Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#976) villamos


villamos
őstag

Egyenlőre nem nagyon jutottunk előbbre a Vidi -vel, bár a hangszóróból nem lehet hallani a brummot, viszont a fülesben erősen, igaz lehet hogy a zene elnyomná, de azért jó lenne valahogy csökkenteni, de még kellene szerezni valahol kondikat a végfokok hidegítéséhez. Utóbbiak árnyékolására is gondoltam, mégpedig oly módon, hogy beleépíteném olyan fémdobozokba, amilyenekben az előerősítő van.
Az lehet itt a legfőbb probléma, hogy az eredeti kapcsolásban van a füles kimeneten két 220 ohmos ellenállat, mivel a füles csati közvetlenül a végfokra csatlakozik (ez nem szokás állítólag), és ezek osszák le a nagyobb szintű jelet a füles számára. Viszont most nem tudtuk beépíteni ezeket, mivel a jack csati megfelelő érintkezőihez nem férünk hozzá, mivel zárt, (ilyet kaptam) és a rajta lévő rugópárok sem igazán felelnek meg erre a célra.
Gondoltunk arra is, hogy esetleg be lehetne építeni a füles számára egy külön kis erősítőt, de akkor az eredeti végfok, és a hangszórók leválasztásának problémájába ütközünk.
Amúgy még mindig érdekel, a hangkártya digit kimenetéről való meghajtása. :U Keresgéltem a neten, de vagy túl bonyolult, ráadásul angol leírásokat találtam, vagy pedig viszonylag egyszerűbbnek tűnőeket, viszont beszerezhetetlen alkatrészekkel (mindenhol csak 8412 van :( ).
Új, igen buta ötlet jutott eszembe... ugyanis találtam itthon egy Gravis Ultrasound hangkártyát (szép piros, és legalább 25 cm hosszú :)) ) esetleg ezt át lehetne valahogy alakítani a céljaimnak? :F

[Szerkesztve]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.