Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Frenky89 válasza jagada (#650) üzenetére


Frenky89
őstag

Szinte észrevehetetlen a levegőszállítás csökkenése bár nem tudom, hogy miért. :F

(#652) Dracula


Dracula
senior tag

Ez valami vászon vagy lepedő? :)

A bronzszövet valóban ritkább, viszont arról is tudom, hogy nem vesz el semmit a levegőszállításból... Talán ez sem, valóban.

Kivettem a vinyó alól a szivacsot, hogy megnézzük, mert most már elég halk minden alkatrész. És gyorsan tettem is vissza, mert rosszabb lett a hang. Megjelent ilyen középmagas süvítés. :D

Talán a hétvégén berakom már az egyik vinyót a barkácsolt izébe és képekkel beszámolok róla (és a hőmérsékletéről is).

Üdv!

(#653) Frenky89 válasza Dracula (#652) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez tiszta selyem, nem műszálas.

(#654) Dracula válasza Frenky89 (#653) üzenetére


Dracula
senior tag

Mér, lehetne pamut is... :o

Üdv!

(#655) Frenky89 válasza Dracula (#654) üzenetére


Frenky89
őstag

Mindegy, ez selyem.

(#656) Button válasza Dracula (#646) üzenetére


Button
aktív tag

Dracu, ha érdekel megvettem a ''Be quiet''-et, jelenleg így állok, csak még nem volt időm tesztelgetni mi hogyan változott, főleg a hők terén:
[link]

(#657) canniball válasza Button (#656) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom őt érdekli-e, de engem rendkívüli módon! :) Ha jól látom ez nem a Chieftec verzió, hanem a ''sima''. Jól látom? Csak mert nekem Dragon házam van, abba kéne valami. Nem tudod mi a különbség a két kiszerelés között? A zaj/hő tesztet meg nagy szeretettel várom ha lesz rá időd! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#658) Button válasza canniball (#657) üzenetére


Button
aktív tag

Igen ez a sima. Itt csak téglalap alakuak vannak. Ha jól emlékszem mindegyik 40x24cm-es. 4 db 8mm vastag, ezeknek az alja kátrányos és 1 db 20mm vastag, ennek nincs kátrányos része. Ha jól értelmeztem, a leírás ezt a vastagot szánja az első oldal felé, pl a ''vakablakokra'' belülről, na nem egészen értem miért de mindegy :DDD Azon kívül én a teljes alsó részt is ebből a vastagból csináltam, mert a vékonyból egyszerűen nem jutott oda :F
Ahogy néztem a Chiefteces jobban testre van szabva, ott nem is csak téglalapok vannak, tehát vélhetően szabni sem kell, de az drágább is. Amúgy nem vészes, a sima olló viszi :P
Másik: zajtesztet nem tudom hogy csináljak, ha van ötleted erre megteszem, bár ahhoz meg kellett volna tennem a szivacs nélkül is :DDD
A hőtesztet ki fogom vizsgálni, egyelőre 4 órát ment azóta a gép és alacsonyabb a cpu mint elötte volt :)) Azért szerintem svindli lesz majd a dologban, vélhetően komolyabb felmelegedés is majd nehezebben hül. Majd izzasztok, csak még nem volt rá időm..

(#659) canniball válasza Button (#658) üzenetére


canniball
nagyúr

Zajtesztet nagyon egyszerűen képzelem: hasonló hőmérsékletek mellett mit mond a füled: halkabb-e a gép? Vagy egyszerűbben fogalmazva: volt-e értelme a szigetelésnek?

''egyelőre 4 órát ment azóta a gép és alacsonyabb a cpu mint elötte volt''
Nem lehet hogy azért, mert szigetelés közben portalanítottad is a gépet? :DDD

''vélhetően komolyabb felmelegedés is majd nehezebben hül''
Na épp emiatt aggódom. Alap esetben a ház is átvesz a benne uralkodó hőmérsékletből és szép nagy felületen leadja azt, így elősegítve a hűtést. Ha viszont szigetel az ember, akkor a ház már nem fog semmit átvenni a benti hőből, ezért nagyobb fordulatra kell tekerni a ventiket és ezáltal nő a zaj. Ördögi kör...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#660) Button válasza canniball (#659) üzenetére


Button
aktív tag

Halkabb lett mindenképpen, de sajna a WD kihallatszik továbbra is, ha nem is annyira, de határozottan hallani.. :U Megsegítve egy nexus féle dobozzal [link] biztos kellemes lehet.
portalanítás a ventikről nem volt mert a freezerem is 1 hetes, viszon a ház oldala lehetett poros, az nem tudom mennyit számít :DDD

(#661) Yom válasza Button (#656) üzenetére


Yom
aktív tag

Eleg jol nez ki ''felszerelve'':) hutes teljesitmenye nem valtozott? Mennyi volt? hol lehet ilyet kapni? megeri az arat?

I came. I saw. I lagged out.

(#662) Dracula


Dracula
senior tag

Button, érdekel és megnézem majd... csak nem most.

Sajna valahogy nekem hangos ez a F64Pro... nem tudom miért...

A vinyót felfüggesztettem az 5.25'' helyre...

Üdv!

(#663) Button válasza Yom (#661) üzenetére


Button
aktív tag

4900 Ft itt: [link]
Ugye hát azt nem tudom, hogy 2db Auchanos lábtörlővel mit lehet elérni, az alapján lehetne összehasonlítani, hogy megéri-e az árát. Az biztos, hogy a legkevesebb nyűggel jár, nem kell szórakozni a ragasztóval és ami nekem fontos volt, hogy talán a tűzállóság biztosítva van, én ezért is nem mertem mást berakni.
Ahogy már leírtam, a vinyót még ettől függetlenül fel kell függeszteni, mert ''az ellen nem véd'' :DDD
Továbbá még arra adhatnátok ötletet, hogy az önmagában hangtalan coolink 8cm-es ventim miért ad motorhangot, pedig már szilikonos alátéttel van felrakva :F
Mindez persze szőrszálhasogatás, alapjaiban csend van, nyomott az alapzajokon rendesen, azt hiszem nem bántam meg, de azt hozzáteszem, csodát ne várjon senki..
A hűtés: azaz igazság, hogy ezzel egyidőben cseréltem ki az idekábeleket és a flopikábelt is csőkábelre. Ennek tudom talán be, hogy egyelőre lejjebb vannak az idle hőmérsékletek. Gyakorlatilag 2 fokkal lejjebb van minden, cpu 35-36 fok, alaplap ~30. Majd még NFS-ezek, azt még nem tudom :B

(#664) Button válasza Dracula (#662) üzenetére


Button
aktív tag

Hát ha neked hangos a 64pro, akkor valami eszméletlen halk géped van már :B
Vagy valami baj van vele?

(#665) canniball válasza Button (#663) üzenetére


canniball
nagyúr

''talán a tűzállóság biztosítva van''
Miért, ez a szigetelés még tűzálló is? :F

''Továbbá még arra adhatnátok ötletet, hogy az önmagában hangtalan coolink 8cm-es ventim miért ad motorhangot, pedig már szilikonos alátéttel van felrakva?''
Nincs véletlenül leszabályozva?

Hűtés: azért majd a terhelés alatti hőmérsékletek alakulására is kíváncsi lennék! ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#666) Button válasza canniball (#665) üzenetére


Button
aktív tag

Hát lehet hogy rossz kifejezés volt a tűzállóság fogalma. Inkább arra gondoltam, ha kifejezetten erre gyártanak valamit, akkor ez az anyag(ok) talán jobban megfelelnek adott esetben, mint valami egyébb. Nem tudom, csak gondolom.. :F

A ventiről. Van rajta egy poti 5-12V között tekergethetem, de igazából mindegy hova tekerem, ez a zúgás is változik vele együtt. Ha lecsavarozom a házról, akkor elmúlik, hangtalan lesz. A szilikon pedig szépen átvezeti a hangot :O

(#667) OC válasza Button (#666) üzenetére


OC
őstag

Nekem 12-es Coolink van, ugyanezt csinálja. A Nexus nem csiná ilyesmit! ;)

(#668) canniball válasza Button (#666) üzenetére


canniball
nagyúr

Én meg már azt hittem tűzálló. Akkor tutira megérné. :D Szerintem ha gyulladásra kerül a sor lényegtelen, hogy ilyen szavacs vagy lábtörlő...

Ventit akkor passzolom, azt hittem a leszabályozás miatt (erős motorral szerelt ventik adnak leszabályozva morgó hangot). Nekem fém csavarokkal van felfogatva bárminemű alátét nélkül és semmi hangja nincs. :)) Cserélj házat. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#669) Dracula válasza Button (#664) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem tudom, valami hangos a gépben... :(
Lehet, hogy a hátsó 12cm-es venti kavart be az ugyan arra fújó F64Proval? Mindenesetre most kikapcsoltam megint, de így sem halk a gép..

CPU: 50
Sys: 36
Pwm: 44.

Fordulatok

CPU: 1260
Sys: 1560 (vga = vf700-cu)
Aux: 1020 (8cm Sharkoon)

De most nyitva van a ház oldala. Kbb 55-ig megy fel terheléssel. 3200+ alapon. CnQ nincs bekapcsolva...

Üdv!

(#670) Dracula


Dracula
senior tag

Az egyik vinyót az új felfüggesztésbe raktam:

[kép]

48 fok a hőmérséklete DTemp szerint. Ez azért jobb mint az 56 fok, ami a barkácsolt cd-házban volt, de elmarad persze a direkt 8cm-es hűtésű elhelyezéstől ahol ugyan ez a vinyó 40 fok volt.

Most már csak a seek zaj hallatszik, a vibrálás megszünt... bár a hangja közelről még mindig nem túl jó. Pedig ez a NIDEC motoros Samu... A másikat is fel fogom rögzíteni így.

De előbb-utóbb vagy Hitachi vinyó vagy noti vinyó lesz...

Üdv!

[Szerkesztve]

(#671) Dracula válasza OC (#667) üzenetére


Dracula
senior tag

Igen, nekem is volt 8cm-es Coolinkem anno... A hozzáadott potival letekerve is volt motorhangja...

A Zalmanoknak pl. nincs. Vagy a Sharkoon-nak amim most van. De gondolom a Nexus vagy a Noiseblocker is ilyesmi... Talán a Silentblade és a CoolerMaster ventik is elég jók ebből a szempontból.

Üdv!

(#672) OC válasza Dracula (#671) üzenetére


OC
őstag

Noiseblokerből S1-esem van 1 darab. Annál ua. a elyzet, mint a oolinkodnál. Ha kiveszem a házbó, akor elég csendes, de ha beszerelem, akkor nagyonnem szép hangot generál. A Nexussal nagyon elégedett vagyok. SilentBladem 8cm-es van az sem rossz, de beszerelve az is rezonál és azért annak szélzaja is van.

(#673) Button válasza Dracula (#669) üzenetére


Button
aktív tag

Hmm, elég magasak ezek az értékek nem? :F
Mert nekem 37 és 31, de még így is aggódok hogy mi lesz nyáron..
Most tünt fel, hogy az everest osd-jét kiraktam, hogy a freezer el sem indul vagy 10 percig, kb annyi idő kell mire a 35-öt eléri a proci :DDD Aztán kemény 600-on megindul :))
CnQ-val game nélkül simán menne passzívan szerintem.

Amúgy a bekavarásról. Ha feltolom a coolinket 3500rpm-re, bizony néha fura légmozgások keletkeznek, kb olyan hanggal, mint amikor valami szembefúj egy ventivel. Na persze nem csinálok ilyet, csak azért gondolom, hogy akár össze is veszhet bármi a freezerrel is..

(#674) Button válasza OC (#672) üzenetére


Button
aktív tag

Szóval akkor Nexusban van egyetértés ahogy látom..
És mi a véleményetek ezekről? [link]
Silent Eagle 1000
Silent Eagle 2000
A kisebbikre azt irja 8,9dB. Persze a coolink motorzaja sincs szerintem benne a dB értékbe nyilván..

(#675) OC válasza Button (#674) üzenetére


OC
őstag

A Nexus valóban jól szerepel nálam. Viszont ennek is van hangja Titan panelll teljesen leszabályozva is. A SilentEagle 1000-el szemeztem én is, de lassan rá kell jönnöm, hogy tényleg csak az a az igazán hngtalan venti, ami nem pörög. Kezdek egyre inkább a ventimentes (esetleg egy nagyon leszabályozott 120-as Nexus a ház tetejében) gép felé hajlani, és folyamatosan úgy építem az új konfigom, hogy ezt megtudjam valósítani.

(#676) Button válasza OC (#675) üzenetére


Button
aktív tag

Na és ehhez volt már szerencséd?
YS-Tech FD 128025LS-N

Csak ugye minden próba pár ezer Ft :O . Ezzel a szinte vadiúj coolinkemmel se tudom mit kezdjek..

(#677) Dracula válasza Button (#673) üzenetére


Dracula
senior tag

Neked hogy ilyen alacsony??? Jó lehet, hogy a lapom feülmér...

Nekem leszabályozva is 1000 a legkisebb, hogy indul neked 600on? :(


Sajna a vinyóknak elég szar hangjuk van... főleg ami még nincs felrakva a felső részbe (pont a JVC motoros Samsung).


Nekem amúgy VAN egy Sharkoon Eagle. Tényleg halk, bár a szokásos ház eleji rács miatt gondolom hangosabb, mint egy kivágottnál lenne... Levegőszállítása nem túl nagy, de vinyóknak elég. Házhűtésre nem használnám...

Hol lehet kapni ilyen 12cm-es Nexus-t, és mennyibe kerül?

Üdv!

(#678) OC válasza Button (#676) üzenetére


OC
őstag

Ehez nem, csak a YS-Tech FD 1281251B-2A modellhez. Csendes, jó venti, barátnőm gépébe került. GT SilentBreeze3 és egy csendesebb egyventis táp(80mm-es venti) mellet hallható, 7v- on viszont elenyészik a hangja.

(#679) OC válasza Dracula (#677) üzenetére


OC
őstag

Nexus a vizhutes.com-on kapható. Na léptem...

(#680) Button válasza Dracula (#677) üzenetére


Button
aktív tag

4V a kezdő feszültség.
Olyan nagyon nem mérhet felül sajnos, hiszen nem véletlen nem akar 1000 alá menni, nyilván elég meleg van ott.
Most fél óra nfsmw után volt a cpu 43 fok és a freezer pörgött 1150-et. De ahogy abbahagytam 3 perc eltelt 36 fok és 750rpm. De most csak 19 fok van a szobában :DDD

(#681) Dracula válasza Button (#680) üzenetére


Dracula
senior tag

Sajna már sajnálom, hogy nem az Asus A8V-t vettem, mert ilyen szempontból jobb, meg +2 Sata...

Hogy a topichoz is írjak valamit:

A vinyó a felfüggesztésben egész jó, seek hang van csak, 46 fok általában, 48-ra felmegy néha nagyobb terheléskor, de tovább nem. Bár biztos nem olyan a szellőzése, mint lent.

Majd jövőre vsz. eladom az egyiket a másik meg tároló-backup lesz és egy 250-es Hitachit veszek helyette és az foglalja el a helyet. Hacsak nem veszek újabb házat, ami nem ilyen ''hangos''. ;]

Üdv!

(#682) Goose-T válasza ActionMan (#635) üzenetére


Goose-T
veterán

Elkészültem a képekkel, hosszas várokozás után. :) Lehet csemegézni:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Lábtörlő-silence-mod by Goose-T :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#683) Dracula válasza Goose-T (#682) üzenetére


Dracula
senior tag

Nekem a lábtörlő nem tudom mennyit ér a felső vinyó alatt, de a hullámos szivacs csak a mélyebb hangokat erősítette fel a vinyónál, ergo nem annyira jó.. Legalábbis ez a fajta szivacs...

Remélem neked hasznos lesz.

Üdv!

(#684) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Hülyeség lehet...de dekorgumi nem jó valamire? Eléggé puha anyag... és olyan fura... szerintetek?

///

(#685) Winner_hun válasza Frenky87 (#684) üzenetére


Winner_hun
félisten

valamire biztos jó, azért van;)
próba szerencse:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#686) kumpl válasza Goose-T (#682) üzenetére


kumpl
aktív tag

Mennyivel lett halkabb? Megéri vele játszani? Nem melegszik jobban?

(#687) kumpl


kumpl
aktív tag

Mi lenne akkor, ha szétszedném a gépeme, és mondjuk az alaplapot kifektetném az asztalra. Úgy halkabb lenne, vagy nem? Elvileg akkor nincs a ház, ami a zajokat kelti, felerősíti, nem?

(#688) OC válasza kumpl (#687) üzenetére


OC
őstag

Ha meg kikapcsolod még gép sem lesz, ami zajt generálna :DDD

A megoldás nem Nálad, hanem odaát van még mindíg! :DD

(#689) gabe_


gabe_
őstag

Itt az én megoldásom:

[link]
[link]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#690) kumpl válasza gabe_ (#689) üzenetére


kumpl
aktív tag

Ez jó megoldás. Használt is valamit? Kartonpapír nem jó a parafa helyett?
A desztilált víz ugyen nem vezeti az áramot, igaz? :D :D :D

[Szerkesztve]

(#691) Frenky87


Frenky87
aktív tag

Vezetni nem vezeti...de ha egy kis szennyeződés van,már bekövetkezik a vezetés...ami ugye eléggé könnyen előfordul....szal...én inkább trafóolajjal próbálkoznék...ha már annyira fel akarod önteni :D

///

(#692) Frenky89 válasza Frenky87 (#691) üzenetére


Frenky89
őstag

Hi, honnan a név?

(#693) Celithrandi válasza canniball (#665) üzenetére


Celithrandi
addikt

majd csinálok neked képet a tűzoltóság cuccáról:)
az a gép be van hűtve rendesen:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#694) kumpl válasza Frenky87 (#691) üzenetére


kumpl
aktív tag

Amikor beírtam a hozzászólást, már eszembe jutott a desztis dolog. Hagyom úgy, ahogy van. Kartonpapír hangszigetelésnek jó?

(#695) Celithrandi válasza kumpl (#694) üzenetére


Celithrandi
addikt

hát az nem nyeli el a hangot, de blokkolja. a polifóm az kurvajó, szóval ha félbe tudod vágni akkor az biztos jó, csak alapból sztem túl vastag egy házba.
a tojástaó is nagyon jó, de az tuti vastag:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#696) gabe_


gabe_
őstag

Elég jó, sokkal csendesebba gépem így. A kartonpapírról nem tudom, hogy mennyire jó. Ez a sajtoltizé, ami nekem van, praktikerbe, baumaxba nem drága. (Asszem 700-1000 ft körül van, és az 2 gépre is elég...)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#697) Frenky89


Frenky89
őstag

Ma voltam ilyen elektronikai szaküzletbe és ott megkérdeztem, hogy van-e nekik valami hangszigetelő cuccosuk és mondott az eladó valami poliészter-vattát (asszem ilyen hangláda belsejébe való) 30*70*3cm/300HUF, megnézni nem tudtam, mert csak rendelni lehet, de szerintetek milyen lehet? Mennyire lehet tömör, mennyire ''hullajthatja a szőrét''?

(#698) zLegolas válasza kumpl (#690) üzenetére


zLegolas
őstag

Alapból nem. De ha bele kerül egy kis légykaki vagy más szennyezés, akkor már ne fogadj rá.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#699) Frenky89 válasza Frenky89 (#697) üzenetére


Frenky89
őstag

Ez valami olyasmi lehet mint ami az ilyen ''pufi'' kabátokban van?

(#700) Celithrandi válasza Frenky89 (#697) üzenetére


Celithrandi
addikt

hangládában belső szigetelés?
meg olyat sam láttam:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFII 420, Inno3D 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.