Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-08 15:53:24

LOGOUT.hu

Haladó szintű hálózati témák topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) fabko


fabko
tag

Sziasztok !

Hogyan tudom kideríteni azt, hogy egy bizonyos mail domainnek ki szolgáltatja a mail szervert?

Köszönöm a segítséget!

(#2152) Veron válasza club1 (#2149) üzenetére


Veron
őstag

nálam azok a pöckök inkább műanyagból vannak, de akkor is fájó pont ez nekem. gondolkodom valami megoldáson, ami kevésbe drasztikus, mint a tied, de nem tudok kitalálni.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#2153) kraftxld válasza fabko (#2151) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, cmd
nslookup
set q=mx
kispistakocsmaja.hu

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2154) fabko válasza kraftxld (#2153) üzenetére


fabko
tag

:R

(#2155) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Következő a felállás:

Van egy hálózat, 192.168.1.x/24, itt ténykedik egy kliens.

Van az üzem ahová bevpn-kedek.
Kapok egy 192.168.0.x-es IP címet, és a 192.168.0.x/24-es tartományt szépen el is érem ha nem hajtom át a forgalmat a VPN-en keresztül (use default gateway on remote network/távoli átjáró használata).
Ez nem a legjobb, mivel van pár dolog amihez hozzá szeretnék férni a 10.224.23.x/24-es alhálón a nélkül hogy az összes forgalmam áthajtanám a VPN-en.
Ha bepipálom a távoli átjáró használatát akkor minden oké, de az összes netforgalom átmegy így a VPN-en, ami nem az igazi.

Magyarul, a VPN-hez hozzá szeretnék automatikusan adni egy static route-ot. Ezt miképp lehet megcsinálni? A kliens Win7, és sima PPTP VPN.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2156) hohoo


hohoo
senior tag

Valaki okos mondja már meg hogy a netszolgáltatók miért iszonyodnak a multicasttól? Miért kell mondjuk netrádió szolgáltatóknak külön kérni a multicast lehetőséget? Mert én csak előnyét látom, hátrányát nem. Elhasalnak a routerek ha egy sok ip címes csomagot kapnak vagy mi?

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#2157) kraftxld válasza hohoo (#2156) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem általános dolog, minek engedélyezzék fölöslegesen.
Ha kell valakinek kell becsörög az ÜFSZ-re és engedélyezik. Ugyanígy van a 25-ös porttal is normális szolgáltatónál.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2158) fsb1000 válasza fsb1000 (#2142) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Újabb pronlémám van. (a VPN-es kapcs már jól működik)

A "Központban" Drytek 2930 müxik VPN szerverként beüzemelve, de a lokális hálozaton lévő egyik gépre szeretnénk távoli asztallal bejelentkezni.
Hálózaton belül müxik az RD. De kivülről nem.
Az külső IP fix, a NAT-nál beállítottam a forvardolást 3389->3389 + megadva a lokális gép helyi IP-jét.

Megjegyzem: a régi routerrel elég volt ennyi (a port forvardolást beállítani)
Vagy ezt kérdezzem spec. Draytek topikban ha van ilyen?

(#2159) kraftxld válasza fsb1000 (#2158) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A router tuzfalan is atengedted a 3389-es portot? Anno szivtam eleget egy Zyxel routerrel hasonlok miatt :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2160) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Tudtok javasolni egy olyan progit amivel a wifi routerhez kapcsolódott wlan eszközök kapcsoolódási tipusát (b/g/n) tudom megnézni?
(TPlink router felületén nem találtam ilyet)

(#2161) Claude Leon válasza djbahool (#2160) üzenetére


Claude Leon
senior tag

dd-wrt, vagy openWRT :)

(#2162) rebugra


rebugra
aktív tag

Sziasztok. A felállás a következő:

1DB ADSL Modem
8DB PC (minden PC-ből a Háló kábel 1 helyre fut be.)
1 DB Hálózati nyomtató
+1 Server PC

Milyen router/switch ajánlotok ennek a "rendszernek" az összekötéséhez?

Legyen az internet is megosztva, és legyen zökkenőmentes a belső hálózat
persze nem 100 ezres nagyságokba gondoltam, kis cég, lehető legoptimálisabb összegért.

Köszönöm.

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

(#2163) kraftxld válasza rebugra (#2162) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A,

1 db TP-Link TD-W8961ND, routerkedni es adsl modemkedni a modem helyett, ez meg csinal egy wireless halot is.
1 db TP-Link TL-SG1016D, switchkedni, a routert erre kotod, es az osszes gepet is ide dugod.

B, ugyanez Linksysbol

1 db Linksys WAG320N, routerkedik, adsl modem, wifi, meg egy vinyot is ra tudsz kotni ahol megoszott file-okat tarlonak, de nem acelos a sebessege, ha ilyen kell akkor inkabb NAS.
1 db Cisco/Linksys SG 100-16, switchkedni, ugyanaz mint az A verzional.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2164) Badb0y válasza Badb0y (#2068) üzenetére


Badb0y
addikt

Mivel tudnátok ezt megmagyarázni. 3 hónapja szívok ezzel a problémával, tegnap kipróbáltam, hogy külön kötöm a médiaplayert a nas-tól (így néz ki most: router-be van a médiaplayer, routerbe van csatlakoztatva a switch, és a switchben van a nas). És most úgy néz ki működik.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#2165) rroolleerr


rroolleerr
csendes tag

Hali,

tud valaki olyan programrol, amivel a akar wlan, akar lan, valamint halozati forgalmat lehet figyelni, valamint tud port scan -t csinalni es kitudja listazni, hogz melyik portot milyen program hasznalja (adat, ip es egyeb beallitasokat)?

Roland

(#2166) kraftxld válasza rroolleerr (#2165) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Saját gépen: netstat -a
Többi gépről port mirroringgal: wireshark
Wifin szintén wireshark.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2167) ubid


ubid
őstag

Helló!
Én olyan embert keresnék, aki ért a hálózatokhoz és szívesen megosztaná tudását másokkal!
Blog formájában történne, egy nagyon ismert oldal keretein belül, amit felsőfokonnal hívnak.
Én ennek az oldalnak több szakágának szakágának vezetője vagyok és szeretnék indítani egy ilyen kezdeményezést!
Tehát aki szívesen megosztaná tudását másokkal és esetleg ebből pénzt is szeretne keresni az írjon nekem :
me.ubid@gmail.com
Köszönöm!

-.-

(#2168) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna többet mesélni nekem az inter vlan mobility-ről?

Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#2169) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv Mindenkinek!

Valószínűleg nem ez a megfelelő hely, de azért fölteszem a kérdést:
Egy belső hálózaton keresztül kapom az internetet. Úgy néz ki, kedves rendszergazdánk letiltott bizonyos oldalakat, ezeket nem tudom elérni, átirányít egy másik oldalra. Mi több, azt is megoldotta, hogy ha egy bizonyos szót beírok a böngészőbe egy "bármilyen weblap" címének részeként, akkor is átirányít. Sőt, még a google-ben sem tudok ezekre a szavakra rákeresni. Ez utóbbi különösen vérlázító. Tudtok valamilyen módszert, hogy ezt megkerüljem?

Nem minden vándorút céltalan...

(#2170) club1 válasza 3.Aragorn (#2169) üzenetére


club1
veterán

Ha ügyes volt a rendszergazda, akkor nem tudod megkerülni a korlátozást (max. előfizetsz mobilnetre a telefonodon). Ha kevésbé volt ügyes, akkor pedig az esetlegesen elkövetett hibáit ki lehet használni, de ennek a fórumnak nem feladata és etikailag is megkérdőjelezhető a vállalati proxy-k kikerülésének lehetőségeit kitárgyalni.

(#2171) kraftxld válasza 3.Aragorn (#2169) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sajna ez IJ kártya, a legegyszerűbb megbeszélni a rendszergarázdával, hogy mi kell neked, ha húzódozik akkor jön a social engineering (sör, csoki, pálinka, vagy amit épp szeret) :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2172) ubid


ubid
őstag

Helló!
Egy kis segítségre lenne szükségem.

A következő a felállás :

asztali pc . win 7 - 32 bit ( hálózati nyomtató + fájlok )
dell laptop win 7 64 bit.
asus laptop win XP

Nyomtatni akarok laptról (dellről)

az asztaliról az összes gépet el tudom érni megosztásból. a dell laptopról a másik laptopot igen az asztali pc -t egyszerűen nem akarja csak 20 - ból 1 x .
a másik laptopról szintén el tudom érni a dell lapot is és a pc-t is.

mi lehet az oka ennek a hibának ? ? ?
köszi

-.-

(#2173) kraftxld válasza ubid (#2172) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez driverhiba, szakágvezető úr :)
A dell laptopon nem megfelelő verziójú driver van, és összeakad a másik driverrel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2174) 3.Aragorn válasza kraftxld (#2171) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi a válaszokat.
Valóban: Az egyszerű emberi kommunikációval is sokat el lehet érni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#2175) ubid válasza ubid (#2172) üzenetére


ubid
őstag

De egyszer megy egyszer meg nem ? :S :S

Köszi a választ!

-.-

(#2176) kraftxld válasza ubid (#2175) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, ez a driverhiba.
A legegyszerűbb megoldás venni egy hálózati nyomtatószervert, és azon keresztül nyomtatni, így nem lesz drivergond és a megosztó gépnek sem kell mindig bekapcsolva maradnia.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2177) whited


whited
addikt

sziasztok
van itt olyan aki már lerakta a cisco ccna v4.0 vizsgát?? (első 10fej+final)???

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2178) kraftxld válasza whited (#2177) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Még nem, de az anyag nagyrészét már tudom, bár van CCNA topik is :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2179) whited válasza kraftxld (#2178) üzenetére


whited
addikt

na igen de az inaktív, én most írom a final-t de félek nem fog sikerülni ezért szeretném megnézni a kérdéseket ha van rá lehetőség mert ahogy hallottam 3 kérdéssor van míg IT essential-ből csak 1

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#2180) kraftxld válasza whited (#2179) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt passzolom, de ha a rendes VUE-s vizsgára mész akkor tuti nem kérdéssorok vannak hanem random kérdések. Én majd pár hónap mulva megyek a 640-802-re, aztán majd kiderül.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2181) [HUN]Zolee válasza kraftxld (#2180) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Random kérdések vannak, körülbellül 200 kérdésből. De amik fent vannak megoldások azokban a bent vannak a válaszok. Szóval mindhármat tudni kell, ami fent van.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#2182) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám van, bízok benne hogy Ti tudtok nekem segíteni.

UPC 60 megás netem van, soha semmi gondom nem volt vele. Van egy wifi routerem, ehhez kábelen csatlakozik az asztali gépem. Elég régóta játszok a Battlefield 2-vel, de kb 2 hete teljesen hektikus módom megszakad a kapcsolatom a következő üzenettel: "Your connection to the server has been lost"

Újratelepítettem a játékot, de az eredmény változatlan. Bármilyen szerveren játszok, ugyanez az eredmény. Beszéltem a UPC-vel, azt mondják hogy a netről egyszer sem szakadtam le. Sosem volt problémám, ez csak kb 2 hete jelentkezik. Kipróbáltam wifi router nélkül, újraindítottam a UPC-s modemet is, de az eredmény ugyanaz. Szétvet az ideg. Mindent frissítettem, tűzfal rendben, az elmúlt időszakban semmilyen változtatást nem végeztem a gépen.

Van valami tippetek? Van valami program amivel valahogy tesztelhetem a cuccot? Milyen irányba indúljak el? Teljesen tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a segítséget!

Tamás

(#2183) club1 válasza T 1000 (#2182) üzenetére


club1
veterán

Netstat-al megnézed, hogy milyen ip címet használ játék közben a géped. Elkezded folyamatosan pingelni ezt a távoli ip címet, egy másik ablakban ugyanabból az országból egy másik ip címet. Ha egyszerre hal le a két ping folyamata, akkor nagy valószínűséggel a szolgáltató külföldi partnerének hálózatában van a hiba (tracert-el kideríthető közben, hogy pontosan hol), ha csak az egyik hal le, vagy dob nagy válaszidőket, akkor az adott játékszerverrel van probléma.

(#2184) T 1000 válasza club1 (#2183) üzenetére


T 1000
aktív tag

Szia!

Először is nagyon köszönöm a segítséged! De elég láma vagyok, így szeretnék kérdezni:

A Netstat ezek szerint egy progi, ami megmondja az aktuális szerver IP-címét? A pingelés pedig a parancssoros pingelés ugye? Tehát ha jól sejtem belépek a játékba, rácsatlakozok az egyik szerverre, közben megnézem a netstattal a szerver IP címét amit elkezdek pingelni. Nevezetesen tudom hogy az egyik szerver pl svéd, és akkor elkezdek pingelni egy svéd weblapot is?

De annak mi lehet az oka, hogy minden szervernél ez a gáz. Ha svéd a szerver, ha amerikai, ha orosz....?

(#2185) T 1000 válasza club1 (#2183) üzenetére


T 1000
aktív tag

közben lesett mi az a netstat, bocs a lámaságomért. ....

(#2186) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Aki dolgozott már H3C routerekkel annak a segítségét kérném mielőtt idegbajt kapok :)
Egy sima NAT-ot meg néhány portforwarding-ot kéne beállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2187) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Sziasztok, ismét kérdésem lenne, mert elakadtam.

Azt szeretném megoldani, hogy egy helyi hálózaton belül az egyik munkaállomásra (A) rá lehessen kapcsolódni távoli asztallal egy Laptopról (L) és a munkaállomás(A) VPN kliensként kapcsolódjón egy másik hálózathoz (B), ahonnan erőforrást - fájlmegosztást használ.

(L) --> rc --> (A) --> vpn ---> (B)

Az "A" helyi hálózaton a Routerban NAT-olva van a 3389 az (A) IP-jére.
Sub 255.255.255.0
Ip 192.168.0.150

Külön-külön megy a dolog, tehát müxik a Távoli asztal és a VPN-en keresztül a file megosztás is.
De ha megy a VPN, akkor nem lehet távoli asztallal csatlakozni.
Ilyenkor megváltozik az (A) gép lokális IP-je és gondolom a router/NAT érvényét veszti.
Sub 255.255.255.255
Ip 10.10.10.40

Mi lenne a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#2188) krealon válasza fsb1000 (#2187) üzenetére


krealon
Topikgazda

route
parancsot kell tanulmanyoznod. :K

(#2189) fsb1000 válasza krealon (#2188) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!

Egy kicsit bővebb infót tudnál adni.
A "parancson" mit értesz? parancssorból futtatható?

(#2190) kraftxld válasza fsb1000 (#2187) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szedd ki a vpn kapcsolat tulajdonságainál a távoli átjáró használatát (use default gateway on remote network)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2191) fsb1000 válasza kraftxld (#2190) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!
EZt már próbáltam és nem segített..

(#2192) krealon válasza fsb1000 (#2189) üzenetére


krealon
Topikgazda

"De ha megy a VPN, akkor nem lehet távoli asztallal csatlakozni.
Ilyenkor megváltozik az (A) gép lokális IP-je és gondolom a router/NAT érvényét veszti.
Sub 255.255.255.255
Ip 10.10.10.40"

Ha megvaltozna a cime (masik alhalora kerulne), akkor nem tudna kommunikalni, mert a helyi gateway-t nem erne el. A VPN egy virtualis eszkozt hoz letre, amibe alapertelmezetten kuldi a forgalmat.

Az ipconfig es a route parancs kimenetebol elvileg egyertelmuen latszik ez.

A route paranccsal at lehet iranyitani a Remote Desktop forgalmat a fizikai interface-re. Persze ehhez tudni kell, hogy az RDP honnan fog jonni.

(#2193) fsb1000 válasza krealon (#2192) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi!

Ezt megpróbálom.

(#2194) kraftxld válasza fsb1000 (#2191) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Rakj fel egy logmein-t :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2195) fsb1000 válasza kraftxld (#2194) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Távoli Asztal a cél, de a logmein is fent van biztonságból..

(#2196) G.---


G.---
csendes tag

Sziasztok!

Wifi-n keresztül mennyire stabil és gyors a kapcsolat? Keresztapámnál szeretném kiépíteni a hálózatot és kattogok, hogy érdemes-e a vezeték helyett wifire támaszkodni. Egyáltalán mekkora hatótávval működik egy átlag wifi router? Átlag alatt, az aprón kapható 2-4E forintosokra gondolok...

(#2197) club1 válasza G.--- (#2196) üzenetére


club1
veterán

Nekem az a tapasztalatom, hogy a WiFi - mint minden rádiós átvitel - nagyban függ a környezeti viszonyoktól. Ennek megfelelően a megbízhatósága változó, ráadásul még az adapterek és eszközmeghajtók sokszínűsége is árnyalja a megbízhatóságot. Én személy szerint mindenkit próbálok rábeszélni a vezetékelésre. Ebben az árkategóriában szerintem csak G-s router kapható, ami 1, max. két födémet, vagy 2-6 (vastagságtól függően) téglafalat lő át alapból, és teljesen nyílt téren kb. 40-50 méterig használható (gyári antennákkal). Volt már olyan házam, hogy egy födémet is alig tudtam átlőni vele, mert a födémben volt még kősalak mint szigetelőréteg. De ez a kérdés nem ebbe a topicba való...

[ Szerkesztve ]

(#2198) cascada


cascada
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy távoli (nem LAN-ben lévő gép) gép MAC címét, hogyan lehet kideríteni az IP címének ismeretében?
Ha jól gondolom szükséges lenne a távoli host pingelhetősége.
'getmac /s'-el nem kapok választ.

[ Szerkesztve ]

(#2199) club1 válasza cascada (#2198) üzenetére


club1
veterán

Tavoli subneten nem fog menni a mac address kideritese pusztan az ip cim ismereteben.

(#2200) kraftxld válasza cascada (#2198) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A getmac csak tartományon belől működik, vagy ha tudsz hitelesítő adatokat a géphez. Bármilyen más lekéréssel csak az azonos alhálózaton lévő eszközökről tudsz MAC címet gyűjteni.
Ha szarul van beállítva a tűzfal a távoli gépen akkor esetleg Angry ip scannerrel ki lehet szedni. De mi a pontos cél ezzel?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózatokról alaposan (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.