Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) varmi2 válasza VaFec (#27550) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mennyi a max fps szám, amit be tudsz állítani?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#27552) hevepapa válasza draco31 (#27547) üzenetére


hevepapa
senior tag

A Vigi a TP Link üzleti szériája, a Tapo meg az otthoni. Értelemszerűen többet is tud. De drágább is. Azért a 3 év gyári garancia elég kellemes ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#27553) draco31 válasza hevepapa (#27552) üzenetére


draco31
veterán

Igen, az valóban nem hátrány.
Feldobok neki 3-4 típust, aztán találja ki melyik tetszik.
Köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#27554) VaFec válasza varmi2 (#27551) üzenetére


VaFec
csendes tag

24-en volt és 30 a max.

(#27555) hevepapa válasza VaFec (#27550) üzenetére


hevepapa
senior tag

A doksijában nincs jelezve mennyi fps-t tud? A nagyon darabos mozgás saccra 7-8 fps lehet, de a 15 se valami jó. Abból indulj ki, hogy a folyamatos mozgás a videóban PAL rendszeren 25 fps. NTSC-n 30

(#27556) hevepapa válasza draco31 (#27553) üzenetére


hevepapa
senior tag

Arra azért célszerű odafigyelni, hogy nem minden bolt adja meg a 3 évet. Nem tudom miért, hiszen a TP Linknél egyértelműen írják hogy 3 év a gyári garancia ezekre. A Vigikre legalábbis.

(#27557) VaFec válasza hevepapa (#27555) üzenetére


VaFec
csendes tag

Nem az a baj, hogy alacsony az fps, hanem az, hogy a kép nem követi a mozgást, elindul a kamera, utána 15-20 másodperc és elindul a kép is ugrálva, szakadozva, de a kamera már rég pozícióban van, olyan, mint amikor egy élő közvetítést 15-20 másodperces csúszással adnak le.

(#27558) VaFec válasza hevepapa (#27555) üzenetére


VaFec
csendes tag

Itt egy videó, úgy képzeld el, hogy amikor elindul a mozgás, előtte kb. 5 másodperccel abbahagytam a kattogatást a nyílon. másodjára már félrehúztam az egeret a kattintás után. érdemes figyelni az időbélyeget is a jobb felsőben.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27559) bogabi válasza VaFec (#27558) üzenetére


bogabi
senior tag

Lehet negatív leszek, de én ettől a kamerától nem is várnék többet.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#27560) [w] válasza VaFec (#27558) üzenetére


[w]
őstag

ha menet közben még a kép is elmegy az hálózati hiba

van benne valami diagnosztika, ahol legalább a kapcsolat sebességét vagy jelerősséget meg lehet nézni?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27561) VaFec válasza bogabi (#27559) üzenetére


VaFec
csendes tag

Érthető, ami ez előtt volt 2 évig, ennél gagyibb, az tökéletesen működött, amíg meg nem "halt".

(#27562) VaFec válasza [w] (#27560) üzenetére


VaFec
csendes tag

Nem tudom, mit és hol keressek. Az applikációban maximumon van a jelerősség.
Jobb felső sarok.
[kép]
A feleségem szerint túl közel van a routerhez.

[ Szerkesztve ]

(#27563) draco31 válasza hevepapa (#27556) üzenetére


draco31
veterán

Rendben.

Másik kérdés a IMILAB EC5, illetve a Tapo C510W esetén.
Ha nincs netkapcsolat, akkor is megy a rögzítés a kártyára? Mert pl ami nekem van Yi, az olyankor halottat játszik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#27564) bogabi válasza VaFec (#27561) üzenetére


bogabi
senior tag

Sok minden lehet: maga a kamera (bár ennek van a legkisebb esélye sztem), a mögöttes infrastruktúra (szerverek, hálózati eszközök, amikeek keresztül eléred a kamerát), na erre inkább látok esélyt. Milyen internet van ott, ahol a kamera van?

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#27565) VaFec válasza bogabi (#27564) üzenetére


VaFec
csendes tag

300Mbit/s le és 20Mbit/s fel, vidanet.
Deco X50 Wifi 6-os router (3db).
Próbáltam direktben a routerrel, de most egy TP-Link TL-WA860RE jeltovábbítóra vannak "rákapcsolva".
A routernél nehéz volt a párosítás, reklamált az app az 5GHz és a wpa2-3 titkosítás miatt, a kapcsolódás idejére kikapcsoltam az 5GHz-t és visszaraktam wpa-wpa2-re.
A jeltovábbító csak wifi 4-es, így ahhoz egyszerűbb volt kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#27566) hevepapa válasza draco31 (#27563) üzenetére


hevepapa
senior tag

Erre nem tudnék határozott választ adni, mert nekem NVR-re megy a rögzítés, de elvileg mennie kéne a rögzítésnek az SD kártyára akkor is ha nincs net. A Yi-nél nem az a gond, hogy felhőbe rögzít? Mert akkor érthető.

(#27567) [w] válasza VaFec (#27562) üzenetére


[w]
őstag

hát ez így elég kevés infó
routerben a csatlakozott eszközök listájában sem ír kapcsolati sebességet egyebet?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27568) VaFec válasza [w] (#27567) üzenetére


VaFec
csendes tag

Ez megfelel?

(#27569) hevepapa válasza [w] (#27567) üzenetére


hevepapa
senior tag

Sok router leírása cseles egy kicsit mert azzal hirdetik, hogy a wifi sebessége pl. 1900 Mbps, de csak a tech. specből derül ki, hogy az 1900-ből 1500 5 Ghz-en van, 2,4 Ghz-en meg csak 400 Mbps. Ami annyira nem rossz egyébként de ha sok eszköz lög 2,4-en, esetleg megy streaming is közben + a szomszédok wifije is "belelóg" akkor már lehet hogy karcsú a 400-as elméleti sebesség. Lehet hogy kültéri wifis kamera 10 méterre van a routertől és van közben 3-4 téglafal is. Az olcsó kamerák wifi modulja azért nem egy acélos cucc.

(#27570) bogabi válasza VaFec (#27565) üzenetére


bogabi
senior tag

Ennek elégnek kellene lennie. Ha a régi noname kamera ugyanitt jól működött, akkor valszeg nem nálad van a hiba. Nagy valószínűséggel ennyit tud a szerver oldal.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#27571) VaFec válasza hevepapa (#27569) üzenetére


VaFec
csendes tag

Igen, ez igaz, jelenleg egy kb. 40 cm vastag téglafal választja el egymástól a jelerősítőt és a kamerát, légvonalban is csak ennyi a távolság. A router és a jelerősítő között kb. 5 méter van szinte közvetlen rálátással egy nyitott ajtón keresztül.
Azt gondolom, hogy az 1MB/s sebességnek elégnek kellene lennie, nem?
Ha nem tudunk megoldás találni pár napig, akkor gyakorolni fogom a 14 napos elállási jogomat.
Ezek után milyen kültéri forgatható mozgásérzékelős kamerát ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#27572) hevepapa válasza bogabi (#27570) üzenetére


hevepapa
senior tag

Általában tényleg elég. Bár láttam már olyat hogy csak akkor működött minden rendesen amikor a routerben más csatornára lett átrakva a 2,Ghz-es sáv. A default 1-esre "rálógott" 3 szomszéd wifije is és néha akadozott minden. Átment a 11-re és sima lett. Persze ez inkább extrém eset mint jellemző.

(#27573) hevepapa válasza VaFec (#27571) üzenetére


hevepapa
senior tag

Mindenesetre célszerű lenne letöltened mobilra a WIFI Elemző nevű ingyenes appot és szétnézni vele hol milyen erősségű a jel és milyen hálózatok lógnak bele a tiédbe. Ingyenes, magyar nyelvű (a fejlesztője is magyar) és elismerten az egyik legjobb ilyen célú app. Meglepő mennyit lassulhat a wifi akár 5-6 méteren is. Az 5 Ghz-esről nem is beszélve....

(#27574) draco31 válasza hevepapa (#27566) üzenetére


draco31
veterán

Nem, kártyára rögzítés van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#27575) VaFec válasza hevepapa (#27573) üzenetére


VaFec
csendes tag

Ha telefonon végzek keresést, talál pár hálózatot, a csatornát állítási lehetőséget egyelőre még nem találtam meg, de azt írja, 2-en van.
A programot holnap megnézem, addig is köszi a segítséget.

(#27576) [w] válasza hevepapa (#27569) üzenetére


[w]
őstag

egyáltalán nem erről volt szó, nem értem miért kevered ide az elméleti maximum átviteli sebességet :F

asus routerek pl. kijelzik a jelerősséget és az Tx/Rx arányt, amiből nagyjából lehet következtetni a kapcsolat minőségére, de annak amit írtál ehhez semmi köze

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27577) [w] válasza VaFec (#27571) üzenetére


[w]
őstag

közvetlen rálátással 5 méteren nagyon karcsú az 1MB/s, ráadásul ez nem is a kamera és a router közötti kapcsolat, hanem a repeater és router közötti, szóval ha ez megy ki a kamerához, akkor nem csoda, hogy gyászos

egyébként még mielőtt a kuruzslót tanácsára varázspálcázni kezdenél, nagyon egyszerű tesztelni mit tud a kamera: ha UTP-kábelre kötve ugyanezt produkálja, akkor hibás, ha kábelen szépen működik, akkor a wifi-vel van gond

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27578) eldoble


eldoble
aktív tag

Sziasztok!

A szomszédom kedvet kapott tőlem kamerára, ő nem akar ilyen "komoly" vezetékes Annke rendszert, hanem ezt nézte ki: [link] , használható ez, működik ez ?

(#27579) Lokii válasza hevepapa (#27511) üzenetére


Lokii
aktív tag

Azért nem felesleges mivel éppen kutatok és így megtudtam hogy nem kell PL Halottak napjáig/Black fridayig várni a szezonális kedvezmények miatt

Mondjuk így a második részt olvasva elbizonytalanodtam szezonális akciók terén:( mondjuk SSDknél valóságos volt, kb akkor volt utoljára jó áruk

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#27580) csƵ


csƵ
őstag

Megőrülök, hogy az Annke Vision app sose működik rendesen. A visszajátszásnál állandóan megakad. Ti hogyan küszöbölitek ki ezt a hibát?

[ Szerkesztve ]

(#27581) csƵ válasza csƵ (#27580) üzenetére


csƵ
őstag

"Elérte a lejátszási csatornák maximális számát"

Ez mit jelent?

(#27582) [w] válasza csƵ (#27581) üzenetére


[w]
őstag

ha van NVR-ed indítsd újra
ha nincs NVR, indítsd újra a kamerát
frissítsd az appot
frissítsd a kamerák FW-jét

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27583) sambenez válasza csƵ (#27581) üzenetére


sambenez
addikt

Azt jelenti, hogy több kamera felvételét akarod egyidőben lejátszani, mint amit az nvr tud.

(#27584) csƵ válasza sambenez (#27583) üzenetére


csƵ
őstag

Nincs NVR, SD-re rögzít. Kamera reboot után működik egy darabig.
De fw frissítés lesz ebből.

(#27585) sambenez válasza csƵ (#27584) üzenetére


sambenez
addikt

SD kártya típusa?

(#27586) csƵ válasza sambenez (#27585) üzenetére


csƵ
őstag

SanDisk Max Endurance

(#27587) [w] válasza csƵ (#27584) üzenetére


[w]
őstag

ha FW frissítés után esetleg előjönne a "green box" bug, akkor majd inkább add el :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27588) csƵ válasza [w] (#27587) üzenetére


csƵ
őstag

Komolyan ennyit szopni ezzel...
Csináltam egy reboot-ot a kamerán, engedte visszanézni egy darabig, de pont az eseményél áll meg. :DDD

(#27589) [w] válasza csƵ (#27588) üzenetére


[w]
őstag

akkor ez most új hiba az előzőhöz képest? van hibaüzenet?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27590) csƵ válasza [w] (#27589) üzenetére


csƵ
őstag

A hibaüzenetet mindig ugyanaz random bedobálva:

videólejátszás sikertelen
instabil hálózat
elérte a lejátszási csatornák maximális számát

Bár most az élőkép se folyamatos. De nem is azon a hálózaton vagyok telefonnal, mint a kamerák.

Ha kiveszem az SD kártyát, akkor valamilyen programmal le tudom játszani vagy az Annke kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#27591) Jack72 válasza Jack72 (#27549) üzenetére


Jack72
junior tag

Erre esetleg valaki?
Köszönöm előre is.

You're a disease and I'm the cure

(#27592) sambenez válasza csƵ (#27590) üzenetére


sambenez
addikt

Még az is lehet, a hálózati probléma miatt folyamatosan megszakad a kapcsolat, az annke vision újra bejelentkezik a kamerára miközben még az előző bejelentkezés is aktív marad, ezért éred el a maximális lejátszási csatorna számot.

(#27593) sambenez válasza Jack72 (#27591) üzenetére


sambenez
addikt

Gondolom azért nem kapsz választ mert a feltételeidnek megfelelő ajánlást senki nem tud.

(#27594) [w] válasza csƵ (#27590) üzenetére


[w]
őstag

korábban is írtad, hogy vannak akadások, szóval tényleg hálózati hiba is lehet nálad
nézd át a kábelezést, mozgasd meg a dolgokat

a kártyát elvileg bármiben meg tudod nézni

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27595) Jack72 válasza sambenez (#27593) üzenetére


Jack72
junior tag

Mennyi lenne az az összeg, amiből ez kihozható?

You're a disease and I'm the cure

(#27596) csƵ válasza [w] (#27594) üzenetére


csƵ
őstag

De ha a kábelnek baja lenne, akkor nem működne egyáltalán, nem?
Ez random problémázik. 2 kamerám van, tök véletlen, mikor melyikkel van gond.

(#27597) kunberci válasza Jack72 (#27591) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

NVR: Reolink 8 csatornás [link].

Kamerákból létezik fekete, de azt csak a kinti forgalmazótól tudsz venni:

8MP:[link].
5MP:[link].

Itthon általában csak fehér kamerákat kapsz hozzá.
De a büdzsét egy kicsit magasabbra kell állítanod.

Estleg írsz az Alzának, feketét hozzanak:
[link].

[ Szerkesztve ]

(#27598) [w] válasza csƵ (#27596) üzenetére


[w]
őstag

random hiba egy laza kötésből, megtört kábelből is származhat

de még a szoftveres felderítésnek sem jutottál a végére, szóval nekem tökmindegy mivel folytatod :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#27599) vacs válasza VaFec (#27571) üzenetére


vacs
Topikgazda

[w] remekül leírta!

Az 1 MBit az kb semmi!
Szereld le a kamerát, vidd be a router mellé és ideglenesen kábellel kötsd össze és teszteld!
Ha így működik rendesen, akkor kevés lesz neki a WiFi! :K

(^)(>.<)(^)

(#27600) csƵ válasza [w] (#27598) üzenetére


csƵ
őstag

Nem lesz egyszerű, az biztos. Kétféle Cat5e kábelt használtam. Mindkettőt én krimpletem, de ügyeltem, hogy jól legyen megcsinálva. Hát meglepődnék, ha mindkét különböző kábel rossz lenne és a dugó is rajtuk. Amikor megpingelem ilyen hiba esetén 500-600 is szokott lenni a ping. Kihúzom a kábelt, visszadugom és helyreáll. Nem értem már, komolyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.