Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Dracula


Dracula
senior tag

[kép]

[kép]

;)

Üdv!

(#602) Balee24


Balee24
csendes tag

Én kipróbáltam azért ezt az alaplap altt lévő szivacsos dolgot.. Hatvan összes boltját végigjártam érte:D Egyenlőre csak egy rétegben raktam fel. Valamennyit tompitott rajta de nem az igazi. Sztem hátul jön legjobban ki a hang ahol a 8cmes ventim húzza ki a meleget a Bartonomtól... meg az oldallap illesztéseinél...Arra nemtudom mi lenne a megoldás.. próbáltam eltömiteni de akkor meg nem illeszkedik a házra..

(#603) Dracula


Dracula
senior tag

Én még nem tettem semmit a házba.

Előbb a dolgokat kéne elhalkítani. Csak ha ezt teszem a táp lesz hangos.

A vinyók seek-jét viszont lejebb vettem AM-el. :)

Üdv!

(#604) szesa válasza Dracula (#603) üzenetére


szesa
senior tag

Ena minap vettem egy 12cmes ventit coolink (zold) es csak 1200at porog de mozgatja a levegot es igazabol nem is hallani szinte.

-

(#605) Dracula válasza szesa (#604) üzenetére


Dracula
senior tag

A ''semmit''-et a szivacsokra értettem.

Van nekem gyárilag egy Coolermaster 12cm-s venti a házban, az nagyon halk. Tudom, hogy a Coolink is jó halk venti.. :R

Üdv!

(#606) tomóka


tomóka
csendes tag

na tegnap befejeztem a házam szigetelését . hálám öröké fogja üldözni azt a t. forumozót aki ezt a témát megszakértette . :R három réteget ragasztottam fel . 2mm parafa 3mm polifoam és 25mm-es hangszigetelõ szivacs . jelenleg a leghangosbb egység a mobilrackben lévõ wd vincsi , utánna következik a táp . de azt holnap átalakítom . késõbb (nyárra) vízhûtést fogok beépíteni . a hõmérséketi értékek semmit sem változtak : idle proci 38c , alaplap 28c , hdd 30c . terheléses adataim még nincsenek .

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#607) Dracula válasza tomóka (#606) üzenetére


Dracula
senior tag

Király!

Képeket, pls! :D Mivel ragasztottad?

Üdv!

(#608) tomóka válasza Dracula (#607) üzenetére


tomóka
csendes tag

a fényképezés nem az erõsségem , fõleg a mûszaki háttér hiánya miatt :O . palmatexel ragasztottam csak lerobbantani lehet ;] . minden szabad felületet beburkoltam ennyi az egész .

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#609) tomóka válasza tomóka (#608) üzenetére


tomóka
csendes tag

érdekes dolog ez a hangszigetelés . megcsináltam a házat , kiderül , hogy hangos a táp :(( . átalakítom a tápot (néma csendesre) elõjön valami mély zümmögés :O . mi a lófaksz jöhet még :F ?

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#610) Dracula válasza tomóka (#609) üzenetére


Dracula
senior tag

Milyen a tápod?

Üdv!

(#611) tts válasza tomóka (#609) üzenetére


tts
addikt

hát a füldugó ;)

(#612) Sn00k válasza tts (#611) üzenetére


Sn00k
veterán

Abból is a VaTTás :DDD

;]

[Szerkesztve]

3njoy the Lif3

(#613) Dracula


Dracula
senior tag

Tud valaki a GT IceCrown HDD hűtőről valamit? Mennyire jó a ventije? A vinyó zajának elnyomásában segít?

Üdv!

(#614) Sn00k válasza Dracula (#613) üzenetére


Sn00k
veterán

Feltétlenül ragaszkodsz ehhez?
Ugyanis itt a PH-án tesztelték a Nexus diskTwin-t, és eléggé megvoltak elégedve vele, mid hűtés, mind zajcsökkentés tekintetében...

Keress rá, és olvasd el miket írtak róla...

3njoy the Lif3

(#615) tomóka válasza Dracula (#610) üzenetére


tomóka
csendes tag

szar codegány . átalakítottam fordulatszámszabályozósra , most kellemesen csendes . megtaláltam a búgás forrását ! :D a gumiburkolatú seagate vinyó rezgését erõsíti fel a ház a hangszigetelõ burkolat ellenére . 4mm vastag gumilapokat csavaroztam rá . és ezekre lógattam fel . gyakorlatilag a hallásküszöböm alá sûlyedt a vinyó keltette zaj . a terheléses értékek is megmaradtak a szigetelés elötti állapotnál . prescott magos celeroncs 50-53c full terhelésen .
a ''mi jöhet még ?'' kérdésemre ''drága'' gépem kapásból lökte a választ : a videókártya 4cm-s ventillátora . :)

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#616) Dracula válasza Sn00k (#614) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem meg eléggé nem ajánlották a SilentPC Review fórumain, CSAK a gumis HDD rögzítést.

De a saját magam által kreált gumis felfüggesztés, bár hangilag tényleg bevált, sajnos talán a konstukció és a venti (kellő légmozgás) hiánya miatt, egyik vinyót 56C-ra vitte fel, a másik 46 maradt...

Sajna 4k elég sok 2 db ilyenért, és írt nekem PÜ-t olyan, aki 4 db készletet vett és egyáltalán nem volt vele elégedett. Hűteni hűt, de a zajon alig segít...

Az X-Swinggel is így vagyok. Nem bízom benne. :(

Üdv!

(#617) Dracula


Dracula
senior tag

Ja és berkatam a ''hullámos'' szivacsot a 2 vinyóm alá... Tompább, de mélyebb lett a hangja az alsónak, ami szerintem eléggé idegesítő.

Úgyhogy ki is fogom venni, szerintem nem jó. :o

Üdv!

(#618) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok!
Én még régebben megcsináltam a parafa hullámszivacs kombót a gépembe. Sztem megérte, olcsó volt és jó.
Itt van pár kép róla: [link]

(#619) Dracula válasza Peathee (#618) üzenetére


Dracula
senior tag

Parafa nekem is van a ház aljában...

Hanem ezt a fajta hullám (inkább piramisos :DDD ) szivacsot hol vetted és mennyiért?

Üdv!

(#620) Dracula


Dracula
senior tag

Ja igen és még valami...

1. Miért pont oda raktad a szivacsos részt, ahol van?
2. A ház másik oldalán is van belül parafa és / vagy szivacs? (ami az alaplap hátulja fele néz, ha befér oda)
3. Ragasztottad a szivacsot a parafára? És a parafa hogy van a ház oldalán?

Üdv!

(#621) tomóka válasza Dracula (#616) üzenetére


tomóka
csendes tag

mit hoztak fel a csak gumis rögzítés ellen ?

Ha annyi eszed lenne mint nekem, pont olyan hülye lennél mint én!

(#622) Peathee válasza Dracula (#619) üzenetére


Peathee
aktív tag

Szia!
Parafa nekem mindenhol van a ház belsejében, az alaplap mögött is teljes szélességben. A szivacs pedig SAL termék, a honlapjuklon láttam h foglalkoznak vele. Bementem 1 viszonteladóhoz és megrendeltem. Asszem 800 HUF volt egy 30*60 as tábla. Nekem 2 elég is volt belőle mindenhova. Bár az alaplap felőli oldalon nincs mert nem fért be, csak fent egy kis részen (Dragon tulajok tudják miért). Azért nem teljesen burkolt a másik oldallap sem mert a táphoz szerintem jobb ha nem ér hozzá a szivacs (tűzvédelem, biztos ami biztos) illetve a cdrom ok mellett sem fér el. A rögzítés pedig a házhoz a parafát kétoldalú extra erős ragasztó szallaggal raktam fel. 8 hónap után sem engedte szóval jó! illetve a parafához a szivacs palmatex el van ragasztva, ide muszály volt folyékonyat használni a szivacs miatt.

[Szerkesztve]

(#623) Dracula válasza tomóka (#621) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem egészen értem a kérdéses... pont az ellen nem hoztak fel semmit...

De ha arra gondolsz, hogy gumibak akkor azok nem túl jó megoldások.
Ahogy sem a Zalman, sem a Nexus DiskTwin megoldásai. Ezek bár jól hűtenek, de a túl merev gumik miatt jobban továbbítják a rezgéseket.

Persze nem azt mondom, hogy rosszak, de vannak jobbak.

Már elkészült a 3,5'' HDD sínen alapuló új felfüggestésemből az egyik, a kábel ugyan az, mint az első, cd-rom házba szerelt... Meglátom hogy válik be... Ezúttal alul felül ugye üres tér van, és teszek a 2 vinyó elé egy ventit...

Képek később.

Üdv!

(#624) Dracula válasza Peathee (#622) üzenetére


Dracula
senior tag

Kösz a segítséget!

És pontosan hol rendelted? Én is ilyesmire gondoltam, csal én anno hullámos változatot láttam a Tesla / Videoton boltban az Bajcsy-Zs. úton. Meg is nézem majd, megvan-e még a bolt és van-e náluk ilyesmi.

Csak a ház aljában van parafa... Ragasztani egyelőre nem akarom, mert a házra van gari. :D Bár, hogy mi romolhat el rajta... szóval meglátom, de ahogy ismerem magam, lehet, hogy mégis megcsinálom majd.

De előbb
1. VGA halkítás (1,5 hete nem kapok raktárról Zalman VF700-Cu-t)
2. A vinyók felfüggesztése.
3. Meglátom, hogy utána kell-e szivacsozni. :))

Üdv!

(#625) Sn00k


Sn00k
veterán

Cooler master Wave Master-hez mit szóltok? Egyébként jól tudom, hogy hozzá adják a ház ventiket is? Ha veszek egy ,ilyet mennyire halk...? Érdemes ennyi pénzt áldozni rá?

Egyébként a Cavalier házakhoz is, ad a cooler master ventiket? :F

3njoy the Lif3

(#626) Sn00k válasza Sn00k (#625) üzenetére


Sn00k
veterán

nah senki, semmi hozzászólás?:(

3njoy the Lif3

(#627) Button válasza Dracula (#624) üzenetére


Button
aktív tag

Dracula, most vettem Zalman VF700-Cu-t a Qwertyben..
A rufuszban sajna nincs, mégha az árlista mást is mutat :( a qwertyben meg br 6900Ft. Nem a legolcsóbb, de már nem akartam hazamenni anélkül. 5-6 db volt a polcon még tegnap a Bartók Béla úton.

(#628) Button válasza wgandalf (#537) üzenetére


Button
aktív tag

Meg tudnád mondani, hogy ebben hány darab és mekkora és micsoda van?

''Revoltec Zajcsökkentő szett Be Quiet! Univerzális Midi''

(#629) Dracula válasza Button (#627) üzenetére


Dracula
senior tag

Köszi köszi!!!!

Meg is veszem hétfőn... 2 hete várok rá. Az ár nem olyan vészes... 7400 kb. a Pixelben. 6200-300 az ''olcsóbb'' helyeken, persze sehol sincs...

:R :R :R neked!

Üdv!

(#630) Dracula


Dracula
senior tag

Az árlistán csak az Al-Cu van... de amilyen hulladék a Qwerty árlista... :)

Üdv!

(#631) Button válasza Dracula (#629) üzenetére


Button
aktív tag

Az árlista mind1, van, legalabbis volt akkor még..
Ja és van egy olyan, hogy ''készpénzes fizetés ár''. 7400-at mondtak nekem is, erre mondom de a kezpénzes fizetésnél 6900 van. Ja tényleg, akkor 6900 :DDD

(#632) Dracula válasza Button (#631) üzenetére


Dracula
senior tag

Na kösz, akkor erre figyelek majd!

És hány év garit adnak? 1? :( Asszem Zalmanra 2 év jár? :F (Pixelnél)

Üdv!

(#633) Button válasza Dracula (#632) üzenetére


Button
aktív tag

12 hó, ja :(

(#634) Goose-T


Goose-T
veterán

Olcsó és kiváló megoldást találtam a számítógép hangszigetelésére. Vettem a madaras teszkóban két darab lábtörlőt 300 forintért, szétvágtam és a gép belsejébe ragasztgattam módszeresen. Extrakirály lett. Az anyaga filc, az alja gumírozva van (van olyan is, ami nem gumírozott, az nem jó, mert nem ragad rá a kétoldali ragasztó rendesen). A hőmérsékletek nem változtak a gép belsejében, viszont sokkal csendesebb lett. Sirály. :D

Szerk.: egy dolog maradt még hátra a csendesítésből: a két darab házventi sziloplaszttal történő rögzítése csavar helyett.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#635) ActionMan válasza Goose-T (#634) üzenetére


ActionMan
tag

Kép nincs véletlenül?

Amúgy elég jól hangzik az ötlet, ár/teljesímény arányban lehet, hogy simán hazavágja a parafa+hangszigetelő szivacs kombót. :C

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#636) Goose-T válasza ActionMan (#635) üzenetére


Goose-T
veterán

Még nem készítettem képeket, de fotózok, ha kell. :) Árban bármit hazavág, 150HUF a lábtörlő darabja. :DDD Olyan hangja van most a háznak, ha megkopogtatom, mint egy Merci-ajtónak. :) Az eddigi ''deng-deng'' helyett most csak ''duf-duf''.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#637) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Itt van hangszigetelés:DDD

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#638) Button


Button
aktív tag

Megvettem az AC freezer64 prot és a Zalman VF700cu-t így aztán egész tisztességes a hangja a gépemnek.
Most viszont a WD-m kezd hallatszani :DDD
Mi a véleményetek? Az egész gépet megéri-e hangszigetelni, vagy inkább csak a hdd-t? Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, főleg ha a hőmérsékletre gondolok..

(#639) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi skacok!

Belekezdtem egy házikó építésébe és hangszigetelni is szeretném a kicsikét, ebben szeretnék tanácsot kérni, ugyanis olvasgattam a topicot és láttam, hogy sokan ilyen hullámos szivaccsal szigetelik a gépüket és ahogy nézem a gyári megoldások is valami hasonló technikán alapszanak, csak ott a szivacs egyik oldalán van valami ilyen a szivacsnál sűrűbb gumiszerű anyag.

Ebben a ''szendvicsben'' mennyi jelentősége van a vékony, sűrűbb résznek?
Elég lenne csak a szivacs is?
Esetleg egy vékony réteg parafa és rá a szivacs?

Jah és tud valaki valami jó kis anyagot porszűrőnek, amiből stílusosan(a szűrők nem lesznek elrejtve, hanem kb. egy síkban lesznek a ház falával tehát szem előtt) meg lehetne oldani a ventik szűrőit?

(#640) Dracula válasza Button (#638) üzenetére


Dracula
senior tag

Szia Button!

Felraktam én is a Vf700-at. A procihűtő még a ''sima'' F64, 1560 on és a VGA is ennyin.

Na most a vinyón kivül nincs hangja a gépnek (bekapcsoláskor). A ventiket direkt kihúztam, hogy megnézzem....

Sajna a Samu vinyó hangos, cserét tervezek Hitachi-ra... megcsinálom azért a 2 rögzítést, amin majd lógnak addig a vinyók...

De a leghalkabbak a noti vinyók és 100 gigás van már 40 körül. :)

Üdv!

(#641) Dracula válasza Frenky89 (#639) üzenetére


Dracula
senior tag

Porszűrőnek ajánlom a bronzszövetet... nagyon finom és vékony... de a pici porszemcséket átengedi, és az alig látszik viszont az is ott van... tehát a PC kifújását nem lehet elkerülni, csak nagyobb porcicák nem lesznek.

Lábtörlő is jó. Vagy parafa alulra és rá a hullám szivacs.

Még én sem csináltam meg ezt de meg akarom, most alul van parafa és a vinyók alatt egy hullámos szivacs, ami inkább a mélyebb hangokat erősíti fel sajna, a magasakat meg elnyelni.. :( szóval nem az igazi.

Igaz ez tároló doboz szivacs és nem ''hangboltban'' kapható...

Üdv!

(#642) Frenky89 válasza Dracula (#641) üzenetére


Frenky89
őstag

Ennek e hullámos szivacsnak kb. mennyibe van négyzetmétere? Mert nekem nem kellene csak egy négyzetméternyi, de ha aranyárba adják, akkor inkább kitalálok valamit.

mod:
Ilyen bronzmicsodát hol lehet kapni és kb. mennyiért?

[Szerkesztve]

(#643) VectraZo


VectraZo
csendes tag

Üdv!

Autóhifiben használatos anyagokat próbáltatok már?
Tudom nem a legolcsóbb, de elég jó a hatásfokuk.

(#644) Button válasza Dracula (#640) üzenetére


Button
aktív tag

Naja, de a notebook vinyo drágább mint egy rendes+nexus doboz :P
Akkor meg már a sebesség miatt azt választanám.
Ennél már csak a teljes ház leszigetelése az olcsóbb talán. Tetszik nekem az a Revoltec Be!quiet, olcsó is a többi ilyenhez képes és nem is ahhoz képest hogy mi van ezekben..

(#645) Dracula válasza Frenky89 (#642) üzenetére


Dracula
senior tag

Hali!

A 2-vel ezelőtti gépemben volt ilyen! (Chifetec ház, alul kép a bronzszövetről és egy email cím, akitől szereztem) Talán van még neki vagy tud szerezni bár asszem tavaly előtt volt ez...
[link]

Hifiboltokban lehet kapni, árat én sem tudok. Talán ezer körül lehet? De olcsóbb vagy drágább is lehet, csak saccolok...

Ha valaki lát / tud, írja már le. Majd 1x én is körülnézek ilyen téren.

Üdv!

(#646) Dracula válasza Button (#644) üzenetére


Dracula
senior tag

Az igaz... bár asszem az lesz, hogy 250gb Hita vinyó + a gumis felfüggesztésem, ha kész lesz.. :) egyelőre majd a 2 samun tesztelem... :B

Üdv!

(#647) Frenky89


Frenky89
őstag

Kicsit off de azért berakom ide is :B

Tádáámm:...
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
...tessék kérdezni és véleményt nyilvánítani!

Ez még az első kész darab és még csak a v1.0

(#648) tray válasza Frenky89 (#647) üzenetére


tray
aktív tag

Frenky!
Mi ez? Hol kapható? Mennyire vált be?
Csak azért, mert én is szenvedek a porcicák miatt..

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#649) Frenky89 válasza tray (#648) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez kérlek porszűrő, házi gyártású, hatékonyságról még nem tudok semmit se nyilatkozni, mert még csak most lett kész az első darab, de szerintem nincs az a porszemcse ami átmenne egy ilyen szűrőn.

(#650) jagada válasza Frenky89 (#649) üzenetére


jagada
őstag

viszont a levegőszállítás is lekorlátozódik erőssen.....
szivaccsal leszigeteltem a ház oldalfalát, és sokkal hangosabb lett, nekem is felerősítette a mély hangokat.....

[Szerkesztve]

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.