Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) péter007 válasza pasquale (#1200) üzenetére


péter007
senior tag

hány mm vastag?

(#1202) pasquale válasza péter007 (#1201) üzenetére


pasquale
tag

3mm, és szépen nyeli :D

(#1203) péter007 válasza pasquale (#1202) üzenetére


péter007
senior tag

és mivel raktad fel?
ragasztottad vmi-vel?

(#1204) pasquale válasza péter007 (#1203) üzenetére


pasquale
tag

Igen, 2 oldallapra és a tetejére 2oldalas ragasztóval raktam fel. a szélekre celluxal ragasztottam hogy ne kezdjen el felvállni.Majd meglátjuk a tetején mennyire bírja

(#1205) pasquale


pasquale
tag

Képek,
van pár ''előtti'' kép is
[link]

(#1206) frankie!


frankie!
őstag

Sziasztok!

Az ajtómra szeretnék hangszigetelést csinálni. Van valakinek valami ötlete, hogy kezdjek hozzá, vagy van olyan oldal ami ezzel foglalkozik?
Arra gondoltam, hogy van itthon tönkrement hitaágypárna, abból kiszedem a törmelékszivacsot, az megfelelne bélésnek, valami műbőrrel beborítom, és vhogy úgy kéne rögzíteni, mint az orvosi rendelőkben, helyenként rögzíteni valamivel. Én popszegeccsel gondoltam, de sztem nem a legjobb megoldás.

Minden ötletet várok!

(#1207) Asador


Asador
tag

Sziasztok!

Szert tettem egy Technics SA-AX530 erősítőre és 1 pár Jamo S408 hangfalra. Ezek ketten (aszutörköly szintem emelkedésével párhuzamban) szólnak is aminek a család nem örül igazán. Mivel ezek megvásárlása felemésztette tartalékaimat a lehető legolcsóbb de még hatékony hangszigetelést keresem falra és ajtóra.
Fal: kb 10 cm vastag (élére állított tégla) falat (230*500cm). Szomszéd szoba lakott.
Ajtó: üvegablakos ajtó. Ötletek, boltok, árak érdekelnek.
Előre is köszönöm.

(#1208) vazzz válasza Asador (#1207) üzenetére


vazzz
őstag

Növeld a család aszutörköly szintjét a tiédre, és mulassatok együtt :DDD

(#1209) norbi2k válasza Asador (#1207) üzenetére


norbi2k
csendes tag

anno én is probaltam hangszigetelni de rá kellett jonnom hogy nem lehet :) A mélyláda hangját nem fogod tudni megállitani, ahhoz az egész szobád studio szigeteléssel kéne megcsinalnod....ha társasházban laksz, panel ilyesmi ez szinte megoldhatatlan szerintem, de azért megprobálhatod.... hangszigetelő anyagokat lehet kapni barkácsboltokban azt hiszem, vagy tojástarto :)

(#1210) tsar válasza Asador (#1207) üzenetére


tsar
aktív tag

Itt vannak jó cuccok de ezek sajnos nem olcsók.:[link]

(#1211) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

A vízhűtés témában előkerült a hangszigetelés kérdése. Zoli össze is gyűjtött néhány jófajta burkolóanyagot: [link]
(Látom, tsar is éppen pár napja linkelte őket. :) )

Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem, amit talán jobb, ha itt (is) felteszek:
[link]
[link]

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#1212) Zewa válasza #72042496 (#1211) üzenetére


Zewa
senior tag

Már hszel feljebb volt az árukrol link: [link]
Nem olcsok.. söt.... De profi cuccok. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1213) #72042496 válasza Zewa (#1212) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hopp, elsőre benéztem a linket!
Köszönöm, átnézem a táblázatot! :R

szerk.: Ahogy látom, 15-20K-ból simán kihozható a házam teljes hangszigetelése - szerintem ez a gyári hangszigetelő cuccokhoz képest nem is vészes, sőt...

[Szerkesztve]

(#1214) #72042496 válasza #72042496 (#1213) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, úgy néz ki, jövő héten be is szerzem a szükséges dolgokat, aztán szigetelek! :D

A ragasztást a kétoldalas hangszigetelő szalaggal tervezem megoldani, GPB-ből 2.5 mm-es lesz, Firend T 306-ból pedig 10 mm-est tervezek.
Ez így okos összeállítás?

(#1215) Zewa válasza #72042496 (#1214) üzenetére


Zewa
senior tag

Te tudod a házad mit enged meg. Ha lesz vmi eredmény pls oszd meg velünk. ;)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1216) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Sikerült majdnem teljesen elnémítano a HDD-met! :D

A gépem hűtése eddig is teljesen passzív volt,- FSP-ZEN passzív táp, egyedi passzív heatpipeos processzor, és VGA hűtés, házszellőztető ventillátor nélkül.

Most a gépem 'hangja' vetekszik a falon levő digitális óra ketyegésének hangjával...

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1217) Frenky89 válasza Veriakilis (#1216) üzenetére


Frenky89
őstag

Bővebben? 5V-ra kötötted? ^^ Képek!?

(#1218) Veriakilis válasza Frenky89 (#1217) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Mit kötöttem 5 V -ra?
Nincs ventillátor a gépemben...


A Leghalkabb HDD Kontest-ben írtam régebben:

Amit a # 780-ban írtam, azt most kipróbáltam:

'A csendesítésre van egy nagyon jó, és olcsó ötletem.
Ráadásul nagyon egyszerű lesz a kivitelezése.
De mielőtt közreadom, előbb ki akarom próbálni,- csak utána fedem fel az ötletet.
Én mindenképpen el akarom némítani teljesen a vinyót,- úgy, hogy egyáltalán ne legyen hangja.
Haez nem menne esetleg sima vinyóval, akkor veszek két laptop SATA-s vinyót, bedobozolom, és RAID-0-ba kötöm.
Akkor talán még gyorsabb is lesz, mint a jelenlegi Maxtor 80 GB-s SATA, és talán nem lesz hangja.
ez persze csak akkor lesz, ha nem tudom teljesen elnémítani a jelenlegi Maxtort.
'

A csendesítés lényege, hogy a HDD-t egy régi kiszuperált CD házába építem bele.
A HDD, és a CD ház közé pedig hővezető pasztával átitatott szivacsot helyezek el (föleg a HDD alkatrészekkel átellenes oldalán).
A CD ház tetejére pedig egy jó nagy passzív bordát erősítettem kívülre csavarokkal (a borda, és a CD ház között is pasztáztam).


Na, ezt a fenti elgondolást most próbáltam ki.

Az eredmény felemás lett:

A Maxtorom (80GB SATA 7200) hangja lényegesen csendesebb lett:
A seek hang alig-alig hallható a csendesítés után! (ennek a típusnak nem sikerült véglegesen levenni a seek hangját az AMSET progival, újraindulásnál elfelejti az Accoustic managment beállítást, és visszaáll a normál hangos állásra)
Az alaphang (motor hangja) is alig hallatszik, olyan, mintha valami mély pincéből szűrődne csak fel.

Szóval lényegesen halkabb lett a Maxtor!

A másik rész, ugye a hőmérséklet!
Na ez az, ami miatt azt mondom, hogy egyenlőre csak felemás az eredmény!
Jelenleg 48-52 C fok között ingadozik a HDD hőmérséklete, ami szerintem meglehetősen magas...

Már csak azért is magas, mert előtte a teljesen passzív heatpipe-os hűtésű házamban, amiben még szellőző ventillátort sem használok a hőmérséklete 40-42 C fok volt a HDD-nek.

Szóval ez a +10 C fok hőmérséklet emelkedés az ára a csendesítésnek.

Igaz, hogy így alig-alig van hangja a gépemnek.
Az egyetlen hangforrás a Maxtor, ami a szivacsok közöztt van.

Lehet, hogy hűsebb lenne, ha az alkatrészek felőli oldalon levő szivacsot is átitatnám hűvezető pasztával...

A HDD sima oldalán levő szivacsba 75 ml sima fehér színű hővezető pasztát itattam fel...

Túl magas ez a 48-52 C fok, úgyhogy veszek még 3 dobozt (25ml/doboz), és átitatom ezt a szivacsot is...

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1219) Frenky89 válasza Veriakilis (#1218) üzenetére


Frenky89
őstag

Uff, szép, grat!


Mit kötöttem 5 V -ra?
Nincs ventillátor a gépemben...
<-- A vinyót ;]

(#1220) [R]/\\\zor


[R]/\\\zor
csendes tag

én poliformmmal és tehnokollal próbálkoztam nekem bejött ...a gépem sokkal halkabb lettt...így mehetnek északa a torentek:)

[HACKING THE World]

(#1221) hazo


hazo
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Szeretnék venni egy gépházat, mert a mostanival nagyon nem vagyok megelégedve. Chieftec 360W-os tápegységem van, minden hűtőm Zalman a házban, de mégsem olyan halk, mint amilyet szeretnék... szerintem berezonál a ház, de nem vagyok teljesen biztos, hogy ez a hangosságának az oka. Kipróbáltam, hogy bekapcsolatam a gépet úgy, hogy minden ventillátort (videókártyáét és prociét is), meghajtót (DVD, vinyó) lehúztam a tápegységről, tehát csak az alaplap (és a videókártya) ment róla, a proci ventit is lehúztam az alaplapról, bízva a Zalman bordában, tehát csak a táp ventije ment, de még így sem volt halk.

Kérdésem, hogy milyen házat ajánlotok, ami igen jó hangszigetelő...maximum olyan 20eFt-ig (a Chieftec tápegységem most egy 3eFt-os Codegen házban lakik).

(#1222) Ősember válasza hazo (#1221) üzenetére


Ősember
őstag

a rezonanciát egész egyszerüen meg tudod állapitani. pl megfogod a hdd keretet meg a ház egyes részeit. ha a hangja változik, akkor bizony berezonál ;)
szerintem nincs olyan, hogy jol hangszigetelö ház, maximum olyan van ami jol hangszigetelt, de én azt mondom inkább csináld meg magadnak a hangszigetelést egy tetszöleges házban :D biztos hogy olcsobban is jössz ki, ráadásul megmarad a munka öröme :C

mindenkihez: ki mit javasol hangszigetelönek? esetleg boltot is tudtok mondani? mi az ami a legjobban bevált? :F nem akarok semmilyen ''márkás'' szivacsot venni, mert annak semmi értelme :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1223) Zewa válasza Ősember (#1222) üzenetére


Zewa
senior tag

Azért a ''márkás'' szivacsok elég jo szolgálatot tesznek, igaz meg kérik az árát.
Ha kcsit olcsobban akkor parafa pl. de láttam már hungarocell ből is. :U esetleg hangszigetelő szivacs.. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1224) Ősember válasza Zewa (#1223) üzenetére


Ősember
őstag

lehet hogy hatékony, de annak fényében, hogy [link] és ezeket a tojásszivacsokat 4k alatt árulják már nem is olyan fain dolog a márkás, ami ráadásul nem csak felületre kisebb, hanem magasságban is. :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#1225) szacsee


szacsee
nagyúr

A leghatékonyabb hang, és rezgésszigetelési módszer: :C
veszel 2 flakon pur-habot. A géped az oldalára fekteted, a ventiknél buditekercsekkel meghagyod a levegő áramlásához szükséges utat, aztán telenyomod púr-habbal. Vársz 24 órát, aztán kész.

Másik: Veszel egy akváriumot. Teleöntöd olajjal (lehetőleg trafóolaj), beleteszed az alaplapod passzív hütövel, a HDD-t, Odd-t eléteszed.

Na ennyi hülyeség elég mára! :DDD

(#1226) R.Zoli válasza Ősember (#1224) üzenetére


R.Zoli
őstag

Na azért ezzel a tojásszivaccsal ne váltsuk meg a világot...Amit a márkás szivacsokról tudni kell ,hogy rendeltem be raktárkészletre a boltomba.. Ugyanis mindig csak megredenlésre vannak ezek a cuccok és raktáron nincsenek... Namost a jó hangszigetelő cuccokról tudni kell ,hogy:

1. Többrétegűek
2. Különböző rétegek különböző tétegben nyelik el a hangokat
3. nagy tömegűek
4. esetlegesen speciális formájúak (mint a tojásszivacs de ezek annál nagyobb sűrűségűek és más anyagból vannak)

A gond az a gyári cuccokkal ,hogy azért nincs senkinek tapasztalata róluk mert több folyómétert meg kell venni hozzá mert különben ki sem szolgálnak... Ezért raktározok én is be belőlük...

(#1227) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

A Scythe Quiet Drive-ot hol kapni a legolcsóbban?

Tud valaki segíteni?

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#1228) Yooha


Yooha
aktív tag

Én most kezdtem utánajárni a gépem zajszintjének, és azt vettem észre, hogy a mobil rack az egyik legfőbb zajforrásom. Ezt mivel lehet csillapítani? A vinyót hozzácsavaroztam a kerethez - edig ez sem volt :D - de így sem halkabb. Tegyem szivacsra/gumilapra?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1229) Egon válasza Zewa (#1223) üzenetére


Egon
nagyúr

A hungarocell minden, csak nem jó hangszigetelő.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1230) Oly válasza Yooha (#1228) üzenetére


Oly
senior tag

Ez összetett dolog.
Lehet a
- Vinyó hangos és jobban kihallani a rack-ből, mint a házból
- a ventik zörögnek vagy
- Rezonál...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#1231) Yooha válasza Oly (#1230) üzenetére


Yooha
aktív tag

A rack ventije hangosnak tűnik. Ki lehet-e azt kapcsolni - pl. úgy hogy kiszerelem? Vajon ettől gyorsabban melegszik, mármint a ház 12-es ventje nem lenne elég neki?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1232) Zewa válasza Yooha (#1231) üzenetére


Zewa
senior tag

Proba cseresznye de nem hiszem hogy nagyon emg haltá ha nem megy a venti..

Egon: tesom régi háza ugy volt emg csinálva hogy hungarocell golyokkal lett kitömve a ház oldalára filcből készült ''zseb'', és frankon bevált sztem. :R

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#1233) GG888 válasza szacsee (#1225) üzenetére


GG888
senior tag

A második simán megvalósitható és már meg is csinálták
Amúgy tényleg marhajó hővezető a trafóolaj, egyedüli hibája, hogy marhára roncsolja a kábeleket......meg még talán a lapot is egy bizonyos idő után
Szóval meg lehet csinálni, de én nem vállalnám be:DDD

Üdv,

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#1234) Cloud_s


Cloud_s
aktív tag

Eladó egy Acoustipack Deluxe V2 készlet [link] Debrecenben 6k-ért.

[Szerkesztve]

(#1235) nesa válasza Egon (#1229) üzenetére


nesa
veterán

A hungarocel hoszigetelo hangot szinte nem is szigetel!

Yooha

En a racket 5v ra kotottem csak huzd le az elso ventit es huzd ki a kabelt a csatibol es a hdd csatijaba dugd bele 5v ra 100 bol 99x elindul ha nem rafujok es mar megy is.


[

[Szerkesztve]

(#1236) Yooha válasza nesa (#1235) üzenetére


Yooha
aktív tag

Kb. egy hete kihúztam a rack venti csatlakozóját a rack-ből - nincs első meg hátsó venti, csak hátsó. Plusz a rack felső takarólemezét leszedtem, meg egy kicsit jobban a légáram útjába tettem. Azóta max 40 °C-os. És csendes!

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1237) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

A Chieftec házamba szertnék hangszigetelő szivacsot!
Igazából nem is a hangszigetelés a cél, hanem plexis és szerintem jobban mutatna!

Tudtok valamit ajánlani?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#1238) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez a hozzászólás a [link] előzményekre válasz. Nem tartozik a vízhűtéshez, így inkább ide írtam.

Úgy vettem észre, hogy a Palmatex brutális erővel tartja, csak rá kell tehékedni ahhoz, hogy hasson. Ezek után viszont igen nehezen lehet(ne) leszedni. Az anyag sérülése nélkül gyakorlatilag lehetetlen.
Úgy oldottuk meg, hogy (jobb híján) ablaktisztítóval lezsírtalanítottuk a ház oldallapját, arra a réteg ragasztó, majd az egyrétegű, nehéz, fekete anyag. Utoljára az ólombetétes réteget hagytuk, mivel azt könnyebb tisztítani és szebb. :W
Ha jól tudom, ugyanolyan anyagokkal dolgoztunk, így bízom benne, világos miről beszélek. :))

Na mindegy, ez már így marad, ill. egy lehetőség, hogy láttam Zolinál egy harmadik, könnyű, habosított cumót is...ha azt sikerülne megkaparintani, s három réteg a magyar igazság alapon felpakolni...bár akkor már nem igazán férne a helyére rakni az oldallap.

Ehh, nehéz ügy...

[Szerkesztve]

(#1239) #72042496 válasza #72042496 (#1238) üzenetére


#72042496
törölt tag

Magyarul a rétegrendek: ház oldallap -> Palmatex -> Akustik GBP ([link]) -> Palmatex -> Akustik Metal Slik ([link])

Legutolsó a göröngyös. Na, befejezem, már így is többszörösen túllihegtem. :)

Áhh, próbáltam már, de ha 100+ kilós haver egész súlyával ránehezedik, s úgy nyomja bütyökkel, akkor az bizony úgy marad...újraragasztani ezért nem érné meg, ráadásul az ólmos anyagból nem maradt elegendő mennyiség egy ilyen közbeavatkozáshoz. :(

Valószínű ez is olyan lesz, hogy most még zavar, aztán idővel megszokom, majd egy-két hónap után fel sem tűnik, hogy ilyenre sikerült. :)

[Szerkesztve]

(#1240) OC válasza #72042496 (#1238) üzenetére


OC
őstag

Szerintem próbáld meg valahogy nyomkodással kiegyengetni. Mert az alsó rétge van ragasztva, így a középsó ólom -ami deformálódott- meg a felő szivacs viszonylag szabadon mozoghat.

(#1241) péter007


péter007
senior tag

hy mindenkinek

az lenne a kérdésem hogy egy átlagos szigetelés nélküli 3.5-es külső sata vinyóházban mennyi hely van a vinyó felett?
csakmert arra gondoltam hogy oda rakok hangszigetelő szivacsot meg lehet kívülről is de természetesen alul egy venti is lenne

a lényeg egy olcsó és jól moddolható vinyóház kéne nekem

(#1242) péter007


péter007
senior tag

ja és erről mi a véleményetek?
megér 10K-t? [link]

meg ami alatta van
melyik a jobb? vagy keressek máshol?

[Szerkesztve]

(#1243) #72042496 válasza péter007 (#1242) üzenetére


#72042496
törölt tag

A [link] termékek mellett szerintem elbújhatnak. (Az árlistán találsz címet is.)
Feljebb olvashatod, hogyan szigeteltem le az oldallapokat. Közben a másik oldal is elkészült, s hatékonynak tűnik.

A HDD alig hallatszik, az egész gép halkabb lett, a szélzaj viszont zavaró még mindig, de ez utóbbival nem hiszem, hogy lehet mit kezdeni. Mindezt úgy értem el, hogy a ház eleje, alja és hátulja még nincs leszigetelve!

(#1244) Osynho


Osynho
addikt

Szevasztok.
Nagyjából végignyaltam a fórumot és énis hangszigetelésre adnám a fejem. Sajnos kicsi rá a keret, ezért parafa + hangelnyelő szivacs az elképzelésem. Az a problámám, hogy az alaplap és a ház oldala között kicsi a hely, ezért tuti, h nem fér be a két réteg. Csak parafa menjen akkor? Vagy ti hogy csináltátok?

(#1245) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Frankie! és Asador!

Szerintem mindkettőtöknek aztom mondani h az ajtó szigetelését oldjátok meg!
Pl.: az üveget az ajtón szedjétek ki cseréljétek le teljes tömör fára minél vastagabb az ajtó annál jobb! ez lehet szivacs,fa stb...tömés. az ajtót is körbe szigteljétek guicsíkkal az a lényeg h amikor becsukod az ajtót ne legyen rés az ajtófélva és az ajtó közt, szinte szoruljon!
még a kulcsjukot is tömjétek be! :C

(#1246) Frenky89 válasza Stylewars_kp (#1245) üzenetére


Frenky89
őstag

Te vágod miről van szó? Ez elvileg számítógépház hangszigetelős topic, de ez szvsz neked is feltűnt volna, ha rendesen visszaolvasol.

(#1247) Játékos válasza Frenky89 (#1246) üzenetére


Játékos
addikt

:Y :C

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1248) TomySaxo válasza dark bit (#1) üzenetére


TomySaxo
csendes tag

Szia! Például tőlem tudsz szerezni ilyen hepehupás szivacsot! Érdekel?

(#1249) Gorneck válasza TomySaxo (#1248) üzenetére


Gorneck
titán

Ára? Kép róla? Mérete?

Gorneck#1239

(#1250) beltram


beltram
tag

ha valakit érdekel hangszigetelő szivacs vagy olcsó parafa, akkor:
[link]
[link]
[link]

pace be with you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.