Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Tothgera30 válasza vepe (#1300) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh köszönöm!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1302) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!
Haladtam a hangszigetelés ügyben. Mivel nem nagyon van pénzem úgy döntöttem a szigetelés parafa és polifoam lesz, amit raknak a parketta alá is. Ezek közé érdemes lenne még valamilyen anyagot rakni? És még találtam itthon, olyan kartonlapokat, amiknek a felülete ilyen bordázott. Ezeknek lenne valamilyen hatásuk, funkciójuk? Ha igen hova érdemes rakni őket, a két anyag közé-alá-fölé? Ezeket a cuccokat valamilyen ragasztóval összeragasztom. Így együtt is meg bírja tartani őket a kétoldalú ragasztó?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1303) nyunyu válasza simii16 (#1302) üzenetére


nyunyu
félisten

2 oldalu ragaszto mar az egy reteg padloszonyeget is nehezen birja el, haz plafonjara ragasztva eleinte ottmarad, de a szonyeg sulyatol egy ido utan elenged.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1304) Chrys_


Chrys_
addikt

Én is benevezek erre a játékra :) Most fogok venni bitumenlapokat és Noppenschaum-ot (az a piramisos szivacs, nem tudom, mi a magyar neve). Az egész kijön 20€ alatt, míg egy készre vágott szett kb. 60€-ba kerül a Lian Li házamhoz...

(#1305) Chrys_


Chrys_
addikt

Asszem a bitumenlapokat kihagyom :) +5kg lenne az össztömeg!!! A noppenschaum meg már utazik :D

(#1306) simii16 válasza Chrys_ (#1305) üzenetére


simii16
aktív tag

parafa?

(#1307) Chrys_ válasza simii16 (#1306) üzenetére


Chrys_
addikt

szivacs. parafa jobb?

(#1308) simii16 válasza Chrys_ (#1307) üzenetére


simii16
aktív tag

úgy gondoltam h a parafa+ a szivacs? én a parafát fogom kipróbálni polifoammal. hátha..

(#1309) zlutor


zlutor
aktív tag

errol van valakinek tapasztalta?

Elmeletileg lehet jo, de ugye a gyakorlata lenyeg... ;)

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#1310) Chrys_ válasza simii16 (#1308) üzenetére


Chrys_
addikt

szivacs megjött, még várok a vízhez a 3x120-as radira meg néhány kábelre, aztán jön a casemod, majd az összeszerelés. A moddolás lesz szar, mert a ház teteje nem levehető (szegecselt) és oda kerül a radi a ventikkel.

(#1311) Credo válasza zlutor (#1309) üzenetére


Credo
csendes tag

Hát én értek egy kicsit a bútorokhoz, meg a fához. A lényeg :ez szerintem nem jó a PCbe olyasmi mint az mdf lap ,csak kicsit könnyebb, azthiszem ezt adják darabokra vágva szénbegyújtónak, tehát eléggé mállik. ;]

(#1312) Credo


Credo
csendes tag

Ja és elfelejtettem: a tojástartó is ebből van ,egy szer meggyújtod és soha nem alszik el csak ha már elparázslott.Úgy füstöl égés közben ,hogy szunyogriasztónak tökéletes! :DD

(#1313) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

ok szóval ha kell hangszigetelő szivacs
bekell menni egy hangcucc-hifi-autóhifi üzletbe-szervízbe,
vagy baumax.

(#1314) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

najó annyi topic van h én leálltam a kereséssel ,mert kb 3órája azt csinálom
felteszem ide akérdést és ha tudja valaki h hova való akkor dobjon linket

szóval a gépház belsejét akarom lefújni,
barátnőmnek csinálok gépet, és arra gondoltam mivel a szobája is(szőnyeg-narancs,fal lila)
így a gépét is megcsinálom külseje lila-belseje sárga.
tescoba lehet kapni neonsárga festéket az elnne a kérdés h reagál e vajon valamilyen UV fényre(plexis lesz a ház)

(#1315) Face8814 válasza SPC3RUN (#1314) üzenetére


Face8814
őstag

Na látod, ezzel kellett volna kezdeni.
Nézz szét mondjuk itt:[link] :)

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1316) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

kb ahogy írtam ide megis találtam
:R

(#1317) Face8814 válasza SPC3RUN (#1316) üzenetére


Face8814
őstag

De megint sikerült egy olyan topikot találnod, ahová 2 éve senki sem írt egy árva szót sem.
Ami linket adtam neked, ott olyanokkal tudsz beszélni, akik rendszeresen moddolják a házukat, többek között festik is. Ráadásul naprakész infokat talál...!
De te tudod.... ;)

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1318) #93173760


#93173760
törölt tag

Sziasztok nem olvastam végig a topikot.

De láttam már közelröl jol szigetelo anyagyot.Csak ajanlatként vetem fel,lehet ti tudtok már jobbat.

Szoval régen hűtéstecnikánál dolgoztam,és egy pesti házban vettek egy szobát amit telepakoltak hütőagregátorokkal,és hogy a sok gép zaja ne halatszon ki a lakok közé.

Már nem tudom a pontos nevét csak leirni tudom mijen,de akit komolyan érdekel biztos utana tud nézni.

Szoval fa és cement keveréke volt lapokban árulták.Olyan volt mint a rétegelt fa.
Csak kivülröl szürkés szine volt mintha cementes lenne.Ebből 4-5 cm vastagság elég volt hogy ne haják a lakok ha jól emlékszem.Ezel volt az egész beburkolva (Ajtó is).

Kiváncsi vagyok valaki probalkozott e hasonloval?

(#1319) Credo válasza #93173760 (#1318) üzenetére


Credo
csendes tag

Talán ez a link segít ,ha valakit még érdekel.
[link]

Üdv.

(#1320) Shodan válasza zlutor (#1309) üzenetére


Shodan
addikt

Nem kell hozzá érteni ,csak olvasni kell tudni :)

Általános tulajdonságok:
Kiváló és hangszigetelő képesség,.....
ugyhogy erről ennyit

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1321) Locutus


Locutus
veterán

3mm-es parafával érdemes kibélelni egy házat? lesz ennek valami érzékelhető hangszigetelő hatása? Van pár venti benne, de azok hangtalanok, javarészt 800-1000 rpm körül. Ami morgósabb az a videokártya, ezt lenne jó tompítani valahogy... egy CM stackerről van szó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1322) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki, hogy hol tudnék venni hangszigetelő szivacsot fekete színű , tojás tartósat?
köszönöm

(#1323) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Volna nekem egy Ilyen házam, és ebbe szeretnék hangszigetelést. Milyet ajánlotok? Légyszíves alaposan írjátok le, mert nagyon kezdő vagyok a témában. :B Egyébként a házban elöl 2db 12cm-es, felül egy 14 cm-es, hátul egy 12cm-es venti található. Előre is köszi.

(#1324) Gorneck válasza 7600 GS (#1323) üzenetére


Gorneck
titán

Mi az ami hangos rajta? HDD? VGA? Milyen ventik vannak benne? Szabályozva vannak?

Gorneck#1239

(#1325) 7600 GS válasza Gorneck (#1324) üzenetére


7600 GS
addikt

Elsősorban a HDD kerregő hangja zavar. A többi venti nem hangos, csakhát ugye 4 db van házhűtő ventiből. Bár lassan lehet hogy ittlennne az ideje, hogy a 2 éves Asus Silent Square Pro hűtőmet portalanítsam. :U Egyébként a házhűtöket az alaplap szabályozza.

(#1326) Gorneck válasza 7600 GS (#1325) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy míg a venti nyílások szabadon maradnak vagyis ventik vannak beépítve, addig sok mindent nem fog érni a hangszigetelés...tudom, mert csináltam már nem egy házat...
Ha zavar a hdd kerregése javaslom, hogy próbáld ki szivacson milyen hangja lesz...ha változik és elfogadható, akkor az optika helyére gumis rögzítéssel szereld be...itt találsz pár gyári megoldást is...

Gorneck#1239

(#1327) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

>>>Ez<<< megfelelő lenne egy pc ház hangszigeteléséhez?
Egy CoolerMaster 331-es házam van(méret: 203 x 413 x 486 mm), úgy számoltam, hogy 5-6db-ból meg lehetne oldani.
Esetleg valaki tud ajánlani kétoldalú ragasztót ami jó is erre a célra?

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv.: ocsi

[ Szerkesztve ]

(#1328) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Hangszigetelő szivacsot hol tudok vásárolni (olcsón :DDD ) ?

Kb. mekkora vagy mennyi kéne belőle egy átlagos házba?

A válaszokat előre is köszönöm!

:R

(#1329) Overclocked válasza Overclocked (#1328) üzenetére


Overclocked
tag

Sehol senki?

Hová lettek a guruk? :DDD

(#1330) Overclocked


Overclocked
tag

:O

(#1331) Tothgera30 válasza Overclocked (#1328) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én baumaxban vettem a vastagabbik fajtát (kb. centi vastag), ha jól emlékszem vagy másfél métert háromezerért. Szerintem mindenre elég lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1332) Dapro válasza Tothgera30 (#1331) üzenetére


Dapro
senior tag

Ott méretre kapható vagy vágják ott vagy mi?

(#1333) Tothgera30 válasza Dapro (#1332) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vágják, kihúz egy nagy köteget, és "mennyit kérsz" kérdéssel rávezetnek a kért mennyiségre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1334) Dapro válasza Tothgera30 (#1333) üzenetére


Dapro
senior tag

Mi a neve ennek a cuccnak pontosan? :)
Köszi

(#1335) Tothgera30 válasza Dapro (#1334) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát most meg nem mondom neked, de ígérem utána nézek :R . De az biztos hogy nem tojásszivacs, mert úgy tudom hogy az csak a magasabb frekvenciás zajokat szűri ki :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1336) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Hali!
Nekem csak annyi kérdésem lenne h egy ilyen hangszigetelős eljárás után nem nő meg a hőfok túlzottan a gépben? mert picit hangos a gépem, ha nem nagyon nő meg a hőfok akkor lehet hogy én is belefogok :) :D

A számom az adatlapomon. ;)

(#1337) Tothgera30 válasza KukkSteve (#1336) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak minimálisan olyan 2-3 fokot, ha nagyon leszigeteled, akkor akár 5 fokot is. Persze ez attól függ hogy milyen ház és hol szigeteled le.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1338) KukkSteve válasza Tothgera30 (#1337) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Aham...na majd még meglátom, végül is az a 3-4 fok nem túl sok, de a szigetelőanyag árától is függ, most nem szeretnék túl sokat beáldozni rá :R :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#1339) Tothgera30 válasza KukkSteve (#1338) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Majd eldől, de írd le hogy mi lett végül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1340) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Tisztelt Ház,

Sajnos igen zajos volt a számítógépem, ezért vettem egy tuninghűtőt a CPU-ra, redukáltam a ház hűtőit 7V-ra, lecseréltem a VGA hűtését Coolink GFX Chillára, vettem még egy Corsair tápot is, lecseréltem a házam (régi gagyi kínai volt, most Gigabyte luxo 1004). Gondoltam, végre kuss lesz a gépben, ám ugyanaz a búgás, zúgás.
Sorban kikötöttem az alkatrészeket, és rájöttem, hogy a HDD-k irdatlanul búgnak működés közben. Jelenleg két darabbal is rendelkezem, és megőrülök, annyira átveszi a ház a vinyók keltette búgást.

Mit tegyek ilyen esetben?
Mivel mozgó alkatrész van benne, érthető a zaj, azonban a működése szempontjából fontos, hogy fixen legyen rögzítve.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1341) Gorneck válasza Mákdaráló (#1340) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát biztos nem hangszigeteléssel fogod megoldani a gondod...keress olyan hdd rögzítőt ami csillapítja ezen hangokat/rezgéseket...

Gorneck#1239

(#1342) KukkSteve válasza Tothgera30 (#1339) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

VÉgül is hosszú várakozás után, de eldőlt a dolog, lecseréltem addig pár alkatrészt, és így már elfogadható a dolog, sajna még egyenlőre se pénzem, se időm leszigetelgetni...Na meg mintám sincsen hogy mit hogy kell :( Meg nemsokára megérik egy házcsere, így majd inkább már azt...

A számom az adatlapomon. ;)

(#1343) KukkSteve válasza Mákdaráló (#1340) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Szia!
Jobb helyeken lehet venni olyan csavart, amin van egy kis gumigyűrű, az tuti hogy segíthet. Valószínű h nem fogja teljesen megszüntetni a hangot, de sokat csillapít, én a héten vettem, vagyis kaptam egy párat egyik havertól...majd megnézem mit tud, de valószínű hogy nekem semmi változás nem lesz mert a samum gyakorlatatilag hangtalan :DDD

A számom az adatlapomon. ;)

(#1344) Mákdaráló válasza KukkSteve (#1343) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszi a válaszokat, valamit sikerült javítanom...

Sima ablakszigetelő (háromszög hasáb, belül üreges hab) habról van szó, rendkívül rugalmas, ebből vágtam darabokat, és a HDD csavarjai mellé nyomkodtam be, gyakorlatilag a ház felfogatója és a HDD között állnak jelenleg. Az egyik vinyót, amely újabb, tökéletesen lecsendesítette, a másikat, mely kb. 4 éves, egyáltalán nem.

Fogtam, aztán bedobtam középre a zsinórkötegekre, azok meg tök jól tompítanak, így most végre zajtalan a gépezet.:)

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1345) KukkSteve válasza Mákdaráló (#1344) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ohhó....:) Naggyon jó :) Grat a kreativitáshoz. :R Látom te sem vagy egy elveszett ember, valaki hozzá sem mer nyúlni a cuccához, csak a számtekboltba megy:P és perkálja a zsét, 2 csavarért xD :P :D

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#1346) jercsi


jercsi
tag

:Y minek szigetelés ha nincs is házad , minek egyáltlán ház a gépek ? :Y

(#1347) portoky


portoky
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van valami ötlete hogy hogyan tudnám a vinyókat "elnémítani"? :)
Mélyen búg miattuk a ház és eléggé kellemetlen..főleg hosszabb idő után az embernek olyan érzése támad mint valamikor osztálykiránduláson mikor már órák óta hallgatta az Ikarus busz zúgását.. :))
A vinyókat már gumiágyba tettem (bicikli belső) picit jobb, de még mindig gerjed.. :U

(#1348) 14adam válasza portoky (#1347) üzenetére


14adam
addikt

5,25-ös helyre tedd,mosogató szivacsra,nekem bevált.Vagy a hambisdobozba bele aztán be az 5.25-ös helyre :)

(#1349) portoky válasza 14adam (#1348) üzenetére


portoky
csendes tag

Na erre még nem gondoltam.. de fi fogom próbálni.. :DD :C
Már csak azt kell kiszaszerolni hogy melyik vinyó rezeg jobban..a samsung vagy a WD..vagy mindkettö.. :))

(#1350) portoky válasza 14adam (#1348) üzenetére


portoky
csendes tag

Na a szivacs megoldás bejött.. köszi a tippet..olcsó és hatásos..:R :C Csak a hűtők szelét hallani.. :DD
De érdekes jelenségnek lettem tanuja..a a 2 vinyó összerezonált és ezt vette át a ház..ahogy kivettem az egyiket (és tettem a szivcsra..) ez abba maradt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1351) Atic


Atic
tag

Sziasztok!

Csak hogy életben maradjon ez a kis érdekes topic, leírom a tapasztalataimat.
Miután a topic lényegesebb részeit végigolvastam (főleg az eleje), úgy döntöttem, hogy a parafa+tojástartós hangelnyelő szivacs kombóval próbálkozom. A parafát az OBI-ban, a szivacsot pedig a (PA-MÜ-FELD-nél vettem. Ragasztónak szagtalan, átlátszó szilikont (a műanyaghengeres-kinyomós) használtam.
A zajforrás csillapítás az első és legfontosabb dolog, így ki is cseréltem az FSP 350-es tápomban a rotációs kapa hangjával vetekedő Protechnic ventit egy Coolink Swif2 1201-re. A házban ezen kívül felül van egy régebbi 12cm-es coolink, és hátul egy noname 8cm-es.
Belül arra törekedtem, hogy minél kevesebb sima fémfelület maradjon, lehetőleg mindenhol legyen szivacs, a nagyobb felületeken pedig parafa is alatta. A homogénen felületre ragasztott parafa nagyon sokat javít a ház "kongó" hangján is, mert tompábbá teszi.
A testhangok tovaterjedésének megakadályozása végett szinte sehol nincs csavar. :P A ventiket D profilú ablakszigetelő, plusz befőttesgumi megfelelő kombinációjával rögzítettem ;) (kép) A vinyók felfüggesztése kicsit betegen néz ki, de működik. (kép) A felső samsung elég rossz revízió sajnos, melegszik is, és rezonál (búg), viszont ezzel a ruhaszalagos gányolással a házra alig terjed át a rezgés; ha megfogom mellette a fémet, nem érzek szinte semmi rezgést. (igen, az 5,2" -es helyeken kényelmesebben elférne, de ott megsülnének a vinyók). A vinyók előtt a házon van egy szellőzőlyuk, venti nélkül. Gyakorlatilag ez az egyetlen nyílás, ahol befelé tud menni a levegő.

eredmény
Három komponens dominál a végleges "zajkép"-ben.
A gyári inteles procihűtő, ez bizonyos sebességen csúnyán berezeg, de leszabályozva fél méterről már nem hallani.
A felső 12-es coolink szélzaja. Ez pech, nem sok mindent lehet vele csinálni. Kikapcsolom :P. Így a házból két venti húzza kifele a levegőt: a noname 80mm-es a hátlapon, 5V fesszel. Na ez nem sokat ér, úgyhogy főleg a swif2-es dolgozik a tápban. Ő meg csöndben teszi. :)
A régebbi samsung vinyó búgása. Közelről elég kivehető, ezen a hangszigetelés sem sokat segít, lévén hogy alacsony frekvenciás zaj, aminek a megállításához súlyosabb dolgok kellenének, mint a parafa és a szivacs. De szerencsére a géptől távolodva rohamosan csökken a zaj intenzitása, fél méterről kivehetetlen a háttérzajból (főleg itt Pesten :P).

A hőmérséklet talán ha 2-3 fokot emelkedett, de nem számottevő. Még a passzív északi híd sem melegedett, pedig attól féltem. Ha nagyon meghajtom a gépet és vészes lesz a hőség, felkapcsolom a felső 12-est, hogy nagyobb legyen a huzat.

Levonva a tanulságot: nem szabad csodákat várni egy ilyen maszek házibarkács megoldástól, de segít. Főleg a belső ventik szél és csapágyzaját, valamint a vinyók magasabb frekvenciás zajait csillapítják. De előfeltétel, hogy alapból csendes komponenseket használjon az ember, különben semmit nem ér az egész. Személyes sejtésem kezd lenni, hogy egy vastagabb padlószőnyeg lehet, hogy többet ér a szivacsnál. Viszont súlyosabb és nehezebben kezelhető. Mindenki eldönti magának.

Megjegyzés: a somogyis piramisszivacs elég szar, ritka, simán átmegy rajta a levegő (így a hang is), nem érdemes megvenni. A pamüfeld-es jobb. Még a vékonyabb is (2,5cm). A vastagabb meg már biza drága a szegény magyar gépmoddolónak :P

Elnézést a hsz hosszáért, de biztos hasznára lesz majd valakinek; tapasztalatokból sosem elég.

(#1352) dim dim


dim dim
tag

Üdv Fórum!

Én csak ez mezei PC felhasználó vagyok, aki a gépét szeretné csöndesíteni.
A különböző tippeket elolvasva, sok pénzt kiadva verem a fejem a falba az eredmény hallatán.

Mit tettem eddig:

Cpu hűtő extra silentra cserélve (max 19 dba)
Tápegység extra silent (Corsair minőségi táp)
Vga passzív hűtésű
Alaplapi chipset eleve passzív
Winchester green széria, eleve halk + noise remover hdd dobozba téve
A ház minőségi asus, nem rezonál, beépített zajszűrő réteggel (habos szivacs lényegében)
Házhűtő ventilátor kikapcsolva
Az egész PC az íróasztal alá beéve, a lehető legtávolabb tőlem

Az eredmény: halkabb mint az eddigi, de méterekről is jól hallható zúgás, közelről meg bár halkabb, de ugyanolyan zavaró nekem.

Mit tehetek még? Azon kívül, hogy dobjam ki az egészet a kukába, és laptop.
Egyáltalán mi zúg? A dokumentáció szerint a 19dba-s hűtőt pl. egy méternél távolabbról nem is lenne szabad hallani.

Van még valami csodatipp?
Vagy csak én vagyok denevér-fülű ember?

Köszönöm

(#1353) Ndruu válasza dim dim (#1352) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Amíg bármilyen mozgó alkatrész van a gépben, addig hangja is lesz a rendszernek.

- Cpu hűtő extra silentra cserélve (max 19 dba) - Milyen márkájú ez a hűtő pontosan? Én a gyári adatoknak nem hiszek, maximum az alapos teszteknek.
- Tápegység extra silent (Corsair minőségi táp) - A Corsair-nek vannak halk szériás tápegységei, de a többi is halk, ha kis terhelésnek van kitéve.
- Vga passzív hűtésű - Ez pipa.
- Alaplapi chipset eleve passzív - Ez is pipa.
- Winchester green széria, eleve halk + noise remover hdd dobozba téve - Sajnos nem ér semmit, ha érintkezik a házzal, máris átadja a rezgést. Egy két réteg szivacs segíthet rajta. Én az HDD rekeszt "kivágtam" a helyéről, így most egy 2,5 cm vastag szivacsrétegen fekszik, benne a két 320-as WD-vel. Az egész HDD rekeszt körbevettem ugyanezzel a szivaccsal, a levegő elöl megy be és hátul távozik. Egy Noctua ventilátor biztosítja a friss levegőt, cirka 1000-es fordulaton. Sajnos a szélzaj így is hallható, a porszűrőn áthaladó levegő kelti. Ez jelenleg a leghangosabb a gépemben.
- A ház minőségi asus... - Ilyen házról még nem hallottam. Az Asus-nak tudtommal nincs minőségi háza. Amivel eddig találkoztam, mind a szokásos vékony lemezből készültek, ami bizony az alacsony frekvenciás zajoknak kitéve könnyen berezonál. Én bitumenlappal (kátránylap) egészítettem ki a Casetek házamat, ezzel sikerült szinte 100%-ig kiküszöbölnöm a rezonanciát.
- Házhűtő ventilátor kikapcsolva - Ez nem mindig a legjobb megoldás, mert a kereszthuzat bizonyos esetekben sokat javíthat a belső hőmérsékleten. Ha van huzat, akkor a CPU hűtő ventilátora is alacsonyabb fordulaton foroghat. Viszont előjöhet az előlapnál a szélzaj, mint az én esetemben is.
- Az egész PC az íróasztal alá beéve, a lehető legtávolabb tőlem - Az Asus házakra visszatérve, szerintem nem elég puha a ház lába, így a rezgést továbbadja az íróasztalnak.

A rezgéscsillapításon kívül még az említett szivaccsal (3,5 cm vastag) is ki van bélelve a gépház belseje (felül, alul, elöl). Így most a géptől 2-2,5 méterre nyugodtan tudok aludni, egyáltalán nem zavar a gép hangja.

Harrrr!!!!

(#1354) elfelejtette válasza Ndruu (#1353) üzenetére


elfelejtette
veterán

Mi haver gépében a 2db WD Blue vinyót távtartókkal felraktuk az 5,25"-os helyekre, gumilappal hézagolva, hogy ne adja át a rezgést. A táp Enermax Pro 82+, ez tuti. Proci hűtő Scythe Ninja2 passzív. VGA 9600GT + AC S1 rev. 2. + a Ninja2 ventije 5V-on. CM 534-es ház belül natúr parafával ragasztva minden cm2 helyen, elöl-hátul a házventik 5V-on, a ház az asztal alá berakva a földön.
Az eredmény "szinte" néma csend.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1355) dim dim válasza Ndruu (#1353) üzenetére


dim dim
tag

az a baj, hogy annyira szubjektív az egész
ismerősöm mutogatta a szerinte "néma" gépét. ami szerinte néma, azt én az ablakon vágnám ki egy órán belül, anyira idegesítően zúg.
engem a legkisebb zúgás is idegesít. és nem megyek vele sokra, ha méterekre elmegyek a géptől és nem hallom. nekem az kell(ene) hogy ha dolgozom a géppel, és ott vagyok max. 1 m-re tőle, akkor se halljam.
arról nem is beszélve, hogy annyit költök a zajvédelemre, hogy abból lassan kitelne egy laptop.
és akkor nem kéne obi-ba rohangálni parafáért.

(#1356) Ndruu válasza dim dim (#1355) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A notebook sem hangtalan, sőt... Az aprócska ventilátor miatt olyan hangokat tud generálni, hogy azt is perceken belül vágnád ki a francba.
Persze hogy szubjektív, hiszen mindenkinek más a füle, más a hallása és más az ingerküszöbe is.
Szóval ne higgy a gyári specifikációnak. Egyébként még nem árultad el, milyen CPU hűtőről van szó, valamint a ház pontos típusát sem.
Megoldás lehet egy kis fogyasztású, teljesen passzív, ITX gép beszerzése, SSD-vel, ennek garantáltan csendben kell maradnia.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#1357) dim dim válasza Ndruu (#1356) üzenetére


dim dim
tag

Tudsz mondani egy-két (három) konkrét példát? Komolyan fontolóra veszem.

Egyébként egy ötlet: egy számítógép asztal asztali gépek számára kialakított részében van elhelyezve a gép.
Kérdés, jó-e ez így, hiszen majdnem minden oldalról fa panelek veszik körül, és lehet, az egész "hangfalként" működik?

Valamint: mi lenne, ha nem a PC-házat, hanem magát ezt a PC-tartó rekeszt vonnám be piramis szivaccsal, vagy más hasonlóval belülről?

>>>>>
Megoldás lehet egy kis fogyasztású, teljesen passzív, ITX gép beszerzése, SSD-vel, ennek garantáltan csendben kell maradnia.

(#1358) Ndruu válasza dim dim (#1357) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ezt mondtam korábban is, hogy ha rossz minőségű a ház, akkor a talpa átadja a rezgést az asztalnak is.
A gépedben lévő alkatrészekről még mindig nem derült ki semmi, úgy meg aztán nehéz segíteni, vagy jobbat ajánlani.
ITX-ről van egy fórumtéma, és rengeteg Logout írás.
[link] [link] [link] [link] [link] [link]

Valamint: mi lenne, ha nem a PC-házat, hanem magát ezt a PC-tartó rekeszt vonnám be piramis szivaccsal, vagy más hasonlóval belülről? - Működhet. Először próbáld ki, hogy ha kiveszed a gépet a helyéről és leteszed a szőnyegre vagy padlóra, akkor mennyivel lesz halkabb.

Harrrr!!!!

(#1359) dim dim válasza Ndruu (#1358) üzenetére


dim dim
tag

ja, hogy ezek az ITX-ek mind atomos és hasonló borzalomra épülő gépek
akkor már nem is gondolkodom tovább rajta. elég volt a netbookomban az atommal való találka.

(#1360) Ndruu válasza dim dim (#1359) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Megint nem nézted át, nem olvastad el amit írtam...
LGA 775, LGA 1156-os foglalatú ITX lapok is vannak, ezek legtöbbje rendelkezik egy PCI-e 16x-os bővítőhellyel is. Elég erős gépet össze lehet belőle hozni. S775-ből egy E8200, E8400-at alapórajelen simán lehűt egy passzív Ninja vagy Mugen.
Elmondanád milyen alkatrészekből áll össze a géped?

Harrrr!!!!

(#1361) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Üdvözlet!

Érdeklődnék, hogy mennyit érnek ezek a piramis-szivacsok hangszigetelés terén? Tervezek egy nagyobbacska gépet, plexiből lesz, de nem az átlátszóság miatt. Mindenképpen kap egy réteg ilyet és erre jönne a piramisos, de ha az jobb, akkor inkább húznék még egy réteget a másikból.

Vélemény?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1362) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Ha nem vagyok túl pofátlan :) Hangszigetelő szivacs és pár dolog hozzá,ha érdekel valakit.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1363) DIMITRIUS


DIMITRIUS
tag

Ugye egyik fő oka a zajnak amit a gép gerjeszt az a ventillátorok zaja. :S
Na most sok sok keresgélés után bukkantam rá ERRE de még nem volt alkalmam megcsinálni. :/ De gondoltam belinkelem hátha valaki kedvet kap hozzá elvégre is 300+-os CFM, 0db az már nem semmi :D

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#1364) TESCO-Zsömle válasza DIMITRIUS (#1363) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én próbálkoztam vele, de alapvetően 4 probléma van.

Az első -és szerintem a legfontosabb- hogy 20kV-al nem ildomos játszani.
A második, hogy adott légszállítás mellett csak a motorzarj lehet kiküszöbölni, a szélzaj megmarad. Ergo a 0dB túlzás.
A harmadik, hogy nem szabályozható.
A negyedik, hogy a nagyfesz-trafó baxhatja az ember fejét. Egyesek konkrétan hallhatják is, mások csak úgy érzik, hogy cseng a fülük míg ki nem húzzák. Akik szürkületkor hallják a denevéreket csevegni, azoknak felejtő.

sz: Ötödik, hogy ionizált levegőt nagy mennyiségben beengedni a gépbe nem tudom mennyire biztonságos.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1365) DIMITRIUS válasza TESCO-Zsömle (#1364) üzenetére


DIMITRIUS
tag

Na ez tök jó! Igazán elvetemült és őrült ötlet ezek szerint. :D De inkább nem kezdek bele mert ezek tudtán kiderül nem is olyan jó. :/ Köszi az infot

VW Golf 2 1.8 16v <3

(#1366) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Most vettem egy dobfelszerelés , és szeretném hangszigetelni a szobát ahol van!

A szobából 2 ajtó nyílok

1,50 m széles 2,20 m magas 3,25 m hosszú! Van benne egy kicsi ablak egy fűtőtest és két darab szekrény, ami fedi a szoba hátulját!

Hogy tudnám hangszigetelni hogy ne hallják a szomszédok ?

Hallottam a tojástartósról meg a közetgyapotról!

Más tudtok?:/

Ár/ kell e beszerelő vagy fel tudjuk e szerelni/ mennyit fog?

(#1367) zozz12


zozz12
tag

Üdv!
Szeretném a gépemet minél jobban lehalkítani. Ezért az volna a kérdésem, hány réteg, milyen típusú és vastagságú anyag (viszonylag olcsók legyenek) felhasználásával lehet elérni a lehető legjobb hangszigetelést! Ami eddig felmerült: bitumenlap, parafa, polifoam, hullámkarton, purhab, gipszkarton. Ezek közül/ezeken kívül mit érdemes használni, melyen rétegsorrendben és vastagságban?

Köszi

(#1368) Stylewars_kp válasza zozz12 (#1367) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Heló!

Kőzetgyapot, parafa, üvegszál esetleg gumi.

Üdv!

(#1369) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Szeretném hangszigetelni a házam. Ez egy számítógépház a rend kedvéért. Olyan szivacsos cucc kellene nekem, ami 1cm vagy 1,5 vagy max. 2cm vastag, és nem tojástartó alakú, hanem sima a felülete. Keresgéltem de nem találtam igazán ilyet, pedig tuti van. Ha valakinek van beszerző helye vagy tud ilyet kérem segítsen.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1370) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

Sziasztok.
Érdeklődnék, hátha valakinek van tapasztalata már azzal kapcsolatban, hogy adott egy szobaajtó,
amin alul felül katedrál üveg van
Ezt az ajtót két okból szeretném hangszigetelni
Egyik, hogy ne menjen át rajta fény, de ugyebár a lényeg, hogy az átmenő hangot csökkentse ( 90%-ban beszéd )
Most annyira átengedi a hangot, hogy ha a másik szobában nyílik az ajtó, azt is meghallom bentről
Itt nézelődtem, de nem tudom, hogy vajon mennyit érne, mennyivel lenne jobb a helyzet

Ezekből gondoltam, hogy valamelyikkel befedném az ajtót

Természetesen még körbe egy kisebb tömítő szigetelést is tennék
Jó lehet vagy felejtsem el ?

[ Szerkesztve ]

(#1371) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kéri, milyen oldalt, oldalakat tudnátok ajánlani, ahol van leírás, és többféle hangszigetelési módok közül lehet vlálasztani és lehet kérni szaktanácsadást is akár kiszállással? (zajos szomszédról lenne szó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.