Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) Osynho válasza Aflamin (#21050) üzenetére


Osynho
addikt

Asztal / jobb klikk / képernyőfelbontás / képernyők kiterjesztése.

(#21052) Aflamin válasza Osynho (#21051) üzenetére


Aflamin
tag

Itt hol?

hol?

Esetleg majd az "Észlelés" gomb lessz?

[ Szerkesztve ]

(#21053) Osynho válasza Aflamin (#21052) üzenetére


Osynho
addikt

Dugd rá a másodlagos képernyőt, ekkor vagy az észlelés, vagy automatikusan a tájolás alatt lesz több képernyő nevű menüpont.

(#21054) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv!
MPC-HC + madVR telepítve,mükszik! Kép BD50-ről.

mpchc

Most olyan egymás felett futó vonalak nem látszanak!
Mit kellene állítgatni esetleg a madVR-ben?

(#21055) PuMbA válasza Aflamin (#21054) üzenetére


PuMbA
titán

Nem látszanak, mert a madVR-nek nincs olyanja. Viszont van helyettesítő szöveg, oda van írva az egyik sorban, hogy 1 frame drop every 31.78 minutes :) TV-re meg próbáld ki, hogy beállítod a 23Hz-et, mert lehet, hogy tudja és akkor nem kell semmit se csinálnod a madVR smooth motion-nel :)

[ Szerkesztve ]

(#21056) Aflamin válasza PuMbA (#21055) üzenetére


Aflamin
tag

Csak 30 váltott sorostól indul!
Nem tudja!

(#21057) Fandango válasza Aflamin (#21052) üzenetére


Fandango
veterán

Ha radugtad a TV-t a video kartyara, akkor a windows gomb+P bill. komboval tudsz a megjelenitesi modok kozott valtani (elsodleges, masodlagos, kiterjesztett, duplikalt), nem kell bemaszkalni a Catalystbe.

(#21058) Aflamin válasza Fandango (#21057) üzenetére


Aflamin
tag

Köszi,úgy néz ki holnap lessz a próba!
más:"1 frame drop every 31.78 minutes" Itt mi lenne a helyes érték?

(#21059) Fandango válasza Aflamin (#21058) üzenetére


Fandango
veterán

Minel magasabb idot irjon, valamelyik nap neztem az uj Sin City-t, film vegenel nalam 8 ora par percet irt ki, kell egy kis ido mire belovi az erteket, szerintem mar olyan 10 perc utan mutat realis adatot.

Ami meg fontos az a dropped, delayed frames es a presentation glitches ertek, ezek ertelem szeruen minel kevesebbet mutassanak, 0 lenne az idealis, de olyan nem igazan lesz. Nalam 0-30 kozott szoktak lenni, attol fuggoen, hogy pl menet kozbe megallitom e a lejatszast, mert ott dobhat egy par framet.

[ Szerkesztve ]

(#21060) Aflamin válasza Fandango (#21059) üzenetére


Aflamin
tag

Köszi szépen, majd holnap folytatjuk ha ráértek...... :)

(#21061) PuMbA válasza Aflamin (#21056) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ezt gondoltam :) 100Hz-es TV-k tudnak csak 23,24,29,59 meg mindenféle fellelhető frissítési rátát, ezek az igazán jó TV-k filmre.

(#21062) spiritex válasza PuMbA (#21061) üzenetére


spiritex
veterán

De hát hogy menne akkor a tv-je 71.92768 Hz-en (márpedig ez van a felső sorban), ha nem tudná a 23 Hz-et??? A 0.00156%-os Clock deviation és a nagyon jónak számító 31.78 percenkénti képdobás is csak így lehetséges, hogy tudja.

(#21063) Fandango
Ja, akkor értem. Sorry, nem olvastam vissza.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21063) Fandango válasza spiritex (#21062) üzenetére


Fandango
veterán

Az a monitorja, de TV-re akarja kirakni a kepet ami csak 50Hz-et tud.

(#21064) Aflamin


Aflamin
tag

Úrak!
A "project" elcsúszott a jövő hétre!
Elnézést!

(#21065) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Van egy asztali gépem, és van egy TV-m.
TV-n szeretném nézni a 1080p filmeket, de gépről lejátszva.

A gépben nincs külön VGA, csak a prociban. (AMD A6 3650).
Nincs HDMI kimenet ezért, csak d-SUB és DVI.

DVI-n összetudom kötni a TV-vel DVI-HDMI kábellal?
Vagy vennem kell egy HDMI-s videókártyát?

Ha össze lehet kötni olyan kábellel a minőség ugyanolyan jó marad? :)

Köszi

(#21066) PuMbA válasza kory24 (#21065) üzenetére


PuMbA
titán

Össze lehet kötni elvileg :)

(#21067) spiritex válasza kory24 (#21065) üzenetére


spiritex
veterán

Ha össze is kötöd ilyen kábellel, a hangról valószínűleg külön kell majd gondoskodnod, mert nem fog a tv-n szólni.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21068) kory24 válasza spiritex (#21067) üzenetére


kory24
őstag

Egyébként ha lenne videókártya a gépben HDMI kimenetes, akkor azzal a hang is átmenne?:)

(#21069) Pityke78 válasza spiritex (#21067) üzenetére


Pityke78
őstag

DVI csatlakozón a hang is kimegy, szóval megoldható.

(#21070) #54715584 válasza kory24 (#21065) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, össze lehet kötni és működik is, de a beállításokra figyelj oda.

Az én sztorim: a plazmám 2005/6-os, anno volt egy 6600GT-m, amivel én is csak DVI-HDMI kábellel tudtam megoldani az összekötést. Alapból betette a natív 1024*768-as felbontást, mindenki azt mondta, hogy ez a max, ennél jobb nem lehet.
Az 1280*720 és a 1280*800-as felbontásokkal volt jó nálam a kép, bár előbbi képe kisebb, utóbbi képe nagyobb volt, mint a TV. (értsd: összement vagy kilógott)
Aztán 3 éve vettem egy 630GT-t, HDMI-HDMI kábellel működik is rendesen, és kiderült, hogy a TV natív felbontása 1280*768 és kaptam plusz beállításokat is a driverben.
Azóta működik a 24p-s lejátszás is, bár kisebb buktatókkal, mert a TV elvileg csak a 72Hz-es értéknél jeleníti meg rendesen a 720p-s anyagokat Progresszív módban, vagy 48Hz-en Interlace módban.

Ennek a lényeg az lett volna, hogy figyelj oda a beállításokra, a felbontásra, frissítési rátára, mert nem biztos, hogy úgy működik, ahogy szeretnéd.

(#21071) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!

Ismét segítséget kérnék. A sztereó halkság nem oldódott meg. Újratettem a mpc-hc-t, visszaállítottam alapra és akkor is halk. Valami win beállítás lehet, de nem emlékszem, hogy bármit is állítottam volna. Miközben újratettem a mpc-hc-t, elromlott a 24p lejátszás. :W Beállítottam a Madvr-t a külső szűrőknél, fut is a film alatt ,de semmi. Azt is reseteltem, ismét megadtam neki a "1080p23, 1080p24, 1080p50, 1080p59, 1080p60" beállításokat, de hiába. 60hz-en megy a tv. Telepítsem újra a madvr-t is? Sőt, az 1080p-s filmek megnyitásakor 1080i-t írt a tv, bármit csináltam. Megnyitottam egy 720p divx filmet, azt felismerte 720p-nek. Ezután az eddig 1080i-nek jelzett filmek hirtelen 1080p-sek lettek. :o

Szóval jelenleg nincs 24p és sztereóban nézhetetlenül halk minden.

Kicsit idegesít már, hogy hetente egy fél napot a filmek lejátszásának beállításával kell töltenem. 6kor értem haza melóból, le akartam dőlni egyet filmezni, ehelyett megint egy órája szopok ezzel, google-t bújom, nektek írogatok. Nem vagyok analfabéta a géphez, de azért ezt túlzásnak tartom. Egy sima win installnál azon rettegek, hogy vajon jó lesz-e a lejátszás (persze, hogy nem volt jó...). Lassan tényleg azt hiszem, hogy egy külső, dedikált lejátszó a megoldás, mert ez kínszenvedés. :(((

Most épp melyik mpc-hc + madvr beállítás guide a jó? Mert amiket eddig próbáltam, mind nem aktuálisak.

Köszönöm a segítséget.

(#21072) PuMbA válasza Osynho (#21071) üzenetére


PuMbA
titán

MadVR-rel nem tudok neked segíteni. Nekem Sync renderer van benyomva az összes fps értéknek megfelelő Hz-re és jól megy :)

(#21073) spiritex válasza Pityke78 (#21069) üzenetére


spiritex
veterán

Na ez azért nem teljesen így van. Nem a DVI csatlakozó a lényeg a hang esetén, hanem a videó kártya:
Wiki

DVI and HDMI compatibility:

"So, DVI-D devices output HDMI signals, many including audio, (examples: ATI 3000-series and NVIDIA GTX 200-series video cards)..."

Tehát az említett vga-k pl. továbbítanak hangot, de ez nem jelenti azt, hogy minden vga képes erre.

"Exact capabilities vary by video card specifications."

A pontos képességek kártyánként változóak.

"And, features specific to HDMI, such as: remote-control, audio transport, xvYCC, and deep-color, are not usable in devices that support only DVI signals."

Tehát a HDMI specifikus tulajdonságok, amilyen többek között az audio átvitel is nem használhatók olyan eszközökön, amelyek csak DVI jelet képesek továbbítani.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21074) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, egy olyan problémám lenne, hogy az MPC-HC mellé feltettem a madVR-t és a videó lejátszással minden rendben, szépen, folyamatosan játssza a videókat, viszont a hang nagyon halk lett.

Az erősítőt majdnem maxig fel kell hangosítanom, hogy normális hangerő legyen.

Hol tudom állítani esetleg szoftveresen a hangerőt?
A hangerő szabályzó 100%-on van.

Köszi

(#21075) Pityke78 válasza Pityke78 (#21074) üzenetére


Pityke78
őstag

Amúgy S/PDIF-en keresztül megy a hang az erősítőbe.

(#21076) Fandango válasza Pityke78 (#21074) üzenetére


Fandango
veterán

Eleg am ha 1 forumba beirod a problemad, nem kell 2-be.

(#21077) PuMbA válasza Pityke78 (#21074) üzenetére


PuMbA
titán

madVR-nek nincs köze a hanghoz, szóval valamit elállítottál :) Nem véletlenül 64bites MPC-HC-t cseréltél le 32-esre?

[ Szerkesztve ]

(#21078) Pityke78 válasza PuMbA (#21077) üzenetére


Pityke78
őstag

De igen és a 64 bitesnél eddig AC3-at használtam a hang dekódoláshoz, de valamiért most az AC3-at sem tudom hozzáadni a szűrőkhöz. :(

(#21079) PuMbA válasza Pityke78 (#21078) üzenetére


PuMbA
titán

5.1-et küldsz ki SPDIF-en? :) A beállításokban a belső kodekeknél vannak a hangbeállítások és ott lesz a megoldás is :)

[ Szerkesztve ]

(#21080) buborekosviz


buborekosviz
tag

Üdv!

Gyors kérdés:

UVD3-as Ati vagy inkább Nvidia VP4-es kártya ajánlottabb?
:R

(#21081) PuMbA válasza buborekosviz (#21080) üzenetére


PuMbA
titán

Igazából mindegy, az AMD (ATI már nincs) jövőt állóbb a fejlettebb architektúra miatt :)

(#21082) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Végig olvastam a kezdő cikket és mindent úgy állítottam be az MPHC-ben mint ahogy ott le van írva, de amikor betöltök egy filmet és a "Szűrők" opciót választom ott az MPC video decoder ás AC3 helyett LAV video és audio decoder (internal) van csak felsorolva. Így nem is tudom, hogy a DXVA2 működik e rendesen, vagy hogy mi lehet a gond. Elvileg Intel 4500HD integrált a videókártyám.

Mit kellene átállítanom a rendes DXVA2-höz?

A válaszokat köszi!

(#21083) PuMbA válasza SunMount3r (#21082) üzenetére


PuMbA
titán

Ha elindítod a filmet, akkor az alsó fekete sávban az van kiírva, hogy hardveres gyorsítás, ha van DXVA2, aminek szerintem kicsi az eshetősége, mert őskövület az Intel 4500 :)

[ Szerkesztve ]

(#21084) SunMount3r válasza PuMbA (#21083) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Alulra alapból ez van kiírva: Playing [H/W] és ha ráviszem a cursort akkor ez írja: DXVA2 Native.

Amúgy az Options-ben az Internal Filters-> Video decoder-> Hardvare acceleraton is DXVA2 (native)-ra van állítva.

Akkor most tudja a kártya vagy nem, mert elvileg ott az opció és nem értem akkor a Szűrők alatt miért nem az sorolja hanem a LAV-t ?!

Köszi!

(Szerk.: Amúgy a filmeket lejátsza, csak szeretném ha ezt a legjobb teljesítménnyel és minőségben tenné.)

[ Szerkesztve ]

(#21085) PuMbA válasza SunMount3r (#21084) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor működik, csak angol az MPC-HC-d :)

(#21086) SunMount3r válasza PuMbA (#21085) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, thx! :)

Még egy kérdés: az újabb MPHC-nél is külön kell telepíteni az AC3-at? Mert ebben már az Internal Filters-ben van DTS/AC3 is? Vagy ez külön dolog és az External Filters-ben kell majd kijelölni?

(#21087) Fandango válasza SunMount3r (#21086) üzenetére


Fandango
veterán

Nem kell AC3 filter, nem fejlesztik, es mar felesleges. Az LAV Filters atvette a helyet.

[ Szerkesztve ]

(#21088) Aflamin válasza Aflamin (#21064) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
A kábelek megérkeztek,csatlakoztatva. A monitor DP-n 72Hz,kiterjesztett képernyő a TV HDMI-n 50Hz.
1

2

Az MPC-BE (32 bites,madVR-el) a TV-n nagyon laggol, de a 64 bites LAV filterrel szépen játsza le a BD50-es is.Az a két visszintes vonal közelebb van egymáshoz,mint a montoron.

A TV-ről hogyan tudok képernyőmentést készíteni?

(#21089) PuMbA válasza Aflamin (#21088) üzenetére


PuMbA
titán

Kiterjesztett képernyő esetén mindkét képernyőről kapsz képernyőmentést, akármelyiken nyomsz egy Print Screen gombot :)

(#21090) Aflamin válasza PuMbA (#21089) üzenetére


Aflamin
tag

Köszi! Sikerült! Ez a helyzet....
nemo

Mi a vélemény?
(a hang HDMI-n át, most még sztereó)

[ Szerkesztve ]

(#21091) PuMbA válasza Aflamin (#21090) üzenetére


PuMbA
titán

EVR Sync rendererrel próbáld meg, de elvileg madVR smooth motionnel is jónak kell lennie, ha az image up és downscale DXVA2-n van, a chroma meg bicubic 75 anti ringingen és a többi meg minden alapértelmezett beállításon :) Ja és a madVR lehet, hogy nem szereti a kiterjesztett asztalt, úgyhogy csak a TV-re told ki a képet.

[ Szerkesztve ]

(#21092) Fandango


Fandango
veterán

Ezt használjátok, ha a madVR-t akarjátok belőni a hardware erejéhez igazodva.

Értelem szerűen a legalsó sor adja a legjobb képet.

[ Szerkesztve ]

(#21093) Osynho válasza Osynho (#21071) üzenetére


Osynho
addikt

Közben megoldódott a 24p gond. Letöröltem minden még egyszer, majd újratettem és jó lett. Amit nem értek, hogy uninstall, majd a mdvr mappa törlése után, az újratelepítés után megjegyezte a korábban beállított beállításokat. :U Format C kell, hogy elfelejtse? :DDD

A sztereó halkságot is megoldottam. Az rendszer alapértelmezett hangeszköz helyett az erősítőt állítottam be (ami egyébként is az alapértelmezett). Ekkor felhangosodott. Ezután már visszatehettem rendszer alapértelmezettre, nem lett ismét halk. Az ilyeneket nem tudom megérteni, pedig nagyon szeretném. :U Gondoltam leírom, hátha valaki így jár.

Hogy lehet a feljebb mutatott adatokat kiíratni a lejátszóban? :B

(#21094) #54715584 válasza Osynho (#21093) üzenetére


#54715584
törölt tag

User mappában eltárol csomó dolgot.

(#21095) Osynho válasza #54715584 (#21094) üzenetére


Osynho
addikt

Ohh, akkor ez user error volt. :B

(#21096) #54715584 válasza Osynho (#21095) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem feltétlen :)
Sajnos sok program uninstallja hagy hátra szemetet vagy registry bejegyzéseket.
Feltételezem csak, hogy itt is ez történt. :)

(#21097) Osynho


Osynho
addikt

Rendeltem egy ilyet. Van rá esély, hogy a MPC-t vezérli? :U Az erősítőm távirányítója tanítható, gondoltam a pc-t is beprogramozom rá, így egy távirányítóval tudnák mindent vezérelni.

MadVR statisztikát mivel tudom kiíratni?

(#21098) Aflamin válasza PuMbA (#21091) üzenetére


Aflamin
tag

Üdv!
Végig játszottam minden variációt az (32 bites)MPC-HC+madVR+ReClock trióval,de nálam nem vált be.(vagy én vagyok luzer) Döcög mind a 2 megjelenítőn.
Feltettem a TMT6-ot is, azzal is jók az mkv,BD,BDIso filmek a monitoron és a TV-n is.Most néztem a Galaxis őrzői BD filmet a tv-n,nem vettem észre különösebb hibát.
Majd ha lessz 24p képes TV-m, akkor majd "molyolok" tovább.
Köszönöm a segítségeteket! :R

(#21099) PuMbA válasza Aflamin (#21098) üzenetére


PuMbA
titán

madVR+ReClock egyben például biztos, hogy csak zavart okozhat :) De jó, hogy megoldódott a gond.

(#21100) Fandango válasza PuMbA (#21099) üzenetére


Fandango
veterán

Miert okozna zavart a 2 egyutt? En is ezt hasznalom MPC-HC+madVR+ReClock.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.