Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22901) s3toraph válasza Máté94 (#22900) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem csak nekem fura hogy 4x annyi pixelhez ilyen brutál dVGA kell, mikor FHD-hoz elég az IGP is. Még jó hogy megkérdeztem mert ezek szerint nincs értelme megvenni a GF 730-at.

Mi a baj a K-lite-al? :U :)

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#22902) Máté94 válasza s3toraph (#22901) üzenetére


Máté94
addikt

Azon kívül, hogy felesleges, semmi. :DDD

Egyébként hiába erős a GPU, ha nincs meg benne az ilyen videókhoz szükséges decoder, akkor nem tud vele mit kezdeni.

(#22903) Patice válasza kokr (#22894) üzenetére


Patice
nagyúr

Mondhatni, igen. Link.

Olyan lapot választasz, amit megengedhetsz magadnak + hozzá való a foglalat. Olcsóbb lapban is elketyegne az az AMD, a lényeg a prociban van.

Csak meg kell tanulni használni is, ami lakozik benne.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22904) PuMbA válasza s3toraph (#22901) üzenetére


PuMbA
titán

K-Lite sok helyet foglal, bonyolult, tele van rakva felesleges kodekekkel, ami a rendszerbe belemászik és a 8MB-os MPC-HC mellett felesleges, mert önmagában a lejátszó mindent visz :) Egyébként a GTX950 nem azért kell, mert brutál VGA, hanem jelenleg csak abban a chipben érhető el a 4K HEVC videókat dekódoló és enkódoló legújabb videóegysége az NVIDIA-nak, ami az AMD-nek még a most nyáron jövő kártyáival jön :)

[ Szerkesztve ]

(#22905) SunMount3r válasza PuMbA (#22904) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nemrég raktam fel a DivX official converer-ét (épp kellett valamit átkonvertálni) a gépre, lehet, hogy ez is felpakolgat mindenféle codec-eket, amik később feleslegesek?

(#22906) PuMbA válasza SunMount3r (#22905) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, videó konvertálásra egyébként Handbrake-et érdemes használni, mert semmilyen kodeket nem rak fel :)

[ Szerkesztve ]

(#22907) SunMount3r válasza PuMbA (#22906) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezzel meg lehet csinálni azt, hogy egy mkv file-ból amiben több hangsáv is van, kivenni a felesleges hangsávokat? :F Vagy arra mi lenne a legjobb szoftver?

[ Szerkesztve ]

(#22908) Patice válasza SunMount3r (#22907) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen feladatra MKV Toolnix...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#22909) dekan0v


dekan0v
tag

Sziasztok!
Összekötöttem a laptopomat az lcd tévémmel egy hdmi kábellel. Szeretnék házimozizni és a lapost használni mint media lejatszo. Mp HC fent van ac3 kodekkel. Sehogy nem bírom rávenni a progit hogy Dolby Digitalt kiengedje nekem a TVre. Spdif nem engedélyezve, ezt írja a kodec beállításain belül. Próbáltam beállítást keresni a HDMI nél is és a win hangbeállításainál is és csak 2 csatornára van konfigolva, több lehetőséget nem enged. A tv egy Samsung régebbi led 82col beépített médialejátszós amiről megy a hang az erősítőbe egy optikai kábellel. A laptop egy Asus gép.
Biztos van megoldás Dolbyra meg DTS-re, csak én vagyok elveszve, nem tudom mit nem állítottam még.
Segítségeiteket előre is köszi!

(#22910) PuMbA válasza dekan0v (#22909) üzenetére


PuMbA
titán

AC3 már rég nem kell, töltsd le a legújabb x64-es MPC-HC-t és telepítéskor tedd alaphelyzetbe a beállításokat és állítsd be benne utána hangbeállításoknál. Továbbá ne felejtsd el a Windows hangbeállításokban a HDMI hangkimenetnél engedélyezni a DTS-t és a Dolby Digitalt :)

[ Szerkesztve ]

(#22911) psg5


psg5
veterán

Lehet ez a jobb topik:

Sziasztok!

PC és Samu 48H6400-as tv lanhálózatba kötve, ennél a tv-nél nincs külön médialejátszóm.
Milyen programmal, mit kellene állítanom, hogy a PC-ről lejátssza a rajt lévő fullhd filmeket, ha nem akarom külső hdd-re tenni és úgy csatlakoztatni és játszatni a tv-vel?

F.K.T.

(#22912) Balerik válasza psg5 (#22911) üzenetére


Balerik
aktív tag

Plex server a PC-re, Plex kliens a TV-re, de lesznek filmek amik akadni fognak a TV-n.

Elmúlik.

(#22913) dekan0v válasza PuMbA (#22910) üzenetére


dekan0v
tag

Windowsban nem tudok nem találok semmi beállítást erre. Vezérlőpultban nem sok opció van...

(#22914) PuMbA válasza dekan0v (#22913) üzenetére


PuMbA
titán

Vezérlőpult -> Hang -> HDMI kimenetet kiválasztod, alul Tulajdonságok gomb és ott lesz az egyik fülön :)

(#22915) dekan0v válasza PuMbA (#22914) üzenetére


dekan0v
tag

Nálam nincs ilyen opció.

(#22916) psg5 válasza Balerik (#22912) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Másik tv-n Dune Hd TV 101 lejátszó játszik, tudom, hogy a beépített nem lesz teljesen jó, de egyenlőre nem lesz oda másik lejátszó.

F.K.T.

(#22917) PuMbA válasza dekan0v (#22915) üzenetére


PuMbA
titán

Ez milyen laptop? A TV be volt kapcsolva a kép készítésekor? Ahogy láthatod valami nem jó, a videókártya drivert kéne frissítened, mert a kódolt formátumnál nem ír semmit, se Dolby-t, se DTS-t, hogy tudna-e küldeni. A HDMI kábeled 1.4-es?

[ Szerkesztve ]

(#22918) dekan0v válasza PuMbA (#22917) üzenetére


dekan0v
tag

Természetesen be volt kapcsolva. HP 620 a laptop. A driverek sem hoztak megoldást. A hangra a TV neve van kiírva "Samsung".

(#22919) #54715584 válasza dekan0v (#22918) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam is ugyanez a probléma van, csak még a PC és a TV között van egy erősítő. Még nem találtak rá megoldást.
Próbáld ki a windows saját HD Audio driverét, akkor elvileg DTS-t fogsz kapni. Bár nem tudom a TV-d tudja-e ezeket a hangformátumokat?

(#22920) PuMbA válasza dekan0v (#22918) üzenetére


PuMbA
titán

Ez az a laptop, amiben Intel GMA4500 van? Mert akkor a gond az, hogy ez egy őskövület gép :)

(#22921) dekan0v válasza PuMbA (#22920) üzenetére


dekan0v
tag

Ez volna a rendszer. A tv medialejatszós tudja kezelni a dts es dd hangot.

(#22922) PuMbA válasza dekan0v (#22921) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, viszont a géped nem tudja kiadni magából HDMI-n a DTS és a DD hangot, mert túl régi, ahogy írtam :)

[ Szerkesztve ]

(#22923) dekan0v válasza PuMbA (#22922) üzenetére


dekan0v
tag

Sajnos más oka van, kiadni ki tudja, a tévé nem képes csak stereoban fogadni. Ezért van csak stereo választható output.
Egy külső hangkártya lesz a megoldás optical outtal egyenesen az erősítőbe.

(#22924) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ma megjelent a Splash 2.0

A lengyelek most eléggé trehány munkát végeztek szerintem. 3 év után előállnak egy teljesen új verzióval, ami viszont se HEVC-t nem ismeri és a képjavító funkciók sem lettek tovább fejlesztve. Gyakorlatilag 3 év alatt kapott a lejátszó 4k támogatást (AVC esetében!) és új GUI-t. :W
Egyelőre a 2.0-t nem érdemes megvenni (akinek az első Pro nem volt meg eddig), az ingyenes változat szerintem bőven elegendő. Én ma kipróbáltam, de nem tetszik, a GUI szerintem inkább butításon esett át, eltűnt az összes animáció róla.

Sok évvel ezelőtt a Splash első generációja nagyon király volt, mert messze lehagyta a konkurenciát, ma viszont a Mirillis van lemaradva, de nagyon. :( Én konkrétan HEVC támogatás és Motion fejlesztések nélkül nem mertem volna kiadni. Elég ciki, ha ránéz az ember a changelog-ra.

#22904 PuMbA: Az AMD-nél a Fiji GPU-s dVGA-kban és a Carrizo APU-kban van dedikált HEVC dekóder. Enkódoláshoz pedig a Tonga is jó, mert a VCE 3 motor már kezeli.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22925) huskydog17 válasza PuMbA (#22898) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sajnos a A8-7600-ban lévő multimédia motorok (UVD/VCE) nem ismerik a 4K-t. Szoftver oldalon már sokkal jobb a helyzet, a legújabb MPCHC (0.66 LAV Filters kell minimum) és a Splash 2.0 is gyorsítja, pontosabban gyorsítaná a 4K-t AMD esetében is, megfelelő hardver esetében (Tonga,Fiji,Carrizo).

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22926) realmadrid válasza huskydog17 (#22924) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Számomra ez a szoftver oldotta meg a szinte röcögésmentes FHD lejátszást HTPC alap konfigon.
Pontosabban a 2.0 előtti.
ISO fájlokat megnyitja a 2.0 ?

A sas nem vadászik legyekre

(#22927) PuMbA válasza huskydog17 (#22925) üzenetére


PuMbA
titán

PowerDVD 15-ben egységes memóriás OpenCL kóddal megy a HEVC gyorsítás, pont ezért írtam, hogy csak ott működik APU-val a 4K 10bit HEVC :) Carizzo, Fiji, Tonga-ra is ez érvényes, mert csak a 8bit-es HEVC-ket gyorsítja DXVA-val ez kb. a fele elérhető videókat jelenti, csak a nyáron megjelenő Polaris fogja tudni a 10bit-eseket is, mint az NVIDIA GTX950 vagy az Intelek.

[ Szerkesztve ]

(#22928) huskydog17 válasza realmadrid (#22926) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, ez ismerős, ugyanis nálam a Splash az egyetlen a mai napig, ami tökéletesen tudja lejátszani a 60fps videókat. Szerintem az ISO-hoz már Premium fiók kell, az ingyenes biztosan nem tudja.

#22927 PuMbA: Ja hát azt nem írtad, hogy 10 bites HEVC kell neked. Az ma még elég szélsőséges igény, nem túl mainstream, de igen ahhoz majd Polaris kell. Na igen, OpenCL-el el lehet érni olyan szolgáltatásokat, amit a dedikált multimédia motorok nem tudnak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22929) gorbep válasza realmadrid (#22926) üzenetére


gorbep
senior tag

Tudtommal az egyetlen lejátszó amiben gyárilag megy a frame interpoláció.... nekem az volt vele a bajom hogy a számítás igényesebb gyors mozgásoknál, butítja vagy leikapcsolja az interpolációt, hogy ne nagyon terhelje hardware-t.... úgyhogy maradt végül az MPC-HC+ FFDShow+Avisynth script felállás.... pedig a Splash kényelmesebb lenne....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#22930) Fandango válasza huskydog17 (#22928) üzenetére


Fandango
veterán

A 10bites HEVC egyáltalán nem szélsőséges igény, pont, hogy inkább mainstream. Nagyon is megvan az oka, hogy miért tolják a 10bitet.

(#22931) huskydog17 válasza Fandango (#22930) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Majd ha a filmek 99%-át így adják ki Blu-Ray-en és a YT is 10 bites lesz, akkor szerintem beszélhetünk mainstream-ről, de jelenleg nem ez a helyzet. Jelenleg az AVC (H.264) a mainstream.

#22929 gorbep: Igen, jelenleg a Splash Pro a legkényelmesebb megoldás az interpolációra, de sajnos a Motion algoritmus nagyon elavult, ami miatt rengeteg artifact-ot csinál. Vannak azonban alternatív, modernebb eljárások fizetős és ingyenes téren is.
Fizetős például a Dmitri Render, ami csak 8 dollár, de nagyon modern DirectShow Filter, szépen teszi a dolgát és mivel csak egy DirectShow Filter, így MPCHC-ban is használható.
Ingyenesek közül érdemes kipróbálni a BlueSky Framerate Converter-t. Ez teljesen ingyenes és az AMD Fluid Motion-ra épül. Ezt még nem próbáltam, mert sajnos Windows 7 alatt nem működik, legalább Win 8 kell hozzá (ez is DirectShow Filter).

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22932) Fandango válasza huskydog17 (#22931) üzenetére


Fandango
veterán

Én csak a HEVC-ben kiadott/letölthető anyagokra gondoltam, az AVC-t ne keverjük bele, mert nem arról volt szó.

(#22933) gorbep válasza huskydog17 (#22931) üzenetére


gorbep
senior tag

:R

Feltettem a BlueSky-t de sajnos az NV520GT-m nem támogatott..... AMD technológiára épül... :(

A DmitriRendert is néztem már, de nekem nem tűnt túl komolynak, ezért fel sem telepítettem.... de a 8 $ nem tűnik túl vészesnek... bár kétlem, hogy a mozgásvektor számításban olyan túl nagyot alkottak volna az utóbbi időben.,. lehet hogy felteszem a 64 bites MPC-HC-t és az alá meg azt... de valamikor már játszottam ezzel, és valamiért leálltam vele, mert a 32 és 64 bites MPC-k a beállításokat részben keverték egymás között... :Y A artifact-okkal nincs bajom, az csak mozgásvektor beállítási kérdés, ha van erős vasad az FFDShow is képes csodákra... Nekem inkább az a gondom, hogy egy két nagyobb bitrátás anyagnál kifogy a szusz a Q6600 GT520 kombóból.... ezért számoltatok a CoreAVC-vel, mert az a 5% terhelés nyereség a legtöbb filmnél pont elég... Tudom elég öreg vas már, de ezen kívül semmi sem terheli ki amit használok (max 10% körüli a proci terhelésem), és egy CPU+alaplap+memória upgrade ( mondjuk egy i7 6700-ra :B ) pedig nagyon húzós lenne....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#22934) huskydog17 válasza gorbep (#22933) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, a BlueSky csak GCN Radeon-hoz van, mivel AMD Fluid Motion-ra épül az egész, de ahogy a weboldalon már írják, tervben van az Intel IGP támogatás is.
A DmitriRender nálam kiválóan működött még egy Radeon HD 5470M VGA-val is, 32 bit és 64 bit build is van és mindkettő kiválóan üzemelt nálam. Ehhez is van 30 napos próbaidőszak. Érdemes megnézni a changelog-ját, nála már amúgy a 2-es verzió is nagyon szépen ment, a 3-mas pedig még jobb. Az a jó benne, hogy mindössze DX11 VGA -t igényel a gyorsításhoz, így egészen 2009-ig visszamenőleg támogatja a dVGA-kat.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22935) gorbep válasza huskydog17 (#22934) üzenetére


gorbep
senior tag

Na feltettem, mert a puding próbája...

Háát... a CPU terhelés lement 100%-ról 40-re.... de a háromszög piros, kevés neki a GPU erő... és az egész egy képregény... 11 és 45 fps között ingadozik... (Avengers.Age.of.Ultron.2015.BDRemux.AVC.DTS-HD.MA7.1.Hun-boOk) tesztvideó alatt

720p-s anyaggal viszi a 60 fps-t de nem olyan "folyós" mint az FFDShow... és kb ugyanannyira artifactol... szóval nekem nem érdemes váltani.... talán ha lenne valami combosabb diszkrét VGA-m.... bár egy 630-al szemeztem a múltkor, de nem tudom mennyivel lenne erősebb a 520-nál...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#22936) deicide válasza Fandango (#22930) üzenetére


deicide
veterán

Ha már HEVC. Meglepődtem, hogy a fentebb linkelt oldalon levő 10Bites anyagok egy része 50/60fps-es. Ehhez már le kell butítani a színteret 4:2:0-ra (mondjuk a klipek is ilyenek, szóval nem gond), mert 4:4:4-ben a 1Bit 4K 60Hz már sok a HDMI 2.0-nak, DP kellene, de az meg a TV-n nincs. :DDD
Viszont veszett szépek ezek a klipek, főleg a HDR-esek. :Y

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22937) PuMbA válasza deicide (#22936) üzenetére


PuMbA
titán

HDMI UHD Color beállítást bekapcsoltad a TV-n? Bírnia kellett volna :)

[ Szerkesztve ]

(#22938) deicide válasza PuMbA (#22937) üzenetére


deicide
veterán

A 10Bit 4K 4:4:4 60Hz tudtommal már meghaladja a HDMI2.0 átviteli maximumát, nVidia driverben ezért is nem lehet kiválasztani. Ha leveszem 4:2:0-ra, akkor már lehet 10Bitet is választani. Ezért gondoltam, hogy az már sok a HDMI-nek. UHD Color be van kapcsolva, igen

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#22939) PuMbA válasza deicide (#22938) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, tényleg igazad van: [link] :K

(#22940) Gabás válasza huskydog17 (#22931) üzenetére


Gabás
addikt

A BlueSky Framerate Converter sajnos minőségromlást eredményez, a legfeltűnőbb a recésedés. Még mindig az SVP a legjobb :)

(#22941) huskydog17 válasza Gabás (#22940) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A BlueSky-t sajnos nem áll módomban kipróbálni, mert nekem Win7-em van és ott nem működik.
Az SVP szerintem - mindenféle rossz indulat és támadás nélkül - egy nagy hulladék. Alapból felpakol egy csomó 3rd party szemetet, a hatékonysága nagyon rossz: brutál nagy a gépigénye és a minősége kritikán aluli. Ezt tapasztalatból mondom, mert több gépen is kipróbáltam. Egy vicc, hogy a negyedik verzióra egy csapat nem volt képes egy szimpla DirectShow Filter-ben megcsinálni.
Én jelenleg a DmitriRender-t használom, szerintem messze ez a legjobb. Igaz, hogy ez 10 euróba kerül (meg is vettem), de cserébe nevetség tárgyává teszi az SVP-t.
Az a legjobb a DmitriRender-ben, hogy mindössze egy darab DirectShow Filter az egész, nem kell hozzá semmilyen 3rd party szutyok, hogy talán működjön. Bármilyen külső DirectShow Filter-t támogató lejátszóban működik, akár MPCHC, akár PotPlayer stb. Minden DX11 GPU-val/IGP-vel működik és elsősorban ezeket használja a számításokhoz, így a CPU terhelés rendkívül alacsony marad. A minőséget automatikusan a konfiguráció szintjének megfelelően kezeli.Nálam egy Radeon 7870-el olyan brutális minőséget ad, annyira tökéletesen folyékony, amit az SVP meg se tudott közelíteni (random-szerű, durva és megmagyarázhatatlan szaggatások), még a 4-es verzióval sem. Az artifact-ok pedig annyira minimálisak, hogy csak akkor lehet ezeket nagy nehezen észrevenni, ha kifejezetten ezeket vadássza az ember. Ja és a DmitriRender-t egyetlen ember fejlesztette.
Kár, hogy a BlueSky nem működik Win7 alatt, pedig szívesen kipróbálnám.

Én majd akkor fogom az SVP-t komolyan venni, ha semmilyen 3rd party szemét nem kell majd neki és egyetlen DirectShow Filter lesz az egész. Ha egy ember ezt meg tudja csinálni (Dmitri Tkachenko), akkor egy több emberből álló csapatnak pláne meg kéne tudnia csinálni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22942) gorbep válasza huskydog17 (#22941) üzenetére


gorbep
senior tag

Nekem ezzel egy bajom van.... azért a te videokártyád 2012-ben egy csúcsmodell volt, ha jól emlékszem 50e körüli végső áron forgalmazták.... Az avisynth script jobban terheli a CPU-t.... ok.... de ha amúgy is megvan? AZ én Q6600-asom nem egy erőgép, cserébe egy őskövület.... és 1-2 kivétellel most mindent visz egy-két nagy bitrátájú remuxon kívül.... de azokat is viszi, ha a 60 FPS-ről lejjebb veszem 48FPS-re....

Kérdéses hogy melyik jobb gépfejlesztési irány.... CPU vagy diszkrét GPU?
Most melyik diszkrét VGA-t javasolnád a DimirtiRenderhez, ha maradna a Q6600? Mert abban egyértelműen VGA limites a rendszerem, a CPU még messze túl is erős.... (Ha lehet Nvidia.... a Radeonokkal meg a Catalyst-al mindig szívtam.... azt hogy én vagyok a láma, lehetőségként fenntartom... :B )

Lehet hogy olcsóbb lenne egy i5/i7 konfig irányába menni, a GT520 megtartásával....

Amúgy mivel az SVP is avisynth alapú.... nálam az is tökéletesen "folyik" ezen a 6 éves őskövület konfigon.... nem tudom melyik a jó irány.... szerencsére bár nagyon határon.... de az esetek 95%-ában tökéletesen megy.... azzal tudok együtt élni, hogy Remux-oknál ki kell lőni a böngészöimet a kb 100 megynyitott füllel.... de most a HEVC miatt amúgy is próbálnám jegelni a fejlesztést...

Nem vagyok képben a DVGA kínálattal, felépítéssel, erővel.... nagyon megköszönnék egy megfizethető árú (nem 1xx e Ft-os) ésszerű javaslatot.... :R

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#22943) huskydog17 válasza gorbep (#22942) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nem, a 7870 sosem volt csúcskártya, még csak megközelítőleg sem, ez egy középkategóriás VGA, ami ma R9 270X/370 néven kapsz meg.
A Dmitri-nek nem kell nagyon erős VGA, erre bizonyíték, hogy még a notimban lévő 6 éves Radeon 5470M-es VGA-val is gond nélkül ment, bár igaz, hogy ez kis 64 bites VGA csak 720p-ket tudott számolni az interpolációhoz DXVA mellett (UVD motor fele a DXVA-ért, míg a GPU általános feldolgozói az interpolált képkockák számításáért felelnek).

A GT520-al is működik a Dmitri, csak kisebb felbontást és bitrátát kell vele etetni. VGA ajánláshoz szerintem inkább a fejlesztőt kéne kérdezni, mert ismerem a kódot, nem tudom, hogy adott felbontáshoz milyen architektúra/VGA modell ajánlott. Legfeljebb tégy egy próbát a 30 napos próbaverzióval és akkor látni fogod, hogy mennyire elég a GT520. Ha feltételezzük, hogy a Filter OpenCL-ben van írva (nagy rá a valószínűség), akkor inkább a GCN Radeonok vannak előnyben. Amúgy ha az adott VGA gyenge a videóhoz, akkor a Filter automatikusan visszavesz a minőségből, hogy tartani tudja a 60 FPS-t.

Na igen, azt az előző hozzászólásból kifelejtettem, hogy a DmitriRender támogatja a H.265-t(HEVC), a MadVR-t és nem utolsó sorban a 4K-t is.

Most kíváncsiságból megnéztem egy 4K demót és a 7870 azt is bírja Dmitri alatt, így szerintem nyugodtan mondhatjuk, hogy elég baráti VGA igénye van. Érdemes olyan VGA-t nézni, ahol a dedikált multimédia motorok nagyon fejlettek, hogy a lehető legtöbb esetben segítsenek a CPU-nak. Ebből a szempontból a GM206-os GPU köré épülő VGA-k nagyon jók. 48k pénzért már lehet kapni Geforce 950-est, ami hardveres gyorsítja a 4k-t és a HEVC-t is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#22944) Gabás válasza huskydog17 (#22943) üzenetére


Gabás
addikt

Nekem is éppen 7870-en van, és inkább használom a CPU-gyorsítást, egy négymagosnak meg sem kottyan. A minőségre nem panaszkodhatom SVP-vel, az ingyenes változat automatikus beállítása is nagyon szép. Kíváncsi lennék, hogyan fogyaszt többet a gép, VGA- vagy CPU-gyorsítással. Gyanítom, hogy az előbbi, mert sajnos a kártyánk maximális órajelen jár a GPU-segített lejátszáskor.

(#22945) dekan0v


dekan0v
tag

Sziasztok!
Külső hangkártyával tudtam csak megoldani a hangot.
A videolejátszással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Leginkább 720p-s filmeket nézek. Sokszor előfordul, higy gyors mozgású jeleneteknél vízszintes csíkozódás látszik, olyan mintha szétcsúszna a kép.
Tudok e valami beállítást eszközölni ez ügyben? Általánosságban milyen beállításokat érdemes használni? Töltsek e le valami plusz filtert vagy renderert? Van e valami jó kis hasznos cikk vagy írás ilyen ügyben? HP 620 a laptop, az asztal extended módban van.
Válaszokat előre is köszi!!!

(#22946) Fandango válasza dekan0v (#22945) üzenetére


Fandango
veterán

Ha nem kiterjesztett asztal van akkor is csinálja?

(#22947) PuMbA válasza dekan0v (#22945) üzenetére


PuMbA
titán

Erről nem rég volt szó, Intel esetén a második képernyő 59Hz-re szokott beállni, tehát mindkét monitort állítsd 60Hz-re :)

(#22948) dekan0v


dekan0v
tag

Kösz hogy ilyen sokan reagáltatok.
Nah fejlemény: rendernek beraktam a madVR-t. Megszűnt az említett problémám. Helyette lett új XD. (Eddig) egy vidi kivételével, ha áthúzom a tévére a mediaplayert megnyitott filmel akkor ezt írja a player feketére váltott ablakba piros betűvel: madVR reports creating direct3d device failed.
Mit állítsak át szerintetek?

(#22949) PuMbA válasza dekan0v (#22948) üzenetére


PuMbA
titán

madVR-hez jó és modern videókártya kell, a tiéd elavult és éppen hogy ad képet, szóval nem fog menni :)

[ Szerkesztve ]

(#22950) huskydog17 válasza Gabás (#22944) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A fogyasztás sok mindentől függ. Nyilván ha az interpolálást egy 7870-re bízod, akkor magasabb lesz a fogyasztás, mintha csak a CPU-t dolgoztatnád. Ha viszont interpoláció nélkül nézel filmet, akkor a DXVA a nyerő. Bár számomra egy asztali gépnél a fogyasztás sokadlagos szempont. Számomra sokkal fontosabb, hogy a rendszer reszponzív maradjon, ezért lehetőleg minél kisebb terhelést rakok a CPU-ra.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.