Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Pitykeee válasza Whisperer (#550) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

Én alulra filc anyagot tettem (ez kb 3-4mm vastag lehet).
Itt vannak a képek: Bővebben: link
Annyit fűznék hozzájuk, hogy az ajtón és a gép alatt azért nincs szivacs mert még nem érkezett meg a fekete színű az üzletbe. Rózsaszín lett volna, de azért mindennek van teteje :)
Ja és hátulról azért nincs kép, mert nem volt időm kiszedni teljesen a házat (rövidek a kábeleim és ki kellett volna mindet húzgálnom, hogy normális képeket csináljak). De amint meglesznek a szivacsok, körbe fényképezem.

[Szerkesztve]

(#552) Whisperer válasza Pitykeee (#551) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Ez igen! :C Jobb mint az ''eredeti''.... :DD
Milyen ragasztóval rögzítetted a szivacsot?
Nem vagyok én annyira tudatlan, de milyen az a filc? :))

(#553) Pitykeee válasza Whisperer (#552) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

Thx!
Mindent Palmatex-szel ragasztottam. A filc pedig méterárú boltból van. Bementem, mondtam, hogy sálnak való fekete filc anyagot szeretnék, és adtak :D

(#554) Whisperer


Whisperer
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy a következő képen látható anyag, az a színes, micsoda?
Bővebben: link
Ott azt írják angolul, hogy ''carpet pad'', de ezt akárhogy fordítom magyarra, senki sem ismeri. Szerintem van ennek valami magyar neve, de ha bemegyek egy ilyen szőnyeg és kárpitos boltba azt se tudják, hogy miről beszélek. :Y

(#555) Folze válasza Whisperer (#554) üzenetére


Folze
aktív tag

Szőnyeghez nem sok köze van :) de a kárpitosnak illő lenne tudnia.
Tömör szivacsnak néz ki, egyfajta bélésnek, ha jól látom...

(#556) pweisz válasza Whisperer (#554) üzenetére


pweisz
senior tag

szerintem sima szivacs, csak több szivacs cafatból van összerakva.

(#557) Polacheck válasza Whisperer (#554) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Ez bizony hulladék szivacsokból préselt újrahasznosíott suss. A gagyi kínai szivacs szokott ilyesmi lenni (pld. ágybetét, széktámla). Szvsz ez nem sokat hangszigetel :(

less qq more pewpew!

(#558) Whisperer válasza Polacheck (#557) üzenetére


Whisperer
csendes tag

De a Silent-Box-nak is valami ilyesmi van az alsó légrésébe betéve. Vagy az vmi más? Bővebben: link
Gondolom az is azért van ott, hogy hangszigeteljen.

(#559) Whisperer válasza Pitykeee (#553) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Valahogy én is megcsináltam ezt a ''Silent-Box''-ot. Ez sem egy profi asztalos munka, de lényeg, hogy össze van állítva. De van egy kis gond. Beleraktam egy 12 centis GlacialTech ventit. Még szivacsok nincsenek benne, mert az még nincs megvéve. Gondoltam kipróbálom először a dobozt számítógép nélkül. Rákötöttem a ventire egy tápot (a táp a dobozon kívül volt) Ajtók bezárva.
Működik minden, de van egy érdekes, és idegesítő mély hang amit ad a doboz. Ahogy nézegettem ez a hang a felső légrésből jön. Sajnos nem tudom pontosan elmondani, hogy milyen hang ez, de eléggé idegesítő. Olyan mint amikor egy porszívó csövébe belefújok, és ilyen mély hangot ad. Egyszerűen nem tudok rájönni mi lehet a gond. Ha valamit a kijövő hang útjába teszek egy időre megszűnik ez a hang, majd később megint előjön.
Ha valakinek van vmi ötlete, hogy mi okozza, vagy hogy mit változtassak a dobozon, please segítsen!
A ventillátort tartó fa feletti rész meddig kell hogy belógjon? A doboz feléig? Vagy tovább?

(#560) Pitykeee válasza Whisperer (#559) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

A ventit közvetlen a bútorlapra fogattad? Azt a búgást okozhatja, ha közvetlen rá fogattad, mert a doboz felerősíti a ventillátor által keltett rezgést. Én kétoldalas ragasztóval ragasztottam fel (Tesa 3mm vastag szivacsos). Nálam így teljesen korrektül műxik. De talán meg lehet próbálni sziloplassztal is (csak úgy, hogy ne érjen össze a venti a bútorlappal).
Egyébként milyen venti? SilentBlade?
A felső légterelő a teljes hossz kb. 2/3-a (nálam).

[Szerkesztve]

(#561) Whisperer válasza Pitykeee (#560) üzenetére


Whisperer
csendes tag

A ventit direkt úgy raktam fel, hogy ne érjen a fához. Nagyobb lyukat vágtam neki, mint amekkora a venti. Kb. olyan módszerrel szereltem fel, mint ahogy az ''eredeti'' box-on van. Régi polifoam matracot (0.5cm) tettem alulra, és úgy csavaroztam be a fába, a csavar alá pedig gumialátétet tettem. Így elvileg a venti nem ér hozzá a fához. Ezért szerintem az nem okozhatja ezt a búgó hangot. De azóta vizsgálódtam egy kicsit, hogy kiderítsem mi lehet a baj. Arra jöttem rá, hogy ha mondjuk a felső légrésbe bedugok egy feltekert rongydarabot, - de csak középre kb. 3 cm szélességben- akkor enyhül, vagy megszűnik a búgás. Vagy ha az alsó légrésbe teszek valamilyen anyagdarabot, akkor is enyhül, vagy megszűnik a búgás. Csak ezzel az a baj, hogy először is nem jöttem rá, hogy végül is mi okozza, másodszor pedig nem hiszem, hogy jó megoldás, hogy mindenféle rongydarabokat dugdosok a légcsatornába.
Igaz, hogy még nem raktam semmilyen szigetelő anyagot a doboz belsejébe, az alsó csatornába se tettem semmit, csak az a szövetdarab van benne amit azért raktam bele, hogy a búgás enyhébb legyen. Lehet, ha majd kibélelem a dobozt halkabb lesz, és hátha a búgás is megszűnik. Majd kiderül.

Amúgy a venti: GlacialTech SiletBlade 12cm

A hőmérsékletek nem túl jók: (üresjáratban) proci 43 fok, rendszer 46 fok
(Azt hozzá kell tennem, hogy a chipseten és a monitor vezérlőn passzív hűtés van.)

A dobozon kívüli hőmérsékletek: (üresjáratban) proci 36 fok, rendszer 40 fok

(#562) Pitykeee válasza Whisperer (#561) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

Érdekes probléma. Leírom, hogy raktam össze az enyémet, hátha segít valamit. Nálam is van egy pici búgás, de az minimális és még tovább fog csökkenni amikor berakom a sima szivacsokat az ajtókra és a gép alá. Egyébként nálam is 12cm-s SilentBlade keringet.
Az összes légterelőre raktam filc anyagot (lényegében kibéleltem a légcsatornákat), emiatt ha megkopogtatom a dobozt az alján vagy a tetején nem kong (tompa kopogó hangja van, mintha nagyon vastag bútorlapból lenne). Én a ventit nem a lapba fogattam, hanem alá (az egyik képen láccik is). Akkora lyukat vágtam ki, amekkora a lapát átmérő megkíván. Majd a kétoldalas ragasztóval odaragasztottam. Ez így akkora zajt eredményez, mintha a a SilentBlade csak úgy szabad levegőn járna+ le lenne egy picit szabályozva. Egyszóval nálam nagyon jól működik.
A melegedés megint érdekes probléma. Nálam nem volt emelkedés. Itt egy Barton megy 2500+@3200+, és most nézem a hőfokot 39C, system 31C. A chipset itt is passzív.
Hozzá kell tennem, hogy használok szoftveres prochűtőt. Nforce laphoz le lehet szedni: Bővebben: link Itt kell keresni az nforce2 C0/C1/C2 Cooling Patch 2-t.
Remélem tudtam vmit segíteni.

[Szerkesztve]

(#563) Whisperer válasza Pitykeee (#562) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Köszi a segítséget!
Szvsz a búgás oka lehet még az is, hogy még nem béleltem ki semmivel a dobozt. Ezért ott „cikázik” a hang a doboz belsejében, és mire kiért felerősítve távozik a dobozból. Lehet ha majd meglesznek a szivacsok, és berakom a dobozba, nem lesz ilyen hang. Ha mégis, akkor majd változtatok a venti felfogatáson.
Sajnos én nem béleltem ki a légcsatornákat semmivel, de egyenlőre nem is fogom, mert elég nagy meló megint szétszedni, meg összerakni. Nem igazán van rá időm. (Persze ha már csak ezen fog múlni a probléma kiküszöbölése, akkor megcsinálom.  )

Az én chipsetem egy VIA KT400-as, amiről azt hallottam, hogy eléggé melegszik alapból is. Meg a videó kártyámon is egy vékony passzív borda van mindössze. Annyira forró, hogy alig lehet kézzel megfogni. Amúgy szerintem egy alapjáratú proci hőmérséklete nem sok 44 fok. Nekem így is megéri hogy halkabb a gép. Lehet ha benne lesz a szivacs, akkor a hő sem fog annyira keringeni a dobozban. (Ezt csak azért gondolom, mert így szivacs nélkül elég nagy hely van a gép mellett, és a meleg levegő bizonyos része nem kifelé megy, hanem a dobozban maradhat.)

A Palma Tex nem eszi meg a szivacsot? Elég ha csak az oldalát kenem be, nem fontos az egészet?

(#564) Pitykeee válasza Whisperer (#563) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

Nekem a palmatex tökéletesen megfogta, sőt ezt ajánlották a ''szivacsboltban'' is. Talán még a technokol is megfogja vmennyire, de ez nem száz. Én csak az oldalát kentem be, a szivacsot nem.

Amint belerakod a szivacsot nagyságrendekkel le fog csökkenni a zajszint+a búgás is.

A meleg levegő sztem nem kering a dobozban (a meleg könnyű, tehát felfelé száll pont a ventid irányába). Sztem nem maradhat bent meleg levegő, hacsak a gépedből kifújó venti (pl. tápventi, házhűtés) nem nyom több levegőt mint az elszívó (SilentBlade) ventid maximális légszállítása.

(#565) Whisperer válasza Pitykeee (#564) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Na. Végre sikerült megszereznem a szivacsokat. Bele is tettem a dobozba. Így valóban halkabb lett a gép. Persze nem 100%-osan csendes, kb. 70-80%-al, mintha a dobozon kívül lenne. Nekem így maximálisan megfelel, mivel a monitorom zúgása már hangosabb :))

Még az első, meg a hátsó ajtóra nem tettem semmit. Nem tudom, hogy mit tegyek. Lehet oda is tenni a hepehupás szivacsból? Vagy oda inkább sima szivacsot tegyek?

A légcsatornákat én is kibéleltem. Sajnos filc anyagot nem találtam, azért 0.5 cm vastag lábtörlő szőnyeget tettem helyette. Egy kicsit ''szőnyeg szaga'' van a doboznak. :)
Az alsó csatornát még nem volt időm bélelni, lehet hogy oda is kellene tenni vmilyen hangelnyelő anyagot? Ha igen, akkor arra gondoltam, hogy 0.5 cm vastag szivacsot fogok tenni.

A számítógépet tartó részre még nem tudom mit kéne tenni. Raktam oda is ilyen fekete anyagot (amivel a hangfalakat szokták bevonni), de az nem elég testhang szigetelő. Lehet hogy parafa jó lenne.

Még arra gondoltam, hogy a doboz alá kellene szerelni görgő lábakat, hogy könyebben lehessen mozgatni.

A hőmérsékletek maradtak ugyan azok: 4-5 fokkal melegebb minden a dobozban, mint a dobozon kívül.
Azt figyeltem meg, hogy ha leveszem a számítógép ház egyik oldalát, és úgy teszem be a dobozba, akkor kb. 3 fokkal hűvösebb minden. Ez miért lehet? Jobb ha inkább rajta hagyom az oldalát a háznak?

(#566) Hunterevil


Hunterevil
tag

Bocs hogy ezt ie írom de nem akartam új topicot nyitni és ide talán passzol is na az lenne hogy nem tudja valaki hogy a hangforrások zaja hogyan adódikössze
(a gyakorlatban ez arra vonatkozna hogy meik halkann 2x13dba vagy 1x19dba
2x8 vagy 1 x12 centi ventik) a választ elöre is kössz

the fun is in knowing...

(#567) wormike válasza Hunterevil (#566) üzenetére


wormike
csendes tag

Szasz,

2 db 13 dB(A) hangnyomásszintű vagy (hangteljesítményszintű) zajforrás eredő szintje 16 dB(A) lesz bizonyos környezeti paraméterektől és egyéb körülményektől függően (spektrális színkép, interferencia, a helyiség jellemzői, stb.) a következők miatt:

L1 = 10xlg(P1/Pref) - az egyik zf. hangnyomásszintje dB-ben

L2 = 10xlg(P2/Pref) - a másik zf. hangnyomásszintje dB-ben

L1+L2 = 10xlg(P1/Pref)+10xlg(P2/Pref)

L1+L2 = 10x(lg(P1/Pref)+lg(P2/Pref))

(L1+L2)/10 = lg(P1/Pref)+lg(P2/Pref)

L1=L2=L -> P1=P2=P - a két zf. azonosnak tekinthető

2xL/10 = lg(P/Pref)+lg(P/Pref)

10^(2xL/10) = Peredo/Pref = 2x(P/Pref)

2xL/10 = lg(2x(P/Pref))

2xL/10 = lg(2x(P/Pref))

2xL/10 = lg2 + lg(P/Pref) - logaritmusban a szorzat felbontható

2xL = 10lg2 + 10lg(P/Pref)

2xL = Leredo = 3dB + L

-> NxL = 10lgN + L - itt nem részletezettek miatt általában véve igaz

Tehát több hasonló zf. zaja összegezhető a fentiek alapján úgy, hogy az ismert zf. hangnyomásszintjéhez hozzáadom a darabszám 10xlogaritmusát.

Ezek alapján elvileg 2x13 dB(A) csendesebb, mint 2x19 dB(A). Elvileg. :)

(#568) Hunterevil


Hunterevil
tag

kössz a kimerítő választ.



áááá megértettem:C

[Szerkesztve]

the fun is in knowing...

(#569) mizs válasza wormike (#567) üzenetére


mizs
csendes tag

Szia Wormike ( és a többiek is)

Nem pont erre a válaszodra reagálnék, de lenne két kérdésem, hang csillapítás terén.
1. a Wincsi felfogatására, szerinted, mennyire jó megoldás a szilikonpánt ( női ruhaboltba 190ft a kínainál), mármint hogy azon keresztül csavarozni a keretbe, ez fog valalmit a testhangon? ( valahol ph olvastam rég)

2.a belső borításra egy igényesebb padlószönyeg mennyire megfelelő (rendes gumialátéttel egybakasírozott, kb 5-7e ft/m2, nem a gagyis 1500 forintos)
(mielőtt mindenki nekem esne, hogy ezért inkább egy rendes cuccot vegyek, ezt minta darabokból akarom csinálni, szóval ingyé van, csak a minőség miatt írtam árat.)

Előre is köszi

(#570) wormike válasza mizs (#569) üzenetére


wormike
csendes tag

ad.1 szilikonpántot nem tartom elegendően biztonságos megoldásnak, igen hamar elöregszik és amúgy sem üzembiztos olyan hőmérsékleten, amilyenre a winyó háza esetleg felmelegszik (hűtés nélkül akár 50 Cfok is lehet!). mindezek ellenére természetesen az elasztomer anyagok többnyire alkalmasak rezgéscsökkentésre, illetve elnyelésre, pláne, ha a gerjesztő forrást ilyen kis merevségű anyaggal rögzítem a házhoz (aláhangolom a sajátfrekvenciának).

ad.2 a gumirozott padlószőnyeg (még a gagyi is) szerintem kiváló rezgés és hangszigetelő. viszont kicsit szereti a port begyűjteni, és mivel műanyag szálakból van hajlamos elektromosan feltöltődni.

(#571) mizs válasza wormike (#570) üzenetére


mizs
csendes tag

kösz

(#572) citkar


citkar
addikt

csoki nektek
egy casetek 1020 5c házam van,benne vmi 450es chieftec táp.12es ventivel

az a kérdésem vkinek van e ahsonló háza s szigetelte
ha igen mivel s hogyan : o )

illetve érdekelne pár olcsó megoldás,nem ahngos most se a gépem,vagyonokat se áldoznék rá,de ha vmi kellemes megodlást találok leülnék legózgatni vele : o )

talán annyi h a tápot szívesen halkítanám,érdemes körbevenni amennyire lehet vmi hangszigetelo dologgal? illetve a ház két oldalát,tetejét s elejét is?

(#573) 4nick8 válasza dark bit (#1) üzenetére


4nick8
őstag

http://www.silentpcreview.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=71&page=1

(#574) Ősember


Ősember
őstag

szevasztok
van egy chieftec dragon házam! 4 optikai meghajto fér bele, nem tudom a pontos tipusát. tehát én is szeretnék valamilyen hangszigetelést beleszervezni. milyen anyagot használjak? valami lapszerü cuccos kéne, amit könnyü vágni, gondolom én. mondjatok légyszi ilyen hangszigetelö anyagokat, amik nem is drágák! köszönöm!

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#575) gorlin


gorlin
őstag

Az AcousticCase hez ezt a szettet adták,szerintem nagyon jó,egyáltalán nem melegszik jobban mintha nem lenne benne.A hangot meg tényleg elnyeli

(#576) atuci válasza KisApám (#474) üzenetére


atuci
senior tag

ez a galeria kulfoldrol nem bongeszheto :((

valaki eltudna kuldeni a kepeket az adataimnal levo emilcimek egyikere, elore is koszi

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#577) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

A Mistralban lehet kapni 1750Ft-ért Speeze hangszigetelő kitet, ami nagyon kedvezőnek tűnik. Szerintetek megéri? Halkabb lesz tőle a gép? Vagy nem ér semmit az egész?
Bővebben: link

A válaszokat előre is köszi!

Üdv. Cobra

(#578) gorlin válasza -cobra- (#577) üzenetére


gorlin
őstag

Szerintem ez ilyen ventillátor alátét,vagy gumicsavar lesz ,az általad linkelt oldal nem egy pontos típusra ugrik.
Amugy a szigetelő szivacsok 6ezer forinttól kezdődnek.De Inkább derítsd ki mi zavar téged.
Amit én ajánlok neked a konfigod alapján az egy hdd rezgéscsillapító(a legprofibb a Nexus,csak sajnos 15.000 forint de teljesen elnémítja a hdd-t)Aztán a zalman vga hűtő jó,a 7000proc hűtő jó,talán még a tápot cserélném.
Ha ezeket cseréled lesz egy nagyon nagyon halk géped

(#579) -cobra- válasza gorlin (#578) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Hello!

Sajna nem lehet pontos linket adni, de én arra a hangszigetelő kittre gondoltam, ami ilyen polifoamhoz hasonló anyagú, és 2db 40x35cmes és 2db 40x18cmes lapból áll. Itt van egy ehhez hasonló kitt a Spiretől (sztem a 2 ugyanaz).
Bővebben: link

A winchestert már fellógattam, azzal most nincs gond, a tápom meg 12cmes ami 900-1000ret forog, szóval az se olyan hangos. Én az 1750Ftos árra kaptam fel a fejem, tudva az ilyen hangszigeteő kittek magas árát.

(#580) Ősember


Ősember
őstag

miböl lennének ezek a kittek, hogy olyan drágák legyenek? miért nem vesztek inkább hangszigetelö polifoamot? talán a közeljövöben tudnék hozni 1.000Ft/négyzetméter áron 5mm vastagot és 1500Ft/négyzetméter áron 1cm vastagot, aminek szerintem ugyan ilyen hatása van. nem tuti, hogy lesz, de akit érdekelne, az kérem jelezze elöre. köszönöm!

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#581) Dracula


Dracula
senior tag

Sziasztok!

nekem valami olyasmi kéne, amivel a vinyó seekelésének a visszhangzását (és magát a vinyót) tudom halkítani... Itthon nem nagyon árulnak jókat. Ventis alu-rack meg ilyesmi nem jó... Ne látszódjon ki 5,25'' helyen se... Néztem a Silentpcreview-et, az ott levő 3 vinyóhalkítót nem kapni...

Most nemrég próbáltam én is padlószőnyeg maradékot. A gép aljára, a vinyó alá és oldalt végig függőlegesen a drivetartók mentén a ház oldalában...

Valamit halkított de:
- A házon levő lyukacskák miatt úgyis sok zaj jön ki (Coolermaster Centuron5)
- A padlószőnyeg feltőltődhet és félek a melegedéstől is...

Van nekem is egy nagyobb darab hullámos szivacsom, azt hova lehetne rakni?

Most csak a vinyóra koncentrálva...

Üdv!

(#582) tts válasza Dracula (#581) üzenetére


tts
addikt

''Néztem a Silentpcreview-et, az ott levő 3 vinyóhalkítót nem kapni...'' - ha alaposabban utána nézel azért találsz Bővebben: link Bővebben: link

(#583) Dracula válasza tts (#582) üzenetére


Dracula
senior tag

Köszi, valóban nem néztem utána annyira... de ez a 19k-s ár mellbevágó...

Te mit ajánlanál a vinyó seekjének csöndesítésére??? Mert a rezgés nem gond, mivel nem érzékelem, hogy lenne vibráció... Viszont a seek sajna néha rossz...

Üdv!

(#584) tts válasza Dracula (#583) üzenetére


tts
addikt

pedig az ő áruk barátinak nevezhető, ahonnan én tudtam volna hozatni - 25 K-ra jött volna ki - meg sem próbáltam :D

olcsón csak barkács - ami egyébbként sikerülhet nagyon jól is

elfogadható (?) áron Silentmaxx, de az is 10,5 k bruttó az olcsóbbik de ez már nagyon komoly minőség, (sokat javít a fekvésen ha el tudod számoltatni az ÁFA-t)



[Szerkesztve]

(#585) Dracula válasza tts (#584) üzenetére


Dracula
senior tag

Hát Silentmaxx van itthon? 2 db az 20k, de a másik a Silentbox meg 20k egymaga...

Ezek a gumis meg alu oldalfogatók akkor csak a vibrációra jók?


Házi barkács alatt mit értessz? Nem nagyon vagyok híve, kedvem sincs és nem is vagyok tehetséges, talán. :)

Üdv!

(#586) tts válasza Dracula (#585) üzenetére


tts
addikt

Igen van Silentmaxx itthon, már egy jó éve - az adataimnál lévő honlapomon mindent megtalálsz amit HDD ügyben mutatni tudok.

(#587) Dracula válasza tts (#586) üzenetére


Dracula
senior tag

Igen, ismerem a honlapod és a céged... :) Láttam, hogy kb. nálad lehet kapni egyedül ezt.

Meglátom még, mert 20k-t nehéz szívvel adok ki... De lehet, hogy ez lesz az ára a nagyobb csendnek...

Ez a Silentmaxx... Kilóg az 5,25'' résznél a ház elejére? Mert nekem nem lenne musztály... Inkább kivülről ne látszódjon... ??

Üdv!

(#588) tts válasza Dracula (#587) üzenetére


tts
addikt

;) - hát mit tesz isten olyat ajánlottam amit csak nálam lehet kapni - rossz szokás, de én általában olyat ajánlok amit csak nálam kapni, mert csak olyasmit szeretek tartani ;)

na komolyan - sajna ennek ez az ára, bár fele ennyi lenne és 3× ennyit tudnék eladni :O - nem lóg ki elől, aminek pl nem örültem mert igen szépen meg van csinálva, neked viszont pont így jó - tudod pap/papné :D

(#589) Dracula válasza tts (#588) üzenetére


Dracula
senior tag

Értem... De mondjuk ez a Nexus hűtő és rezgéscsillapító, amit most teszteltek a PH-en, mennyire jó erre a célra?

Nálad is van hasonló szerkezet... A gumi rész elnyomja a zajt?

nekem eleve nem hangos a vinyóm, 2 samsung, de azért zavar a zaja... Próbáltad már ezt a tipust (P80 alapú és sata) ilyen 5,25'' helyre szerelhető 2 oldali izével ''halkítani''?

Ja és a házam sínes és nem csavaros...

Üdv!

(#590) tts válasza Dracula (#589) üzenetére


tts
addikt

arra a célra amire tevezték biztos vagyok benne, hogy a Nexus tökéletsen meg is felel

(#591) samprass


samprass
tag

hali.

én több rétegű szigetelést készítek.
ui: a szivacs csak bizonyos frekvenciákat képes elnyelni.
minél amorfabb az anyag, annál jobb a hangredukciója.
(ezért olyan a drágább szigetelők szerkezete, amilyen...)
lásd:[link]
-- az oldal közepe felé a keresztmetszeti képet

ilyenre gondoltam:
öntapadós bitumen ''dübörgésgátló'' réteg (3-5mm)
gumi réteg (2-3mm)
(esetleg polifoam réteg)
hangtompító szivacs réteg

ezt a megoldást tervezem a készülő HDD_Silencer_Box belső szigeteléséhez!

Orbano kollégám mutatott egy fantasztikus anyagot (ő adta a bitumen-ötletet is), olyasmi az anyaga, mint a vastag egérpadoké (kb. 5-7mm-es egérpadé). csak ezt erőművek belső szigeteléséhez használják. --> nem lehet rossz!

Vélemények??

-= VAHH =-

(#592) GFI


GFI
csendes tag

Sziasztok!

Ha már szivacs akkor én olyan rezgéscsillapító szivacsot venék, ami kapható szinte minden hangtechnika szaküzletben. Ezel a szivacsal szókták a komolyabb hangfalak belső falát felragasztaní, hogy ezel csílapítsák a nemkivánt rezgéseket.

(#593) ReJim válasza GFI (#592) üzenetére


ReJim
őstag

az sem kell éppen minden hangfalba... csak ha esetleg teltebb, mélyebb hangot akar valaki... ha minden rezgést csillapítanál, akkor nem lenne hang, mivel a hang is rezgés

egyébként nekem ilyen szürke csomós szivaccsal van bélelve a gépem, és igen jól csillapítja a hangot... csak hangos a tápom, proci, vga ventim, szóval ennél lehetne halkabb is akár...

majd csinálok képeket...

[Szerkesztve]

</end.?>

(#594) szesa


szesa
senior tag

Van vmi tippetek ilyen hangszigetelo szivacsot hol vegyek?
itt nem arra gondolok hogy hangtech boltba hanem konkretumra :)
neten nezegettem arlistakat de igen meglepodtem volt ahol ez a hangszigelteo szivacs vagy 4cm vastag volt es marha draga...gondolom nem ilyen kell

:U

ilyesmit akarok megvalositani:

http://www.silentpcreview.com/article71-page2.html

de nem egy komplett 20000 ft-os kittel amiben van par A4es meretu szivacs :)

[Szerkesztve]

-

(#595) szesa válasza szesa (#594) üzenetére


szesa
senior tag

egy cegnel lattam ilyen acoustipack standardod tobb min 8 ezer ft-et hat ennel olcsobban kene kihoznom :U

itt nem annyi csak par ar...

[link]

[Szerkesztve]

-

(#596) Balee24


Balee24
csendes tag

Sziasztok!.
Én ma veszek kb 4-5 egérpadot és abból próbálkozok.. Ezt sa szivacsosat persze. elég vastagnak tűnik, de ha nem elég akkor még rakok rá olyan vékony szivacsot amit pl az alaplapok dobozában van.. Sztem ennek elégnek kell lennie, bár a ház belső hűtését még nemtudom hogy oldom meg... Mindenképpen levegős hűtést használok..
Erre vélemyény?? Mouse pad stb.. szerintetek hatásos?

(#597) samprass


samprass
tag

HIGGYÉTEK EL, a szimpla szivacs nem sokat ér!!!

-= VAHH =-

(#598) szesa


szesa
senior tag

Ezekre en is gondoltam mar a kombinaciobol nemtom mi suklhet ki de teny hogy amit csomagolashoz haasznalnak pl videokartyak, alaplapokhoz szivacsot az nagyon gyengusz ilyen szenmpontbol, ez a szigetelo szivacs sokkal surubb, nehezbb.

En most vettem egy uj hazat Chieftec LCX 04B, valaminek egy kicsit mely ''hummogo'' hangja van de alig hallani es nem mindig, most ratettem egy nagy kodexet a gehpazra ez felfogta ezt a hangot :) de meg picit lehet hallani, lehetseges, hogy a vizhutes szivattyuja ami a hazon belul van bar van alatta szivacs de kicsit megis hallani, minden esetre ha majd szereztem valahonnan be fogom boritani belulrol a haztat ilyen hangszigeteleo-tompito szivaccsal.

-

(#599) Sn00k válasza szesa (#598) üzenetére


Sn00k
veterán

Ez a szivacsozás, nem gáz? Nem melegszik tőle jobban a gép? :U

3njoy the Lif3

(#600) Dracula válasza szesa (#594) üzenetére


Dracula
senior tag

Régebben volt Bp-en a Bajcsy-Zs. úton kb. a Bazilikával szemben egy hangszóró bolt, ahol Tesla és Videóton hangszórókat és sok egyebet árultak.

Na ott pl. láttam ilyen hullámos szürke szivacsot, amit sokan a mélynyomóba tesznek bele...

Én sem néztem még ilyet, de nekem is jó lenne. A 8e Ft-os készlet tényleg nem olcsó.

Hoztam haza egyik nap egy fehér ilyen hullámos szivacsot, csak túl vastag, nem fér el a a vinyó alatt :) .

Majd rakok be képet róla.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.