Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Biaggio


Biaggio
őstag

Nálam elfogyott a szivacs, sorry az érdeklődőktől :( :D :U

(#102) Barohawk válasza Dream (#98) üzenetére


Barohawk
aktív tag

A skala felöli része és abban az irányban is kell menni.
Képet nem tudok mutatni de ez is aza tojástarós forma.
Van nekik még fehér szövet is ami csak 250Ft

[Szerkesztve]

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#103) Barohawk válasza Dream (#98) üzenetére


Barohawk
aktív tag

HT 35 speciális hangcsillapító textil néven fut:)
Ez az olcsóbbik

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#104) Obi-1


Obi-1
őstag

Update: beraktam egy Zalman F2-t, a gyári szellőzőrács mögé. Pocsék egy hangja volt, lehalkítottam 5V-ra, a hozzáadott ellenállást áttettem a procihűtő elé (1800-2000 rpm-et hoz így), egy Coolink potméter felszabadult. A táp második ventilátora elöl is kivettem a potmétert, de azt visszarakom valószínűleg (mintha alapállapotban is lassítana valamennyit).

A gyári rácsot nekiálltam kivágni. Sajnos ellenállóbb volt, mint gondoltam, úgyhogy most elég szarul néz ki. Valaki egy dekopírral, fúróval felszerelkezve majd tehetne nekem egy szívességet :))

A szivacs jó vastag. Az alaplap oldalán nem is próbálkoztam. Bally csendet, rendet, fegyelmet topikja alapján a kábeleket elhelyeztem remekül. Így a legtöbb helyen esélytelen, nem fér be szivacs az oldallap alá. Az üres meghajtókeretek elé tettem szivacsot, és az alaplappal szemközti oldallapra végig.

Értékelés:
Con: A hangszigetelés hiányos így, viszont nem is használ semmit.
Pro: Tulajdonképpen annyira halk minden (kivéve optikai meghajtók), hogy ez nem is nagy baj.

Ja, a floppit száműztem egyúttal a gépből. A vinyó-szellőzés eléggé leromlott, majd legközelebb start előtt megnézem, miért is. Az előlap elé tett szivacs szvsz nem gátol olyan sok levegőt (ajtós ház, első beszívó nincs).

Only a Sith deals in absolutes.

(#105) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

valaki biggyesszen már be valami képet erről a szivacsról ami tojástartó alakú és sokan vettetek.

Még mindig benne van a házatokban:F hogy üzemel? előre is thx :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#106) Kobe


Kobe
veterán

ha sejtésem igaz, akkor egy hangtechnikai boltban kapsz olyan 'hepehupás' szivacsot, vagy vmi hasonlót, elvégre hangfalakat belülről rezgés miatt szigetelik...de érdeklességként : láttam hogy egyik phs arc parafa boritással oldotta meg

(#107) dokesz007


dokesz007
aktív tag

Sziasztok!

Nálam nem a nem találok szivacsottal van baj, henem h nem olyan színűt találok mint amilyet szeretnék....(valami visszafogott színű persze)

Itten van egy linkecske:http://www.radikalmod.hu/index.php?p=6&y=82&z=2&st=0
, midibe 4600 toronyba 5400, üzlet a pozsonyi út 46-ban van....

PLZ help meeeeeee...:O

Üff: lemaradt, h ha átszinezem(valami festékkel) az rontja a hangszigetelő képességét, UGYE?????:Y

[Szerkesztve]

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#108) Loha válasza dokesz007 (#107) üzenetére


Loha
veterán

Szerintem a legjobb hangszigetelést a funérlap jelenti, vagy vmi vékony falap...
Azért is jobb mint a szivacs, mert ha jól van felerősítve akkor erősen csökkenti a ház rezonanciáját, ami szintén elég nagy zajforrás szokott lenni...

A szinezés a hangszigetelő képességet nem hiszem, hogy rontaná, de viszont elégg megfontolandó átvesteni, mert szerintem elég könnyen le tud válni róla, és az megint ronda...

Haverom megint kikapcsolta a gépem, mert azt hitte még nincs bekapcsolva... :))

(#109) dokesz007 válasza Loha (#108) üzenetére


dokesz007
aktív tag

hát, akkor lehet h megpróbálom kicsiben:DD ha meg hámlik lesz egy kis kopottas feelingje dolognak, majd meglátjuk...

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#110) harry


harry
veterán

Most akkor szerintetek melyik legyen:
Bővebben: link PC Noise Absorber Kit
Midi házhoz 4 600 Ft
Nagytoronyhoz 5 400 Ft
Nem tudom, h mekkorák a szivacsok, de alég soknak tűnik: Bővebben: link

Bővebben: link - Egyik bolt, itt 140x140 és 3500ft.

Bővebben: link -700x300x35 és 500ft. Ez nagyon olcsó, kérdés, h mennyit használ.

Valószínüleg az első lesz, csak nem tudom, h amennyivel drágább a többinél, annyival jobb is.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#111) harry válasza harry (#110) üzenetére


harry
veterán

Ha vágnék ablakot gép oldalára, akkor úgy használna egyáltalán ez a felszerelés? Mert gondolom plexi úgyis átengedi hangot. Rezonancia elnyelésre azért jó lenne?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#112) dokesz007 válasza harry (#111) üzenetére


dokesz007
aktív tag

Szerintem a be quiet! jó lehet mert sokan írták h a szivacs átengedi a hangot és egyébként is sovány, viszont ha megnézed ez szendvics téma, mert felül szivacs alul meg valami sűrűbb cuccra van ráragasztva, szal szerintem jó lehet....Ha meg plexi oldallapod lesz szerintem ha az jól lesz felfogva a fém oldallapra + benne lesz a szivacs akkor már annyira vissza lesz fogva h a plexi nem oszt nem szoroz a rétgésátadásban....huh sok hülyeséget írtam döntsön mindenki belátása szerint:DD

---C.2.A. Dokesz007 ---I'm the power---SAJTOLOK---

(#113) harry válasza dokesz007 (#112) üzenetére


harry
veterán

''A kialakítása a szivacsoknak hasonlít a hangstúdiókban használt hang és rezgés elnyelő szivacsokhoz, de mivel kisebb hely áll rendelkezésünkre, egy kis trükkel éltek. Kátrány réteget tettek a szivacs aljára, amitől nagy mértékben javul a rezgés elnyelő képessége és jól is tapad.''

Szerintem is ez lesz. Továbbra is kérdés, h plexi mennyire engedi át hangot. Bár gondolom ez vastagságától is függ, de talán 4-5 mm már elég.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#114) EG0


EG0
aktív tag

És mit szóltok vékony (3mm) parafa, fölé pedig 3mm parketta alá való polifoam (3mm) kombinációjához? Van értelme? (Kell közé alufólia? :) )

(#115) harry válasza harry (#111) üzenetére


harry
veterán

Szóval plexi-s oldallal mennyire működne? Érdemes felrakni vagy felesleges?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#116) Finwe


Finwe
őstag

Hello, engem is az érdekelne, hogy a parafa mennyire teszi meg?

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#117) harry válasza harry (#115) üzenetére


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#118) harry válasza harry (#113) üzenetére


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#119) ysoltee85


ysoltee85
aktív tag

Nem olvastam végig a topicot, és lehet már volt, de szerintem itt érdemes megnézni azt a hangszigetelő akármit:

http://www.computermode.hu

Xbox Gamertag: Zsolesz85HUN

(#120) harry válasza harry (#115) üzenetére


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#121) harry


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#122) harry


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#123) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!

Légyszíves írjatok már valamit arról a nagy 140*140-es méretben kapható hangszigetelő cuccosról?

Vagy bármilyen más cuccról ami szerintetek a legjobb.

előre is thx

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#124) kíváncsi válasza kíváncsi (#123) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Bump

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#125) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

up

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#126) Viktor77 válasza kíváncsi (#125) üzenetére


Viktor77
titán

TTS-nél érdeklődtél már?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#127) kíváncsi válasza Viktor77 (#126) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Vágom melyik a tts-es. De itt írtak 140*140cm-es nagy táblában vásárolható hangtompítós cuccról és 3500Ft, arra lennék kíváncsi hogy jó-e?

De thx :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#128) wormike


wormike
csendes tag

némi segítség a fentebb elhangzottakhoz:

- a hanszigetelés és hangelnyelés fogalma nem ugyanaz. döntsétek el, hogy a kettő közül elsősorban melyiket célozzátok meg az adott szigetelő/elnyelő burkolat beépítésével

- ehhez nem árt azonosítani az egyes zajforrások típusait és jellegét (pl. a ventik többnyire a légáram turbulens zajhatásával léghangokat keltenek, míg a hdd/cd meghajtók a gépház oldalfalain keresztül is lesugározzák a keltett zajt testhangvezetéssel, azaz inkább rezgés alapú zajokat keltenek)

- az eddig felsorolt anyagok között vannak kiváló testhangszigetelők és elnyelők, illetve vannak kiváló léghangszigetelők és elnyelők (pl. a polifoam testhangszigetelő és a lépéshanggátlás növelésére használatos az épületakusztikában, míg a szóban forgó kúpos kialakítású hangelnyelő szivacsok izé hangelnyelők)

- a zajcsökkentés alapja, hogy mindig a forrást kell megszűntetni, illetve a zaj teljesítményét csökkenteni, így mielőtt bármilyen egyéb anyagot bezsúfoltok a rendszerbe nézzétek meg a ventik rpm csökkentésének (speedfan), illetve légáram-zajcsökkentésének lehetőségeit, szigeteljétek el a rezgő felületeket (házventik, hdd/cd meghajtók) a háztól megfelelő rezgéscsökkentett illesztésekkel (gumibakok, gumicsavarok). nézzeteket meg egy antec sonata házat pl.

- a kúpos szivacs jó hangszigetelő önmagában is. minél nehezebb, annál nagyobb a tehetetlensége, változik az akusztikai impedanciája, magyarán szólva mindegyik anyaggal más-más frekvenciákat lehet jól megfogni. a kúpos kialakítás előnye a hanghullámok szétszórása/megtörése, illetve a fokozatosan sűrüsödő anyag látsztának keltése. ha szélesebb frekvenciatartományt akartok megfogni, akkor tényleg érdemes felkasírozni valamilyen merevebb felületre (furnér, meg parafa is elhangzott)

- ha szeretnétek jövő héten hazahozok a laborból egy műszert és kimérem nektek, hogy mit tud a parafa, meg a szivacs az érintett frekitartományban és természetesen dB-ben, mert engem is elkezdett érdekelni a téma

- a festés csökkenti az anyag hangelnyelő képességét, mert csökkenti a nyitott pórusú anyagok akusztikai porozitását

- stb. már így is túl hosszú voltam...

(#129) kíváncsi válasza wormike (#128) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Hú. Danke az a mérő cuccos nagyon jó lenne.


Meg jó lenne szerezni valakit akinek van ilyen cucca és ezt is betesztelni Bővebben: link

meg ezt Bővebben: link itt az absorber kittet

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#130) Bencom válasza dark bit (#1) üzenetére


Bencom
senior tag

ruházati boltba bemész (vagy szabászatra) kérsz kabát-belsőt, és adnak.
kiválasztod melyik tetszi, és berakod.
ezek jók erre, de ha valaki megkérdezi: egy egész szoba léeszigetelésére a tolyástartó (papír) a legalkalmasabb:DDD
tapasztatalatből beszélek, és még jön hozzá az, hogy apám hangfalakat készít, és a teszt stúdiót is ilyen módszerekkel szigeteltük.

ja, kabátbélés helyett jó még a polifoam és a habszivacs is...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#131) Bencom válasza Bencom (#130) üzenetére


Bencom
senior tag

de sok itt az UP!...
megláttam Lohát, úgyhogy tűzök innen, mielőtt elmagyarázná nektek, ohgy hülye vagyok...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#132) kíváncsi válasza Bencom (#130) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Tojástartót ha kilapítom akkor is jó még? mert gépházba a tojástartót nehéz betenni :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#133) kíváncsi válasza Bencom (#130) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Neongorack topikjában is Te beszéltél erről nem? Nyomjad a frankót majd bevédelek Lohától :)


Különben miért mondaná hogy hülye vagy?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#134) wormike


wormike
csendes tag

- kabátbelső: megfelelő a ''porozitása'', így hangelnyelőnek megfelelő lenne, azonban légtechnikailag nem éppen, mert túlzottan jó hőszigetelő, hiszen azért kabátbelső :DD , valamint az anyag magában nem használható, mivel nincs elég jó tartása, de hangfal bélelésére kiválóan alkalmas, mivel abban nincs légáram és hűtés...

- tojástartó: régi trükk, de én akusztikusként elviekben nem tartom alkalmasnak egy hangstúdió építéséhez, azonban gyakorlatilag egész elfogadhatóan működik. természetesen csak akkor, ha nincs összenyomva! :DD a működésének alapelve az a kúposság, ami szétszórja a beeső hanghullámokat és nem engedi ki egy részüket a kúpok közül. azonban az anyaga nem elég lágy, és nem elég vastag a megfelelő impedanciához.

- polifoam: mint azt fentebb írtam nem alkalmas a léghang szigetelésére, mivel nem olyan nyílt cellás szerkezetű, alapvetően testhangszigetelésre használható (tegyétek a gép alá, ha a gép az asztalon van), akkor inkább a habszivacs. csak ne feledjétek, hogy a szivacs is elporlik idővel és elszennyezi a mozgó alkatrészeket.

- a silentmaxx silence kitje elég jónak tűnik. végre megadnak használható adatokat is: a tercsávos spektrumon látszik, hogy 400 és 3150 Hz között megbízható a léghangszigetelése, ill. jól látszik, hogy kétfajta testhangszigetelőt és léghanggátló anyagot használnak egyszerre. jó megoldás, de lehet, hogy ezt tudjuk fele ennyiből is a'la sufnituning... :DDD

a műszeres vizsgálatot vállalom, majd készítek róla valamilyen könyebben emészthető riportot nektek. ja! meg kerítek egy zajosabb gépet, amin tesztelek, mert az enyém már zajcsökkentett... ugyebár :))

(#135) forceberg


forceberg
veterán

Én épp most ültetem gumibakokra a 2 vinyómat a keltett rezgés miatt. Ki lett próbálva, már csak ki kell vitelezni...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#136) wormike


wormike
csendes tag

két hasznos link:

- a kétrétegű hangelnyelő anyagra egy lehetséges alternatíva:
Bővebben: link

- és egy illusztrált útmutató a PC hangszigetelés beépítéséhez:
Bővebben: link

(#137) Bencom válasza kíváncsi (#133) üzenetére


Bencom
senior tag

vam egy pár oka, nem is tagadom, de ha nem ért hozzá, miért állítja azt, hogy én sem?

mindegy, tolyástartó a szobák (stúdiók) szigetelésére jó, hangfalba (vagy éppen gépházba) én polifoamot javaslok, vagy habszivacsot, esetleg sima vattát, de az elég drága, tehát marad a jól bevált kabátbélés.
van persze több is, ami occsó és jó erre, de most ennyi jut eszembe...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#138) Bencom válasza wormike (#136) üzenetére


Bencom
senior tag

sry, nekem ez angol:U...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#139) L@@-Yosh válasza wormike (#136) üzenetére


L@@-Yosh
tag

Neked milyen házad van és végülis mivel oldottad meg a ház szigetelését?

Sztem AMD a tutti!

(#140) etilin válasza wormike (#136) üzenetére


etilin
aktív tag

Hello látom értesz valamit a hangtechnikához (na ez jó hülyén hangzott!!!):DD

Az lenne a kérdésem ha a számítógépem egy mélynyomón csücsül hogy oldjam meg (te hogy oldanád meg) hogy ne rázza szét a gépet a mélynyomó (16cm-es a membránja)?
Eddig egy hungarocell lemez van és lábakat a hungarocelnek kóláskupakból csináltam.
Előre is köszi a választ!

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#141) harry


harry
veterán

Engem az érdekelne, h üveg/plexi mennyire jó hangszigetelő. Na nem azért, mert ezzel akarom kibélelni a házat, hanem hogy oldalalára mit használjak ablaknak :F
Amúgy én is BeQuiet! felszerelést venném, már csak az ára miatt is /'nagy' házhoz való csomag 5,5k, midihaz való 4,5/. itt egy cikk: Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#142) sz.j


sz.j
nagyúr

Engem meg az érdekelne, hogy jó hogy a szígetelő hatására csökken a zaj, de a hő nem nől meg drasztikusan???

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#143) Bencom válasza sz.j (#142) üzenetére


Bencom
senior tag

venti/ lyukaka az anyagon.
a kettő nem feltétlenül zárja ki egymást, bár azt szokták mondani, hogy vagy egyik, vagy másik...

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#144) Bencom válasza wormike (#134) üzenetére


Bencom
senior tag

igen,igen...
hangfaltechnikában vagyok otthon ,ott meg nem volt elsődkleges szempont a hő...
de a tolyástartó az régi trükk, csak kis hejre nem lehet betömöríteni:U

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#145) Bencom válasza harry (#141) üzenetére


Bencom
senior tag

üveggyapot eszetleg...(üvegszálas cucc), bár hőszigetelő és gyúlékony is tudtommal (még a szivacsnál is jobban)

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#146) sz.j válasza Bencom (#143) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi, majd még gondolkodom rajta.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#147) Tsabi5


Tsabi5
csendes tag

Jó hangszigetelő pl. hagyományos padlófilc egyenletes ragasztással.
Göcsörtös, 2 rétegű (gumi,szövet) és vékony 2-3 mm!

A pénz nem boldogít, csak ha van!

(#148) wormike válasza etilin (#140) üzenetére


wormike
csendes tag

etlin: hogy érted azt, hogy egy mélynyomón ül? gyakorlatilag ráépítetted a gépedet egy mélyládára? vagy egyszerűen csak ráraktad a hangdoboz tetejére? mindegy. a probléma hasonlatos egy standard rezgéstechnikai problémához, de ugye nem mondhatom, hogy szűntesd meg a rezgés forrását :DD

így marad a szekunder rezgéscsökkentés. a hungarocell sztem nem igazán alkalmas a rezgés megfelelő elnyelésére (a kupak pláne), mivel nem elég rugalmas. a cél, hogy a gerjesztő forrástól el kell szigetelni a gépet. erre a célra különböző típusú rugók használhatóak (fémrugó, gumirugó, kombinált gumi-fém rugó) és parafa. a rugóra telepített berendezés tömeg-rugó rendszer, egy átlagos tömegű pc esetén olyan rugalmas alapot kell választani, mely megfogja a kritikus 30 Hz körüli gerjesztő frekvenciákat. bár nem ártana ismerni a pc egyes hardverelemeinek rezonancia frekvenciáját is, illetve azt, hogy pl. a winyó melyik frekire érzékeny.

ha nem akarsz nagyon belebonyolódni, akkor nagyméretű/masszív, de puha gumilábak (radír is megteszi), és parafa rezgésszigetelés (vastag, nem 3 mm!)

a másik lehetőség, hogy nem a mélyládára telepíted a rendszert, hanem attól elkülönített keretre/alapra építed (ház a házban jelleggel), így a szerkezeti rezgésvezetés nem valósul meg.

(#149) wormike válasza harry (#141) üzenetére


wormike
csendes tag

harry: a dolognak két oldala van. egyrészt közismert tény, hogy annál jobb hangszigetelő egy anyag, minél nagyobb az egységnyi térfogatra eső tömege (sűrűsége). ilyen szempontból az üveg nyerő (2500 kg/m3), és ez a hatás két réteggel még javítható is, hiszen az inhomogenitás ebben az esetben a tömeg-rugó-tömeg rendszert valósítja meg.

másik oldalról a plexi olcsóbb, kevésbé érzékeny a környezeti hatásokra (nem annyira törékeny), nem annyira merev, rugalmasabb anyag, így bár kevésbé jó hangszigetelő, annál inkább jobb hangelnyelő, az átlagos hangelnyelési tényezője biz. frekvenciákon a kétszerese is lehet az üvegének. ráadásul gyönyörű plexiket lehet vágatni rendes vastagságban.

(#150) Nyuf


Nyuf
senior tag

Egyszerü egy jó nagy vas vagy fadobozba kell épiteni a gépet és akkor alig lesz hangja:)

Debian amd64 sarge

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.