Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11821) Moki válasza kenand (#11814) üzenetére


Moki
friss újonc

Sajnos az csak a reklám.......nem jő hozzá !

(#11822) Minstrel


Minstrel
senior tag

Hik connectben miért különbözően jelennek meg a kameráim beállításai?
Nem is zavarna, de egy ideje a 'terasz' nem küldi a risztás üzeneteket, nem is jelenik meg a szűrőnél. Ugyanaz a szerver cím is mindkettőnél. dev.eu.hicloudcam.com

(#11823) Minstrel válasza Minstrel (#11822) üzenetére


Minstrel
senior tag

Eddig nem jutott eszembe, de most beléptem a www.hicloudcam.com oldalon és ott adtam hozzá a kamerát és így már minden a régi :)
:B

(#11824) kenand válasza Moki (#11821) üzenetére


kenand
veterán

Nem ismeri fel, nem találja?
Nincs több módszer a csatlakozásra? (QR kód, LAN ?) Másik telefonon megpróbálni?
LAN-on sem találja?
Esetleg területet-ha kell állítani-Kínára tenni....
Ezeket végig lehetne próbálni, első Wanscam kamerám a Xiaomi Note 2-mon nem akart megtalálódni, másik telefonon hozzáadtam, utána ment Note 2-vel is...

A hozzászólásokat végigböngészve valaki egy YCC365 PLus appot említ

[ Szerkesztve ]

(#11825) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, ez lehet hosszú lesz, de próbálom minden gondolatomat összeszedni.

Az egész onnan indult, hogy rokon kért, és kapott egy ajánlatot 2 kültéri (biztonsági) kamerára, 250e HUF értékben. A teljes kivitelezés és műszaki tartalom nem ismert, és ő elég laikus is, szóval hirtelen magamévá tettem a problémát, hogy ne legyen itt átverés...

Olvasgattam itt-ott, próbáltam megérteni ezt az egész kamera történetet, de mintha tűzcsapból próbálnék inni, nem jutottam sokra. Igen, teljesen laikus vagyok konkrétan ebben a témakörben.

Viszont a 250 durvának tűnik.

Van már eleve egy home szerver (Windows alapon, SMB / Samba fájlshare vagy bármi szükséges megoldható) amire lehet rögziteni, úgy-ahogy ki van épitve az UTP hálózat (ezen
nyilván lehet segiteni), szóval innentől kezdve fura ez a 250-es ajánlat.

Ami kellene:

- Legalább Full HD rögzités, éjszaka is (IR mód?)
- Mozgásdetekció preferált (semmi kedvem 24/7 a semmit rögziteni, elég plusz / minusz 10-15 másodpercet akkor, amikor konkrétan esemény történik)
- Az előbb emlitett "eseményeket" töltse is fel cloudba / külső tárhelyre
- A tartalom legyen elérhető külsőleg is (mittomén', akár reverse proxy-n is, nem kell egyből
mobil app, csak legyen valahogy megoldható)

A kamera lehet wifi-s, de inkább UTP-n csatlakoztatva (PoE gondolom amúgy is jó ötlet, wifinek is kellene táp valahonnan...)

Szoftver nekem mindegy, fizetős is lehet, csak működjön.

Ilyen feltételek mellett mit tudtok ajánlani? Illetve maradhat a meglévő home szerver (Win 2019), vagy kellene valami extra (pl. direkt kamerára certifikált HDD?)

Köszi!

(#11826) jézusom válasza vzozo (#11825) üzenetére


jézusom
addikt

Poe az ésszszerű, wifi felejtő. Mit akarsz a windózzal? Nem ad rögzítőt? És igen a rögzítőbe wd purple, vagy egyéb cctvre hegyezett hdd kell. 100% hogy éjjel is lat es lesz felhős elérés mobil appal, de rögzítés nem hiszem.

(#11827) jézusom válasza jézusom (#11826) üzenetére


jézusom
addikt

Jonban jarsz ha mindent rögzítesz ennyi penzert minimum 1tb hdd lesz...

(#11828) vzozo válasza jézusom (#11826) üzenetére


vzozo
senior tag

Mit akarsz a windózzal?

Mittomén? Az van alapnak, és nem szándékozom lecserélni. De hyper-v-vel felőlem lehet alatta bármilyen Linux is, csak működjön!

Nem ad rögzítőt?

Mert ad? Ami "plusz / minusz 10-15 másodpercet akkor, amikor konkrétan esemény történik" felvételt rögzit?

Én nem ismerek ilyen vindóz szervizt, de várom, hogy kijavitsatok...

Igazából még azt sem vágom, hogy milyen kamerát kellene vennem, nemhogy a szoftver oldalát. Szóval igen, kimondom, nem szégyellem, segitségre van szükségem minden téren.

(#11829) jézusom válasza vzozo (#11828) üzenetére


jézusom
addikt

Telepítőt nem érdekli milyen géped van, visz egy rögzítőt, megmutatja hogyan csatlakozz rá, pc-ről meg telefonnal és jónapot. Vagy most akkor te állítod össze a rendszert?

Amúgy linuxon nincs semmi féle használható cms progi, meg activex se :D de valaki javítson ki, esetleg bizonyos márkákhoz adtak ki, de provisionhöz nem találtam.

(#11830) Celtis válasza vzozo (#11828) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem a minap Reolink kamerát ajánlottak. Szerintem neked is megfelel.

(#11831) vzozo válasza jézusom (#11829) üzenetére


vzozo
senior tag

Akkor ez nagyon félrement vagy rosszul fogalmaztam.

NEM akarom, hogy a nevezett rokon 250kHUF-ot fizessen a "telepitőnek", főleg, hogy a ház be van kábelezve (mindenhol van legalább 2 UTP végpont) és adott egy home szerver.

Hacsak nem kerül 100k-ba egy kamera, akkor nem értem hogyan jött ki a szám, és szerintem olcsóbban is ki lehet hozni.

A kérdés újra: milyen hardver / szoftver kell (az utóbbi is nyugodtan lehet fizetős), hogy egy frankó biztonsági kamerarendszert össze lehessen dobni?

(#11832) vzozo válasza Celtis (#11830) üzenetére


vzozo
senior tag

Első blikkre nem rossz, de ezzel mit kezdek? H264-ben át tudja nyomni a tartalmat "valahova" a hálózaton, amit aztán feldolgozok mivel is? Engem ezek a részletek érdekelnek.

[ Szerkesztve ]

(#11833) jézusom válasza vzozo (#11831) üzenetére


jézusom
addikt

A magam részéről rendes nvRt javaslok. Ment erről a vita pro contra a nas-al szemben. A PC nézegetni jó, nem rögzítésre. Inkább h265 ben gondolkodj!

[ Szerkesztve ]

(#11834) jézusom válasza Celtis (#11830) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem ez az easy poe nem poe, de valaki javítson ki akinek már van ilyen! De tényleg mindenki ezt a linkeli valakinek van már ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#11835) Celtis válasza vzozo (#11832) üzenetére


Celtis
veterán

Veszel tőlük rögzítőt is vagy egy ilyen komplett szettet.
Kétszer annyi kamera, fele ár.

(#11836) Syl válasza Celtis (#11835) üzenetére


Syl
nagyúr

Elnézést, ha már volt róla szó, de egy ilyen pakk felszerelése magánházban követel valami extra cuccot? Úgy értem, ki kell rakni a "kamerával megfigyelt terület" táblát?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11837) jézusom válasza Syl (#11836) üzenetére


jézusom
addikt

A kutyat nem erdekli. De megis jó pl. nagymuteromnál az ertelmiségi kamu árusokat elriasztja :)

(#11838) Syl válasza jézusom (#11837) üzenetére


Syl
nagyúr

:C :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11839) vacs válasza vzozo (#11832) üzenetére


vacs
Topikgazda

Megveszel egy "normális" komplett szettet (akár az előbb linkelt Reolinket).
Nem kell pc, se más.
A csomagban van egy NVR rögzítő, ez vezérli a kamerákat, benne egy 1 TB-os hdd, erre vesz fel és tárolja, a legrégebbit törli.
Ezt a rögzítőt eléred bárhonnét: android/ios/windows pc, de helyben kötsz egy monitort rá és akkor is látsz mindent (meg alapból is cégszerű egy monitor vagy tv mellé, mert a beállításhoz kelleni fog)!
A 4 kamera poe-n kapja az áramot utp kábelen, csak az nvr-nél van egy "nagy" tápegység!
A H264 az alap tömörítés, ennél újabb a H265, ez kb hasonló minőséget tud, de sokkal kevesebb helyet foglal a fájl!
Ja és fele pénzből megvan a 4 kamera+rögzítő, 100 000 körül már korrekt szettek vannak, persze vehetsz drágábban Hikvision vagy Dahua-t is!

:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#11840) Fikasz


Fikasz
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásároltam 2db Hikvision IP kamerát, mind a kettőt aktiváltam, de az egyik nem fogadja el a saját címkéjén lévő Verification kódot. Ezt a kódot aktiválás után meg lehet változtatni, illetve lehet orvosolni valahogy a problémát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.