Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) fsb1000 válasza medvezsolt (#21400) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A GTA4-ben nem valósághűen mozognak a járművek.
De ez nem is baj, hiszen a durva billyentyű vezérléssel nem is lehetne pályán tartani a kocsikat.
Van egyfajta "szoftveres" rásegítést ami a valóságtól a játszhatóság felé tolja el a mozgásokat és a vezérlést. Azaz segít hogy ne menj neki mindennek.
Szerintem te sem gonolod hogy a gáz ON/OFF és a kormány full JOBB/BAL rángatásával normálisan lehetne vezetni az autókat.

A rásegítés mértékét a fejlesztők a különböző tipusoknál jól belötték. A csitterek ezt megváltoztatják. Szerintem ezt látjuk a videón is.

(#21402) rup1u5 válasza fsb1000 (#21401) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Azért nem olyan végletes a gyári irányítás.
Ha megfigyeled pl az első kereket miközben lenyomod a jobb/bal gombot akkor észreveszed, hogy a kerék nem egyből a legszélső állásba ugrik mikor lenyomod a gombot, hanem kifordul. Ebből adódik, hogy az iránygombok fínom "pöcögtetésével" lehetőséged van egészen valósághű irányítás kivitelezésére is, hiszen szabályozhatod a kifordulás mértékét.
Szerintem egészen élethű az autók viselkedése. A legjobb, legélethűbb amit eddig láttam. Éppen ezért nem tudom megunni az autók viselkedését. A Benshee, a nagy muscle car-ok, mind-mind más vezetéstechnikát igényelnek ami számomra nagyon szórakoztatóvá teszi a free mode-os, autós ökörködéseinket. Azt is imádom mikor free-ben csak úgy elkezdjük egymást üldözni autóval többen. Akinek jobb a technikája és nem akad fent a tereptárgyakon és a többi járművön az el tud iszkolni.
Tudom, hogy sokan azt mondják, hogy baromira irreális a kocsik viselkedése a GTA 4-ben. Nekem pont ellentétes tapasztalataim vannak.
Volt szerencsém vezetni Chrysler C300-at ami ugye a játékban a PMP 600.

És azt kell mondjam, hogy 90%-ban el van találva. A kaszni himbálódzása, a nagy íven fordulás mind nagyon közel áll a valódi modell tulajdonságaihoz.
Aztán ott vannak pl a Van-ek a játékban amik terén nagyobb tapasztalatom van és ezek szintén ilyen közel állnak valódi másaikhoz irányításban. Moonbeam, ami nem más mint a Chevy Astro Van és szintén reálisnak nevezném. De amin a legjobban le tudtam mérni az a mosodás Van. :K Nem tudom most hirtelen, hogy mi a neve a játékban de a lényeg hogy ezek egy kaptafára készülnek Ford, GMC és Chevy változatban is. Tulajdonképpen szinte ugyan azok a GM-os alkatrészek alkotják mindet, szabvány 5.3-as, 5.7-es, 6.0-és benzines V8 motorokkal, elvétve kisebb 4 liter körüli V6-al vagy 6.5-ös duramax diesel meghajtással. Szóval ha valamelyikről akkor erről 100%-ra kijelenthetem, hogy valóságnak megfelelően viselkedik a játékbeli mása, hiszen több mint 5 éve hajtok ilyeneket. Abból is két Chevy változatot. Chevy express 2000-es modell-t nyúztam kb két évig 5.7-es, 250 lovas V8-al. És most már kb. 4. éve az újabb modelljét gyepálom, amiben 6.0-ás, 300lovas V8 dohog. ;]
És így suhan ha nem lépek oda neki. :)
Számomra egyértelműen és felismerheően köszönt vissza mindegyik általam vezetett jármű viselkedése a játékban. :K
Tudom, hogy unjátok már de nálam ebből a szempontból is 10pontos ez a bughalmaz játék! :DDD

by the way!
A vidón látott driftek nagy részét képes vagyok kivitelezni módosítatlan, gyári handling-el is. csak egy muscle car kell hozzá. Egyébként valóban irreális drifteket láthatunk.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21403) fsb1000 válasza rup1u5 (#21402) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kb. én is ezt mondom... a fejlesztők jól beállították a különböző kocsikhoz azt a bizonyos rásegítőt. Más és más élmény őket vezetni.
Ettől függetlenül nézd meg bognár folyamatos "aszfaltnyomait", szerintem mindent elmond arról hogy müxik a dolog.
Egyébként legutóbb is leírta, hogy "állított" a kocsi menettulajdonságaim. Ö dolga.
Videon ártalmatlan dolog, csak ne higgyük mán", hogy valami csodálatos vezetési képesség áll mögötte.

Forma1-et kormánnyal játszom. Na... azon érezni, hogy reagál a kocsi a finom és a szélsőséges mozdulatokra. Gta4-ben inkább csak illuzió ez a billentyűs megoldás.

(#21404) agemate


agemate
addikt

Érdekes ez a játék, grafikáját hol nagyon szépnek, hol nagyon csúnynak látom. Pl az árnyékok elég rossz felbontásúak, még ha maxra vannak rakva akkor is.
Az fps ingadozás meg nincs összhanggal a képen látottakkal, néha nagy üldözés alatt se megy le 35 alá, néha meg 0 kocsival, nappa is csak 25-ön döcög, pedig bőven benne vagyok a memórialimitben. Vicces. 1.0.4-es patch van fent.

Egyszer kérdeztem már, nem kaptam választ, élsimítást nem lehet valahogy ráerőltetni a játékra? ATT-ből hiába emelem meg, nem változik semmi.

(#21405) Kommy válasza agemate (#21404) üzenetére


Kommy
veterán

Ilyen módszerrel nem lehet, hogy beállítod, viszont van egy mod aminek az a neve hogy ENBSeries, csak ezzel az a gond ha ezt berakod akkor nem sok jóra számíthatsz fps terén. De ha gondolod kipróbálhatod, igaz szebb lesz a játék de nagyon az fps rovására megy.

(#21406) eddy15


eddy15
tag

sziasztok!

szeretném megkérni azokat, akiket felvettem LIVE-n, hogy vegyenek fel barátnak. nevem: edgb02

üdv: eddy15

ui.: előre is köszönöm a visszajelöléseket

(#21407) Speed® válasza rup1u5 (#21399) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát, ipiapacs-szivacs..szét van már bontva/el van adva az a masina..innentől érdekes lesz a dolog, remélem nem szívunk és menni fog nálam az új HWen.
Mekkora egy ökörség ez amúgy..csak azt szivatják aki megvenné eredetiben.
Köszi az infót újfent, ha minden jól megy, hamarosan jelentkezek a játékban..

(#21408) rup1u5 válasza Speed® (#21407) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Jó lesz az. Azt azért kipróbálhatod, hogy mielött telepítenéd azelött megpróbálod revoke-olni.
Egyébként valóban ökörség.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21409) agemate válasza Kommy (#21405) üzenetére


agemate
addikt

Ezt a mod-ot inkább hanyagolom, ahogy írtad, iszonyatosan csökkent az FPS.

Sikerült feloldanom a videomemória korlátozást, így már a textúra is high-on van.
Árnyék csúszkát levettem teljesen, így legalább nincs az a csúnya rossz felbontású árnyék és már nem is megy 30fps alá a játék :)

Más: Nem tudom megcsinálni azt a küldetést, amikor PlayboyX-szel kell egy építkezésen mészárolni. Mindig lelőnek, ha páncélban megyek oda, akkor is.
Tipp?

(#21410) Mariann294


Mariann294
őstag

Csináltam pár képet akit érdekel itt megtekintheti.Ill akár itt is elnézelődhet.
Egy kis ízelítő:

Remélem tetszik. ;)

És egy kis fun...
GTA II XD

[/L]

[ Szerkesztve ]

(#21411) chungee


chungee
addikt

HELP!? :(
ATI 4850 Catalyst ver.: 09.12
Origi steam-es

(#21412) agemate válasza chungee (#21411) üzenetére


agemate
addikt

Ha a textúrák high-on vannak, próbáld meg lejebb venni, látótávolságot is kb 30-35-re.
Nekem is csinált ilyet magas textúrabeállítás mellett.

(#21413) bendzso válasza chungee (#21411) üzenetére


bendzso
senior tag

Nézd meg, hogy a Catalyst Control Center-ben a MipMap Detail Level minden esetben Quality értékre van-e állítva.

(#21414) Puma K


Puma K
veterán

Félig-meddig új konfiggal megnézem most hogy fog futni. Multizni sajnos nem tudok mert a kölcsön net nem az igazi... :(((

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21415) chungee


chungee
addikt

Vmit bűvészkedtem. És most így néz ki. Jobb a helyzet, de még csúnyának érzem, vagy ehhez már kevés a konfigom:F

[ Szerkesztve ]

(#21416) Puma K


Puma K
veterán

Régen nem volt valami txt szöveg bemásolásos mutatvány ami kiszedte a grafikai korlátozást? Van valami érték ami 25-ön van (nem tudom fejből mi az) és azt régebben mintha tudtam volna feljebb tenni csak egy txt-t kellett bemásolni a fő könyvtárban amiben meg volt valami parancs sor vagy nem is tudom mi :F

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21417) agemate válasza chungee (#21415) üzenetére


agemate
addikt

Hozz létre a játék mappájában egy jegyzettömbfájlt, commandline néven és másold be ezt:
-norestrictions
-nomemrestrict
-novblanc

Így már rakhatod a textúrát high-ra, úgy azért szebb lesz. De nagy csodát ne várj, ilyen felbontáson még nagyon recések lesznek a vonalak (pl kocsi széle, stb).

Jó esetben így nem nagyon fogsz 20 fps fölé menni és azért átlagosan olyan 30-35 meglesz.
Ne várj sokat a grafikától, csak az apróbb részletekben nagyon szép (pl kipufogófüst, út textúrája).
A konfigodnak bírnia kéne.

Puma K: Válaszoltam neked is véletlenül :K

[ Szerkesztve ]

(#21418) Puma K válasza agemate (#21417) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21419) bendzso


bendzso
senior tag

Sziasztok!
Szeretném megcsinálni az 50 ugratást, 49-et meg is csináltam, már csak egy van hátra, de amikor ugratok, aakkor folyton kilép a játék ezzel a hülye smp60 hibával. Pedig azóta már a rendszert is újratelepítettem. Próbáltam minimum grafikai beállításokon, az előző patch-el, teljesen tiszta játékkal, meg úgy is, hogy trainer segítségével érjem el a földet, de egyszerűen mindenhogy kilép. Nincs valami ötletetek?

(#21420) agemate


agemate
addikt

Hogyhogy a proci csak 67%-os kihasználtsággal megy?
A VSync és a Definition-t is bekapcsoltam, mégis ezt írja.

Average FPS: 54.37
Duration: 37.28 sec
CPU Usage: 67%
System memory usage: 89%
Video memory usage: 100%

Graphics Settings
Video Mode: 1280 x 1024 (60 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: High
Reflection Resolution: High
Water Quality: High
Shadow Quality: High
View Distance: 30
Detail Distance: 32
Definition: Off
VSync: Off

Hardware
Microsoft Windows 7 Ultimate
Microsoft Windows 7 Ultimate
Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series
Video Driver version: 8.14.1.6091
Audio Adapter: Speakers (Realtek High Definition Audio)
AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor

(#21421) KING1000 válasza agemate (#21420) üzenetére


KING1000
tag

Mi ezzel a probléma? :D Örülj neki, hogy jól megy...

(#21422) agemate válasza KING1000 (#21421) üzenetére


agemate
addikt

De ez csak a benchmark.
A játékban nem produkál átlag 50 valamennyit.

A shadow density 4-esen van, ha afölé rakom, simán lemegy 25 alá az fps, így nem.

Nincs valami módszer arra, hogy az fps-t fixre állítsam (pl mint a Far Cry 2-ben, vagy a CoD-okban, hogy maxfps-30)?

Csak mert nem az zavar, ha 28-32 az fps, hanem az, hogy néha 45, néha 25. Az ugrálás megnehezíti a játékot.
Amúgy nálatok is ennyire ugrál? :F

(#21423) Zolás válasza chungee (#21411) üzenetére


Zolás
addikt

Használsz valami fpskiíró progit? Fraps vagy valami más? Nálam néha bekavar azt olyankor fekete az egész kép pár szines folttal.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#21424) chungee válasza Zolás (#21423) üzenetére


chungee
addikt

Xfire írja ki az FPS értéket.

(#21425) munky


munky
őstag

Episodes from Liberty City március 30-án érkezik PC-re! :)

forrás

[ Szerkesztve ]

(#21426) rup1u5 válasza munky (#21425) üzenetére


rup1u5
nagyúr

:C Episodes from Liberty City - PC-re és PS3-ra! :C

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21427) Mariann294 válasza munky (#21425) üzenetére


Mariann294
őstag

Who hooo!!!Tudtam én! ;] Jajjj de jóóóóóóóóó ezazzzz!!!!!!!!!!!!!! :C :R :K

(#21428) Scorpio06 válasza rup1u5 (#21426) üzenetére


Scorpio06
aktív tag

Jeah! Lesznek majd nagy ejtőernyős PH!arty-k! 2010 elején/közepén elég sok jó játék jelenik meg, ez a legjobb.
Nem fogunk unatkozni, az biztos. :P

[ Szerkesztve ]

(#21429) bendzso


bendzso
senior tag

Feltettem XP-re a játékot, és nem akarja felismerni a mentéseimet. Próbálkoztam azzal, amit Komy írt, de az sem jött be. Van valami ötletetek?

(#21430) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Úgy látom nincs még ára a PC-s DLC-eknek, de valószinüleg megveszem mindkettőt.
XBOX-on jó dolog motorozni és ejtőernyőzni..... talán feléled a multi.
(videót viszont nem lehet készíteni.)

(#21431) bpx válasza fsb1000 (#21430) üzenetére


bpx
őstag

gamepodos hír szerint 40$ (20$/darab), amit én azért így látatlanban sokallok egy (két) DLC-ért

(#21432) Scorpio06 válasza fsb1000 (#21430) üzenetére


Scorpio06
aktív tag

Mivel az xboxos most 10ezer alatt van, a PS3-as is akörül lesz, a PC-s meg olcsóbb lesz valamennyivel. Egybe lehet majd kapni a 2-t a boltokban. Külön-külön a neten lehet majd megvenni. És a PC-sbe majd lesz video editor. :P

-Zeratul-: Engem nem érdekel mennyibe fog kerülni. Megveszem, az tuti. A játékélmény + a multi miatt. Olcsóbb lesz mint a konzolos verzió, szerintem megéri majd megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#21433) Tompo92 válasza fsb1000 (#21379) üzenetére


Tompo92
senior tag

Hát fullon játszok FULLHD és minden maxra huzigálva..

(#21434) medvezsolt válasza Scorpio06 (#21432) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Hát ugye 40 dolcsi az 7500 forint kerekítve (konzolos árak ) És mivel a konzolos játékok drágábbak mint a PC-sek , igy szerintem ugy 5 max 6 ezer forint tájékon lesz a 2 DLCt tartalmazó pakk:))

huu,már nagyon várom bakker:D

[ Szerkesztve ]

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#21435) Tompo92


Tompo92
senior tag

Halo..

Most csinálom ezt a conting.exe dolgot már 20 perce csinálja ez gáz?
most lett ujratéve 1 hete a gépem..

De az előző rendszerem ami ugyan igy win7 volt ott is meg csináltam ezt a conting.exe cumót ott 5mp alatt lefutatta..

WTF? :Y

(#21436) bendzso válasza Tompo92 (#21435) üzenetére


bendzso
senior tag

Nem gáz, nekem is van, hogy sokáig csinálja.

(#21437) rup1u5 válasza Scorpio06 (#21432) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Én is így vagyok vele. :K
Nagy ívben teszek rá, hogy mennyibe fog kerülni! Megveszem mindkettőt DVD-s változatban. Már több mint fél éve nem tudok mit kezdeni magammal single-ben. Elkezdtem másodszorra is de most végre lesznek új arcok, új küldetések, új story-k, ejtőernyőzés ésatöbbi..... :) Kíváncsi vagyok miben változik a multis része.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21438) Tompo92 válasza bendzso (#21436) üzenetére


Tompo92
senior tag

Most jön a vicccccc

lefutott......és vagy 10fps-em van

EZ MIII????? :W

(#21439) Mariann294 válasza Scorpio06 (#21432) üzenetére


Mariann294
őstag

Na igen engem sem izgat főleg hogy majdnem a szülinapomon jön ki! :P :D
Amúgy is csak ezt a 2 játékot venném meg egész évbe,mást nemigen..

Én amúgy a Disco részére vagyok nagyon kiváncsi! :D

(#21440) Scorpio06 válasza rup1u5 (#21437) üzenetére


Scorpio06
aktív tag

Egy DVD-n lesz a 2 játék. Elindítod és választhatsz melyiket indítod el. :))
Vicces lesz nézni, ahogy 10-en 20-an egyszerre ugrunk le az épületekről. ;]

(#21441) negyven2


negyven2
veterán

hát most is lehet 20 an ugrani ... habár ennek a vége egy össznépi placssssss

Egyébként a gamestaron 20 dollárt írnak a pcsnek

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#21442) negyven2


negyven2
veterán

Meg reméljük a PC verben nem tesznek a gépigényre még egy lapátot, inkább optimalizálják (tudom álmodik a nyomor).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#21443) Robi86 válasza Mariann294 (#21439) üzenetére


Robi86
senior tag

Nekem is majdnem akkor (10-én) :D

Viszont azok alapján, amiket eddig láttam ezekből a dlc-kből, én is elkezdem multis pályafutásomat ;]
Valakinek van-e infoja arról, hogy az eredeti játék mellé olcsóbban be lehet-e szerezni ezeket, vagy már alapból kell hozzájuk a GTA IV? Vagy teljesen különálló játékként lehet majd ezeket megvenni? Mert ugye nem mindegy, mivel legalább ennyi értelme lenne annak, hogy megvettem megjelenésekor a játékot.

(#21444) JetiRulez válasza munky (#21425) üzenetére


JetiRulez
őstag

Ez bizony nagy hír! Kíváncsian várom. :))
Ma-holnap jön valaki játszadozni? Ha nem lesztek sokan, akkor kár is rápazarolnom azt a 3-4 percet indítástól számítva, míg bejutok egy szerverre. :U

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#21445) rup1u5 válasza Robi86 (#21443) üzenetére


rup1u5
nagyúr

DLC
Vagyis kell hozzá egy eredeti GTA 4 példány. :K

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21446) aline


aline
csendes tag

csáztok az a problémám hogy nem tok regelni első három feladatot kitudom tölteni de a negyediket már nem mit lhet csinálni :F

(#21447) aline


aline
csendes tag

There was an error creating your account. Please review all your details and try submitting again.. An account with this email address already exists

ezt írja

(#21448) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Ezt is megéltük, jönnek a DLC-k PC-re! :C Új featurek, videó szerkesztő... Nem fogunk unatkozni. :D Rá két hónapra pedig érkezik a Mafia 2 is. :DD Meg a vizsgaidőszak. :O

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#21449) rup1u5 válasza aline (#21447) üzenetére


rup1u5
nagyúr

An account with this email address already exists

Már regeltél/regeltek ezzel az email cimmel egyszer. Ez a baja.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#21450) bicsigabi


bicsigabi
tag

ha bárki tud megoldást erre az jó lenne...elég gyenge a gépem de arra jó lenne hogy elinduljon csak kiváncsiságból(sempron 2600+, ddr400 1gb, x1650pro 256) másnak is elindult már hasonló gépen...a játék eredeti.
szóval: fölrakom beregeltem mindenhova
aztán mikor elindítom jön az a hihetetlenül idegesítő üzenet :W :W :W
: a gta 4 exe leáll a kellemetlenségért élnézését kérjük...(anyád)
mi a gond?
próbáltam patchel de az meg valami gtaencoderrel szarakodott, mert nem tetszett neki.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.