Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) freeone


freeone
csendes tag

Egy tipp, a drága géphez gyártott hangszigetelőkkel szemben: www.isostarkft.hu
Náluk lehet kapni nda hangszigetelőket, igaz némelyik abból is 8-10k, de azért itt négyzetméternél nagyobb darabokról van szó. Nekem ha nem érkezik most fusi hangszigetelő, tőlük fogok venni egy adagot.

(#1002) Frenky89 válasza freeone (#1001) üzenetére


Frenky89
őstag

Nekem is ilyen NDA-s ''piramis''-szivacs van csak még nincs beépítve sajnos.

(#1003) need válasza Frenky89 (#998) üzenetére


need
addikt

van ahol nem fér el a szivacs mert vastag..ott csak farafa van..!
tehát úgy kell elképzelni hogy a lemezre van ráragasztva a parafa és arra a szivacs...ahová nem fért a szivacs ott 2 réteg parafa van...!!
a gép mind 2 oldallemeze igy van leszigetelve..sőt az alja és fönt is..plusz még a ventik amik a házba vannak azok szivaccsal vannak körbe véve...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#1004) Bandus99


Bandus99
őstag

Ettol rettegek en is, az ember elkolt jopar e ft ot szigetelesre, melozik vele egy csomot es lehet erdemben semmi nem valtozik. Ugye kinek mi a hangos, ki mekkora valtozast var a szigetelestol....

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1005) Dracula válasza csapos2 (#986) üzenetére


Dracula
senior tag

De van DE VAN!

[link]

:DDD

Üdv!

(#1006) csapos2 válasza Dracula (#1005) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Én nem mondtam,hogy nincs aki ilyenekkel foglalkozik.Mindössze én nem tudtam róla, viszont érdekelne.Megnéztem a linket,ez már nem az én világom.Azért az nem baj ha számítógép formája marad a dolognak,nem madáretető :DDD Azért köszönöm a segítő szándékot :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1007) canniball válasza csapos2 (#1006) üzenetére


canniball
nagyúr

Idézet az oldalról: ''Válasszon kínálatunkból, vagy álmodja meg saját környezetét! Véleményét, ötleteit kérjük jelezze, szívesen vesszük.'' ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1008) csapos2 válasza canniball (#1007) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Nem sértésnek szántam ám a véleményem,ha bárkit megbántottam volna vele akkor szíves elnézését kérem :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1009) canniball válasza csapos2 (#1008) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem is vettem sértésnek (nincs hozzájuk semmi közöm, miért lenne sértés?), sőt a ''madáretető'' szerintem találó hasonlat. :D Csak szóltam, hogy ha más igényeid vannak azok is megvalósíthatóak. ;) (Bár gondolom nem 5ezerért dobnak össze egy ilyen házat...)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1010) DrGonzo22 válasza csapos2 (#1006) üzenetére


DrGonzo22
őstag

[link]

Mindjárt készen lesz, csak várom a 14 centis aerocoll ventiket, utána kap 2 rétegű borítást. A vidkártya hűtése is kicsit át lett már alakítve azóta. Tényleg közel hangtalan lesz és a a 2 új ventit leszámítva fillérekből megvolt.

(#1011) csapos2 válasza DrGonzo22 (#1010) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Ezt miért is nekem :) ?Egyébként hol láthattam már a gépedet?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1012) DrGonzo22 válasza csapos2 (#1011) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Nem Te kerestél fából készült számítógépházakat? ha nem akkor bocs

(#1013) csapos2 válasza DrGonzo22 (#1012) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Igazából én nem kerestem,csak arra voltam kíváncsi,hogyha kis országunkban valakinek minőségi,fából készült számítógépházra volna szüksége,akkor hova is tudna fordúlni.Mivel jómagam is szoktam barkácsolni,felfogható ez a puhatolózás,piackutatásnak is ;)

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1014) Dracula válasza csapos2 (#1013) üzenetére


Dracula
senior tag

Az idézetből talán az jött le, hogy ők is legyártják neked ''simán'' az álmaid fa pc-jét. Ha ilyen minőséget csinálnak, akkor biztos megvannak a gépek és a szakértelem hozzá...

Üdv!

(#1015) csapos2 válasza Dracula (#1014) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Valami rosszat mondtam talán....?Nem kétlem,hogy megvan a linkelt cégnek a gépparkja,azt sem,hogy megfelelő szakértelemmel rendelkeznek.Mindösszesen annyi történt,hogy én kérdeztem egy dolgot.Kaptam egy linket amit megnéztem,véleményeztem és megköszöntem.Mivel úgy tűnt,hogy a véleményem bántó volt,ezért mindazoktól akiket megbánthattam elnézést kértem (# 1007) Tehát ezt a hsz-t nem tudom mire vélni.Ha csak félre értettem volna akkor elnézést.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1016) Dracula válasza csapos2 (#1015) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem, semmiféle bántó nem volt!

Kell valakinek egy Antec Neo 430W táp? Zsír új lenne... moduláris.
Mert ha vennék egy Antec P150-et, a táp nem kéne belőle.

Akkor gyári felüggesztésen lehetne a vinyóm és ventivel...

Üdv!

(#1017) Frenky89


Frenky89
őstag

Nagyon inaktívak vagytok :((( :))

(#1018) csapos2 válasza Frenky89 (#1017) üzenetére


csapos2
addikt

Jómagam éppen ma túrtam végig a topikot :) Arra az elhatározásra jutottam,hogy a jóval előrébb linkelt csendszobát fogom megépíteni,nem tökölődök a gépel :DDD .Arra mondjuk nagyon kíváncsi leszek,hogyan fognak(esetemben)alakúlni a hőfokok. :U

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1019) Frenky89 válasza csapos2 (#1018) üzenetére


Frenky89
őstag

PC Asztalnak is valami hasonló lesz az alapja :))

Asztali PC :DD

[Szerkesztve]

(#1020) csapos2 válasza Frenky89 (#1019) üzenetére


csapos2
addikt

Képes voltál és bogarat ültettél a fülembe(most mehetek és szedhetem ki :D ) Még a végén én is elgondolkodom egy ilyenen,igencsak nagy asztallal rendelkezem,így elférne az alján kényelmesen....megyek is és végig gondolom. :DD

Mintha már lett volna szó ilyesmiről,itt a PH-n,vagy rosszul emlékszem?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1021) Frenky89 válasza csapos2 (#1020) üzenetére


Frenky89
őstag

:C büszke vagyok magamra, ismét tettem valamit a társadalom előrelépése érdekében :))

(#1022) csapos2 válasza Frenky89 (#1021) üzenetére


csapos2
addikt

Akkor itt az alkalom,hogy a nap hőse lehess :DDD
A fejedben lévő ötleteket legyél kedves papírra vetni és jól megosztani velem/velünk,hátha tudnék valami jó ötletet meríteni belőle.
Kíváncsian várom :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1023) Frenky89 válasza csapos2 (#1022) üzenetére


Frenky89
őstag

Mostmár itt a hétvége és rá fogok feküdni a témára!

(#1024) Hapcis


Hapcis
tag

Nem olvastam itt * de régebben egy másik témában már beszéltünk arról, hogy a legjobb hangszigetelés a vákuum mert nincs közeg mi átadja a hangot.. :B

(Ezt tudom, hogy nem éri meg megcsinálni mert akkor a gép megsülne magában :) )

Azon gondolkodtam:
- hogy ha egy pc ház falát és vázát olyan hangelnyelő/szigetelő anyagból készítenénk ami teljesen elnyeli azt a kevés hangot, rezgést ami keletkezik és még a kimenő és a bejövő hűtőlevegőnél is megakadályoznánk hogy a hang kiszűrődjön a dobozból akkor ugyan azt a csendet érnénk el.
Szóval szvsz ilyeneket kéne csinálnia, ki 0db akar „hallani” mert ez tűnik a legolcsóbb kivitelezhető, praktikus megoldásnak.

A váz/oldalfal vagyis a Pc ház lehetne parafából (parafadugó a váz :)) ) gumiból, fából, stb.

És nem kéne bélelgetni a fém házat szvsz.. a fémváz úgy is vezeti és felerősíti a zajt. :R

Csak a tűzvédelemre kéne megoldást találni.

*(nem volt időm végig olvasni a teljes topickot :B )
:))

[Szerkesztve]

:) Have Fun

(#1025) csapos2 válasza Hapcis (#1024) üzenetére


csapos2
addikt

Üdv!
Amit leírtál az mind szép és jó ,de ha a megvalósításról is írnál egy-két dolgot,hálám a sírig üldözne.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1026) Hapcis válasza csapos2 (#1025) üzenetére


Hapcis
tag

Hát ez nem pont a szigetelés témába vág...
de mivel a cél ugyan az a ''csend'' ezért itt is elfér.

Arra gondoltam bővebben, hogy a házat már úgy kéne a gyártóknak (nekünk is) megépíteni, olyan alapanyagokból, amely jól szigeteli és elnyeli a zajt.
Ezért a fém házak szerintem (mivel jól vezetik és erősítik a rezgést, zajt) nem lehetnek egy ilyen gép alapjai, vagyis akkor már sérül a koncepció.

A házborítását és vázát fából v. gumiból vagy parafából kéne megépíteni.

Eltudok képzelni egy teljesen parafa házat vagy „sima” fa házat de akár gumiból is de azt már egy kicsit nehezebben :) de akár hibrid is lehet a ház.

A légbe-kiömlésnél meg nem közvetlenül jutna a házba a levegő, hanem egy cikcakk úton keresztül.. ezt bővebben -a levegő az előlapon alul bemegy egy csatornában és fent visszafordul és szintén alul jut be a házba mondjuk. Hátul fent be a csatornába le és ismét fent ki.. ( kábeleket kéne már csak valahogy elhelyezni okosan).
Végül is erre gondoltam vázlatosan. Ha akarod majd lerajzolom.

:) Have Fun

(#1027) csapos2 válasza Hapcis (#1026) üzenetére


csapos2
addikt

Erről a ''cikk-cakk útról''szeretnék egy kis beszámolót,ha nem gond :)
Az elémletét ismerem és értem is,csak a pontos számítási alapok hiányoznak.Abban ha tudsz kérlek segíts.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1028) Hapcis válasza csapos2 (#1027) üzenetére


Hapcis
tag

- paraszti logikával az a lényeg hogy ennek a ''visszafordítócsőnek''
minden részén akkora vagy (jobb ha) nagyobb a keresztmetszete ahol a levegő áramlik mint a beömlő beeső nyílásodnál lévő ventid keresztmetszete (átmérője).
Csupán azért, hogy ne legyen nagy a fojtása a csőnek és a ventid elbírja cipelni a levegőt.
Az már alapban nehézséget okoz a ventidnek hogy egy nem egyenes ''csőben'' /úton kell a levegőt szállítania..

Ezért én azt gondolom hogy ennek a csőnek (cikcakk) a belő felületének simának kell lennie a fordítónál is és ha lehet ívesnek, s csak a belépőnyílásnál kéne valami hangelnyelő anyaggal beborítani valamint a házba belépő nyílással szemben lévő területen.

Ha az egész csövet beborítod azzal a levegőt jobban gátlód az áramlásban.. ezt meg nem szereti a ventid. és csökken a légszállítás erőlködnek a ventik. Remélem rajz nélkül is sikerült megérteni :R

:) Have Fun

(#1029) csapos2 válasza Hapcis (#1028) üzenetére


csapos2
addikt

Ez már egész jó volt :R Viszont a paraszti logikát félretéve egyre inkább szükségét érzem egy számítási módnak amivel ki tudnám számítani,milyen hosszú kiömlő''cső''kell,ahoz,hogy a ventik zaját elnyelje mindenféle felületi csillapítás nélkül.

Mert sajnos én is így gondoltam,hogy befele még csak-csak elvánszorog a levegő,de kifele már a meleg levegőt kell terelni.Azt pedig minél hatékonyabban,szerintem.

A legnagyobb gond az,hogy tanácstalan vagyok ezügyben.Merre induljak,áramlástan :F hangtompító?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1030) Hapcis válasza csapos2 (#1029) üzenetére


Hapcis
tag

Szerintem a választ közel megleled.. (hétköznapokban)

Elég ha végig gondolod vagy utána olvasol amit a kocsik és motorok kipufogócsöveinél csinálnak, és átülteted ide a célnak megfelelően.
A számításokról meg annyit, hogy az igen bonyolult ebbe nem mennék bele teljesen. és nem ér annyit az egész hogy kiszámoljam mennyi az annyi mert függ a felhasznált anyagoktól is..
De azt elárulom neked (tanulmányaimból előkotorva, de szvsz te is tudod) hogy a hangerő a távolság négyzetével csökken.
Itt ebben az esetben azért fordítjuk meg a légirányt hogy hosszabb csövet tudjunk kis helyre elrakni ezáltal a hang már alapból felére csökken.. min 1 sima csőnél.
de mivel teljesen visszafordítjuk a levegőt 360° szögben (egynegyed a belépésnél egyfél a cső felénél és ismét egynegyed a végén ismét) ezáltal a hang annyiszor visszaverődik a csőben hogy a cső borítása/ anyag elnyeli szinte teljesen.
Minél több forduló van ebben a csőben annál jobban hangtompit, de annál nagyobb is az ellenállása.
Ezért elég csak 1 ilyen 180° fordulót csinálni szvsz.
ha ez a egész kialakítás olyan nagy mint a géped előlapja (nekem 50cm)
akkor már 1m csillapítod a zajt. ami meg nem nevezhető rossznak :))
sőt elöl is meg hátul is.. :)


[Szerkesztve]

:) Have Fun

(#1031) commanDOS


commanDOS
senior tag

Igaz, hogy fém jól vezeti a rezgéseket, sőt még felis erősíti a nyomorult, de több szempontból a legideálisíbb, nemhiába csinálják, az erősítők, dvd lejátszók, meg a legtöbb ilyen cucc házát fémből
1: nem engedi ki a gépben keletkező, elektromágnses hullámokat.
2: Nem tud elektrosztatikusan feltöltődni, mint pl.: egy pvc vagy akármilyen műanyag.
3: az acél ilyen mennyiségben fillérekből kijön.
Viszont ha egyes gyártók odafigyelnének erre és tényleg minden tekintetben jól kivitelezett házakat akarnának csinálni, akkor mindezt simán meglehetne oldani.
pl.: minden alkatrészt ami rezgést hoz létre (Tehát forgó alkatrészek: cd/dvd, vinyó, hűtők, táp) gumiágyba kellene rakni, vagy gumi, esetleg szilikon felfogatással rögzíteni. És nem utolsó sorban, ha nem hitvány 0,5-ös lemezből csinálnák, meg rendesen kimerevítenék akkor eszébe nem jutna rezonálni a rohadéknak.
de sztem ez mind köztusomású, csak valamiér még várat magára a tökéletesen halk ház... :U

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1032) Bandus99


Bandus99
őstag

tessek mondani ebben a topicban szabad hulyeseget kerdezni, vagy itt is ''leallitjak'' az embert, ha nem ert hozza nem szolaljon meg, mint a tapos topicban??

[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1033) Hapcis


Hapcis
tag

Szvsz:
1db 12cm venti elöl vagy alul beszívja a levegőt
1db 12cm venti hátul vagy felül kifúj.. ekkora légszállítás elég az otthoni házak többségének (és akkor ezzel a belső keresztmetszettel kell tovább számolnod a csövet, a hossza adott mert a házad teljes magassága. ennyi
a keresztmetszet lehet téglalap ovális körkörös amit csak akarsz..
de a téglalap a legegyszerűbb Szvsz
:))

:) Have Fun

(#1034) Hapcis válasza Bandus99 (#1032) üzenetére


Hapcis
tag

Szabad..

Én válaszolok :))

''vagy itt is ''leallitjak'' az embert''
nem..

''ha nem ert hozza nem szolaljon meg''
kérdez :)

De amúgy, ez a lehurrogás kit érdekel :R :DD



Have fun

:) Have Fun

(#1035) csapos2


csapos2
addikt

Hapcis Sokat segítettél,köszönöm szépen :R

Bandus99 Hülyeséget kérdezni,bocsánatos bűn,viszont egy kérdésre hülyeséget válaszolni...akár kárt is okozhat.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1036) Bandus99


Bandus99
őstag

AA csak a foldelessel kapcsolatban merultek fel kerdeseim meg a fem haz ami vezeti az aramot, elvileg meghibasodas eseten meg baj is lehet belole?
Tehat ezek utan miert fembol keszitik a hazikokat, mikozben mas anyagbol keszulo hazikok ezen kivul meg a hangot is csokkenthetnek?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1037) Hapcis válasza csapos2 (#1035) üzenetére


Hapcis
tag

Nm.. szóra sem érdemes :B

:) Have Fun

(#1038) commanDOS válasza Bandus99 (#1036) üzenetére


commanDOS
senior tag

Pontosan az a jó ha vezeti az áramot, ugyanis így nemtud töltés felhalmozódni, ami viszont elég szép károkat tudna okozni.


[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1039) Bandus99 válasza commanDOS (#1038) üzenetére


Bandus99
őstag

oke
Akkor viszont azt kerdezem azok az otletek amikbol par mar megvalosult itt is pl fabol haziko, tehat ezek akkor ''idozitett bombak'' a toltes miatt ''barmikor'' tonkremehetnek?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1040) Hapcis válasza Bandus99 (#1036) üzenetére


Hapcis
tag

Szvsz a fémet (valami aluminium mix) sokkal könnyebben tudják legyártani mint a többit.
Csak kipréselik és összeszegecselik vagy valami hasonló módon összerakják.. ennyi
könnyű +erős+ olcsó+(elektromos teret is csökkenti vagy nem :) )
a vevő érdekeit ezek után ki nézi :)

a műanyagok törnek... mert általában abból is kispórolnak mindent.

(Igen a fém okozhat zárlatot.. meg áramütést is.)

Csak a kisszériás minőségi cucc az ami jó lehet szerintem.. a többi az csak pénzről szól.

:) Have Fun

(#1041) Hapcis válasza commanDOS (#1038) üzenetére


Hapcis
tag

Egy faházon azért nem fog töltés felhalmozódni ugye azért ezt te is belátod..
Csak a fémek és műanyagok amik okozzák ezt a megcsípős meglepit.:)
És nem kell földelni:)

:) Have Fun

(#1042) commanDOS válasza Bandus99 (#1039) üzenetére


commanDOS
senior tag

A fa az teljesen más téma mint a müanyag, bár megkell mondjam, hogy ilyen szinten nem értek hozzá, de mint bizonyára te is tudod, benzint se szabad elméletileg műanyag kannában tárolni, az elektrosztatikus töltések miatt. hogy a fával mi a helyzet azt nemtom, nemtom mennyi töltést tud raktározni vagy tud-e egyáltalán. :U
de a packard bel-nek volt régen egy fekvő desktop háza, ami full müanyagból volt...szal már énse igazán értem, sőt a PH-n bemutatto Antec ház is, rétegelet müanyag és alu oldalmezekből áll....
amúgy a müanyag önmagában földelés nélkül akár 5000-10000 Voltot is tud tárolni, ami ha megnézzük a levegő átütési szilárdságát, akkor az jön ki, hogy 1cm vastag légréteg, kábé 15 kilovoltot tud szigetelni ,szal hozzá se kell érnie az alktrésznek a müanyaghoz egy szerencsétlen esetben és kampec.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1043) Bandus99


Bandus99
őstag

hat koszonom a valaszokat

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1044) csapos2 válasza Hapcis (#1037) üzenetére


csapos2
addikt

Volna itt még valami.Szóba hoztad az autók és motorkerékpárok kipufogóját.Ott a gyakorlat az,hogy a vége fele kiszélesedik,ez valyon itt is müködne.Vagy ha állandó keresztmetszettel megy a levegő az a jobb?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1045) Hapcis válasza csapos2 (#1044) üzenetére


Hapcis
tag

Ezt a kiszélesedést a hangszín megváltoztatása miatt alkalmazzák, ha egyre gondolunk..
így jobban szól..ennyi

simán azonos keresztmetszet ..semmi cicó :DD

:) Have Fun

(#1046) csapos2 válasza Hapcis (#1045) üzenetére


csapos2
addikt

Találtam egy elgondolkodtató képet [link] ezen valyon,hogyan menne ki a levegő és valyon négyszögletes formában is működne?

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1047) Hapcis válasza csapos2 (#1046) üzenetére


Hapcis
tag

[kép]
valami ilyenre gondoltam amikor a házhűtésről és a zaj benntartásáról /elnyeléséről beszéltem..
a levegő alul is bemehet ugyan így és felül ki.. (most elöl hátult rajzoltam)
(nem volt erőm lerajzolni teljesen :B )
de a lényeg -ahol látod a fordulókban a sok kis pontot ott van valami hangelnyelő burkolat (filc, stb.) raknék ..és a keskenységgel is vigyáznék a keresztmetszetnél -látod..
a ház elején ki lehet ezt az egészet nyitni hogy a cd-ét is tudd használni ..de ha alul felül megoldásnál ezt nem is kel megcsinálni..

:) Have Fun

(#1048) csapos2 válasza Hapcis (#1047) üzenetére


csapos2
addikt

Ha benézel ide [link] láthatod,hogy magam is foglalkozom a témával,csak más irányban gondolkodok.
Célom a teljes hangtalanság,de nem passzívan :)

Szerk: Azért kell a hangtompító,mert nem a megszokott számítógépház forma amit szeretnék.

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#1049) Hapcis válasza csapos2 (#1048) üzenetére


Hapcis
tag

Én sem passzívra gondoltam..
most megrajzoltam.. + ventik :)

[kép]


[Szerkesztve]

:) Have Fun

(#1050) csapos2 válasza Hapcis (#1049) üzenetére


csapos2
addikt

Te egy hős vagy,ezzel a sok rajzal :) ,de egy kicsit elkezdtünk,körbejárni.Ezek a dolgok világosak számomra is.
Most el kell vonulnom,összeszednem a gondolataimat.Viszont az már biztos,sajnos,hogy prototípus nélkül nem fogok boldogulni(képletek hílyán) :O

Ismételt köszönetem neked :R

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.