Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dark bit


dark bit
tag

Sziasztok!

Honnan tudok szerezni ilyen hepehupás (jószerivel mindig szürke) szivacsot a gépem belső falára?
(nembaj ha nem szürke of korsz)

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#2) TexT-BoY válasza dark bit (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Bővebben: link
ez elméletileg jobb mint a szivacs:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3) -=Ghost=- válasza dark bit (#1) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

azt hiszem a radikalon volt egy ijeny szivacsos cikk de már sem a gyártóra sem a cikk címére nem emléxem...

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#4) demagóg válasza dark bit (#1) üzenetére


demagóg
aktív tag

Az a szivacs nem biztos, hogy jó. A fülesek szivacsa sem csillapít, túlzottan. Építőanyag áruházból szigetelő paplan. Vagy építkezésről kunyerálni. A szivacsnál biztos jobb.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5) dark bit válasza TexT-BoY (#2) üzenetére


dark bit
tag

Aha, ezzel csak az a bajom, és éppen ezért is keresem a fentebb említett cuccot, hogy bár öntapadós meg minden, de fix méretre van vágva, és az eléggé gányul néz ki ha esetleg nem akkora pont a házad és többől rakod össsze.
Meg szerintem egy olyan szivacsot bagóért adnak négyzetméterre ez meg 8 rongy... azé nemá.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#6) dark bit válasza demagóg (#4) üzenetére


dark bit
tag

Az azt hiszem, meg nem biztos hozzászólásokat plíz hanyagoljátok, tudom, hogy mindenki szeretne mihamarabb magasabb szintre lépni a fórumon, de kérlek csak az írjon aki valami konkrét kézzelfoghatót is tud írni, vagy van tapasztalata is a dologban nemcsak úgy írkász.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#7) demagóg válasza dark bit (#6) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ha már arra lusta vagy, hogy a neten utánanézz a paramétereknek, akkor ne vedd már rossz néven, ha más megnézi. Én megnéztem. Mellesleg építkeztem is. Ismerem az anyagokat. Az általad tippelt szivacs adott célra hülyeség. Ezt is tudom. Na most így konkrétabb volt? Te ugyanúgy túrhatod a netet, mint akik segíteni akarnak. Én sz@rok a szintre. Ugyan nézd már meg, hogy mikor regisztráltam. És ugyan nézd már vissza, hogy miket szoktam írkálni. Szerintem vegyél vissza. Ennyi.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#8) TexT-BoY válasza demagóg (#7) üzenetére


TexT-BoY
addikt

te demagóg!

a paplan műszálas és kb az 1 bekapcsolás után szét... a gépet!!:(((
a szivacsa az jó van szürke ... ha kell én egyoldalra valót tudok adni...

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#9) demagóg válasza TexT-BoY (#8) üzenetére


demagóg
aktív tag

Sárga szinű és üveggyapot. Van fóliával bevont is, az nem szúr. Műszálasat még nem is láttam, de biztos van olyan is.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#10) borely válasza dark bit (#1) üzenetére


borely
tag

Szia !

kb másfél éve vettem az akkor még müködő overclock.hu-ról ilyen hepe-hupás szivacsot, jelenleg is ez van a gépemben, DE csak azért mert lusta voltam leszedni... Nem tompít semmit sem.

Persze ez attól is függ milyen hangos a rendszered. Az enyémben a két db 7007.2-s Seagate a leghangosabb, és azok kerregését egy kicsit sem képes tompítani.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#11) dark bit válasza demagóg (#9) üzenetére


dark bit
tag

''Az a szivacs nem biztos, hogy jó. A fülesek szivacsa sem csillapít, túlzottan''

Én erre reagáltam, hogy pontosabb legyek erre is. Az építésről kunyerálnira meg most nem mondok semmit, de azért te se gondolod komolyan, hogy elvetem ezt az ötletet mire te felkapod a vizet...

Léngye, hogy a netet túrom idelye, de lehet nem mindenki netfüggő, szal esténként és akkor is pár órát, és akkor is van más dolog is. De itt rengeteg embernek láttam a házában aki büszkén belinkelik a képeket, mert jó és szép amit alkotnak, én ezektől az emberektől gondoltam az infót, hogy súgák meg, honnan, és akkor időt spórolok

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#12) dark bit válasza borely (#10) üzenetére


dark bit
tag

Fű, ez már konkrét...
Egyik szemem sír a másik nevet.
Szerinted ha először parafával bélelem az oldalt és erre a szivacs?

Ghost

[Szerkesztve]

d[-_-]b Cool Walley

(#13) mdk01 válasza demagóg (#9) üzenetére


mdk01
addikt

Én is az üveggyapotra gondolok de szerintem az inkább hő mint hangszigetelésre jó.Meg annak is árulják.
Eltudom képzelni hogy hangszigetelésre is jó...... de nem tudom.
Én úgy emléxem lehet kapni építőipraba hangszigetelő szivacsot is.
Amit textboy belinkelt az elején hááát nem tudom....röviden annyit mondanék hogy **** aki megveszi.
Kiszámolta vki hogy hány cm2 kapsz potom 10K-értt?
Én igen és kb. a ház egyik oldalára elég és qrva drága! 10K???:F:F
Bár akinek megéri az megveheti de gondolom ezt textboy se gondolta komolyan.
Én parafával bélelném ki mert olcsó és könnyű vele dolgozni.

[Szerkesztve]

(#14) demagóg válasza borely (#10) üzenetére


demagóg
aktív tag

Ha ez is az a hepe-hupás, akkor persze, hogy nem csillapít. Ilyen szivacsot hangszóró elé, a fülesre, és mikrofonra tesznek. Pont azért, mert nem csillapít (illetve csekély a csillapítása) A már általam említett szigetelő paplan vagy ipari vatta lehet a megoldás. Ipari vattát használnak a hangfalak dobozában belül, már régóta. Ezeket az anyagokat a minél nagyobb csillapításra tenyésztették ki. PC házba is ezeket kellene tenni. Ráadásul az anyagok csillapítása rendkívül frekifüggő. Némely hullámhossz kiszűrése gondot okozhat.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#15) TexT-BoY válasza dark bit (#12) üzenetére


TexT-BoY
addikt

parafa szivacs minek? Parafa +szőnyeg ahogy a Babet project(TM) nél nyomta valaki

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#16) dark bit válasza mdk01 (#13) üzenetére


dark bit
tag

:)

A linkben az Innova tek nyeri a pálmát mert ott még pontos méret sincs..

d[-_-]b Cool Walley

(#17) demagóg válasza mdk01 (#13) üzenetére


demagóg
aktív tag

Gipszkarton lemezek közé (válaszfal) gyári előírás szerint (pl. RIGIPS) üveggyapot kerül. Hangszigetelésnek. De hőszigetelőnek is nagyon jó, ami PC-nél sajnos nem előny :( A kőzetgyapot is jó hangszigetelő, a laza fajta. De elég sz@r vele dolgozni. PC-be nem való. (Hungarocell jellegű lapok meg csak hőszigetelésre jók.)

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#18) TexT-BoY válasza dark bit (#16) üzenetére


TexT-BoY
addikt

megvan! asszem 2cm vastagságtol van hangszigetelő hungarocel... 1000Ft m2-áron az a te haverod!

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#19) demagóg válasza TexT-BoY (#18) üzenetére


demagóg
aktív tag

Hol láttál ilyet? Link? Épp írtam, hogy Hungarocell hangot NEM szigetel. Csak hőt. Sokan szívtak már emiatt, akik a szomszéd zajától akartak megszabadulni. Érdekelne, mert azzal valóban könnyű lenne dolgozni. De a hagyományos HC a kemény szerkezete miatt sajnos elég jól vezeti a hangot.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#20) mdk01 válasza demagóg (#17) üzenetére


mdk01
addikt

Oké ezt vágom meg minden de ha az üveggyapotot összenyomatjuk vmivel akkor egy sűrűszálú vmit kapunk ami már szerintem jó.
Mondjuk akkor még mindig hőszigetelő de ha bármit ragasztasz a ház oldalára akkor az is hőszigetelő lesz.
Az üvegygapotból van vékonyabb is, nem muszáj a 10-el csinálni.
Én azt mondom hogy a vastagság sokat számít.
De folytasátok hátha lesz vkinek egy jobb ötlete.
Ugye van hangszigetelő szivacs is építőiparba?Ha jól emléxem igen.

(#21) mdk01 válasza dark bit (#16) üzenetére


mdk01
addikt

Oké igazad van de szerintem az is drága!

(#22) mdk01 válasza dark bit (#16) üzenetére


mdk01
addikt

Oké igazad van de szerintem az is drága!

(#23) mdk01 válasza dark bit (#16) üzenetére


mdk01
addikt

Oké igazad van de szerintem az is drága!

(#24) TexT-BoY válasza demagóg (#19) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nincs link:DDD Budapest piacba olvastam...:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#25) borely válasza dark bit (#12) üzenetére


borely
tag

válasz: a hepe-hupa alatt jelenleg is ott van nálam 3mm parafa :(( az eredményt már ismered

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#26) demagóg válasza TexT-BoY (#24) üzenetére


demagóg
aktív tag

Hát erre nem tudok kontrázni :) Ennyi pénzért megéri kipróbálni. Van jelentkező? :) Egy mikrofonnal és hangkarival plusz egy kis SW számszerűsíthetőek a változások.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#27) borely válasza dark bit (#1) üzenetére


borely
tag


Ha bírod az angolt, itt kiművelheted magad:

Bővebben: link

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#28) dark bit válasza borely (#25) üzenetére


dark bit
tag

Ehh, akkor minden lehetőséget eljátszottam úgytűnik.

d[-_-]b Cool Walley

(#29) dark bit válasza borely (#27) üzenetére


dark bit
tag

A linknél írt cikkben dícsérik a szivacsot... mit higyjek?

Mondjuk hiszek neked, de ez vastag szivacs meg ide az vagyon írva, hogy: Acoustic composite panel (fú de szakszerű)

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#30) demagóg válasza dark bit (#29) üzenetére


demagóg
aktív tag

''Azt'' a szivacsot dícsérik. Félig nyitott cellás. A bemenő hang miközben egyre beljebb jut, verődik, egyre jobban csillapodik, elnyelődik. Bővebben: link Tulajdonképpen hővé alakul, bár nem fog ettől felmelegedni. A ''hepe-hupás'' kommersz szivacs meg nyitott cellás. Hiába puha szerkezetű. Ha elég vékony, még itt ott át is látni rajta. A hang úgymond ''utat talál'' magának.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#31) borely válasza demagóg (#30) üzenetére


borely
tag

ja-ja. Az én szivacsom pont olyan amilyennek mondod, hiába tűnik vastagnak, könnyü, és itt-ott átlátni rajta. Már nem tudom hol láttam egy ''jófajta'' szivacs keresztmetszeti képét, no az nem ilyen volt, egyre sürübb lett a szerkezete, ill. közvetlenül az öntapadós része előtt egy különálló teljesen tömörnek tűnő réteg is volt. A súlyáról is írtak kg/m2 -ben, a pontos értékre nem emlékszem, de jó nagy szám volt... SZVSZ lehet jó szivacsot kapni, csak nem itthon. Amiket a vizhutes.com-n láttam kb ugyanolyanok mint az enyem.

''Jobb bármilyen kicsi fényt is gyújtani, mint szidni a sötétséget''

(#32) dark bit válasza demagóg (#30) üzenetére


dark bit
tag

Ez a link most nem megy valamiért.
Egyébként akkor az alapkérdésem módosulna annyiban, hogy ilyen ''félig nyitott cellás'' szivacsot honnan.

Reméltem, hogy valaki tud egy boltot Pesten. Barkácsboltokban csak ilyen szigetelő cucc van, meg ilyesmi azt meg inkább hangfalba szoktam, mert nagyon vastag durábel meg ronda.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#33) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Az üveggyapot eszetekbe ne jusson!! Lehet, hogy jó hangszigetelő, de minden más szempontból alkalmatlan a célra.
Dr. Kürttől olvastam egy visszaemlékezést (PDF-ben átküldöm, ha kell valakinek): A tapolcai hőszigetelő gyárban azért ugrott egy hatalmas üzlet, mert a HDD-n lévő ''lélegző'' lyukon bejutottak az anyagból származó részecskék, és tönkretették a lemezt.
A másik: aki valaha is dolgozott üveg/bazalt gyapottal az tudja, hogy folyamatosan száll a levegőben, mozgatástól pedig méginkább szétesik. Utána az ember vakarózik, mint egy r***s kutya.

egyéb állatfajták

(#34) mdk01 válasza kamikaze boci (#33) üzenetére


mdk01
addikt

Én dolgoztam üveggyapottal eleget.
Abban igazad van hogy szál össze vissza de már nem vakaródzik tőle az ember mint egy rühes kutya mert már máshogy gyártják.
Én is irtam az üveggyapotról de én hozzátettem hogy két vmi közé be kell tenni ami az 5cm-es üveggyapotot összenyomja 1 cm-re. Nem tudom mi közém ert még nem gondolkodtam rajta mert nekem nincs rá szükségem(mármint az hangszigetelésre:DD)

(#35) TexT-BoY válasza mdk01 (#34) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hát manapság a péjegyet könnyü p3as procival passszivá tenni:D;]

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#36) mdk01 válasza TexT-BoY (#35) üzenetére


mdk01
addikt

??????????

(#37) Bandoló


Bandoló
csendes tag

Szerintem az a rücskös szivacs amire az alaplapot szokták tenni a dobozában, az elég jól szigetel.
Én ezt raktam a gép oldalára és jelentősen csökkent a zaj.

Smiley Rulz

(#38) kamikaze boci válasza TexT-BoY (#35) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Tényleg megvilágosíthatnál bennünket:U

egyéb állatfajták

(#39) Biaggio


Biaggio
őstag

Találtam hangelnyelő szivacsot. Bővebben: link
Tartozékok - Egyéb
A 395 05 ára 9000 Ft.
Bár szerintem a 395 01-es, 40*60-asból elég három darab (legalábbis az én házamba)

A mérvadó:


Pont ilyen házam van :) Részletes cikk a radikalmod-on:D

[Szerkesztve]

(#40) mdk01 válasza Bandoló (#37) üzenetére


mdk01
addikt

ÉLn is pont erre gondoltam!:)
Már kezembe volt a fényképező mikor láttam az irományt.

(#41) Biaggio válasza Biaggio (#39) üzenetére


Biaggio
őstag

Hol tudok ilyet venni az MNC-n kívül és mennyiért? :D

(#42) mdk01 válasza Biaggio (#41) üzenetére


mdk01
addikt

Ha van számtechboltba dolgozó ismerősöd akkor tudsz tőle kérni ha nincs akkor menj el vmelyik boltba biztos tudnak adni.(ha nem dobálják ki)

(#43) Biaggio válasza mdk01 (#42) üzenetére


Biaggio
őstag

Lehet ,hogy félreértettél. Engem ez a hepehupás, egyik oldalán tojástartó formájú, vékony szivacs érdekelne. Hosszasan keresgéltem hangelnyelő anyagok után, arra jutottam, ez a legjobb megoldás:)

(#44) mdk01 válasza Biaggio (#43) üzenetére


mdk01
addikt

Most nem arról beszélsz amit belinkeltél?
Én úgy látom hogy az az ami az alaplapos dobozokba van.Vagy nem ?

(#45) Biaggio válasza mdk01 (#44) üzenetére


Biaggio
őstag

Az én alaplapomhoz más szivacs volt, de ezek szerint egyre gondoltunk:D Valami csak lehet ebben a módszerben, ha több irányból megközelítve ugyanarra jutottunk.

Már csak beszerzési forrást kell találnom:))

(#46) PeliScan válasza TexT-BoY (#15) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, Babettnél bevált a parafa+gumis szőnyeg, szerintem ez a legjobb, de ha vki más eredményre jut, kíváncsian várom. :)

(#47) mdk01 válasza Biaggio (#45) üzenetére


mdk01
addikt

Vársz 2 percet belinkelem!
Már csak az ftp vel sz****ok.

(#48) mdk01


mdk01
addikt

1600x1200
A mostani alaplaphoz nem ilyen szivacsot kaptam de ez a vidkarihoz van.
Fekete szinü a szivacs ezérrtt nem nagyon látszik a hullám de erről beszéltünk az biztos.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Beszerzése szerintem lehetséges úgy ahogy mondtam.

[Szerkesztve]

(#49) Biaggio válasza mdk01 (#48) üzenetére


Biaggio
őstag

Megpróbálom boltban elkérni, de némi kp-t is szívesen áldoznék érte. Esetleg nincs valakinek felesleges? :)

A parafa alapozáson gondolkodtam, a polifoam felülete túl sima.

(#50) watcher


watcher
tag

Na nekem is hasonló volt a problémám. Ne számtech-es szivacsokat vegyetek mert az drága. A népszínház utcában van egy kárpitos kellék bolt ahol különböző cuccokat lehet kapni. Van kétféle hangszigetelő szivacs amiből a kisebb puklis használható (a nagyobb túl vastag). Kinézetre olyan mint a pár hozzászlással ezelőtt belinkelt gépre #39 felragasztva csak nem piros hanem szürke. Bazi nagy táblában 140x140 árulják és nem vágják szét csak így lehet megvenni. Egy tábla kb 5-6 gép full kibélelésére alkalmas. És most jön a legjobb az ára: 3500 Ft.
Nálam az egész gép ki van bélelve a maradék (kb a 4/5-e) meg a szekrénysor mögé van beszabva, hogy a szomszédból érkező zajt csillapítsa :DD

[Szerkesztve]

Érted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.