Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14001) fLeSs


fLeSs
nagyúr

vki plz írja le nekem egy hátedzését.
amire kíváncsi lennék:

adott gyakorlattal adott sorozatban hány ismétlésig ment, és hogy ehhez mekkora erőkifejtés kellett neki (bemelegítés / bukás előtt jópár ismétléssel / bukás előtt 1-2 ismétléssel / bukás)
pl.

lehúzás mellhez

20 kg 20 ism. bemelegítés
40 kg 15 ism. bemelegítés
60 kg 12 ism. bukás előtt jópár ismétlés
70 kg 10 ism. bukás előtt jópár ismétlés
75 kg 10 ism. bukás előtt 1 ismétléssel

és így tovább.
előre is köszi.
valaki olyan írja le, akinek nagy a háta :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14002) bandus válasza bandus (#148) üzenetére


bandus
veterán

[OFF]baszki :D

visszanéztem ezt a postot, és eszembejutott h annak idején mennyit röhögtem rajta. újra megnézve az arcokat ismerősbe botlottam. a katalin nevezetű lánykát itt ismertem meg az egyetemen :) durva :)[/OFF]

Fless: nekem nem nagy, de leírom,mer ma hátaztam és még emlékszem rá :D

húzódzkodás 4szer amennyi ment. széles lehúzás mellhez:
bemelegítés után
16ism viszonylag lazán
12 ism nehézkesen, kb még kettő ment volna
10ism, itt bukásig
8ism itt is bukásig,
12 ism, szintén még kb kettő ment volna.

evezés rúddal:
midngi ment volna még, nem csináltam bukásig egy szériát se, ahogy egykezes evezésnél sem. itt inkább az izomérzetre mentem már.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14003) Sotho válasza fLeSs (#14001) üzenetére


Sotho
őstag

Evezés gépen 3szög alakú valamivel.
50k 15i-bemelegítés
70k 8i
90k 7i
100k -(ez a max súly a gépen)6i
100k 5i
100k 4i-bukta

Nyak mögé húzás 70k itt már fáradok 2-3 sorozat amennyi megy. Bukta nincs.

Ha nagynak gondolnám a hátam nem edzenék rá :)

[ Szerkesztve ]

(#14004) Bubee82 válasza fLeSs (#14001) üzenetére


Bubee82
őstag

Én csak az evezést tudom leírni, mert a csiga nálunk kissé különleges szerkezet és teljesen másként működik mint a modern csigák (ja és nincs nagy hátam, de azért leírom).

Szal:

Mindig húzódzkodás az első. Testsúly x 4 sorozat, ami megy. Szinte bukásig, vagy ha már teljes ismétlés nem megy akkor félismétlésből rátolok még párat.

Eztán lehúzás mellhez széles fogással, fordított fogással, szűk fogással. Egy-két sorozat fogásonként. Az ismétlés úgy 10 és 15 között van. Előbbi esetben bukásközeli állapotig.

Evezés:

50 kg x 20-25 (Bemelegítés)
80 kg x 15-20 (Bemelegítés)
100 kg x 10-15 (Bukás előtt ~3 ismétlés)
110 kg x 10 (Bukás előtt ~ 3 ismétlés)

Feljebb nem megyek, mert ezután jön fordított fogással:

3x70 kg x 15-20 (Bukás előtt jópár ism.)

(Kéthetente felhúzás, ilyenkor lehúzás után felhúzás jön és utána pár könnyebb evezés fordított fogással)

Ezután fűrész + áthúzás szuperszett. Fűrész sajna csak 30 kilós egykezessel mert ez a legnagyobb. Evvel 3 sorozatban 15 ismétléssel úgy h a bukás előtt vagyok pár ismétléssel, majd rögtön áthúzás, most 30 kilós egykezessel, 10 ismétléssel. Bukásig általában.

Mostanában kb ez van.

(#14005) Sotho válasza Sotho (#14003) üzenetére


Sotho
őstag

Dejó hogy hajnalban már hülyeségeket írkálok, szóval edzenék mint állat hogy még nagyobb legyen :DDD
Na léptem gyúrni.

[ Szerkesztve ]

(#14006) Foglalt név válasza Sotho (#14005) üzenetére


Foglalt név
addikt

Elnézzük, mert tapasztalatból sosem fogod tudni, kitalálni meg nehéz ;] :DDD
Ma lemegyek mellezni, ha úgy jön ki a lépés és marha depi leszek utána :U

(#14007) vedini válasza bandus (#13985) üzenetére


vedini
őstag

ez olyan volt, mint vágó pista segítsége, nesze semmi fogd meg jól

inkább már nem együgyüsködök tovább, szal nem kérdezem meg ki az a foglalt név

sajna tegnap eléggé kimerült voltam, kiv leszek nyitva lesz e ma a konditerem

workworkwork...

(#14008) Sotho válasza Foglalt név (#14006) üzenetére


Sotho
őstag

Ügyesen leírtad a karmád.
Jöjjön ki úgy ;]

(#14009) God Vazzeg válasza fLeSs (#14001) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nekem is sz@r a hátam, de nektek is, úgyhogy leírom én is :DDD ;]

1. húzódszkodás 4-5x amennyi megy (nálam ez elég kevés), használok sokszor gurtnit is :K
2. T-evező 4-5 szériában amennyi megy, indítok 40-50kg-al (amennyit általában rajta hagynak :D) aztán fel 100-110-ig, mikor milyen erőben vagyok. Itt szoktam úgy is csinálni, hogy mikor már nem megy több, akkor pihenek 10mp-et és megint amennyi megy, és ezután jön a nagyobb pihi.
3. egykezes fűrészelés, itt nem használok nagy súlyt, 25-30kg-ot csak, viszont koncentrálok hogy végig feszülésben legyen a hátam, kinyitom a széles hátizmot és feszítem ki folyamatosan. T-rúdnál is ajánlom ezt a taktikát.

Hátra ennyit csinálok, sorozatok közt nyújtok még, megfogok egy gépet két kézzel, és mintha el akarnám húzni, kifeszítem a hátamat és statikusan húzom, vigyázni kell, nekem még ropogni is szokott közben :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14010) fero02 válasza Boxer001 (#13999) üzenetére


fero02
veterán

Viszlát! :R Kis kötsög... ;] :DDD

(#14011) Bubee82 válasza fero02 (#14010) üzenetére


Bubee82
őstag

:C ;]

(#14012) Boxer001 válasza fero02 (#14010) üzenetére


Boxer001
veterán

'nyád ;] :R :D
te kis búúúúúzíí ;]

(#14013) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Ha már kivételesen ennyi az ON, akkor én is kérdezek egyet.
Álló vádligépen hogy jobb vádlizni:
- kis súllyal, viszonylag nagyokat pipiskedni, a lefele szakasznál pedig a sarkát a deszka alá engedni, és olyan 25-30-as szériákat csinálni
- nagyobb súllyal, egész kicsiket pipiskedni, lefele mozgásnál a sarkat vízszintesig sem engedni, és olyan 15-20-as szériákat csinálni

Good to be good, but better to be lucky.

(#14014) God Vazzeg válasza L|zsidoboz (#14013) üzenetére


God Vazzeg
veterán

"- nagyobb súllyal, egész kicsiket pipiskedni, lefele mozgásnál a sarkat vízszintesig sem engedni, és olyan 15-20-as szériákat csinálni"

Szerintem :K

(#14015) LOTR


LOTR
addikt

felhúzás az senkinél nem téma?
Bubi is csak 2 hetente csinálja
én már leírtam, de akkor leírom mégegyszer

felhúzás - bemelegítősorozattal együtt 4 sorozat emelkedő súlyokkal (8 ismétlés normál, 8 ismétlés merevlábas, ez 1 sorozat, az utolsóból már lehet, hogy csak 6-6 megy, gyenge a csuklóm), nem csinálom bukásig, de azért jól elfáradok a végére, nem akarom elhagyni ezt a gyakorlatot, csak azért csinálom, hogy edzésben maradjon a törzsem is
kétkezes evezés rúddal - 4-5 sorozat 12-16 ism, itt már el szokott fáradni a derekam, tehát mondhatni, hogy itt az utolsó 2 sorozat bukásig megy (ha olyan kedvem van, akkor kisebb súllyal csinálok még egy sorozatot jobban koncentrálva), persze ha ezzel a gyakorlattal kezdenék, akkor ennél több is menne
húzódzkodás - 4x amennyi megy ált 8-12ism

One Ring to rule them all

(#14016) Bubee82 válasza L|zsidoboz (#14013) üzenetére


Bubee82
őstag

A kettő kombinációja ;)

LOTR

Kéthetente, de akkor pusztulásig. Hetente nem érdemes.

God:

Te gyúrsz? :Y :F :U Nem nézném ki belőled :U ;] :K

[ Szerkesztve ]

(#14017) Vandit. válasza L|zsidoboz (#14013) üzenetére


Vandit.
addikt

Szerintem közepes súllyal és teljes mozgástartomyányban, úgy hogy az alsó holtponton meg is állsz egy pillanatra. 14-20 közötti ismétléssel. Néha meg mehet kis súllyal több ismétlés, ugyanezzel a szisztémával.

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14018) L|zsidoboz válasza Bubee82 (#14016) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

És leírnád a konkrét kombót, mert sokféleképp lehet variálni. ;)

God: neked is kösz! :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#14019) bandus válasza Bubee82 (#14016) üzenetére


bandus
veterán

én hetente nyomom, mert muszáj :D
kurva gyenge a derekam, tegnap is 60-ba húztam 10-eket....

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14020) Bubee82 válasza bandus (#14019) üzenetére


Bubee82
őstag

Túl fogjátok erőltetni a derekatokat, de ti tudjátok :U

Fruzsi

Én mostanában áll + ülővádli szuperszettet csinálok. 20-20 vagy 15-15 ismétlés. Mindig variálom, nincs egyforma vádliedzésem. Van amikor az első szakaszban teljes ismétlést végzek, és amikor átmegyek a másikra akkor ott csak felet például. Vagy fordítva.

A lényeg h össze kell zavarni a vádlit. Kis súly, nagy súly, teljes ismétlés, részismétlés stb. Lehet olyan edzést is tartani h egyszerre lenyomsz 50-100 ismétlést. Sok lehetőség van.

(#14021) God Vazzeg válasza Bubee82 (#14016) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Megosztom az embereket, van aki szerint gusztustalanul nézek ki (ezek vannak többen, veletek együtt ;] :P) és vannak akik szerint állat vagyok, ezek meg általában nálam kisebbek, vagy kezdők :D

Még szerencse hogy lexarom hogy ki mit gondol :DDD ;]

(#14022) bandus válasza Bubee82 (#14020) üzenetére


bandus
veterán

akkor mondanál valami jó módszert a derék megerősítésére?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14023) Bubee82 válasza bandus (#14022) üzenetére


Bubee82
őstag

2 hetente felhúzás, hetente hipernyújtás.

(#14024) Vandit. válasza bandus (#14022) üzenetére


Vandit.
addikt

Hídtartás.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#14025) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#14016) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem, o edz. te gyúúúúrsz :P ;] :DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#14026) L|zsidoboz válasza Bubee82 (#14020) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Én mostanában lábtolón szoktam vádlizni, azt érzem legjobban, utána megyek álló vádlizni.
Akkor ott csinálom majd nagy súllyal, mert lábtolón csak kicsivel lehet normálisan.

Good to be good, but better to be lucky.

(#14027) bandus válasza Bubee82 (#14023) üzenetére


bandus
veterán

az a baj ezzel, hogy ebben a teremben pont hipernyújtásra nincs lehetőség :( az se jó, hogy az egyol héten nagyobb, a másik héten moderáltabb súlyokkal, csinálnám?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#14028) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#14025) üzenetére


Bubee82
őstag

:P

Ókli

Akár.

[ Szerkesztve ]

(#14029) God Vazzeg válasza BÁ Nutrition (#14025) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:))

(#14030) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Van itt vki, aki valaha úgy edzett, hogy gyaksinként 3-4 sorozat, sorozatonként 8-12 ismétlés?
Tehát nem piramisozás, nem gyémánt, nincs bukás, hanem szimplán vhány sorozat x ismétlésszám alapján edzett? Ebben elvileg az a progresszió, hogy ha az utolsó sorozatban is megy a 8-12. ismétlés, akkor a következő edzésen súlyt emel.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14031) glutamin válasza fLeSs (#14030) üzenetére


glutamin
őstag

Én régebben egyenes sorozatokat csináltam, de nekem az utolsó sorozatban a 8-12 ismétlés feleslegesen sooknak tűnt. Kb akkor érzem ideálisnak a nagyob súly használatát, ha 6 ismétlés kimegy belőle.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#14032) zeg válasza fLeSs (#14030) üzenetére


zeg
senior tag

6X6, 5X8, 4X8-akat szoktam végezni izomcsoporttól és céltól függően(kivéve láb), de ha az elviek megegyeznének a valósággal, akkor már legalább 200 kilóval kellene guggolnom, és legalább 140-el fekvenyomva szériáznom. :)

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#14033) LOTR válasza fLeSs (#14030) üzenetére


LOTR
addikt

igen, én pont így edzettem az első évben, sőt talán az első 1,5 évben

One Ring to rule them all

(#14034) Bubee82 válasza fLeSs (#14030) üzenetére


Bubee82
őstag

Sztem ahelyett h knb edzésmódszereket próbálgatnál, itt lenne az ideje rátérned az ösztönös edzésre. Én már régebben is kételkedtem abban h behatárolt ismétlésszám célravezető lenne. Ki kell jelölni egy minimumot és egy maximumot, persze úgy h ne legyen azért se túl tág se túl szűk a határok közötti rés. Aztán érzésed szerint az egyik edzésen a minimumhoz közel végzed a gyakorlatokat, legközelebb pedig a maximumhoz.

(#14035) fLeSs válasza Bubee82 (#14034) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem írtam, hogy próbálgatom, csak tájékozódom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14036) Bubee82 válasza fLeSs (#14035) üzenetére


Bubee82
őstag

Ja, de gondolom azzal a célzattal h kipróbálgasd őket. Máskülönben mi értelme lenne?

Egy bizonyos szint felett az ösztönös edzés a legcélravezetőbb. Én így látom. Aztán h ki mit csinál és hogy gondolkodik az már más kérdés :D

(#14037) Bibby


Bibby
addikt

Szia Boxi jó utat! ;)

Vissza se nézz erre az országra...(ez most kibukott belőlem mert ma megint kicsesztek velem) :W :)

Ελευθερια η θανατος

(#14038) fLeSs válasza Bubee82 (#14036) üzenetére


fLeSs
nagyúr

nem.
csak közvéleménykutatás.
egyébként az utóbbi 2 napban rengeteg cikket elolvastam a bukás/nem bukás témában, és most már megvilágosodtam. :D
ma a sorozat és ismétlésszámos témában művelődtem. :) bánom, hogy nem hamarabb tettem.

ez a 3-4x 8-12-es módszer nekem azért nem tetszik, mert szinte elkerülhetetlen, hogy az első 1-2 sorozat csak bemelegítés jellegű legyen. viszont akkor annak az 1-2 sorozatnak mi értelme? az izomnövekedésre nem lesz semmilyen hatással. csak fáraszt.
ennyi erővel értelmesebb csinálni x darab bemelegítő sorozatot, majd 1 vagy 2 munkasorozatot, nem bukásig.
ebből következően ez a "minden sorozatban ugyanaz a súly" elmélet is felborul, mert ha 1-2 sorozatban csak bemelegítek, akkor a munkasorozatokban használhatnék nagyobb súlyt, és így meg már fél-piramisos az edzés.
na elég volt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14039) Boxer001 válasza Bibby (#14037) üzenetére


Boxer001
veterán

:R
Szerintem sincs sok értelme visszanézni, de ezt így előre nem lehet megmondani, hogy mi lesz x év múlva, sok mindentől függ. :) Majd az idő megmondja, hogy mi legyen. :)

(#14040) Zomb€€ válasza fLeSs (#14038) üzenetére


Zomb€€
őstag

Sztem meg már túlságosan tudományosan közelítesz meg minden ilyen témát. Én régebben így edzettem, 4x8 egy nyomással se több se kevesebb. Nem is fejlődtem. Mióta "ösztönből" edzek látványosan fejlődök. Ez így néz ki: Bemelegítés érzésre,de nem elhanyagolva,munkasorozatok 4x8,5x8 között változnak de még az utolsonak előfordulhat 4 ismétlés is ha tul nagy a súly. De volt olyan is hogy bemelegités után 3x8 munkasorozat és 1x 4 nagyobb súly. Tehát midnen midnig változik,és ezzel hál'Isten énis ;)
Nah amugy azt csinálsz amit akarsz,csak leírtam amit gondolok.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#14041) BÁ Nutrition válasza Zomb€€ (#14040) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szerintem rosszul latod

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#14042) fLeSs válasza Zomb€€ (#14040) üzenetére


fLeSs
nagyúr

lehet, hogy a 4x8-azást szarul csináltad.
ha se több se kevesebb, az azt jelenti, hogy többször elmentél bukásig is? valszeg azért nem fejlődtél.
ha meg nem, akkor meg azért, mert nem emeltél a súlyon. nem lehet konstans súllyal minden sorozatban ugyanannyit csinálni, kivéve ha nagyon kevés a súly.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14043) Zomb€€ válasza fLeSs (#14042) üzenetére


Zomb€€
őstag

Nemtudom vhogy bennem volt hogy egyszer vki azt mondta hogy 4x8 (akinek a véleményére adtam) és ennyi. Persze növekvő súllyal nyomtam,nem konstansal.

: mit látok rosszul?

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#14044) Bubee82 válasza Zomb€€ (#14043) üzenetére


Bubee82
őstag

nem konstansal

Szeretnélek megkérni h ebben a topikban mellőzed az ilyen tudományos kifejezéseket, mivel ide csak satutopa gyúrósok járnak akik csak az olyan szavakat ismerik h: "Nyomjad!" "Keményen!" "Húzzad!" stb. :U

Köszönöm megtisztelő megértésed :U :R

;] :DDD

(#14045) LOTR válasza Bubee82 (#14044) üzenetére


LOTR
addikt

yeah buddy, light weight baby! :DDD

One Ring to rule them all

(#14046) Zomb€€ válasza Bubee82 (#14044) üzenetére


Zomb€€
őstag

Entsuldigen zi Herr Zwerg :R ( ;] )

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#14047) Bubee82 válasza Zomb€€ (#14046) üzenetére


Bubee82
őstag

(#14048) L|zsidoboz válasza Bubee82 (#14047) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

[ Szerkesztve ]

Good to be good, but better to be lucky.

(#14049) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Ennyi, ugye? :)

(#14050) Bubee82 válasza Foglalt név (#14049) üzenetére


Bubee82
őstag

:K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.