Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81036) BBéci válasza weiss (#81030) üzenetére


BBéci
titán

Kérdéseidből azt szűrtem le, nem vagy gyakorló szakács.
"Gáz analóg, tehát végtelen fokozatban állítható."
Igen, de nem pontosan, csak találomra. Egyrészt az említett nyomás és fűtőérték változás miatt a tegnapi állás ma már teljesen mást eredményezhet. Másrészt ránézésre a láng méretéből nehéz megállapítani, hogy hány fok lesz az edényben. 40 évig volt gáztűzhelyünk, nekem nem kell bemutatni.
"És ez miért is jó? Víz fix hőmérsékleten forr, olajban érzésre sütünk, nem látom hátrányát."
Azért, mert még nem próbáltad. Június vége óta használjuk a linkelt Bosch-t, 60-70%-ban a beállított hőmérséklet fokozatokat. Tudom, melyik kell tükörtojáshoz, hűtőből kivett pörkölt felmelegítéséhez, stb. egyik sem ég oda.
"Maximum tojást főzök időre évente 1x, arra meg jó a telefon is."
A telefon nem kapcsolja ki a gázt. Például az előfőzött rizs (csak olyat fogyasztunk) fajtájától függ, hány percig kell főzni. Időzítés nélkül előfordult, hogy ragacsosra főtt. Én úgy is szeretem, feleségem nem.
"Jól hangzik. Ez mire is jó?"
Egy nagyméretű serpenyőben lehet egyszerre 4-6 filézett csirkecombot sütni, ha minden négyzetcentimétere azonos hőmérsékletű, egyenletesen és azonos ütemben pirulnak. A gáz az edény közepét nem vagy csak minimálisan melegíti.
"Ha van elszívód, annak mindenképp kell friss levegő betáp, így teljesen mindegy mennyi oxigént fogyaszt az égés."
Nem üzemel állandóan az elszívó, csak amikor szükség van rá, ez az összes idő negyede, olyankor kinyitjuk a lakás legtávolabbi ablakát.
"A mi gázosunkra sem szokott semmi ráégni, mert maga a rózsa forró csak, a lé meg mellé csurog."
A vasrács is forró, mert éri a láng és ráéghet bármi. Tapasztalatból írom, pucoltam eleget.
"Nem kormosak az edényeink, vagy nem ugyanarra gondolunk."
Amikor a láng túlér az edény alján, a csúcsa kormol. Ez is leginkább a nyomásingadozás miatt fordulhat elő, valamint figyelmetlenségből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.