Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47351) glutamin válasza macikos (#47348) üzenetére


glutamin
őstag

Alhátra csinálsz valamit? Vagy elég neki az amit kap a döntött törzsűnél?

Csodálkozom azon, hogy egyesek egy-egy izomcsoportra csinálnak ezerféle gyakorlatot. Nekem már egy sima fekvenyomás+tárogatás ferdepadon dologtól is leszakad másnapra a mellem. Olyan 3 gyakorlatot érzek nagyjából reálisnak

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#47352) macikos válasza penene (#47350) üzenetére


macikos
addikt

Ez a sorrend. Ismétléseknél szigorúan tartom a 10-et. Sorozat számokat nem írtam, de minimum 4 mindegyiknél, de van aminél több.

glutamin: Nem csinálok semmit. Döntött törzsűnél meg nem nagyon kap terhelést, mivel eléggé seggből hajolok előre. Hiperhajlítást kellene már elkezdenem végre.

[ Szerkesztve ]

(#47353) penene válasza macikos (#47352) üzenetére


penene
őstag

Azért vigyázz a hiperhajlítással, bár te érzed, hogy bírod-e. :D

Én nyomással kezdenék... :)

(#47354) Bibby válasza glutamin (#47327) üzenetére


Bibby
addikt

Én nemtom milyen összetett gyakorlatokat csinálsz, de nekem nem igazán dolgozza meg egyik sem a karomat úgy hogy eredménye is legyen.
És szerintem a súlyodhoz simán nagyobb karod lenne ha csinálnál direkt karedzést. :U

Ελευθερια η θανατος

(#47355) #11527168


#11527168
törölt tag

Sziasztok! Szerintetek jó lenne ez az edzés/kaja terv? 60kg vagyok, 170cm magas, 4 éves edzésmúlttal (2001-ben kezdtem edzeni, de műtét utáni lábadozás miatt sajnos ki kellett hagynom 4 évet!) Az alapozó edzést már 3 hónapja csinálom, úgy érzem, elég lesz és mehet a jól bevált osztott.

Hétfő: Mell , Bicepsz, Tricepsz

Fekvenyomás 12, 10, 8, 6
Ferdepados fekvenyomás 12, 10, 8, 6
Tárogatás ferdepadon 3x12
Tolódzkodás mellre 4x amennyi megy

Letolás csigán rúddal 3x10
Köteles letolás 3x10
Tricepsznyújtás (fekve,rúddal) 3x10

Karhajlítás állva, franciarúddal 3x10
Kalapács ülve 3x10
Scott-pados karhajlítás 3x10

Szerda: Láb, Has

Guggolás 12, 10, 8, 6
Combfeszítés (gépen) 4x10
Lábtolás 4x10
Lábhajlítás fekve 4x10
Merev lábas felhúzás 4x10
Vádli állva 4x20

Péntek: Hát , Váll

Lehúzás nyakhoz 4x10
Döntött törzsű evezés 4x10
Lehúzás mellhez 4x10
Húzódzkodás 4x amennyi megy

Vállból nyomás ülve 12, 10, 8, 6
Oldalemelés állva 4x10
Döntött törzsű oldalemelés 4x10
Vállvonogatás 4x10

1.
Zabpehely 100 g. 14.4 g. 64.3 g. 6.8 g. 386.00 kcal

2.
Rizs 50 g. 4 g. 38.75 g. 0.15 g. 172.35 kcal
Csirkemell filé 100 g. 24.7 g. 0.5 g. 1 g. 109.80 kcal
3.
Rizs 50 g. 4 g. 38.75 g. 0.15 g. 172.35 kcal
Csirkemell filé 100 g. 24.7 g. 0.5 g. 1 g. 109.80 kcal
4.
Rizs 50 g. 4 g. 38.75 g. 0.15 g. 172.35 kcal
Csirkemell filé 100 g. 24.7 g. 0.5 g. 1 g. 109.80 kcal
5.
Rizs 50 g. 4 g. 38.75 g. 0.15 g. 172.35 kcal
Csirkemell filé 100 g. 24.7 g. 0.5 g. 1 g. 109.80 kcal

NAPI BEVITEL 700 g. 129.2 g. 221.3 g. 11.4 g. 1514.6 kcal

Plusz edzés után 1 adag Scitec Jumbo, napközben Amino Liquid 2 adag, Liquid Mega-Vit plusz C-vitamin 3 gramm. A kajákhoz társul még kb. 1 kg zöldség, 3l víz, plusz lefekvés előtt megy még egy kis cottage cheese meg lenmagolaj.
Az edzést csak 3 napban tudom megoldani sajnos. Köszi a segítséget előre is!

(#47356) Bibby válasza #11527168 (#47355) üzenetére


Bibby
addikt

A hátedzésen én a húzódzkodást tenném az elejére, nyak mögé húzás helyett meg inkább valami fűrészelés típusú.

A kajában nagyon kevés a szénhidrát, gondolom nem diétázni akarsz hanem tömegelni, ahhoz ez semmi, persze nem tudom mennyire vagy hízékony de akkor is...
Reggelire pedig muszáj valami fehérje, önmagában a zabpehely még nem elég, vegyél valami fehérjekieget és öntsd nyakon vele.

Ja meg 3g c vitaminra biztos szükséged van? :F

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#47357) glutamin válasza Bibby (#47354) üzenetére


glutamin
őstag

Régebben csináltam homlokra engedést meg állva bicepszet francia rúddal. Addig nyomtam a tricepszet, mire már a az egész karom bedurrant és akkor álltam neki a bicepsz résznek. Elég jó kis karedzések voltak. Lehet januártól megint előveszem, de idén biztosan nem.

Aydan
Ez ránézésre rengeteg gyakorlat. Max akkor fog menni a lepkesúlyokkal csinálod.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#47358) penene válasza glutamin (#47357) üzenetére


penene
őstag

Jah, csak módjával, nehogy túl nagy legyen a karod! ;]

(#47359) glutamin válasza penene (#47358) üzenetére


glutamin
őstag

Azt az energiát, amit a karomra fordítanék inkább a vállamra teszem. Nem nagy sajnos a karom (ráadásul vizes, zsíros :O ), de a váll, csukja rész hiányát nagyobb problémának érzem :DDD

Bibby:
Nekem a sima nyomó és húzó gyakorlatok mellett felment 38-asról 40-esre. És nekem egy lepucolt 40-es elég is lenne. Hátam, mellem közepe/teteje viszont még nagyon fos.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#47360) #11527168 válasza Bibby (#47356) üzenetére


#11527168
törölt tag

Oks. Megfogadom a tanácsodat, húzódzkodás lesz az első. A nyak mögé húzást megtartom, mert azt mindig is angyn éreztem. A fűrészelés, stb. soha nem jött be, egyszerűen nem érzem az izmot, hogy dolgozna :S

Mivel tudnám a szénhidrát részt feldobni? Mert a rizs már így is sok (ezt a mennyiséget is csak trükkökkel tudom lenyomni, szószokkal, öntetekkel, de ha nincs más út lenyomom a dupláját is, nem vagyok nyafogós) természetesen tömegelés lenne a cél, vissza szeretném nyerni legalább a 80kg-os formámat.

C-ből elég lenne az 1g is? mert akkor visszaveszem.

(#47361) Woodslave


Woodslave
nagyúr

linkeljek egy vizsgáltatot ahol a dirtekt kar edzésnek nem volt szignifikáns hatása azon csoporthoz képest ahol nem végeztek karedzést? ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47362) macikos válasza #11527168 (#47360) üzenetére


macikos
addikt

Ha belepofázhatok, szerintem ne csinálj húzódzkodást. Nagyon igénybe veszi a kart, de a hátat kevésbé... A fűrészelést lehet éppen ezért nem érzed, mert sokat segítesz a karoddal. A lapockádat kell mozgatni, abból húzni a súlyzót.

A hátad a többi testrészedhez képest mennyire fejlett?

(#47363) penene válasza glutamin (#47359) üzenetére


penene
őstag

Miben nyilvánul meg a válladra való energia fordítás? Heti 2 vállazás?
Milyen gyaksik?

Énis gondolkodtam azon, hogy egy pihinapon is csinálok oldalemelést, úgyis rá kell érezni, amíg meg nem indul. De eddig csak fikció, baxok otthon elővenni a súlyzókat. :D

(#47364) #11527168 válasza macikos (#47362) üzenetére


#11527168
törölt tag

Nyugodtan "belepofázhatsz". ;) A hátam (és a vállam) a legerősebb testrészem, szinte edzés nélkül is fejlődik, nem úgy mint a láb-mell :) A húzódzkodásnál nem fogom át a rudat, és úgy érzem a hátam dolgozik, a karomat amennyire lehet ki tudom zárni.

(#47365) penene válasza macikos (#47362) üzenetére


penene
őstag

Vitatkoznék a húzóckodással... Nekem szépen megterheli a hátamat, és ha legközelebb gurtnit is használok, akkor az alkarom se durran be nagyon. :D

Egyéb kart nem éreztem, hátból húzom.

Szvsz semmivel sem terheli jobban a kart, mintha csigával végeznél lehúzást, csak mivel főleg kezdőknél (pl. én is) nincs meg az a hátizom erő, amivel a húzóckodást el lehessen végezni, így a húzóckodás akkora terhelést jelent, hogy minden létező segédizmot igénybe kell venni egy felhúzáshoz.

Egyelőre én is max. 4-5x tudtam felhúzni magam hátizomból, utána már minden bajom volt. Ott abba is hagytam inkább, bicepsz edzésre ráérek. :)

(#47366) glutamin válasza penene (#47363) üzenetére


glutamin
őstag

Vállra csukjára a következőket csinálom:
- oldalemelés, a végén a nagyobb súlyok mellett vetkőző sorozattokkal
- mellről nyomás rúddal (azért még teszek rá tárcsákat is :DDD )
- vállvonogatás, amit egészen magasra húzok majd fent megfeszítem

A gyakorlatok szétdobáltam a három edzésre. Pár hónapig ez lesz, aztán kicsit megint variálgatok.

Mindenkinek van egy kapacitás mennyisége, amit egy héten elbír. Nálam ez nem túl nagy valamiért így viszonylag kevés gyakorlatot csinálok. Emiatt rangsorolok és bizonyos időnként egyes testrészek kapnak nagyobb prioritást.

A combom arányaiban már kezdi összeszedni magát, de a vállam az még elég kevéske.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#47367) macikos válasza #11527168 (#47364) üzenetére


macikos
addikt

Jah, ha a hátad jó, akkor nem szóltam :) Csak ugye a legtöbben nem tudnak rendesen húzódzkodni éppen emiatt...

(#47368) penene válasza glutamin (#47366) üzenetére


penene
őstag

Nem rossz. :)

Nekem gyakorlatilag mindent kéne erőltetni... Végülis talán a mellem a legkevésbé szar, és azt is edzem a legnagyobb kedvvel, talán ezért is. :D

De mostanában kezdem megszeretni a váll és hát gyakorlatokat is, no meg a kart és lábat... Jó érzés ÉREZNI az izmot. Vállat alig éreztem, mostanában kezdek ráérezni a gyakorlatokra, így jön meg a kedv.
Tricepsz dettó, régen el volt hanyagolva...
Jó is ez a sport. :)

(#47369) Bibby válasza macikos (#47367) üzenetére


Bibby
addikt

Viszont ha lebeszéled őket akkor nem is fognak tudni soha. :P

Ελευθερια η θανατος

(#47370) Woodslave válasza #11527168 (#47355) üzenetére


Woodslave
nagyúr

a klasszikus ugyanúgy nézek ki 3 év múlva is edzésterv ;]

Bocs túl sok alternatív edzéssel kapcsolatos cikket olvasok mostanság :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47371) #11527168 válasza Woodslave (#47370) üzenetére


#11527168
törölt tag

Miért? Indokold meg légyszi, tényleg érdekell. Tanulni szeretnék, és fejlődni. Célom egyébként: 80kg, 40 kar, 65 comb, többi arányosan ehhez mérten.

(#47372) Bibby válasza Woodslave (#47370) üzenetére


Bibby
addikt

Klasszikusan nem a teremben dől el az, hogy hogyan fog kinézni a lejárkálók 80%-a. :K

Ελευθερια η θανατος

(#47373) Woodslave válasza #11527168 (#47371) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nincs mit indokolni, te írtad, hogy "a jól bevált" akkor jó. A testépítésben azt vettem észre csak pár alapigazság van (az se biztos) Ezért nem akartok okoskodni, mert lehet Macikosra kell hallgatni, aki 137 kiló.

Mondom túl sokat olvasok, és bár azok nagy része is hülyeség valszeg, de az ilyen edzéstervet kétfajta "gyúrós" követi: kokszos testépítő, meg az átlag terembe járó, aki nem lesz izmos soha (nem feltétlenül az átlaghoz képest, hanem egy testépítő mércéhez képest)

Pl. Te indokold meg mért igy akarsz edzeni? Mert Jay Cutler is ilyen stílusban nyomja vagy mert 6 hónap alatt Átlag Józsi izmos lett tőle?

Ha ezt a programot tudod követni teljes erővel, megfelelő intenzitással, akkor hajrá, csak nem gondolom hogy szükséges. Ha 60 kilóra le tudsz fogyni akkor valószínűleg nem tartozol a genetikai csodák közé (legalábbis nem testépítő szempontból)

Jelenlegi edzéseimnél pár dolgot figyelek, és bár ettől sem leszek izmos, de ahhoz képest, hogy a kajám xar, kieget nem szedek és éjszaka 2-szer kelek fel a gyerek miatt, folyamatosan erősödök és fejlődök 2 hónap alatt olyan szintre mint sztem előtte nem voltam amikor évekig nyomtam ahogy kell. (persze lehet hogy csak az első hónapok öröme aztán semmi nem lesz belőle).

1. Rövid edzések. Max 1 óra úgy, hogy az első gyaki utolsó bemelegítő sorozatánál indítom az órát és innen 45 perc.
2. Alapgyakorlatok deadlift, evezés rúddal, húzódzkodás, fekvenyomás, tolódzkodás
3. Alacsony ismétlés, főképp 6, de max 8, illetve egyelőre húzódkodás-tolódzkodásnál összesen 30 (de itt még olyan gépen csinálom ahol lehet könnyíteni)
4. Gyaksinként 2 munkasorozat, és max 3 gyaksi testrészenként, 2 testrész per nap
5 minden edzésen súlyt növelek, eddig még megy, ha más nincs akkor a 20dekás leszorítóval, ebből esetleg többet, de valahonnan be kell majd szerezni fél kilós tárcsákat. Ha súly nem megy akkor majd ismétlést. Az egykezesnél van probléma, ahol nem lehet folyamatosan növelni mert 22 után 29 a következő kézisúlyzó
6. Jelenleg osztott, de ha 12 hét eltelik, akkor visszamegyek teljes testre heti 3.

Na ennyi. Így is durranok, de lehet másnak meg ez nem jön be, azért nem akarom osztani az észt amig nem vagyok 100 kiló 10% tzs-al :D :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47374) Woodslave válasza Bibby (#47372) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tudom, de jelenleg csak a teremben történtekre van hatásom :DDD

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47375) glutamin válasza Woodslave (#47373) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem is kb ez a véleményem. Amint az ember elkezd normálisabb súlyokkal dolgozni nem lehet tartani az edzésenként 150 gyakorlatot 40 ezer ismétléssel. marcus.fenix írt korábban egy olyanról, hogy egy edzésen kb 100 ismétlést csinál összesen. Ez kb 3-4 gyakorlatot jelent 2-3 munkasorozattal (ha a bemelegítő átmozgató sorozatokat nem nézem). Én is ezt érzem reálisnak, hogy az intenzitás még kellően magas tudjon maradni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#47376) dunkel válasza Woodslave (#47373) üzenetére


dunkel
őstag

Ennyi. :R
Woodslave leírta a MAX-OT-t néhány sorban ;)

(#47377) macikos válasza Woodslave (#47373) üzenetére


macikos
addikt

"Ezért nem akartok okoskodni, mert lehet Macikosra kell hallgatni, aki 137 kiló."

Azért ilyet ne mondj :) Ne hallgasson rám senki, ha jót akar magának :D

[link]

"Sok kölyök olvassa a testépítő magazinokat, és ők is 135 kilós szörnyetegek akarnak lenni, mint Ronnie Coleman, vagy mint nemrégiben te. Miért nem mondod el az olvasóknak, milyen érzés 135 kilósnak lenni?
Csak óvatosan azzal, hogy mit kívántok - még a végén megkapjátok. Vannak előnyei és hátrányai is annak, ha nagy az ember. Nagyon, nagyon kényelmetlen. Nehéz a levegővétel. Nehéz a séta. Ha vannak gyerekeid, nem tudsz velük játszani, ami nagyon önző és szomorú dolog. Megteszel egy lépcsőfordulót, és el akarsz ájulni. Az alvás sem könnyű ilyen állapotban. Az oldalamon például csak úgy tudtam aludni, ha a lábaim közé illetve a karjaim alá kispárnákat raktam. Párnák nélkül elvágtam volna a keringést a lábaimban, a hasamban és a mellemben. Egy csomó személyes dolog nehéz ilyenkor, például a mosakodás. Bár lehet, hogy nagy sportoló vagy a testépítésben, nem tudsz részt venni olyan normális tevékenységekben, mint a futball vagy a kosárlabda. Az extra tömeg elviselhetetlen terhelést rótt a sípcsontomra és a térdemre; nem voltak ahhoz szokva, hogy ekkora súlyt cipeljenek. Kimerült voltam, és komoly asztmám fejlődött ki; szóval egyáltalán nem voltam valami kellemes állapotban. A feleségem is komolyan aggódott értem, például amikor szeretkeztünk. Azt hitte, egyszer holtan rogyok össze a kimerültségtől. Szóval én csak "nyugágyaztam", tudod lazán hanyatt dőltem, és hagytam, hogy más végezze a munkát! Sajnálom, drágám!"

"Na ennyi. Így is durranok, de lehet másnak meg ez nem jön be, azért nem akarom osztani az észt amig nem vagyok 100 kiló 10% tzs-al"

Én se :DDD

(#47378) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#47373) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

először azt hittem csak a leírt gyakorlatokat csinálod:)
amúgy meg az hogy most ennyit fejlődtél annak köszönheted hogy korábban már több évet edzettél. és hamarosan nagyon le fog lassulni. persze mivel nem írtad hogy konkrétan ez milyen teljesítményt jelent így passz. gondolom egy 110et nyomsz azért fekve.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#47379) #11527168 válasza Woodslave (#47373) üzenetére


#11527168
törölt tag

Értelek. Koxolni nem koxolok, nem is fogok. Azért sem tervem, hogy 100 kiló felett legyek mert nem reális. Ami reális nekem az a 80kg körüli forma. Nem tudom, hogy ez az általad írt "testépítő mércéhez" képest milyen, de úgy gondolom, hogy inkább átlagember forma (persze ruhában, pl. strandon más a helyzet) Lénárd Lajos pl. sokak szerint (akik mind 100 felettiek) nem testépítő.
Nem Jay Cutler miatt szeretnék így edzeni, megmondom őszintén SOHA nem olvastam sztáredzésterveket meg HST-ket, mert szerintem parasztvakítás, és butaság leutánozni a profikat. A tervemet az alapján állítottam össze, hogy nekem mik azok a gyakorlatok, amiket szabályosan, magamhoz képest nagy súllyal tudok végezni. A kérdésem (hogy jó e) arra irányult, hogy nem sok e? Ezek szerint igen. (erre számítottam is) A mennyiségeket egy profi (amatőr sb bajnok) testépítő tanácsolta nekem.

A lényeg, amiben még mindig segítséget kérek: hogyan osszam be az edzést 3 napra úgy, hogy a mell-bicepsz-tricepsz, láb-has, hát-váll napok maradnak, mert így vált be eddig. Ezek szerint az első nap (mell-bi-tri) sok lesz. De akkor mit vegyek ki?

(#47380) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#47378) üzenetére


Woodslave
nagyúr

diplomatikusan annyit mondok: nem :D

De egyébként itt az edzés:

1. Mell-bic Fekvenyomás, ferde pados kézisúlyzóval, tolódzkodás
Álló bicepsz rúddal, váltott karú

2. Láb-váll guggolás, merev lábas felhúzás
Nyomás állva, oldalemelés

3. Hát-tric
Deadlift, döntött törzsű evezés, húzódzkodás
Letolás, koponytörő, tolódzkodás szűken

Vádli, Álló vádligépen 75 ismétlés ahány sorozatban sikerül (annyi pihenő mig a görcs kimegy)
ALkar: csuklóbehúzás, bicepszgépen fordított - edzések után vagy egyik, vagy másik

A súly mindegy, tök gyenge vagyok, a tökéletes kajálás meg metildrol csúcsán nyomtam 115-be kettőt és ez az abszolút rekordom.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47381) Bibby válasza #11527168 (#47379) üzenetére


Bibby
addikt

Mellgyakorlatokból vegyél el egyet, tricepszre nekem személy szerint elég kettő is de neked lehet hogy nem, vállra ugyanaz mint tric...
Összességében én egyáltalán nem érzem soknak. :U

Ελευθερια η θανατος

(#47382) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#47380) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

privi

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#47384) Bibby válasza Woodslave (#47380) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem ez kevés. Nem azért mert Jay Cutler azt mondta, nem azért mert azt gondolom hogy majd jövő hónapban izmos leszek tőle, egyszerűen csak nem dolgoztat meg eléggé.
Bicepszre két gyakorlat nem elég, lábhajlítóra a guggolás nagyon jó de nem elég, hátra is ezen a 3 gyakorlaton kívül kellene még valami izoláltabb.
Manapság azt veszem észre, hogy most meg azt a "klasszikus" edzésmódot divat leszólni amit pl Aydan írt be. Egyik szerint legyen gyors edzés, alapgyakorlatok, hatalmas súlyok, kevés ismétlés. Másik szerint kisebb súlyok, jobban koncentrálva az izomra, lassan dolgozni, izoláltan.

Ελευθερια η θανατος

(#47385) BÁ Nutrition válasza Bibby (#47384) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én épp ezért kombináltam a kettőt:)
max 40 perc egy edzés, én napi 1 izomcsoport
ill a gyakorlatok variálása

mell: fekvenyomás, 30 fokos nyomás, áthúzás, 45 fokos tárogatás, tolódzkodás mellre, ill csigás gyakorlatok.
ezek közül 3-4 gyakorlatot csinálok, ahogy érzem az adott napot. fekvenyomás vagy 30 fokos mindíg van, előfordul hogy mindkettő is. az áthúzást álltalában szuperszettben csinálom egy másikkal. ill a tolódzkodás előfordul hogy egy másik nap van, kb 3 napra a melledzés után

kar:
tricepsz: csigás letolás hajlított rúddal mindíg van, ill. 2 választott ezek közül: tolódzkodás, lehúzás egykézzel csigán, fül mellé engedés, börtöntricepsz, homlokraengedés
bicepsz: egyenesrúddal állva, franciarúddal állva(1-8 -> 8-1ig ismétlés számnak megfelelő másodperces pihivel, vagy 3*7es kombó vagy sima 10 ismétléses játék) aztán kalapácsbicó egykezessel mindkét karral egyidejűleg, vagy a Lakatos Misi féle kitartással, egyenesrúddal alsó csigáról, ill scott pad francia rúddal
a kar gyakorlatokoat mindíg szuperszettben csinálom(bic-tric) pihenő nélkül.

váll: smith gépen nyomás, vagy egykezesekkel, ill mostonában csináltam azt is hogy egykezesekkel 6 széria pihi nélkül emelkedő súlyokkal. kb ilyen 10-25 kiló közötti súlyokkal, és ebből 3 sorozat:) elég finom:) aztán oldalemelés, itt szoktam többszörös súlycsökkentős sorozatokat is csinálni, ill alsó csigán oldalemelést is. döntött törzsűt is, és néha ezt a segg mögött húzkodást is.

hát: döntött törzsű evezés, lehúzás tarkóhoz, mellhez, evezés ülve alsócsigán, egykezes fűrészelés, aztán nem tom a nevét, odaállsz a felső csigához, és nagyjából egyenes karral lehúzod magad előtt a csípődhöz, ill támlás evezés(olyasmi mint a T rudas, csak meg vagy támasztva a mellednél)

láb: még mindíg nincs megműtve:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#47386) #11527168 válasza Bibby (#47381) üzenetére


#11527168
törölt tag

OK :R

(#47387) Bibby válasza #11527168 (#47386) üzenetére


Bibby
addikt

Ja és szénhidrát, egyél durumtésztát. Meg azt mondanám így az elején hogy egyél mindent amit tudsz, jégkrémes pizzát stb, aztán ha felszedtél mondjuk 10 kilót visszaveszel az őrületből és okosabban/tisztábban folytatod. Addig is remek erőben leszel a sok ch miatt és jobban mennek a gyakorlatok. :)

Ελευθερια η θανατος

(#47388) Woodslave válasza Bibby (#47384) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezért mondom nem akarok meggyőzni senkit, mert 3 hete edzem igy, izmos nem lettem, te meg úgy edzel, nem tudom izmos vagy-e.

Mivel se időm se kedvem többet a teremben lenni heti 3-szor 50-60 percnél, ezért - különös tekintettel arra, hogy a másik edzésmód se nyújtott semmivel többet - most ebben akarok hinni és így csinálom

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47389) Bibby válasza Woodslave (#47388) üzenetére


Bibby
addikt

"nem tudom izmos vagy-e"

Már a kérdés is sértő! :o :DDD

Ελευθερια η θανατος

(#47390) Woodslave válasza Bibby (#47389) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#47391) glutamin válasza Bibby (#47389) üzenetére


glutamin
őstag

:C

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#47392) S e t h válasza macikos (#47362) üzenetére


S e t h
nagyúr

A húzodzkodás alap, régen vmelyik nagy testépítő azt mondta ,hogy amíg saját súllyal nem tudja vki csinálni addig a radikális fejlődés el is marad és én is ezt támogatom.

Persze egyéntől függő de a hát felső részének szélességét ez adja, az evező jellegű gyakorlatok inkább a vastagságért felelnek.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47393) macikos válasza S e t h (#47392) üzenetére


macikos
addikt

Én régen, amikor még 100 kiló elején voltam tudtam húzódzkodni, de egy ideje már nem. A poén amikor sok 60 kilós emberke büszke hogy tudnak húzódzkodni, de én nem :) Nekem viszont dombornyomott a hátam, meg van is hátam, szerintem ez fontosabb.

Jó a húzódzkodás, csak sokan nem látnak tőle tovább.

(#47394) Jojo5 válasza macikos (#47393) üzenetére


Jojo5
őstag

Tömegelés tetején én se tudtam már húzodzkodni. :(
De most így a 90 kiló alatti tartományba simán megy és érzem is a hátam :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#47395) S e t h


S e t h
nagyúr

Én piramisban csinálom (ezt is).
- testsúly
- 5 kg
- 10 kg
- 15 kg és ebből is megy még 8.Ezt azért kellett csinálnom mert az egyik 60 kilós srác is azzal csinálja és erre verte magát, hiába magyaráztam neki, hogy én 110 kg vagyok apa.
Nesze bazd+, itt a 15 kilód, bekaphatod :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47396) penene


penene
őstag

Megvolt a csak mell edzésem, azt kell mondjam, baromi jól sikerült. Kevésbé tököltem a bemelegítő szériákkal (20-30-40-45), aztán már 50en is voltam. Múlt héten segítséggel ment 6-7 2x, most minimális segítséggel ment 2x8, aztán 52,5be ment 5, majd segítséggel még egyszer 5.

Tömeg sajna nem jött sok, de kevesebb se lett pedig a hétvégét elszúrtam. :O

Viszont mivel a segítőpartner terem másik végében volt, így 3 perc körülieket pihentem, valszeg azért ment jobban. Egye penész, 6os ismétlésnél már azért lehet 3 percet pihenni. :D

Legközelebb majd akkor írok be eredményt, ha 70 kiló leszek, és 60-ba nyomtam 6-ot. :D

[ Szerkesztve ]

(#47397) Radnix válasza S e t h (#47395) üzenetére


Radnix
senior tag

Hát igen, így szerezhet az ember sérüléseket :D
Amúgy jól megmutattad a patkánynak :DDD

penene Valami megindult! Ne állj le! :)

[ Szerkesztve ]

(#47398) P00By válasza P00By (#47297) üzenetére


P00By
nagyúr

áu... :Y :D

(#47399) S e t h válasza Radnix (#47397) üzenetére


S e t h
nagyúr

Bennem is megindult.A jó kis must megindítota, akkorát fostam amennyivel penene bemelegít :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#47400) Jojo5 válasza P00By (#47398) üzenetére


Jojo5
őstag

valami baj van, hogy már magadnak válaszolsz ? :F :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.