Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) moongoose válasza Dare2Live (#750) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

ja... már én is rájöttem erre! :U

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#752) fasyrt válasza moongoose (#737) üzenetére


fasyrt
őstag

Őőő... azt lehet én követtem el... :)

Hímzőcérnával függesztettem fel a winyótradíron keresztül, de nem vált be, mert megette a radírt a cérna. :(

(#753) Dracula válasza fasyrt (#752) üzenetére


Dracula
senior tag

Neked volt bent a képed a házról egy csomó odacsavarozott KOOH-I-NOOR radírral? :)

Aztán arról ment a téma, hogy melyik radír milyen puha és mit használjunk... :DDD

Üdv!

(#754) Frenky89


Frenky89
őstag

Mitszólnátok a bitumenlaphoz a parafa helyett a ''piramisos'' szivacs alá?

(#755) fasyrt válasza Dracula (#753) üzenetére


fasyrt
őstag

Neem... :) Az enyém ez, megtaláltam: [link]

Viszont! HDD seekzaja ellen miajánlotok? Ez kb. milyen frekvenciás zaj lehet? Van egy 57×140×38 mm-es helyem,ahol ilyen szivaccsal vagy nemtommivel tompítani kéne. De nincs 5letem, hogy mi jó erre.

(#756) Dracula válasza fasyrt (#755) üzenetére


Dracula
senior tag

Értem... akkor az másé volt, de volt!

A WD-k nem tudom milyenek seek zajban. Próbáld meg az Ftool-al levenni a hangot. (elég pár egységet visszavenni a csúszkán!!!)

Üdv!

(#757) Dare2Live válasza Frenky89 (#754) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha rendesen körbe tudod fogatni bitumenlapal elméletileg az a legjobb low cost megoldás...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#758) Dare2Live válasza fasyrt (#755) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nehéz ügy mivel ha pl bitumenlappal körbefogod megfő a hddd.

lehet kapni 10Kfelett spec dobozt az nagyjából lefogja....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#759) Frenky89 válasza Dare2Live (#757) üzenetére


Frenky89
őstag

A rendesen alatt én azt értem, hogy lesz egy doboz amit teljesen (kivéve a ventik helye) körbe lesz vonva ilyen bitumennel meg a ''piramisos szivaccsal''.

mod.: Ez a bitumen lap bármilyen lehet, mármint milyen fajta jó hangszigetelésre is?

[Szerkesztve]

(#760) moongoose válasza fasyrt (#755) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

a seek ellen talán a saját drivere, amit, ha minden igaz megtalálsz a WD honlapján.
Nekem a samsunghoz volt egy progi amivel az ilyen dolgokat le lehetett csendesíteni.
Csak nem használtam mert,egyrészt az egész HDD-t leformázta volna a módosítások miatt, másrészt van hangosabb dolog is a gépemben.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#761) fasyrt válasza Dare2Live (#758) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem fő meg. :)
Alján meg a tetején hűtve van. Előtte van egy 57×140×38 mm oldalú téglatestnek megfelelő hely,amit ki kéne töltenem ilyen hangszigetelővel. Szal nekem a bitumen is jó, ha a seek zajt elfogja... És nem rezeg be, ez tuti. :)


Mongoose: WD oldalát még megnézem, hátha.
Dare2Liveelőtt szóló: Ez az Ftool egészen pontosan milyen progi? :)

Mod: help! Nemtalálom a wd oldalán a nekem való progit.
[link]
Caviar SE E-IDE, 160 GB :)

[Szerkesztve]

(#762) fasyrt válasza fasyrt (#761) üzenetére


fasyrt
őstag

up.

(#763) Dracula válasza moongoose (#760) üzenetére


Dracula
senior tag

Ne beszélj már hülyeségeket, hogy formázná le??? :((

Ha leveszed a HUtil-ban a AM-et Silent-re akkor semmit nem formáz le, semmi nem vész el...

Üdv!

(#764) Frenky89 válasza Dracula (#763) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez a HUtil csak Hitachi vinyókhoz jó vagy mindegyik márkához?

(#765) Frenky89 válasza Frenky89 (#764) üzenetére


Frenky89
őstag

Jah nem, most nézem, hogy ez Samsungos progi!

Seagate SeaTools-ában ugye nem lehet állítani a vinyó ''hangját'' és ha nem akkor Seagate vinyóknak mivel lehet?

(#766) moongoose válasza Dracula (#763) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Akkor erre csak azt tudom mondani, hogy töl :((( sd le a samsung honlapjáról és futtasd egy samsung hdd-n

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#767) moongoose válasza Dracula (#763) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

hopp ezt benéztem már megint előbb járt a pofám, mint az agyam...
Úgy látom neked sama hdd-d van és talán joban tudod... :O

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#768) canniball válasza Dracula (#763) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom a HUtil-lal való halkítás a gyorsaság rovására megy. Mennyire vehető észre a lassulás?
És csatlakoznék fasyrt kolléga kérdéséhez: ''Ez az Ftool egészen pontosan milyen progi?''

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#769) Dracula válasza Frenky89 (#765) üzenetére


Dracula
senior tag

Az általános progi, ami majdnem minden vinyóval megy (Maxtor, Samsung, Hitachi, IBM...) az az F-TOOLS. IBM / Hitachi program.

A Seagate vinyóknál nincs AAM a 7200.7 és 7200.8.ban SEM. Így azokat nem lehet halkítani.

A 7200.9-ben úgy tudom, van AAM, de állítani nem lehet, mert a vinyó állítja be. :F

Üdv!

(#770) Dracula válasza moongoose (#767) üzenetére


Dracula
senior tag

Valóban, én mind2 samsung vinyómon futattam...

Mivel van külön formázás, ellenőrzés stb. rész így az Accoustic Management rész NEM érint semmiféle más területet.

Lehet Normal, Fast vagy Silent módban asszem.

Nekem mind2 Silent módban van.
Az FTOOL a 255 max értékhez képest ezt 149nek jelzi.

Kis lassulás van de nem nagyon érzékelhető, cserében viszont csöndesebb a seek! (asszem le is mértem a sebességet...)

Üdv!

(#771) Dracula válasza canniball (#768) üzenetére


Dracula
senior tag

Itt egy topic az F-tool-ról. Én innen ismerem.

[link]

Üdv!

(#772) canniball válasza Dracula (#771) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez most poén vagy eltévesztettél valamit? Ízirájder? :F :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#773) fasyrt válasza Dracula (#771) üzenetére


fasyrt
őstag

rotfl... :C :DDD

(#774) Frenky89


Frenky89
őstag

Mi az a minimális vasgagság parafából, amit érdemes berakni ''piramisos'' szivacs alá?

(#775) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Nos, elkészült a házi gyártású ház:) Semmi rezonancia...
néhány kép: [link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen anyaggal borítsam a teljes csönd érdekében (a winyó hangja nem érdekel, az valahogy nem zavar), ill. milyen házventiket szerelje bele, mekkora fordulat elég ennek egy ilyen konfignak...

(#776) _az


_az
senior tag

Hi!

Nincs kedvem átnézni a 750 hsz-t szal csak gyorsan felvetném a kérdést.

Mit érdemes keresnem ilyen obi-praktiker helyeken hangszigeteléshez?

Kéne ugye a vinyónak valami, táp alá valami, ventik tövére valami és a ház vonalait, lapjait is szeretném qssoltatni. Namost ugye mindezt potom 20k-ért megvehetem moddolós boltokban, tehetnek egy szivességet.

Szóval első tippem az a szilikon tömítő lenne, azt ki mennyire szereti?
2. tippem lenne valami klassz szivacsos anyag: valami padló aléá való szigetelő szivacs esetleg???

előre is thx

az

(#777) DrGonzo22 válasza _az (#776) üzenetére


DrGonzo22
őstag

szereintem ha a házad rezeg magában, akkor semmi esélyed, én építettem fából egy házat, előző hsz-ben vannak a fotók, kb 6-7 óra munka volt vele, szóval nem vész. Egyenlőre még én se tudom, mivel borítsam parafa, polifoam állítólag jó. Ja és a winyót lógasd fel vlhogy úgy, mint én, vagy Drakula.

(#778) _az válasza DrGonzo22 (#777) üzenetére


_az
senior tag

a házzal nem lenne nagy gond, mivel egy 20 kilós casetek ;]
csak hát be tud rezonálni. namost ha minden sarkot kitömök, minden fedőlapot lepolifoamozok, akkor nem lehet gond... remélem...

az

(#779) DrGonzo22 válasza _az (#778) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nekem mondjuk egy 4ezer ftos szar minöségű házam volt, de láttam drágákat is, azok is rezonáltak, rezegtek, mint a kocsonya, inkább csináltam egyet, ez totál halk.

(#780) Frenky89 válasza DrGonzo22 (#775) üzenetére


Frenky89
őstag

Alaplapot hogy fogattad fel?

(#781) DrGonzo22 válasza Frenky89 (#780) üzenetére


DrGonzo22
őstag

puha fát kerestem direkt, és nagyon mélyen van bekalapálva a fába, persze nem volt egyszerű kimérni (ez volt a legnehezebb egyész házból kb. 2 óra volt míg megcsináltam, de stabilabb lett mint bármi:) )

(#782) MoDD3rke válasza _az (#776) üzenetére


MoDD3rke
csendes tag

nekem nagyon frankó lett és még qsol is !
Nah figyi. elmész hangfalas boltba , vaszel hangfalburkolo filcet. azzal a fémet bevonod ugy hoogy a keményebb felével ragasztod fel. , a vinyora kupszivacsot ragasztas. olyan mintha a szinusz jelet 3d be vetitened ki . ugy nez ki az a szivacs. és a hazlabakat kicsereled vagy csicsás rezgéselnyelő tüskelábakra ill gumitalpakra.

a honlapot nem frisitem....

(#783) Frenky89 válasza DrGonzo22 (#781) üzenetére


Frenky89
őstag

A csavarokra gondolta, hogy azok milyen csavarok?

(#784) _az válasza MoDD3rke (#782) üzenetére


_az
senior tag

eza filc hogyér van?

az

(#785) MoDD3rke válasza _az (#784) üzenetére


MoDD3rke
csendes tag

huh itt Vácon egy elég drága boltban 1000 valamennyi 1m*2,5m es darab.

a honlapot nem frisitem....

(#786) DrGonzo22 válasza Frenky89 (#783) üzenetére


DrGonzo22
őstag

azok a sima eltávolító csavarok, amivel a régi házhoz volt rögzítve.

(#787) Frenky89 válasza DrGonzo22 (#786) üzenetére


Frenky89
őstag

és milyen menetbe raktad be őket? vagy nem lehet csak egyféleképpen rögzíteni őket és utánna soha többet másféleképpen?

[Szerkesztve]

(#788) DrGonzo22 válasza Frenky89 (#787) üzenetére


DrGonzo22
őstag

pontosan egyszer rögzíted és utána fix, de mivel szabvány nem okoz gondot. ill. ha új lapot veszel, és más a kiosztása, kihúzod a régi helyekről, és bevered az újba.

(#789) DrGonzo22 válasza DrGonzo22 (#775) üzenetére


DrGonzo22
őstag

A képeken jól látszik, hogy az aerocool prochűtő nagyon közel kerülne a felső 12-es ventilátohoz, szerintetek, ha a prochűtőről leveszem a műanyag borítást, és a 8as ventit, akkor a 12-es lehűti rendesen? Ill. lenne lenne 1 12-es oldalról is, az meg pont a prochűtőre fújná a külső levegőt. Gondoltam még arra is, h csináltatok egy hatalmas passzív rézhűtőt a vidkártyához (ha minden igaz lenne rá egy ismerősöm, aki megcsinálná) jó 2 pci slot mélységig, és ezt szintén fújná a nagyon halk 12-es oldalsó venti. Így nem lenne semmi csak 3 12-es venti, a tápot meghallgattam magában, az annyira halk, hogy észre se lehet venni h be van kapcsolva:) Kéna még 2 hasonlóan jó 12-es házventi és akkor szerintem ez simán lehűteni. Nketek mi a véleményetek, jó ez az elgondolás, vagy sem? Ja és amúgy mi a most kapható leghalkabb ventilátor 12-es vagy 14es is lehet, de abból csak azt az 1 aerocool-t láttam, és arról több helyen is azt írták, h hangosabb sok 12esnél.

Előre is köszi

(#790) Dracula válasza canniball (#772) üzenetére


Dracula
senior tag

HUH, ez valóban de még inkább ROTFLMBO...

Szal itt a link
[link]

(benne maradt az előző Ctrl+c :DDD )

Üdv!

(#791) Dracula válasza DrGonzo22 (#777) üzenetére


Dracula
senior tag

Vinyó felfüggesztésére ajánlom a Praktikerben kapható fekete gumikötelet.

Olyat kerestem, ami a Silent Vibes-en van, de nem találtam. Az OBI, Baumax nál nem találtam jót.

Ami viszont bevált az ez a gumikötél.

Sajna ez sem a legjobb, mert picit merev és így átveszi a rezgést. De nem rossz. Egy kompromisszum, mivel jobb nem volt.

Amúgy meg várok a táp nélküli Antec P150-re, ahol már gyárilag gumiköteles a vinyórögzítés.

Üdv!

(#792) Frenky89 válasza DrGonzo22 (#788) üzenetére


Frenky89
őstag

Másik házból kivett távtartó csavarokkal ven megcsinálva?

Már elsőre így kellett volna kérdeznem

(#793) DrGonzo22 válasza Frenky89 (#792) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem kivettem őket, hanem villamossági boltban vettem 9db eltávolító csavart, de uaz, mint ami a régi házban is volt. Amúgy kérdezted, hogy azokat az aerocool 14es ventiket akarok-e venni. Igen olyat akarok, tudsz róla valamit, hogy megkérdezted, vagy csak úgy? Amúgy sajnos fogalmam sincs, hogy hol árulnak olyat.:)

(#794) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

sziasztok!!Kivágtam a gépemen 3 lyukat akkorát h. mögé bement 1 8cm-es hűtő!!!De nagyon hangos lett a gépem tőle!!!Mit ajánlotok mit tegyek mert gondolkodtam hogy elérakok 1 plexidarabot de akkor meg minek a hűtő?Ha nem birja beszivni a luftot !!!!
Várom az ötleteket!!!

(#795) MoDD3rke válasza PredatorNo1 (#794) üzenetére


MoDD3rke
csendes tag

Mivel láttam a géped ezért átérzem a problémád :DDD nah 2választásvan : vagy kivágod a lyukakat ésakor egy nagy kör lesz ott , vagy a ventit leszabályzod.

a honlapot nem frisitem....

(#796) Frenky89 válasza DrGonzo22 (#793) üzenetére


Frenky89
őstag

Az Aerocool cuccokról nem tudok semmit:(, már vettem mehelyettük két 120-as Nexust.

(#797) PredatorNo1 válasza MoDD3rke (#795) üzenetére


PredatorNo1
aktív tag

Miért jobb az ha kivágom????Attól halkabb lesz vagy mi??

(#798) canniball válasza PredatorNo1 (#797) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#799) fasyrt


fasyrt
őstag

Még mindig a vinyó seek-zajára keresek valamilyen szivacsot/anyagot... :U
Help, sw nemgyó. :(

(#800) MoDD3rke válasza PredatorNo1 (#797) üzenetére


MoDD3rke
csendes tag

igen attól halkabb lesz mert kisseb lesz a szélzaj ( szélzaj @ megütköik a levegő a lyukak peremén )

a honlapot nem frisitem....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.