Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) thamasz válasza pweaver (#27246) üzenetére


thamasz
senior tag

Nekem H1200 szettem van, próbálok segíteni, de sok tapasztalatom még nincs.
3840*2160-ban használom, mert nekem ez is bőven elég, így is bele tudok nagyítani amennyire nekem kell. A 25-30 méterre az utcán parkoló autók rendszámát úgysem tudom leolvasni vele a max felbontáson se, de ez inkább a 2,8mm optikából adódik. 4mm -essel lehet az is menne.
Nekem fontos volt a nagy látószög, azért nem a H800-as szettet választottam, mert az újabban már csak 4mm-es, nem fedné le a kívánt területet. Ha neked elég a 4mm látószög, válaszd a C800-at, olcsóbb is, és minden másban kb. ugyanaz.
Változó fps értékkel használom a H1200-kamerákat, átlagban 6fps-20fps között ugráló értékeket láttam eddig kijelezve, témától függően, ha mozgás van feljebb tolja. De így is az a helyzet (főleg éjjel), hogy a kertben elvágtázó kutya egy szellem, és az utcán elszáguldó autók típusát sem mindig ismerem fel. Ha ez fontos, válassz magasabb fps-t bíró kamerát, bár a gyorsan mozgó járművekhez a 20-25 fps is kevés lehet. Sétáló ember még 10 fps körül is jól kivehető, bár nem lesz teljesen fluid a mozgása.
Valamit valamiért, ez biztonsági kamera, fontos a tárhellyel való takarékoskodás is.
Jövő héten lesz összehasonlítási alapom, mert berendeltem 1-1 AC800-at és egy C800-at. Az AC800-at azért, mert a C1200 a kutyát is állandóan embernek ismeri fel, hátha az AC800 jobb ezen a téren, és mellesleg az fps értéke is magasabb, látószög tekintetében csak minimálisan rosszabb. Valamint tud 2 irányú hangot, ki tudok szólni a kutyának ha hülyeséget csinál. A C800-at pedig azért mert van még egy lefedetlen területem ahová inkább a 4mm-es az ideális.
Ui: a C1200 "mintha idővel tanulna", igaz, hogy továbbra is feliratozza kutyát, hogy "human", és általános eseményként rögzíti is a mozgást, de egyre kevesebbszer kategorizálja éles riasztásként. Tehát vissza nézhető, de már nem küldi annyiszor a riasztást email és app-értesítés formában. :F

(#27252) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Egy kérdés foglalkoztat egy ideje, és eddig nem találtam rá választ.
Hikvision NVR-ben az admin felhasználó nevet át tudom írni valami másra, vagy csak az működik, hogy új felhasználót adok hozzá megfelelő jogosultsággal?
Mert az admin/xxxx felh./pass könnyebben feltörhető.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#27253) bigrock válasza VANESSZA1 (#27252) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem tudod átírni az admin-t.
Egy 12 karakterből, alfanumerikus+szimbólumból álló jelszót brute force módban 10-12 nap alatt lehet törni. Nem beszélve arról, hogy be kell jutnia a helyi hálódra.
Nem para szerintem.

(#27254) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. [Ez] a kártya jó választás egy Reolink rlc-510 wa-hoz?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#27255) pweaver válasza thamasz (#27251) üzenetére


pweaver
csendes tag

@markussandor és @thamasz köszi a válaszokat!
Úgy néz ki, hogy a H800-as szett lesz belőle.
A leírások alapján a VPN-es megoldás is úgy tűnik, hogy egyszerűen összehozható, VLC stream pedig végképp jó megoldás.

(#27256) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Vettem egy Reolink rlc-510wa-t és azt szeretném megkérdezni, hogy a beállítások/megjelenítés/közvetítésnél kell beállítani a rögzített felvétel minőségét és az élő videót?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#27257) thamasz válasza cyber86 (#27254) üzenetére


thamasz
senior tag

"High Endurance" kártyákat szoktak javasolni biztonsági és autós kamerákba, ahol nem a nagy sebesség a lényeg, hanem a tartós írás és a magas hőmérsékletek tűrése. Ezzel nem azt mondom, hogy nem működne jól az általad linkelt kártya. Ha külföldi beszerzés szóba jöhet, találni olcsóbban is kártyákat. Én ilyeneket vettem.

(#27258) cyber86 válasza thamasz (#27257) üzenetére


cyber86
őstag

Végül ez lett belőle. [link] Remélem jól döntöttem.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#27259) thamasz


thamasz
senior tag

Kicsit off, de azért megosztom. Tettem egy kis méretű szünetmentest a hálózati eszközöknek, és ma kipróbáltam meddig bírja ha nincs áram. 480W 800VA eszközözről van szó. Amiket ellátott: ANNKE H1200 NVR + 4 kamera szett, Telekom optikai modem, rajta egy USB 4G modem, egy nagyobb Asus router, egy 8 portos Switch TP Link, egy Philips Hue központ. Azt gondoltam, ha hozza a 20 percet már jó, de más lett az eredmény. A képen látható időnél megszakítottam a tesztet, nem volt több időm, és az aksit sem akartam gyötörni tovább. A végére azért felmelegedett a burkolata, de ez üzemszerű, bedobozolni nem illik. Lesz még rajta + 2 kamera és az ejjeli infra ledek is biztos számítanak majd valamit. A célomat elértem, áramszünet esetén vagy ha lenyomják a villanyórát kint, még legalább fél óra rajta lesz a felvételen, és ha az optikát is elvágják bekapcsol a 4G modem.

(#27260) hevepapa válasza thamasz (#27259) üzenetére


hevepapa
senior tag

Áramszünet esetére frankó megoldás. Csak akkor akad némi probléma, ha a betörő elviszi magával az NVR-t is.

(#27261) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Egy Imou Ranger 2 kamerát néztem ki beltéri használatra.
Jól látom hogy az ilyen kis méretű beltéri kamerákban nem jellemzőek LAN csatis változatok? Wifi eszközöm van rengeteg, kb 30-40 okoskapcsoló, egyenlőre birja az ASUS routerem, de nem feltétlenül emelném tovább a Wifi forgalmat ha lehet. Synology NAS-ra folyamatos rögzítés menne róla, szóval van esetleg a Ranger 2-nek LAn csatis alternatívája, vagy nem kell ezen aggódnom szerintetek ennyire?

(#27262) faki_ válasza Kroni1 (#27261) üzenetére


faki_
senior tag

Wi-Fi + Ethernet port (RJ45) beltéri (amiket próbáltam):
- Imou Ranger 2 2MP és 2 4MP (a nem C betűs verziók) [link] ,
- SONOFF GK-200MP2-B [link] ,
- Hikvision HiWatch HWC-P120-D/W2.0W [link] .

Imou és SONOFF nem érhetők el rtsp-n, Hikvision-nál néha nehézkes vagy nem megy a visszanézés iOS app-ból, még nem jöttem rá az okára.

(#27263) Kroni1 válasza faki_ (#27262) üzenetére


Kroni1
veterán

Wow, köszi! :R :R Tényleg van rajta, ezt nem tudtam. Akkor marad ez, mert Imou a másik kamerám is, legalább egy app elég lesz. Amúgy ONVIF-et tud, gondolom akkor a Syno NVR-re rögzítéssel nem lesz gond legalább.

RTSP nem tudom mennyire fontos nekem, gondolom az Imou app-al androidról azért rá lehet látni, csak ez a közvetlen kapcsolat nem fog menni igaz? :F

(#27264) faki_ válasza Kroni1 (#27263) üzenetére


faki_
senior tag

Valószínűleg így van. Nekem azért kell az RTSP, mert többnyire PC-n és mobilon is azon keresztül nézek rá.

(#27265) csƵ


csƵ
őstag

Üdv! Felszereltem az Annke C800-as kamerákat, SD-re mentenek. Telefonról állítottam be néhány dolgot. Annke Vision az app, amit célszerű használni? Kell valamilyen egyéb beállítás vagy simán rögzít önállóan a kártya inicializálása után?

(#27266) Lokii válasza hevepapa (#27221) üzenetére


Lokii
aktív tag

Amúgy H264 AMFel (mondjuk AMFet kameránál nem lehet kamatoztatni, csak streaming , gaming , videóvágás téren stb)elmegy úgymond, persze én is igyekszem át állni H265re videokártya téren

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#27267) thamasz válasza hevepapa (#27260) üzenetére


thamasz
senior tag

Ebben igazad van , ezt a problémát is meg kell oldanom, pont gondolkodom rajta. Ftp mentés Nasra, akkor már 2 eszközt kell elvinnie, vagy valamilyen szolgáltatói tárhelyre mentés. Esetleg ha Sd kártyákat is teszek a kamerákba, akkor azokat is el kell vinnie, ami azért már feltűnő a szomszédoknak, ha egy idegen létrázik. Persze a profiknak nincs akadály, ha olyan jön nincs mit tenni, marad a biztosítás.

[ Szerkesztve ]

(#27268) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)?
A lenti képen a szaggatottal körülhatárolt területet szeretném látni, a sarkokat beszámoztam, hogy könnyebb legyen megmondani hova kell kamera. Gondolom kb. 7-8 db, kell, de egyáltalán nem értek hozzá.

2. Később lesz-e bővítve?
Nem (legalábbis most úgy gondolom)

3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe, vagy SD kártyára lesz a rögzítés?
SD-re gondolok, de azért mert egyszerűbbnek és olcsóbbnak gondolom.

4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés vagy az utcafront)?
A lenti képen a szaggatottal körülhatárolt területet.

5. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/gépjármű felismerés)? > hasznos infó, olvasd el
Nem.

6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (EU raktárból, plusz költség nélkül)?
Igen, de esetleg itthoni ajánlat is jól jönne.

7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra?
Sajnos egyáltalán nem tudom, az általam kívánt rendszer mennyi lehet, de elsőre 200e gondolok.

8. WiFi-s kamerát szeretnél (alapból vezetékest ajánlunk)?
Nem, legyen vezetékes ( bár minden hol lenne elég erős wifi jel).

9. Egyéb igények (pl forgatható, sim kártyás, napelemes, színes éjjeli kép stb)?
Nincs.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#27269) eldoble válasza eldoble (#27268) üzenetére


eldoble
aktív tag

Közben olvasgatva, talán az SD helyett, jobb lesz a POe NVR, és lehet magasra tettem az összeget is, úgy tűnik lehet ez 150e körül is, de egyáltalán nem értek hozzá, szóval majd javítotok, ha kell.

(#27270) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok! Ez az nvr jó lenne Imou kamerához is?
[link]

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#27271) gumisxxx válasza gumisxxx (#27270) üzenetére


gumisxxx
tag

[link] Nem volt jó a link!

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#27272) hevepapa válasza gumisxxx (#27271) üzenetére


hevepapa
senior tag

Háááttt.... azért egy ilyen "dzsunka balra" noname NVR-re nem bíznék fontos adatot. Köztünk szólva: nem fontosat sem.

(#27273) csƵ válasza csƵ (#27265) üzenetére


csƵ
őstag

A következő a gondom.
Tegnap felszereltem 2 kamerát. Az egyik tökéletesen működik, visszajátszás is megy. A másikon akadozva látom az élő képet, 3 mp jó, aztán ugyanennyit áll. Itt a mentett lejátszás sem működik "a hálózat instabil, újracsatlakozás" majd "elérte a lejátszási csatornák maximális számát" szövegre hivatkozik.
POE mindkettő kamera. Tegnap még nem volt semmi hiba vele.

(#27274) kunberci válasza csƵ (#27273) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ilyenkor jó a tartalék kamera, hamar kiderül, hogy a kamera vagy a kábelezés a ludas.

(#27275) csƵ válasza kunberci (#27274) üzenetére


csƵ
őstag

Most rebootoltam és úgy néz ki, helyreállt.

Kérdéseim: szükséges-e a 4K felbontás vagy 1080p full elég?
Minőség most medium-ra van állítva, kell-e a higher vagy very high?
Dekódolás h.264 vagy h.265 legyen?
FPS most 20.

128GB-os SD-re ment.

(#27276) csƵ válasza csƵ (#27275) üzenetére


csƵ
őstag

Most meg nem működött egyik sem.
Esetleg valami otthoni Telekom probléma is lehet benne? Vagy az app problémás?
Munkahelyen vagyok, nem egy hálózatról nézem.

[ Szerkesztve ]

(#27277) sambenez válasza csƵ (#27275) üzenetére


sambenez
addikt

4K+h265 minél magasabb minőségben.
Aztán nézd meg így mennyi időre elég a 128GB. Ha megfelel akkor hagyd így, ha nem akkor elkezdhetsz a felbontással meg a minőséggel játszani.

(#27278) Lokii válasza sambenez (#27277) üzenetére


Lokii
aktív tag

Nem tudom milyen enkodolassal de 10 gb kb 10 perc , szóval percenként 1000 MB kb. Ha lenne neki lehetőség 1440pre az nem rossz köztes megoldás

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#27279) csƵ válasza sambenez (#27277) üzenetére


csƵ
őstag

Átállítottam legmagasabb felbontásra és minőségre. Aztán meglátjuk meddig bírja h.265-ben.
Variable maradjon a bitrate vagy fix legyen az is?

(#27280) kunberci válasza csƵ (#27275) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nálam Reolink kamerák vannak.
A minőség (három beállítás van), nekem a középsőn van.
Gondolom azért választottál 4K kamerát, hogy ne Full HD-ban használd.
A többi beállítás egyéni preferencia, nálam max FPS-en van.

(#27281) csƵ válasza kunberci (#27280) üzenetére


csƵ
őstag

Csak telefonon nézem a képét, oda lehet túl sok a 4K, nem? :D

Ez a képakadás aggaszt inkább. Ha elcsesztem a krimpelést, akkor abszolút nem kellene működnie a kamerának, ugye? Vagy nézzem meg egy kábel teszterrel?

(#27282) kunberci válasza csƵ (#27281) üzenetére


kunberci
aktív tag

Én még nem rontottam el UTP csatit, és nem is használok tesztert. Pedig csináltam párat.
Mondjuk most már nem olyan jó a szemem, kell a nagyító. Szeműveget nem használok.
Én meg inkább asztali gépen nézem, ritkábban tabon. Okosteló méret nekem nagyon kicsi.

Tartalék kamera, próbáig?
POE switch kimenet csere?

[ Szerkesztve ]

(#27283) sambenez válasza csƵ (#27281) üzenetére


sambenez
addikt

Szerintem a telefonra a másodlagos streamet adja, az meg nem 4K lesz.
Az internet feltöltési sebességedet nézd majd meg ha neten nézed és akad. Az lehet gond esetleg.

(#27284) csƵ válasza sambenez (#27283) üzenetére


csƵ
őstag

Van egy régi laptop, bejelentkezek azon is, kíváncsi vagyok, lesz-e különbség, vagy akadás probléma.

[ Szerkesztve ]

(#27285) eldoble válasza eldoble (#27268) üzenetére


eldoble
aktív tag

Erre esetleg valami: #27268 , kieg: #27269 ?

(#27286) hevepapa válasza eldoble (#27285) üzenetére


hevepapa
senior tag

A legolcsóbb 8 kamerás + 8 csatornás PoE NVR szett az Annke AH500 szett 552 dollár ( kb. 198 ezer) HDD nélkül. 8 kamerához már minimum 4 TB-s HDD a praktikus, az meg plusszban kb. 35-37 ezer. Szóval ez így alsó hangon 230 ezer körül lesz.
Ha más márkában gondolkoznál (Dahua, Hikvision, Reolink, TP Link), az ennél jelentősen drágább lesz.
Pl.: 8 db 4 MP-es TP Link Vigi C340 (2,8 vagy 4 mm) + 8 PoE csatornás Vigi NVR1008H-8P + 4 TB-es WD Purple összesen kb. 305-310 ezerbe fáj. A Dahua, Hikvision vagy Reolink ennél még drágább.

(#27287) eldoble válasza hevepapa (#27286) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi az infókat.
Az Annke-t a annke.com ról érdemes rendelni?
Itthon milyen üzletekben érdemes nézelődni?
Esetleg a rajzot nézve, hova kellene tennem a kamerákat (a sarkok be vannak számozva, hogy gyorsan lehessen esetleg megmondani), lehet nem is kell 8db?

(#27288) hevepapa válasza csƵ (#27276) üzenetére


hevepapa
senior tag

Könnyen lehet, hogy az Annke felhős elérése nem túl acélos sebességű. Ugyanis amikor telefonnal az appon keresztül nézel rá a kamerára akkor gyakorlatilag a telefon és a kamera az Annke szervereken keresztül kommunikál egymással. Azt nem tudom, hogy a cégnek mennyi európai szervere van vagy csak kínai szerverei.
Ezt "megkoronázhatja" még a telekomos előfizetésed upload sebessége.

(#27289) csƵ válasza hevepapa (#27288) üzenetére


csƵ
őstag

Elég jó a feltöltési sebességem otthon, mert 1Gbites netem van.
Munkahelyen wifin 80 Mbit upload, 4G-n pedig 30 Mbit.

Ha Windowson keresztül nézek rá, akkor jól kell működnie?

[ Szerkesztve ]

(#27290) hevepapa válasza eldoble (#27287) üzenetére


hevepapa
senior tag

Itthon nem tudok Annke forgalmazóról. Ismertebb boltokban nem nagyon láttam még - bár annyira nem is kerestem, mert nekem minden cuccom Tp Link Vigi.

A kép alapján nehéz megsaccolni mennyi kamera kellene. A kérdés az, hogy mennyire szempont hogy minden négyzetméter le legyen fedve? Ugyanis már látok egy elég problémás részt: felül van az 1 méteres sáv. Ha a 2-es pontra raksz egy kamerát ami a 3-as felé néz, akkor éjszaka az infrás bevilágításnál a fal baromira vissza fogja verni (szinte világítani fog) az IR-t. Ha viszont annyira elforgatod, hogy épp csak a kép legszélén legyen a fal akkor nagyon át fog nézni a szomszédba. Az meg necces lehet, bár privacy maszkokkal eltakarható - de kérdés hogy a szomszédot mennyire nyugtatja meg ha azt mondodod neki: bár átlát a kamera az udvarába de becsszóra ki van maszkolva....

(#27291) hevepapa válasza csƵ (#27289) üzenetére


hevepapa
senior tag

Jaja, ha otthon a saját hálózatodon keresztül nézel rá akkor menni kéne rendesen.
De attól még mobilon ha az Annke szerver csigalassú, akkor akadozni fog bármilyen gyors az upload otthon. Akkor a távoli szerver a szúk keresztmetszet. Nem mondom tutira hogy ez van, mert nem ismerem mélyrehatóan azt a rendszert. De általánosságban ez a helyzet.
Én úgy állítottam be a saját rendszeremet, hogy otthoni PC-ről max minőségben a main stream jön, a mobilos app-ban meg a substream ami jóval kisebb adatforgalommal jár. A mobilos appban persze 1 kattintással át lehet állítani HQ-ra a minőséget ha kell, de alapból, rápillantani bőven elég a LQ is. Főleg ha egyszerre 3 kamera képet nézek 1 képernyőn. TP Link Vigi a cuccom, de gondolom az Annke app is valami hasonló lehet.

[ Szerkesztve ]

(#27292) csƵ válasza hevepapa (#27291) üzenetére


csƵ
őstag

Tehát ha az app-ban állítom a minőséget, az csak a substream-re vonatkozik? Mindenképp kell egy PC-s beállítás, amint átállítom a default értéket?

(#27293) eldoble válasza hevepapa (#27290) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi az infókat.
Az itthoni boltokat úgy gondoltam, ha nem Annke-t veszek, akkor honnan érdemes/szokás rendelni?
Ha Annke-t veszek akkor annke.com?

(#27294) hevepapa válasza eldoble (#27293) üzenetére


hevepapa
senior tag

Magyar boltokban nagyjából mindegy hol veszed. Én amikor megvettem akkor 3 szempont volt: megadják a 3 év garanciát és árban jó legyen + a boltról ne legyen túl sok negatív vélemény.
Vannak itt a fórumon többen akik Annke cuccot használnak, ők tudnak ebben pontosabb infót mondani. Persze vásárlás előtt mindig bogarászd át a pontos tech. specifikációkat, hogy ne érjen meglepetés. Pl. hány mm-es a lencse és annak mekkora a látószöge, miyen távolságra ajánlott stb. - erről az összefoglalóban is van szó. Milyen kódolást ismer, hány fps a képkockasebesség.

(#27295) hevepapa válasza csƵ (#27292) üzenetére


hevepapa
senior tag

Nem ismerem az Annke appot, se a pc-s progiját. A TP Linket Vigi appot meg hiába írnám.

(#27296) eldoble válasza hevepapa (#27294) üzenetére


eldoble
aktív tag

Köszi.

(#27297) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Van aki kisebb területre esetleg közvilágítás mellett figyel meg Annke C500-al?
Utcafront 5m előkerttel és a ház elejére gondoltam két kamerát, hogy egymást is figyeljék! 22m széles porta, a legnagyobb távolság 19-mre kellene ellátnia közvilágítás (az út túloldalán van) mellett. Ide egyébként 4mm jobb lenne vagy 2.8 nem árt?

[ Szerkesztve ]

(#27298) sambenez válasza 8nemesis8 (#27297) üzenetére


sambenez
addikt

19m-hez 4mm-est raknék. Azt nem tudom, hogyan gondolod, hogy egymást is meg az utcafrontot is lássák, de lehet ez is megoldható.

(#27299) csƵ válasza hevepapa (#27295) üzenetére


csƵ
őstag

Aha. És azt hogy kell keresnem, hogy éjszaka mozgásra ne kapcsoljon fel a LED segédfénye?

(#27300) varmi2 válasza csƵ (#27299) üzenetére


varmi2
nagyúr

Kapcsold ki az éjszakai színes felvételt

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.