Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#50001) kovsol válasza God Vazzeg (#50000) üzenetére


kovsol
titán

és betoltad az 50000. hsz -t :))
amúgy nem lehet valami nagy város ahol te laksz, ha így számon lehet tartani a testépítőket :DDD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50002) Myki19 válasza God Vazzeg (#49995) üzenetére


Myki19
tag

Vakok közt is a félszemű a király:D:D

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#50003) P00By válasza kovsol (#50001) üzenetére


P00By
nagyúr

Tényleg! ZÁRHATÓ :D ;]

(#50004) God Vazzeg válasza kovsol (#50001) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kis város ez, nem sok nagy ember mászkál erre, de van azért.. :K

(#50005) God Vazzeg válasza Myki19 (#50002) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Féleszűt akartál írni nem?! :DDD ;]

(#50006) Myki19 válasza God Vazzeg (#50005) üzenetére


Myki19
tag

De mindenestre gratula az 50hez:D remélem télre nekem is meglesz,durranva.

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#50007) 8nemesis8 válasza God Vazzeg (#50000) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ezaz, de hogyan.
Segítenél valami olyasmi mell edzést összerakni amivel erőben felhozhatom magam.
Van már pár tippem, meg korábban kaptam jó kis edzéstervet kovsol-tól.

(#50008) 8nemesis8 válasza Myki19 (#50006) üzenetére


8nemesis8
veterán

God nagyon benne van az 50es számban most, 50 000. hsz. 50es kar :)

(#50009) Myki19 válasza 8nemesis8 (#50008) üzenetére


Myki19
tag

meg 50ampulla omna:Dmeg napi 50szem napó:D

Ha 10 Tyúk 10 Nap alatt 10 Tojást tojik! Akkor hány tyúk hány nap alatt hány tojást tojik?Ha ma nulla fok van és holnap kétszer ilyen hideg lesz akkor hány fok lesz holnap?

(#50010) 8nemesis8 válasza Myki19 (#50009) üzenetére


8nemesis8
veterán

Jah, ha megtenné, már holnap nem írna többet. :U

(#50011) LOTR


LOTR
addikt

One Ring to rule them all

(#50012) Vandit. válasza 8nemesis8 (#50007) üzenetére


Vandit.
addikt

Erőben vagy formában, mert nagyon nem mindegy. ;)

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50013) Jojo5 válasza LOTR (#50011) üzenetére


Jojo5
őstag

:K ;]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#50014) God Vazzeg válasza 8nemesis8 (#50007) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kovsol edzéstervét nem ismerem, de gondolom kipróbáltad.. Mesélj, milyen volt? :D

(#50015) God Vazzeg válasza Myki19 (#50009) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:K :N :F ;]

(#50016) 8nemesis8 válasza Vandit. (#50012) üzenetére


8nemesis8
veterán

Erőben akarom felhozni, formája van valami :D

(#50017) 8nemesis8 válasza God Vazzeg (#50014) üzenetére


8nemesis8
veterán

Még nem próbáltam ki, csak leírta nekem amikor versenyszerűen ment fekvenyomásból, hogyan smiként edzett.

(#50018) Vandit. válasza 8nemesis8 (#50016) üzenetére


Vandit.
addikt

És melyik gyakszi? Gondolom te is szerelmes vagy a fekvenyomásba és nálad is az a mérce. :P ;]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50019) God Vazzeg válasza 8nemesis8 (#50017) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kipróbálhatnád, ha már elkérted, és erősödni akarsz :F Mit gondolsz, az enyém különb? Én nem is versenyzek :F

(#50020) 8nemesis8 válasza Vandit. (#50018) üzenetére


8nemesis8
veterán

nem.
Pont ellenkezője, mivel gyengének érzem magam belőle valahogyan nem is szeretem:(

(#50021) 8nemesis8 válasza God Vazzeg (#50019) üzenetére


8nemesis8
veterán

Csak gondoltam tudsz tippet adni, és akkor a több gondolatot egybegyúrom és lesz ami lesz belőle.

(#50022) God Vazzeg válasza 8nemesis8 (#50021) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Tudnék tippeket adni, de Kovsol is adott, és lesz@rtad, akkor én minek adjak? Legalább kipróbálnád :U

(#50023) Vandit. válasza 8nemesis8 (#50020) üzenetére


Vandit.
addikt

...hát mivel én havi egyszer nyomok fekve, így ebben nem vagyok túl autentikus, de azért leírok egy nagyon egyszerű módszert. 5x5. ;)
Lehet, hogy most itt megköveznek, de szerintem hagyd el a picsába a sima fekvenyomást és inkább kézivel nyomd (itt ugye nagyobb a mozgástartomány), ha nyomod, de legfőképpen döntött padon nyomjál, mert általában a mell felső része csoffadt mindenkinél, alul kap eleget a 30 fokos nyomásból is. Ettől függetlenül, ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz. ;]

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50024) 8nemesis8 válasza God Vazzeg (#50022) üzenetére


8nemesis8
veterán

Próbálom, de ugye nem fog azonnal hatása mutatkozni, és nem szartam le, mert nagyon hasznos tanácsokat adott.
Erre építem az egészet, majd ha lesz időm beírom ide is valamikor, de még csak papíron állt össze félig meddig.

(#50025) kovsol válasza God Vazzeg (#50022) üzenetére


kovsol
titán

ne legyél már ilyen szigorú hozzá :U még kislány szegény tudod jól ;]
God edzésével kapcsolatban infók itt: God Vazzeg 2009-2010-es tömegelése "majdmeglátjuk" topic :DDD

(#50023) Vandit. most én is elég sokat nyomok egykezesekkel, elég durván érzem is a mellem utána

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50026) 8nemesis8 válasza Vandit. (#50023) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hmmm ennél kevesebb ismétlésre gondoltam.

Ezért is kérem ki a véleményeket ki mit mondd.

(#50027) LOTR válasza 8nemesis8 (#50026) üzenetére


LOTR
addikt

én jó 2 éve nem nyomok fekve, csak kb 30 fokos padon egykezesekkel, majd tárogatás és áthúzás, bár számottevő eredményt sem tudok felmutatni, de azért hiszem, hogy hatásos :D

One Ring to rule them all

(#50028) God Vazzeg válasza 8nemesis8 (#50026) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nézd:

Ha erősödni akarsz, maradjon a sima piramis rendszer, de alacsonyan kell tartani az ismétlés számot, hogy ne fáradj ki. Én most így nyomom:

60x10-12 x2
80x8
100x8 - eddig volt a bemelegítés, eddig kb 1 perces pihik, ezután már 3-4 perc is kell!
120x6
140x4
160x1
140x6-8 - hogy a méret is meglegyen, illetve tele legyen vérrel a mell, könnyebben regenerálódik.

Hátha tudsz hasznosítani valamit ;)

(#50029) 8nemesis8 válasza kovsol (#50025) üzenetére


8nemesis8
veterán

Heee. ;] De nagy akarok lenni. :P

(#50030) Woodslave válasza Vandit. (#50012) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezt magyarázd el :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50031) kovsol válasza Woodslave (#50030) üzenetére


kovsol
titán

hát az, hogy kinyomsz 160kg -t fekve nem jelenti, hogy formás is vagy és arányos
itt van God példája is ;] (na jó ez csak vicc volt, de nem bírtam ki) szóval valaki lehet formás ha nem olyan súlyokat használ amivel bent is lehet bontani már
régen én kurva sokat melleztem és erős is voltam de formára sehol nem voltam inkább néztem ki dagadtnak mint kigyúrtnak

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#50032) Vandit. válasza 8nemesis8 (#50029) üzenetére


Vandit.
addikt

Na jó...
Mell 1.
Mell 2.
Úgy általában...
Hirtelen ennyi. Van még, de lusta vótam kereseni, jó lenne, ha te is keresgetnél ám... ;)

Wood: Nagyjából úgy értem, ahogy kovsol is mondja. Szerintem nem mindegy, hogy csak erőt akarsz vagy ténylegesen inkább formát v. mindkettőt egyszerre, ami szvsz nehezebb is, mert teljesen más edzés követel meg. Majd megkeresem az ehhez tartozó linket is, de most lusta vagyok. ;] Vagy te is megkeresheted, fent van tesztón vhol. :DDD

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50033) 8nemesis8 válasza LOTR (#50027) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mondjuk nekem kb. alap a ferdepad és másodlagos a sima pad illetve tárogatás még ami fontos.

(#50034) 8nemesis8 válasza God Vazzeg (#50028) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah igen ilyenre gondoltam ,eddig ugyanilyet csináltam csak több ismétléssel és ugye kevesebb súllyal, akkor most elkezdek ebbe az irányba orientálódni kicsit.
Majd látjuk mi lesz.
Kreatin vagy valami megy mellette?Ami erőt segít neked?

(#50035) 8nemesis8 válasza Vandit. (#50032) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, googlét ismerem, de személyes véleményekre voltam kíváncsi, ezeket a cikkeket már régen olvastam.

(#50036) Vandit. válasza 8nemesis8 (#50035) üzenetére


Vandit.
addikt

Azt gondoltam, de fel is fogtad a cikkek lényegét? :))
Ez előbb lemaradt
Na figyelj! Leírhatunk itt 100 féle "okosságot" is akár, hogy kinek mi jön be, de nem bizti, hogy neked is be fog jönni. Jó lenne ha kisérleteznél és kipróbálnád, hogy neked mi a jó valójában. ;) A linkelt cikkekben benne van a segítség, ha ezek után nem tudod mit csinálj, akkor ÍJ. :P ;]

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50037) Woodslave válasza kovsol (#50031) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de itt nem ez a kérdés, az hogy dagadt voltál az más tészta..

A kérdés:
1. Gyúrós Józsi fekvenyomásban 1 RM-je (max) 100kg. Ahhoz hogy 140-et nyomjon szüksége van-e több mellizomra?
2. Ha nem akkor hogyan tud többet nyomni.
3. Mitől lesz formás az izom? :F Tehát ha 140-el nyomsz 6-okat, folyamatosan emelve a súlyon és erősödve, akkor nem formás mellizomsejtek nőnek? Tehát van különbség izomsejt meg izomsejt között?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50038) 8nemesis8 válasza Vandit. (#50036) üzenetére


8nemesis8
veterán

Remélem, majd levizsgázok. ;]
Pár hónap múlva majd látom az eredményt vagy sem :)

(#50039) kovsol válasza Woodslave (#50037) üzenetére


kovsol
titán

én úgy vagyok vele, hogy minél szabályosabban próbálom csinálni a gyakorlatokat és pl mellezésnél lassan engedem le majd gyorsan nyomom vissza és szerintem ha szabályosan végzed a gyakorlatot attól formásabb izmod lesz, mert rendesen átmozgatod, de persze néha kell nagyobb súllyal is nyomni fekve mégha nem is teljesen szabályos és azzal besokkolod az izmot, hogy szegény szokja a nagyobb terhelést nekem ez a módszer szokott segíteni
de én nem tartom magam testépítőnek, csak karban tartom épp a testem :)

May the Force be with you!

(#50040) glutamin válasza Woodslave (#50037) üzenetére


glutamin
őstag

Az szerintem nyilvánvaló, hogy ha valaki tudja emelni a súlyokat szépen egy gyakorlatban, az bizony izomtövegnövekedéssel jár együtt.:D

A fekbvenyomás mellé viszont tényleg jó a tárogatás. Nálunk a teremben is sok komoly fizikumú emberke inkább csak ezt csinálja és alig nyom fekve. Fekvenyomásnál is sokan inkább csak az alsóbb mozgástartományban dolgoznak (a kinyomás vége már csak tricepsz), akár kisebb súlyokkal is (80-100kg).

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#50041) Vandit. válasza Woodslave (#50037) üzenetére


Vandit.
addikt

1. Nincs, vagyis nem feltétlenül. Nyilván, ha nő a súly az izom is reagál vmilyen mértékben, de ez függ attól, hogy mennyire dolgozik a mell és mennyire a többi segédizom is.
2. Pl. bevonja a segédizmokat.
3. A tenziós edzés adja az erőt a metabolikus meg a formát. De ez nagyon leegyszerűsített megfogalmazás.

Ráadás link. ;]
és az 5x5

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50042) penene válasza Vandit. (#50041) üzenetére


penene
őstag

Linket méééééég (priv) ;]

Én 20-12-10-8-8-6 felállásban nyomom. Ez amolyan biztonsági széria. Lassan, de biztosan jön az erő is tőle. Mondjuk a 120-hoz még sok kell. :)

[ Szerkesztve ]

(#50043) glutamin válasza Vandit. (#50041) üzenetére


glutamin
őstag

Linkpatesz:D

Bizony vannak nagyon vékony gyerekek is akik egész komoly fekvenyomó eredményeket produkálnak.

Én bezzeg csoffadt is vagyok + gyenge:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#50044) 8nemesis8 válasza Vandit. (#50041) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nah ezek már jobb linkek, köszi. :R

(#50045) 8nemesis8 válasza glutamin (#50043) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hát igen szar ügy ;] :DD

(#50046) Woodslave válasza Vandit. (#50041) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de arra még mindig nem adtok választ hogy miért leszel formás?

Induljunk ki az egyszerűsített megfogalmazásból? Mi a két módszer közti különbség az izomfejlődés biológiai szintjén? Ami ha jól emlékszem akkor az izomsejtek megnövekedése (csaak növi esetén növekszik a száma de ebben nem vagyok biztos).

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#50047) God Vazzeg válasza kovsol (#50031) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én is iszonyat dagadt vagyok, ez most nem az a szakasz amikor jól kell kinézni.. Másrészt én diétában is fos vagyok, szóval lehet el kell gondolkodnom :DDD

(#50048) God Vazzeg válasza glutamin (#50040) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én is csak félig nyomom ki, de mellre engedem. Így sokkal jobban megállás nélkül dolgozik a mell, és a tricepsz ki van kapcsolva. Nem mellesleg a vállam se fáj annyira így :U

(#50049) Vandit. válasza Woodslave (#50046) üzenetére


Vandit.
addikt

Mert a metabolikus edzés más rostokat dolgoztat meg, mint a tenziós. Szóval, ahol végződik a tenziós, ott kezdődik a metabolikus izomrost aktiváció. Ezért célszerű a kettőt kombinálni, akár egy edzésen belül is. A metabolikus edzés többek között arra serkenti az izmokat, hogy több glikogént tároljanak, mivel hosszabb távú terhelésnek van így kitéve és ezzel próbál úgymond védekezni az izom. Ettől ugye sokkal teltebb is lesz és formásabbank is fog kinézni. :K

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#50050) LOTR válasza Woodslave (#50046) üzenetére


LOTR
addikt

szeirntem az izomsejtek számát nem tudják növelni, akkor pl egy sérülés (izom szakadás, esetleg cápatámadás, vagy bármilyen baleset) után helyre lehetne állítani majdnem láthatatlanul az izmot, de ilyet szerintem jelenleg nem tud az orvostudomány

ha valaki máshogy tudja és talál ide vonatkozó linket mutassa már meg legyen szíves, érdekelne
köszi

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.