Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) velizare válasza wormike (#247) üzenetére


velizare
nagyúr

szintén erre gondoltam. a digizést még én csináltam, akkor nem volt meg ez a jelenség. tippeltem volna még arra is, hogy esetleg a túlmintavételezés során sérült meg (a nyers szinkron 44,1kHz-s, az kész pedig 48,8kHz-s) , vagy a zajszűrés alatt.
zajszűrésre mit ajánlasz? hordozóból/digizésből származó zaj szűrésére mondjuk.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#252) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Találtam egy tpicot ajánlom mindenki figyelmébe...
Bővebben: link

egy két idézet belőle:
''Én a fémlemezt nem annyira ajánlanám, mert kicsi a belső csillapítása. Ha nincs speciális anyaggal bevonva, akkor Wartburg fííling lesz az eredmény.
Inkább bútorlap, vagy MDF lemezt, amiből a hangszórók dobozát is készítik. Mert ugye ott is az a lényeg, hogy ne jöjjön ki hang.

Az oldalfalhoz:
1, csak a széleken rögzitsd az oldalfalat. ha középen is összefogod a külsőt és a belsőt akkor jó pár decibeled elúszott a hangcsillapításból.

2, érdemes lenne ún szendvicsszerkezetet csinálni:
MDFlap/2-3mmvastag,2-3cm széles parafacsíkok/MD lap/üveggyapot/MDF lap.
\_____________________________________________/
ezeket össze kéne ragasztani

A parafa helyett jobb lenne speciális, ún döngésgátló réteg (gumiszerű anyag).

Ez azért jó, mert a falap rezgéseit fölemészti a parafa/döngésgátló miatt kialakuló nagy surlódás. ''

-----------

''Jo hangelnyelö az amforahatás visszafelé! Tehát lyukacsos front mögötte hangelnyelö. Én is az ipari vattát javalnám (attol nem vakaroznak a vonyok, mint a közet, vagy üveggyapottol), és ez gyakorlatilag elég széles frequenciatartományt tud csillapitani. Egyebet nem tudok mondani. ''

----------

ergo doboz fémlapja-MDF-parafa-dimbdombszivacs az ideállis kombó?
suxxx parafát már felragasztottam.... :O
:)

(#253) LukE válasza wormike (#248) üzenetére


LukE
veterán

undorito ez az elmaradottsag... :D

A fileokat koszonom, a VIA-s megvolt, az ECMA-son majd atragom magam valamikor. (meg a tobbin is, ha nem gond:) )

Egyebkent ezek a zajos eloadasok mekkora letszammal mennek (es egyaltalan lesz-e a kovetkezo felevben valami ebben a temaban)? Csak azert kerdem, hogy feltuno lenne-e, ha beulne neha +1 villanyos is... (meg egyaltalan milyen nev alatt fut, mert kb hete vegigturtam a neptunt, es nem sok jelenleg is futo zajjal kapcsolatos targyat talaltam.

'' zajos_lista.zip | 6 KB | a file jelszóval védett'' ize, mar bocs, de:)

szerk: a ''bite_zajterkep_280041020rendelet.zip'' file-al valami gond van...


[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#254) wormike válasza Fade_Away (#252) üzenetére


wormike
csendes tag

Fade_Away: a megoldással tökéletesen egyetértek, de én nem :O-nék a parafa miatt! :) figyuz: nem ez az ideális kombó.

ad.1 ez a megoldás nem egy szabvány PC hangszigetelésére hivatott, hanem egy böszmenagy szervert kell zajcsökkenteni. szal a zaj kicsit nagyobb, 75 dBA zt. írtak, ami kb. tényleg egy porszívó zaja, míg egy átlagos PC is legfeljebb 50 dBA-val terheli a környezetét, és egyébként is. ahogy látom itt is a passziv zajcsökkentés jelent meg igen hamar, pedig el lehetett volna azért játszani a közvetlen forráscsillapítással is, de nem szólok bele... az ő dolguk... :)

ad.2 az ismertetett megoldás enyhén szólva rohadt drága, és olyan dög nehéz, hogy a tömegtörvény télleg működne már, csak ennyi erővel be is betonozhatod a gépedet. az MDF lap okés lenne, de sztem nem éppen erre való: az MDF lemez (Medium Density Fiberboard) száraz gyártási eljárással készülõ, közepes sûrûségû farostlemez, akusztikai jellemzője, hogy a réteges szerkezete miatt kiváló hangelnyelő és rezgésszigetelő, emellett olyan drága, mint hat másik! ja, és nehéz, mint egy ház. ennél vannak olcsóbb megoldások is...

ad.3 a parafa csíkok azt a célt szolgálják, hogy ne alkossanak összefüggő felületet, illetve, hogy a levegőnek is több szerep jusson a két merev szigetelés között. de ez általában véve elhanyagolható eredménnyel jár, illetve nehezen kivitelezhető, sőt imho felesleges.

ad.4 üveggyapot nem való a számítógépbe. ahogy azt mások is leírták, a szálas anyag apró kis szálakat enged ki magából, melyek a legapróbb réseken is átjutnak, és nem igazán tesznek jót a mechanikus alkatrészeknek. ezért javasolom nektek a megfelelő akusztikai porpzitással rendelkező PU szivacsokat!

ad.5 az ismertetett szerkezet szerény számításaim szerint legalább 19+3+19+20+19=80 mm, azaz 8 centi vastag! van ennyi helyed? mert nekem nincs. ezen kívül a három MDF lap össztömege annyi, mintha téglaházat építenél. nem javaslom. a megoldás egyébként szabványos többhéjú hangszigetelő szerkezet, ami általában a megfelelő elnyelővel mindig hozza az elvárható komoly csillapítását, azonban egy PC esetében ez teljesen felesleges, illetve közel megvalósíthatatlan. mániákusok, illetve gazdagok próbálkozhatnak vele, akik többhéjú szerkezetek építésével próbálkoznának, azok keressenek meg, kész megoldásokat tudok nekik javasolni, de az ismertetett forgácslap/MDF + elnyelő/légrés + forgácslap/MDF/farostlemez/lyuklemez működik.

ad.6 a ''döngésgátló'', az imho elírás, mivel a szakmában ''dübörgésgátlónak'' hívják, és abban az esetben van jelentősége, ha a kisfrekvenciás zajok túlnyomó részben és igen nagy enegriával vannak jelen a spektrumban (azaz a PSD spektrális enegriasűrűség mélyhangoknál nagyobb). de ez még egy szerver esetében sem lehet igaz, mivel nincs olyan alkatrész benne, ami ilyen mélyfrekiket keltene, hacsak nincs benne 2 db 30 centis mélynyomó. :)

ad.7 ipari vattáról már mondtam, hogy jó ötlet lenne, ha egyszerűen lehetne beépíteni, ennél a szivacs egyszerűbb, illetve a vattának meg van az a hátránya, hogy kiváló hőszigetelő is, és elfelejtik a kedves kollégák azt figyelembe venni, hogy itt nem hangfalat építenek, hanem egy hűtésigényes mechanikus alkatrészekkel telezsúfolt érzékeny rendszert! :(((

ad.8 egyébként meg egy megfelelő vastagságú (2 mm) acélllemez bár egyáltalán nem nyeli el a hangot, viszont teljesen visszaveri, mivel az egyenértékű elnyelési tényezője olyan 0,02 körül mozog 1kHz-en mérve. szal hanggátlónak kiváló, csak ne jöjjön ki sehol a zaj, mert akkor télleg úgy szól, mint egy Wartburg...

konklúzió: maradok az eddigi álláspontomnál: acéllemez | testhangszigetelés | léghangszigetelés bőven elegendő egy átalos PC belső zajcsillapítására. az 0,5 mm-es lemez csillapítása min. 10 dB, a megfelelő vastagságú parafa nem csak rezgésszigetelő, hanem hangelnyelő is, illetve ez kiegészítve nyílt cellás hangszigetelő szivaccsal az eredmény minimum 40 dB zajcsillapítás. a többit pedig sztem érdemes megoldani a források csillapításával (ventik, HDD, egyebek), ill. egyéb elnyelők is bevihetők a rendszerbe. na elég lesz! :(((

(#255) wormike válasza LukE (#253) üzenetére


wormike
csendes tag

LukE: szívesen... :DDD

a többin? hűűű... az már lehet, hogy gond. már sajnálom, hogy nem védtem jelszóval az egészet. hiába :)-tsz rajta, az anyagok többsége csak belső használatra van! ha szeretnél valamit, inkább kérlek keress meg emilben, és kérd tőlem személyesen, szakmabelieknek bármit szívesen. segítek komolyan. :)

a neptunban nem is fogod megtalálni, mivel a mérnöktovábbképzés csak végzett mérnököknek szól, és az egyetemi oktatási rendszeren kívül fut. felsőfokú zajos másoddiplomás képzés a BME-n a mérnöktovábbképző intézetben folyik munkavédelmi szakértő képzésben (R/2), illetve a vegyészkaron folyik (F/II/2) a környezetvédelmi szakmérnök képzésben a zaj-, és rezgéscsökkentés szakirányon, csak mazochistáknak és elvetemült akusztikus mérnököknek. itt találkozhatsz velem is. valszeg feltünő lenne, ha beülnél egy-egy előadásra, mivel az összlétszám ált. alig 10 fő, de ennek ellenére sztem megoldható, bár nem árt felkészülni előtte áramlástanból, elméleti fizikából, analízisből, lineáris algebrából, diffegyenletekből, villamosságtanból, bode diagramokból, mechanikából és szilárdságtanból, épületfizikából és még pár ilyen ''alaptantárgyból'', mivel ezeket általában el szoktuk felejteni megismételni... :DDD zajos tárgyak indulnak a következő félévben is... igazából ezen a szakirányon csak zajos tárgyak vannak... :)

a környezeti stratégiai zajtérkép készítésével kapcsolatos rendeletek (mivel nem szabványok) elérhetők az interneten is, de nem tom pontosan, hogy minek kellenek... :) mindegy. de inkább szólj, ha valami érdekel! nagyon szívesen segítek! :)

(#256) harry


harry
veterán

Lenne két kérésem:
- Plexi (8mm) rögzítése valszeg csavarral/szegeccsel lesz, de mit érdemes a ház és plexi közé rakni? Legyen vmi gumicsík, mint esetleges rezgéselnyelő, vagy inkább arra törekedjek, h minél nagyobb felületen /pl 2old.ragszalagal/ legyen rögzítve?
- Ha belülre rakok szivacsot /nem azt a 'hullámosat', hanem simát Bővebben: link és erre kerül egy fémháló/rács (csak dísz) az menyire csökkentené a hatásfokát?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#257) wormike válasza harry (#256) üzenetére


wormike
csendes tag

harry: hűűű... 8 mm-es plexi az szép! :C mindenképpen javasolnám, hogy az illesztés legyen teljesen légmentesen zárt, illetve megfelelően rugalmas. vagyis a gumicsík jó megoldás, de javasolhatom a H alakú gumiprofilt is, ami megfelelő mértékben zárja a felületeket mindkét oldalon, így az esetleges kerülőutas hangvezetés lehetősége is csökken. a kétoldalú ragasztót sztem hanyagolhatod, mivel imho nem elegendően tartós egy 8 milis plexilemezhez... remélem megértettem, amit írtál, mert különben tök hülyeséget válaszoltam... :))

a fémháló egyáltalán nem csökkenti az elnyelő képességeit, ha a háló felülete elhanyagolhatóan kicsi. szal nem csak hogy jó ötlet, de nekem külön teccik is! :D az már csak külön poén lenne, ha kúpozott szivacsra kerülne pont megfelelő elosztású háló, ami megfogná a kúpokat. na az már elég atom lenne... :DD

(#258) harry válasza wormike (#257) üzenetére


harry
veterán

a plexi rögzítést úgy gondoltam, h plexi, ragszalag, ház, és az egész csavarokkal rögzítve -> a szalag első sorban nem a rögzítést szolgálná, hanem a pontos illszkedés miatt kellene /mondtad, h légmentesen kellene rögzíteni.
Háló - ennek örülök, mert szebben nézne ki hálóval, mint ha csak a szivacs borítaná.

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#259) LukE válasza wormike (#255) üzenetére


LukE
veterán

akkor kuldtem 1 mailt...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#260) Fade_Away válasza wormike (#254) üzenetére


Fade_Away
őstag

Köszönöm a kimerítő választ!

Megfelelő vastagságú parafa az mitjelent? (mm)

A számítógép dobozát beborítom akkor megemelkedik a hőmérséklet elmélet gyakorlatilag ki van próbálva és teljesen hülyeség! Elméletben lehet nem de gyakorlatban úgynézki igen. Ez nem olvasot info hanem tapasztalat alapján mondom!


félreértéss neessék nekem 3darab max fordulaton 12dB(38cfm) venti +1 samsung hdd dübörög a gépemben ami mivel a bartonom 2600+ot viszi stabilan 1.25Vvel így leszabályozva járatok. (Tehát 8-9dB lehetnek a ventik kb)

Na én ezt hangszigetelem jelenleg. :)

(#261) KraX


KraX
őstag

Udv!

mi a velemenyetek, tapasztalatotok a gyarilag hangszigetelt hazakrol? peldakent: Bővebben: link


elore is kosz a valaszokat!

[Szerkesztve]

For the God Emperor!

(#262) Fade_Away válasza KraX (#261) üzenetére


Fade_Away
őstag

Ez a ház A Silentmax pro háza ellátva a Silentmaxx hangszigetelő szettjével.
Imho ha van pénzed az egyik legjobb megoldás....

(#263) Donor válasza wormike (#257) üzenetére


Donor
tag

Hello
Lenne egy kérdésem?Sok embertől kérdeztem itt is megkérdezném .Lehalkítotam a gépem építek egy fa dobozt , két venti egyik végében szívja a levegőt a másikban fujja . Méretezek egy hátulról terhelt tölcsért szerintem 400hz tól fog indulni és fordítva terhelem tehát nem a szúkebb felénél lessz a venti hanem a nagyobbiknál . A kérdés az, mert úgy tudom a tölcsér egy ideális csatolást jelent a hangforrásnak a levegővel , ha fordítva használom megteremtem -e adott méretezési frekin a legrosszabb csatolást ? Vagy csak elszúrok egy csomó időt?
Ezt a kérdést már feltettem egy geofizikusnak, Pázsit Lacinak az Auditoriumban de igazán senki se tudta.
Hangszigetelésre pedig én az Isover anyagát találtam amit neon fénycsövek köré terveztek annak búgását hivatott csillapítani ez is szendvics szerkezető csak több rétegben és a tetejéte van kasírozve egy sürübb anyag ami kivan juggatva ami szerintem mint Helm Holc rezonátor akar müködni két vastagságban lehet kapni.

(#264) Donor


Donor
tag

Ui már csak a hdd-t kell halkítanom mert a cpu hütőm elé betetem egy plussz ellenálást így 700-900rpm et pörög nem lehet hallani ezt egy hifista mondja és a Coolink táp is bejött bár azt megtudtam halgatni vásárlás előtt halkabb mint a chiftec lehet nem jól írom .

(#265) harry válasza Donor (#263) üzenetére


harry
veterán

Erre az anyagra gondoltál: Bővebben: link ?
Ilyet lehe kapni Magyaro.n is?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#266) KraX válasza Fade_Away (#262) üzenetére


KraX
őstag

koszonom a valaszt!

For the God Emperor!

(#267) Donor válasza harry (#265) üzenetére


Donor
tag

nem van anál sokkaljobb itt van a paletta még olmos is nagyon tudományos , nekem nincs olyan táblázat kezelő retyóm amivel megtudom nézni az árlistát akinek van az beirhatná hozzá http://www.isostarkft.hu/nda.htm

(#268) dark bit válasza Donor (#267) üzenetére


dark bit
tag

9 hónapja ez a legjobb hozzászólás ebben a topicban (számomra).
Külön köszönet érte!

d[-_-]b Cool Walley

(#269) Donor válasza dark bit (#268) üzenetére


Donor
tag

Nincs mit remélem segítet ,bár ez is elég drága mert megoldotam a megnézését és ami számomra szimpi az az olmos , vagy gumis megoldás ésmindegyik 10ropi körül mozog .Tudják a ''rohadékok:DDD'' akkor fizes érte .De legalább van.

(#270) zsoltee10 válasza wormike (#222) üzenetére


zsoltee10
addikt

ez nem jó. nekem is chief házam van, és nem tudod rezgésmentesíteni tökéletesen ezeket a kereteket. az igazi megoldás az, hogy a vinyó semmilyen fém alkatrészéhez nem ér a háznak. nekem 6-6 réteg szivacs rögzíti felülről-alulról. így semmilyen rezgést nem tud átvinni a házra.

(#271) harry válasza zsoltee10 (#270) üzenetére


harry
veterán

Nekem a vinyóm gumibakokon áll a ház aljábann rajta egy réteg szivacs /csak úgy ráfektetve/
Szerinted mennyire jó a CM stacker hez adott keret? Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#272) dark bit válasza Donor (#269) üzenetére


dark bit
tag

Viszont számomra nagyon jó fekvésű a székhelyük, minőséginek tűnnek a cuccok.
Az árba nem 1m x 1m-es tábla számít bele?

d[-_-]b Cool Walley

(#273) Donor válasza dark bit (#272) üzenetére


Donor
tag

Ja eddig a legjobbak amit látam csak az en házamhoz egy négyzetméter nem elég de kénytelen vagyok venni. Mondjuk már csak a Hdd zaját hallom lehet kinyerem a fém keretet a házból csinálok másikat rétegelt lemezből és azt burkolom körbe.

(#274) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Először is jobbra fel :)

Másodszor, lenne egy kérdésem :

Tervezem egy CM Stacker bevásárlását, és azon gondolkodtam, hogy érdemes lenne-e egyáltalán egy ilyen szellőzésű házat leszigetelni ...

Vagyis hogy a hangszigetelőkkel kénytelen lennék a szellőzőket is lefedni mert hiába van hangszigetelve az egész ház, ha van az oldalán egy 30 cm átmérőjű szellőzőnyílás ... nem?

Értitek mire gondolok?

Life is shor...

(#275) Donor válasza DummyBoy (#274) üzenetére


Donor
tag

Biztos szigetel ha nem is annyit mintha csak két , nyílást hagynál, csak gondolom neked nagyon lényeges a szellőzés így nem akarod eltakarni.
Hát szerintem a legnagyobb problémád a hdd-id zajtalanítása mert a ventiket ha nem hajtod a gépet le szabájozhatod .A hdd-ket mindenképpen ruggalmassan rögzíteném hogy ne tudja rázni a házat , ott ahol nem áll az útjába az áramló levegőnek be burkolnám csillapító anyaggal amit már belinkeltem azok közül is azzal amiben ólom lemez is van mert az szigeteli a legjobban a mélyebb frekiket is . a házat is kibélelném mer minnél kisebb felületen jön ki a zaj annál kevesebb is.

(#276) Fade_Away


Fade_Away
őstag

Melyik anyagtot használjam ha 5mm es vastagságú anyagot tudok max használni és hddt akarok halkítani?

tölgy, mdf lemez.....

(#277) dark bit válasza Fade_Away (#276) üzenetére


dark bit
tag

mahagóni, ha már szabad a vásár...
:))

d[-_-]b Cool Walley

(#278) harry válasza harry (#258) üzenetére


harry
veterán

na egy UP
hova lett wormike?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#279) Donor válasza Fade_Away (#276) üzenetére


Donor
tag

http://www.freeweb.hu/isostar/nda-40.jpg
http://www.freeweb.hu/isostar/nda-41.jpg
ez jó lehet csak rugalmassan ragaszd a fémre pl akril fugázó v. építési ragasztó

[Szerkesztve]

(#280) dark bit


dark bit
tag

Zajos a PC-d, tedd csendszobába:

Bővebben: link

és a gyártó honlapja: Bővebben: link
ahonnan kiderül, hogy 350 Eurót (~85-90 rongy) kérnek egy nagy (315x900x640 mm) dobozért.

Hamár valaki pont ilyenbe gondolkodik akkor az ajánlatom lemásolni az ötletet és olcsóbban megépíteni önerőből.

d[-_-]b Cool Walley

(#281) Donor válasza dark bit (#280) üzenetére


Donor
tag

Te nem akarsz ilyesmit?

(#282) harry válasza harry (#258) üzenetére


harry
veterán

nos szerintetek - hogy rögzítsem a plexit? csavarozva lesz, de mit tegyek a plexi és az oldallap közé? semmit, 2old-rag.szalag, gumicsík? mi lenne a fontosabb - a minél nagyobb felületű vagy a rugalmasabb illeszkedés?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#283) Donor válasza harry (#282) üzenetére


Donor
tag

már válaszolt erre wormike. Légmentes , rugalmas.

(#284) salgado


salgado
tag

milyen anyag nyeli el a magasfrekvenciájú sipoló,éles hangokat a legjobban?:U:F

(#285) dark bit válasza Donor (#281) üzenetére


dark bit
tag

nem, miért akarnék...
Ötletadónak szántam, jópofa, meg ilyesmi de nagy, és nem illene a szobámba.

Egyébként ez arra van, hogy ráteszed full hangos gépre, és kész. Az én elvem, hogy apránként leépíted a zajforrásokat, de tetszik ahogy belül meg van csinálva, mert szakszerűnek látszik.

d[-_-]b Cool Walley

(#286) dark bit válasza salgado (#284) üzenetére


dark bit
tag

legjobban?
Vasbetonfal... minél vastagabb.
hogy lehet ilyen pongyola kérdést ennyi szakszerű hozzászólásos topikban feltenni?

d[-_-]b Cool Walley

(#287) Kalman


Kalman
csendes tag

Sziasztok.
Elkezdtem tervezni 3dstudioval egy házat fából, de kellene segítség. Nem tudtok olyan oldalt, ahol erre vonatkozóan van valami leírás? Pl, hogy hova kell a ventillátort rakni, hogy a szellőzés jó legyen és ne csak a ház egy részéből vigye ki a levegőt, stb.
Köszi, ha írtok valamit (hasznosat) :)

(#288) Donor válasza Kalman (#287) üzenetére


Donor
tag

280-as hozzászólás
de ha a házat /már az eredetit ki hagyod akkor kell a fa ház belsejébe egy fém borítás. Már ha nem akarod sütni az agyadat.:DDD

(#289) zLegolas


zLegolas
őstag

Az a gáz a Tmával, hogy ami hangot szigetel, az hőt is.

Innentől kezdve meg fából vaskarika... a megrekedt hőt el kell vezetni: likak, ventillátorok, mittomén... szvsz. akármivel tekered be a cuccot, megette a fene. :(

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#290) Kalman válasza Donor (#288) üzenetére


Kalman
csendes tag

Kösz, de nem zajszobát csinálok (nagyon nem szimpatikus), hanem teljesen új házat.
Már megtervetem (szépen átmegy rajta a levegő -10 cm-es venti szív és 10 cm-es venti fúj -plusz közben a táp venti), csak nem vagyok biztos abban, hogy az első szívó venti a gépház közepében megfelelő helyre fogja fújni a levegőt, és nem reked-e meg valahol valamelyik sarokban, vagy nem kezd el azon a részen önmagába visszafordulva keringeni.
Ezért kellene valami olyan oldal, ahol megnézhetem, hogy a leegő zárt térben hogyan mozog.
Egyébként a ház belül az általad említett (ólmos) anyaggal lesz beburkolva, így 50x60x30 cm-es lesz a ház, de lesz benne egy kis fiókom is :) Meg sokkal szebb és eredetibb lesz, mint bármely gyári. Na mindegy.
Mondd meg légyszi, hogy milyen fém borításra gondolsz, és miért?

(#291) sz.j


sz.j
nagyúr

Azt a hangszigetelő lapokat amit tts árul használta már valaki???
És milyen tapasztalatok vannak vele?
:F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#292) Donor válasza Kalman (#290) üzenetére


Donor
tag

Én is azt tervezem mint te .Csak az a bajom ,hogy ha egy alagúton keresztúl jutatod ki a levegőt akkor az értelem szerűen nem valami jó hatásfokú csak akkor ha nagyon fúj a venti.Én azon gondolkodom hogy a tetejére rakok egy tölcsért fordítva csatolva ami már tuti hogy csillapítja a venti zaját csak mivel így szükül a rés gyorsul a levegő de megnéztem nem annyira mivel még a kijárat is elég nagy ahoz hogy ne kezdjen el süvíeni a levegő , de nem egy alagút rendszeren keresztül távozik.
A probléma az hogy ez a rohadt gép mindenféle mágneses és egyébb fínom cucot sugároz kifelé ezért a plexiből készült házat nem is lehet elvileg használni rá van írva hogy csak bemutató célokra /race track use only/:)

(#293) busman


busman
addikt

Ezek a hangszigetelő paplanok,szivacsok mennyire kapjákössze a port?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#294) stgellert válasza Donor (#292) üzenetére


stgellert
aktív tag



[Szerkesztve]

(#295) stgellert válasza Donor (#292) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nekem sima műanyag hullámkartonból van a borítás a minimalizmus és szerelhetőség jegyében:)

(#296) Kalman válasza Donor (#292) üzenetére


Kalman
csendes tag

Hát pont ezért keresek olyan oldalt, ahol a levegő viselkedését meg tudom nézni.
Egyébként terveim szerit zárt lesz a rendszer szinte teljesen, így a két 10 cm-es venti mindenképpen átfújja a levegőt akkor is ha alagút van, ami nálam nem oloyan nagyon hosszú.

Nem tudom csatolnia most csinált béna képet a cuccról. Egyébként elég egyszerű.
Alul bejön, átmegy a gép alatt, ott feljön, át a cuccokon, ATX hártafújja csőbe, visszaforul a levegő és a felső csatornán oldalt távozik.

Ennyi lenne, szerintem működik, de az alsó ventillátor helye baromi fontos.

(#297) stgellert válasza Kalman (#296) üzenetére


stgellert
aktív tag

Hát, ha csak a levegő áramlása érdekel, vegyél átlátszó, víztiszta öntapadós fóliát és használd azt a házburkolat helyett, utánna füstölővel, jelzőrakétával füstöt csinálsz és máris lehet követni merre vándorol a lég.

(#298) sz.j válasza sz.j (#291) üzenetére


sz.j
nagyúr

A # 291 hsz-re nem tud valaki valamilyen infót adni? :F

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#299) Donor válasza Kalman (#296) üzenetére


Donor
tag

Szerintem válaszd azt a módszert amit a csend dobozban a komák a meleg kifelé áramló levegőhöz rakj két nagyméretű ventit pörgesd relatíve lassabban és az általük keltet kompresszió úgy is beviszi a hideg levegőt a meleg meg mindíg felül van neked nem a légcsere a fontos csak a meleg levegőt akarod elvinni az meg nem reked meg mert könnyeb mint a hideg .

(#300) Donor válasza Kalman (#296) üzenetére


Donor
tag

Te hogy teszed szerelhetővé a rendszert ?
Csináltatsz bele fém dobozt? Van egy cég aki elég olcsó alumíniummal is dolgozik . Ha gondolod együt is tervezhetnénk mert ha ketöt rendelünk még olcsóbb . A doboz kivitelben is tudok segíteni mert asztalos vagyok , mühely is van meg anyag is mert én elöször dupla falúra terveztem de rájötem tök fölösleges.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.