Hirdetés

2024. szeptember 1., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-24 22:49:03

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a nápolyi , római stílusú pizza otthoni keretek közt történő sütését próbáljuk meg kivesézni, tökéletesíteni egymás tapasztalatai alapján... de azért elférnek a szép, házilag sütött kenyereink is!
Mirelit és a tepsis pizza szigorúan off! :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Most jött mail, hogy elérhető a pizzalap.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#702) kozsy18 válasza bl4ze (#685) üzenetére


kozsy18
tag

Egy negyzetre en is beneveznek, ha meg nem tul keso.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#703) M3aN válasza bl4ze (#685) üzenetére


M3aN
senior tag

Négyzet alakú (3,2cm magas) lehet engem is érdekelne, várnám a részleteket :)

[ Szerkesztve ]

(#704) bl4ze válasza Zirowe (#701) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, én is kaptam :

Más : nem én szervezem.
És ennyi lap biztosan nem tud csomagban eljönni.
Van határa. Nem lehet 40 - 50 kilós , szóval limit van.

.:. bl4ze .:.

(#705) Toobee válasza bl4ze (#704) üzenetére


Toobee
veterán

40 kg rémlik, de nem olyan rég változás volt a GLS-nél, a nemzetközi csomagok szerintem valahol 30 kg alatt mennek.

(#706) bl4ze válasza Toobee (#705) üzenetére


bl4ze
veterán

Igen, talán 31kg a max
Nem hiszem , hogy ilyen 10 kő kijönne, illetve a srácnak aki segít tuti be is kéne jól csomagolni, a taljánok nem egy precíz nép. Szóval újra csomagolás, kibélelés.
Én valahol 20kg meghúznám a határt.

.:. bl4ze .:.

(#707) (ex)Cat válasza bl4ze (#704) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Bocsi srácok, nem voltam gép előtt. Én is kaptam értesítést, de már megint nincs készleten. :( Ez így elég nyűgös lesz, úgy érzem.

(#708) M3aN


M3aN
senior tag

Igazipizza kő, 4/5 szinten 280 fokra állított felső grill és legalább fél órás előmelegítés után sem pirul a tészta alja.
A vas talán jobb lenne?
Hagyjam nyitva az ajtót hogy a termosztát ne kapcsolja le a szálat?

(#709) bl4ze válasza (ex)Cat (#707) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha tudod, megkéred az ismerőst hívja fel őket holnap?
Szerintem ez lenne a legbiztonságosabb, megtudni van e X darab vagy tudjuk e rendelni...
Köszi :R :R

.:. bl4ze .:.

(#710) (ex)Cat válasza bl4ze (#709) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Írok neki, aztán hátha...

(#711) bl4ze válasza (ex)Cat (#710) üzenetére


bl4ze
veterán

:R :R :R

.:. bl4ze .:.

(#712) Mersant_le válasza iatti (#696) üzenetére


Mersant_le
csendes tag

bioboltokban kaphato. regebben tescoban is volt, de mar nem aruljak.

(#713) mézespálinka


mézespálinka
senior tag

Sziasztok!
Én is beszállnék a kőrendelésbe, írtam privátot :)

(#714) bugizozi válasza M3aN (#703) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia(sztok)!

Ezt a négyzet alakút a sima sütőbe teszitek be?
Melyiket veszitek ezek közül? [link]
Lehet én is beszállnék! :B

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#715) Zirowe válasza bl4ze (#706) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha nem megy egyszerre mind, akkor szívesen átadom a helyem, mert közben talán sikerül intéznem egyetlen egy darabot magamnak, de még nem biztos.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#716) bl4ze


bl4ze
veterán

Lehet, hogy egy kép erről: , szöveg, amely így szól: „MIKOR MEGÉRKEZIK A PIZZÁD, DE KÖZBEN NEM SZERETNÉD, HA KISZÖKNE A MACSKA EanE”

.:. bl4ze .:.

(#717) bugizozi válasza sz.zs. (#695) üzenetére


bugizozi
őstag

Igen, szintén olaszbolt.hu
Amúgy most fedeztem fel, hogy van olyan is hogy https://olaszliszt.unas.hu/ itt még jobbak az árak, bár itt nincs olyan nagy választék. (mondjuk a lényeg van: liszt, paradicsom, élesztő)

Zirowe: mi "sajnos" (?!) sokat használjuk azt a pároló cuccot, 22 hónapos kisfiunk még mindig küzd néha a darabos étellel. (pl a rizses húst megeszi, de ha a brokkolikrémlevesbe talál egy "szálat" azt kiköpi :F) 1 évig napi használatban volt, most már ritkábban kerül elő.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#718) bbuffy válasza bugizozi (#717) üzenetére


bbuffy
senior tag

Passzírozzátok át a levest, bármit egy levesszűrőn, és nem lesz ilyen gond.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#719) bl4ze


bl4ze
veterán

Mai sütés : 40 órás tészta, Caputo kék (pizzeria) tészta, 66% hidro, 3% só, 3% oliva olaj : dagasztás után 1 óra pihenés letakarva, bucizás, majd 7 fokos hűtőben 40 órát dobozban volt. Nyújtás előtt 1 órát dobozában levett tetővel pihent szoba hőmérsékleten.
G3 Ferrari-val sütöttem, gyári - nem moddolt sütő.

.:. bl4ze .:.

(#720) bbuffy


bbuffy
senior tag

Valahogy nekem jobban bejönnek ezek mint a Kodás széntabbletták. No offense. Szép az is, de a sok koxpötty engem taszít sajnos.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#721) sz.zs. válasza bbuffy (#720) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Pontosan ezt írtam én is valamelyik nap. A legjobb pizzáimat a KEG-ben sütöm ~450 °-on :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#722) Toobee válasza bl4ze (#719) üzenetére


Toobee
veterán

Itt is készültek a korongok. Nem tudam kivárni a holnapot, kapott egy kis boost-ot. Úgy állítottam be az élesztő mennyiségét, hogy holnapra legyen kész, szóval nem a legtökéletesebb a tészta.
Kevertem be 2 verziót is:
60% hidró 48h hűtő, 6 óra szobahő
65% hidró, 24h - az időre való tekintettel - spájzos kelesztés
Caputo száraz élesztő mindkét esetben, 5Stagioni liszt.
Megjött a lapát+forgató kombó is, itt nem tudom szabad-e hirdetni, de hamarosan eladó lesz (kaptam Oonitól kupont, így tőlük berendeltem a sajátmárkásat). A lapát rendkívül jó minőség, a forgató kevésbé, inkább a kialakítás miatt, de már az első pizza is ment vele, szóval a feladatát ellátja.

Elindultam a kővel is picit feljebb, ezek olyan 420-440 fok között készültek, itt már nagyon észnél kell lenni, kb 20-25 mp-nél van az első fordítás.

(#723) bl4ze válasza Toobee (#722) üzenetére


bl4ze
veterán

Guszták! Igen, ekkora hőnél már 15-20mp-nél nagyon fontos forgatni :)

bbuffy: én szeretem nagyon a nápolyi pizzát is, de be kell lássam a lakásban, egy G3-mal nem lehet előállítani, ezek pedig nem nápolyi pizzák, de nagyon finomak :)
ha kicsit hekkelve lenne a G3, úgy az is menne, G3-mal is lehet azt de egyelőre ez is tökéletesen megfelel :)

.:. bl4ze .:.

(#724) bbuffy válasza bl4ze (#723) üzenetére


bbuffy
senior tag

Jó a nápolyi persze, látok szépeket is, de nagyon sokat megégetnek, és az nem jön be.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#725) kozsy18


kozsy18
tag

Volt egy kis kicsit fonnyadt rukkolam es ugy tortent a nap vegere, hogy megeheztem, mikozben buciztam a hetvegere :U

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#726) kozsy18 válasza kozsy18 (#725) üzenetére


kozsy18
tag

Es a tegnapi, rukkolas tesztaja (poolish recept korabbrol) 24 oras hutozest kovetoen:

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#727) Toobee


Toobee
veterán

3 nap is sütöttem 2-2 pizzát.

(#728) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Na, hétvégén kicsit jobban belemélyedtem a témában és egész jól alakultak a dolgok.
Először is egy sütő tisztítással kezdtem, kiraktam az erkélyre és fél órát 2esen, fél órát a 3ason ment a moddolatlan G3, a kő közepe szép fehér lett, de a külső karimában maradtak fekete foltok, amiket hiába kapartam, de így is fényévekkel tisztább lett az egész, mint korábban használat utáni kaparással.
Mondjuk fura volt, hogy ment 1 órája a sütő, bekapcsoltam a mikrót, erre levágta a fi relét, pedig bírnia kellett volna a hálózatnak, szerencsére utána nem volt többet ilyen.
Tésztából 60% víz+egy kanál élesztő recepttel, összegyúrás után hűtő 15percig, majd hajtogatás, ezt 3x, majd 24 óra pihi hűtőben. Ezt követően videó alapján nyújtás, sütő 15 percig 2esen, majd a tésztát behejeztem, paradicsomot+olajat+só+borsot rászórtam, 3ason 4 percig, majd vissza 2es, tető fel, feltét rárak, majd vissza 3ason 2 percig, a lámpa végig égett, gyakorlatilag tökéletes lett, eddig még egyszer se csináltam ilyen jó ezzel a sütővel. A második után kicsit növeltem a sütési időt 4:30 és 2:30-ra, de utólag beláttam, hogy felesleges volt. Egyik se égett meg alul, még a negyedik után is csak pár kis fekete folt volt a sütő kövén. Ha ennyivel ilyen javulást értem el, kíváncsi vagyok a biscottoval mit érek majd el. Az alap tésztának meg megmaradt még a fele, az majd holnap, így az összesen 4 napig fog kelni.
Tudom, hogy a fentebb linkelt képekhez képest ezek semmit, de azért tök jó érzés, hogy kis odafigyeléssel ennyit javultak a pizzáim (az erre érzékenyektől előre is bocs, másnap volt nagytakarítás a konyhában, szóval itt még koszos a rezsó ;] ).







We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#729) bl4ze válasza Zirowe (#728) üzenetére


bl4ze
veterán

Hajrá, tanulni, gyakorolni stb.
Tisztítást úgy kell ahogyan írtam :
mindig csak a max 3mas fokozaton ! kosztól függően 4 vagy 5 x 10 perc.
10 percenként megnézni, letisztítani spaklival, lefújni vagy szilikon ecsettel letisztítani a felületet... 40 v 50 perc után tiszta lesz, kivéve a szélét: széle sosem. Oda nem ér el a fűtőszál ergo nincs ami "lekapja".

Sütés alapján nekem kissé "nyers" a pizza tészta, főleg a szélein.
Fontos, de már ezt is leírtam :
- maximum 220 grammos bucik legyenek
- ne nyújts nagyra, 24-26 centis pizzákat célozz meg - ez szépen , egyenletesen megsül
- kövesd a sütési leírást azaz

-2,5 fokozaton 15 percig lecsukott tetővel melegíted

-Kész pizzát lapátra/stb teszed, felnyitod a tetőt és feltekered max 3-mas fokozatra - be a pizza

-2 perc múlva a pizzán 180 fokot fordítasz

-30-60 másodpercenként folyamatosan 45 fokokat fordítasz amig nem sül meg a feltét, és a pizza széle szépen

KÖVETKEZŐ pizza sütése : gép vissza 2,5-es fokozatra, FELNYITOTT tetővel hagyod a gépet - elkészíted a következő pizzát vagy 2-3 percet hagyod "pihenn" - és kezded előről a fenti lépéseket.

Ezeket betartva kiváló pizza süthető a G3-mal ! :)

.:. bl4ze .:.

(#730) Zirowe válasza bl4ze (#729) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszi a tanácsokat, holnap ki is próbálom őket.
A nyújtáshoz nekem most nagyon bejött a fém edényen való leengedéses módszer, ami a videóban van, annak a mérete kb egyezik a sütőével.

A probléma a lapát hiánya, még nem szereztem be, de akkor jól értem, hogy egyből a teljes/mindennel megrakott pizza menjen a sütőbe?

Kíváncsi leszek a holnapi eredményekre. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#731) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Múlthéten megérkeztek a Caputo cuccok, hétvégén pizzasütés volt :)

600g liszt (400g Caputo Integrale, 200g Caputo Pizzeria kék piros)
420g hideg víz (70% hidro)
10g
2 csipet Caputo élesztő

Dagasztás után 1 óra pihi, bicuzás, 24 óra hűtő, utána még 3 óra szobahő.
A korábbi sütésekhez képest szerintem jobb lett, a széle szépen feljött, jó volt ezzel a liszttel dolgozni, de azért van még mit gyakorolni.
A bucikat bekenhettem volna olajjal, mert másnapra kicsit kiszáradt. (ti ilyet szoktatok?) Szerintem túlsütöttem, elég ropogós, kemény lett a széle bár páromnak az tetszik benne.
Ezek után arra lennék kíváncsi hogy pizzavason sütve mennyivel lenne jobb/másabb :U



VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#732) kozsy18 válasza bugizozi (#731) üzenetére


kozsy18
tag

Ujabban enyhen olajozott kezzel megfogdosom a bucikat es teszem a kelesztotalba, igy kevesbe ragadnak ossze es konnyeden kiemelheto ebbol a muanyag vacakbol.

Egyszerusege miatt poolishoztam az utobbi hetekben, a kesz elotesztat 24 orat kovetoen keszrekevereskor fel oraig, olajozva, folia alatt kelesztem (nehany ezredik Vitos videobol lestem). Valoban osszeall, ha ragados a massza, sokat segit.

Tenyleg kicsit tulsutottnek tunik keprol. Mennyi volt a sutesido/sutot homerseklete/elomelegites?

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#733) bl4ze válasza Zirowe (#730) üzenetére


bl4ze
veterán

Persze. Csak úgy. Nem közben pakolászunk 🙄😟😂
Kb így néz ki berakás után 2 perccel :

Kövesd a leírást , receptet és jó lesz.
Lépésről lépésre.

.:. bl4ze .:.

(#734) Toobee


Toobee
veterán

Picit off lesz, de ki hogy védekezik a kilók ellen? :DDD Én igyekszem csak 4 előtt pizzát enni, de még így sem könnyű, a múlt héten 3 nap is ettem.

(#735) sz.zs. válasza Toobee (#734) üzenetére


sz.zs.
Topikgazda

Én úgy, hogy gyorsan eladtam a Kodát, a Keg-et meg lusta vagyok befűteni :DDD

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#736) bl4ze válasza sz.zs. (#735) üzenetére


bl4ze
veterán

De ott a G3 az meg csak 15 perc :DD :DD :D :D

.:. bl4ze .:.

(#737) verti1 válasza Toobee (#734) üzenetére


verti1
tag

Kerékpár…

(#738) bbuffy


bbuffy
senior tag

Keto.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#739) (ex)Cat válasza verti1 (#737) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Detto. + némi kondi.

(#740) kozsy18 válasza Toobee (#734) üzenetére


kozsy18
tag

Neha vacsorara, inkabb ebedre fogyasztom, ha ehes maradok, akkor gyumivel kiegeszitem. HO-ban hidratalok, mint egy kacsa.
Reggelente 20 perc core, delutan/este testsulyos, hetvege boulder, ha jo az ido.

*
szerk:
es kiserleti cellal ~5 honapja hus nelkul, csak tonhal/lazac.
*

[ Szerkesztve ]

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#741) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Úgy néz ki, nem lesz semmi a Biscotto rendelésből :( A srác azt írta így 5 nap után, hogy ezzel nem akar foglalkozni. Arra hajlandó, hogy elintézi a rendelést, de nem telefonálgat, email-ezget. Ez meg így esélytelen, ha azt nézem, legutóbb mennyi ideig volt készleten kő :(

Szóval egyelőre ez felejtős. Ha találok vmi más lehetőséget szólok.

(#742) bl4ze válasza (ex)Cat (#741) üzenetére


bl4ze
veterán

Hú de kár, köszi. Egy telefonhívás lett volna kb. szerintem lebeszélni.
Taljánok ebben az email, webshop témában nem erősek :(

.:. bl4ze .:.

(#743) bugizozi válasza kozsy18 (#732) üzenetére


bugizozi
őstag

max hőfok (~250 fölé lehet tekerni kicsivel) fél óra előmelegítés, "pizzavas" gyanánt egy tepsit tettem be középre (3 hely van) arra tettem a pizzát sütőpapíron
Legközelebb lehet felülre teszem és rányomom a grillt, meglátjuk csak nem tudom megsül-e rendesen az alja így.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#744) (ex)Cat válasza bl4ze (#742) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Igen, ezt írtam neki én is, de úgy látszik, ennyire már nem képes. :( Pedig írtam azt is neki, hogy természetesen ha költsége merül fel, azt fizetjük, de sz@rik rá.

(#745) bugizozi válasza bugizozi (#743) üzenetére


bugizozi
őstag

Hja bocs a lényeg lemaradt: 6-7 percig sutottem kb :B

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#746) kozsy18 válasza bugizozi (#743) üzenetére


kozsy18
tag

Tedd legfelulre, grillt kapcsolj ra. Ha eppen lesz aldiban/lidl-ben pizzako, egyet vegyel a tepsire, azt a 3000-et megeri.
igy a sutesido lenyegesen kevesebb lesz. ~3-3.5 perc volt nalam az elozo sutovel hasonlo korulmenyek kozott, es nem noveszt vastag kerget.
Ha a grill megegeti, vagy az alja kezd odaegni, azzal tudsz jatszani, hogy a tepsit megforditod, esetleg nem a sinbe, hanem annak tetejere teszed - noveled/csokkented a tavolsagot a lap es a cekasz kozott.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#747) bugizozi válasza kozsy18 (#746) üzenetére


bugizozi
őstag

Rendben köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#748) adp válasza bugizozi (#747) üzenetére


adp
őstag

Én inkább pizzavasat vennék, vagy vágatnék valahol szénacél lapot ami a sütőbe való. Sokkal jobb mint a kő

(#749) verti1


verti1
tag

100% biga péntek estére. A dagasztástól előre félek, de ha átütő lesz a poolishoz képest akkor beszerzek egy dagasztó gépet. Ha vállalható lesz akkor beszámolok róla péntek este…😀

(#750) Toobee válasza verti1 (#749) üzenetére


Toobee
veterán

~12 éve eltört csontomat éreztem megint, mikor bigáztam :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.