Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Whisperer


Whisperer
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy az Eurofoam termékeit hol lehet megvásárolni, esetleg megnézni, vagy az árakat megtudni?
A weboldalukon: http://www.redon.hu/eurofoam/magyar.html nincs ilyen info.

Vannak jó hangelnyelő termékeik.

Bővebben: link



[Szerkesztve]

(#502) OC válasza Toness (#497) üzenetére


OC
őstag

Barátnőm 80-as vinyójának is egyedül a sípolás volt a baja és kicserélték. Tegnap hoztuk el az újat. Sztem próbáld gariztatni.

(#503) harry válasza Toness (#497) üzenetére


harry
veterán

nekem is van 2 samsing, és valóban van vmi éles sípoló hanjuk - nem hangos, de épp elég zavaró. már nem rezonál, beültettem a vinyót egy CoolerMaster keretbe (másik m. rackben), most valszeg az lesz, h valami sűrű szivaccsal körbeborítom a dobozt pl ezzel: Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#504) dark bit válasza Whisperer (#501) üzenetére


dark bit
tag

Cím : Eurofoam Hungary Kft
3792 Sajóbábony, Pf.16.
Tel: (46)549-040 (központi szám)
E-mail: poran@eurofoam.hu
Műszaki hab: (46)549-070


Cím : Eurofoam Hungary Kft
Székesfehérvár, Pf. 74. 8002
Tel: (22)503-366
Fax: (22)333-430

Ott volt a honlapon....

d[-_-]b Cool Walley

(#505) Whisperer válasza dark bit (#504) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Csak az a gond, hogy ott se az árak nincsenek feltüntetve, meg azt sincs, hogy az most nagyker, vagy kisker, vagy csak a egy gyár. Meg a termékeket sem látom fotón. Igaz nem az a lényeg, hogy hogy néz ki, de mondjuk én nem tudom, hogy mi az a speciális flíz X8 bevonat, de ha látnám, akkor talán kiderülne, hogy az most ilyen bordás, vagy sima. Meg ha mondjuk szükségem volna 1m2-re, akkor utazzak el Székesfehérvárra, vagy Sajóbábonyra, meg az sem biztos, hogy kis tételben ott adnak nekem, vagy hogy van-e olyan készen, vagy csak megrendelésre. Mert ha mondjuk bemegyek egy olyan boltba, ahol van készleten, akkor ott meg is tudom nézni, megmondják az árát is, és ha kell azonnal vihetem.

Igaz, minderre egyszerű a válasz: Fel kell őket hívni!
Na, így fogok tenni. :)

(#506) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem akar valki szivacsot venni? Rendeltem a Konradnál, és közben megveszem Zsoltee-ét is, kicsit sok ez nekem. A Konradost lepasszolnám valakinek...

less qq more pewpew!

(#507) harry válasza Polacheck (#506) üzenetére


harry
veterán

engem lehet, h érdekel. miféle szivacs? milyen sűrű, mekkora méretű? Tudnál képed küldeni erről, és Zsoltee szivacsáról? nekem csak kis mennyiség kellene.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#508) dark bit válasza Whisperer (#505) üzenetére


dark bit
tag

Azt írtad nincs fenn a cím, és csak megmutattam neked, hogy de...
A többi a te dolgod.

d[-_-]b Cool Walley

(#509) lol válasza harry (#507) üzenetére


lol
senior tag

zsír szivacs, Bővebben: link (számítástechnika / tuning / szivacs) képet minnyá nyomok fel!

[Szerkesztve]

(#510) harry válasza lol (#509) üzenetére


harry
veterán

a conrad oldalán lévő képet már éáttam, csak abból nem sok derűl ki...
Bővebben: link - ezek után érdeklődtem TTSnél. taláb ez lenne legjobb - Bővebben: link Bővebben: link

Das Cooltek-Set beinhaltet zwei unterschiedliche Materialien:
- 12 mm selbstklebende Kombimatten, bestehend aus 2 mm Bitumenpappe und 10 mm PUR Weichschaum mit wabenförmigen Vertiefungen zur Luftschalldämmung Abmessungen: 360 x 165 x 12 mm, Gewicht: 4,20 kg/m²
- 2 mm selbstklebendec Bitumenpappe zur Körperschalldämmung Abmessungen: 360 x 165 x 2 mm, Gewicht: 1,75 kg/m²

igaz sokat nem értek belőle :D de ha jól látom 4 lapból áll, különböző vastagság, stb.
CM hdd keretet burkolnám be vele. szal nem kell kúpos. sokkal inkább valami tömör szerkezető anyag pl parafa + szőnyeg kombó, ami jól elnyelné magas hangokat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#511) lol válasza harry (#510) üzenetére


lol
senior tag

nem lettek túl jók a fotok, de nagyából látszik a lényeg....
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#512) m4n0k4 válasza zsoltee10 (#460) üzenetére


m4n0k4
csendes tag

Zsoca van még a szivacsból?

Dikk mááá

(#513) zsoltee10 válasza m4n0k4 (#512) üzenetére


zsoltee10
addikt

nincs. Mamakedvence, és Luke viszik.

(#514) harry válasza lol (#511) üzenetére


harry
veterán

sztem ez nekem nem a legjobb
mondom, inkább vmi sűrű anyagra van szükségem, ezért lehet kipróbálom a parafát + rá valami szőnyegfélét.
de kösz a képeket ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#515) dark bit válasza harry (#510) üzenetére


dark bit
tag

Amit ide írtál azt következőképp fordítanám:

A Cooltek-szett 2 különböző ''anyagot'' tartalmaz:
- egy 12 mm vastag öntapadós, 2mm bitumen és 10mm hullámosított felületű PUR puhaszivacsból álló kombiszivacsot a hanghullámok csillapítására.
Dimenziók: 360x165x12 mm súly 4.2 kg/m²
- 2 mm vastag öntapadós bitumen(-szerűség.. valami bitumen-karton mint fent) lapot a rezgéscsillapításra.
Dimenziók: 360x165x2 mm súly 1.75 kg/m²

A termék képeit és leírását elnézegetve 3 db-ot adnak az első kombinált típusból és egyet az alsó szimpla bitumenlapból egy univerzál pakkban.

Remélem segítettem a jobb megértésben.

d[-_-]b Cool Walley

(#516) harry válasza dark bit (#515) üzenetére


harry
veterán

ja, így már érthető, köszönöm szépen!
ezek a bitumen lapok jól hangzanak... valószínüleg ez lesz, ha TTSnél nem találok jobbat.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#517) _kazmer_


_kazmer_
csendes tag

Sziasztok, ismét feltenném a kérdést. Hogyan lehet DVD-t csatazajokat és ősrobbanásokat halkítani? Vagy valaki tud olyan dvd-ről ami szinte teljesen hangtalan?

Előre is köszi.

(#518) Flashcash válasza _kazmer_ (#517) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A Pioneer A05 DVD író az egyik leghalkabb DVD egység, nagyon vissza van fogva a CD és DVD olvasási sebessége és emellett nagyon jó a rezgéscsillapítása is.

Szerintem ma már olcsón hozzájuthatsz használtan 6-8000Ft körül.

[Szerkesztve]

(#519) dark bit válasza _kazmer_ (#517) üzenetére


dark bit
tag

Fogd vissza szoftveresen. Nem tudom a pontos nevét a szoftvernek, de létzeik annyi tuti. Háttérben fut, (egyik haveromnál láttam) és csak max 16x-osan vagy 8x-osan engedi pörögni a korongokat, na az halk... kérdés a sebességért hajlandó vagy e hozni ilyen áldozatot.

d[-_-]b Cool Walley

(#520) _kazmer_


_kazmer_
csendes tag

köszi a tippeket.

mivel a media pc-mbe szánom így a cél az legyen hogy minnél halkabban üzemeljen egy dvd, divx, audio cd használatakor. Azt hiszem a két ötletet összegyúrom :)

(#521) harry válasza dark bit (#519) üzenetére


harry
veterán

Ez a CDBremse. hasznos lehet.
ha jól látom pl innen letölthető: Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#522) dark bit válasza harry (#521) üzenetére


dark bit
tag

Köszi

d[-_-]b Cool Walley

(#523) mizs válasza wormike (#257) üzenetére


mizs
csendes tag

Szia Wormike ( és a többiek is)

Nem pont erre a válaszodra reagálnék, de lenne két kérdésem, hang csillapítás terén.
1. a Wincsi felfogatására, szerinted, mennyire jó megoldás a szilikonpánt ( női ruhaboltba 190ft a kínainál), mármint hogy azon keresztül csavarozni a keretbe, ez fog valalmit a testhangon? ( valahol ph olvastam rég)

2.a belső borításra egy igényesebb padlószönyeg mennyire megfelelő (rendes gumialátéttel egybakasírozott, kb 5-7e ft/m2, nem a gagyis 1500 forintos)
OFF(mielőtt mindenki nekem esne, hogy ezért inkább egy rendes cuccot vegyek, ezt minta darabokból akarom csinálni, szóval ingyé van, csak a minőség miatt írtam árat.)/OFF


ne pont ide tartozik, de ha már írok mért ne egybe.
A hangszigetelő felragasztására valaki javasolta a sziloplasztot, szvsz, ez nem túl jó megoldás, mivel a sziloplaszt öregszik, (elveszti rugalmas voltát,) és elenged, tehát ha valaki szeretné, hogy a pl. parafa egy-két év múlva is ott legyen a gépében és ne essen rá a procihűtőre, stb. akkor inkább valalmi rendes ragsztóval tegye oda. Persze ha úgyis átépíti fél éven belül, akkor addig kibírja.

(#524) horitomy


horitomy
tag

Olvastam a megoldásaitokat.
Én elmondom, hogyan csináljátok, ha tutira akartok menni.
De elötte elmondom, hogy a cpu-m hőmérséklete 2C'-kal emelkedett, de SZERINTEM ez elhanyagolható. (P4 3GHZ 41C'-ről 43C'-re)
Szóval: Készítettem egy akkora dobozt 2cm-es faroslemezből, amibe belefért komplettem a számítógép. A doboz eleje és hátulja nyitható ajtó lett.
A doboz elejének az aljába kivágtam egy kb. 05*5cm-es téglalapot (Innen is szívja a ventilátor a levegőt).
A doboz hátuljába (ajtójába) felül belevágtam egy 8cm-es ventilátort, ami kifelé húzza a levegőt. Valamint az ajtó alján kivágtam egy 8*5cm-es téglalapot (itt mennek ki a kábelek is, valamit innen húzza a ventilátor a levegő legnagyobb részét.
Működés közben amit a szgép a ház hátulján kinyom, azt ez a ''huzat'' kiviszi, valamint a doboz elejéből is érkezik a friss levegő.
Csak próbáljátok berakni a szekrénybe egy pillanatra a gépet, hogy meg''lássátok''halljátok mennyivel lesz halkabb.
Nekem bevált. Az-az egy ventilátor meg nem olyan hangos.

(#525) banani válasza horitomy (#524) üzenetére


banani
tag

remek ötlet, gratula!!!
:C

(#526) tts válasza banani (#525) üzenetére


tts
addikt

Gratula? Úristen! :Y

(#527) dark bit válasza horitomy (#524) üzenetére


dark bit
tag

Már egyszer belinkeltem:

Bővebben: link
Bővebben: link

Az ötlet olyannyira nem új, hogy gyártják. Ha van sok helyed nem para.

d[-_-]b Cool Walley

(#528) tts válasza dark bit (#527) üzenetére


tts
addikt

ez viszont egy igen esztétikus termék :C

csak az ára - az hidegrázós kicsit :O

(#529) harry válasza tts (#528) üzenetére


harry
veterán

sztem házilag is meg lehet csinálni elég sok mindent.
holnap után megyek, megnézem szivacsot ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#530) harry válasza harry (#529) üzenetére


harry
veterán

itt egy fakuckó: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#531) Polacheck válasza horitomy (#524) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Én a következőképpen csinálnám, ha hasonlóba fognék.
Fognám a gépem, detenném egy taxiba. Elmennék a Ferihegyi reptérre. Ott a bőröndcsomagoló fóliábaa betekertetném 4-5x a gépem. Vágnék előre, és hátra is egy 8 centis lukat + a dvd lejátszónak mégegyet, hogy lemezt tudjak cserélni. Így nemcsak csendes, hanem ütésálló gépet is kapnék :D:D:D

less qq more pewpew!

(#532) dark bit válasza Polacheck (#531) üzenetére


dark bit
tag

LOL

Ütésálló ugyan nem lenne a géped ettől, az fix, és ha mondjuk valamilyen alkatrész meghibásodna esetleg újítnál, akkor irány Ferihegy megint...
Egy szó mint száz, ez ötletnek sovány, poénnak meg gyenge ;)

d[-_-]b Cool Walley

(#533) Whisperer


Whisperer
csendes tag

Nem tudja valaki megmondani, hogy a sima ágybetét szivacs (az a fehér színű) használható-e hangelnyelés céljára? Nyitott cellás-e egyáltalán? Úgy emléxek a gyitott cellás jobb hangelnyelő, mint a zárt cellás. Úgy tudom, hogy a polifoam szivacs zárt cellás, úgyhogy az testhang-szigetelésre alkalmas, de nem hangelnyelő. Vagy nem jól tudom?

(#534) KisApám válasza Polacheck (#531) üzenetére


KisApám
addikt

Megnézném, menynire lessz az csendes...
Idővel meg majd ''elengedi'' magát és rezegni is fog :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#535) Polacheck válasza Whisperer (#533) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Szerintem azzal az a gáz, hogy vastag. A hangot tuti elnyeli, de vastag nagyon :(

less qq more pewpew!

(#536) Whisperer


Whisperer
csendes tag

Lehet kapni ilyen sima szivacsot többféle vastagságban. 0.5cm, 1cm, 2cm, 3cm-est is. Szerintem a vékonyabb is használható vmilyen szinten hangelnyelésre nem? És nem is olyan drága. kb. ha jól láttam az 1cm-es 400 ft/m2 áron van. Csak azt nem tudom, hogy ha mondjuk berakom a gép oldalára, akkor kell-e rá tenni vmi anyagot, hogy ne menjen bele a por, vagy az csökkenti az elnyelő képességet?

Beraktam a gépbe olyan 1cm-es polifoamot, (''amin a strandon szoktak feküdni'', azért írom így, mert nem tudom, hogy az zárt cellás-e, vagy nyitott cellás), de szinte semmit sem fogott a hangon.

(#537) wgandalf


wgandalf
csendes tag

Hali

Szóval ami nekünk bevált az a Be Quiet szett volt.
Elég sokan tesztelték már és a visszajelzések pozitívak.
És az ára sem olyan vészes.

Van előre darabolt meg sima is és itt lehet kapni is:

Bővebben: link

Üdv

(#538) Polacheck válasza wgandalf (#537) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

És véletlenül pont a te boltod :)

less qq more pewpew!

(#539) Pitykeee


Pitykeee
csendes tag

Üdv!

Mivel engem is komolyan érdekel a téma, végig olvastam a topic-ot. Leszűrtem belőle ezt-azt. A Dark Bit által linkelt Silent-Box mellet voksoltam. Megnéztem, ''lekoppintottam'', összeraktam és most vigyorog a fejem. Nem hittem volna, hogy ennyire jól fog szigetelni (korábban próbáltam belülről szivacsolni, stb.), de az fele ennyit sem ért
Az idle hömérséklet: CPU 38 fok (Barton 2500+@3200+), System: 31 fok
TMPGEnc kódolás (7 órán keresztül): CPU 55 fok max., System 43 fok max.
A zajszintet nem tudtam lemérni, de ha az mond valakinek vmit, hogy kisebb hangja van mint egy gázkonvektornak (és nem akkor amikor fullon melegít). :DD
Ja és, hogy mennyiből jött ki? Kb. 11.500 HUF Tudom nem a legolcsóbb, de ez legalább tutira műxik.
Viszont aki folyton tuningol, cserél ezt-azt, annak nem túl szerencsés ezt az utat választania.

Dark Bit thx a linkért.

Csá Mindenkinek!

(#540) Pitykeee


Pitykeee
csendes tag

Uff! Bocsi, a ragasztót elfelejtettem. Az még plusz 500 HUF. :D

Tilleg bocsi!

(#541) Folze


Folze
aktív tag

én eleve ilyen házat vettem :DD Bővebben: link & Bővebben: link

(#542) dark bit válasza Pitykeee (#539) üzenetére


dark bit
tag

Nincs mit, ezért van a fórum, hogy infót osszunk meg és okosabbak legyünk.

d[-_-]b Cool Walley

(#543) Whisperer válasza Pitykeee (#539) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Gratulálok! :C
Milyen fábol csináltad? Hogy raktad össze? Esetleg tudsz fényképet készíteni róla?
Milyen hangszigetelőt használtál?


[Szerkesztve]

(#544) Pitykeee válasza Folze (#541) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

Gratula. Jó kis ház ez a Nexus, de tényleg. Csak hát az enyémnek olyan ''saját szaga'' van. :DDD
Igaz nekem is lett mire elkészült, de azé megérte. Szerintem:)

Egyébként, hogyhogy nem akarod már eladni? Szar lett volna a csendtelenség mi?:))

(#545) Pitykeee válasza Whisperer (#543) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

Fekete, erezett mintás bútorlapból (19 mm, ami idéntől már 18 mm, Unijós szabvány vagymi).
Ha a haverom visszahozza a fénygépem, majd nyomok fel képet. Valszeg holnap már nálam lesz. Előre annyit, hogy nem vagyok asztalos, de azért nem lett csúnya. :D
Hangszigetelőnek 35mm-es tojás szivacs + 20 mm-es sima szivacs (ez az ajtóra kell, de még nem raktam fel rá, mert nem érkezett meg a bótba) + néhol egyszerű filc anyag került bele.

[Szerkesztve]

(#546) Folze válasza Pitykeee (#544) üzenetére


Folze
aktív tag

már azt sem tudom, mit akarok, meg lett bele végre egy 12 centis táp ;]

(#547) Kurcy


Kurcy
tag

Szevasztok!


Én láttam valami hangszigetelő anyagot a www.revoltec.net oldalon nem olyan vexélyes áron Kb 300 pénz !

(#548) Whisperer válasza Pitykeee (#545) üzenetére


Whisperer
csendes tag

A felső és az alsó ''lyuk'' ahol jön ill. megy a levegő, mekkora? hány centis? Gondolom minél kisebb annál jobban hangszigetel, de a levegőnek is kell azért hely, hogy be- ill. kijöjjön.

(#549) Pitykeee válasza Whisperer (#548) üzenetére


Pitykeee
csendes tag

Én 4cm-re csináltam. Ezzel a mérettel produkálja azokat a hőmérsékleteket amiket írtam. Egyébként az ''oridzsinál doboz'' képeit nézegetve saccoltam 4 cm-re.:)

(#550) Whisperer válasza Pitykeee (#549) üzenetére


Whisperer
csendes tag

Az alsó légcsatornába is tettél szivacsot? Ha igen, akkor milyet? Ilyen sima ágybetét szivacsot, vagy vmi speciálisat? Mert az ''eredetin'' láttam ilyen furcsa apríték kinézetű valamit. Felül nem látni, hogy van-e valami. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.