Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Celithrandi válasza Frenky89 (#699) üzenetére


Celithrandi
addikt

toll?:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#702) jagada válasza Goose-T (#682) üzenetére


jagada
őstag

én ua. ezzel az anyaggal szigeteltem le a gépet és sokkal hangosabb lett, felerősítette a mély hangokat rendesen, úgyhogy megszabadultam tőle és halkabb lett...

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#703) Frenky89 válasza Celithrandi (#701) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem tom valami vatta szerü anyag lehet.

(#704) Celithrandi válasza Frenky89 (#703) üzenetére


Celithrandi
addikt

én a próbatermekből jól megszokott polifomra voksolnék, az tényleg jól hangszigetel és nem nevezhető drága anyagnak:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#705) Dracula


Dracula
senior tag

Frenky89: Szerintem arra a szürke hullámos szivacsra gondoltak, legalábbis ilyet szoktak tenni mélyládákba. De pl. lehet szivacsot is, sőt a ''házilag'' barkácsoltakba azt is szokás rakni. Valóban jobb tőle a mély.

Sajna PC fronton ez nem olyan jó. Én is tettem a vinyó alá egy ilyet és ''jobb a mély'', mert a magas hangokat jobban elnyeli. Viszont a mély épp ezért jobban hallatszik.

Ezek az accoustic pack-ok is ilyesmiből állnak, de hogy mennyire jók, azt nem tudom.
Talán a parafa és a szivacs kombó egy jó megoldás. Nekem a vinyó alatt ilyen padlószőnyeg van, nem tudom mennyit használna az egész gépnek...

Üdv!

(#706) Frenky89 válasza Dracula (#705) üzenetére


Frenky89
őstag

Neten utánakerestem és inkább ilyen vattaszerü izé ez a poliészter-vatta, bár nem tom hogy ők mire gondoltak.

(#707) Celithrandi


Celithrandi
addikt

végiggondoltam, ha valaki igazán jó hangszigetelést akar olcsón és van annyi hely a házában akkor a gép belseje felé polifóm ami közé és a ház oldala közé parafa tábla.
mindkettőnek meg van a maga serepe és sztem ez tuti lehet

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#708) Frenky89 válasza Celithrandi (#707) üzenetére


Frenky89
őstag

Én is valami ilyesmire gondoltam csak sehol sem találok olyan ''piramisos'' szivacsot, mert akkor az lenne belül a mély hangok kiszűrésére és parafa kivül a mélyek ellen.

(#709) Celithrandi válasza Frenky89 (#708) üzenetére


Celithrandi
addikt

a szivacs elvileg a magasakat nyeli el a parafa meg lefojtja az összeset ami maradt:)

egyik csapda másik folytás

corába meg ilyen helyeken szokott lenni polifóm fillérekért az ilyen leárazott sátrak mellett:)
látam valamikor 4 méterest 250Ft ért, nemtudom hogy hova akartak olyan hosszút alkalmazni, de vagdosni a legjobb

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#710) Celithrandi válasza Celithrandi (#709) üzenetére


Celithrandi
addikt

és az egészre mehet egy piros bársony huzat, hogy olyan legyen belülről a gép mint egy koporsó:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#711) tomóka válasza Celithrandi (#710) üzenetére


tomóka
csendes tag

az biztos csini lessz !
az én gépemben van 2mm parafa , 3mm polifoam (amit szallagparketta alá raknak) , és hangszigetelõ szivacs . csak a ledeken látszik , hogy mükszik v. sem .
BUÉK !

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#712) Frenky89 válasza Celithrandi (#710) üzenetére


Frenky89
őstag

;) :D

Ez a polifoam az a hagyományos strandon is használt polifoam?

tomóka neked milyen hangszigetelő szivacsod van?

[Szerkesztve]

(#713) Celithrandi válasza Frenky89 (#712) üzenetére


Celithrandi
addikt

persze hogy a strandon használt:)
aból is két fajta van, a jukacsosabb az inkább elnyel, de van tömörebb, az talán inkább lefojt:)

mondjuk nekem átlátszólesz a házam egyik oldala, szóval sztem kimarad a szigetelés:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#714) tomóka válasza Frenky89 (#712) üzenetére


tomóka
csendes tag

ilyen . csak egy kicsit vastagabb .
http://www.autohifi.hu/default.asp?opentype=termek&etk=SIANS&marka=
és fehér (volt újkorában) . :))

[Szerkesztve]

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#715) Frenky89 válasza tomóka (#714) üzenetére


Frenky89
őstag

pont ilyenre ''vadászok'' már mióta

(#716) Dracula válasza tomóka (#714) üzenetére


Dracula
senior tag

Ja, én is ilyesmire gondoltam.. Sok külföldi fórumon a ''piramisost'' látni...

Nekem ilyen van itthon, de a mélyeket felerősítette a vinyó alatt, most kivettem:
[kép]

A parafa van csak alul a házban, de szerintem ott semmit sem számít. Vsz. lecserélem a házam úgyis, mert hiába sziacsoznám / parafáznám be, a hang kijön a lyukacsosság miatt... :(

Üdv!

(#717) OC


OC
őstag

Nem tudom it belinkelte -e már valaki, de jó hangszigetelők az ólombetétes cuccoknál kezdődnek szvsz.
Itt egy cím:[link]

(#718) Celithrandi válasza OC (#717) üzenetére


Celithrandi
addikt

azér ne felejtsük el, hogy 2-4 db picike hangtalan ventilátor által keltett zajt kell kiszűrni és nem a RollingStones próbatérmét kell leszigetelni:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#719) Dracula válasza Celithrandi (#718) üzenetére


Dracula
senior tag

LOL ez jó volt!

Asszem nekem házcsere lesz majd, ha kijön feketében a vágyott házam - táp nélkül.
Addig meg nem szigetelek semmit...

Üdv!

(#720) Celithrandi válasza Dracula (#719) üzenetére


Celithrandi
addikt

véleményem szerint inkább jó ventilátort kéne összevásárolni mint össze vissza barkácskodni:)
de lehet tévedek

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#721) Frenky87 válasza Frenky89 (#692) üzenetére


Frenky87
aktív tag

Hi. kb 8-10 éves korom óta így hívnak unokatesómék... csak ennyi. :)

///

(#722) Frenky89 válasza Frenky87 (#721) üzenetére


Frenky89
őstag

ok, csak kíváncsi voltam - néha mikor nem figyelek oda az avatarra és csak egy pillantást vetek a névre, akkor össze szoktam keverni magunkat :B

(#723) mephisoft


mephisoft
csendes tag

Hali !

A TTS-nel (http://www.tts-kft.hu/news.php) es a PostIT-nel (http://www.vizhutes.com/t_zajcsokkentes_hangszigeteles.htm) is lehet ilyesmit kapni.

Az ilyesminek szerintem ketfele haszna lehet:
- katasztrofalisan zajos, rezonalo rendszerben jelentosen csokkentheti a haz falanak rezonanciajat - ettol ez meg mindig nagyon zajos marad, illetve az ilyen jellegu problemat mashogy hatekonyabban es olcsobban lehet orvosolni.
- nagyon - nagyon halk rendszerben segit elnyelni-tompitani a zajokat. Sajnos ezt csak bizonyos frekvencia folott tudja megtenni: a hang hullamhosszanak (vagy annak negyedenek) osszemerhetonek kell lennie a dolog vastagsagaval, raadasul ez csak a vajtfuluek szamara eszreveheto.

Altalanos esetben szerintem nem lehet tole erzekelheto halkulast elvarni. Hangszigetelest varni ilyesmitol hasztalan: ha van luk a hazon, ahol ki es be tud menni a levego, ott a hang is kijon.

Nekem van ilyesmi a gepemben, de alig-alig hasznal valamit - ha egyaltalan. (A gepem zajarol: nappal, normal korulmenyek kozott csak a LED-ekrol lehet tudni, be van-e kapcsolva. Ejjel (csendes mellekutca), ha a gyerekek mar lefekudtek, par masodperc odafigyeles utan mar egyertelmuen hallatszik a hangja.)

Amugy mindenkinek ajanlom a http://www.silentpcreview.com/ oldalait a temaban.

(#724) Dracula válasza Celithrandi (#720) üzenetére


Dracula
senior tag

OK, akkor mond meg mi helyett vegyek és milyen ventit.

A házventit tudnám csak cserélni ami nem hangos így sem már, de levegőszállítása nem nagy. Noiseblocker vagy Nexus.. talán.

De vsz. házcsere kell.

A vinyó ilyen felfüggesztésnél halkabbat eredményező megoldás csak egy van, ha nem megy a vinyó...

Ezért volt a barkács, bár nem vagyok egy ilyen tipusú ember. De 6200 Ft lett volna a Silent Vibes db-ja...

Üdv!

(#725) Celithrandi válasza Dracula (#724) üzenetére


Celithrandi
addikt

hát te túl maximalista vagy:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#726) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Elhatároztam, hogy falécekből építek házat, és ezt burkolom be hangszigetelő anyagokkal. 2x2x50cm-es és 2x6x50 cm-es nagyon puha, és egyenes faláceket szerintetek hol tudok venni? (praktiker?) Természetesen oldalt és felül lenne 1-1 14cm-es ventilátor, szerintem ez halk is és jól is hűt. A winyót uúgy, mint Drakula én is felfüggeszteném (a winyónak mindenképpen vízszintesen kell lennie, vagy lehet függőleges helyzetben is?)

előre is köszi

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#727) Frenky89 válasza DrGonzo22 (#726) üzenetére


Frenky89
őstag

Aerocool venti?

(#728) DrGonzo22 válasza Frenky89 (#727) üzenetére


DrGonzo22
őstag

igen arra gondoltam, bár enm tudom, h lehet-e itthon kapni, elvileg 17dba az nem tűnik soknak

(#729) csapos2 válasza mephisoft (#723) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Tetszett az amit leírtál a gépedről :) ,viszont érdekelne , hogy milyen cuccok vannak benne.Milyen ventik,táp?Hány darab vinyó van benne ,mindezek azért érdekelnek mert ugye ha egy szinte üres gépről van szó akkor künnyű halknak lennie :DDD
No és milyen a vga és a rajta lévő hűtés?
A választ előre is köszönöm :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#730) Daveeboy válasza DrGonzo22 (#726) üzenetére


Daveeboy
tag

Pontosan prakitker, baumax.. ilyen helyeken simán kapsz majd léceket...
A hdd pedig simán lehet függőlegesen!

Gyári előírás szerint a sikkal 0 vagy 90 fokos szöget zárhat be, dönteni viszont nem szabad. (Persze döntve is működik de a gyártók nem javasolják)

(#731) DrGonzo22 válasza Daveeboy (#730) üzenetére


DrGonzo22
őstag

ok köszi

(#732) Dracula válasza Celithrandi (#725) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát sajnos így van. :)

Új tervem a halkításra:

Antec P150
Seagate 7200.9 160Gb 1 tányéros vinyó.

A noti vinyón is gondolkodtam, de vsz. nem lesz.

Meglátjuk, az Antec ház mennyire jó, de állítólag nagyon! A gumis vinyóhűtője és a gyárilag szigetelt oldala miatt.

Max a hátsó TriCool fan-t lecserélem egy halkabbra. ;]

Üdv!

(#733) dark bit válasza Dracula (#732) üzenetére


dark bit
tag

A topik elvileg hangszigetelésről szól, nem pedig a ''milyen csecse cuccokat fogok majd venni''-ről. de ezt csak magamnak jegyzem meg mert már úgyis minden topik szét van offolva és egyébként se járok ide már sokat.

Már jóidelye kísérletezgetem különböző szivacsozással topik indítás óta és leírnám pár tapasztalatom:

- ócska vékony lemezekből álló ház ígyis úgyis be fog rezegni.
- oldalfalat beteríteni hangelnyelővel jól néz ki de a vinyók elől vannak és elöl meg még fém oldal sincs csak ilyen műanyag takarólemezek. Na ott kell jó erősen kiszivacsozni.
- hiába tömöd ki vattával meg szivaccsal a ház és táp venti a hátlapon van ott csinálja a zajt ergó semmit nem számít bele. Ezt lehet orvosolni azzal, hogy elvezeted a venti szájától a levegőt valamilyen ugyanolyan átméretű csővel (parafa darabok összecelluxozásával csináltam prototípusokat) egy darabon. Ha egyenesen viszed akkor még nem is csökkentesz annyira, ám ha viszel bele íveket, kanyarokat ahol a levegő lassulni tud akkor drasztikusan csökken a zaj. [A séf ajánlata ide egy kb 8-10 cm sugarú negyed körcikk a venti szájához aztán egyenes lefele 10-15 cm-t ha van több hely akkor lehet több is.]

d[-_-]b Cool Walley

(#734) Dracula


Dracula
senior tag

Kikérem ezt magamnak, mert mint láthatod a képeken, a vinyó felfüggesztés a saját művem, valamint használtam már parafát és hullámos szivacsot valamint padlószőnyeget is.

Ház amiben van a cucc igenis fontos, és mivel ezt csak venni lehet általában.... :o

Ha megvan a jó alapod akkor arra már lehet építkezni a csöndesítés terén. Viszont csendes alkatrészek nélkül hiába tompítassz bármit, a venti, a vinyó ugyan úgy hangos lesz.

Üdv!

(#735) KisApám


KisApám
addikt

A ház hangszigetelése:
[link]

A vinyó hűtése és részben hangszigetelése:
[link]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#736) Frenky89 válasza KisApám (#735) üzenetére


Frenky89
őstag

Én is valami hasonlóra készülök. Mennyit számít a parafa+szivacs kombó?

(#737) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Hello srácok!

úgy látom fanatikus módon próbáljátok meg elhalkítani a gép lelkét.
Valahol pár hónappal ezelőtt olvastam egy témát és ott mezei koh-i-noor radírgumival csendesítették el a winchestereket.
Bes.arás komolyan!
Én is megcsináltam az én samsung sata 120 gb-on és bevállt.
Ha találok otthon képet róla felteszem, vagy körülnézek a témában valahol.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#738) KisApám válasza Frenky89 (#736) üzenetére


KisApám
addikt

A fórum elejétől olvasgattam régebben a dolgokat, ott írogattak mi mire jó nagyjából,
már nem nagyon emlékszem.
De azért ér valamit.

A lényeg ettől függetlenül: halk ventik kellenek.
Ezért veszek Noiseblocker ventiket, ezért van Enermax tápom (erős, minőségi és halk).

A vidikari (AOPEN AEOLUS 6800 GT/Ultra 256 MB) gyári ventije 3-szorosan túlnyom mindent, ez a bajom csak, és azon is csak venticsere segít majd... a házat nem lehet ésszerűen annyira leszigetelni, hogy elnomyja azt a zajt. Ezért amíg nincs rá norma venti, 2D-ben a RivaTunerrel halkítom (30%-ra a venti sebessége), 3D-ben meg megy alapon hangosan, de akkor úgy sem hallom a Quake, a FEAR,a HALF-Life stb. mellett :)

Csak a mobil Rack hangjától akadok ki de nagyon...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#739) Dracula válasza moongoose (#737) üzenetére


Dracula
senior tag

Az úgy volt hogy egy kalitkába felfüggesztette a vinyókat ÉS a kalitkát kooh-i-noor radíron keresztül csavarozta oda a ház felsőbb 3,5'' - 5,25'' egységek tartójához.

Én vettem ilyen radírt, hogy legyen de nem használtam fel, mert az elasztikus felfüggesztés megfelel egyelőre.

Üdv!

(#740) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Nos elkészül a fa ház, a winyó függőlegesen van fellógatva, semmi rezonancia. Sikerült megodani a pci slotok rögzítését is, szóval nagyon jó. Most erre akarok rakni egy jó vastag hangszigetelő burlolatot, ebbe vaágok ki helyet a 2 14cmes ventinek. Milyen anyagokat használjak a burkolathoz. Volt itt szó parafáróla mélyek ellen, polifoamról stb. Miket ajánlotok miből legyen? (több anyagból is lehet ragasztott rétegben, egy olyan 2-4 cm vastagságú összetett lapot kéne létrehozni, ami teljesen elnyelni a belső- nem túl halk- dolgokat)

[Szerkesztve]

(#741) Dracula


Dracula
senior tag

Elvileg alulra parafa, aztán polifoam.

De nem rossz a hullámos szürke szivacs sem...

Üdv!

(#742) DrGonzo22 válasza Dracula (#741) üzenetére


DrGonzo22
őstag

ok köszi, a parafa kb milyen vastag legyen, gondolom az a pár milis, amit parafatapétaként árulnak nem ér semmit. VAstagabbat, meg honnan lehet beszerezni? Több rétegben ragasztott tapéta?

(#743) Dracula válasza DrGonzo22 (#742) üzenetére


Dracula
senior tag

Én csak olyat tudok amit az OBI-ban, Praktiker-ben, stb kapni, hengerelve és több m. Pár ezer ft-ba kerül és sajnos nagyon könnyen szakad...

Üdv!

(#744) Frenky89


Frenky89
őstag

[link]

Nem teljesen ugyan ez a cél, de gondoltam hátha tudtok valami ötletet meríteni belőle, ha meg nem akkor UP-nak is jó! :))

(#745) mh197


mh197
senior tag

Hali!
Van 2 db big water pumpám. Van egy kis alapzajuk, olyan 200-300Hz közé saccolom, és ezt a búgást szeretném megszüntetni. Első körben arra gondoltam, hogy egy parafából elkészített dobozba beleteszem a két pumpát, és vattával kibélelem az egészet úgy, hogy a pumpák sehol ne érjenek a parafához.
Nem razgés a hang forrása, hanem a pumpa alapzaja, mivel most is 3 cm vastag szivacson vannak elhelyezve, de nem ér semmit, ugyanolyan búgó hangja van.

Szerintetek ez a ''bedobozolás/kivattázás'' be fog vállni? Mit ajánlotok, esetleg tegyem még bele egy zárt fém dobozba is, azt béleljem ki parafával, majd a belsejét a pumpák körül tömjem ki vattával? :F :O

(#746) Dare2Live válasza mh197 (#745) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hasonlóban szenvedek énis egyelőre a legjobb a kb 1cm vastag bitumenlap volt de még keresem a megoldást....

tényleg szörnyű ez a morgó hang amit büdös nehéz elnyelni leszigetelni.

btw fémdoboz nálam katasztrófa volt.... lol de nálam berezonált

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#747) Dracula válasza mh197 (#745) üzenetére


Dracula
senior tag

Anno amikor volt vízhűtésem, nekem egy szürke alaplap alá való szivacs volt a pumpa aljára gumizva, a tapadókorongokkal együtt :)

És ez az egész a parafa szőnyegen állt a ház aljában, és nem lehetett hallani. :)

Persze ez egy kis teljesítményű szivattyú volt (Ordasi féle rendszer)

Üdv!

(#748) mh197 válasza Dare2Live (#746) üzenetére


mh197
senior tag

Hali!

Lehet megtaláltam a megoldást, vagyis részben. :)
Ma elmentem, és vettem a papírboltban egy parafatáblát, amire tűzögetni szoktak dolgokat. Ez a tábla egy parafa és valami papírszivacs alsó részből áll. Nos, ebből készítettem egy dobozt, és ebbe helyeztem el a pumpát úgy, hogy körbe 1-1,5 cm vastagan minden irányban körbeveszi a dobozban a pumpát sima háztartási vatta. A pumpa így a dobozban vatta ''talpon'' áll. A dobozt pedig kis szivacskockákra ragasztva helyeztem be a gép elejébe. Ez amiatt lett így, hogy minél kevesebb rezonanciát adjon át a háznak. A szivacs sima puha párnaszivacs volt, ebből 6 db kis téglalapot kivágtam, 4 db került talpnak a doboz aljára, 2 db pedig oldalról támasztja a ház elejében. Így teljesen stabil a doboz a gépen belül. Vettem egy fekete mappát is, ami műbőr bevonatú, és ezzel vontam be. Így szép fekete külsőt kapott az egész. Ja, ami fontos, a doboz elkészítésénél a parafás oldalával kell befelé fordítani a táblából kivágott darabokat.

Eredmény : a házra egyáltalán nem ad át rezonanciát, és sokkal csendesebb lett az egész. Most már tényleg halk, és a maradék hang már nem zavaró egyáltalán. Az össz költsége : 1 db parafa tábla papírboltból : 650Ft , 2db FBS ragasztó, az összeragasztáshoz : 2x480Ft , és egy db fekete mappa műbőr borítással : 200Ft. Ja, és a párnaszivacs : 100 Ft (vatta passz, mert volt itthon egy csomaggal, de olyan 100-200huf lehet :F )
Ennyiből állítottam össze, és sokat halkított a pumpából kijövő morgó zajon.
A lényeg, hogy a vattával szépen körbe kell bélelni a pumpát, nem összenyomni nagyon, csak enyhén, hogy tudjon a vattabélésben rezonálni, de sehol ne érjen a parafa dobozhoz a pumpa.

Bitumenlapot én is hallottam már, de úgy néz ki ez marad, mert megoldotta a problémát.
Köszönöm a segítséget, neked, és Dracula kollégának is! :R

(#749) moongoose válasza mh197 (#745) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Akartam javasolni, hogy négy vastag befőző gumival függeszd fel a gépben/oldalán/hátulján de úgy látom megoldottad...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#750) Dare2Live válasza moongoose (#749) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a legnagyobb probléma nem a rezonancia.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.