Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Donor válasza Kalman (#348) üzenetére


Donor
tag

Nem közlekedési.
És most kaptam meg az ügyvédtől akit megbíztam az ügyben a papirokat . Előte mondta nincs semmi esély , Meg kapom a rendörségtől a papirokat abban nincs semmi , csak az hogy 15 napon belül fellebezhetek.
Felhívom mi a pálya mondja nincs esély .Most elküldi a papirokat az összeset azt is amit nem mutatot meg .Megnéz kiderül lehet mire hivatkozni azaz nem valószínű megvan a hibás . Csak a 15 nap letelt de a lóvé az kéne neki.

(#352) Donor válasza Kalman (#349) üzenetére


Donor
tag

szerintem azt meg kéne dumálni egy sör mellet mert nem olyan egyszerű , meg akkor két ugyan olyat kéne csinálni mint két különbözőt . Pozdorja 18mm borítás 5-6mm de azt utólag van rárakva.

(#353) Whisperer válasza Kalman (#349) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Sziasztok. Én még csak most olvasom elöször ezt a forumot. Nálam is nagyon fontos szempont az, hogy a gép halk legyen. Én nemrég kb. 40ezer forintot költöttem arra, hogy halkítsak a gépemen, ami sajnos nem sikerült vagy legalábbis elhanyagolható mértékben. Viszont megakadt a szemem ezen a Silent-Box dobozon, ami szerintem a legjobb megoldás lenne. Csak ugye nem vagyok hajlandó több mint 100e forintot kiadni érte, függetlenül attol, hogy pedig megérné. Nekem már az is elég lenne , ha egy sima dobozba berakhatnám a gépet, mert már az is elég zajcsökkentés számomra, sőt! DE sajnos ezt nem lehet megtenni, mert a hő elvezetése nincs megoldva. Kipróbáltam, hogy beteszem a gépet az asztalom oldalán lévő szekrénybe mindenféle speciális hangszigetelő anyag nélkül, és mondhatni teljesen megszűnt a gép hangja. Olyan szokatlan volt, mintha nem is lett volna számítógép a szobámban. Viszont a hő sem tudott onnan kijutni, ezért ez egyértelműen nem megoldás. Ha valakinek van valami ötlete, hogy hogy lehetne lemásolni a Silent-Box-ot, az nagyon érdekelne.

(#354) Donor válasza Kalman (#332) üzenetére


Donor
tag

Még a végén az is lehet:DDD

(#355) Kalman válasza Whisperer (#353) üzenetére


Kalman
csendes tag

Szerintem nincs értelme silent boxot csinálni, kivéve ha van helyed dögivel. Nézted a méreteit???
Én a teljesen új dobozra voksolok.

(#356) Kalman válasza Donor (#351) üzenetére


Kalman
csendes tag

Írd le tényállást, hátha segíthetek.
Szóval még ''csak'' rendőrségen van az ügy? Nem bíróságon? Szabsért?

(#357) Kalman válasza Fade_Away (#350) üzenetére


Kalman
csendes tag

Szóval érdemesebb két 8-ast tenni az egy 120-as helyett? Bizto, hogy a két 11db-es venti egymás mellett ''csak'' 14 db-t ad ki? És mennyi levegőt nyom át?
És ha ezek teljesítményét leveszem pl. 2/3-ra? Tudható, hogy így mennyi a zaj és a teljesítmény???

(#358) Kalman válasza Donor (#352) üzenetére


Kalman
csendes tag

Az fasza, mert akkor a falvastagság, ahol szigetelés van 18+16 mm. cca 3,5 cm elég sok. Ez minden hangot letompít nem? Huh. kicsit át kell tervezni. 10+16 mm-er számoltam eddig. Szerinted két 8-as venti kell vagy egy 120-as leszabályozva?
Tudni kéne a tápventi teljesítményét is, mert ha kisebb mint a szívó és a fúvó ventié, akkor helyet kell mellette hagyni, hogy a többletlevegő el tudjon menni a csatornába.

(#359) Donor válasza Kalman (#358) üzenetére


Donor
tag

Nem tudom én már szinte mindent lehalkítotam így már csak a hdd-nek van hangja a mai ventik nagyon halkak csak lassan kell forgatni tehát lelsasított két 12-es venti mert a levegő szállítási mennyiség így a legnagyobb. Akkor egy kis off a kérdés csak az milyen indokkal lehet fellebezni ha lejárt a 15-nap.

(#360) Donor válasza Kalman (#358) üzenetére


Donor
tag

de az egy százhuszas is elég lehet csak a belső teret kell minimalizálni mert akkor csöken az a levegő mennyiség amit cserélni kell.

(#361) Kalman válasza Donor (#359) üzenetére


Kalman
csendes tag

Kizárólag igazolási kérelemmel, ahol előadod, hogy mi a rajtad kívül álló (!!!) indoka annak, hogy elmúlasztottad a határidőt, és egyben a mulasztást pótolod, azaz a fellebbezést benyújtod. De bizonyos esetekben az igazolási kérelemnek is van végső, jogvesztő határideje.
Ja jó indok, hogy pl. az ember kórházban fekszik, és csatolja az igazolást. Csak ilyen jöhet szóba, pl. külföldi út nem, hisz az nem rajtad kívül álló ok. Bár ebbe is bele lehet kötni attól függően, hogy a tértit ki írta alá. Ha nem te, akkor mondhatod, hogy az átvételkor is már külföldön voltál. Na mind1, adatok néálkül nem lehet korrekt választ adni.
BOCS mindenkitől az off-ért.

(#362) dark bit válasza Donor (#303) üzenetére


dark bit
tag

Bocs, hogy csak ilyen későn reagálok erre, de kvázi leestem a székről a röhögéstől, mert eszembe jutott, hogy még sok száz hozzászólással ezelőtt feldobtad a kérdést, hogy tölgy, vagy nyír vagy milyen fával borítsad, mi a jó kemény, erre meg jól megmondtam, hogy hát mahagónit, mi mást! :D

No, ha ez eddig még nem esett volna le, ironizáltam... mondok egy példát: nem mindegy, hogy milyen kábellel viszed az 5V-ot a vinyódhoz, és feldobnád a kérdést, hogy miből legyen a kábel, és én erre azt javasolnám neked, hogy hát legyen aranyból, nehogy alább add.

Erre, most olvasom, hogy meg is csinálod... :)) teljesen kész. A mahagóni egy brtutál ritka és kemény fa, és ha 5rugóból beborítod vele a gépedet akkor vagy nagyon jók a kapcsolataid, vagy továbbra is pozdorjáról beszélünk, (vagy beszélt neked az asztalos) ami vagy ilyen műanyag vagy igazi mahagóni FURNÉRRAL van borítva.

De ez nagyon tetszik, magahóni borítású PC.

d[-_-]b Cool Walley

(#363) dark bit válasza sz.j (#324) üzenetére


dark bit
tag

Attól függ, mert ha pl úgy rakod bele mint én, hogy eltorlaszolod velük a gépházban hemzsegő réseket akkor semennyire. Elől a vinyók felől meg azt a finom lukacsos cuccot raktam amire az alaplapokat rakják a boxban, na ott megy be a levegő és ez megszűri a port.

d[-_-]b Cool Walley

(#364) Donor válasza dark bit (#362) üzenetére


Donor
tag

Nállam ez a választás kézen fekvő mert a mélynyomómat is azzal borítotam.:DDD
IMG]http://kepfeltoltes.hu/050115/Bluethunder.jpg[/IMG]
Szarik rám nézd meg a linket müködik csak itt nem:F

[Szerkesztve]

(#365) dark bit válasza Donor (#364) üzenetére


dark bit
tag

a linket [ L ]-es cuccba kell tenni és ha már IMG akkor hiányzik a zárójel egyik fele...
Ez csak furnér nem?

d[-_-]b Cool Walley

(#366) Fade_Away


Fade_Away
őstag

mahagóni mdf m2 e kb 18eft...? :) :C

(#367) Donor válasza dark bit (#365) üzenetére


Donor
tag

Annál vastagabb kb 5mm a furnér 1,7mm

(#368) dark bit válasza Donor (#367) üzenetére


dark bit
tag

Szóval mégse tömör mahagóniból lesz a ház...cö cö cö.
Csalódott vagyok! :)

d[-_-]b Cool Walley

(#369) Donor válasza dark bit (#368) üzenetére


Donor
tag

csinálhatnám abból is de a pozdorja jobb csak csúnya, de majd jól eltakarom a mahagónival, de van sziámi rózsa , dió, francia dió gyökér, cseresznye, szilva, topoja, jávorgyökér, kőris, jávor, most ennyi jut eszembe ami van .:)

(#370) L@@-Yosh


L@@-Yosh
tag

Wormike mi van véled? :)

Akkor most milyen vastagságú parafa jó?

előre is thx

Sztem AMD a tutti!

(#371) L@@-Yosh válasza L@@-Yosh (#370) üzenetére


L@@-Yosh
tag

up

Sztem AMD a tutti!

(#372) Kalman válasza L@@-Yosh (#371) üzenetére


Kalman
csendes tag

Parafa? Minek?
Tényleg azt várod, hogy egy parafa lap megfogja a hangot?
Nem fogja. Picit csökkentheti. Itt a méret is számít, azért kell egy bizonyos vastagság a hatáshoz. Parafatapéta (ami kb. 4-5mm vastag) nem hiszem, hogy nagy durranás lenne hangszigetelésre. Nézd meg Donor korábbi hozzászólásait, és ott is az AKUSTIK GIPS Art 3-ast. Az jó.

(#373) L@@-Yosh válasza Kalman (#372) üzenetére


L@@-Yosh
tag

Akkos csak simán az akustik gips art 3 ?



vegyek 14kg-t belőle? 12ezerért?

Sztem AMD a tutti!

(#374) Kalman válasza L@@-Yosh (#373) üzenetére


Kalman
csendes tag

Nem egészen, csupán érzékeltetni szerettem volna azt, hogy a vastagság is számít. A vékony lehet hogy olcsóbb, de nem jó. Vagyis nem megfelelő. Finggal nem lehet tojást festeni.
Csupán azt mondom, hogy ha parafát használsz, akkor ne számíts csodára.
EGyébként jobb a parafánál szerintem az az anyag, ami két gumi között egy ólomlapot tartalmaz, és az egész nincs 1 cm vastag. Ennek a felrakása a gond, mert ugye a gépházakat nem arra tervezték, hogy később kibéleld.
Szóval a parafa biztos lefog valamit, de nem biztos, hogy érzékelhető, mert nem biztos, hogy azt a freki tartományt tompítja, ami esetleg Téged zavar.

(#375) Donor válasza Kalman (#374) üzenetére


Donor
tag

Kikutatad a megfelelő konspirációs hejet:)

(#376) Donor


Donor
tag

Bővebben: link
Hang terjedési sebesége különbözö anyagokban

[Szerkesztve]

(#377) Kalman válasza Donor (#375) üzenetére


Kalman
csendes tag

Lesz, lesz, csak nincs időm foglalkozni most vele, teniszt is le kellett mondanom, beesett 3 társasház holnapra. Azt írom. :((((((

(#378) Fade_Away válasza Kalman (#372) üzenetére


Fade_Away
őstag

parafa minek?
Ezt komolyan kérdezed vagy csak viccből?

(#379) Donor válasza Fade_Away (#378) üzenetére


Donor
tag

Szerintem a parafa magában nem jó de ma kipróbálom csak hogy megnyugodjatok , úgy is kell menem anyagot rendelni .Veszek nem olyan drága:D táblaméret: 91*61
2mm 640-ft
3mm 960-
4mm 1280-
6mm 1920-
8mm 2560-
Nekem már csak a vinyónak van hangja kőrbe rakom a nyolc milliméteressel és meglátjuk /haljuk vagy nem haljuk/ mi lessz :DDD
Egyébként ha valaki akar venni és nem akar expedíciót indítani érta annak A Bakosnál Lapszabászat lehet kapni Bp 1117 Váli U.2-4 Tel:466-6448
Valahol lehet olyat is kapni ami félig gumi félig parafa ma megkérdezem a barátomat hol veszi mert az valószínű jobb.:DDD Lehet kunyerálok tölle.:DDD

(#380) Fade_Away válasza Donor (#379) üzenetére


Fade_Away
őstag

Nem is önmagában gondoltam.....

A hdd csendesítésről beszámolhatnál részletesen nálam is már csak ez hallatszik és még nemdöntöttem el mivel lesz leszigetelve.

(#381) Xpod


Xpod
addikt

Üdv.
Légyszives írjatok már a gyári hangszigetelőkről véleményt. Már többen is beírtatok, hogy ilyet-olyat vettetek de véleményt még nem írtatok róla, hogy megéri-e ilyet venni.
Én most akarok venni a revoltech-et, de nem tudom, hogy érdemes-e 5-7e forintot kiadni érte. Külföldi oldalakon is csak 2 tesztet találtam (2-2 db-t hasonlítottak össze ) de azokat a típusokat Mo. forgalmazónál még nem láttam.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#382) zLegolas válasza Xpod (#381) üzenetére


zLegolas
őstag

Szerintem k*rvára nem, de ez az én véleményem.
Házi barkáccsal is lehetsz ilyen jó, ha éppen akaródzik... kis fantázia és OK.
Pl parafa (padló v. falburkoló), habszivacs, stb... Ha veszel 10 db vastagabb egéralátétet, az is csak 3000 Ft, és ez még a legdrágább megoldás... :P

A gép halkításának szerintem sem ez a járható útja, de ezt már írtam n+1 -szer...

A 7000 ft-os habszivacsot meg vegyék a sznobok, a gazdagok meg a (naeztnemmeremideírnimermégvalakitmegtalálnéksértenipedíglehetazértjócsávó)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#383) Xpod válasza zLegolas (#382) üzenetére


Xpod
addikt

Oks. Köszi. Azért még várok. Először ém is azon voltam-vagyok, hogy házilag olcsóbb, de sajnos nincs rá időm megcsinálni. Ezért néztem és nézek gyári fabrikációk után.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#384) dark bit


dark bit
tag

Szerintem sincs sok értelme a kifejezetten számítógépcsöndesítő szivacskitteknek.
Egyrészt mert megfizeted a szivacson túl a dizájnt a marketinget meg a dobozolást és a méretrevágásról nem is beszéltem ami persze nem biztos, hogy minden házba egyformán és tökéletesen paszol.
Másrészt meg a szivaccsal tömés nem jár akkora előnyökkel mint amennyit megkérnek érte.
Ha mindenképp bélelni akarsz akkor barkácsolás sokkal költséghatékonyabb.

d[-_-]b Cool Walley

(#385) dark bit válasza Xpod (#383) üzenetére


dark bit
tag

Ja, bocs... ha már eldöntötted, hogy gyári cuccot veszel és csak arra vársz, hogy végre valaki megerősítsen ebben akkor ne vedd figyelembe előző hozzászólásom.

d[-_-]b Cool Walley

(#386) zLegolas válasza dark bit (#384) üzenetére


zLegolas
őstag

Így is van!

Mellesleg a hangnak van annyi esze, hogy ott jön ki, ahol likas a ház, magyarán a ventillátoroknál! Ha nem burkolod be teljesen (marad lik) túrót sem ér. Ha meg beburkolod, felforr a cucc. Szal marhaság!

Aminek van értelme:

- rezgéscsillapítás (winyók/CD-k gumibakokra, szalagokra helyezése)
- nagy átmérőjű ventik használata alacsony fordulaton (befújó+kiszívó)
- kerek IDE kábelek használata

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#387) Xpod válasza dark bit (#385) üzenetére


Xpod
addikt

Nem döntöttem el véglegesen, csak felmerült bennem.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#388) Xpod válasza zLegolas (#386) üzenetére


Xpod
addikt

Elsősorban már csak az lenne a célom, hogy a zaj ami mégis keletkezik ne erősödjön fel a házban. Ezek már meg voltak, halk ventik, kábelek összehajtogatva, összekötve, stb. Elég régóta olvasgatok ilyen lapokat, forumokat (3-4 éve), nem csak egy hirtelen felindulás az egész.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#389) Sixkiller6 válasza zLegolas (#386) üzenetére


Sixkiller6
őstag

a szinuszhullám-felületű szivacsnak, azért van egy olyan nagyon kellemes tulajdonsága, h egyrészt elnyeli, másrészt szétveri a magasfrekvenciás (vinyó) hangokat.
meg azért, ha a hangnak nagyon sokat kell keresdgélni a kimeneti lukat, akkor alaposan szétszóródik->csöndesebb lesz. ezért lehet a táp kimeneténél mufflert használni. ami csak annyit csinál, h kicsit girbegurba úton engedi ki a levegőt és a hangot. remekül lehet ilyen dobozt fából csinálni, kibélelve pl szőnyegpadlóval, aminek köztudomásúlag igen nagy a felülete->jól szór.
az én gépem belülről mindenhol parafa+szőnyegpadló combóval van fedve, és nagyon sokat dobott a hangtalanság irányába.

- no es importante -

(#390) zLegolas válasza Sixkiller6 (#389) üzenetére


zLegolas
őstag

Köszi, lehet, hogy próbálkozok majd, azért lehet benne valami... ;)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#391) amegt


amegt
aktív tag

na én is kibéleltem és tömítettem a házamat...egyszerű polifoamot használtam a halkításra. Felragasztottam az aljára, tetejére, oldalaira, elejére a műanyag panel és a ház közé, hátulra a táp alá, PCI-okhoz.
Szerintem fogott a hangon, mondjuk már így is csak a vinyó folytott hangját lehet hallani, meg a nagyon, nagyon halk szélzajt,a mi a venti szele és a ventirács ''érintkezésétből'' adódik...

(#392) dark bit válasza zLegolas (#386) üzenetére


dark bit
tag

Ezen tippekkel kapcsolatban jóideje gondolkodok a következőn:
A vinyókat mindenki gumibakokra teszi, hogy az elnyeli a rezgést. De szerintem ennél van jobb megoldás is, mert mi lenne pl, ha nem miliméter vastag pléhhez erősítenénk hanem jó másfél centi vastag acéllaphoz, hab a tortán ha mondjuk egy ilyen HD-silencerben.

Ilyen ház nincs persze, csinálni kell úgy mint hosszabb csavarokat, de az alapelv miszerint nem kalimpálni hagyod hanem lefogod izomból életképesebb szerintem.

d[-_-]b Cool Walley

(#393) dark bit válasza amegt (#391) üzenetére


dark bit
tag

Ki kell ritkítani!

d[-_-]b Cool Walley

(#394) amegt válasza dark bit (#393) üzenetére


amegt
aktív tag

mármint a ventirácsokat?

(#395) ALYRA válasza Sixkiller6 (#389) üzenetére


ALYRA
tag

;]

szeva!

kéerdésem a köv. a sorrend a házfalán parafa & rá a szönyegpadló vagy forditva

esetleg külön-külön + milyen ragasztó anyaggal raktad fel

köszi

"Taníts minket úgy számlálni napjainkat , hogy bölcs szívhez jussunk."

(#396) Sixkiller6 válasza ALYRA (#395) üzenetére


Sixkiller6
őstag

házlap->parafa->még egy parafa, merőleges ''száliránnyal''->szőnyegpadló
amúgy palmatex ragasztót használtam, amit ha nagyon kell, akkor nem nagy munka leszedni a fémről. van tuti tisztítószer hozzá.
annak idején kezdőként bevontam a tápot is, de az csak ártott. a nagyobb hő miatt gyorsabb volt a ventije és hangosabb lett mint volt.
persze nagyon precízen kell csinálni, minden kis sarkot, kanyart ki kell tömni. nem használt pci slotokat szintén.az alaplap és a tálca közé is tettem parafát. szal mindenhova.
a szőnyegpadlónak épp az a lényege, h az ő nagy huplis felülete találkozzon a hanggal, és szétszórja, megszűrje.

[Szerkesztve]

- no es importante -

(#397) ALYRA válasza Sixkiller6 (#396) üzenetére


ALYRA
tag

:((( KÖSZI MÉG GYÜJTÖGETEM AZ ÖTLETEKET A MEGVALÓSÍTÁSRA
DE A SZÖNYEGPADLÓS ELJÁRÁSRÓL MÁR OLVASTAM S MEGVALÓSÍTHATÓNAK & KÖLTSÉGHATÉKONYNAK IS TÜNHET

"Taníts minket úgy számlálni napjainkat , hogy bölcs szívhez jussunk."

(#398) amegt


amegt
aktív tag

én polifoammal béleltem ki a házamat, de csak az a baj, hogy kétoldalas ragasztóval ragasztottam fel, de ez egy idő után elengedi.:(
Szóval várom ötleteiteket a rögzítésre.
Lehetőleg olyan ötleteket szeretnék, ami nem okoz maradandó károsodást a házikómba.:))

(#399) Sixkiller6 válasza amegt (#398) üzenetére


Sixkiller6
őstag

palmatex, később lemosható az oldószerével, de akár kézzel is le lehet szedni róla

- no es importante -

(#400) amegt válasza Sixkiller6 (#399) üzenetére


amegt
aktív tag

kb mennyibe kerül? mekkora a legkisebb kiszerelése? igazából csak az oldallapon kéne ragasztani, mert a többi helyről nem szokott leesni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.