Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kíváncsi válasza KisApám (#450) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Me too :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#452) amegt válasza KisApám (#450) üzenetére


amegt
aktív tag

biztos mobillal készítette a képeket...

(#453) KisApám


KisApám
addikt

Szerintem is...
de ha nem mobilos képek,
akkor valami Mercury digit gép lehet,
1 megapixeles felbontással
és az is lebutítva de nagyon... :DD

Amugy köszönjük a képeket!
Mindenféleképpen dícséretes az igyekezet, a szorgalom és az ötlet :)

Piros pöttyöt nekije!!! :))

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#454) perempe


perempe
addikt

Canon A40 + állvány + kis felbontás (1024x768 és 640x480) + ISO50 / 1SEC exponálás. (Jobb lett volna ISO100/200.) A képek még sötétebbek lettek, de valamennyit javítottam rajtuk. Már nincs nagyon kedvem vele szenvedni.

Alul:
Az olallapból kiáll egy 2-2,5 cm-es lemezdarabka derékszögbe, ami 4-5 mm után visszahajlik a lappal párhuzamosan. (Ez megy bele a váz megfelelő részelébe. Csillapítás nélkül szörnyű hangja tud lenni, ha berezonál a ventiktől!) A ''Felül'' képen jobb oldalt elhelyezkedő részlet megyegyezik gyakorlatilag az ''Oldalt'' képpel. A ''Felül'' képen a lyuk mellé is ragasztottam a csillapító szalagból. (Ez megy rá a ház tetejének peremére.) Az oldallapot úgy kell helyére rakni, hogy mikor minden pöcök a helyén van lefelé kell nyomni. Remélem, hogy így érthelőbb. Ha van valahol ilyen ház leírás neten, az esetleg segítene.

Akinek van ilyen ház, az tudja, hogy miről van szó.

Szerintem ezzel a megoldással ki tudtok váltani egy drágább házat is. Én biztosan nem fogok újabb házat venni.

A házat csak 1 csavar tartja össze. Így néz ki:
Bővebben: link

Nyugodtan kérdezzetek!

* Brahms: 4. szimfónia *

(#455) zsoltee10


zsoltee10
addikt

mivel eladom a gépem, ezért nem lesz szükségem a hangszigetelő szivacsra. ha valakit érdekel, keressen meg mailban, valami kisebb összegben megegyezünk. kb. 40*90cm táblák, van belőle 6db. majd csinálok képet.

(#456) ByB válasza zsoltee10 (#455) üzenetére


ByB
addikt

Ahoj, nekem kéne a cucc!!! Emailre vagy ide a topicba lécci küldj róla képet, meg ár elképzelést! Mennyit számított hangban és rezgéscsillapításban?

Érdeklődnék, hogy hol lehet ilyen hangszigetelő szivacsot kapni??? Nem a vizhutes.com atomdrága spéci cuccaira gondolok, hanem normál hangszigetelő szivacsra! Merre keressek Bp-en?

(#457) zsoltee10 válasza ByB (#456) üzenetére


zsoltee10
addikt

Conradban van asszem. 1400/db és ekkora, mint az enyém, viszont alacsonyabb a profil, tehát az enyém magasabb sztem. nem építettem be, nemtom mennyit számít. 1000Ft/db-ra gondoltam.

képet most nem tudok csinálni róla. :(

(#458) ByB válasza zsoltee10 (#457) üzenetére


ByB
addikt

Joól gondolom ugye, hogy az egyik oldala olyen tojástartószerűen hullámos felszínű? Milyen vastag? Nekem szerintem 2db kellene a jövőhét végefelé, ha tényleg 40x90cm! Cserébe pénz, vagy:
Bővebben: link
Bővebben: link
???

üdv
BBence

(#459) Polacheck válasza zsoltee10 (#457) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ment mail.
Kellene két tábla.

less qq more pewpew!

(#460) zsoltee10 válasza ByB (#458) üzenetére


zsoltee10
addikt

jól gondolod. :) megmértem, 3cm vastag, tehát 1,5X vastagabb, mint a conradban.

viszont most mértem meg, és csak 30*60cm, rosszúl emlékeztem. pont méret egy nagytorony házba, az oldallapon kívül a maradék helyekre is jut belőle, mert az 5.25'' meghajtók miatt nem fér be egy az egyben a tábla az oldallapon.

(#461) Polacheck válasza zsoltee10 (#460) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Egyébként hol vetted?

Ugyanis a conradban minimum 3500-ért kell vásárolni, tehát egy szivacsot nem lehet rendelni, csak hogy mindenki tudja :(

less qq more pewpew!

(#462) zsoltee10 válasza Polacheck (#461) üzenetére


zsoltee10
addikt

egy ismerős hozta valamilyen szivacs gyárból. :)

(#463) Polacheck válasza zsoltee10 (#462) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szóval leesett egy szivacsszállítóról? :)

less qq more pewpew!

(#464) zsoltee10 válasza Polacheck (#463) üzenetére


zsoltee10
addikt

jaja. :D azon gondolkodom, hogy ha van rá igény, megpróbálom vele felvenni a kapcsolatot, hátha tud még szerezni. de ne offoljunk tovább.

(#465) ByB válasza zsoltee10 (#464) üzenetére


ByB
addikt

írtam mailt!

(#466) ByB


ByB
addikt

Érdekelne, hogy merre keressek hangszigetelő szivacsot? Nem mást, szivacsot! Olyat, aminek az egyik oldala hullámos.

üdv
BBence

[Szerkesztve]

(#467) toboz válasza ByB (#466) üzenetére


toboz
csendes tag


na itt is vagyok, tőlem kapta ajándékba zsoltee10 a szivacsokat.
Konkrétan milyenre gondolsz?
Egyébként akinek van vmi elképzelése, kívánsága szivacs ügyben az írja meg és én megkérdezem hogy kivágható-e és mennyibe kerülne.
Üdv: Zsolt

(#468) zsoltee10 válasza toboz (#467) üzenetére


zsoltee10
addikt

nahát megjöttél. :C

közben egy másik ismerőstől is szereztem szivacsot, tieidet el is használtam, ami megmaradt a másik ismerőstől, azt meg gondoltam eladom, mert azok nekem is pénzbe kerültek.

40*90cm szivacsot keresnek. :)

(#469) toboz válasza zsoltee10 (#468) üzenetére


toboz
csendes tag

és bevált a szivacs?

(#470) ByB válasza toboz (#467) üzenetére


ByB
addikt

Nekem 40x40-es szivacs kellene 3 darab és olyan 1.5-2.5cm vastag! Nem tudom, hogy milyenek vannak?

(#471) zsoltee10 válasza toboz (#469) üzenetére


zsoltee10
addikt

be, tök jó, érezhetően halkabb lett tőle a gép, persze, mindenhova raktunk, nem csak a 2 oldalára. :)

van itt még egy emberke, aki szivacsot keres, mindjárt ideirányítom.

(#472) toboz válasza ByB (#470) üzenetére


toboz
csendes tag

Délelőtt megkérdezem, hogy nagyjábol mire van lehetőség.

[Szerkesztve]

(#473) ByB válasza toboz (#472) üzenetére


ByB
addikt

Köszönöm szépen! Ha meg tudod mondani miből lehet választani, kitalálom, hogy mit hogyan... Egy Antec Sonata-t akarok kicsit bebugyolálni;]

(#474) KisApám


KisApám
addikt

Gyerekek, Urak, Hölgyek!

Végre megcsináltam a hangszigetelést a házamra! :DDD
Akit érdekelnek képek is, íme, itt vannak:

Bővebben: link

Amit venni kellett hozzá tömören:
1. SZÁMÍTÓGÉP :))
2. ragasztó (750 ft)
3. parafalap (2db 90x64 cm és 2 mm vastag, 1300 ft, 40% maradvány)
4. tojástartó alakú habszivacs (150x100 cm és 15 mm vastag, 3000 ft, 50% maradvány)
5. szigetelő szalag
6. egyenes fadarab a vágáshoz
7. penge, kés, olló
8. mérőeszköz (mm, cm)
9. kitartás és munkakedv

Ha van kérdés, csak bátran! :C

Ahogy néztem egy-két honlapot, volt ahol 9000 ft a hangszigetelő eszköz...
Amiból csináltam, arra durván 3500 ft szükségeltetik, nagy házra,
és mindenhova jut belőle...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#475) ByB válasza toboz (#472) üzenetére


ByB
addikt

Gratulálok KisApám szép munka!!!

[Szerkesztve]

(#476) ByB válasza toboz (#472) üzenetére


ByB
addikt

Elnézést, de anyagi okokból halasztódik a dolog! Látva KisApám profi munkáját, inkább akkor vágnék bele, amikor teljes keretem van rá!!!

üdv
BBence

[Szerkesztve]

(#477) Sianis válasza KisApám (#474) üzenetére


Sianis
addikt

Szép munka!

Egy hőmérsékletemelkedést mondanál? Hangzásra mennyire kellemesebb?

(#478) KisApám válasza Sianis (#477) üzenetére


KisApám
addikt

A hőmérsékletemelkedésről szólva nem sokat érzékeltem,
a ház oldalában is azért van egy 12 cm-es venti,
hogy húzza befelé a ''kinti friss'' levegőt,
és a 12 cm-es procihűtő Noiseblocker SX2Pro ventim
max fordulatszámon is
szinte hangtalan volt eddig is, és most főleg az.
Valamint amikor a ház elejére teszem a kezemet
a mobil rack-oknál és a DVD-déknél,
érezni a venti miatt kifelé áramló levegőt :DD

Légáramlás van, szóval melegedés a hangszigetelés miatt
nem igazán élrzékelhető...

A hangokon fogott,
a SATA vinyóm kerregő hangján jól érzékelhető, hogy tompább lett,
valamint ha a Zalman VF700-es videokari hűtőmet felhúzom maxra,
akkor azon is hallható, hogy fogott valamennyit...
bár ez max fél fordulatszámon szokott csak forogni,
mivel bőven elég a vidikairnak...

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#479) Sianis válasza KisApám (#478) üzenetére


Sianis
addikt

Értem. Tervezem én is a hangszigetelést, de ha főni kezdene a gép, akkor inkább kihagyom.

Amit halkítani kell, az ugye maga a ház, mivel én úgy érzem, hogy förtelmesen rezonál.

-IDE vinyó, egy kis szilikon alátét és gondolom már nem remeg annyira.
-Táp, 300 ft-ért láttam hozzá szilikon burkolatot, ami a házhoz érő részeket csillapítja
-Hátul 2 db 8cm-es ventillátor, kivágva a ventirács, és csak egy minimális takarás van.
-Elöl 2 db 8 cm-es ventillátor, kivágva ventirács, esetleg porszűrőt készülök még betenni.
A ventik amúgy Glachiatech SilentBladek-tehát nem zajosak.
-CPU hűtő egy Zalman 7000 CU, túlontúl nagy hangja nincs.

Tehát ennyi lenne. Hétvégén szerintem el is megyek venni hangszigetelő szivacsot, aztán szépen lassan csak üsszeáll a kép, gép.

Amúgy tervezek egy csövet vezetni a CPU hűtő fölé. Ez mennyire fogja elrontani a szivacs hatását?

(#480) KisApám


KisApám
addikt

Amugy a ragasztásnál kipróbáltam, csináltam egy próbaragasztást,
a régi technokol rapiddal is, de nem vált volna be,
mivel a parafát és a habszivacsot nem igazán fogta meg rendesen egybe...

Ami az első két képen látható ragasztó, az bevált...
Csak ki kell nyomni belőle, nem kell szétkenni, csak ahogy folyik belőle a matéria, mindenfele ''elirányítani'' arra a felületre, amire ragasztunk, és kész.

A szikszalagot meg arra használtam, ami az utolsó képen látszódik:
amikor a ház oldalát felraktam, nem akartam, hogy a ''szabad'' felületeken,
ahova nem raktam szivacsot, parafát, a fém fémmel érintkezzen.
A szigetelő szalag meg mondhatni puha műanyag, bár nagyon vékony,
de ettől függetlenül a fém-fém berezonálást csökketni valamennyire...
a vékonysága meg azért segít abban, hogy még fel lehessen rakni a ház oldalát...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#481) KisApám válasza Sianis (#479) üzenetére


KisApám
addikt

A lényeg:
1. halk ventiket kell venni! Lásd nálam Noiseblocker, max fordultszámon is nagyon halk...
2. halk tápot! Lásd nálam Enermax Noisetaker, ami a proci felől szívja a levegőt és egy másik ventijével húzza kifelé... és nagyon nagyn halkan.
3. nem szabad csodát várni a hangszigeteléstől, vagy ha azt vársz, rakd át a gépedet a fal túloldalára :) vagy rakd 1 m szigetelő mögé :)

A gép meg nem fog főni, ha egy jó kis venti fújja befele a levegőt plusszba a ház oldalán az alaplap felé... Lásd akárcsak nálam...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#482) Sianis válasza KisApám (#481) üzenetére


Sianis
addikt

Nem a csodát várom ne riadj meg :)

AMúgy nagyon faján is néz ki, ha így be van burkolva az egész. Viszont erre rá kell szánni az időt, mert nekem pl alaplapot is ki kell szerelnem, ha akarok valamit kezdeni. Direkt halk ventiket vettem, és van egy CoolerMaster fordulatszámszabályzóm is. Remekül muzsikál.

(#483) KisApám válasza Sianis (#482) üzenetére


KisApám
addikt

Alaplapot kiszedni? Miért?
Valami új hőcsöves procihűtőt teszel be,
amihez ki kell szedni az alaplapot?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#484) Sianis válasza KisApám (#483) üzenetére


Sianis
addikt

Nem, csak pl, ha mindenhova szépen akarok juttatni a szivacsból, akkor ki kell szednem, mivel nekem nem nagy házam van, csak egy midi. Plussz a rácsoknak a helyét még kicsit meg kéne csiszolgetni, hogy esztétikusabb legyen, és ugye a fémforgács, az lehet, hogy nem a legjobb érzés a gépnek...

(#485) KisApám válasza Sianis (#484) üzenetére


KisApám
addikt

Jaja, a fémforgács az jóóóó dolog :DDD

Én meg azt hiszem midi házat sosem fogok venni,
szeretem ha a gépház tágas és minden elfér benne lazán ;)

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#486) KisApám


KisApám
addikt

Megint:
Végre megcsináltam a hangszigetelést a házamra!
Akit érdekelnek képek is, íme, itt vannak:

Bővebben: link

Kérdések?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#487) KisApám


KisApám
addikt

Sokat gondolkodtam még,
hogy hogyan tudnám saját magam megoldani bolti vásárlás nélkül
(szilikonos rezgéscsillapítót lehetne venni a ventillátorra,
ami a belinkelt képen látható ház oldalán van elhelyezve, lásd előző hozzászólásom) megoldani a ventillátor rezgéscsillapítását, az otthoni maradék anyagokból.

Szétnéztem otthon és mit találtam???? No mit?
Hát amit az ablakoknál szokásos alkalmazni ''réskitöltésre, tömítésre''.
Amit az ablak illetve az ablakkeret érintkezéséhez szoktak rakni pl. hőszigeteléshez.
Vékony kb. 2-3 mm magas és 5-6 mm szélességű és kb 2 m hosszú
fehér szivacs vagy szilikonszerű anyag.

No az pont jó négyzetalakban felrakni a venti elé, és úgy felrögzíteni azt rá.
Így a venti csak a kinti levegőt fogja beszippantani, nem igazán kap a benti melegebb levegőből a réseken át ''szelet''. :D

Persze a maradvány parafából is lehetett volna ezt, de az előző anyag kivágása sokkal egyszerűbb, valamint van rajta alapon egy tapadó réteg, ami a felszerelését nagyon megkönnyíti.

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#488) Polacheck válasza KisApám (#474) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Az alapcuccok honnan származnak? Én anno régen néztem parafát az ajtómra, és akkor k.. drága volt.
A szivacsot hol vetted???

less qq more pewpew!

(#489) KisApám válasza Polacheck (#488) üzenetére


KisApám
addikt

Mindkettőre könnyen megtaláltad volna a választ, ha 3-4 oldallal visszanézel...
no de jó, tessék, itt van, kikerestem neked:

Habszivacs:
A tojástartó alakú szivacsot a soroksári HÉV vonalán a Grassalkovich u. 103. alatt lehet kapni (PA-MÜ-FELD, Habszivacs árusítás, méretre vágás. 1238 Budapest, Grassalkovich u. 103. Tel.: 286-0811, Nyitvatartás.: hétfõ-csütörtök: 7-15, péntek: 7-14. 1300 Ft négyzetmétere, 15 mm-es vastagságban. 30 mm-esnek kb. 2600 négyzetmétere. Olyan méretűre vágják, amilyenre akarod, de kis méretet ne mondj nekik (pl. 20x30 cm), mert elküldenek... kiröhögnek...

Parafa:
A Bakos Lapszabászatnál lehet kapni. Bp., 1117, Váli U. 2-4, Tel.: 466-6448.
A 6-os villamos végállomásánál leszállsz és ott található a túloldalon...
Táblaméret kb. 91x61 cm, 2 mm vastag és 640 Ft, a 3 mm-es 960 Ft.
Valahol lehet kapni félig gumi félig parafa lapot, de nem tudom hol.

OX?

A méretrevágásnál otthon meg segít egy egyenes fadarab, amire rá tudsz támaszkodni (ez főleg szivacs vágásánál előnyös, a rátámaszkodás, mert ez összenyomja úgy, hogy könnyen tudod méretre vágni, lásd a nemrég belinkelt oldalon a képeimet), és fogol egy jó pengét vagy kést és vagdosáska...

:))

[Szerkesztve]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#490) KisApám


KisApám
addikt

Valaki csinált mást? :F

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#491) Toness


Toness
őstag

A vinyó hangját hogy tudnám megszüntetni? Be kéne burkolni valamivel? a maxtorom elég hangosan recseg és nem szeretem hallgatni, a samsung az meg csak mormog és rezonál a házzal de azt könnyű megszüntetni.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#492) gabor479-hw


gabor479-hw
csendes tag

Sziasztok! A számítógépemet, mely a legfőbb munkaeszközöm, és egész nap használom, szeretném a csendesebbé tenni. Most 420W-os Chieftek hűtő (az eladó szerint aktív PFC-s) és Thermaltake SilentTower hűti, a videokártyát meg Zalman passzív hűtő. Athlon64 3000 processzor és Abit NF8 alaplap van benne. Egy potméterrel lecsökkentettem a processzor hűtő fordulatszámát 2500-ról 1700-ra (ez csak kb. 0.5-1 fok hőmérséklet-növekedést okozott). A gép igazából nem zajos, bár lehetne csendesebb is, de a hangja kellemetlen, igen magas hang. Lehetne valamit tenni annak érdekében, hogy a ez a hang halkabb legyen, vagy ha nem is halkabb, de kevésbé kellemetlen? Ez a hang személyesen nekem kellemetlen, van, aki alig hallja - úgy tűnik, engem jobban zavarnak a zajok, mint másokat. Más: az alaplaphoz adott hardver monitor program szerint a processzor hőmérséklete működés közben 57-60 Celsius-fok. Ez rendben van, vagy mindképp ajánlott valamilyen erősebb hűtés?

(#493) KisApám


KisApám
addikt

Nekem a SATA vinyóm kerregő hangja kb. a felére esett vissza, amikor a házamat megcsináltam rendesen hangszigetelve...

Akit érdekel, nézzen vissza egy pár hozzászólást,
ott megvan a képek linkje hozzá, és a szöveg is...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#494) Toness válasza gabor479-hw (#492) üzenetére


Toness
őstag

Silent tower az elég jó hűtő, nekem is az van és 1.45V-on 2200MHz-en lehűtő a procimat max terhelésnél 49fokra. A fordulatszámát speedfannal vettem vissza 1%-ra és még így is. Fogd meg azt a bordát amikor ilyen 60fokot jelez ki a hőmérő és ha nem égeti a kezedet akkor félremér a szenzor, vagy az is lehet a probléma hogy a tápra fújja a levegőt, mert akkor nem tudja kinyomni a forróságot és azért melegszik ennyire.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#495) Toness válasza KisApám (#493) üzenetére


Toness
őstag

Megvizsgáltam és végülis a samsung vinyóm adja ezt a furcsa magasfrekvenciájú hangot, ilyen visító halk hang de nagyon zavaró. Gariban cserélik az ilyet?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#496) KisApám válasza Toness (#495) üzenetére


KisApám
addikt

Ha a vinyónak nincs bad sectorja, vagy egyéb baja,
a hang miatt nem fogják kicserélni...
szerintem...
ilyenről még nem hallottam...
a hangért nem vállalnak garanciát.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#497) Toness válasza KisApám (#496) üzenetére


Toness
őstag

Más baja nincs csak ez a sípolás :O ez a szivacs meg nem hiszem hogy elnyelné ezeket a magasfekvenciájú hangokat, nem lehet valahogy csökkenteni a vinyó lemezeinek a sebességét?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#498) _kazmer_


_kazmer_
csendes tag

Üdv!

Nekem kicsit komplexebb a problémám, de egyszerűb helyzetben vagyok. De alényeg: Rátettem a kezem egy régi, 1ghz-es P3-as gépre fekvőházas, tipikus irodai pc. Ebből szeretnék egy media boxot fabrikálni. Az alkatrészeket már összeszedtem hozzá, de a félek a hangjától... Végigolvastam a topicot, de ami a leghangosabb kifelé az ilyen gépekben arról nem írtatok és a DVD.
Hallotam olyan DVD-kről amik ha DVD filmet játszok le akkor visszavesznek a sebességükből és állandó fordulaton mennek. De mi a helyzet ha adat cd-t, esetleg adat DVD-t tolok bele? Érdemes szöszmötölni a fizikai zajcsökkentésével vagy keressek más megoldást?

A célom hogy minnél halkabb és lehetőleg esztétikusan faházba építhető megoldást találjak...

(#499) peestike


peestike
senior tag

ÜDV MINDENKI!
a felől érdeklődnék, hogy ki akarom cserélni a 8 cm-es venti-t a tápban egy 12 cm-esre,
csak annyi a kérdésem, hogy a 12 cm-es venti mennyit kell kb hogy forogjon ahhoz hogy a hűtés még megfelelő legyen, plussz a hangját is lehessen elviselni?

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#500) zLegolas válasza peestike (#499) üzenetére


zLegolas
őstag

Úgy érted, fordulatszámra? Ki a manó tudja, totál gép és hardverfüggő. És hogyan akarod leszámolni? :F

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.