a default beállításokat használom, csak a chroma, up, downscaling módszerekhez nyúltam hozzá. Tehát nincs debanding bekapcsolva, ami opencl-t haszálna, nincs smooth motion, alap ordered ditheren vagyok, ami szintén OpenCL nélküli megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#21341) Fandango válasza PuMbA (#21340) üzenetére


Fandango
veterán

Hat akkor nem ertem, hogy lehet ilyen problemad.

(#21342) PuMbA


PuMbA
titán

Itt van egy 1080i25 anyag statisztikája, ezekkel a EVR szintű leggyopárabb beállításokkal (60Hz most nem számít, csak azért van, mert nem tettem ki a TV-re): artifact chroma dither exclusive general image doubling downscale upscale smooth motion trade quality windowed :) Bődületesen sok az 55ms rendering idő, ugyanazért a képminőségért, mint amit az EVR szolgáltat....szóval ennyit bír egy Radeon R3/HD8400, pedig erősebb, mint a Geforce G210 :)

[ Szerkesztve ]

(#21343) Fandango válasza PuMbA (#21342) üzenetére


Fandango
veterán

exclusive settingsnel: rakj at minden don't flush-ra
general settings: use separate device mind2 opciot kapcsold be
windowed settingsnel: rakj at minden don't flush-ra

A kepminosegre vonatkozo beallitasokkal egyelore nem foglalkozunk, mert most nem azon van a hangsuly, de a beallitasaidat meglatva a hajam egnek allt :DD

(#21344) PuMbA válasza Fandango (#21343) üzenetére


PuMbA
titán

Ugyanannyi :) Több, mint kétszer gyorsabb beállítás kéne még (55ms -> 19ms), hogy folyamatosan menjen a legrosszabb beállításokkal egy 50fps-es videó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21345) #75912448 válasza PuMbA (#21342) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem a HD8400 kevés vagy rossz, az bőven elég, a beállításaid lesznek tévesek.

Amit a hardverhez és az i-s anyagaidhoz figyelembe vennék:

A LAV deinterlacing mellett a MadVR Processing/Deinterlacing pipákat kivenném (ez okozza szvsz az eldobott millió frame-et, ahogy a natív DXVA is csinálhat hasonlót AMD-vel).

LAV DXVA2: Hardveres gyorsítás AMD-vel Copy-back, vagy egyáltalán nem szükséges, szoftverből sem fog
40% fölé menni soha.

Trade quality: elég fejlett a hardver, innen összes pipát kiveszed, használatuk a minőség rovására történik.

Enable automatic fullscreen exclusive mode: pipát innen is kivenném, ablakos full screen is vált frekit, működne probléma nélkül. Természetesen a MadVR végezze, ne az MPC.

Reduce banding: innen is pipákat ki.

Ezután a rendering BD anyagnál nem lesz több 15-16ms-nél, a 29,9/60(i)Hz anyagok pedig bőven 30ms alatt.

Minőség ahogy korábban említettem (minden multimédiás fájlhoz), 80% GPU terhelés alatt maradsz:

Chroma upscaling: Bicubic75+AR
Image upscaling: Lanczos 3taps +AR vagy ízlés szerint Spline

Egyébként a vázolt a bilinear és alap DXVA beállításokkal értelme se sok lenne használni.

Nálad szintén nem értettem a sync renderert sem, simán mennie kéne (madvr nélkül) Enhanced Video Render (custom Presenter), Resizer Bicubic A=-0.75 (PS 2.0) és D3D Fullscreen beállításokkal.

(#21346) PuMbA válasza #75912448 (#21345) üzenetére


PuMbA
titán

Kivettem az exclusive fullscreen módot, most a TV-n teljesen jól megy, viszont ablakban a monitoron továbbra is 50ms-ot ad. AMD driver nem áll a helyzet magaslatán :) Kösz regger és Fandango :R Most már megnézem a Bilinearnál komolyabb cuccokat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21347) #75912448 válasza PuMbA (#21346) üzenetére


#75912448
törölt tag

Néz majd meg tévén is teljes képernyőn, minden rendben lesz szvsz, irtsad a madvr deinterlacinget is szükség szerint.

(#21348) PuMbA válasza #75912448 (#21347) üzenetére


PuMbA
titán

Sajnos 50 fps-nél nem bírja a Bicubic 75 AR-t, mert 33ms lesz a rendering (20 alatt kéne, hogy legyen), amint kiveszem az AR-t, lemegy 13ms-re a rendering és az már OK 60fps-nél is :) Deinterlacing kiírtva :)

[ Szerkesztve ]

(#21349) #75912448 válasza PuMbA (#21348) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elvileg 24p lenne a lényeg, ahogy a filmek 90%-a lemezre kerül, ott megvagy 15ms környékén AR-rel is. De mivel nálad széleskörű felhasználás történik, majd ahhoz szabod tetszés szerint.

(#21350) Fandango


Fandango
veterán

Nalam ilyen, ez eleg jo? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.