Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Bandus99 válasza Arcsi (#900) üzenetére


Bandus99
őstag

kepet kerhetunk az alkotasrol?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#902) Frenky89 válasza Arcsi (#900) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez már elég régi dolog, nekem is így van már egy éve kb. :))

(#903) samprass


samprass
tag

nekem passzív vízhűtés után hallható a vinyó...
de már nem sokáig!!!

-= VAHH =-

(#904) Arcsi válasza Frenky89 (#902) üzenetére


Arcsi
tag

Okés, csak úgy megörültem neki, hogy le kellett írjam :DDD

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#905) Frenky89 válasza Arcsi (#904) üzenetére


Frenky89
őstag

Okés nem azért mondtam, egyébként jó kis technika nálam is bevált.

(#906) Frenky89


Frenky89
őstag

[link] - a felfüggesztés és a vinyó;
[link] - és ami hűti - 120-as Nexus

sorry a ratyi képekért!

(#907) commanDOS válasza Daveeboy (#894) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hogy az istenbe ne távozna?? a hang nem más mint a levegő rezgése, ergó ha a levegő mozog, akkor a hang is, pl amikor a szél ''viszi'' pl egy vonatkürt hangját. vagy szirénát vagy mittoménmit. éppen ezért szokták ajánlani a csendmániásoknak hang szempontjából az olyan házakat amin csak hátul van nyílás, illetve ''elől beszív-hátul kifúj'' elven műxik és nincs külön légkürtő a procnak meg ilyenek.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#908) csapos2 válasza Frenky89 (#906) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv !
Mi az amivel a vinyód fel van függesztve?Csak azért kérdezem , mert nekem nem tűnik bicikli belsőnek.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#909) Frenky89 válasza csapos2 (#908) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem tom mi ez, a padláson találtam ilyen gumiszallagokat és abból vágtam ki darabokat, de nem tökéletes mert kicsit merev, jobb lenne valami puhább.

(#910) csapos2 válasza Frenky89 (#909) üzenetére


csapos2
addikt

Jó kis padlás :C A merevsége azért nem jó mert átviszi a rezgést a házra?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#911) Arcsi


Arcsi
tag

Csináltam egy képet a bicikli belsős megoldásról, lehet röhögni :D

[link] biciklibelső

Csak a képen vettem észre hogy nem teljesen vízszintes, azóta már kijavítottam :DDD

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#912) Daveeboy válasza commanDOS (#907) üzenetére


Daveeboy
tag

hmm...értem
szóval nincs más dolgunk mint egy nagy és erős ventillátort állítani a gép elé és elfújjuk tőlönk a hangját....?
egyébbként ok hogy a levegő rezgése meg minden, de ha megy a venti az már eleve szűr (hanghullámok visszaverődnek) illetve a légáramlás eleve módosítja a rezgést.
Ergo nekünk a kiszűrődő zajokat a venti zaját és az általa keltett légáramlás zaját kell szűrnünk.

Tisztázzuk.
Nem vagyok akkusztikus, nem azt mondom hogy hülyeséget beszél!
Amit mondasz viszont olyan mintha kitennénk a szélbe a gépet nyitott oldallappal és a légáram módosítaná a hang terjedését. OK.

OK hogy kijön a hang a ventinél de nem azért mert kifújja, és a hang a levegővel együtt távozik.
Beledobsz egy követ a vízbe, ami hullámokat kelt, majd egy szivattyú szívó oldalát odateszed a hullámokhoz, a kifolyó víz nem a beszívott hullámzással fog kifolyni.

tisztelet és béke! :R





[Szerkesztve]

(#913) Frenky89 válasza csapos2 (#910) üzenetére


Frenky89
őstag

Hát igen jó kis padlás van még egy ''pár'' cucc fenn, amúgy tényleg azért nem jó ez a gumi, mert a magas frekvenciás rezgéseket minimális mértékben átvezeti a házra, de ez már nem vészes, azért jobb lenne valami elasztikus gumi.

Arcsi - sztem teljesen korrekt!

[Szerkesztve]

(#914) csapos2 válasza Frenky89 (#913) üzenetére


csapos2
addikt

Köszönöm,hogy megosztottad velem a tapasztalataidat :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#915) commanDOS válasza Daveeboy (#912) üzenetére


commanDOS
senior tag

Értelek, igazad is van, de énse úgygondoltam, hogy az elején beszívja a hangot, hátul meg kifújja :D kicsit sarkítva fogalmaztam
de sz.tem nyilvánvaló, hogy hátul több hang távozik, egy normál házból, mint elől.
főleg mivel a zaj egy részét maga a az(ok) a venti(k) kelti(k) ami a gépből igyeekszik kiszívni a felmelegedett levegőt. meg ugye egyszerűbb okra visszavezetve, hátul van a legtöbb nyílás, tehát nyilván ott a hang kevesebb akadályba ütközik, mintha egy lemezt kéne rezgésbe hoznia, így ott több hang jön ki. de ezen ne vesszünk össze

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#916) Daveeboy válasza commanDOS (#915) üzenetére


Daveeboy
tag

Így máris sokkal érthetőbb... :D
Nem veszünk össze :DD
Bár ha kötekedni szeretnék akkor...
''hátul van a legtöbb nyílás, tehát nyilván ott a hang kevesebb akadályba ütközik, mintha egy lemezt kéne rezgésbe hoznia''
igen de a nyilásokon kijut és annyi, viszont ha egy lemezt (oldallap) szerencsétlenül hoz rezgésbe és így felerősödik, akkor az oldallapon is jelentős zaj keletkezik... :))
na jó nem kötekszem...
píísz

(#917) fefo1


fefo1
csendes tag

sziasztok.olvasgatam a forumot.pár kérdésem lenne hozátok.az alaplapomon van egy zalman 7000alcu ennek a hangját is halani!!ha mindenhová rakok én 8 cm-es parafát és esetleg az alaplappal szemközti oldalra még teszek abbol a kupos somogyiban is kaphato szivacsbol az jo lesz??a ventikre meg a gumis megoldásra gondoltam!!akor azokis halkak lesznek talán!!a vincseszterre meg szintén a gumis felfügesztésen gondolkozok!!amugy csak3+1 venti lenne a gépben:elöl lenn:12cm-es, táp alat hátul 8cm-es és a táp persze azis gumisan csendesitve ha jo lesz,és van egy a videokártyán is zalman höcsöves cucc plusz a ventijével.ezzel kapcsolatban is az a kérdésem lenne hogy ha én az oldalfalat kivágom ennek a ventinek akkor az menyire lesz hangosab töle???a többi remélhetöled csendes lesz a 8cm-es parafátol,mert máshol nem lenne csak ezen az oldallapon!!jo lesz igy szerintetek a csendesités???és menyiben hangosit ha kivágom oldalt a lapot??

(#918) Frenky89 válasza fefo1 (#917) üzenetére


Frenky89
őstag

Sztem ha szigetelsz akkor ne végd ki az oldalát, mert akkor ott is csak kijön a hang.

Egyébként az a 8cm-es prafa az nem 8mm-es? :F

(#919) fefo1 válasza Frenky89 (#918) üzenetére


fefo1
csendes tag

bocsika:):):):)
de igen
8 mm-es:)))
akor hogy oldajam meg a videokártyának a ventijének a levegö elátását???lehet hozzáis fog érni a szivacshoz de abbol lehet kicsit levágni!!

(#920) Frenky89 válasza fefo1 (#919) üzenetére


Frenky89
őstag

Akkor az elég cinkes lesz és tényleg ki kell vágni, mert nem lesz honnan szívnia a levegőt a ventinek.

(#921) fefo1 válasza Frenky89 (#920) üzenetére


fefo1
csendes tag

amugy a házem egy fábol készült elöl hátul nyitot számitogápaztalban van a fal és az ablak melet-alat!!
ez erösit a hangon??amugy ha lenne valamiylen megoldás rá akor ne mvágnám énis ki a házamat!! valami légvezetésröl nem tudsz valamit mondani ami az elöl alul lévö 12cm-es ventitöl esetelg átviszai a levegöt ahoz a ventihez??
vagy nem a ventiröl hanem melete egy légcsatornát leeht kialakitani parafábol??a 8mm-esböl most tudtam szerezni hálistenek.:))abbol esetleg lehet valami jot kitalálni hozzá??:

(#922) Frenky89 válasza fefo1 (#921) üzenetére


Frenky89
őstag

Hát a légcsatornával is az a baj, hogy nem tudod hogy odavezetni, mert kicsi a hely. Esetleg ilyen lapos dobozzal lehetne próbálkozni és valami olyasmit alkotni mint ami egyes videókártyákon is van hűtőnek, csak ez fordított irányban lenne.

mod.: valami ilyesmire gondoltam:[link] vagy [link] ahol itt a venti beszívja a levegőt az lenne rárakva a ventidre és a burkolat vége pedig a ház hátulján lenne kivezetve, vagyis ott menne be a levegő.

[Szerkesztve]

(#923) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!
Ma ''felakasztottam'' a vinyómat én is [link] olymértékben örülök neki,hogy muszály voltam megosztani veletek :)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#924) Dracula válasza Frenky89 (#906) üzenetére


Dracula
senior tag

Sajna nekem nem hűti semmi... bár van húzat a sok ki lyuk miatt....

A venti eléje nem fér be, mögötte meg min állna? :(

Amúgy is a JVC motoros zaja felüggesztéssel is adott tehát nem kerülhetem el a vinyócserét.

Üdv!

(#925) Dracula válasza Arcsi (#911) üzenetére


Dracula
senior tag

Huh, hát az anyag jó, meg mint mondod kicsit merev, így vsz. visz át kis rezgést, de nem vészes...

VISZONT a vinyó, hogy nem vízszintesen vagy függőlegesen áll az NAGYON nem jó!
Ezen változtass haldéktalanul!

Vagy vízszintesen vagy oldalára állva menjen, de így ne!

Üdv!

(#926) Arcsi válasza Dracula (#925) üzenetére


Arcsi
tag

Köszönöm, csak akkor vettem észre hogy milyen ferde lett, mikor megcsináltam a képet róla. Kijavítottam, azóta vízszintes :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#927) samprass válasza Dracula (#925) üzenetére


samprass
tag

Jól tudom, hogy a vinyó ilyen pozícióban állhat?:

1. vízszintes, fekvő helyzetben, a hasán
2. vízszintes, fekvő helyzetben, a hátán
3. bal élére állítva (függőleges)
4. jobb élére állítva (függőleges)
5. elejére állítva (függőleges)
6. hátuljára állítva (függőleges)

én az 5-ös ponthoz tartozom...

-= VAHH =-

(#928) Dracula válasza samprass (#927) üzenetére


Dracula
senior tag

Én nem vagyok Kürt Kft. :D

De úgy tudom, hogy ahogy leírtad azok jók, csak lényeg, hogy ferdén ne álljon!

Tehát 90 fok-ban legyen a házhoz képest vagy ennek az egész-számú többszörösével álljon (jaj, nehogy belekössetek ebbe! :DDD )

Állítólag az is jót tesz, ha az elektornikát tartlmazó rész (hasa) felfele van, mert az jobban melexik... de nem tudom.

A bal élére meg azért nem lehet (függőleges), mert akkor hova dugod be a csatlakozókat? :))

Üdv!

(#929) fefo1


fefo1
csendes tag

sziasztok. ma megcsináltam a ventiket a biciklibelsös megoldással:):):):):):):)sokalta jobb lett:))de azért a 8 mm-es parafa még belefog kerülni,meg az alaplappal szemközti részre a kupos szivacs is:))de majd kiderül milyen lesz ha benen lesz a jövö heti progim is megvan:)))köszike mindenkinek a segitséget:))

(#930) Bandus99 válasza fefo1 (#929) üzenetére


Bandus99
őstag

Mifele ventik vannak a te gepedben? Valoszinusitem vmi noname kategoria, mert azokhoz valoban szukseges a mindenfele trukkozes. Nekem is ez volt a gond addig mig Titan es tarsai hutoket hasznaltam. Aztan vasaroltam masik hutoket pl Glaichiatec SilentBlade, azota nincs gondom a ventik hangjaval. Persze minden viszonylagos kinek mi a hangos. Azota a vinyo hangjaval van bajom elotte fel sem tunt, kezdem ugy erezni ordogi kor es sosem lesz vege.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#931) fefo1 válasza Bandus99 (#930) üzenetére


fefo1
csendes tag

szia
a gépemben
van egy zalmann 80dhp agp hüttö
meg op-1-es venti
a procin van egy zallman 7000alcu
van egy codegen 400w-os tápom aminek a ventijét legumiztam.
alatta van egy 8 cm-es tényleg nem tudom a nevét venti/gumizva/
és mosst vettem elölre-lentre egy titán 12 cm-es ventit azt fogom beszerelni/ de két 22 omos ellenálás párhuzamosan bekötve, igy nem melegszik anyira/

(#932) moongoose válasza fefo1 (#931) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

...ezt kifejtenéd 22 ohmos ellenállás, mihez kell, hogy ne melegedjen?..

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#933) Bandus99 válasza fefo1 (#931) üzenetére


Bandus99
őstag

Nos lehet nem titant kene venni??
Mennyi is volt az?
En tegnap vasaroltam GlacialTech SilentBlade hutot 1560Ft 12cm !!19dBA!!
es nincs szukseg gumizgatasra trukkozesre csendes ez igy is.

Persze ez csak 1 pelda ezen kivul rengeteg csendes venti van, en ezt szeretem, ezt ismerem ebben megbizok.

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#934) Dracula válasza Bandus99 (#933) üzenetére


Dracula
senior tag

Kategóriájában egyik legjobb, de sajna ha alacsonyabb a fordulatszám akkor viszonylag kevés levegőt tol, bár nem morog.. vagy sajna kicsit igen?

A Nexus, és az egyéb TTS-nél kapható többi cucc (Noiseblocker S2 pl.) azért más kategória árban.

Üdv!

(#935) Frenky89 válasza Dracula (#934) üzenetére


Frenky89
őstag

Nekem 120-as B&W Nexus van, sztem nagyon megér(t) 3600-at!

(#936) fefo1 válasza moongoose (#932) üzenetére


fefo1
csendes tag

a 22 omos elenálás azért kell hogy ne 12 v-ot kapjon mert ugy igazhogy tolja a levegöt mint barom de kicsit hangos is!!!egy darab elenálás azért nem jo igazán mert ilyenkor tul melegedik az elelnálás ésha 2 db-ot kötök párhuzamosan egymással és igy kötöm be a venti vezetékébe nme melegszik,joformán semitsem,és a fordulatszám kicsit még nö is de a hang még elvisellhetö tartományban mozog!!!!!!!!!!!

(#937) fefo1 válasza Bandus99 (#933) üzenetére


fefo1
csendes tag

igaz hogy nem tul drága 2000 FT volt,de sajna most enyi pénzem volt rá:(:(:(:(:(meg a parafa is ezért fog keleni bele hogy kicsit ha hangos talán még visszafogja a zajokat jobban talán!!
szoval költség kimélö megoldást kell találnom nem tudok mást!!!!mi a véleményed rola amugy???müködni fog???

(#938) moongoose válasza fefo1 (#936) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

...először is jóreggelt...
...hát ez körülményesebb dolognak tűnik mint átkötni az 5 voltos ágra a 12 cm ventidet...
...vagy átkötni 7 voltra... piros-sárgával ,fekete-pirossal a ventitől nézve...azt hiszem. Így nem kell aggódni a melegedésért...
Ha kell holnapra megnézem nálam, hogy van bekötve...

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#939) Bandus99 válasza fefo1 (#937) üzenetére


Bandus99
őstag

Pont errol beszelek vettel 2000Ft er egy rossz, hangos hutot.
Ugyanakkor lehet kapni 1500-ert GlacialTech hutoket ami eg es fold.
HA meg hozzateszed azt a penzt amit parafara koltesz mar megvehetted volna a 3600Ft os kategoriat is amit masok ajanlanak. Es meg meloznod sem kell a parafa ragasztassal.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#940) Dracula válasza Frenky89 (#935) üzenetére


Dracula
senior tag

A B&W-t én Bowers & Wilkins-nek tudom, ami egy hangfalgyártó... Mi ez amit írtál? :P

3600... Nem rossz, és nem éri el a Noiseblocker árát, amire többen esküsznek.
Nem baj, hamarosan lesz egy AC 12cm-es ventim, remélem beválik!!!

Üdv!

(#941) Frenky89 válasza Dracula (#940) üzenetére


Frenky89
őstag

black & white, mármint a színe.

Folyadékcsapágyas Artic-od lesz, Artic Fan 12? Nem is rossz a maga 23,5 dB-ével!

[Szerkesztve]

(#942) fefo1 válasza Bandus99 (#939) üzenetére


fefo1
csendes tag

értem::(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
azért kiprobálom mit tesz ezzel a cucal mert sajna pénzhiányban vagyok :(::(:(:(
amugy a parafa ingyen volt:))):))))
amugy különben egy ösrégi házam van de tetszik nekem és lecserélni meg nem akartam!!
ezért kell valahogy an csendesitenem még
anyi zsém ugysincsen!!!!!!!!!!!!!elmegy másra mindig.:((((((((((
procit is kéne cserélnem mert egy cel 2.4-es van nekem de csak 128 cash-el,ugyhoigy megy el mindig.ezértis kell minél olcsobol kihozni a csendesitést nekem.
de még nem tudom mit kezdjek ami a procin van zallman 7000 alcu-val mivel halom ahogy fujja a levegöt mit tudnál mondani rá?mit csináljak vele??igaz hogy a táp alat van egy 8 cm-es még szivja is rola a meleget de mindig halom ahhogy fujja!!!!!mit tanácsolsz???a 7 végén alakitom a gépemet

(#943) need


need
addikt

sziasztok:))

nekem is kellene valami hangszigetelés...mivel van pár venti a házamba...!!
végig is olvastam a fórumot és volt benne pár jó ötlet..:))

Viszont eldönteni nem tudom melyik a jobb..hangszigetelő szivacs..vagy inkább parafa..!!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#944) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Hú de rákaptatok a smile-kra, na mindjárt március, és jönnek a 14-es centis csodák:) már alig várom

(#945) Frenky89 válasza need (#943) üzenetére


Frenky89
őstag

A kettő együtt! :P

(#946) vASalo


vASalo
tag

Hi! valakit nem érdekel egy 12cmes silent blade venti (GT12252BDL-1 950RPM 19dBA) ?
5 percet ment, gyakorlatilag új. Debreceniek előnyben, mert postázni nem akarok annyit nem ér az egész...

(#947) Bandus99 válasza vASalo (#946) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia
Mivel ujonc vagy a PH-n nem tudhatod, hogy a hirdetesnek nem itt van a helye. Arra van kulon resz az aprohirdetesek.

Amit meg szovateszek es ne sertodj meg.
Ez az alairas Rover623 alairasa. Eleg hulyen fognak radnezni es plagiummal fognak vadolniez igy nem egyedi sztem talalj ki vmi mast.
Persze az is lehet kozod van Rover mesterhez ezt jelzi az alairas, ebben az esetben nem szoltam.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#948) vASalo válasza Bandus99 (#947) üzenetére


vASalo
tag

bocs, közben megtaláltam a hirdetések helyét. Az aláirás meg egyszerüen csak ''megfogott'', de keresek másikat...

(#949) need válasza Frenky89 (#945) üzenetére


need
addikt

na tehát úgy hogy a parafára ragasszam fel a szivacsot azt meg a gép lemezéhez.. igaz..?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#950) mycso válasza fefo1 (#936) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

56-ohmos ellenállást vegyél!!!!
Zalman ventikhez adnak ilyet 12v-->5v.
Aki csendesítgetni akar, mindenkinek ajánlom, az ára pár10 forint, beforrasztjátok a venti tápjába /piros/ és kész is a halk cucc!!!

Ja igen az ellenállás kinézete /csíkok/:
|zöld|kék|fekete|arany|

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.