Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1599) Dißnäëß válasza gordonfreemN (#1598) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez mind régi technika. :K Nincs új a nap alatt. Engem is felhívott Elektris-ből a műhelyből a tényleges tekerőember, azt mondja most tekeri, megvan a mag, .. hogy hogy állítsa be a szigetelést, hova kell extra szigetelés, mi lesz milyen potenciálon, hogy is van ez-az (nálam van egy egészséges 450V-os potenciálkülönbség primer és szekunder között 1-2 toroidban), elmondtam, jóóó, akkor úgy lesz.. és annyival több szigetelést tett be. De olyan kérdéseket tett fel és magyarázott nekem mikor visszakérdeztem, hogy tökre átjött, mi mire való. Rendes csóka volt, meg ilyen lazább veteránnak tűnő arc, kérdeztem valamit, peeersze, megoldjuk, stb. Mindig nyelek egyet, mikor jön az árajánlat, de amit kapok tőlük végtermék, k* jó. :K

Annyi, hogy én szeretek túlméretezni, terhelést, mindent lényegében, amit ők is belekalkulálnak. Így kiszámoltam itthon szépen, hogy a kis csövinek 280V anódfesz lesz (stabi minden nélkül), de mivel vagy 3x akkora terhelést specifikáltam nekik, úgy tekerték meg a trafót, arra készítve fel. Így a kész termékhez képest nem terheli be a tényleges áramkör a graetz+pufferkondi utáni DC ágat annyira, amennyire "papíron" kellene és lett 300V anódfeszem :D (Ami amúgy tökre oké szintén ezeknél). Majd stabizok egyet rajtuk és lesz névleges, vagy alá is megyünk picit, vagy plussz szűrést alkalmazok (bár nem kell már), vagy így hagyom, lassan 2 éve így megy és gyönyörűen zenél.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.