Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Tothgera30 válasza vepe (#1300) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh köszönöm!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1302) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!
Haladtam a hangszigetelés ügyben. Mivel nem nagyon van pénzem úgy döntöttem a szigetelés parafa és polifoam lesz, amit raknak a parketta alá is. Ezek közé érdemes lenne még valamilyen anyagot rakni? És még találtam itthon, olyan kartonlapokat, amiknek a felülete ilyen bordázott. Ezeknek lenne valamilyen hatásuk, funkciójuk? Ha igen hova érdemes rakni őket, a két anyag közé-alá-fölé? Ezeket a cuccokat valamilyen ragasztóval összeragasztom. Így együtt is meg bírja tartani őket a kétoldalú ragasztó?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1303) nyunyu válasza simii16 (#1302) üzenetére


nyunyu
félisten

2 oldalu ragaszto mar az egy reteg padloszonyeget is nehezen birja el, haz plafonjara ragasztva eleinte ottmarad, de a szonyeg sulyatol egy ido utan elenged.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1304) Chrys_


Chrys_
addikt

Én is benevezek erre a játékra :) Most fogok venni bitumenlapokat és Noppenschaum-ot (az a piramisos szivacs, nem tudom, mi a magyar neve). Az egész kijön 20€ alatt, míg egy készre vágott szett kb. 60€-ba kerül a Lian Li házamhoz...

(#1305) Chrys_


Chrys_
addikt

Asszem a bitumenlapokat kihagyom :) +5kg lenne az össztömeg!!! A noppenschaum meg már utazik :D

(#1306) simii16 válasza Chrys_ (#1305) üzenetére


simii16
aktív tag

parafa?

(#1307) Chrys_ válasza simii16 (#1306) üzenetére


Chrys_
addikt

szivacs. parafa jobb?

(#1308) simii16 válasza Chrys_ (#1307) üzenetére


simii16
aktív tag

úgy gondoltam h a parafa+ a szivacs? én a parafát fogom kipróbálni polifoammal. hátha..

(#1309) zlutor


zlutor
aktív tag

errol van valakinek tapasztalta?

Elmeletileg lehet jo, de ugye a gyakorlata lenyeg... ;)

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#1310) Chrys_ válasza simii16 (#1308) üzenetére


Chrys_
addikt

szivacs megjött, még várok a vízhez a 3x120-as radira meg néhány kábelre, aztán jön a casemod, majd az összeszerelés. A moddolás lesz szar, mert a ház teteje nem levehető (szegecselt) és oda kerül a radi a ventikkel.

(#1311) Credo válasza zlutor (#1309) üzenetére


Credo
csendes tag

Hát én értek egy kicsit a bútorokhoz, meg a fához. A lényeg :ez szerintem nem jó a PCbe olyasmi mint az mdf lap ,csak kicsit könnyebb, azthiszem ezt adják darabokra vágva szénbegyújtónak, tehát eléggé mállik. ;]

(#1312) Credo


Credo
csendes tag

Ja és elfelejtettem: a tojástartó is ebből van ,egy szer meggyújtod és soha nem alszik el csak ha már elparázslott.Úgy füstöl égés közben ,hogy szunyogriasztónak tökéletes! :DD

(#1313) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

ok szóval ha kell hangszigetelő szivacs
bekell menni egy hangcucc-hifi-autóhifi üzletbe-szervízbe,
vagy baumax.

(#1314) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

najó annyi topic van h én leálltam a kereséssel ,mert kb 3órája azt csinálom
felteszem ide akérdést és ha tudja valaki h hova való akkor dobjon linket

szóval a gépház belsejét akarom lefújni,
barátnőmnek csinálok gépet, és arra gondoltam mivel a szobája is(szőnyeg-narancs,fal lila)
így a gépét is megcsinálom külseje lila-belseje sárga.
tescoba lehet kapni neonsárga festéket az elnne a kérdés h reagál e vajon valamilyen UV fényre(plexis lesz a ház)

(#1315) Face8814 válasza SPC3RUN (#1314) üzenetére


Face8814
őstag

Na látod, ezzel kellett volna kezdeni.
Nézz szét mondjuk itt:[link] :)

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1316) SPC3RUN


SPC3RUN
tag

kb ahogy írtam ide megis találtam
:R

(#1317) Face8814 válasza SPC3RUN (#1316) üzenetére


Face8814
őstag

De megint sikerült egy olyan topikot találnod, ahová 2 éve senki sem írt egy árva szót sem.
Ami linket adtam neked, ott olyanokkal tudsz beszélni, akik rendszeresen moddolják a házukat, többek között festik is. Ráadásul naprakész infokat talál...!
De te tudod.... ;)

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#1318) #93173760


#93173760
törölt tag

Sziasztok nem olvastam végig a topikot.

De láttam már közelröl jol szigetelo anyagyot.Csak ajanlatként vetem fel,lehet ti tudtok már jobbat.

Szoval régen hűtéstecnikánál dolgoztam,és egy pesti házban vettek egy szobát amit telepakoltak hütőagregátorokkal,és hogy a sok gép zaja ne halatszon ki a lakok közé.

Már nem tudom a pontos nevét csak leirni tudom mijen,de akit komolyan érdekel biztos utana tud nézni.

Szoval fa és cement keveréke volt lapokban árulták.Olyan volt mint a rétegelt fa.
Csak kivülröl szürkés szine volt mintha cementes lenne.Ebből 4-5 cm vastagság elég volt hogy ne haják a lakok ha jól emlékszem.Ezel volt az egész beburkolva (Ajtó is).

Kiváncsi vagyok valaki probalkozott e hasonloval?

(#1319) Credo válasza #93173760 (#1318) üzenetére


Credo
csendes tag

Talán ez a link segít ,ha valakit még érdekel.
[link]

Üdv.

(#1320) Shodan válasza zlutor (#1309) üzenetére


Shodan
addikt

Nem kell hozzá érteni ,csak olvasni kell tudni :)

Általános tulajdonságok:
Kiváló és hangszigetelő képesség,.....
ugyhogy erről ennyit

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#1321) Locutus


Locutus
veterán

3mm-es parafával érdemes kibélelni egy házat? lesz ennek valami érzékelhető hangszigetelő hatása? Van pár venti benne, de azok hangtalanok, javarészt 800-1000 rpm körül. Ami morgósabb az a videokártya, ezt lenne jó tompítani valahogy... egy CM stackerről van szó.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1322) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki, hogy hol tudnék venni hangszigetelő szivacsot fekete színű , tojás tartósat?
köszönöm

(#1323) 7600 GS


7600 GS
addikt

Sziasztok!

Volna nekem egy Ilyen házam, és ebbe szeretnék hangszigetelést. Milyet ajánlotok? Légyszíves alaposan írjátok le, mert nagyon kezdő vagyok a témában. :B Egyébként a házban elöl 2db 12cm-es, felül egy 14 cm-es, hátul egy 12cm-es venti található. Előre is köszi.

(#1324) Gorneck válasza 7600 GS (#1323) üzenetére


Gorneck
titán

Mi az ami hangos rajta? HDD? VGA? Milyen ventik vannak benne? Szabályozva vannak?

Gorneck#1239

(#1325) 7600 GS válasza Gorneck (#1324) üzenetére


7600 GS
addikt

Elsősorban a HDD kerregő hangja zavar. A többi venti nem hangos, csakhát ugye 4 db van házhűtő ventiből. Bár lassan lehet hogy ittlennne az ideje, hogy a 2 éves Asus Silent Square Pro hűtőmet portalanítsam. :U Egyébként a házhűtöket az alaplap szabályozza.

(#1326) Gorneck válasza 7600 GS (#1325) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy míg a venti nyílások szabadon maradnak vagyis ventik vannak beépítve, addig sok mindent nem fog érni a hangszigetelés...tudom, mert csináltam már nem egy házat...
Ha zavar a hdd kerregése javaslom, hogy próbáld ki szivacson milyen hangja lesz...ha változik és elfogadható, akkor az optika helyére gumis rögzítéssel szereld be...itt találsz pár gyári megoldást is...

Gorneck#1239

(#1327) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

>>>Ez<<< megfelelő lenne egy pc ház hangszigeteléséhez?
Egy CoolerMaster 331-es házam van(méret: 203 x 413 x 486 mm), úgy számoltam, hogy 5-6db-ból meg lehetne oldani.
Esetleg valaki tud ajánlani kétoldalú ragasztót ami jó is erre a célra?

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv.: ocsi

[ Szerkesztve ]

(#1328) Overclocked


Overclocked
tag

Sziasztok!

Hangszigetelő szivacsot hol tudok vásárolni (olcsón :DDD ) ?

Kb. mekkora vagy mennyi kéne belőle egy átlagos házba?

A válaszokat előre is köszönöm!

:R

(#1329) Overclocked válasza Overclocked (#1328) üzenetére


Overclocked
tag

Sehol senki?

Hová lettek a guruk? :DDD

(#1330) Overclocked


Overclocked
tag

:O

(#1331) Tothgera30 válasza Overclocked (#1328) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én baumaxban vettem a vastagabbik fajtát (kb. centi vastag), ha jól emlékszem vagy másfél métert háromezerért. Szerintem mindenre elég lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1332) Dapro válasza Tothgera30 (#1331) üzenetére


Dapro
senior tag

Ott méretre kapható vagy vágják ott vagy mi?

(#1333) Tothgera30 válasza Dapro (#1332) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Vágják, kihúz egy nagy köteget, és "mennyit kérsz" kérdéssel rávezetnek a kért mennyiségre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1334) Dapro válasza Tothgera30 (#1333) üzenetére


Dapro
senior tag

Mi a neve ennek a cuccnak pontosan? :)
Köszi

(#1335) Tothgera30 válasza Dapro (#1334) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát most meg nem mondom neked, de ígérem utána nézek :R . De az biztos hogy nem tojásszivacs, mert úgy tudom hogy az csak a magasabb frekvenciás zajokat szűri ki :K .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1336) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Hali!
Nekem csak annyi kérdésem lenne h egy ilyen hangszigetelős eljárás után nem nő meg a hőfok túlzottan a gépben? mert picit hangos a gépem, ha nem nagyon nő meg a hőfok akkor lehet hogy én is belefogok :) :D

A számom az adatlapomon. ;)

(#1337) Tothgera30 válasza KukkSteve (#1336) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Csak minimálisan olyan 2-3 fokot, ha nagyon leszigeteled, akkor akár 5 fokot is. Persze ez attól függ hogy milyen ház és hol szigeteled le.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1338) KukkSteve válasza Tothgera30 (#1337) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Aham...na majd még meglátom, végül is az a 3-4 fok nem túl sok, de a szigetelőanyag árától is függ, most nem szeretnék túl sokat beáldozni rá :R :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#1339) Tothgera30 válasza KukkSteve (#1338) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Majd eldől, de írd le hogy mi lett végül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#1340) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Tisztelt Ház,

Sajnos igen zajos volt a számítógépem, ezért vettem egy tuninghűtőt a CPU-ra, redukáltam a ház hűtőit 7V-ra, lecseréltem a VGA hűtését Coolink GFX Chillára, vettem még egy Corsair tápot is, lecseréltem a házam (régi gagyi kínai volt, most Gigabyte luxo 1004). Gondoltam, végre kuss lesz a gépben, ám ugyanaz a búgás, zúgás.
Sorban kikötöttem az alkatrészeket, és rájöttem, hogy a HDD-k irdatlanul búgnak működés közben. Jelenleg két darabbal is rendelkezem, és megőrülök, annyira átveszi a ház a vinyók keltette búgást.

Mit tegyek ilyen esetben?
Mivel mozgó alkatrész van benne, érthető a zaj, azonban a működése szempontjából fontos, hogy fixen legyen rögzítve.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1341) Gorneck válasza Mákdaráló (#1340) üzenetére


Gorneck
titán

Hááát biztos nem hangszigeteléssel fogod megoldani a gondod...keress olyan hdd rögzítőt ami csillapítja ezen hangokat/rezgéseket...

Gorneck#1239

(#1342) KukkSteve válasza Tothgera30 (#1339) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

VÉgül is hosszú várakozás után, de eldőlt a dolog, lecseréltem addig pár alkatrészt, és így már elfogadható a dolog, sajna még egyenlőre se pénzem, se időm leszigetelgetni...Na meg mintám sincsen hogy mit hogy kell :( Meg nemsokára megérik egy házcsere, így majd inkább már azt...

A számom az adatlapomon. ;)

(#1343) KukkSteve válasza Mákdaráló (#1340) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Szia!
Jobb helyeken lehet venni olyan csavart, amin van egy kis gumigyűrű, az tuti hogy segíthet. Valószínű h nem fogja teljesen megszüntetni a hangot, de sokat csillapít, én a héten vettem, vagyis kaptam egy párat egyik havertól...majd megnézem mit tud, de valószínű hogy nekem semmi változás nem lesz mert a samum gyakorlatatilag hangtalan :DDD

A számom az adatlapomon. ;)

(#1344) Mákdaráló válasza KukkSteve (#1343) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszi a válaszokat, valamit sikerült javítanom...

Sima ablakszigetelő (háromszög hasáb, belül üreges hab) habról van szó, rendkívül rugalmas, ebből vágtam darabokat, és a HDD csavarjai mellé nyomkodtam be, gyakorlatilag a ház felfogatója és a HDD között állnak jelenleg. Az egyik vinyót, amely újabb, tökéletesen lecsendesítette, a másikat, mely kb. 4 éves, egyáltalán nem.

Fogtam, aztán bedobtam középre a zsinórkötegekre, azok meg tök jól tompítanak, így most végre zajtalan a gépezet.:)

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#1345) KukkSteve válasza Mákdaráló (#1344) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Ohhó....:) Naggyon jó :) Grat a kreativitáshoz. :R Látom te sem vagy egy elveszett ember, valaki hozzá sem mer nyúlni a cuccához, csak a számtekboltba megy:P és perkálja a zsét, 2 csavarért xD :P :D

[ Szerkesztve ]

A számom az adatlapomon. ;)

(#1346) jercsi


jercsi
tag

:Y minek szigetelés ha nincs is házad , minek egyáltlán ház a gépek ? :Y

(#1347) portoky


portoky
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van valami ötlete hogy hogyan tudnám a vinyókat "elnémítani"? :)
Mélyen búg miattuk a ház és eléggé kellemetlen..főleg hosszabb idő után az embernek olyan érzése támad mint valamikor osztálykiránduláson mikor már órák óta hallgatta az Ikarus busz zúgását.. :))
A vinyókat már gumiágyba tettem (bicikli belső) picit jobb, de még mindig gerjed.. :U

(#1348) 14adam válasza portoky (#1347) üzenetére


14adam
addikt

5,25-ös helyre tedd,mosogató szivacsra,nekem bevált.Vagy a hambisdobozba bele aztán be az 5.25-ös helyre :)

(#1349) portoky válasza 14adam (#1348) üzenetére


portoky
csendes tag

Na erre még nem gondoltam.. de fi fogom próbálni.. :DD :C
Már csak azt kell kiszaszerolni hogy melyik vinyó rezeg jobban..a samsung vagy a WD..vagy mindkettö.. :))

(#1350) portoky válasza 14adam (#1348) üzenetére


portoky
csendes tag

Na a szivacs megoldás bejött.. köszi a tippet..olcsó és hatásos..:R :C Csak a hűtők szelét hallani.. :DD
De érdekes jelenségnek lettem tanuja..a a 2 vinyó összerezonált és ezt vette át a ház..ahogy kivettem az egyiket (és tettem a szivcsra..) ez abba maradt.. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.